افزایش قیمت بیت کوین به سمت ۸,۰۰۰ دلار در روزهای پیش از هاوینگ

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین سرانجام سقفی بالاتر ایجاد کرد و باعث شد تمرکز معامله‌گران به عبور از مقاومت بعدی ۸,۰۰۰ دلاری معطوف شود.

قیمت بیت کوین، بعد از 19 روز نوسان در دامنه ۶,۹۰۰ تا ۷,۲۵۰ دلار، در نهایت با افزایش حجم معاملاتی توانست از مقاومت ۷,۲۵۰ دلاری عبور کند، مسئله‌ای که منجر به لیکوئیدشدن (از دست رفتن سرمایه) در حدود 70 میلیون دلار موقعیت شورت در قراردادهای آتی صرافی بیت‌مکس شد.

لیکوئیدشدن موقعیت‌های بیت کوین-دلار بیت مکس. منبع: Skew.com

این حرکت صعودی شدید به این دارایی دیجیتال اجازه داد تا سقفی بالاتر در ۷,۷۳۸ دلار ایجاد کند، قیمتی که بیت کوین از زمان سقوط 13 مارس به ۳,۷۵۰ دلار تاکنون تجربه نکرده بود.

درحالیکه تنها 18 روز به رویداد هاوینگ بیت کوین باقی مانده، نه معامله‌گران و نه هودلرها مطمئن نیستند که آیا این افزایش قیمت همان پامپ (افزایش شدید) پیش از هاوینگ است که مدتها انتظارش را می‌کشیدند و یا یک فشار خرید کوتاه‌مدت که پیش از تلاش برای رسیدن به ۸,۰۰۰ دلار باعث سیر صعودی قیمت می‌شود.

عملکرد روزانه بازار رمزارز. منبع: Coin360

بعضی معامله‌گران ممکن است به این نتیجه برسند که افزایش قیمت تا ۷,۷۳۸ دلار از این نظر اهمیت دارد که احتمال افت بیت کوین به کف‌های اخیر زیر حمایت ۶,۹۰۰ دلاری را کاهش می‌دهد.

توجه: هر هفته 2 تا 3 بار تحلیل‌ تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر در بورسینس ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

گرچه این مسئله درست است، اما سطوح ۸,۰۰۰ و ۸,۵۰۰ دلاری مدتها است که به عنوان مقاومت‌های کلیدی در نظر گرفته شده‌اند. با اینکه طرفداران بیت کوین در توییتر ممکن است خود را به شدت در موضع خرید نشان بدهند، شاخص ترس و طمع رمزارز نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در خصوص چشم‌انداز کوتاه‌مدت بیت کوین هنوز بسیار محتاط هستند.

شاخص ترس و طمع رمزارز. منبع: Alternative.me

 

درحالیکه این شاخص نشان‌دهنده افزایش اندکی در احساسات بازار طی ماه گذشته است، خوانش فعلی در رقم 19 هنوز در دسته «ترس شدید» قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه تنها 18 روز به هاوینگ بیت کوین مانده، طبیعتا انتظار نمی‌رود این شاخص چنین رقمی را نشان دهد.

نمودار روزانه بیت کوین تتر. منبع: Tradingview

همانطور که در نمودار روزانه نشان داده شد و در تحلیل‌های قبلی پیش‌بینی شده است، رشد قیمت تا ۷,۷۰۰ دلار از فاصله اندک حجم در اندیکاتور VPVR (محدوده قابل مشاهده پروفایل حجم معاملات) از ۷,۱۶۰ تا ۷,۷۴۳ دلار استفاده کرده و چالش بعدی احتمالا فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصدی خواهد بود، جایی که میانگین‌های متحرک 100 و 200 روزه قرار دارند.

میانگین متحرک باند بولینگر نیز دقیقا روی میانگین متحرک 100 روزه قرار گرفته و بنابراین انتظار می‌رود که تبدیل مقاومت ۸,۰۰۰ دلاری به حمایت اندکی مشکل باشد. حتی اگر قیمت به بالای ۸,۰۰۰ دلار برسد، اندیکاتور VPVR سطح ۸,۵۰۰ دلاری را به عنوان یک سطح مقاومت دیگر نشان می‌دهد اما می‌توان امید داشت که هنگامی که قیمت به ۸,۰۰۰ دلار رسید، ۷,۵۰۰ بتواند حمایت ایجاد کند.

قیمت پس از اینکه به سرعت به بالاترین رقم روزانه خود در ۷,۷۳۸ دلار رسید، یک پول‌ بک 200 دلاری داشت اما در حال نگارش این مقاله، میانگین متحرک همگرایی واگرایی به رشد خود بالاتر از خط سیگنال ادامه می‌دهد و هیستوگرام افزایش ادامه‌دار مومنتوم در یک بازه زمانی 4 ساعته و یک‌روزه را نشان می‌دهد.

نمودار چهارساعته بیت کوین تتر. منبع: Tradingview

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در هر دو بازه زمانی در محدوده صعودی باقی مانده. با این حال، روی بازه‌های زمانی 4 ساعته و 1 ساعته، معامله‌گران متوجه خواهند شد که حجم خرید تا حد زیادی به سطح پیش از افزایش خود بازگشته است.

علاوه بر کاهش حجم، شاخ (فیتیله بالایی) سه کندل آخر نیز نشان از کاهش مومنتوم کوتاه‌مدت دارند زیرا معامله‌گرها سود کرده و احتمالا پیش‌بینی می‌کنند که قیمت یا در بازه فعلی تثبیت می‌شود و یا به سمت مقاومت‌های قبلی پول بک می‌کند.

در حال حاضر، معامله‌گران باید حجم را در نظر داشته باشند تا ببیند آیا افزایش حجم خرید سیگنالی برای رسیدن قیمت به سطح فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در ۷,۹۲۴ دلار است یا خیر.

با توجه به این نکته، به نظر می‌رسد بیت کوین در زمان نگارش این گزارش در حال از دست دادن مومنتومی است که باعث شد قیمت در اوایل روز به ۷,۷۰۰ دلار برسد. معامله‌گران نیز ممکن است به دنبال سطوح قبلی مقاومت در دامنه ۷,۴۵۰ تا ۷,۳۰۰ دلار باشند.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 17 اکتبر، 26 مهر

ارز دیجیتال بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها، برای از سر گرفتن مجدد روند صعودی خود باید از سطوح حمایت آنی‌شان بازگردند. براساس یافته‌های به ‌دست‌ آمده از گزارش جدید شرکت سرمایه‌گذاری Wilshire…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 14 مارس، 24 اسفند

کاپیتولاسیون زمانیکه اتفاق می‌افتد که معامله‌گران ترسیده باشند. در تاریخ 12 مارس، بیشتر طبقات دارایی شاهد فروشی گسترده بودند. حتی طلا هم به میزان 3.17 درصد کاهش یافت، که این…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 20 آگوست، 30 مرداد

بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها همچنان در حال اصلاح هستند، اما احتمالا سطوح پایین‌تر خریداران را به خود جذب خواهد کرد چراکه هنوز روند کلی به صورت صعودی است و تغییر پیدا…
بیشتر بخوانید

بیت کوین تلاش دارد از سد مقاومت 10,000 دلار عبور کند؛ اما آیا فروشندگان پیروز می‌شوند؟

قیمت بیت کوین باید محدوده ۹,۰۰۰ دلار را حفظ کند تا بتواند روند صعودی خود را حفظ کرده و در نهایت از مقاومت روانشناختی 10,000 دلاری عبور کند. قیمت بیت…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 10 سپتامبر، 20 شهریور

اگر با بازگشت فعلی بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها گاوها بتوانند حرکت خود را از سر بگیرند، ممکن است کف قیمتی کوتاه‌مدت جایگاه‌اش را مشخص کند. حرکت کوتاه‌مدت کریپتوکارنسی‌ها و قیمت‌های سهام،…
بیشتر بخوانید