معامله‌گر برجسته بیت کوین: ۷ علت صعودی بیت کوین به محدوده ۱۲ هزار دلار

ریحانه کاظمیان مقدم
ریحانه کاظمیان مقدم
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

طبق گفته کول گارنر (Cole Garner)، معامله‌گر برجسته بیت کوین، بیت کوین دارایی‌های کلان را پشت سر می‌گذارد و می‌تواند تبدیل به «بزرگ‌ترین داستان جهان ارزهای دیجیتال» شود.

گارنر روز 21 اکتبر (30 مهر)، در رشته‌توییتی جداشدن بازار بیت کوین از بازارهای سنتی را مورد بررسی قرار داد.

گارنر نموداری از بیت کوین، طلا، شاخص سهام S&P 500 و اتر را به اشتراک گذاشت. این نمودارها نشان می‌داد که بیت کوین بدون وابستگی به سایر بازارها به روند خود ادامه می‌دهد و با وجود افت سایر دارایی‌ها، بازدهی مثبت دارد.

درواقع، منبع نموداری که گارنر استفاده کرده بود، توییت اریک وال (Eric Wall)، مدیر ارشد فناوری اطلاعات صندوق سرمایه‌گذاری آرکین استس (Arcane Assets)، بود که روند بیت کوین را «غیرمعمول» خوانده بود.

گارنر در بازنشر نمودار وال، نوشت:

بیت کوین با اصلاح سایر بازارها، همراه نشد. اگر این روند طی هفته‌های آینده نیز ادامه داشته باشد، این اتفاق می‌تواند بزرگ‌ترین داستان جهان ارزهای دیجیتال باشد.

1 3
بیت کوین (نارنجی) در مقابل طلا، شاخص S&P 500 و اتریوم. منبع: توییتر اریک وال

پیش از این، بیت کوین ارتباط تنگاتنگی با بازارهای سنتی، خصوصاً شاخص S&P 500 داشت. این ارز دیجیتال پس از سقوط ماه مارس (اسفند 98) در پی شیوع ویروس کرونا نیز از روند طلا دنباله‌روی می‌کرد.

افق روشن پس از مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلاری

با وجود صعود بیت کوین تا محدوده ۱۲,۰۰۰ دلار، نرخ تأمین سرمایه نشان می‌دهد که وزنه به سمت معاملات لانگ (خرید) نسبت به معاملات شورت (فروش) سنگینی می‌کند و این نشانه‌ای دلگرم‌کننده برای ادامه بازار صعودی بیت کوین به شما می‌رود.

همراه با مسئله، احساسات سرمایه‌گذاران نهادی است که طبق گزارش تعهد معامله‌گرها (COT)، همگی در موقعیت‌های لانگ (و نه شورت) قرار دارند.

روز سه‌شنبه، بیت کوین پس از مدتی تلاش پشت مقاومت 11,900 دلاری، بالاخره توانست طی چند ساعت از مرز 12,000 دلار عبور کند.

همانطور که گارنر و سایرین اشاره کرده‌اند، مقاومت مستحکمی بالاتر از سطح 12,000 دلار وجود ندارد و بیت کوین می‌تواند با صرف زمان و تلاش کمتر به سطوح بالاتر دسترسی پیدا کند. گارنر به‌طور خلاصه توضیح داد:

با توجه به دفتر سفارشات صرافی‌ها، پس از سطح 12,000 دلار، افق روشنی در انتظار بیت کوین است.

علاوه بر این، یکی دیگر از عواملی که به رشد بیت کوین کمک می‌کنند، کاهش جریان ورودی از سوی نهنگ‌ها (سرمایه‌گذاران بزرگ بازار) به صرافی‌ها است که می‌تواند نشانه عدم تمایل سرمایه‌گذاران به فروش میزان زیاد بیت کوین باشد. همچنین، داده‌ها نشان می‌دهند که با وجود افزایش قیمت‌ها، موجودی صرافی‌ها نیز به‌طور مداوم در حال کاهش است.

2
موجودی صرافی بیت کوین در مقابل آخرین افت قیمت. منبع: توییتر کول گارنر و پلتفرم گلس نود (Glassnode)

در پایان، تنها نگرانی گارنر این بود که اگر احساسات توییتری، اندیکاتوری قابل‌اعتماد تلقی شود، تعداد اندکی از دارندگان بیت کوین، انتظار سناریوی فعلی را داشتند. او نوشت:

افراد بسیاری برای چنین حرکت قیمتی آمادگی نداشتند.

در ادامه، گارنر به نظرسنجی اخیری اشاره کرد که در آن 35 درصد از پاسخ‌دهندگان، کمتر از 10 درصد از سبد سهام دارایی‌های دیجیتال خود را به بیت کوین اختصاص داده بودند. او همچنین افزود:

من متعصب نیستم و تمام ارزهای دیجیتال را دوست دارم. اما، در هر صورت شما باید به پادشاه ارزهای دیجیتال (بیت کوین) احترام بگذارید.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
ریحانه کاظمیان مقدم

ریحانه کاظمیان مقدم

دارای مدرک کارشناس ارشد، محقق مباحث بلاکچین و ارزهای دیجیتال از اوایل سال 2017
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب