بازگشت قیمت بیت کوین از حمایت کلیدی خط روند یک روز پیش از هاوینگ

ریحانه کاظمیان مقدم
ریحانه کاظمیان مقدم
تحلیل ارز دیجیتال

خریداران بیت کوین در تلاش برای بازیابی سطح 9,000 دلار هستند اما مقاومتی که در 8,800 دلار قرار گرفته مانع ادامه روند صعودی می‌شود.

قیمت بیت کوین توانست 0.77 درصد از افت 8.70 درصدی روز گذشته خود را جبران کند. در حال نگارش این گزارش، بیت کوین با رقم 8,677.75 دلار معامله می‌شود. تنها 13 ساعت مانده به هاوینگ پاداش بلاک، معامله‌گران احتمالا مضطرب و چشم‌انتظار حرکت قیمت این رمزارز برتر و صعود آن از 9,000 دلار هستند.

chart1 5 نمودار قیمت هفتگی بازار رمزارز. منبع: Coin360

افت امروز تا 8,256 دلار باعث شد قیمت بیت کوین برای دومین بار طی 24 ساعت گذشته از خط روند کانال صعودی پایین‌تر برود. در این حرکت قیمت، معامله‌گرانی که از افت قیمت برای خرید استفاده می‌کنند دوباره فرصت خرید پیدا کردند و در نتیجه، قیمت دوباره به 8,784 دلار بازگشت.

chart2 7 نمودار یک‌ساعته بیت کوین/تتر. منبع: TradingView

حرکت قیمت حال حاضر بیشتر از اینکه یک حرکت بازگشتی باشد ناشی از فروش بیش از حد است اما معامله‌گران در نظر دارند که اندیکاتور مکدی (MACD) اخیرا از خط سیگنال بازه زمانی یک‌ساعته بالاتر رفته و شاخص قدرت نسبی نیز از 20 به 42 رسیده است.

در بازه زمانی 4 ساعته می‌توان بازگشت شاخص قدرت نسبی از مناطقی که با فروش بالا همراه بوده‌اند را مشاهده کرد. همچنین، هیستوگرام مکدی نیز از قرمز پررنگ به صورتی رسیده است که به منزله کاهش فشار فروش است.

chart3 8 نمودار چهارساعته بیت کوین/تتر. منبع: TradingView

در حال حاضر، بیت کوین در تلاش است تا از دو گره پرتراکم VPVR بین 8,739 تا 8,952 دلار عبور کند. همانطور که در تحلیل قبلی توضیح داده شد، زیر سطح حمایت 9,800 دلاری، حمایت قابل‌توجه بعدی در 8,800 دلار قرار گرفته است. بعد از این مرحله، معامله‌گران باید سطح 7,400 دلاری را به عنوان حمایت بعدی در نظر داشته باشند.

chart4 5 نمودار یک‌روزه بیت کوین/تتر. منبع: TradingView

در سقوط سریع روز شنبه از 9,560 دلار به 8,122 دلار، روند قیمت درست از میان دو مقاومت ذکرشده عبور کرد اما اگر خریداران بتوانند قیمت را از میان گره‌های پرتراکم 8,739 تا 8,952 دلار عبور دهند، گزینه بهبود قیمت تا 9,300 دلار نیز روی میز قرار می‌گیرد.

نگاهی به آینده

در کوتاه‌مدت، معامله‌گران باید بازه زمانی 30 دقیقه‌ای و یک‌ساعته را در نظر داشته باشند تا ببیند که آیا افزایش حجم خرید به بیت کوین اجازه می‌دهد تا از مقاومت 8,784 دلاری عبور کند یا خیر.

همانطور که در نمودار یک‌ساعته نشان داده شده است، یک شکاف حجمی VPVR بین 8,766 تا 9,024 دلار وجود دارد. اگر حجم خرید اجازه بدهد، قیمت می‌تواند تا 8,784 دلار و سپس تا 9,176 دلار افزایش داشته باشد.

تا به اینجا، در روند کانال صعودی خریداران هنوز مشغول فعالیت هستند اما معامله‌گران محتاط‌تر بهتر است صبر کنند و پیش از باز کردن یک موقعیت معاملاتی، منتظر بسته‌شدن یک کندل یک‌ساعته بالاتر از 8,900 دلار باشند.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
ریحانه کاظمیان مقدم

ریحانه کاظمیان مقدم

دارای مدرک کارشناس ارشد، محقق مباحث بلاکچین و ارزهای دیجیتال از اوایل سال 2017
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی