رشد معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا

اخبار شرکت های بورسی
اخبار شرکت های بورسی

معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران از داد و ستد بالغ بر 436 هزار تن انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی با ارزشی افزون بر 8 هزار میلیارد ریال طی دو هفته اخیر در بورس کالای ایران خبر داد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 18 درصد از نظر حجم و 81 درصد از نظر ارزش افزایش نشان می دهد.

به گزارش بورس نیوز، مهرزاد نامداری با بیان خبر فوق افزود: در این مدت با عرضه بیش از 721 هزار تن انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی از سوی حدود 53 واحد تولید کننده، تقاضایی معادل 945 هزار تن از سوی خریداران برای این محصولات ثبت شد.

نامداری در ادامه با بیان اینکه طی دو هفته مهر ماه 34 مجتمع بزرگ پتروشیمی کشور نسبت به عرضه انواع فرآورده های پتروشیمی در بورس کالا اقدام کرده اند، گفت: در این مدت، محصولات مجتمع های پتروشیمی امیرکبیر، تبریز، لاله ، پلی نار، آبادان، رجال، شازند، غدیر، مارون، پلی پروپیلن جم، آریا ساسول، قائد بصر، نوید زرشیمی، جم، رازی، شیراز، کارون، کرمانشاه، بیستون، خراسان، فن آوران، مارون، فرسا شیمی، سرمایه گذاری صنایع شیمیایی، پلیمر کرمانشاه ، فجر، بندرامام، تندگویان، مهر، اروند، خوزستان، برزویه، پارس و بوعلی سینا در بورس کالا عرضه شده است و بعنوان مثال شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نسبت به عرضه محصولات تولیدی مجتمع های پتروشیمی فجر، بندرامام، تندگویان، مهر، اروند، خوزستان، برزویه، پارس و بوعلی سینا در بورس اقدام کرده است.

معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران سپس افزود: طی دو هفته اول مهر ماه، حدود 169 هزار تن انواع قیر، 87 هزار تن انواع مواد پلیمری به همراه حدود 46 هزار تن مواد شیمیایی در بورس کالا از سوی کارگزاران به فروش رسیده است و از عمده معاملات این دو هفته می توانم به داد و ستد حدود 65 هزار تن وکیوم باتوم، 44 هزار تن لوب کات سنگین و سبک ، 22 هزار تن گوگرد گرانوله و کلوخه، 890 تن انواع گازها و خوراکها و 102 تن انواع حلال اشاره کنم.

وی در پایان گفت: در این مدت همچنین 14 واحد تولیدکننده قیر و 5 شرکت پالایشی نیز نسبت به عرضه و معامله انواع محصولات خود در بورس کالا اقدام کرده اند .

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.