سیدحسن عباس‌منش، از اساتید بنام کشور در حوزه ثروت و موفقیت

سید حسن عباس منش

استاد سید حسن عباس منش از اساتید بنام کشور در حوزه ثروت و موفقیت است، ایشان  برای کسب این تجربه و تحول عظیم، شروع به مطالعه کتاب‌های زیادی در زمینه موفقیت فردی نموده‌اند.

سیدحسن عباس‌منش تمام آثار موجود اعم از کتاب‌هایی ترجمه شده در ایران و آثار ترجمه نشده پیشگامان حوزه موفقیت را از نویسندگان موفقی همچون آنتونی رابینز، والاس وتلز، پائولو کوئیلیو، برایان تریسی، جان گری، باربارا دی آنجلس، ایرج حسابی، استر هیکس، راندا برن، ریچارد باخ، آنتوان دوسنت اگزوپری، وین دایر، دیل کارنگی، مارک فیشر، اوشو، مایکل تالبوت، اسپنسر جانسون، کاترین پاندر، فلورانس اسکاول شین، لوئیز آل هی، جک کنفیلد، رابرت کیوساکی، ناپلئون هیل، دیوید برنز، تی هارو اکر، جوزف مورفی، پل مکنا، و ده‌ها نویسنده دیگر را مورد مطالعه و کنکاش قرارداده و ضمن بکارگیری آموزه‌های آن‌ها در تمام ارکان زندگی، موفق به کشف رموزی می‌شود که رد پای آن را در تمامی آثاراین نویسندگان به وضوح می‌بیند.

وی با بکارگیری این رموز و آموزه‌ها موجب ایجاد تحولی عظیم در تمام جنبه‌های زندگی خود اعم از مالی، معنوی، ارتباطات و… می‌گردد که به نقل از خودشان، تحولات ایجاد شده در زندگی‌اش، برای افرادی که از نزدیک با او در ارتباط بوده و او را با مشخصات و شرایط گذشته‌اش می‌شناختند، غیر قابل باور می‌نماید.

عناوین مطلب:

وی می‌گوید:

از زمانی که خودم را شناختم شغل‌های متعددی را انجام ‌دادم و روزهای خوب و بد زیادی را تجربه کردم. به خاطر مشکلات شدید مالی به بندرعباس مهاجرت کردم، از کارگری در کشتی سازی تا راننده تاکسی بودن را تجربه کردم.برای رسیدن به استقلال مالی هر کاری توانستم را انجام دادم ولی در نهایت متوجه شدم فارغ از اینکه چقدر تلاش می‌کنم، نتیجه مناسبی حاصل نمی‌شود.

این مسئله باعث شد مطالعاتی جامع درباره ثروتمند شدن و علم ثروتمندی انجام دهم. برای شروع تمام کتب این حوزه را مورد تحقیق و مطالعه قرار دادم.

پس از مطالعه‌ی کتاب‌ها و بررسی زندگی افراد ثروتمند جای جای جهان، متوجه ویژگی‌هایی شدم که در تمام ثروتمندان اقصی نقاط جهان فارغ از هر شغل، ‌مذهب،‌ ملیت و… ،‌مثل یک اصل مشترک بود و آن طرز فکر و ذهنیت شان در مورد ثروت بود، این در حالی بود که ذهن من برای فقر برنامه‌ریزی ‌شده بود و تلاش‌های فیزیکی من هرگز قادر به تغییر برنامه‌ریزی ذهنم و رساندن من به ثروت نبود.

به همین دلیل هرقدر تلاش می‌کردم در زمینه مالی هیچ موفقیتی کسب نمی‌کردم. بعد از آگاهی از این موضوع تصمیم جدی گرفتم تا برنامه‌ریزی ذهنی‌ام را تغییر بدهم و بعد از تلاش بسیار ذهنی، شرایطی برایم به وجود آمد که درآمد ماهیانه مرا در عرض ۳ سال بیش از ۱۵۰ برابر افزایش پیدا کرد.

ذهن ما چگونه برنامه‌ریزی می‌شود؟

پارامترهای سازنده برنامه‌ریزی ذهنی عبارت‌اند از: تجارب دوران کودکی، برنامه‌ریزی ناخودآگاه والدین و اجداد، شنیده‌ها و ضرب‌المثل‌های اشتباه درباره پول.

ذهن ۹۵% مردم جهان برای فقر تنظیم‌شده است. خواسته‌ی آن‌ها در بهترین حالت، تأمین مایحتاج ضروری زندگی‌شان است.

فقط ۵% جمعیت جهان توانستند با تشخیص این برنامه‌ریزی اشتباه، ‌اقدام به تغییر و اصلاح این ویروس ذهنی نمایند. هر انسانی قادر خواهد بود با شناسایی و سپس تغییر باورهای نادرستِ ریشه‌دار موجود در عمق ناخودآگاه خود در مورد پول، موفقیت مالی را تجربه کند.

اولین گام، درک این موضوع است که لازمه داشتن تجارب جدید،‌ تغییر این باورهاست و گام بعدی تصمیم و تلاش برای جایگزینی باورهای غلط ناخودآگاهش با باورهای جدید ثروت و فراوانی، سپس تغییر کل نظام افکار است.یادتان باشد ثروتمند بودن وظیفه شماست، باید به شیوه صحیح ثروتمند باشید و خوشبخت زندگی کنید.

اگر در این دنیا از تمام پتانسیل‌های بالقوه‌تان خوب استفاده کنید (لازمه آن، ثروتمند بودن است) آن دنیا هم در بهشت خواهید بود ولی اگر در این دنیا در فقر و بدبختی زندگی کنید و با مقصر قلمداد کردن دولت، والدین، اقتصاد جامعه یا خدا، بخواهید کوتاهی خود در استفاده از پتانسیل عظیم درونی‌تان را توجیه نمایید، در آن دنیا نیز در جهنمی به‌مراتب بدتر از این جهان قرار خواهید گرفت،‌ بنابراین دست از جستجو برای یافتن مقصر بردارید، شما باید تمام مسئولیت خود را در خلق رویدادهای کنونی زندگی‌تان بپذیرید.

جهان را مملو از مدارهای تودرتو در نظر بگیرید که بر اساس فرکانس اندیشه‌هایی که هرکدام از ما به جهان منتشر می‌کنیم، در مدار خاصی قرار داده می‌شویم. باور و فکر شما تعیین می‌کند که در کدام مدار قرار بگیرید. در این مدارها فقط چیزهایی وجود دارد که با افکار غالب شما هماهنگ است. به‌طور مثال در یک مدار درآمد و ایده‌هایی به‌اندازه یک‌میلیون تومان و افرادی که شما را به درآمد یک‌میلیون تومان می‌رسانند، وجود دارد. اگر شما در این مدار قرار داشته باشید امکان ندارد ایده‌ها، موقعیت‌ها و افرادی را تجربه کنید که درآمد ۱۰ میلیون تومان را برایتان خلق کنند. تعبیر دیگر موضوع در این شعر است:

کبوتر با کبوتر باز با باز             کند هم‌جنس باهم‌جنس پرواز

مدار ها و مرزهای روانی هر شخص

فرض کنید مداری دیگر وجود دارد که در آن ایده‌ها، افراد، شغل‌ها و شرایطی که شما را به ۱۰ میلیون تومان می‌رساند قرار دارد، همچنین مدار دیگری که اتفاقات و ایده‌های ۱۰۰ میلیون تومانی و مدار ۱ میلیارد تومانی و بیشتر.

باورها و برنامه‌ریزی ناخودآگاه شما، تعیین‌کننده چگونگی مدار شماست و باور شما مدار هم فرکانس با خودش را انتخاب می‌کند به همین دلیل تنها راه تغییر مدار، تغییر باور است. این‌یک قانون است.کافی است که افکار، گفتار و باورهایتان را تغییر بدهید آن زمان است که اتفاقات و شرایط در دنیای بیرونی‌تان تغییر خواهد کرد. زیرا شما از مدار موجود خارج‌شده و وارد مداری هم‌جنس افکار و باورهای جدیدتان می‌شوید.

اکثریت مردم جامعه (در کل جهان) در مدار فقر و درآمد بسیار پائین قرار دارند. آن‌ها در این مدارها توان دسترسی به امکانات و شرایط سایر مدارها را ندارند. حتی ایده‌هایی برای ثروتمند شدن، به ذهنشان خطور نمی‌کند، زیرا جایگاه ایده‌های ثروت آفرین در مدارهایی است که با جنس باورهای آن‌ها فاصله بسیار زیادی دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
امیر طبسی

نام ایشان سیدحسین عباسمنش است نه سیدحسن!

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
1
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx