احتمال قیمت 10 هزار دلاری برای بیت‌کوین تا پایان سال 2017

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
پیش بینی قیمت بیت کوین

بازار ارز بیت‌کوین نسبت به راه‌اندازی صرافی‌هایی که قرار است توسط بازارهای بزرگی همانند CME و CBOE در آمریکا استارت زده شوند خوش‌بینی نشان داده و احتمالا همین عامل موجب شده در طول چند روز گذشته قیمت بیت‌کوین از حدود 6500 دلار تا تا بیش از 7400 دلار رشد داشته باشد.

آیا الان زمان مناسبی برای خرید بیت‌کوین فرا رسیده ؟ چندین مشاور مالی برجسته همانند Max Keiser این هفته اشاره کرده که احتمال زیادی وجود دارد تا پایان سال 2017 قیمت بیت‌کوین به 10 هزار دلار برسد. این پیش‌بینی براساس شتاب صعودی و وجود اطمینان بالا نسبت به عملکرد میان‌مدت بیت‌کوین انجام شده است.

Keiser گفته:
30 هزار کیف پول جدید بیت‌کوین هر روز ساخته می‌شود. ETF به زودی خواهد آمد. وال استریت تازه دارد شروع می‌کند. قانون‌گذاران از ناتوانی‌شان آگاه شده‌اند. سلام بیت‌کوین 10000 دلاری

بسیاری از سرمایه‌گذاران در خصوص اهمیت راه‌اندازی صرافی‌ها توسط CME (یک بازار مالی آمریکایی) و CBOE (بازار آپشن شیکاگو) پرسیده‌اند. تحلیلگرانی نظیر IamNomad توضیح داده‌اند که بیشتر سرمایه‌گذاران بلندپایه و معامله‌گرانی که در مقیاس بزرگ به معامله می‌پردازند لازم است مطابق قانون و تحت کانال‌های تنظیم شده و دقیق به معامله بپردازند.

با تنظیم قراردادهای آتی، مشتق و بازار آپشن حول محور بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده، معامله‌گران بلندپایه توانایی خواهند داشت که پول‌های در حاشیه‌ای که در بانک‌های Offshore و حساب‌های مدیریت ثروت وجود دارد را به بازار بیت‌کوین بکشانند، که بطور بالقوه سرمایه‌ای چند میلیارد دلاری به بازار بیت‌کوین هدایت کرد.

همانطور که Keiser و تیم LedgerX اشاره کردند، وال‌استریت و بازار موسسه‌های سرمایه‌گذاری شروع به ورود به بازار بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری‌شده کرده‌اند. گرچه همین حالا هم بدون وجود معامله‌گران بزرگ و موسسه‌های سرمایه‌گذاری قیمت بیت‌کوین به بیش از 7400 دلار رسیده است.

در ماه‌های آینده، اگر معامله‌گران خرد بیشتری در بازار بیت‌کوین وارد شوند، قیمت بیت‌کوین بدون شک به رشد و رسیدن به سقف‌های جدید ادامه خواهد داد .

همانطور که تیم LedgerX آشکار کرده است، در هفته اول عملیات، این موسسه معاملاتی با ارزش بیش از 1 میلیون دلار را حول محور مشتقات و معاملات آپشن بیت‌کوین انجام داده است.

در پایان سال 2017 شرکت‌های CME (یک بازار مالی آمریکایی) و CBOE (بازار آپشن شیکاگو) دو بازار بزرگ معاملات آپشن به موسسه‌هایی سرمایه‌گذاری پلتفرمی انحصاری را برای معامله بیت‌کوین ارائه خواهند کرد تا بتوانند برای داد و ستد ارزهای دیجیتال یک پلتفرم با نقدشوندگی بالاتر داشته باشند.

با در نظر گرفتن بیانیه سرمایه‌گذاران بلندرتبه مانند Novogratz که ادعا کرده‌اند موسسات سرمایه‌گذاری به بازار بیت‌کوین وارد می‌شوند، احتمال این وجود دارد که پیش‌بینی رسیدن قیمت بیت‌کوین به 10 هزار دلار تا پایان 2017 که Keiser انجام شده تحقق یابد.

با این حال، در آینده نزدیک، یک اصلاح کوچک دور از انتظار نخواهد بود، مخصوصا اینکه در 16 نوامبر بیت‌کوین یک انشعاب سخت (hard fork) با نام SegWit2x خواهد داشت و برخی از دارندگان بیت‌کوین احتمالا سرمایه‌شان را به ارز جدید با نماد B2X تبدیل کنند.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

سرمایه‌گذار در بورس از سال 1392 و ارزهای دیجیتال از سال 2018، موسس بورسینس.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی