وساخت – شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان ایران

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران ( سهامی عام ) در تاریخ 1375/04/04 تحت شماره 122539 در اداره ثبت شرکتها و مالكیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

هدف از تاسیس شرکت جذب سرمایه ها و تجهیز پس اندازها به طور مستقیم و انبوه سازی و سرمایه گذاری در بازار سرمایه و همچنین راه یابی به بازار بورس اوراق بهادار بطوریکه این مهم در تاریخ 1377/02/28 محقق گردیده است.

پیام هیئت مدیره

مهم ترین و اثر گذارترین اتفاقی که انتظار آن در سال مالی گذشته می­رفت، نهائی شدن “طرح جامع مسکن” بود که طی آن سیاست‌های کلان دولت تا سال 1405 ترسیم و تدوین شده و لذا بر تمامی سیاست‌گذاری شرکت‌های حاضر در حوزه­ی مسکن و ساختمان تاثیری جدی می‌گذاشت.

اگر چه این طرح هنوز به تصویب نهایی نرسیده است و البته در تدوین برنامه چشم انداز شرکت دقیقاً مدنظر خواهد گرفت، معهذا خروجی‌های اولیه این طرح ابعاد ” مسئله مسکن” در سال‌های آتی را تا حدودی روشن می‌گرداند.

هدف گذاری این برنامه برای تا سال 1405 ساخت 2400 هزار واحد مسکونی است، 1635 هزار واحد نوسازی، 248 هزار واحد برای سکونت خانوارهای جدید و 517 هزار واحد برای رفع کمبود مسکن نسبت به خانوار و این به معنی آنست که در ابعاد کلان در طرح جامع مسکن، برای ساخت سالانه 200 هزار واحد مسکونی، برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد.

احداث مسکن ملکی کارگری و مسکن استیجاری کارگری، به ترتیب 80 هزار و 10 هزار واحد مسکونی با مساحت متوسط 56 مترمربع و 46 مترمربع، احداث 20 هزار واحد مسکونی اجاره‌ای توسط بخش خصوصی برای دهک‌های 3 تا 6 درآمدی و … هچنین توسعه ساخت شهرک‌های خصوصی برای اسکان گروه‌های کم درآمد در کنار پرداخت سالانه 100 هزار فقره وام 10 ساله به واحدهای مسکونی کمتر از 75 مترمربع مشروط بر عرضه 25 هزار واحد به بازار اجاره برای مدت 5 سال و احداث سالانه 20 هزار واحد مسکونی اجاره‌ای توسط بخش خصوصی برای دهک­های 3 تا 6 درآمدی از جمله نکات برجسته این برنامه است.

همه این نکات گویای آنست که شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان ایران نیز با عنایت به نهائی شدن قریب الوقوع طرح جامع مسکن، می بایست طراحی “برنامه چشم انداز شرکت” را بر پایه‌ی مولفه‌های اصلی آن نهائی کند.

طرحی که از سال پیش آغاز شده و برای قطعیت و نهائی شدن در انتظار خروجی‌های نهائی طرح جامع مسکن است.

بر پایه‌ی همان برنامهء چشم انداز هیات مدیره “هلدینگ” بر آنست که بسترهای مناسب را برای فعالیت مستمر و طبق برنامه شرکت‌های ” خانواده ساختمان” فراهم سازد. نظارت دائمی برای پیشبرد طبق برنامه و جلوگیری از بروز انحراف‌های احتمالی از برنامه جزء وظایفی است که هیات مدیره پیگیری خواهد کرد.

در کوتاه مدت از تصویب ” برنامه چشم انداز شرکت” برنامه ­های عملیاتی شرکت‌های گروه اخذ و پس از تصویب، برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

امید آن دارد که با استعانت از درگاه حق و تکیه بر پشیتبانی دائمی سهامداران محترم، “هلدینگ ساختمان” بتواند به وظائف مورد انتظار در حوزه ساخت و ساز مسکن موفق شده و رضایت خاطر سهامداران محترم را فراهم سازد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس