رشد معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران از داد و ستد بالغ بر 436 هزار تن انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی با ارزشی افزون بر 8 هزار میلیارد ریال طی دو هفته اخیر در بورس کالای ایران خبر داد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 18 درصد از نظر حجم و 81 درصد از نظر ارزش افزایش نشان می دهد.

به گزارش بورس نیوز، مهرزاد نامداری با بیان خبر فوق افزود: در این مدت با عرضه بیش از 721 هزار تن انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی از سوی حدود 53 واحد تولید کننده، تقاضایی معادل 945 هزار تن از سوی خریداران برای این محصولات ثبت شد.

نامداری در ادامه با بیان اینکه طی دو هفته مهر ماه 34 مجتمع بزرگ پتروشیمی کشور نسبت به عرضه انواع فرآورده های پتروشیمی در بورس کالا اقدام کرده اند، گفت: در این مدت، محصولات مجتمع های پتروشیمی امیرکبیر، تبریز، لاله ، پلی نار، آبادان، رجال، شازند، غدیر، مارون، پلی پروپیلن جم، آریا ساسول، قائد بصر، نوید زرشیمی، جم، رازی، شیراز، کارون، کرمانشاه، بیستون، خراسان، فن آوران، مارون، فرسا شیمی، سرمایه گذاری صنایع شیمیایی، پلیمر کرمانشاه ، فجر، بندرامام، تندگویان، مهر، اروند، خوزستان، برزویه، پارس و بوعلی سینا در بورس کالا عرضه شده است و بعنوان مثال شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نسبت به عرضه محصولات تولیدی مجتمع های پتروشیمی فجر، بندرامام، تندگویان، مهر، اروند، خوزستان، برزویه، پارس و بوعلی سینا در بورس اقدام کرده است.

معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران سپس افزود: طی دو هفته اول مهر ماه، حدود 169 هزار تن انواع قیر، 87 هزار تن انواع مواد پلیمری به همراه حدود 46 هزار تن مواد شیمیایی در بورس کالا از سوی کارگزاران به فروش رسیده است و از عمده معاملات این دو هفته می توانم به داد و ستد حدود 65 هزار تن وکیوم باتوم، 44 هزار تن لوب کات سنگین و سبک ، 22 هزار تن گوگرد گرانوله و کلوخه، 890 تن انواع گازها و خوراکها و 102 تن انواع حلال اشاره کنم.

وی در پایان گفت: در این مدت همچنین 14 واحد تولیدکننده قیر و 5 شرکت پالایشی نیز نسبت به عرضه و معامله انواع محصولات خود در بورس کالا اقدام کرده اند .

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب