معرفی کتاب تحلیل تکنیکی نوین – محمد مساح

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
کتابی حجیم برای آموزش تحلیل تکنیکال

در کتاب تحلیل تکنیکی نوین که با شعار «نگرشی نوین به تحلیل نمودارهای قیمت در بازارهای مالی» اولین بار در سال 91 به چاپ رسیده است، شما مفاهیم تحلیل تکنیکال را با مثال‌هایی واقعی فرا می‌گیرید.

نام کتاب: تحلیل تکنیکی نوین

قطع: رحلی

تعداد صفحات: 469 صفحه

نویسنده: محمد مساح

نویسنده این کتاب، آقای محمد مساح درباره این کتاب نوشته است: «در طی سال‌های 1383 تا 1385 براساس تجربیات و یافته‌هایم دو کتاب تالیف نمودم که با نام‌های “تحلیل تکنیکی به زبان ساده” و “تحلیل تکنیکی از الف تا ی” چاپ شد. با این حال اطمینان داشتم که این دانش می‌تواند تکمیل‌تر شود، لذا به فراتر از آن فکر می‌کردم. سرانجام تصمیم گرفتم که از زاویه ریاضیات و آمار نمودارها را بررسی کنم و با بررسی صدها نمودار در بازارهای مختلف به ابعاد جدیدی از تحلیل تکنیکی رسیدم.

در ابتدا می‌خواستم اصولی برای تفسیر و خواندن روندها ایجاد کنم و به جای تکیه بر نماگرهای تکنیکی، از زبان روندها، پیام‌های بازار را درک کنم. این آغاز تولد تحلیل تکنیکی نوین بود. به تدریج به جای خطوط روند، قیمت‌های تغییر انتظارات بازار را برحسب زمان دسته‌بندی کردم و الگوهای اصلی و قاعده‌مندی را به جای ده‌ها الگوی مبهم جایگزین نمودم. در بررسی نمودارها همیشه تلاش داشتم که به منطق هر ابزار یا اصول کلی نمودارها پی ببرم.

صفحه مرتبط: معرفی سایر کتاب‌ها

در زمانی که به بررسی نمودارهای قیمت مشغول بودم، باور داشتم قیمت‌هایی که توسط بازار ساخته می‌شود، کتاب تحلیل تکنیکی نوینحاوی پیام‌های معناداری است که باید روابط انها مشخص شود. معامله‌گرانی که بصورت انفرادی کار می‌کنند غیرممکن است در هنگام خرید و فروش سهام، از نظرات همه افراد درگیر در بازار مطلع شوند، اما نتیجه خرید و فروش‌ها به خوبی نشان می‌دهد که فکر اکثریت چیست و بنابراین بالاترین، پایین‌ترین و آخرین قیمت هر روز تا هرماه، داده‌های با ارزشی هستند که می‌توان انها را براساس فرایند مشخص پردازش و تحلیل کرد.

بخشی از دستاوردهایی که از گذشته با ما رسیده و نتایج بررسی‌هایی که در طی چندسال گذشته انجام داده‌ام، در این کتاب گردآوری شده که می‌تواند در افزایش توانایی تحلیل‌گران در درک بهتر موقعیت قیمت و ارتقا تصمیمات سرمایه‌گذاری موثر باشد.

در این کتاب تلاش کردم که برای واژه‌های کاربردی، تعریف دقیق و مشخصی ارائه شود. تا حد زیادی ساختار روندها و الگو معرفی شده است و ارتباط بین قیمت، زمان و شیب حرکت برای خواننده قابل درک خواهد بود. موقعیت‌های قیمت و حالات مختلف آن مورد بررسی قرار گرفته و به نظر من می‌توانید در هر لحظه بدانید که در چه سطحی از قیمت، روند جدید آغاز می‌شود. بنابراین از مشاهده مداوم نمودارها رها خواهید شد.

یکی از مشکلاتی که در گذشته داشتم این بود که به سختی می‌توانستم بین تصحیح‌های موقت و روندهای کوتاه‌مدت، تفاوت قائل شوم و دوره‌های روندی در کوتاه‌مدت تا بلندمدت با شرایط تثبیت و بدون روند زمانی معلوم می‌شد که شاید اگر زودتر خبردار می‌شدم، ارزش کافی برای تصمیم‌گیری داشت. امروز بسیاری از نقایص و مشکلات حل شده است، اما می‌دانم که پایان راه نیست.»

کتاب تحلیل تکنیکی نوین، کتابی حجیم و بزرگ برای علاقه‌مندان به تحلیل تکنیکال می‌باشد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

سایر مطالب: تحلیل تکنیکال, کتاب آموزش تحلیل تکنیکال

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب