درس اول ثروتمند شدن: تصمیم بگیرید ثروتمند شوید

درس اول ثروتمند شدن

در سری مطالب آینده، قصد دارم 5 درس ثروتمند شدن را برای شما منتشر کنم. این اولین درس برای ثروتمند شدن است، امیدوارم بهره ببرید.

زندگی برای پول نیست؛ هدیه‌ای الهی است. زندگی، عشق است. خانواده و روابط است، تکامل و رشد شخصی، یادگیری و بالیدن است. بخشی از این بالیدن، آموختن تعادل بین بخش‌های مختلف زندگی است. پول و ثروت، مانند سلامتی و معنویت، جزئی از این تعادل و قرینگی است. برای افرادی که مسئولیت مسائل مادی را نمی‌پذیرند، زندگی از تعادل خارج می‌شود. یک‌بار یک دوست پزشک به من گفت: «افرادی که به سلامتی‌شان نمی‌اندیشند، بعدها در زندگی خود بیشتر از هرچیری در مورد آن فکر می‌کنند» این مطلب درباره پول یا همه چیز دیگری صادق است.

تعجبی ندارد اگر بگوییم آنهایی که در مورد پول وسواس دارند، نه میلیونرند و نه میلیاردر. بلکه وسواسی‌ترین افراد در رابطه با پول، کسانی هستند که با درآمدی بخور و نمیر زندگی می‌کنند. برای آنها که خود را اسیر پول کرده‌اند، زندگی معنی دیگری جز پول ندارد. برای آنها چیز دیگری جز پول نیست.

برای اینکه واقعا خوشبخت باشید، باید زندگی‌تان متعادل باشد. داشتن سلامت مالی شباهت زیادی به سلامت جسمانی دارد: می‌توانید کارهای بیشتری انجام دهید و بدون درد و نگرانی زندگی کنید.تصمیم بگیرید که ثروتمند شوید.

پول معجونی قدرتمند است و بسیاری از دردها را درمان می‌کند. با داشتن پول می‌توانیم لوازم زندگی را فراهم کنیم و به آنها که دوست‌شان داریم آسایش بدهیم: غذایی بهتر و سرپناهی راحت. تحصیلات بهتر و مراقبت‌های پزشکی.

با پول می‌توانیم والدین‌مان را بازنشسته کنیم و برای دیگران شغل و درآمد مهیا سازیم.

در شرایط سخت با پول می‌توانیم به یاری دوستان‌مان بشتابیم و برای کودکان بی‌سرپرست و آنهایی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند پناهگاهی ایجاد کنیم.

 

پول و ثروت به شما اجازه می‌دهد که دنیا را ببینید، ثروت به شما آزادی انتخاب می‌دهد و فرصت‌های بی‌نظیری در اختیارتان می‌گذارد.
پس پول به هیچ عنوان چیز بدی نیست.

 

جرج برنارد شاو: نداشتن پول، ریشه‌ی همه‌ی بدی‌هاست.

 

ثروتمند بودن برای شما چه معنایی دارد؟ تعریف آن برعهده‌ی خودتان است. ثروتمند بودن برای من، حالتی است که دیگر مجبور نیستید به پول فکر کنید.

خبر خوب این است که به طور عمده، ثروتمند بودن یا نبودن به انتخاب شما بستگی دارد. شما می‌توانید بخشی از مشکل (افراد فقیر)، یا بخشی از راه‌حل (افراد ثروتمند که به دیگران کمک می‌کنند) باشید. این اولین درسی است که باید بیاموزید.

قبل از اینکه در تصمیم به ثروتمند بودن تغییری در زندگی‌تان ایجاد کنید، باید همه چیزهایی که ممکن است رسانه‌ها یا جامعه در مورد ثروتمند بودن به خوردتان داده‌اند دور بیندازید.

برای مفهموم ثروتمند بودن باید تصویر جدیدی ساخته شود، تصویری که اغلب دیده می‌شود، زندگی پرزرق و برق، ولخرجی و رفتار مالی غیر مسئولانه است. رسانه‌های جمعی این کاریکاتور را به طور دائم بازسازی می‌کنند و به عنوان نمونه بر درصد اندکی از افراد ثروتمند تمرکز کرده‌اند و در واقع فریاد می‌زنند: شیوه‌ی زندگی افراد ثروتمند و مشهور چنین است. در حالی که این افراد، مواردی استثنا در بین ثروتمندان هستند.

در کتاب «ذهن میلیونر» و «میلیونر همسایه‌ی شما» نوشته‌ی پروفسور توماس جی.استانلی، نشان داده می‌شود که میلیونرهای امروزی، به طرز قابل ملاحظه‌ای صرفه‌جو و در رابطه با پول محتاط هستند. در حقیقت، در بسیاری از موارد فرزندان آنها از میزان ثروت این افراد اطلاعی ندارند.

زندگی کردن با شیوه زیاده‌روی، ولخرجی و تلف کردن پول کاملا متضاد ثروتمندشدن است. بسیاری از افرادی که تلاش می‌کنند تا همه بدانند ثروتمند هستند، همین‌کار را می‌کنند.

 

تصمیم‌گیری برای ثروتمند شدن چنان ساده و بدیهی است که سادگی آن می‌تواند دلیلی برای شکست افراد در دست یافتن به ثروت باشد. آغاز همه‌ی سفرها یک تصمیم است و مانند همه موارد دیگر، همواره قدم اول، مهم‌ترین قدم و البته ساده‌ترین قدم است.

 

همچنان که ناپلئون هیل در کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» می‌نویسد: «ثروتمندان کار را با یک حالت فکری آغاز می‌کنند، با هدفی مشخص، بدون کار سخت یا کم کاری»

در مورد تعهد، چیزی کاملا نیرومند وجود دارد. متعهد بودن به یک طرح یا یک تفکر، نیرویی در بردارد که می‌تواند بر ذهن ناخودآگاه تاثیر بگذارد و شخص را به هدفی که تعیین کرده برساند. به عبارت دیگر، همین که تصمیم بگیرید چیزی داشته باشید، ذهن به صورتی ناخودآگاه شروع به خلق واقعیتی می‌کند که برای دست‌یابی به آن چیز ضروری است.

عکس این مطلب نیز صادق است. اگر باور داشته باشیم که نمی‌توانیم کاری را انجام دهیم، نمی‌توانیم. اگر فکر کنیم که شکست می‌خوریم، به احتمال زیاد شکست خواهیم خورد.

بخواهید تا بدست بیاورید

نیروی خواستن، فراتر از همه چیز است. شما این توان را دارید که از همین حالا اولین قدم را به سوی ثروت بردارید. تصمیم بگیرید که ثروتمند باشید. تصمیم خود را با صدای بلند اعلام کنید، سپس آنرا روی یک کارت بنویسید: امروز تصمیم گرفتم ثروتمند باشم.

کارت را نزدیک تختخواب یا آینه‌ی دستشویی قرار دهید. هر روز صبح به آن نوشته نگاه کنید و کلماتش را بخوانید، شب که مسواک می‌زنید یا به رختخواب می‌روید باز هم آنرا بخوانید. یک نسخه از آنرا در کیف‌ پول‌تان و در کنار کارت اعتباری‌تان قرار دهید. به مدت دو ماه هر روز این نوشته را بخوانید.
سپس به خودتان تبریک بگویید. اینک شما تصمیم گرفته‌اید شیوه‌ی زندگی‌تان را تغییر دهید.

پس درس اول برای ثروتمند شدن به همین سادگی است: تصمیم بگیرید ثروتمند شوید.

 درس‌های بعدی ثروتمندشدن:

درس دوم ثروتمند شدن: مسئولیت پول‌تان را بر عهده بگیرید

درس سوم ثروتمند شدن: سبد تخم‌مرغ‌ داشته باشید

درس چهارم ثروتمند شدن: راه‌های بیشتری برای رشد سبد تخم‌مرغ‌ها بیابید

درس پنجم ثروتمند شدن: بخشش کنید و پس بدهید

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

یاد بگیرید و ثروتمند شوید: 7 مهارتی که ثروتمندان دارا هستند

ریشه ثروت و فراوانی در زندگی چیست؟ در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید که یکی از قدیمی‌ترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های رشد فردی است، ناپلئون هیل به توضیح قدرت تفکر ما…
بیشتر بخوانید

7 ترس متداول که ثروتمندان خودساخته بر آن غلبه می‌کنند

ثروتمندان خودساخته بر چه ترس‌هایی غلبه می‌کنند؟ برای کسب موفقیت در زندگی و کار، شما باید بر بزرگ‌ترین ترس‌های خود غلبه کنید. در این میان برخی ترس‌ها هستند که بیش…
بیشتر بخوانید