اجرای طرح‌های توسعه‌ در “مارون” جهت رفع مشکل تأمین خوراک

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

تأمین خوراک مصرفی شرکت های پتروشیمی از جمله مسائلی است که شرکت های فعال این گروه همواره با آن مواجه بوده اند که به نظر می رسد این مشکل با نزدیک شدن به فصل سرما و تقویت احتمال قطع گاز طبیعی مصرفی شرکت های پتروشیمی پررنگ تر شود.

در همین ارتباط، مدیر مالی شرکت پتروشیمی مارون در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد: اگرچه تاکنون “مارون” با مشکل قطعی گاز طبیعی مصرفی مواجه نشده، اما مشکل تأمین خوراک مصرفی و تأخیر در فرآیند دریافت آن یکی از مسائلی است که همواره شرکت های فعال در این حوزه با آن رو به رو بوده اند. به گونه ای که مشکل مذکور موجب شده تامارون حدود 12 الی 17 درصد کمتر از ظرفیت اسمی تولید خود فعالیت کند.

مصطفی احمدزاده افزود: این شرکت گاز طبیعی مصرفی خود را از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی دریافت می کند و پس از استخراج گاز اتان از آن، خوراک دریافتی را به شرکت نفت به منظور استفاده از سایر عناصر موجود در گاز طبیعی در فرآیند تولید سایر شرکت های هم گروه، باز می گرداند. همانطور که گفته شد مشکل تأمین خوراک مصرفی طی سال جاری موجب کاهش اندک مقدار تولید محصولات شده است.

وی با اشار به یکی از مزیت های شرکت پتروشیمی مارون بیان کرد: این شرکت برخلاف سایر شرکت های هم گروه خود دارای واحد مستقلی جهت بازیابی گاز اتان است که این امر موجب می شود تا خوراک مصرفی به طور مستقیم در واحد بازیابی اتان استفاده شود.

این مقام مسئول به برنامه های “مارون جهت رفع مشکل تأمین خوراک اشاره کرد و اظهار داشت: این شرکت طرح توسعه ای جهت افزایش خوراک از NGLهای تحت اختیار خود در نظر دارد، علاوه بر آن برنامه ای با مشارکت شرکت نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی به همراه شرکت های هم گروه در نظر داریم که طی این برنامه اقداماتی به منظور شناسایی NGLها یا منابع جدید جهت تأمین گاز مصرفی انجام پذیرفته است. اجرای این طرح توسعه ای که پیش بینی می شود طی سال آینده به بهره برداری برسد، موجب سهولت در فرآیند تأمین خوراک مصرفی و تضمین استقرار و استمرار دریافت آن خواهد شد.

مدیر مالی مارون در خاتمه با اظهار امیدواری نسبت به بهبود هرچه بیشتر وضعیت صادرات شرکت های پتروشیمی و نیز سودآوری آنها، در این خصوص ابراز داشت: در حال حاضر محصولات به کشورهای چین و هند صادر می شود که امیدواریم با برداشته شدن یا کاهش فشار تحریم های اعمالی بتوان نسبت به توسعه بازارهای فروش خارجی موفق عمل کنیم.

افزون برآن، گسترش مناسبات بین المللی کشور موجب تسهیل و تسریع در فرآیند خرید قطعات و کاتالیست های مورد نیاز از منابع خارجی و انجام عملیات نقل و انتقال بانکی خواهد شد. همچنان که پس از حصول نتیجه مثبت از مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5، تا حدودی دغدغه ها و نگرانی ها از بابت کاهش مقدار تولید از میان رفته و تمرکز مدیران شرکت ها به سمت افزایش مقدار تولید و صادرات آنها سوق یافته است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین وضعیت مارون, اخبار شرکت های پتروشیمی, پتروشیمی مارون

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب