برایان تریسی (Brian Tracy) از کارگری تا آموزش موفقیت

برایان ترسی، از کارگری تا آموزش موفقیت

برایان تریسی (به انگلیسی: Brian Tracy ) متولد ۱۹۴۴ در شارلوت‌تاون کانادا از معلمان و نویسندگان کتاب‌های در زمینه مدیریت، رشد شخصی، موفقیت و خودیاری است که بسیاری از کارهای خود را به صورت کتاب گویا نیز ارائه داده است.

موضوع سمینارها و ارائه‌های او شامل رهبری، فروش، مدیریت موثر و استراتژی کسب و کار است.

برایان تریسی می‌گوید:
من در آغاز زندگی به جز داشتن یک ذهن کنجکاو از مزایای چندانی بهره مند نبودم. در مدرسه درس نمی خواندم و شاگرد ضعیفی بودم و دست آخر هم ترک تحصیل کردم. سال‌ها به کارهای سخت یدی مشغول بودم و آینده‌ی امید بخشی را در پیش روی خود نمی‌دیدم.

عناوین مطلب:

در جوانی در یک کشتی باربری کار پیدا کردم و رفتم تا دنیا را ببینم. به مدت هشت سال سفر کردم، کار کردم، کار کردم و باز هم سفر کردم تا اینکه نهایتا بیش از هشتاد کشور را در پنج قاره جهان دیدم.

وقتی دیگر نتوانستم کار یدی پیدا کنم به سراغ فروشندگی رفتم. از این خانه به آن خانه می‌رفتم و با درصد معینی که از فروش کالاها نصیبم می‌شد گذران زندگی می‌کردم. مدت‌ها درگیر فروش اجناس مختلف بودم تا اینکه یک روز به اطرافم نگاه کردم و از خود پرسیدم : چطور است که دیگران از من موفق ترند؟

آن وقت دست به کاری زدم که زندگی مرا از این رو به آن رو کرد . به سراغ فروشندگان موفق رفتم و از آنها پرسیدم که چطور کار می‌کنند. آنها به من گفتند که چه کار می‌کنند و من هم به نصیحت‌هایشان عمل کردم و فروشم بالا رفت.
نهایتا آنقدر پیشرفت کردم که تبدیل به یک مدیر فروش شدم. در کار مدیریت فروش هم از همان استراتژی پیروی کردم تا یاد گرفتم کسانی که در کار مدیریت فروش موفق هستند چه کار می‌کنند و آنوقت خودم هم همان کارها را انجام دادم .

این جریان یادگیری و به کار‌گیری آنچه یاد می‌گرفتم زندگی مرا دگرگون کرد. هنوز هم مبهوت هستم که این کار چقدر ساده و بدیهی است. فقط کافی است یاد بگیرید که افراد موفق چه کار می‌کنند و آن وقت خودت هم همان کارها را بکنی تا به همان نتایج برسی . واقعا چه ایده جالبی است!

مطلب خیلی ساده است . بعضی از افراد بهتر از دیگران عمل می‌کنند چون کارهای بخصوصی را به روش متفاوتی انجام می‌دهند . در واقع کارهای درست را با روش درست انجام می‌دهند ، بخصوص اینکه این افراد از وقت‌شان به نحوی بسیار بسیار بهتر از یک فرد عادی استفاده می‌کنند.

به خاطر تجربیات ناموفقی که در زندگی داشتم یک نوع احساس ضعف و عدم کارایی در من شکل گرفته بود . در این مخمصه ذهنی گرفتار شده بودم که فکر می‌کردم کسانی که بهتر از من عمل می‌کنند واقعا بهتر از من هستند .

آنچه یاد گرفتم این بود که این فکر ضرورتا درست نیست . آنها فقط کارها را با روش دیگری انجام می دادند و از نظر منطقی آنچه را که آنها یاد گرفته بودند من نیز می‌توانستم یاد بگیرم .

این برای من در حکم یک مکاشفه بود و من از این کشف هم مبهوت بودم و هم هیجان زده . هنوز هم هستم .
دریافتم که می‌توانم زندگی خود را تغییر دهم و می‌توانم تقریبا به هر هدفی که برای خودم تعیین کنم برسم به شرط آنکه ببینم کسانی که در آن زمینه موفق هستند چه می‌کنند و سپس خودم همان کارها را انجام دهم تا نهایتا به همان نتایجی که آنها به دست آورده‌اند برسم.

ظرف مدت یک سال پس از شروع کارم در زمینه فروش تبدیل به یک فروشنده طراز اول شدم . یکسال پس از آنکه وارد حوزه مدیریت شدم توانستم تبدیل به مدیر عاملی شوم که نودوپنج نفر نماینده فروش در شش کشور زیر دستش کار می‌کردند . در آن زمان بیست و پنج سال داشتم .

در طی سالها در بیست و دو حرفه مختلف کار کردم . چندین شرکت را تاسیس و راه‌اندازی کردم و از یک دانشگاه معتبر در رشته مدیریت بازرگانی مدرک گرفتم .
همچنین توانستم زبان‌های فرانسه ، آلمانی و اسپانیایی را یاد بگیرم و به عنوان سخنران ، مربی و مشاور با بیش از 500 کمپانی همکاری کنم . در حال حاضر سالانه برای بیش از 300 هزار نفر سخنرانی می‌کنم و سمینارهایی برگزار می‌کنم که بیش از 20 هزار نفر شرکت کننده دارند.

دسته‌بندی مرتبط: سخنان آموزنده برایان تریسی

در طول سوابق حرفه‌ای خود یک حقیقت ساده را دریافتم . کلید دست یابی به موفقیت بزرگ ، پیروزی ، احترام ، مقام و خوشبختی در زندگی این است که بتوانی ذهنت را تمام و کمال روی مهمترین کار یا هدفی که داری متمرکز کنی ، آن را درست انجام دهی و تا آنرا به اتمام نرسانده‌ای دست از کار نکشی .

پیشرفت سریع و دست یابی به اهداف با شناخت قوانین جهانی موفقیت یکی از موفق ترین کتاب‌های برایان تریسی است که در کشور ما نیز ترجمه گردیده است.

در این کتاب درباره نویسنده آن آمده است : نویسنده این کتاب در طی سی سال به هشتاد کشور دنیا سفر کرده است تا دلایل حقیقی این پرسش را بیابد که چرا وقایع به صورتی که هستند اتفاق می‌افتند .

او پاسخ‌ها را به صورت قوانینی خلاصه کرده است که سال‌ها در دنیا به افراد مختلف آموزش داده شده است و تعداد بیشماری از مردان و زنان توانسته‌اند با به کار گرفتن این اصول ، موفقیت ، خوشبختی و سلامت جسمی – روانی را در زندگی خود افزایش دهند.
یکی دیگر از کتاب‌های که از این نویسنده در ایران با اقبال عمومی روبرو گردیده است کتاب قورباغه را قورت بده است که در باره 21 روش عالی غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان می‌باشد.

برایان تریسی درباره این کتاب گفته است : این کتاب برای این نوشته شده است که به شما نشان بدهد چطور در کارهایتان سریعتر پیش بروید . صفحاتی که در پیش رو دارید شامل بیست و یک اصل است که در مجموع قدرتمندترین اصولی است که که تا کنون در زمینه کارایی فردی کشف کرده‌ام .

روش‌ها ، تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی که ارائه می‌شوند کاربردی ، اثبات شده و سریع‌العمل هستند .
روی هم رفته این ایده‌های بیست و یک گانه در مورد کارایی فردی مثل غذاهای آماده هستند که می‌توان آنها را در هر زمان و به ترتیب اهمیتی که در شرایط کنونی برای شما دارد به طور دلخواه مورد استفاده قرار داد .

از دیگر کتاب‌های برایان تریسی که در ایران ترجمه گردیده است می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 – رموز موفقیت برای زنان در زندگی و کار
 – رموز اعتماد به نفس در زندگی وکار برای همه
 – مدیریت زمان : رموز استفاده بهتر از وقت در زندگی و کار برای همه
 – تمرکز روی هدف : روش‌های ساده و کارآمد برای آسان کردن زندگی ، دوبرابر کردن کارآیی و دست یابی به تمامی اهداف .

لازم به ذکر است که برایان تریسی در حال حاضر یک سخنران ، مربی ، و مشاور حرفه‌ای و مدیر شرکت بین المللی برایان تریسی ( Brian Tracy International) است که یک شرکت آموزشی – مشاوره‌ای در سولاتابیچ کالیفرنیاست. در سی سالگی از دانشگاه آلبرا درجه کارشناسی و پس از ادامه تحصیل مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت از دانشگاه کلمبیا پاسفیک دریافت کرد.
ازدواج موفقی داشته و دارای 4 فرزند است . وی یکی از معتبرترین مراجع صاحب نظر جهان در زمینه موفقیت و پیشرفت است.

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
1
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx