آموزش ساخت کیف پول کاغذی ریپل (با امنیت بالاتر)

blank

اگر به دنبال راه‌های ایمن برای نگهداری ارز دیجیتال ریپل هستید، قصد داریم در این مطلب از بورسینس یکی از بهترین راه‌ها را معرفی کنیم: کیف پول کاغذی ریپل ( Ripple paper wallet)

هرکسی که قصد دارد ارز ریپل را برای مدتی طولانی نگهداری کند بهتر است آنرا از پلتفرم معاملاتی یا صرافی خارج نماید و در یک والت امن که ترجیحا متصل به اینترنت نیست نگه دارد. یک والت کاغذی ریپل دقیقا نقش کم‌هزینه‌ترین و امن‌ترین روش نگهداری ریپل را ایفا می‌کند.

زیرا اگر ساخت والت کاغذی به درستی و در محیط امن انجام شود، فقط کسی که به کیف پول کاغذی دسترسی پیدا می‌کند می‌تواند کنترل وجوه شما را بدست بگیرد.

عناوین مطلب:

کیف پول کاغذی صرفا یک برگه کاغذ است که کلید خصوصی (Secret Key) و آدرس ریپل شما همراه با Qr code آنها روی آن چاپ شده است و با هر پرینتری امکان پرینت این کاغذ وجود دارد.

قبل از اینکه به مراحل ساخت کیف پول کاغذی ریپل بپردازیم، بهتر است کامپیوتری که قصد دارید از طریق آن کیف پول کاغذی را ایجاد نمایید بطور کامل با یک آنتی‌ویروس قوی و آپدیت شده اسکن شود.

آموزش قدم به قدم ایجاد و نگهداری والت کاغذی ریپل

برای هر ارز دیجیتال که قصد دارید کیف پول کاغذی ایجاد کنید، یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی (آدرس والت) خواهد داشت. ایجاد این کلیدها با حروف و ارقام تصادفی و ابزارهای آنلاین تولیدکننده این جفت کلید صورت می‌گیرد.

قدم اول: ایجاد والت کاغذی

وارد سایت https://bithomp.com/paperwallet شوید (علاوه بر این سایت، سایت‌های زیاد دیگری نیز هستند که می‌توان در آنها کیف پول کاغذی ایجاد کرد ولی ابتدا از اعتبار سایت مطمئن شوید).

به محض ورود به صفحه مورد نظر کیف پول کاغذی بطور خودکار برای شما ایجاد می‌شود.

کیف پول کاغذی ریپل

با کلیک روی Generate New می‌توانید یک والت جدید بسازید.

با کلیک روی دکمه Print کیف پول کاغذی را روی یک برگه پرینت بگیرید.

نکته: برای امنیت بالاتر، قبل از کلیک روی دکمه Generate New می‌توانید اتصال خود را از اینترنت قطع کنید، ساختار این سایت به گونه‌ای طراحی شده که حتی در صورت قطع اتصال به اینترنت، والت جدید ریپل ساخته می‌شود.

بهتر است آدرس کیف پول (Address) را روی سیستم خود ذخیره کنید زیرا برای ارسال ریپل به این کیف پول به آن نیاز خواهید داشت و تایپ کردن آن از روی کاغذ مشکل خواهد بود.

آدرس والت همانند شماره حساب شماست و می‌توانید با اطمینان آنرا به دیگران ارسال کنید اما Secret key یا کلید محرمانه کیف پول نباید به هیچ عنوان برای کسی فاش شود، زیرا صرفا با داشتن این کلید، هرکسی می‌تواند والت شما را خالی کند.

قدم دوم: فعال‌سازی والت

همانطور که در مطلب آموزش خرید ریپل به آن اشاره کردیم، برای فعال‌سازی والت‌های ریپل نیاز است حداقل 20 ریپل به آنها ارسال شود. این مقدار ریپل به عنوان ذخیره اولیه در والت باقی می‌ماند و قابل برداشت نخواهد بود.

این 20 ریپل را می‌توانید از صرافی آنلاین یا کیف پولی دیگر به والت جدیدتان ارسال کنید.

راهنمایی: برای خرید ریپل می‌توانید در سایت localbitcoins، بیت‌کوین را به ریپل تبدیل کنید. امکان خرید بیت‌کوین نیز برای ایرانیان در localbitcoins با کارت شتاب مقدور است. راهنمای سایت localbitcoins را اینجا بخوانید

برای ارسال 20 ریپل، باید این مقدار را به آدرس کیف پول (Public address که به نام ripple address هم شناخته می‌شود) بفرستید. پس از ارسال 20 ریپل، از طریق یک Ripple explorer بررسی کنید که آیا والت فعال‌شده است یا خیر.

توجه داشته باشید که چنددقیقه طول می‌کشد تا تراکنش‌های ریپل تایید شوند. با این حال، تایید تراکنش‌ها در مواقعی خاص تا چندساعت نیز به طول می‌انجامد.

آدرس ریپل اکسپلورر: https://xrpcharts.ripple.com/#/graph

بررسی فعال‌بودن والت ریپل به این خاطر است که قبل از ارسال مبالغ زیاد به والت، از صحت کیف پول اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که با وارد کردن پابلیک آدرس در ریپل اکسپلورر پیام Account is not activated yet یا Account Not Found را مشاهده کردید به معنای این است که والت ریپل شما فعال نشده است.

دلیل فعال‌نشدن می‌تواند این باشد که یا کیف پول به درستی ساخته نشده (سایت مشکل داشته) یا اینکه شما 20 ریپل را به آدرس اشتباهی ارسال کردید یا اینکه باید مقدار بیشتری منتظر بمانید تا تراکنش ریپل تایید شود.

قدم سوم: انتقال ریپل از کیف پول کاغذی

شاید برای شما سوال پیش بیاید اگر مقداری ریپل به والت کاغذی انتقال دادیم، چگونه باید آنرا به دیگران ارسال کنیم؟

برای ارسال ریپل از کیف پول کاغذی، ابتدا باید کلید خصوصی (Secret key) والت را وارد یک کیف پول آنلاین کنید، به این ترتیب موجودی شما در آن والت قابل استفاده خواهد بود.

کیف پول‌های آنلاین و موبایلی زیادی هستند که از قابلیت import کلید خصوصی پشتیبانی می‌کنند، یکی از این والت‌ها اپلیکیشن coinomi است.

مطلب مرتبط: معرفی کیف پول coinomi

به دلیل وجود برنامه‌های فیک بسیار زیادی که هکرها برای دزدیدن ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کنند، همیشه فقط به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های معتبر که سایرین درباره آنها نظر داده‌اند اطمینان کنید.

با وارد کردن کیف پول کاغذی به یک کیف پول آنلاین یا موبایلی، دیگر امنیت کیف پول کاهش می‌یابد و اگر قصد داشتید مقداری ریپل را به مدت طولانی نگه داری کنید، بهتر است یک والت کاغذی دیگر ایجاد کنید.

ریسک‌های والت کاغذی

دزدی فیزیکی والت: شاید این مهمترین ریسک والت کاغذی باشد. هرگز نباید با تصور اینکه اشخاص از تکنولوژی سر در نمی‌آورند یا برایشان مهم نیست و دلایل دیگر، فاش کنید که دارای کیف پول کاغذی ارز دیجیتال هستید.
حتی نزدیک‌ترین افراد به شما ممکن است ناخواسته این اطلاعات را فاش کنند، بنابراین فقط خودتان باید از ایجاد کیف پول مطلع باشید.
اگر کسی بتواند والت کاغذی را به سرقت ببرد، کافیست مبلغ آنرا در یک اپلیکیشن Import کند و کیف پول را خالی نماید. هیچ راهی برای ردگیری و بازپس گرفتن مبالغ نیز وجود ندارد.

از بین‌رفتن والت: کیف پول کاغذی فقط یک برگه کاغذ است و یک برگه کاغذ به راحتی می‌تواند آسیب ببیند. بنابراین نگهداری کیف پول کاغذی در مکانی که عوامل محیطی نتواند آسیبی به آن برساند مهم است.
به یاد بسپارید که در دنیای ارزهای دیجیتال اشتباهاتی همچون از دست دادن والت غیرقابل برگشت است.
می‌توانید برای اطمینان بیشتر، دو نسخه از یک والت تهیه کنید و در دو جا نگهداری نمایید تا در صورت از بین‌رفتن یکی از آنها، نسخه پشتیبان را داشته باشید.

خطای انسانی: کار با ارزهای دیجیتال نیاز به دقت بالایی دارد. در هنگام ارسال ارز کاملا هوشیار و آگاه باشید و بدانید در حال ارسال ارز به کدام والت هستید. شاید آدرسی که قصد دارید ریپل را به آن ارسال کنید قبلا ساخته شده و آدرس والت کاغذی شما نیست! بنابراین همیشه دوباره چک کنید که آدرس گیرنده، همان آدرس مدنظر شماست.

علاوه بر این، اگر والت کاغذی را در جای امنی نگهداری نکنید شاید به عنوان یک کاغذ باطله به دور انداخته شود.

سخن آخر

وقتی از طریق یکی از Ripple Explorer ها مشاهده کردید که والت‌تان فعال شده و مبلغ در آن وارد شده است، کار شما برای ساخت والت کاغذی ریپل به پایان رسیده است.

حال پس از انتقال مبلغ ریپل دلخواه به آن، باید کیف پول را در مکان امنی نگهداری کنید تا در آینده بتوانید آنرا به دلخواه خرج کرده یا بفروشید.

حتی می‌توانید با قرار دادن کیف پول در یک پوشش پلاستیکی یا پرس کردن آن، آنرا ضدآب کنید! یا برای اطمینان بیشتر، دو یا چندنسخه از والت کاغذی داشته باشید که البته اگر در مکان امنی نگهداری نشود با اینکار ریسک به سرقت رفتن آن کمی افزایش پیدا می‌کند.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
بیشتر بخوانید:

ارز دیجیتال ریپل (XRP)

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

49 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
رویا

سلام.من کیف پول کاغذی ریپل ساختم،میخوام از صرافی خرید کنم میگه تگ بفرست؟یعنی چی ؟

امین

سلام و ممنون از توضیحات کاملتون دو تا سوال دارم
۱- از اکسپلورر که فرمودید چطوری میتونیم موجودی کیف پول کاغذی رو چک کرد؟ باید آدرس عمومی رو وارد کرد یا رمز رو
۲- معتبرترین سایتها برای ساخت کیف پول کاغذی کدومن
ممنون میشم پاسخ بدید

فرشاد

سلام،استاد حدود چهار سوال پبش یک دوست برام یک پیام راجب با کیف پول کاغذی فرستاد که این پیام دارای دو رمز میباشد،العان بنده باید چگونه و با چه برنامه ی موجودیه کیف پولم را بگیرم،ممنون میشم راهنمایی کنید

علی

سلام خدمت استاد جهان دیده
یک اینکه کیف پول کاغذی با وارد کردن اون ۲۰ ریپل خودش فعال میشه و میتونیم هر چقدر که میخاییم با خیاله راحت ریپل داخلش ذخیره کنیم یا باید کاره خاصی انجام بدیم تا فعال بشه ؟
دوم اینکه اگر مثلا ۱۰ساله دیگه من خاستم ریپل هارو خرج کنم که توی کیف کاغذیم ذخیره کرده بودم، باز هم باید ۲۰ ریپل دیگه بدم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

سبحان

اگر کیف پول کاغذی رو با هر سایت مطمینی بسازیم – اگر اون سایت بعدا یه مشکلی براش پیش بیاد مجدد موجودی کیف پول کاغذی ما سر جاش هست و میتونیم از طریق کیف پول های موبایلی فعال در اون زمانی که میخوایم انتقال موجودی بدیم و رمز ارز خودمون بفروشیم؟

بهرام

سلام ممنون از مطلب مفیدتون
یه سوال داشتم
با توجه به اینکه در خونه پرینتر ندارم و چاپ کیف پول کاغذی در کافی نت ها مطمئنا ریسک خیلی زیادی داره
میتونم فایل چاپی کیف پول کاغذی رو در یک فلش مموری ذخیره کنم و برای امنیتش در موارد لزوم که میخوام فایل رو در کامپیوتر باز کنم اینترنت رو خاموش کنم؟

Abin

سلام اون بیست ریپل که واریز میکنیم توی والت آیا قابل انتقال به والت دیگه رو داره مثلا یه والت ساختیم به هر دلیل دیگه نمیخوایمش و میخواییم یه والت دیگه بسازیم یا جای دیگه والت داریم ایا میشه تمام موجودی بیست ریپل انتقال بدیم و موجودی این والت صفر غیر فعال بشه؟

Abin

یهنی اگه رمز والت لوبره و کیف قبلو دیگه نخوام نگه دارم کل موجودی منهای 20ریپل فقط میشه به والت جدید انتقال داد؟ و در والت جدید بیست ریپل دیگه کم میشه!؟ تقریبا برای یه والت فقط دویست هفتاد هزارتومان خرجشه.

سید صبا میری

با سلام
اگر من ورود به کیف پول رو با اثر انگشت فعال کنم بازم امنیتش کمه ؟

آرش

سلام چطوری باید ارزو انتقال داد ب کیف پول؟ من هر چی خوندم هیچی نفهمیدم یکم ب زبان ساده توضیح بدید من الان خریدم تو سایت نشون میده مثلا انقد تعداد دارم حالا چجوری ببرم کیف نمیدونم و یا چجوری برگردونم

جمشید

سلام جناب جهاندیده.

1.فرض کنید من کیف پول تراست ولت رو نصب کردم یا هر کیف پول دیگه ای رو. 12 کلمه رو هم نوشتم و برای ارزهایی مثل اتریوم نیز کلیدهای خصوصی و عمومیش رو یاداشت کردم. بعد از اون هم فرض کنید کیف پول رو هم برای امنیت بیشتر از گوشیم حذف کردم در اینصورت آیا این کلید خصوصی امنه یعنی تفاوتی با کیف پول سرد نداره که ( چون بعد از یادداشت کردن کلید خصوصی حذفش کردم میشه کیف پول سرد دیگه؟ به نظر خودم این روش سرد میشه چون والت رو حذف کردم دیگه والتی تو گوشیم نیست که بخواد هک بشه و فقط برای ذخیره و سرمایه گذاری ازش استفاده خواهم کرد؟

2. در ضمن سوال مهم اینه امکان نداره تراست ولت ببینه این کلید خصوصی فعالیتش کمه حذف کنه؟ چون این کلیدیهای خصوصی اگر در درست سازنده کیف پول باشه بعد چندسال میتونه کلاهبردار از آب در بیاد و غیبش بزنه و بتونه حساب های مارو خالی کنه. و ما هم دلمون رو خشک کنیم که مثلا کیف پول کاعذی داریم و هیچی دستش نمیرسه در حالیکه از نزدیکترین کلاهبردار که با ما نزدیکه میتونه باشه بی خبر باشیم. شما برای سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله این روش رو توصیه می کنید؟!

مرتضی

سلام. اگر من ابتدا یه کیف پول کاغذی ایجاد کنم و مثلا ۴۰واحد ارز ریپل بخرم و درونش بریزم،۲۰ریپل بابت هزینه بلاک میشه و سرمایم میشه ۳۰ریپل.تا اینجا درسته و مشکلی نیست.
ولی در آینده میخوام کیف پول سخت افزاری مثل لجر بخرم،اگر بخوام تمام ریپل داخل کیف پول کاغذی رو به کیف پول سخت افزاری منتقل کنم،
۱- آیا میشه این کارو کرد؟
۲-تمام ۵۰ریپل منتقل میشه یا اون ۲۰تا بلاک میمونه و ۳۰تای بقیش منتقل میشه؟ که در این صورت مجدد ۲۰ریپل تو کیف جدید بلاک میشه و سرمایم میشه ۱۰ریپل؟!

رحیم

سلام و خسته نباشید
میتوانیم از کلید خصوصی که در اختیار داریم مثلا در والت اتومیک ایجاد شده در کوینومی ایمپورت کنیم یعنی میشه آدرس را از یک والت به والت دیگر انتقال داد
متشکر

حمید

سلام
چطوری میشه روی کلید خصوصی هنگام ساختن کیف پول کاغذی ریپل هم ، مثل کیف پول بیت کاغذی بیت کوین پسورد گذاشت؟

حمید

و همچنین چطور میشه رو کیف پول کاغذی اتریوم پسورد گذاشت؟

حمید

سلام
کسی نیست جواب سوالات رو بده؟

ممد

سلام
من مقداری ریپل میخوام خرید کنم برای آینده
ولی هیچ اطلاعی ندارم لطفا راهنمایی کنید خرید و ذخیرشو

سعید

سلام
درباره اصطلاح «تگ» یا «مِمو» تو کیف پول های ریپل توضیح میدید؟ اصلا برا چیه؟ تو کیف پولی مثل کوینومی چیزی بنام تگ وجود نداره. تو این کیف پول کاغذی هم همچین چیزی نیست. پس واسه چیه؟

علی

سلام و خسته نباشید
آیا پول کاغذی رو میشه واسه هر ارزی ساخت ؟؟ مثل ارزهای نا آشنا یا با رنکینگ ضعیف
اگه میشه این کارو کرد میتونید راهنمایی کنید .
با تشکر

Ehsan

سلام
سایت اصلی ریپل له هیچ عنوان امکان ساخت گیف پول رو فراهم نمیکنه این چه ارزی هست که در خودش این قابلیت رو قرار نداده تا کاربر امنیت بالاتری داشته باشه !

Matin

سلام
مثلا یه کیف کاغذی ریپل دارم و از دوستم رپیل خریدم و می خام مو جودیمو چک کنم که امده یا نیامده باید چی کار کنم
ممنون می شم جواب بدین

ارش

سلام یعنی دیگه هیچ وقت نمیتونم ۲۰ xrp رو برداشت کنم

اعظم حسین جانی

قیمت کیف پول کاغذی برای بیت کویت چقدر هست؟طرز استفاده از آن چگونه هست؟

سعید

با سلام خدمت دوستان گرامی خصوصا اقای جهاندیده

برای سرمایگذاری طولانی مدت کدوم والت رو پیشنهاد میدین ؟
Exodus , paper , toste , exarpy?
یا هر پیشنهادی که خودتون دارن
با تشکر از لطفتون

رضا

سلام
من حسابی گیج شدم. تصمیم دارم مقداری ریپل برای سرمایه گذاری بلند مدت بخرم ولی نمیدونم کدوم کیف مطمئن تره. کیف کاغذی که فرمودید ریسک کپی کلید خصوصی توسط سایت رو داره و کیف سخت افزاری هم نمیدونم از این فروشنده های لجر نانو اس در ایران کدوم قابل اعتماد هستند که خیالم بابت آکبند بودن کیف راحت باشه. لطفا راهنمایی کنید.

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

  • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
  • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
  • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
  • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
49
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx