کوتاه در مورد سیویل؛ ارز دیجیتال مخصوص روزنامه‌نگاران

محمدامین حسامی
محمدامین حسامی
ارز سیویل

سیویل CIVIL بازار غیر متمرکز برای روزنامه نگاری پایدار است و ماموریت آن این است که به تقویت روزنامه نگاری در جهان کمک کند.

برای انجام این کار، سیویل از یک مدل غیرمتمرکز بر اساس بلاکچین و رمزنگاری اقتصادی استفاده می کند.

سیویل دارای شبکه روزنامه نگاری متعلق به جامعه بر اساس شفافیت و اعتماد است. در واقع سیویل خانه ای است برای تعداد روز افزون اتاق خبر مستقل از سراسر جهان!

مدل همکاری سیویل اجازه می دهد تا روزنامه نگاران بیشتر ارزش خود را ایجاد کنند؛ البته در جامعه ای که اولویت بندی روزنامه نگاری اخلاقی را بیشتر از همه به ارمغان می آورد.

‌مدل های مالی سیویل

مدل درآمدهای تبلیغاتی که به طور سنتی از روزنامه نگاری با کیفیت تامین می شود، به اقتصاد دیجیتالی ترجمه نشده است.

روزنامه نگاران در سرتاسر جهان با تهدید موجودی مانند قبل از آن روبرو هستند. سیویل CIVIL متعهد به معرفی یک مدل مالی جدید – و یک اکوسیستم پشتیبانی – است که روزنامه نگاران را قادر می سازد تا بیشتر در خدمت خوانندگان خود قرار گیرند.

چرا سیویل ساخته شد؟

هدف از تاسیس ارزهای دیجیتال همواره مشخص نیست. آنچه که بیشتر مشخص می شود، نحوه تاثیرگذاری آن ها است.

در نتیجه باید بیشتر به نحوه اثرگذاری سیویل پرداخته شود تا دلیل اصلی ایجاد آن! در ادامه به برخی نقاط اثرگذاری سیویل اشاره خواهیم کرد.

سیویل ساخته شده برای روزنامه نگاری

سیویل کمک می کند تا روزنامه نگاری به بهبترین شکل ممکن شکل بگیرد. در واقع از مشکلاتی که ممکن است برا تهیه گزارش توسط نویسنده ها و روزنامه نگاران ایجاد شود جلوگیری به عمل می آید.

سیویل ساخته شده برای جامعه

وجود سیویل کمک می کند تا افراد جامه بدون سانسور و اهرم های فشار به اخبار دسترسی داشته باشند. در واقع ایجاد بستری برای روزنامه نگاری آزاد و بدون وابستگی به قدرت های بزرگ و شرکت های تاثیر گذار، جامعه ای آگاه می سازد.

سیویل ساخته شده برای شفافیت

شفافیت یکی از مهمترین کاربردهای سیویل است. سیویل شفافیت را همانند یک اتاق شیشه ای در برابر افراد قرار می دهد. همین موضوع جذابیت سیویل را هم برای روزنامه نگاران و هم برای مردم افزایش داده است.

سیویل ساخته شده برای اعتماد

برخلاف فیس بوک و گوگل، اتاق خبر می تواند به سیویل اعتماد کند.

مطلب مرتبط: ارز دیجیتال فیس‌‌بوک چه تاثیری بر بازار ارزها دارد؟

این شفافیت متعلق به یک جامعه مشارکت کننده از افرادی است که در مورد روزنامه نگاری مراقبت می کنند؛ نه یک شرکت قدرتمند با انگیزه های مبهم! خبرنگاران در امور سیویل متعهد هستند و مسئولیت تولید روزنامه نگاری اخلاقی را دارند.

شکست سیویل با وجود مزایای فراوان

سیویل شکست خورد! با تمام ویژگی های مثبت و اهداف روشنی که در پیش گرفته بود، نتوانست اعتماد بازار برای سرمایه گذاری را جلب نماید.

کمپانی بلند پروازانه شرکت بلاکچین رسانه ای سیویل، تلاش کرده بود با راه اندازی یک سیستم ایمن و حرفه ای در زمینه روزنامه نگاری به موفقیت های زیادی دست پیدا کند. در واقع با راه اندازی سیویل نسل جدیدی از رسانه های تبلیغاتی رایگان راه اندازی می شد. 

با این حال پروژه سیویل در عرضه عمومی شکست خورد و نتوانست به اهداف مشخص خود دست پیدا کند.

سیویل در ابتدا قصد داشت تا بالغ بر 24 میلیون دلار برآورد شود. همچنین وعده داده بود اگر پولی کمتر از 8 میلیون دلار به دست آورد، تمام پول ها را بازگرداند.

جالب است بدانید که در حسابداری نهایی، کمتر از 1.5 میلیون دلار برای نشانه ها صرف شد و بیش از 1 میلیون دلار از سرمایه گذاران مستقل مدنی دریافت گردید.

مدیرعامل سیویل امیدوار است

ایلز مدیرعامل سیویل معتقد است که این ارز رمزنگاری شده می تواند در سال های آینده به نحو مطمئنی وارد بازار شود. او اتفاقات ایجاد شده را طبیعی دانسته و آن را به صورت طبیعی تحلیل کرده است. در واقع ایلز مدعی است که اتفاقات پیش آمده تا حد زیادی از قبل پیش بینی شده بوده اند.

به اعتقاد کارشناسان و مدیرعامل سیویل، این تازه آغاز راه است و در ماه های آتی شاهد اتفاقات جدیدی خواهیم بود. کا کردن بر روی یک ارز خاص با محاطبین خاص خود، نیاز به زمان لازمه دارد. گروه سیویل قصد دارد تا با بازآفرینی محصول خود، دست به کارهای هوشمندانه تر و بزرگ تری بزند.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی