پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال 2018

بهترین پیش بینی قیمت بیت کوین

رشد بسیار زیاد و نوسانات شدید بیت‌کوین باعث شده افراد زیادی به دنبال پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال میلادی پیش رو (2018) باشند. سرمایه‌گذاران و خریداران بیت‌کوین نگران این هستند که آیا بیت‌کوین یک اصطلاح شدید قیمت در سال 2018 خواهد داشت یا اینکه به رشد خود ادامه خواهد داد. شاید هم هر دو اتفاق بیفتد.

در این مطلب از بورسینس قصد داریم نگاهی به نظرات مختلف در خصوص پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال 2018 داشته باشیم.

نوامبر 2017 قبل از اینکه قیمت بیت‌کوین به 10 هزار دلار برسد، تقریبا 30 درصد از ارزش خود را از دست داد. این عقب‌نشینی قیمت، باعث شد استرس و نگرانی شدیدی در بین سرمایه‌گذاران جدید به وجود آید، زیرا احتمال زیان سنگینی وجود داشت.

عناوین مطلب:

مطلب مرتبط: معرفی نرم افزار خرید و فروش اتوماتیک بیت‌کوین

ولی در نتیجه، قیمت بیت‌کوین مجدد شروع به رشد کرد و اظهاراتی که گفته میشد قیمت بیت‌کوین وارد حباب شده شدت گرفت. البته چون قیمت ارزهای دیجیتال براساس درآمد نیست، بازار این ارزها به احتمال قوی پرنوسان و همراه با حدس و گمان خواهد بود. با این حال، تحلیلگران بیت‌کوین همه تلاش خود را می‌کنند تا پیش‌بینی بهتری از آینده بیت‌کوین ارائه دهند.

عرضه و تقاضا عامل تعیین کننده قیمت بیت‌کوین

در برخی تحلیل‌ها، پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال نیازمند بررسی عرضه و تقاضاست. دیوید دراک (موسس LDG capital) در یک مصاحبه با motly fool اظهار داشت که بیت‌کوین در سال 2018 به 20000 دلار خواهد رسید. او براساس مقدار عرضه بیت‌کوین این پیش‌بینی را کرده است (زیرا مقدار مشخصی بیت‌کوین هر ساله استخراج می‌شود)

درست است که David Darke فقط براساس عرضه و تقاضا این پیش‌بینی را انجام داد. او گفت:

” مقدار عرضه بیت‌کوین ثابت است ولی تقاضای آن در حال افزایش است، وقتی این اتفاق بیفتد، قیمت افزایش می‌یابد “.

David Darke همچنین اشاره کرد که ساختار بیت‌کوین به گونه‌ای است که حداکثر 21 میلیون از آن می‌تواند وجود داشته باشد و فقط حدود 4.3 میلیون از آن باقی مانده است.

متاسفانه به دلیل اینکه هیچ معیار سنجش قابل اتکایی در بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال وجود ندارد، بازار بیت‌کوین تحلیلگران را مجبور کرده تا پیش‌بینی‌هایشان را بطور مرتب بازبینی کنند.

برای مثال، در اوایل نوامبر 2017 یک تحلیلگر با نام Ronnie Moas (موسس Standpoind Reaserch) چشم‌انداز خود از قیمت بیت‌کوین در سال 2018 را از 7500 دلار به 11000 دلار رساند. سپس در کمتر از یک ماه بعد، با ارسال یک توئیت در توئیتر، مبلغ پیش‌بینی خود را از 11000 دلار به 14000 دلار رساند.

در اویل دسامبر، Ronnie Moas برای سومین بار، پیش‌بینی خود از قیمت بیت‌کوین در سال 2018 را به 20 هزار دلار افزایش داد. این تحلیلگر، خوش‌بینی خود را براساس این واقعیت گذاشته که ارزش بازار بیت‌کوین در مقایسه با ارزش 200 تریلیون دلاری سهام، پول نقد، طلا و اوراق بهادار بسیار پایین است.

علاوه بر این، Ronnie Moas به این نکته اشاره کرد که چندین توسعه مثبت در ارزهای دیجیتال در آینده رخ خواهد داد. این موارد شامل پشتیبانی شرکت Square (یک شرکت پرداخت موبایلی در سانفرانسیسکو) از پرداخت با بیت‌کوین و نقشه گروه CME برای اجرایی کردن معاملات آتی بیت‌کوین است. این تحلیلگر انتظار دارد کمی بعدتر، حجم معاملات بیت‌کوین به شدت افزایش یابد و به این ترتیب نوسانات آن کم شود.

در یک پست که چندی قبل منتشر شد او اظهار داشت: “می‌توانیم این نظریه را بدهیم که اخبار خوب هنوز اثر خود را روی قیمت نگذاشته است”

خوش‌بینی نسبت به بیت‌کوین

تام لی (Tom Lee) شریک مدیریت در شرکت Fundstrat Glonal Advisors به تازگی پیش‌بینی خود را نسبت به قیمت بیت‌کوین از 6000 دلار به 11500 دلار تغییر داده است. اینطور که بیزنس اینسایدر گزارش می‌دهد، گرچه تام لی معتقد است که بیت‌کوین به سمت یک اصلاح قیمت شدید در حرکت است، او همچنین اعتقاد دارد که روند طولانی مدت بیت‌کوین همچنان مثبت باقی می‌ماند.

خوش‌بینی او با مدل ارزیابی کوتاه‌مدتی که ایجاد کرده تقویت می‌شود. این مدل براساس قانون Metcalfe است. این قانون می‌گوید ارزش یک شبکه متناسب با مربع تعداد افراد حاضر در آن شبکه است. به عبارت دیگر، او اعتقاد دارد ارزش بیت‌کوین با آمدن سایر سرمایه‌گذاران، افزایش چشم‌گیری پیدا می‌کند. گرچه لی انتظار دارد که یک اصلاح قیمت در بیت‌کوین رخ دهد، او اعتقاد محکم دارد که چشم‌انداز بلندمدت بیت‌کوین روشن است.

همچنین Michael Novogratz که مدیر یک صندوق سرمایه‌گذاری پرریسک است نسبت به بیت‌کوین خوش‌بین است. او در گفتگو با CNBC اظهار داشت “بیت‌کوین می‌تواند تا پایان سال 2018 به 40000 دلار برسد”.

پایه و اساس این اظهار نظر این است که او باور دارد وقتی بیت‌کوین در بازارهای آتی معامله شود، بیشتر به صورت یک ارز مطرج می‌شود.

با این حال او اعتقاد دارد که ارزهای دیجیتال در آینده نزدیک یک کاهش قیمت و اصلاح 50 درصدی خواهند داشت. او می‌گوید “سقوط سنگینی در انتظار خواهد بود، زیرا به سطحی می‌رسیم که بالاتر از سطح تکنولوژی است. اینکار باعث می‌شود سرمایه‌گذاری بسیار هیجان‌انگیز ولی مشکل شود”

نظر جان مک‌آفی

احتمالا خوش‌بین‌ترین شخص نسبت به بیت‌کوین، جان مک‌آفی است. کاندید سابق ریاست جمهوری آمریکا، قبلا پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین در سال 2017 به 5 هزار دلار و تا 2020 به 500 هزار دلار خواهد رسید. از آنجایی که قیمت بیت‌کوین خارج از انتظارات عمل کرد و از آن قیمت 5 هزار دلاری عبور نمود، مک آفی حال پیش‌بینی کرده که بیت‌کوین تا سال 2020 میلادی به 1 میلیون دلار خواهد رسید.

به عنوان یک پول یا دارایی بدون پشتوانه، مردم از بیت‌کوین به عنوان یک ارز که خارج از بازارهای مالی سنتی است استقبال زیادی کرده‌اند. اگر اقتصاد دنیا دچار عدم ثبات شود یا جغرافیای سیاسی‌ دچار تغییراتی بزرگ گردد، بیت‌کوین می‌تواند به شدت رشد کند. در حال حاضر، بیت‌کوین یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود. بسیاری اعتقاد دارند بیت‌کوین بسیاری از ویژگی‌های طلا را داراست: قابل مبادله، با دوام، قابل حمل، قابل تقسیم و کمیاب است.

احتمال یک سقوط قیمت در آینده نزدیک

برخی تحلیلگران روی بیت‌کوین خوش‌بین نیستند. Shane Chanel یک مشاور سرمایه‌گذاری در شرکت ASR Wealth Advisers اعتقاد دارد که بیت‌کوین تا پایان سال 2018 به 15 هزار دلار می‌رسد.

او در یک مقاله در CNN ، ادعا کرد که هر واقعه کوچکی در بیت‌کوین می‌تواند آغازگر یک چرخش و ریزش قیمت باشد.

در یک اظهار نظر مشابه در سایت Nasdaq او اظهار داشت که “یک اصلاح قیمت بزرگ می‌تواند قیمت بیت‌کوین را تا حدود 7500 دلار پایین بیاورد.”

گرچه پیش‌بینی‌ها در خصوص قیمت بیت‌کوین بطور عمومی مثبت است، به نظر می‌رسد تحلیلگران و دنبال‌کنندگان ارزهای دیجیتال در پیش‌بینی‌هایشان یک اصلاح قیمت را دوره از انتظار نمی‌دانند و درباره آن اخطار می‌دهند.
علاوه بر این، پیشگامان این عرصه، بطور مرتب پیش‌بینی‌هایشان را براساس رویدادهایی فعلی و رشدهای غیرمنتظره اصلاح می‌کنند.

گذشته از همه این پیش‌بینی‌ها، افرادی کمی هستند که اعتقاد داشته باشند ارزهای دیجیتال، آینده بازارهای مالی و اقتصاد دنیا را در طولانی مدت دستخوش تغییر نمی‌کند.

نظر شما درباره قیمت بیت‌کوین در سال 2018 چیست؟ در بخش دیدگاه بنویسید

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
تینا

به نظر من در دو سال یا چند سال آینده ارز دیجیتالی جای دلار و یورو میگیرن و هرکشوری مجبور میشه ارز دیجیتال خودشو را وارد بازار کنه چون خیلی واضحست به راحتی اسکناس و طلا دزدیده نمیشه و از بین نمیره
همه چیز دیجیتالی شده مطمئنم ارز هم نوع دیجیتالیش رشد می‌کنه که زمان می‌بره تا در همه موارد ابتدا پیشرفت کنه بعد جای ارزپولی بگیره.

afshin

ایا دیگه ارزش داره ادامه داد؟؟؟

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
3
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx