تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 27 فوریه، 8 اسفند

بازارهای سهام در تاریخ 24 و 25 فوریه به شدت کاهش پیدا کردند.

حتی طلا هم که یک پناهگاه سنتی امن محسوب می‌شد، افزایش قیمت‌اش متوقف شد و در همین راستا، کریپتوکارنسی‌ها نیز وارد یک دوره‌ی اصلاح قیمت شدند.

در حال حاضر، میزان سرمایه‌ی کلی بازار ارزهای دیجیتال از حدود 308 میلیارد دلار در تاریخ 15 فوریه به 248 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است، که این سقوطی حدود 19.50 درصد است.

برای یک سرمایه‌گذار، این اصلاح قیمتی طبیعی و مثبت است که در واقع می‌تواند فرصتی برای خرید یا اضافه کردن به موقعیت‌های موجود تلقی شود.

Tim Draper (سرمایه‌گذاری میلیاردر) در مصاحبه‌ای با CNBC گفت که او پول خود را از بازار سهام بیرون کشیده و سرمایه‌گذاری خود را به فضای کریپتوکارنسی‌ها و بیت‌کوین منتقل کرده است.

او برای بار دیگر تاکید کرد که معتقد است قیمت بیت‌کوین تا پایان سال 2022 یا اوایل سال 2023 به سطح 250,000 دلار خواهد رسید.

Draper انتظار دارد انقلابی در جهان غیرمتمرکز طی دهه آینده اتفاق بیافتد و این همان دلیلی است که او دیدگاهش نسبت به ارزهای دیجیتال خوشبینانه است.

توجه: هر هفته 2 تا 3 بار تحلیل‌ تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر در بورسینس ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

اگرچه او به شکل مشخص بیان نکرد که چه درصدی از پرتفلیو خود را به بیت‌کوین اختصاص داده است، اما به طور کلی میزان آن را “زیاد” عنوان کرد.

Anthony Pompliano (یکی از بنیان‌گذاران شرکت Morgan Creek Digital) طی گفتگویی با CNN اظهار داشت که همه چیز در جهان طی چند سال آینده دیجیتالی خواهد شد.

به گفته‌ی Pompliano، حتی اگر چندین بانک مرکزی هم نسخه دیجیتالی ارزهای خود را راه‌اندازی کنند، به دلیل اینکه سیاست پولی بیت‌کوین نسبت به سیاست‌های بانک‌های مرکزی برتر است، این ارز حاکمیت خود را حفظ خواهد کرد.

اصلاح فعلی قیمت ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد سفته‌بازانی را که پس از آغاز روند صعودی پرشتاب امسال فعال شده بودند، از این فضا دور خواهد کرد.

این شرایط برای سرمایه‌گذاران بلند مدتی که به دنبال افزودن به پرتفلیو خود و یا آغاز موقعیت‌های خرید جدید در ارزهای دیجیتال بودند، فرصتی مناسب را فراهم خواهد کرد.

اما اکنون اجازه دهید نمودار کریپتوکارنسی‌های برتر را با هم بررسی کنیم تا ببینیم آیا این اصلاح رو به پایان است و یا اینکه ممکن است ارزهای دیجیتال افت قیمت بیشتری را تجربه کنند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USD :

ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) به زیر کانال نزولی کوچک و سطح حمایت روانی 9,000 دلار شکسته شد.

در حال حاضر سطوح حمایت به سرعت در حال شکسته شدن هستند.

با سقوط دیروز، کف‌های قیمتی بیشینه‌ای که از ماه ژانویه سال جاری با زحمت حفظ شده بودند، شروع به شکسته شدن کردند و این نشانه‌ی نزول این ارز است.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به کاهش است و RSI نیز به منطقه منفی وارد شده است که این نشان می‌دهد خرس‌ها در حال بازگشت به بازی هستند.

نمودار قیمت بیت‌کوین

سطح حمایت بعدی در این روند نزولی، محدوده‌ی قیمت 8,240.67 تا 7,856.76 دلار است.

در مقابل، اگر جفت ارز BTC / USD از سطوح فعلی بازگردد و به بالاتر از قیمت 9,000 دلار افزایش یابد، نشانه‌ای بسیار مثبت خواهد بود چراکه این امر نشانگر خریدی قوی در سطوح پایین‌تر است.

ما پیش از پیشنهاد هرگونه معامله، صبر خواهیم کرد تا افت قیمت این کریپتوکارنسی متوقف شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USD :

ارز دیجیتال اتریوم (ETH) در تاریخ 25 فوریه به زیر مثلث متقارن شکسته شد، که نشانه‌ی نزول این ارز است.

امروز، میزان فروش شدت پیدا کرد و این آلت‌کوین به زیر سطح حمایت بعدی در 235.70 دلار کاهش یافت.

این اتفاق منجر به فعال شدن میزان حد ضرر پیشنهادی ما برای موقعیت‌های خرید باقیمانده در 230 دلار شد.

اکنون شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش کرده است و RSI نیز در ناحیه‌ی منفی قرار دارد که این نشان می‌دهد خرس‌ها در بازار دارای برتری هستند.

نمودار قیمت اتریوم

احتمالاً سطح توقف بعدی بر روی قیمت 197.75 دلار خواهد بود که درست به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه در 203 دلار قرار دارد.

ما انتظار داریم گاوها از سطح قیمت 197.75 دلار به طور تهاجمی دفاع کنند.

بازگشت از این سطح حمایت احتمالاً بر روی قیمت 235.70 دلار با مقاومت مواجه خواهد شد.

ما پیش از پیشنهاد هرگونه معامله، صبر خواهیم کرد تا جفت ارز ETH/USD وضع خرید جدیدی را شکل دهد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز XRP/US :

ارز دیجیتال ریپل (XRP) در تاریخ 25 فوریه به زیر سطح حمایت 0.26362 دلار سقوط کرد، که این باعث فعال شدن میزان حد ضرر پیشنهادی ما برای موقعیت‌های خرید در قیمت 0.26 دلار شد.

این سقوط همچنین یک الگوی سر و شانه (H&S) را که دارای هدف قیمتی 0.18043 دلار بود، تکمیل کرد.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به کاهش است و RSI نیز در ناحیه منفی قرار گرفته است که این نشان می‌دهد خرس‌ها برتری را در اختیار دارند.

نمودار قیمت ریپل

سطح حمایت بعدی در این نزولی، قیمت 0.21302 دلار و به زیر آن تا 0.19979 دلار خواهد بود.

ما انتظار داریم خریداران نزدیک به این سطوح وارد عمل شوند.

با این حال، هرگونه پولبکی احتمالاً بر روی خط گردن الگوی H&S در قیمت 0.26362 دلار با مقاومت سختی روبرو خواهد شد.

اگر قیمت ریپل از این خط گردن کاهش یابد، روند نزولی آن از سر گرفته خواهد شد.

با این حال، اگر گاوها بتوانند جفت ارز XRP / USD را به بالاتر از قیمت 0.26362 دلار برسانند ، قدرت این ارز را نشان خواهد داد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USD :

ارز دیجیتال بیت‌کوین کش (BCH) در تاریخ 25 فوریه به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه شکسته شد و روند نزولی خود را از سر گرفت.
در حال حاضر گاوها در تلاشند تا از سطح حمایت 306.78 دلار دفاع کنند.

اگر خریداران بتوانند قیمت این کریپتوکارنسی را به بالاتر از سطح 360 دلار بازگردانند، تقاضا در سطوح پایین‌تر را نشان خواهد داد.

با این حال، اگر بازگشت بیت‌کوین کش از قیمت 306.78 دلار نتواند به بالاتر از 360 دلار صعود کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا حرکت نزولی خود به سمت هدف قیمتی 270.15 دلار را آغاز کنند.

نمودار قیمت بیت‌کوین کش

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به کاهش است و RSI نیز در منطقه‌ی منفی قرار دارد که این نشان می‌دهد خرس‌ها حاکمیت را در دست گرفته‌اند.

ما پیش از پیشنهاد هرگونه معامله، صبر خواهیم کرد تا جفت ارز BCH/USD سیگنال تغییر روند را نمایان کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BSV/USD :

امروز ارز دیجیتال بیت‌کوین SV به زیر سطح حمایت بحرانی 236 دلار شکسته شد که این نشانه‌ای بسیار منفی است.

به دلیل اینکه هر دو میانگین متحرک در آستانه‌ی یک حرکت نزولی قرار دارد و RSI نیز در ناحیه‌ی منفی است، برتری در اختیار خرس‌هاست.

اگر قیمت این کریپتوکارنسی به زیر 236 دلار باقی بماند، این افت ممکن است تا سطح حمایت بعدی در 173.66 دلار ادامه پیدا کند (که همان کف قیمتی روزانه تاریخ 14 ژانویه است).

نمودار قیمت بیت‌کوین SV

در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت جفت ارز BSV/USD را به بالاتر از سطح 236 دلار بازگردانند و آن را حفظ کنند، حرکت این ارز به سمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه محتمل است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LTC/USD :

ارز دیجیتال لایت‌کوین (LTC) به زیر سطح حمایت 66.1486 دلار و کانال نزولی کاهش پیدا کرد.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به افت کرده است و RSI نیز در منطقه منفی قرار دارد که این نشان می‌دهد خرس‌ها در بازار دارای برتری هستند.

سطح حمایت بعدی در این روند نزولی، بر روی قیمت 50 دلار است.
ما انتظار داریم گاوها از این سطح به طور تهاجمی دفاع کنند.

از سوی دیگر، اگر خرس‌ها نتوانند جفت ارز LTC / USD را به زیر کانال حفظ کنند، گاوها تلاش دیگری را در جهت رساندن قیمت این کریپتوکارنسی به بالاتر از سطح 66.1486 دلار انجام خواهند داد.

نمودار قیمت لایت‌کوین

پس از آنکه قیمت این ارز دیجیتال برای چند روزی بالاتر از سطح 66.1486 دلار باقی ماند، دیدگاه ما نسبت به این ارز صعودی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز EOS/USD :

ارز دیجیتال EOS به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه و سطح حمایت 4.00 دلار شکسته شد.

سطح حمایت بعدی در این روند نزولی، بر روی قیمت 3.3555 دلار است.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به کاهش است و RSI نیز در منطقه‌ی منفی قرار دارد که این نشان می‌دهد خرس‌ها در بازار دارای برتری هستند.

اگر جفت ارز EOS / USD از قیمت 3.3555 دلار بازگردد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا از مقاومت محدوده‌ی 4.00 دلار دفاع کنند.

نمودار قیمت EOS

اگر قیمت این کریپتوکارنسی از این سطح کاهش یابد، روند نزولی آن از سر گرفته خواهد شد.

اما اگر گاوها موفق شوند قیمت EOS را به بالاتر از سطح 4.00 دلار بازگردانند، این امر نشانگر خرید در سطوح پایین‌تر خواهد بود.

ما پیش از پیشنهاد هرگونه معامله، صبر خواهیم کرد تا وضع خریدی جدید برای این ارز دیجیتال شکل بگیرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USD :

محدوده‌ی رنج فشرده‌ی 21.80 تا 23.5213 دلار ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) در تاریخ 25 فوریه به سمت نزول منتهی شد.

این اتفاق به افزایش فروش منجر شد و در نتیجه، این آلت‌کوین به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه در 19.68 دلار کاهش پیدا کرد.

سطح حمایت بعدی در این روند نزولی، بر روی قیمت 16.4288 دلار است.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش کرده است و RSI نیز نزدیک به محدوده‌ی بیش فروخته شده قرار دارد، که این نشان می‌دهد خرس‌ها از برتری برخوردار هستند.

نمودار قیمت بایننس کوین

هرگونه افزایش قیمتی جبرانی از سطوح فعلی و یا از سطح حمایت 16.4288 دلار، احتمالاً بر روی خط روند نزولی با مقاومت مواجه خواهد شد.

ما پیش از پیشنهاد معامله‌ی مجدد جفت ارز BNB/USD، صبر خواهیم کرد تا افت قیمت آن متوقف شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز XTZ/USD :

در حال حاضر ارز دیجیتال تزوس (XTZ) تلاش می‌کند تا از قیمت 2.5263 دلار بازگردد (که درست به زیر سطح 2.6025 دلار قرار دارد، یعنی همان سطح 50 درصدی فیبوناچی اصلاحی مربوط به صعود قیمت اخیر).

اگر گاوها بتوانند قیمت این کریپتوکارنسی را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 2.975 دلار برسانند، حرکت آن به سمت قیمت 3.50 دلار امکان‌پذیر است.

نمودار قیمت تزوس

اما اگر گاوها نتوانند جفت ارز XTZ / USD را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه منتقل کنند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت تزوس را به زیر 2.5263 دلار کاهش دهند.

در صورت موفقیت‌شان، احتمال افت این ارز دیجیتال تا سطح 61.8 درصدی فیبوناچی اصلاحی قیمت 2.28451360 دلار وجود دارد.

ما پیش از پیشنهاد هرگونه معامله، صبر خواهیم کرد تا وضع خریدی جدید برای این کریپتوکارنسی شکل بگیرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USD :

ارز دیجیتال کاردانو (ADA) به زیر سطح حمایت بحرانی 0.0560221 دلار و میانگین متحرک ساده 50 روزه در 0.0524 دلار شکسته شده است.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش کرده است و RSI نیز در منطقه‌ی منفی قرار دارد که این نشان می‌دهد خرس‌ها برتری را در اختیار دارند.

در حال حاضر گاوها تلاش می‌کنند تا از سطح حمایت 0.0461161 دلار دفاع کنند، که این درست به زیر سطح 61.8 درصدی فیبوناچی اصلاحی قیمت 0.0475943 دلار است.

اگر قیمت کاردانو از این سطح حمایت بازگردد، ممکن است این ارز تا خط روند نزولی افزایش پیدا کند، که احتمالاً به عنوان یک سطح مقاومت سخت نیز عمل خواهد کرد.

نمودار قیمت کاردانو

اگر جفت ارز ADA / USD از خط روند نزولی کاهش یابد، احتمالاً این افت تا قیمت 0.0408858 دلار نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

در مقابل، شکست این جفت ارز بالاتر از خط روند نزولی اولین سیگنالی است که نشان می‌دهد خریداران در حال تلاش برای بازگشت به بازی هستند.

ما پیش از پیشنهاد هرگونه معامله، منتظر شکل‌گیری وضع خریدی جدید برای این ارز خواهیم ماند.

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
  • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
  • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
  • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
  • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
  • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).

مطالب مرتبط

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 15 ژوئن، 25 خرداد

پلتفرم کریپتوکارنسی Bakkt که مخاطبان آن مشتاقانه منتظر شروع‌اش بودند، در تاریخ ۲۲ ژوئن بر روی ارز دیجیتال بیت‌کوین آزمایش خواهد شد. راه‌اندازی آن به شدت تحت نظارت است، چراکه…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 30 آوریل، 11 اردیبهشت

نهنگ‌های بیت‌کوین (BTC) طی سه سال گذشته با افزایش قیمت و یا افت‌های شدید این ارز، آشفته نشدند. طبق گزارشی که اخیراً Cointelegraph منتشر کرد، برخی از نهنگ‌های اصلی منابع…
بیشتر بخوانید

شکسته شدن یک مقاومت مهم در نمودار قیمت اتر (ETH)

در طول هفته‌های گذشته اتر (ETH) نشان داد که برای همیشه به قیمت بیت‌کوین وابسته نیست. علاوه بر این، تعدادی دیگر از آلتکوین‌ها نیز شروع به جدا کردن راه خود…
بیشتر بخوانید