9 اینفلوئنسر برتر کریپتو در توییتر را بشناسید!

هادی ابراهیمی
هادی ابراهیمی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اینفلوئنسرهای کریپتو در توییتر

دنیای کریپتو به دلیل پیچیدگی و وسعت زیاد نیاز به تحقیق و جستجوی فراوانی دارد.

سرعت کریپتو نیز از طرف دیگر باعث شده تا به روز بودن از همه اخبار و رخ داد‌های این فضا کمی مشکل باشد.

در کریپتو به دلیل سرعت بالای نوآوری و تکامل، اتخاذ و استفاده از آن نیز به شکل توقف ناپذیری شدت گرفته است. 

اما آگاهی از آخرین تکنولوژی‌ها و اتفاقات فضای کریپتو همه چیز نیست، شما باید از آخرین توکن‌های Meme موجود در این فضا نیز آگاه باشید. یکی از بهترین راه‌های همگام شدن با دنیای پرسرعت کریپتو، تکیه به اینفلوئنسر‌های توییتری است.

در ادامه این مقاله، ما لیستی از بهترین اینفلوئنسر‌های توییتر فعال در کریپتو که می‌توانند شما را از آخرین رخداد‌های کریپتو آگاه کنند، آماده کرده‌ایم.

قبل از این که به سراغ لیست اینفلوئنسر‌های کریپتویی برویم، باید در مورد نحوه یافتن و غربال کردن آن‌ها چیز‌هایی بدانید.

از این رو، ما روی اکانت‌هایی تمرکز کرده‌ایم که ارزش واقعی را در اطلاعات و توییت‌های خود ارائه می‌دهند. این اطلاعات ممکن است به هر شکلی از جمله عقیده، اطلاعات کلی، سرگرمی و یا خبری باشد. این اکانت‌ها از بین همه زیر دسته‌های کریپتو غربال شده‌اند. 

باید این نکته را به خاطر داشته باشید که دنیای کریپتو و اکانت‌های عنوان شده در این لیست طیف وسیعی از عقاید و نظرات گوناگون را که گاهی ممکن است با نظرات دیگران تداخل داشته باشد را شامل می‌شود. فضای توییتر کریپتو می‌تواند تهاجمی و خصمانه باشد چرا که پای پول‌ و آینده آن در میان است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کپی تریدینگ (Copy Trading) و نحوه انجام آن

لیستی که در اینجا ارائه می‌شود دارایی هیچ نوع رتبه بندی یا ترتیبی نیست، بنابراین به اعداد کنار آن توجه نکنید.

1. PlanB

هویت این شخص در دنیای واقعی نامشخص است اما واضح‌ است که او در زمینه تحلیل بنیادی فعالیت می‌کند.

اکانت PlanB با این که ناشناس است اما تحلیل‌های خوبی از ارزش بیت‌کوین ارائه می‌دهد. روش تحلیل Stock-to-flow او راه مناسبی برای پیش بینی قیمت آینده بیت‌کوین است.

اکانت PlanB
اغلب تحلیل‌های او تا به امروز نزدیک به واقعیت بوده‌اند. این اکانت در حال حاضر بیش از 650 هزار فالور دارد.

2. Will Clemente

این کاربر ممکن است سن چندان زیادی نداشته باشد اما تحلیل او در کوتاه مدت در مورد بازار بیت‌کوین باعث شد تا بیش از 160,000 فالور جذب کند.

عمده محتویات توییت‌های او درباره معامله‌گری و تحلیل On chain است. او به استفاده از روش تحلیل درون زنجیره‌ای اعتقاد زیادی دارد.

در این روش تحلیلی، از داده‌های یک بلاکچین برای پیش‌بینی آینده حرکت قیمت آن استفاده می‌شود که در حال حاضر به صورت روزنامه توسط یک اینفلوئنسر شناخته شده دیگر با نام Anthony Pompliano نشر پیدا می‌کند.

اکانت Will Clemente
با توصیف منطق و روند تحلیل به صورت کامل، او به هر فردی که تمایل به ارزیابی قیمت بازار بیت‌کوین را داشته باشد اطلاعات با جزییات بالایی ارائه می‌دهد.

3. CryptoCobain

این اکانت را می‌توان به عنوان یکی از باهوش‌ترین اینفلوئنسر‌های دنیای کریپتو نامید چرا که او با بیان مناسب در تقلید و طعنه، اطلاعات خوبی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یافتن چنین اکانتی در توییتر با چنین شیوه بیانی تقریبا غیرممکن است. 

اکانت CryptoCobain
البته تنها کار او فقط طعنه زدن نیست. او نگاه تیز بینانه‌ای در مورد کریپتو و به خصوص آینده مثبت اتریوم دارد.

پروژه فرعی او در شبکه اجتماعی Twitch، با نام Uponlytv به محبوبیت خوبی دست پیدا کرده است. در این پروژه او با افراد مشهور دنیای کریپتو مصاحبه انجام می‌دهد. 

4. Ari Paul

کار او تجزیه تحلیل بنیادی و بررسی توکن‌های NFT است. توییتی که از او در ادامه مشاهده می‌کنید، دیدگاه مثبت و منطقی او را نسبت به زندگی و کریپتو نشان می‌دهد.

اکانت Ari Paul
او در برخی از توییت‌های خود سایر پروژه‌های کریپتو را نیز بررسی می‌کند که بحث و گفتگو‌های داغی را به وجود می‌آورد.

رویکرد اصلی او ایجاد یک تئوری سرمایه‌گذاری است. عجیب نیست که او مدیر شرکت سرمایه گذاری Blocktower نیز هست. این شرکت در زمینه کریپتو و سرمایه‌گذاری بلاکچین فعالیت دارد. با این که او درک عمیقی از نحوه عملکرد کریپتو دارد اما توییت‌های او ساده بیان می‌شوند.

همچنین او دیدگاه‌های شفافی در سرمایه‌گذاری روی توکن‌های NFT ارائه می‌دهد.

5. Alex Gladstein

فعال حقوق بشر و طرفدار بیت‌کوین، او به عنوان مدیر بخش حقوق بشر سازمان Alex Gadstein، دیدگاه متفاوتی نسبت به قدرت بیت‌کوین دارد.

بیشتر بخوانید: بیت کوین جنبشی در جهت آزادی مالی است!

این اکانت توییتری پیشنهادات مردم در مورد ایدئولوژی حرکت بیت‌کوین فقط رو به بالا را با روی باز می‌پذیرد. در واقع ایدئولوژی Number Goes Up، یکی از تفکراتی است که در آن فقط روی بالا رفتن بیت‌کوین تاکید دارد.

اکانت Alex Gladstein
Gadstein، در مورد نحوه استفاده از بیت‌کوین در سراسر دنیا توسط جوامعی که با مشکلات مالی و سیاسی مواجه هستند دیدگاه‌های جالبی ارائه می‌دهد. 

6. Dan Held

این اکانت یک مدافع بیت‌کوین است. او نظرات ساده و شفافی از نحوه عملکرد بیت‌کوین ارائه می‌دهد.

در یکی از توییت‌ها، او گفته است که من بیت‌کوین را به راحتی توضیح می‌دهیم، همان‌طور که این ارز در حال آموختن عملکرد کریپتو به ما است. او بیش از 300,000 فالور دارد که از تحلیل‌های بیت‌کوینی شفاف او لذت می‌برند. 

اکانت Dan Held
این شخص در جایگاه Growth Marketing برای یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان با نام Kraken کار می‌کند. قبلا او در Uber (نقش بازاریابی) مشغول به کار بود.

7. Documenting Bitcoin

این اکانت در جهت ارائه محتوای دست‌چین شده و تاثیر گذار در کنار ایجاد حس خوب برای مخاطبان فعالیت می‌کند.

اکانت Documenting Bitcoin در دسامبر سال 2020 ایجاد شد و در حال حاضر بیش از نیم میلیون فالور دارد. دیدگاه و روش جالب بیان اخبار بیت‌کوین توسط این اکانت توییتری باعث شده تا بسیاری جذب آن شوند.

همان‌طور که از Bio این اکانت می‌توان متوجه شد، او نسبت به بیت‌کوین دیدگاه صعودی دارد. او در Bio خود این‌گونه نوشته است که «بیت‌کوین را که از یک پول اینترنتی جادویی به ارز رزرو جهانی می‌رسد دنبال کنید».

اکانت Documenting Bitcoin
توییت‌های او برای کسانی که همچنان نسبت به ارزش بیت‌کوین قانع نشده‌اند می‌تواند مفید واقع شود. اگر شما از طرفداران بیت‌کوین هستید، توییت‌های این اکانت می‌توانند یقین شما را تقویت کنند. 

8. Jameson Lopp

اگر به دنبال کسی هستید که در اکوسیستم بیت‌کوین اعتبار داشته باشد این اکانت و نام آن می‌درخشد. گفتگو در توییتر با او آسان است.

اکانت Jameson Lopp
اکانت Lopp فقط و فقط یک هدف برای خود تعیین کرده‌ است و آن دفاع از بیت‌کوین هم از نظر فلسفلی و هم تکنولوژی است. 

او یکی از مدافعان اصلی به روز رسانی Segwit بیت‌کوین در افزایش اندازه بلاک‌ها در سال 2017 است. حتی در این کار، تا آن‌جایی موضوع حساس شد که خودش و خانواده‌اش تهدید شدند اما او به جای مخفی شدن، تلاش‌های خود را به عنوان مدافع بیت‌کوین دو چندان کرد. 

او اغلب در مورد تمهیدات امنیتی توییت می‌کند. البته جای تعجبی ندارد چرا که او هم‌بنیان‌گذار سرویس نگهداری و ذخیره بیت‌کوین با نام Casa Hodl است. 

9. Lyn Alden

بسیاری از اینفلوئنسر‌هایی که در این لیست معرفی کرده‌ایم به خاطر قدرت بالای آن‌ها در اعتقاد به بیت‌کوین و فلسفه آن بود، اغلب آن‌ها دید‌گاه متعادلی نسبت به بیت‌کوین ندارند اما این اکانت متفاوت است.

او یکی از کسانی است که به بیت‌کوین اعتقاد دارد اما در پس اعتقاد او به بیت‌کوین، دلایل منطقی و با تحقیقات فراوانی با موضوعات اقتصادی وجود دارد.

اکانت Lyn Alden
او در بسیاری از پادکست‌های معروف بیت‌کوینی حضور دارد که یکی از بهترین آن‌ها در 2021 میامی بود.

نتیجه گیری

به خاطر داشته باشید که در هنگام دنبال کردن این اکانت‌ها، قرار نیست همه توییت‌های آن را تایید کنیم. آگاهی از دیدگاه‌های چنین اینفلوئنسر‌هایی یک مسئله است و موافقت با آن‌ها یک مسئله دیگر.

حتی در لیست معرفی شده، ما همه دیدگاه‌های آن‌ها را تایید نمی‌کنیم. کریپتو یک فضای وسیع با فرهنگ‌ها و گروه‌های سیاسی متنوع است که هر کدام مسیر خود را دارند.

مسلما شما با بسیاری از توییت‌ها و نظرات افراد معرفی شده در این لیست موافق نخواهید بود اما به چالش کشیدن ایده‌های خودتان و تحقیق در مورد آن مسئله خوبی است. 

نکته مهم دیگری که باید از آن آگاه باشید این است که بسیاری از اکانت‌های این لیست چندین اکانت جعلی دیگر نیز دارند که به دنبال جهت دهی به مخاطبان هستند. حتی در بین دنبال کنندگان این افراد، اکانت‌هایی وجود دارند که در صدد کلاهبرداری از شما خواهند بود. 

در حالتی دیگر اکانت‌های جعلی بسیاری با این نام‌ها در دنیای کریپتو سعی در به دام انداختن شما خواهند کرد که بسیاری از آن‌ها را نمی‌توان فقط به دلیل داشتن یک تیک آبی مورد تایید قرار داد.

در هنگام استفاده از توییتر در موضوعات کریپتو، همیشه مواظب خودتان باشید. اگر به دنبال یادگیری بیشتر و آگاهی از نظرات گوناگون هستید، دنبال کردن آن‌ها می‌تواند مفید واقع شود.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
هادی ابراهیمی

هادی ابراهیمی

برنامه نویس بلاکچین و علاقمند به بازار‌های مالی به ویژه کریپتو. فعالیت تخصصیم در کریپتو رو با برنامه نویسی قرارداد‌های هوشمند آغاز کردم و در این مسیر برای یادگیری هر چه بیشتر بلاکچین و متاورس تلاش می‌کنم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب