درخواست دولت ایالات متحده برای 3 تریلیون دلار دیگر و صعود بیت کوین تا ۹,۰۰۰ دلار

ریحانه کاظمیان مقدم
ریحانه کاظمیان مقدم
تحلیل قیمت بیت کوین

در حالیکه دولت ایالات متحده به دنبال تزریق 3 تریلیون دلار دیگر برای احیای اقتصاد کشور است، قیمت بیت کوین ضررهای چند روز گذشته را جبران کرده و از ۹,۰۰۰ دلار عبور کرده است.

روز پنجم می (16 اردیبهشت)، قیمت بیت کوین بخش زیادی از ضرر چند روز گذشته خود را جبران کرد. قیمت بسته‌شدن این ارز دیجیتال که در پایان هفته در روندی نزولی قرار گرفته بود، طی چند ساعت گذشته موفق شد باری دیگر از ۹,۰۰۰ دلار عبور کند.

با وجود اصلاح قیمت 8,500 دلاری روز یکشنبه، قیمت بیت کوین به سرعت طی روندی بازگشتی در محدوده 8,700 تا 8,850 دلار سطح حمایت شکل داد و بیشتر روز دوشنبه در حال تثبیت در این محدوده بود.

chart1 1 نمودار عملکرد روزانه بازارهای رمزارز: منبع: Coin360

جالب است که بازگشت سریع قیمت بیت کوین به محدوده معاملاتی قبلی درحالی اتفاق می‌افتد که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده پیش‌بینی کرده است با افزایش نرخ ابتلا به بیماری کووید 19 تا یک ژوئن (12 خرداد)، این کشور 134,000 مورد فوت ناشی از بیماری کووید 19 داشته باشد. این مسئله در حالی عنوان شد که بسیاری از ایالت‌ها در حال اجرایی‌کردن برنامه‌های خود برای بازگرداندن افراد به سر کار برای احیای اقتصاد کشور هستند.

همچنین بازارهای سنتی نیز امروز با اعلام قصد وزارت خزانه‌داری ایالات متحده مبنی بر قرض‌گرفتن 3 تریلیون دلار دیگر برای سه ماهه جاری در روندی نزولی قرار گرفتند. این اقدام باعث افزایش بدهی کل ایالات متحده و رسیدن آن به رقمی حدود 25 تریلیون دلار می‌شود. در حال حاضر، بیش از 30 میلیون آمریکایی به دنبال دریافت بیمه بیکاری هستند و بودجه اختصاص‌یافته به برنامه حمایتی دولت جهت ارائه تسهیلات مالی به کسب‌وکارهای کوچک طی چند روز اول اجرایی‌شدن این برنامه به اتمام رسیده است.

با توجه به همبستگی اخیر بین بازارهای سنتی و بازارهای رمزارز، تمام این عوامل باید به شکلی منفی بر قیمت رمزارزها تاثیر بگذارند. اما در حال حاضر، این مسئله به وضوح در مورد بیت کوین رخ نداده است.

روند صعودی بیت کوین 9,500 دلار را هدف گرفته

در بازه زمانی 4 ساعته، معامله‌گران متوجه خواهند شد که بیت کوین طی یک روز گذشته تلاش داشته تا بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه باقی بماند. همچنین، قیمت نیز بین بازه 8,700 تا 8,550 دلار در نوسان بوده است. در این بازه دو گره حجم بالا در محدوده قابل مشاهده پروفایل حجم معاملات (VPVR) وجود دارند.

بازه زمانی یک‌ساعته نشان می‌دهد که قیمت پیش از این سه بار در 8,950 دلار بازگشت خورده بود و حرکتی بالاتر از 8,970 دلار برای رسیدن به 9,000 دلار حیاتی بود.

طی یک ساعت گذشته، نمودار بیت کوین/دلار از این مقاومت عبور کرد و به قیمت اجازه داد تا در تلاشی برای دست‌یافتن به 9,130 دلار از سد 9,100 دلار عبور کند. بالاتر از 9,140 دلار، معامله‌گران 9,440 و 9,600 دلار را هدف قرار خواهند داد.

chart2 4 نمودار یک‌ساعته بیت کوین/تتر. منبع: TradingView

نمودار چهارساعته همچنین نشان می‌دهد که میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) در آستانه همگرایی با خط سیگنال است. همچنین، طی 8 ساعت گذشته، شاخص قدرت نسبی از 47 به محدوده صعودی 60 رسیده است.

در نمودار یک‌ساعته، معامله‌گران متوجه می‌شوند که با شاخ بلند دو کندل آخر و افزایش حجم فروش، و همچنین روند نزولی شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور جریان پول چایکین (CMF)، افراد در حال سیو سود هستند.

chart3 4 نمودار یک‌ساعته بیت کوین/تتر. منبع: TradingView

در پایان بسته‌شدن کندل یک‌ساعته، معامله‌گران باید مراقب میزان حجم باشند تا ببیند آیا مومنتوم کاهش می‌یابد و قیمت از 9,000 دلار پایین‌تر می‌رود یا قیمت بیت کوین می‌تواند از محدوده مقاومت 9,140 تا 9,200 دلار عبور کند.

همانطور که در تحلیل‌های پیشین گفته شد، منطقه کلیدی مقاومت برای ادامه روند صعودی بین 9,500 تا 9,600 دلار قرار گرفته است.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
ریحانه کاظمیان مقدم

ریحانه کاظمیان مقدم

دارای مدرک کارشناس ارشد، محقق مباحث بلاکچین و ارزهای دیجیتال از اوایل سال 2017
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی