سطوح مطلوب خرید بیت کوین به هنگام پول بک از ۱۰,۰۰۰ دلار

تحلیل قیمت بیت کوین

سه روز مانده به نصف‌شدن پاداش بلاک برای استخراج‌کنندگان، بیت کوین نتوانست از مانع روانشناسی بازار در ۱۰,۰۰۰ دلار عبور کند.

تنها 2 روز مانده به هاوینگ (نصف‌شدن) پاداش بلاک بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال طی 30 ساعت گذشته دو بار به ۱۰,۰۰۰ دلار رسید اما در عبور و حفظ این سطح ناکام ماند. با این حال، در حال نگارش این گزارش، قیمت بیت کوین با افتی 2.31 درصدی طی 24 ساعت گذشته به 9,688.73 دلار رسیده است.

نمودار قیمت هفتگی بازار رمزارز. منبع: Coin360

چند ساعت پیش، روند قیمت مومنتوم خود را از دست داد و کاهش حجم خرید الگوی کف‌های بالاتر را شکست. این امر باعث سقوط قیمت زیر الگوی پرچم سه‌گوش شد که در بازه‌های زمانی یک و چهار ساعته دیده می‌شد.

نمودار یک‌ساعته بیت کوین/تتر. منبع: TradingView

پس از جهش 11.81 درصدی روز پنج‌شنبه، برخی معامله‌گران انتظار داشتند قیمت یک پول بک به سمت حمایت‌های پایین‌تر داشته باشد. برخی معامله‌گرها از این افت قیمت کوتاه‌مدت در جهت جمع‌‌آوری بیت کوین استفاده می‌کنند. این رویکرد خرید در قیمت‌های پایین‌تر به طور ویژه از 29 آوریل (10 اردیبهشت) تاکنون به‌طور پیوسته مشهود بوده است. همچنین، تا صبح امروز به نظر می‌رسید قیمت توسط یک گره حجم بالای VPVR (اندیکاتور محدوده قابل مشاهده پروفایل حجم معاملات) درست در 9,925 دلار حمایت می‌شود. روز 8 آوریل (20 فروردین)، قیمت درست از این گره بازگشت داشت.

نمودار چهارساعته بیت کوین/تتر. منبع: TradingView

توجه: هر هفته 2 تا 3 بار تحلیل‌ تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر در بورسینس ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

با این حال، علاوه بر کاهش امروز قیمت بیت کوین، علائم دیگری نیز در نمودارهای این ارز دیجیتال حاکی از یک پول بک جدید هستند. در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر، حجم خرید به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است. شاخص قدرت نسبی نیز از 77 به 63 رسیده و مومنتوم هیستوگرام میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) روندی نزولی پیش گرفته و در حال عبور از خط سیگنال به سمت پایین است.

رسیدن قیمت بیت کوین به 9,300 دلار؟

از 29 آوریل، قیمت بیت کوین 30 درصد افزایش یافته است. این همچنین به این معنا است که پس از سقوط پنج‌‌شنبه سیاه، قیمت بیش از 160 درصد رشد داشته است. بنابراین، یک پول‌ بک به سمت حمایت‌های پایین‌تر کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. اگر هاوینگ پیش‌رو وجود نداشت، معامله‌گرانی که در قیمت‌های 3,750 و 7,600 دلار بیت کوین خریداری کردند احتمالا وسوسه می‌شدند تا ذخیره سود کنند.

در حال حاضر که قیمت از حمایت 9,800 دلاری پایین‌تر رفته، منطقه حمایت بعدی بین 9,400 تا 9,300 دلار خواهد بود. سطح 9,400 دلار با میانگین متحرک 20 روزه و خط روند نزولی بلندمدت همراستا است.

همچنین، 9,300 دلار با گره حجم بالا در اندیکاتور VPVR هم‌تراز است. اگر 9,300 دلار نتواند به عنوان سطح حمایت عمل کند، معامله‌گران در مرحله بعد باید به سطح 9,000 دلار توجه داشته باشند که به فیبوناچی اصلاحی 78.6 درصدی نزدیک است.

شاخص حرص و طمع ارز دیجیتال: منبع: Alternative.me

با وجود احتمال یک پول بک کوتاه مدت تا ۹,۰۰۰ دلار، حرکات قیمت بیت کوین چند روز مانده به هاوینگ مثبت به نظر می‌رسد و شاخص حرص و طمع ارز دیجیتال نشان می‌دهد که اکثر معامله‌گران در حال حاضر روند قیمت را کاملا صعودی در نظر می‌گیرند.

با اینکه شاخص نسبت به دو هفته پیش به طور کامل تغییر موضع داده است، بسیاری از معامله‌گران معیار احساسات را به عنوان یک ضداندیکاتور در نظر می‌گیرند، به این معنی که به هنگام مثبت‌بودن احساسات سرمایه‌گذاران، معامله‌گران در موقعیت خرید قرار می‌گیرند و به هنگام منفی بودن احساسات سرمایه‌گذاران، بسیاری از معامله‌گران روند را صعودی در نظر می‌گیرند.

نگاهی به آینده

نمودار یک‌روزه بیت کوین/تتر. منبع: TradingView

صبح امروز، معامله‌گرانی که خلاف جهت بازار معامله‌ می‌کنند به دنبال عبور قیمت از 10,600 دلار و حفظ حمایت ۱۰,۰۰۰ دلاری بودند تا هدف بعدی را 11,500 دلار در نظر بگیرند. همچنین، معامله‌گران تهاجمی‌تر نمودار یک‌ساعته را در نظر داشتند به این امید که قیمت بتواند بالای میانگین متحرک 20 روزه باقی بماند و از الگوی پرچم سه‌گوش عبور کرده و به بالاتر از 9,956 دلار دست یابد.

با این حال، به نظر می‌رسد قیمت پول بک خود را آغاز کرده و در حال حاضر که از 9,750 دلار پایین‌تر رفته، معامله‌گرانی که در قیمت‌های پایین‌تر بیت کوین جمع‌‌آوری می‌کنند می‌توانند منتظر بمانند و بررسی کنند که آیا قیمت به محدوده حمایت 9,300 تا 9,400 می‌رسد یا خیر.

 

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 29 آگوست، 8 شهریور

در حال حاضر بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها سطوح حمایت کلیدی خود را نگه داشته‌اند و این نشان می‌دهد که گاوها به زودی در جهت شکست بالاتر از سطوح مقاومت تلاش خواهند…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 30 نوامبر، 9 آذر

بازار اوراق آتی، برای ما بینش خوبی در خصوص انگیزه‌ی معامله‌گران بزرگ‌تر فراهم می‌کند. اگر حجم معاملات آتی در یک بازار رو به نزول همچنان در حال افزایش باقی بماند،…
بیشتر بخوانید

هیجان‌انگیزترین شکست مقاومت بیت کوین طی یک سال گذشته

عبور بیت کوین از 9,200 دلار طی هفته جاری، بیانگر یک سیگنال فوق‌العاده صعودی طی هفته‌ها و ماه‌های آینده خواهد بود، احتمالا بزرگترین روند صعودی بعد از بازار صعودی سال…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 15 آگوست، 25 مرداد

معامله‌گران برای بار دیگر موجب صعود ارز دیجیتال اتریوم شدند و شکستی قدرتمند بالاتر از سطح 400 دلار می‌تواند بیت‌کوین و دیگر آلت‌کوین‌ها را نیز به سطوح بالاتر حرکت دهد.…
بیشتر بخوانید

سطح کلیدی بیت کوین؛ بازار در آستانه یک جهش بزرگ

قیمت بیت کوین زیر 9,300 دلار در حال تثبیت‌شدن است. با این حال، این نشانه لزوما نزولی نیست، زیرا ممکن است روندی صعودی در آستانه شکل‌گرفتن باشد. از هاوینگ تاکنون،…
بیشتر بخوانید