مقایسه شرایط دریافت اعتبار در کارگزاری آگاه و مفید

اعتبار در کارگزاری آگاه و مفید

نحوه دریافت اعتبار در کارگزاری آگاه و مفید به عنوان مهم‌ترین کارگزاری‌های ایران چگونه است؟ دریافت اعتبار از کدام یک از این کارگزاری‌ها آسان‌تر است و شرایط بهتری دارد؟

این‌ها سوالاتی هستند که برای معامله‌گران حرفه‌ای مطرح می‌شوند و پاسخ آن‌ها اهمیت زیادی دارد؛ زیرا شرایط فعالیت در بازار را به نفع یا ضرر معامله‌گر تغییر می‌دهد.

دریافت اعتبار معاملاتی در بورس، یکی از خدمات جذاب برای سرمایه‌گذاران است؛ زیرا به این طریق می‌توانند علاوه بر سرمایه‌ای که در اختیار دارند، مقداری سرمایه در قالب اعتبار معاملاتی از کارگزار خود قرض بگیرند و معاملات پرحجم‌تری انجام دهند.

عناوین مطلب:

بیشتر بخوانید: ارزش تضمین چیست؟ + شرایط دریافت اعتبار از سوی کارگزاری

طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار، کارگزاری‌ها برای ارائه اعتبار به مشتریان‌شان باید دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را رعایت کنند. کارگزاری‌ها در عین پیروی از این دستورالعمل، آزادانه می‌توانند شرایط اعطای اعتبار را طبق سیاست‌های خودشان پیش ببرند.

در بازار سرمایه ایران، کارگزاری‌ها سیاست‌های مختلفی را در ارائه بسته‌های اعتباری به مشتریان خود در پیش گرفته‌اند. جهت افزایش اطلاعات سرمایه‌گذاران بورس در خصوص دریافت بسته‌های اعتباری، در این مطلب از بورسینس قصد داریم شرایط دریافت اعتبار در کارگزاری آگاه و مفید را که هر دو از برترین کارگزاری‌های بازار سرمایه ایران هستند بررسی کنیم.

لیست کارگزاری‌های بازار سرمایه و جزئیات هر کدام را در اینجا ببینید!

پلکان مفید و باشگاه مشتریان آگاه

کارگزاری مفید و آگاه فرایند کاملاً متفاوتی برای ارائه بسته‌های اعتباری به مشتریان‌شان در پیش گرفته‌اند. بنابراین گرفتن اعتبار از کارگزاری مفید و اگاه تفاوت زیادی برای مشتریان آن‌ها و فعالان بازار دارد که در ادامه به شرایط آن‌ها می‌پردازیم.

شرایط دریافت اعتبار معاملاتی در کارگزاری مفید

کارگزاری مفید بسته‌های اعتباری را در بخش «پلکان» ارائه می‌دهد و خرید این بسته‌ها از طریق امتیاز پلکان انجام می‌شود. پلکان، طرحی از کارگزاری مفید است که مشتریان با انجام معاملات و فعالیت‌های دیگر مانند شرکت در مسابقات روزانه، می‌توانند در آن امتیاز کسب کنند و با خرج کردن این امتیاز، پاداش‌های مختلفی را به دست آورند.

برای خرید بسته‌های اعتباری، هیچ راه و گزینه‌ای به جز خرج کردن امتیاز در پلکان وجود ندارد؛ بنابراین برای دریافت اعتبار از کارگزاری مفید باید در پلکان دارای امتیاز کافی باشید.

راه‌های دریافت امتیاز در پلکان مفید، انجام معاملات از طریق کارگزاری مفید، دعوت از دوستان برای پیوستن به پلکان و همچنین شرکت در مسابقات آن است.

به ازای هر 6 میلیون تومان معامله‌ای که در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید انجام می‌دهید، یک امتیاز در پلکان به دست می‌آورید.

راه دیگر کسب امتیاز، دعوت از دوستان برای پیوستن به پلکان است. وقتی دوستان شما عضو پلکان شوند و شما را به عنوان معرف خود تایید کنند، امتیاز به دست می‌آورید و همچنین تا مدت 20 ماه، به اندازه 20% امتیاز معاملات دوستانتان امتیاز دریافت می‌کنید که به آن، طرح «بیستا» گفته می‌شود. البته برای دریافت این امتیازات توسط شما، از امتیازهای دوستانتان چیزی کم نمی‌شود.

روش آخر کسب امتیاز، شرکت در مسابقات پلکان است. هر روز پس از ساعت 18 مسابقاتی در باشگاه مشتریان مفید یا همان پلکان قرار داده می‌شود که با شرکت در آن‌ها و ارائه پیش‌بینی درست، می‌توانید امتیازات خود را در پلکان افزایش دهید.

این مسابقات شامل پیش‌بینی شاخص و روند قیمتی بعضی نمادهای منتخب در بازار است. در زمان رویدادهایی مثل بازی‌های فوتبال و والیبال تیم ملی، مسابقات رایگانی در باشگاه مشتریان مفید قرار داده می‌شود که در صورت پیش‌بینی درست، می‌توانید امتیازات آن‌ها را هم دریافت کنید.

بنابراین طبق این توضیحات، تا زمانی که شما در کارگزاری مفید به اندازه کافی معامله انجام نداده باشید، از دوستانتان برای عضویت در پلکان دعوت نکرده باشید یا در مسابقات پلکان شرکت نکرده باشید، امتیازی کسب نخواهید کرد و در نتیجه، امکان خرید بسته اعتباری را هم نخواهید داشت.

علاوه بر انجام معامله، دعوت از دوستان و شرکت در مسابقات پیش‌بینی شاخص و سهم، با به دست آوردن «افتخارات» که نوعی مدال در پلکان است، می‌توان به ازای معاملات انجام‌شده، دریافت امتیاز از معاملات را افزایش داد.

هزینه دریافت اعتبار معاملاتی در کارگزاری مفید

مطابق صفحه پاداش در پلکان مفید، بسته‌های اعتبار معاملاتی قابل خریداری به شرح زیر است:

 • اعتبار 10 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 185 امتیاز)
 • اعتبار 20 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 350 امتیاز)
 • اعتبار 30 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 500 امتیاز)
 • اعتبار 40 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 650 امتیاز)
 • اعتبار 50 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 820 امتیاز)
 • اعتبار 60 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 950 امتیاز)
 • اعتبار 70 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 1100 امتیاز)
 • اعتبار 80 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 1250 امتیاز)
 • اعتبار 90 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 1400 امتیاز)
 • اعتبار 100 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 1540 امتیاز)
 • اعتبار 200 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 3040 امتیاز)
 • اعتبار 300 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 4520 امتیاز)
 • اعتبار 400 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 6000 امتیاز)
 • اعتبار 500 میلیون تومانی 30 روزه (امتیاز مورد نیاز 7500 امتیاز)

البته در لحظه نگارش این مطلب، این بسته‌های اعتباری با تخفیف عرضه می‌شود. در تصویر زیر تعدادی از این بسته‌ها را می‌بینید. برای مشاهده سایر بسته‌ها به منوی پاداش‌ها در پلکان مفید مراجعه کنید.

بسته‌های اعتباری کارگزاری مفید

همانطور که اشاره کردیم، امتیازها در پلکان مفید با انجام معاملات به دست می‌آید و سپس این امتیازات برای خرید بسته‌های اعتباری استفاده می‌شود.

شرایط دریافت اعتبار معاملاتی در کارگزاری آگاه

در کارگزاری آگاه، خرید بسته‌های اعتباری با خرج کردن امتیاز انجام نمی‌شود، بلکه با موجودی ریال جمع‌آوری شده در باشگاه مشتریان انجام می‌گیرد. برای شفاف‌تر شدن شرایط دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه، لازم است ساختار باشگاه مشتریان آگاه را توضیح دهیم.

در بآشگاه (باشگاه مشتریان آگاه) علاوه بر امکان کسب و جمع‌آوری امتیاز، کسب و جمع‌آوری ریال (پول نقد) هم مقدور است. هر چقدر امتیاز شما در بآشگاه بالاتر باشد، تخفیف بیشتری در کارمزد معاملاتی، دوره‌های آموزشی و بسته‌های مشاوره‌ای-تحلیلی به دست می‌آورید. از ریال بآشگاه هم می‌توان برای خرید بسته‌های اعتباری، آموزش و بسته‌های مشاوره‌ای-تحلیلی استفاده کرد.

روش‌های کسب امتیاز در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه:

روش‌های کسب امتیاز در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

همانطور که اشاره کردیم، کاربرد اصلی امتیاز در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه، افزایش میزان تخفیف‌هایی است که دریافت می‌کنید و از امتیاز بآشگاه، برای خرید بسته اعتباری استفاده نمی‌شود.

در ادامه نحوه جمع‌آوری ریال مورد نیاز ذکر شده است:

1. عضویت در بآشگاه و فعال‌سازی حساب

با عضویت و فعال‌سازی حساب در بآشگاه، 10 هزار تومان به حساب کاربری شما در بآشگاه اضافه می‌شود.

2. انجام معامله و دریافت تخفیف کارمزد

بر اساس سطح شما (قله) در بآشگاه، درصدی از کارمزد معاملات را به عنوان تخفیف کارمزد بصورت نقدی در حساب بآشگاه مشتریان دریافت می‌کنید. این مبلغ دریافت‌شده، قابل انتقال به حساب معاملاتی شماست. همچنین از آن می‌توان برای خرید در بآشگاه مشتریان استفاده کرد.

حداقل تخفیف کارمزد که به مشتریان کارگزاری آگاه که در در سطح 1 بآشگاه هستند تعلق می‌گیرد 10 درصد است. رسیدن به سطح 1 بآشگاه بسیار راحت است؛ زیرا برای به دست آوردن آن تنها 1000 امتیاز لازم است که با عضویت و فعال‌سازی در بآشگاه 300 امتیاز آن را به دست می‌آورید.

3. معرفی بآشگاه کارگزاری آگاه به دیگران

در صورتی که شخصی در بآشگاه عضو شود و کد شما را به عنوان معرف وارد کند، پس از این که این شخص حداقل 100 هزار تومان برای کارگزاری آگاه سودآوری داشت، 50 هزارتومان به حساب کاربری شما اضافه می‌شود.

مثلاً اگر زیرمجموعه شما یک کلاس آموزشی یا بسته مشاوره‌ای خرید کند یا معاملاتی انجام دهد، در صورتی که برای کارگزاری آگاه حداقل 100 هزار تومان درآمد ایجاد شود، 50 هزار تومان به حساب کاربری شما اضافه می‌شود.

4. برنده شدن در مسابقات

با شرکت در مسابقات روزانه، رتبه شما در انتهای هر ماه مشخص می‌شود و مبلغ مشخصی جایزه در قالب ریال بآشگاه به حساب کاربری افراد برتر هر ماه اضافه می‌شود.

اگر مهارت خوبی در دانش بازار سرمایه، پیش‌بینی وضعیت بازار و سهام داشته باشید، شانس بیشتری برای برنده شدن جایزه نقدی مسابقات ماهانه خواهید داشت.

هزینه خرید بسته اعتباری در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

دریافت اعتبار از کارگزاری مفید و اگاه از نظر تنوع هم با یکدیگر تفاوت دارند. بسته‌های اعتباری در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه از نظر دوره زمانی دریافت اعتبار از تنوع بیشتری نسبت به کارگزاری مفید برخوردار است.

لیست بسته‌های اعتباری کارگزاری آگاه به شکل زیر است:

بسته‌های اعتباری کارگزاری آگاه

خرید بسته‌های اعتباری در بآشگاه با ریال بآشگاه انجام می‌شود و به راه‌های دریافت ریال هم اشاره کردیم.

اما از بین راه‌های دریافت ریال، ما قصد داریم فقط تخفیف در کارمزد معاملات سهام را در نظر بگیریم و محاسبه کنیم که اگر شخصی صرفاً سطح ۱ بآشگاه باشد (کمترین میزان تخفیف کارمزد یعنی ۱۰ درصد تخفیف را بگیرد) و منبع کسب ریال بآشگاه برای او فقط تخفیف کارمزد باشد، به چقدر گردش معاملات نیاز دارد تا ریال مورد نیاز را برای خرید بسته‌های اعتباری در بآشگاه مشتریان به دست آورد:

گردش معاملات لازم برای بسته‌های اعتباری کارگزاری آگاه

مبلغ معامله بسیار محتاطانه در نظر گرفته شده است؛ زیرا با افزایش معاملات، سطح بآشگاه شما نیز افزایش می‌یابد و در نتیجه تخفیف کارمزد بیشتری دریافت می‌کنید و با حجم معاملات کمتری به ریال مورد نیاز برای خرید بسته دست می‌یابید.

جدول بالا، محاسباتی کاملاً محافظه‌کارانه است و قطعاً افراد، علاوه بر 10 هزار تومان پاداشی که پس از فعال‌سازی می‌گیرند، یک یا چند نفر را می‌شناسند که می‌توانند آن‌ها را به بآشگاه معرفی کنند و بابت فعالیت زیرمجموعه‌ها هم پورسانت 50 هزار تومانی دریافت کنند.

در خصوص افزایش سطح بآشگاه، با هر 50 میلیون تومان معامله، 2000 امتیاز بآشگاه به دست می‌آورید و با توجه به جدول زیر، می‌توان تخفیف بالاتر از 10 درصد را در سطح‌های بالاتر بآشگاه بدست آورد که باعث می‌شود ریال بآشگاه شما سریع‌تر و با میزان معامله کمتری جمع آوری شود تا بتوانید بسته‌های اعتباری را خریداری کنید.

سطح‌های باشگاه مشتریان آگاه

همانطور که مشاهده می‌کنید و پیش‌تر هم گفته شد، حداقل تخفیف کارمزد که به مشتریان کارگزاری آگاه که در در سطح 1 بآشگاه هستند تعلق می‌گیرد 10 درصد است. برای رسیدن به سطح 1 بآشگاه تنها 1000 امتیاز لازم دارید و کسب این مقدار امتیاز بسیار راحت است.

می‌توان در 10 روز یا حتی کمتر، بدون معامله یا خرید به سطح 1 بآشگاه رسید:

 • عضویت و فعال‌سازی بآشگاه = 300 امتیاز
 • هر روز 1 نظر در بلاگ = 100 امتیاز
 • شرکت در 15 مسابقه (روزانه ۲ مسابقه وجود دارد) = 300 امتیاز
 • 10 روز ورود به بآشگاه = 100 امتیاز
 • معرفی 1 نفر به عنوان مشتری جدید = 500 امتیاز

جمعا 1300 امتیاز

مقایسه دریافت اعتبار از کارگزاری مفید و اگاه

 • هر چقدر سطح باشگاه بالاتر باشد تخفیف بیشتری بابت کارمزد دریافت می‌کنید و معامله کمتری برای دست‌یابی به ریال موردنیاز، لازم خواهید داشت. به طور مثال در سطح 10 باشگاه برای خرید بسته اعتباری 10 میلیون تومانی 30 روزه، حجم معامله مورد نیاز، به میزان قابل توجهی کمتر از کارگزاری مفید است.
 • یک تفاوت در گرفتن اعتبار از کارگزاری مفید و اگاه این است که بسته‌های اعتباری 30 روزه کارگزاری مفید از نظر مبلغ دارای تنوع بیشتری هستند اما بسته‌های کارگزاری آگاه از نظر مدت زمان تنوع بسیار بالاتری دارند و تنها محدود به بسته‌های یک ماهه نمی‌شوند.
 • همانطور که اشاره کردیم، در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه علاوه بر انجام معاملات، می‌توان از سایر روش‌های افزایش ریال مانند معرفی افراد، برنده شدن در مسابقات ماهانه هم بهره گرفت.
 • در کارگزاری مفید، علاوه بر انجام معاملات، می‌توان از معرفی دوستان و شرکت در مسابقات پیش‌بینی قیمت سهام برای افزایش امتیاز تلاش کرد. گرچه در کارگزاری مفید به ازای هر شخص فقط 3 امتیاز به دست می‌آورید.
 • در کارگزاری آگاه، علاوه بر انجام معاملات می‌توان از معرفی دوستان به عنوان یک روش سریع ریال استفاده کرد. حتی اگر فقط 1 نفر معرفی شود و برای کارگزاری آگاه 100 هزار تومان درآمد ایجاد کند، پورسانت 50 هزار تومانی به دست می‌آید و می‌توان یک بسته اعتباری 2 میلیونی 1 ماهه دریافت کرد.
 • به دلیل این که با هر معامله، میزان امتیاز شما در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه افزایش می‌یابد و در نتیجه سطح باشگاه شما نیز بالاتر می‌رود، مبالغ ذکر شده در جدول‌های بالا، حداکثر مبلغ مورد نیاز است و بسیاری از اوقات، گردش معامله کمتری نیاز است تا ریال کافی در باشگاه جمع شود.
 • علاوه بر امکان خرید بسته اعتباری با شیوه‌ای که توضیح دادیم، امکان خرید بسته‌های وام قرض الحسنه هم در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه فراهم شده است. این بسته‌های وام قرض‌الحسنه، نیازی به ریال بآشگاه ندارد و با دارا بودن رسوب پول کافی و همینطور شرایط اعطای اعتبار معاملاتی، می‌توان آن‌ها را دریافت کرد. در واقع بسته‌های وام قرض‌الحسنه هم شرایط اعتبار معاملاتی را دارد و صرفاً هزینه آن به صورتی دیگر محاسبه می‌شود. سرمایه‌گذاران با نگهداری سرمایه خود در حساب معاملاتی کارگزاری آگاه، می‌توانند رسوب مورد نیاز برای دریافت وام قرض‌الحسنه را کسب کنند.
 • مشتریان فعال کارگزاری مفید می‌توانند از بسته‌های اعتباری کوتاه‌مدت روزانه استفاده کنند که امکان جذابی برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران حرفه‌ای بورس است. دریافت اعتبار از کارگزاری مفید رایگان است و هزینه مالی یا کارمزدی ندارد.

سوالات متداول

کارگزاری‌ها چه شباهتی در دریافت اعتبار دارند؟

توجه کنید که برای دریافت اعتبار در کارگزاری آگاه و مفید، باید شرایط تعیین‌شده در دستورالعمل قانونی دریافت اعتبار را داشته باشید. همه کارگزاری‌ها موظف‌اند که این دستورالعمل را به طور کامل اجرا کنند. تفاوت بین این کارگزاری‌ها در برخی جزئیات است که در آن آزادی عمل دارند.

اهمیت دریافت اعتبار از کارگزاری چیست؟

گاهی به عنوان معامله‌گر و فعال بازار بورس، پیش‌بینی درستی از وضعیت و روند بازار یا سهم مورد نظر دارید اما پول نقد کافی برای ورود به موقعیت معاملاتی مناسب را ندارید. گاهی هم ممکن است که از نقدینگی کافی برخوردار باشید اما بخواهید معامله خود را از طریق دریافت اعتبار اهرمی کرده و سودتان را افزایش دهید. در چنین شرایطی، نحوه دریافت اعتبار از کارگزاری‌های مختلف اهمیت پیدا می‌کند و باید بین گزینه‌های موجود، بهترین را انتخاب کرد تا موفقیت بیشتری در بازار نصیب‌مان شود.

آیا برای دریافت اعتبار در کارگزاری آگاه و مفید نیاز به مراجعه حضوری داریم؟

برای قرارداد دریافت اعتبار از کارگزاری مفید، تنها یک بار باید به صورت حضوری به این کارگزاری مراجعه کنید. در کارگزاری آگاه هم باید قرارداد اعتباری در یکی از شعب امضا شود. اگر موقع دریافت کد بورسی در سامانه آگاه اکسپرس این قرارداد را به صورت الکترونیکی امضا کرده باشید، نیازی به مراجعه حضوری نخواهید داشت. در غیر این صورت باید یک بار به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های کارگزاری آگاه مراجعه کنید.

جمع‌بندی

سازمان بورس اوراق بهادار برخی قوانین حداقلی را برای دریافت اعتبار از کارگزاری‌ها تعیین کرده است که تمامی کارگزاری‌ها ملزم به اجرای آن هستند. اما ضمن رعایت این قوانین، کارگزاری‌های مختلف شرایط خاص خود را برای ارائه اعتبار به مشتریان دارند.

کارگزاری‌های آگاه و مفید به عنوان دو مورد از مهم‌ترین کارگزاری‌های ایرانی، همیشه مورد توجه افراد هستند و نحوه دریافت اعتبار در کارگزاری آگاه و مفید، اهمیت ویژه‌ای برای فعالان بازار بورس دارد. به همین دلیل در این مقاله به شرایط دریافت اعتبار از این کارگزاری‌ها پرداختیم و آن‌ها را از این جنبه با هم مقایسه کردیم.

نظر شما درباره شرایط اعطای اعتبار در کارگزاری آگاه و مفید یا سایر کارگزاری‌ها چیست؟ تجربه خودتان برای دریافت اعتبار از کارگزاری‌های مختلف را در بخش دیدگاه بنویسید.

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

173 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
آشوری

از کارگزاری مفید پرهیز کنید چون کند و پر از باگ و غیرقابل اعتماد است مدتی با آن کارکردم و متوجه ضعفها و نابسامانیهای بسیاری شدم
باگ فراوان در ایزی تریدر و انلاین پلاس
عدم صحت اطلاعات لحظه ای
هنگ سیستم در زمانهای بسیار حساس
برخوردهای غیر مسولانه با کاربران
سواستفاده های فراوان در کارگزاری از سرخطی تا مواقع رنج کشی و حراج و ….
اکیدا توصیه میکنم از مفید پرهیز کنید وگرنه زیانکار میشوید

حمید. ط

سلام وقت بخیر
من عضو کارگزاری مفید هستم
میخواستم بدونم چرا من 121 امتیاز از پلکان دارم و درخواست اعتبار زدم و میگن عدم تخصیص بدلیل ارزش پرتفوی درحالی که من 35 میلیون سهم دارم و 20 تومنش تو ضرره دلیلی نداره برای رد درخواست
بعدشم شما میگین فقط با امتیاز میشه اعتبار دریافت کرد
پس چرا الان این مشکل بوجود اومده چطور میشه حلش کرد راه حلی داره تشکر.

محمود

سلام میخواستم حذف بسته اعتباری کارگزاری مفید انجام بدم نتونستم

علی

سلام خسته نباشید من بسته ده میلیون تومنی گرفتم ولی خب الان با این شرایط بازار تمام سهام های من صف فروش هستن و زمان یک ماه منم تموم شده تو پرتفوی منم منفی زده ، پیام از کارگزاری اومده که باید تسویه کنم ، اگه تسویه نتونم بکنم قانون کارگزاری چیه ؟

عباس

خوب بود، تشکر از راهنماییتون.

فاطمه

باسلام ممنون از سایت خوبتون! من بسته اعتباری ده تومنی دریافت کردم و سهام خریدم ! الان یه میلیون نیاز دارم میخوام سهام بفروشم ولی شنیدم میگن اگه بخوام باید اندازه ۱۱میلیون بفروشم تا بتونم برداشت وجه بزنم تا بشه یه تومن به حسابم بیاد؟؟؟؟؟؟راهنمایی لطفا ممنونم(ده تومن اعتبار و یک تومن هم نیاز خودم)

حدیث باقری

سلام شب بخیر من با کارگزاری آگاه خرید کردم حدود یک میلیارد تومان و میخوام عضو باشگاه بشم آیا برای گرفتن بسته اعتبار حتما باید مراجعه حضوری داشته باشم؟

موسویان

من با مفید و آگاه کار کردم ولی هیچ کدومشون مثل کارگزاری تدبیرگران فردا نیستن . شرایط اعتبار دهی تدبیرگران بهتره

علی

تدبیرگران بهره اش زیاده اصلا خوب نیست چطوری شما میگین خوبه

حسین

سلام در رابطه با سایر کارگزاریها اطلاعاتی دارید؟

khatereh

سلام من با کارگزاری بورس بیمه ایران کار میکنم شرایط اعتبارش واقعا عالیه از روز اول بدون هیچ امتیازی هم اعتبار میده برای بازپرداختش هم محدودیت زمانی نداره. تازه علاوه بر اعتبار دائم اعتبار روزانه هم میده.

امیررضا گل میرزایی

سلام وقت بخیر
میزان اعتباری که کارگزاری آگاه میده ظاهرا 20 % ارزش پرتفوی است
سئوالم اینه که مگه نگفتن 50% شده ؟
ممنون میشم پاسخ را بفرمایید .
تشکر

بهزاد

سلام وقت بخیر
نحوه برگرداندن اعتبار به چه شکلی هستش؟
بنده 9 این ماه حدود 140 میلیون تومن از کارگزاری مفید اعتبار دریافت کرده ام و اگر نتونم تسویه کنم تمدیدی میکنن یا چی؟
ممنون میشم جواب بدین

کوروش

خیر اگر امتیاز پلکان نداشته باشی هیچ امکان دیگری برای تمدید وجود نداره و خودشون سهامت رو باندازه اعتبار حراج میکنن .واقعا کارگزاری افتضاحیه لطفا از مفید خارج بشین منو بدبخت کردن

مریم

من بالای 500 تومان گردش حساب دارم تو مفید ولی بسته اعتباری مالی ندیدم تو پلکان که بخوام درخواست بدم. تو آگاه هم بسته ای 2 تا 5 تومان فعال شده ولی وقتی درخاست میدم رد میشه.

باشگاه20

باید اول برید کارگزاری قرارداد امضا کنید.
می تونید از باشگاه 20 هم دریافت کنید.

amin

سلام و عرض ادب به نظرم کمی دروغ بافی چون من هنوز نتونستم از اعتبار آگاه استفاده کنم و هیچ کس هم پاسخگو نیست

اسماعیل

سلام ببخشید کدوم کارگزاری از همه بهتره

حمیدرضا

سلام دوست عزیز خیلی مفید بود و استفاده کردم. من قبلا مشتری کارگزاری مفید بودم بهتره این موضوع رو هم اضافه کنید که کارگزاری مفید بشدت بدقول شده و با وجود کسب امتیاز لازم از دادن مبلغ اعتبار بدلیل بهونه واهی حجم بالای درخواست ها طفره رفتن.

رضا صبح دوست

کارگذاری اگاه خوبه یا مفید ؟؟؟؟

رضا

درود.
من تازه دارم وارد بورس میشم چند تا سایت بورسی دیدم نوشتن یک کارگزاری میتونیم کد بورسی دریافت کنیم ولی داخل نظرات این سایت دیدم نوشتن از هر کارگزاری میتونیم کد بورسی داشته باشیم و داخلش کارگزاری معامله کنیم.
اخرش فقط یک کارگزاری درسته یا همش رو میتونیم کد بگیریم ؟ اگه نیست که هیچی ولی اگه هست برای چی مگه همشون یه کار نمیکنن یا واسه امکانات کارگزاری ها هست ؟

اسحتق

با سلام خسته نباشید لطفا ی لینک اموزش بهم بدین که چطوری” شما توسط شجاع الدین جهاندیده معرفی شده اید” چنین فعالیتی در سیستم ثبت نام کارگزاری آگاه دارین؟؟ با تشکر و فعالیت شما در سایتت.

سید علیرضا بنوفاطمه

سلام دوست عزیز ، زنده باشید. جناب جهاندیده از سیستم باشگاه مشتریان و … آگاه استفاده می کنند.
https://bashgah.com/blog/درآمد-ژنولوژی-بآشگاه-آگاه-اکسپرس/

سحر

با اختلاف بدرد نخور ترین کارگزاری آگاهه. همیشه قطعه.صفحش اصلا مرتب و سازماندهی شده نیست. مخصوصا الان که سایتو عوض کردن. من تا به همین الان دوتا عرضه ی اولیه رو بخاطر بالا نیومدن سایت از دست دادم.

علی

بهتره مشتری‌هایی مثل شما که فقط عرضه اولیه می‌خرید، آگاه رو ترک کنن تا مشتری‌های قدیمی بتونن معاملات سهام رو بهتر انجام بدن. بی‌تدبیری مدیران آگاه باعث شده هم مشتری‌های قدیمی به مشکل بخورن، هم مشتری‌های جدید دلخور باشن.

سحر

اولا صلاح منو شما تعیین نمیکنید.
دوما من خودم میدونم باید چیکار کنم و عرضه ی اولیه خریدن هم فقط یکی از اون کار هایی هست ک تشخیص میدم انجام بدم.
و شما دوست گرامی کاربلد و، حرفه ای و قدیمی ، ترک من روی سایتی که توانایی ساپورت کردن معامله کننده هاشو نداره و هر وقت حجم خرید و فروش زیاد میشه به کل از کار میفته ، تاثیری نداره.

تیارا

دوستان نازنین, به ارز نگویید عرض

امین

بی سواد عرضه نه ارز!

مهرداد

با سلام
من کارگزاری مفیدم.
امتیازم برای گرفتن اعتبار خیلی بالاست و چند برابر اعتباری که گرفتم است. اگر در تاریخ مقرر تسویه نکنم و سهام رو نگه دارم ایا فقط اعتبار گرفته شده رو حراج می کنن یا کل سهمو می فروشن؟ با تشکر از راهنماییتون

مسعود

من روزی که میخواستم پول واریز کنم برای خرید عرضه اولیه پویا،سیستم اگاه قطع شد.چیکار کنم

سید علیرضا بنوفاطمه

سلام مسعود عزیز ، صبر کنید تا حل بشه اختلال شون.

امید

سلام چطور میتونم درمورد بورس چیزی یاد بگیرم یعنی صفرتا صد معامله کردن دربورس رو چطوری یاد بگیرم لطفا راهنماییم کنید

سید علیرضا بنوفاطمه

سلام امید عزیز ، می تونی از این قسمت شروع کنی https://www.bourseiness.com/category/bourse-guide-for-beginners

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
173
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx