10 شرکت بزرگ و ثروتمند دنیا از نظر درآمد

شرکت های بزرگ دنیا از نظر درآمد سالانه

به نظر شما ثروتمندترین شرکت دنیا کدام است؟

در چه صنعتی فعالیت می‌کند؟

اگر فکر می‌کنید که شرکت‌های مرتبط با فناوری، بیشتر جایگاه این فهرست را به خود اختصاص داده‌اند، اشتباه می‌کنید.

مطلب مرتبط: 15 شرکت بزرگ ‌سرمایه‌گذاری در دنیا

شرکت والمارت با ارزشی بیش از دو برابر شرکت اپل که ثروتمندترین شرکت سیلیکون ولی است، در صدر این فهرست قرار دارد. فهرست به‌روز‌شده‌ی بزرگترین شرکت‌های دنیا از نظر درآمد را در ادامه مشاهده می‌کنید. درآمد هر شرکت در سال ۲۰۱۷ ذکر شده و آمار جدیدتری از آن هنوز منتشر نشده است

۱. والمارت – ۴۸۵.۹ میلیارد دلار

۲. استیت گرید – ۳۱۵.۲ میلیارد دلار

۳. گروه ساینوپک – ۲۶۷.۵  میلیارد دلار

۴. شرکت ملی نفت چین – ۲۶۲.۶  میلیارد دلار

۵. تویوتا موتور – ۲۵۴.۷  میلیارد دلار

۶. فولکس‌واگن – ۲۴۰.۳ میلیارد دلار

۷. رویال داچ شل – ۲۴۰ میلیارد دلار

۸. برکشایر هاتاوی – ۲۲۳.۷  میلیارد دلار

۹. اپل – ۲۱۵.۶ میلیارد دلار

۱۰. اکسون موبیل – ۲۰۵ میلیارد دلار

ثروتمندترین شرکت‌های دنیا بر اساس پارامترهای مختلفی دسته‌بندی شده‌اند.

این پارامترها شامل ارزش بازار، درآمد، سود و ارزش برند است.

به عنوان مثال سایت Statista.com، ده شرکت بزرگ دنیا را بر اساس ارزش بازار، دسته‌بندی کرده است.

این فهرست شامل شرکت‌هایی است که اخیرا، در بازار سهام، رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند مثلا شرکت‌هایی مثل فیس‌بوک، آمازون و الفبت در این فهرست قرار دارند. بالاترین جایگاه این فهرست در اختیار شرکت اپل است که ارزش بازار آن در ماه مارس سال ۲۰۱۸، به ۹۱۳.۱۷ میلیارد دلار رسید.

سایت CBSnews.com معیار دیگری برای ارائه‌ فهرست بزرگترین شرکت‌های دنیا دارد و آنها را بر اساس ارزش برند، فهرست‌بندی کرده است.

ارزش برند شرکت‌ها توسط یک شرکت مشاوره برند به نام Interbrand تعیین شده است. این فهرست شامل شرکت‌های مشهور در سطح بین‌المللی است؛ مثلا آی‌بی‌ام، مرسدس بنز، فیس‌بوک، تویوتا و سامسونگ.

در این فهرست هم شرکت اپل در جایگاه اول قرار دارد و ارزش برند آن ۱۸۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

در این مقاله، ثروتمندترین شرکت‌های دنیا بر اساس درآمد سال ۲۰۱۷ بررسی شده‌اند. رشد سریع اقتصادی چین را به خوبی می‌توانید در این فهرست مشاهده کنید. سه شرکت از ۱۰ شرکت پردرآمد دنیا، شرکت‌های چینی هستند. همچنین بیشتر شرکت‌ها، در صنعت نفت و گاز فعالیت می‌کنند.

در صدر این فهرست، شرکت والمارت قرار دارد که اخیرا خرده‌فروشی آنلاین را به شعبه‌های فیزیکی هایپرمارکت‌هایش در سراسر دنیا، اضافه کرده است.

آشنایی با برترین شرکت های دنیا از نظر درآمد می تواند دید شما را نسبت به اقتصاد کلان دنیا روشن کند. اینکه برای رشد یک کسب و کار، ورود به چه بازاری می تواند مهم باشد. وقتی برترین شرکت دنیا از نظر کسب درآمد، شرکت وال‌مارت است که به عنوان یک خرده فروش در سراسر دنیا مشغول به فعالیت شده، می‌توان نتایج شگفت آوری از قدرت فروش بدست آورد.

مشخص است که نمی توان در یک مطلب کوتاه دلایل موفقیت و مشکلات برطرف شده در سر راه این برندها را مطرح کرد. قطعا بررسی تاریخچه و روند رشد هر کدام از این برندها، نیاز به تحقیق و بررسی زیادی دارد که سعی می کنیم به صورت مجزا در مطالب دیگر به آن ها اشاره کنیم.

در ادامه، با این شرکت‌های بزرگ و ثروتمند دنیا، به طور خلاصه آشنا می‌شوید.

۱۰. اکسان‌موبیل (Exxon Mobil)، ۲۰۵ میلیارد دلار

شرکت اکسان‌موبیل، بزرگترین شرکت سهامی عام در زمینه نفت و گاز بر اساس ارزش بازار در کل دنیا است. در سال ۲۰۱۷ این شرکت به خوبی توانست با مشکل کاهش قیمت نفت خام کنار بیاید که این موفقیت به خاطر مدل «ادغام عمودی» بود.

این شرکت از نظر استانداردهای امنیت و سودآوری، حرف اول را در این صنعت می‌زند. ولی با چالش‌های متعدد مثل مشکلات مربوط به گرم شدن زمین، دست‌وپنجه نرم می‌کند.

اکسان‌موبیل یکی از شرکت‌های نفتی در دنیا است که تنوع خدمات و محصولات آن بسیار بیشتر از آن است که می شناسیم. در سال های اخیر این شرکت وارد دنیای انرژی های تجدید پذیر مثل پنل های خورشیدی و انرژی های دریایی شده تا در صورت بروز مشکل در صنعت نفت و گاز، راهکارهای درآمدی خود را حفظ کند.

این شرکت خود شرکت‌های تابعه‌ متعددی دارد که از جمله آن می‌توان به موبیل، ایمپریال اویل، اکسان نفت‌وگاز، اکسان، اکسو استرالیا و آئرا انرژی اشاره کرد.

دفتر مرکزی اکسان‌موبیل در ایروینگ تگزاس قرار دارد و در سال ۱۸۷۰ پایه‌گذاری شده است. آواتار فعلی شرکت به دنبال ادغام شرکت‌های اکسان و موبیل در سال ۱۹۹۹ شکل گرفت

در این شرکت بیش از ۷۷ هزار نفر در سراسر دنیا کار می‌کنند. مدیرعامل فعلی این مجموعه، درن وودز است. رشد و پیشرفت روز افزون شرکت اکسان موبیل باعث شده تا به عنوان یکی از برترین شرکت های دنیا شناخته شود.

۹. اپل، ۲۱۵.۶ میلیارد دلار

اپل در حال حاضر یکی از پرسودترین شرکت‌های سهامی عام در کل دنیا است. در دهه‌ اخیر، فروش‌ شرکت روی آیپاد موزیک پلیر و آیفون متمرکز شده است. فروش اپل واچ و آیپد کمتر شده و این شرکت تمرکز بیشتری بر آپ‌گرید مدل‌های گوشی دارد.

شرکت اپل در حال تجربه‌ فرصت‌های جدیدی در زمینه‌ نرم‌افزار و خودرو است. دفتر مرکزی اپل در کوپرتینو کالیفرنیا قرار دارد و در سال ۱۹۷۷ توسط استیو جابز، رونالد وین و استیو ووزنیاک پایه‌گذاری شده است.

شرکت اپل، ۴۷۸ فروشگاه در ۱۷ کشور دنیا دارد. محصولات محبوب این شرکت عبارت‌اند از مک، اپل تی‌وی، واچ او ‌اس و تلفن همراه با سیستم‌عامل آی‌او اس.

اپل، بزرگترین شرکت فناوری دنیا از نظر درآمد و دارایی  است. بیش از ۱۱۰ هزار نفر برای اپل کار می‌کنند. همچنین اپل دومین شرکت بزرگ تولیدکننده موبایل بعد از سامسونگ است. این شرکت قصد دارد که در آینده بر ارتقاء عملیات‌هایش در هند تمرکز کند و وارد صنعت خودرو نیز شود.

ارزش بالای برند اپل باعث شده تا محصولات این شرکت در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی کسب کنند. از کشورهای توسعه یافته گرفته تا کشورهای فقیر، اپل به ویژه در زمینه تلفن هوشمند، یکی از برترین برندها محسوب می‌شود.

۸. برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathway)، ۲۲۳.۷ میلیارد دلار

شرکت برکشایر هاتاوی برای به دست آوردن سود، بسیار فراتر از هوشمندی و زکاوت وارن بافت رفته است. امروزه، ۷۵ درصد از درآمد این شرکت از کسب‌وکارهای غیرمالی، حاصل می‌شود.

برکشایر هاتاوی، زیرمجموعه‌های بسیار بزرگی چون خط آهن برلینگتون نورترن، تولیدکننده لباس زیر با برند Fruit of the Loom و شرکت بیمه خودرو Geico دارد. دفتر مرکزی شرکت برکشایر هاتاوی، در اوماها، نبراسکا قرار دارد و در سال ۱۸۸۹ افتتاح شده است.

در سال ۲۰۱۷، ارزش بازار این شرکت در حدود ۴۸۸ میلیارد دلار تخمین زده شد و آن را در بین ۵ شرکت سهامی عام برتر دنیا قرار دارد.

از جمله شرکت‌های تابعه برکشایر هاتاوی می‌توان به نت‌جتز، پمپرد شف، فلایت سیفتی اینترنشنال، لوبریزول، خط آهن BNSF و دیری کویین اشاره کرد.

علاوه بر این، این شرکت ۲.۵ درصد سهام در اپل، ۴.۹ درصد سهام در کوکاکولا، ۱۷ درصد سهام در آمریکن اکسپرس، ۲۶.۷ درصد در کرفت هاینز و ۳۸.۶ سهام در پایلوت فلایینگ دارد.

مسئولان این شرکت بر این باورند که علاوه بر تمرکز بر محصولات خود، باید برای سرمایه گذاری در بازارهای مختلف نیز، چشم باز و ذهن خلاق داشت.

۷. رویال داچ شل (Royal Dutch Shell)، ۲۴۰ میلیارد دلار

شرکت رویال داچ شل که معمولا با نام شل مشهور است، جزو شش ابرشرکت برتر دنیا در صنعت نفت و گاز است. فعالیت‌های این شرکت شامل اکتشاف، تولید، پالایش، بازاریابی، توزیع و پتروشیمی است و در زمینه‌ انرژی‌های تجدیدپذیر مثل انرژی باد و  زیست‌سوخت، سرمایه‌گذاری کرده است.

این شرکت روزانه در حدود ۳.۷ میلیون بشکه نفت تولید می‌کند و در بیش از ۷۰ کشور دنیا فعال است.

شرکت رویال داچ شل در حال حاضر بیشترین ارزش بازار را در بازار بورس لندن دارد و سهام آن در بورس نیویورک هم معامله می‌شود.

شل در سال ۱۹۰۷ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در لاهه کشور هلند قرار دارد. در حدود ۹۰ هزار نفر در سراسر دنیا برای این شرکت کار می‌کنند. مدیرعامل فعلی این شرکت، بن ون بردن نام دارد.

در سال ۲۰۱۶، این شرکت برای خرید گروه BG، ۵۳ میلیارد دلار هزینه کرد. گروه بی‌جی شرکت نفت و گاز بریتانیایی و چندملیتی است.

۶. فولکس‌واگن (Volkswagen)، ۲۴۰.۳ میلیون دلار

فولکس واگن، یا خودروی مردم، شرکت خودروسازی آلمانی است. این شرکت در سال ۱۹۳۷ توسط جبهه‌ کارگری آلمانی به درخواست رهبر وقت آلمان نازی، آدولف هیتلر بنا شد تا ماشینی مقرون‌به‌صرفه برای مردم تولید کند.

امروزه بازار اصلی این شرکت، آلمان و چین است. گروه فولکس واگن در حال حاضر بزرگترین شرکت خودروسازی دنیا است و برندهایی مثل اسکودا، MAN، اسکانیا، بوگاتی، بنتلی، لامبورگینی، SEAT و آئودی را تحت کنترل دارد.

دفتر مرکزی این شرکت در وولفسبورگ قرار گرفته است. این شرکت محصولات مختلفی از جمله اتوبوس، کامیون و خودروی سواری تولید می‌کند.

بیش از ۶۰۰ هزار نفر در کارخانه‌های این شرکت مشغول به‌ کار هستند. مدیرعامل فعلی شرکت، ماتیاس مولر است.

رسوایی آلایندگی خودروهای فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۵ درآمد این شرکت را به شدت کاهش داد و این شرکت مجبور شد تا نیم میلیون خودرو را برای بازبینی فرا بخواند. با این حال همچنان فولکس واگن از برترین شرکت های تولید کننده خودرو و از جمله 10 شرکت بزرگ دنیا از نظر درآمد است.

۵. تویوتا موتور، ۲۵۴.۷ میلیارد دلار

تویوتا موتور، بزرگترین شرکت تولیدکننده وسایل نقلیه‌ موتوری و پیشتاز ماشین‌های الکتریکی هیبریدی است. این شرکت تا ژانویه‌ سال ۲۰۱۷ بیش از ۶ میلیون تویوتا پریوس، خودروی برقی دوگانه فروخت. تویوتا مالک برندهای مشهوری چون  لکسوس، دایهاتسو، هینو و رانز است.

مطلب مرتبط: سویچیرو هوندا، موسس هوندای ژاپن

تویوتا در سال ۱۹۳۷ پایه‌گذاری شد و دفتر مرکزی آن در شهر تویوتا قرار دارد. این شرکت بیش از ۳۴۸ نفر کارگر دارد. مدیرعامل فعلی آن آکیو تویودا است.

تویوتا اولین شرکت خودروسازی است که در یک سال بیش از ۱۲ میلیون واحد تولید کرده است و این روند از سال ۲۰۱۲ ادامه دارد.

البته این شرکت اخیرا به دلیل اشکال در ایربگ بخشی ار خودروها، یک میلیون از آنها را فراخواند. برنامه‌ آینده این شرکت ورود در بخش تولید خودروهای بدون راننده و توسعه‌ حضور خود در بازار خودروهای الکتریکی هیبریدی است.

شرکت تویوتا تلاش کرده با سرمایه‌گذاری بر روی کشورهای مختلف، فروش خود را در بسیاری از کشورها گسترش دهد. با همین سیاست گذاری توانسته بسیاری از بازارهای مهم در آسیا و اروپا را به تسخیر خود درآورد.

۴. شرکت ملی نفت چین، ۲۶۲.۶ میلیارد دلار

شرکت ملی نفت چین (CNPC) یک شرکت دولتی و بزرگترین شرکت متحد انرژی در این کشور است.

علاوه بر نفت و گاز، این شرکت برای تمرکز بیشتر روی انرژی‌های تجدیدپذیر برنامه‌ریزی می‌کند تا با مشکلات مرتبط با حفاظت از محیط زیست مبارره کند و به نیازهای روبه‌رشد چین به عنوان یک عضو پیشرو در پیمان پاریس، پاسخ دهد.

شرکت CNPC، در سال ۱۹۸۸ افتتاح شد و دفتر مرکزی آن در پکن قرار دارد. مدیر عامل فعلی این مجموعه، ژانگ جیانهوا است و این مجموعه بیش از ۱.۷ میلیون کارگر دارد.

شرکت CNPC، در سال ۲۰۰۵ شرکت نفت قزاقستان را با مبلغ ۴.۱۸ میلیارد دلار خرید. این شرکت در حال حاضر ذخایر نفتی لازم را برای تولید ۳.۷ میلیارد بشکه نفت را دارد. همچنین شرکت ملی نفت چین برنامه‌های اکتشاف و تولید را در کشورهایی مثل ونزوئلا، ایران، تایلند و کانادا دنبال می‌کند.

در سال‌های اخیر و با بدقولی برخی از شرکت‌های اروپایی در ایرانف چینی‌ها فرصت را غنیمت شمرده و برای توسعه فازهای مختلف گازی و نفتی در ایران، سرمایه گذاری‌های کلانی را انجام داده‌اند. همین موضوع توانسته رشد بسیار زیادی برای این شرکت به همراه داشته باشد.

۳. گروه ساینوپک (Sinopec)، ۲۶۷.۵ میلیارد دلار

گرو ساینوپک در بخش‌های مختلف انرژی از جمله نفت، زغال سنگ، الکتریسیته و… فعالیت می‌کند. این شرکت روبه‌رشد، اخیرا قراردادهایی با شرکت‌های نفتی روسیه و مغولستان بسته است که البته تحت تاثیر رسوایی اخیر شرکت قرار گرفت. رئیس قبلی این مجموعه به جرم اختلاس و دریافت رشوه در زمان فعالیتش، به زندان افتاد.

گروه ساینوپک، در سال ۱۹۹۸ پایه‌گذاری شد و دفتر مرکزی آن در پکن قرار دارد. علاوه بر اکتشاف و تولید، این مجموعه در زمینه‌ پتروشیمی، روان‌کننده و سوخت‌ها برای بازار چین فعالیت می کند.

رئیس فعلی شرکت، سو شولین و مدیرعامل آن وانگ یوپو است. این مجموعه بیش از ۸۱۰ هزار کارگر دارد. سهام‌های شرکت‌های تابعه‌ این گروه، در بازار بورس شانگهای، لندن، نیویورک و هنگ کنگ معامله می‌شود.

این شرکت پردرآمدترین شرکت نفتی در بین شرکت‌های مختلف است. هرچند بزرگی این شرکت به بزرگی دیگر شرکت‌های نفتی دنیا نیست؛ اما توانسته با برخی فعالیت‌ها، درآمد فوق العاده زیادی را به خود اختصاص دهد.

۲. استیت گرید کورپوریشن (State Grid Corporation)، ۳۱۵.۲ میلیارد دلار

استیت گرید کورپوریشن، شرکت برق دولتی چین، بزرگترین شرکت خدمات الکتریکی دنیا است.

این مجموعه تولید تورین‌های برقی و مدیریت ۲۴ شرکت برق را برعهده دارد. این شرکت اخیرا یک پروژه‌ آزمایشی را در استان چینگهای اجرا کرده است و این منطقه را کاملا به انرژی‌های تجدیدپذیر مجهز کرده است.

شرکت استیت گرید در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد و دفتر مرکزی آن در پکن قرار دارد. این شرکت بیش از ۱.۹ میلیون کارگر داشته و به بیش از ۱.۱ میلیارد مشتری، خدمات خود را ارائه می‌کند. در واقع موقعیت جمعیت بسیار زیاد چین کمک کرده تا این شرکت تا این حد بزرگ و پیشرفته شود.

استیت گرید سرمایه‌گذاری بر شرکت‌های مختلف دنیا را نیز در دستور کار خود قرار داده است. این شرکت برای برنامه‌های آینده خود قصد دارد که ۱۱ میلیارد دلار در ساراواک مالزی سرمایه‌گذاری کند.

استیت گرید محصولات خود را به ایتالیا، فیلیپین، استرالیا و برزیل صادر می‌کند. همچنین این شرکت اخیرا با رسوایی اختلاس جمعی از مقامات ارشد روبه رو شد.

۱. وال مارت، ۴۸۵.۹ میلیارد دلار

شرکت وال مارت، شرکت خرده‌فروشی آمریکایی و دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای موادغذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان است.

بیشتر بخوانید: وال مارت؛ بزرگترین خرده‌فروشی جهان

این شرکت، اخیرا بخش تجارت الکترونیک هم راه‌اندازی کرده است و در حال حاضر، در صدر فهرست ثروتمندترین شرکت‌های دنیا قرار دارد. به ویژه راه‌اندازی بخش تجارت الکترونیک این شرکت و خرده فروشی آنلاین آن، رشد درآمدی فوق العاده‌ای را برای آن به ارمغان آورده است.

گستردگی این شرکت و درآمد و سرمایه‌های هنگفت آن باعث شده که بتواند بخش زیادی از بازار را تصرف کند و گوی رقابت را از رقیبان سرسختی چون آمازون و تارگت برباید.

شرکت وال مارت، در ۱۱ کشور، خدمات تجارت الکترونیک دارد و تعداد فروشگاه‌های فیزیکی آن به ۱۱ هزار فروشگاه می‌رسد که در ۲۸ کشور دنیا پراکنده شده‌اند. دفتر مرکزی شرکت در بنتونویل در ایالت آرکانزاس قرار دارد. شرکت وال مارت در سال ۱۹۴۵ افتتاح شد.

این شرکت مالک مجموعه‌ Asda در بریتانیا است و بیش از ۲.۳ میلیون نفر در سراسر دنیا برای وال مارت کار می‌کنند که ۱.۵ میلیون نفر آنها در آمریکا هستند.

اخیرا این شرکت به بیش از ۲۰۰ هزار کارمند خود پاداش و ارتقاء شغلی داده است. برنامه‌های آتی شرکت، سرمایه‌گذاری بیش از ۲.۳ میلیارد دلار برای ارائه دستمزدهای بیشتر، تحصیل و آموزش است که فرصت‌های جدیدتر و بهتر و پاداش‌های بیشتری را برای کارمندان آن به دنبال دارد. مدیرعامل فعلی این شرکت، داگ مک‌میلان است.

شرکت وال‌مارت، ۸۵۰۰ شعبه، در ۱۵ کشور دنیا دارد که تحت ۵۵ نام تجاری مختلف، فعالیت می‌کنند. این شرکت، با نام تجاری «وال‌مارت» در آمریکا، در مکزیک با نام تجاری «وال‌مکس»، در بریتانیا با برند «آسدا»، در ژاپن با نشان تجاری «سیو» و در کشور هند با نام تجاری «بست‌پرایس»، مشغول به فعالیت است.

فروشگاه‌ها، تمرکز اصلی شرکت وال مارت هستند و درصد بالایی از سود خالص این شرکت را تأمین می‌کنند. اخیرا فروشگاه‌های آنلاین نیز در کنار فروشگاه‌های فیزیکی قرار گرفته‌اند و بخش زیادی از فروش شرکت را به خود اختصاص داده‌اند.

سخن پایانی

آشنایی با برترین شرکت های دنیا از نظر درآمد می‌تواند به دید مناسبی به فعالان اقتصادی دهد. هرچند مقایسه کردن کسب و کارهای کوچک با چنین کسب و کارهای بزرگی کار درستی نیست؛ اما می توان با الگوبرداری از برخی آن ها به ویژه در مورد بازاریابی و مدیریت، موفقیت های بزرگی را بدست آورد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

در صورتی که قصد شروع معاملات در بازار ارزهای بین‌المللی را دارید، اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یک کارگزاری‌ معتبر انجام دهید:

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

پرفکت‌‌مانی (Perfect Money) چیست و نحوه کار با آن چگونه است؟

آیا از نحوه عملکرد پرفکت‌مانی چیزی می‌دانید؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله به تمامی پرسش‌هایتان پاسخ دهیم. پرفکت‌مانی چیست؟ پرفکت‌مانی (با آدرس سایت perfectmoney.is) یک سیستم پرداخت…
بیشتر بخوانید

بورس لندن؛ آنچه باید از این بازار اوراق بهادار بدانید

بورس اوراق بهادار لندن همان‌طور که از اسم آن نیز پیداست، یک بورس معتبر بین‌المللی واقع در شهر لندن کشور انگلستان است. در آوریل 2018، بورس اوراق بهادار لندن دارای…
بیشتر بخوانید