چگونه از خارج کشور به ایران پول بفرستیم؟

پس از تشدید تحریم‌ها، معمولا راه‌های نقل و انتقال پول محدودتر می‌شود. این موضوع شاید برای کسانی که قصد دارند از خارج از کشور به افرادی در داخل ایران پول بفرستند مشکل باشد اما در ادامه این مطلب از بورسینس یک راهکار پیشنهادی برای ارسال پول از خارج از کشور به داخل ایران ارائه می‌گردد.

توجه کنید بررسی هزینه‌ها و کارمزدهای این راهکار و همچنین موافق بودن با قوانین و مقررات کشورها به عهده کاربران گرامی است.

توضیح کلی روش انتقال پول از خارج به داخل ایران

در این روش، شخصی که در خارج کشور است از طریق سایت‌ها و سرویس‌هایی که در ادامه معرفی شده، اقدام به خرید بیت‌کوین می‌کند و سپس این بیت‌کوین را به کیف پول (والت) شخصی که در داخل ایران است منتقل می‌نماید.

فرد داخل ایران نیز با روشی که ذکر می‌شود می‌تواند بیت‌کوین را به فروش رسانده و به ریال تبدیل نماید.

برخی از مزایای این روش:

 • انتقال بیت‌کوین حداکثر در 1 یا 2 ساعت انجام می‌گیرد (در صورت تعیین کارمزد تراکنش مناسب)
 • خریداری بیت‌کوین با کارت اعتباری ویزا یا مستر یا آمریکن اکسپرس امکان‌پذیر است
 • امکان فروش بیت‌کوین در ایران به سادگی مقدور است

برخی از معایب این روش:

 • تعداد کمی از کشورها خرید و فروش بیت‌کوین را ممنوع کرده‌اند
 • نیاز به شناخت اولیه در استفاده از والت و کیف پول وجود دارد و شاید برای افرادی که با تکنولوژی آشنایی ندارند این روش مشکل باشد
 • وجود نوسانات در قیمت بیت‌کوین، می‌تواند مبلغ ریالی نهایی را کم یا زیاد کند

جزییات روش انتقال پول از خارج کشور به داخل ایران (از طریق بیت‌کوین)

برای این انتقال، اولین چیزی که هر دو طرف (ارسال کننده و دریافت کننده) نیاز دارند، والت یا کیف پول بیت‌کوین است.

البته در بسیاری از مواقع نیازی به ساخت والت جداگانه در سایت‌هایی همانند blockchain.com نیست و سرویس‌هایی که برای خرید و فروش بیت‌کوین استفاده می‌شوند، خود دارای یک والت داخلی هستند.

بنابراین گاهی اوقات نیاز نیست بیت‌کوین خریداری شده را ابتدا به کیف پول شخصی انتقال داده و سپس آنرا به گیرنده آن در ایران بفرستید، بلکه می‌توانید آدرس والت گیرنده بیت‌کوین در ایران را به عنوان آدرس دریافت بیت‌کوین، در سایتی که از آن بیت‌کوین خریداری می‌کنید وارد نمایید.

به این ترتیب با کاهش تعداد تراکنش‌ها، کارمزدهای کمتری پرداخت می‌کنید و مبلغ بیت‌کوین نیز سریعتر به دست شخص موردنظر در ایران می‌رسد.

گام‌های انتقال پول

1 – خرید بیت‌کوین از طریق سایت cex.io یا localbitcoins
2 – انتقال بیت‌کوین به والت شخصی گیرنده (یا آدرس بیت‌کوین گیرنده در سایت localbitcoins)
3 – فروش بیت‌کوین و دریافت ریال توسط گیرنده بیت‌کوین در ایران (از طریق سایت localbitcoins)

در ادامه شرح دقیق‌تر این گام‌ها را می‌توانید بخوانید:

1 – خرید بیت‌کوین از طریق سایت cex.io

فردی که در خارج از کشور است و قصد دارد مقداری پول به داخل ایران بفرستد، می‌تواند از طریق سایت‌ cex.io بیت‌کوین را خریداری کند.

در این سایت معتبر امکان خرید بیت‌کوین با ویزا و مسترکارت وجود دارد. علاوه بر امکان خرید، این سایت یک پلتفرم معاملاتی نیز محسوب می‌شود و می‌توان در آن به خرید و فروش لحظه‌ای بیت‌کوین پرداخت.

پس از عضویت و ورود به حساب کاربری، می‌توان مقادیر مشخص شده یا مقدار دلخواه بیت‌کوین را با نرخ روز خریداری نمود.

خرید بیت کوین با کارت اعتباری

البته قبل از اینکار احراز هویت و تایید کارت مورد نظر باید انجام شود.

پس از خریداری بیت‌کوین، مقدار بیت‌کوین موردنظر به حساب شما در سایت cex.io اضافه می‌شود و می‌توانید آنرا مستقیما به آدرس بیت‌کوین (والت) گیرنده آن ارسال کنید.

2 – انتقال بیت‌کوین به والت شخصی گیرنده

شخص گیرنده بیت‌کوین می‌تواند آدرس والت شخصی خود را ارائه دهد یا اینکه با عضویت در سایت localbitcoins، آدرس بیت‌کوینی که در این سایت مخصوصا برای او ساخته شده را به ارسال کننده بیت‌کوین ارائه نماید.

سایت localbitcoins یک بازار بین‌المللی برای خرید و فروش بیت‌کوین است و امکان خرید مستقیم بیت‌کوین از طریق انواع روش‌های پرداخت (کارت اعتباری، گیفت کارت، ارزهای دیجیتال، نقدی و حضوری و…) امکان‌پذیر است.

خرید فوری بیت کوین

بنابراین به دلیل بین‌المللی بودن این سایت، حتی اگر شخص نخواهد از سایت‌هایی همانند cex.io استفاده کند، می‌تواند مستقیما در سایت localbitcoins از طریق روش پرداخت موردنظر خود، بیت‌کوین را خریداری کرده و به حساب بیت‌کوین گیرنده در سایت localbitcoins منتقل نماید.

3 – فروش بیت‌کوین و دریافت ریال توسط گیرنده بیت‌کوین در ایران

پس از اینکه گیرنده، بیت‌کوین را در سایت localbitcoins دریافت کرد، می‌تواند آنرا به خریدارانی که بیت‌کوین را خریداری می‌کنند بفروشد. این خریداران مبلغ معادل بیت‌کوین را به حساب بانکی و یا کارت شتاب فرد واریز می‌کنند.

شاید برایتان سوال باشد که چگونه می‌توان به localbitcoins اطمینان کرد؟

معاملات در این سایت از طریق اقداماتی که انجام گرفته با سهولت و اطمینان انجام می‌شود.

فرایند معامله به این صورت است:

1 – فروشنده بیت‌کوین آگهی‌های خرید بیت‌کوین را بررسی می‌کند و با توجه به شرایط خریدار، همانند حداقل و حداکثر معامله، میزان اعتبار کاربر، تعداد و حجم معاملات گذشته، یکی از خریداران بیت‌کوین را انتخاب می‌نماید.
2 – با کلیک روی دکمه Sell در روبروی آگهی موردنظر، وارد صفحه معامله شده و معادل ریالی یا مقدار بیت‌کوین موردنظر برای فروش را وارد کرده و معامله را آغاز می‌کند. با اینکار موجودی بیت‌کوین از حساب فروشنده کسر می‌شود و به حالت سپرده در می‌آید (escrow)
3 – فروشنده بیت‌کوین از طریق پنجره چت، مشخصات کارت بانکی یا حساب را به خریدار بیت‌کوین می‌فرستد و خریدار پس از واریز مبلغ، مشخصات واریز را به فروشنده بیت‌کوین ارائه می‌دهد.
4 – فروشنده بیت‌کوین با بررسی حساب بانکی خود و اطمینان از دریافت پول، با کلیک روی release bitcoin، بیت‌کوین را برای خریدار آزاد می‌کند تا در حساب خریدار اضافه شود.

در صورتی که شخص با کاربر معتبری که احراز هویت انجام داده و دارای سابقه معاملات بالاست وارد معامله شود، می‌تواند اطمینان حاصل کند که مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما در صورت بروز مشکل، می‌توان برای معامله موردنظر درخواست Dispute را صادر کرد تا پشتیبانی سایت به اختلاف موردنظر رسیدگی کند.

سایر مطالب مرتبط با سایت localbitcoins :

روش خرید و فروش بیت‌کوین در localbitcoins 

نحوه ارسال آگهی خرید یا فروش بیت‌کوین در localbitcoins (معاملات با هدف کسب سود)

سخن آخر

در خصوص خرید بیت‌کوین و انتقال آن به حساب اشخاص در ایران، همه کارها را می‌توان از طریق سایت localbitcoins انجام داد، زیرا هر شخص در این سایت دارای یک حساب کاربری است که قابلیت دریافت، نگهداری و ارسال بیت‌کوین را داراست.

localbitcoins یکی از اولین سایت‌های خرید و فروش بیت‌کوین است که از سال 2013 کار خود را آغاز کرده و معاملات بسیار زیادی در این سایت انجام می‌شود. برای افزایش اعتماد سایر کاربران به شما، بهتر است فرایند احراز هویت را در این سایت انجام دهید و موبایل و ایمیل‌تان را تایید کنید، به این ترتیب کاربران بیشتری حاضر خواهند بود با شما وارد معامله شوند.

توجه کنید که بیت‌کوین را با هر مقداری می‌توان خریداری کرد، با این حال برای خرید و فروش‌های بسیار پرحجم، شاید نیاز باشد با چندین کاربر وارد معامله شوید.

امکان خرید بیت‌کوین و انتقال آن به حساب افراد در ایران، فرایند انتقال پول از خارج کشور به داخل ایران را بسیار ساده کرده و در بیشتر مواقع اینکار در 1 یا 2 ساعت قابل انجام است.

 

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
 • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
 • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
 • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
 • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
 • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

28 نظر
  1. سلام. باید امکانات طرف مقابل و امکانات خودتون رو بسنجید
   اگر طرفین ارسال کننده و دریافت وجه آشنایی کافی با بیت کوین (نحوه کار کیف پول ها و نحوه خرید و فروشش) دارند بیت کوین از راه مناسب و نسبتا کم هزینه است.
   فقط باید مراقب نوساناتش باشید و اگه نمیخواید ارزش پول کم و زیاد بشه طرفین نباید بیت کوین رو به مدت طولانی نگهدارند

 1. سلام مهندس
  خواستم بپرسم که آیا میزان ذخیره ارز دیجیتالی در کیف فرد یا میزان ارز جابجایی در معاملات صورت گرفته(در داخل کشور یا انتقالات بین داخل و خارج) قابل رویت و پیگیری برای سایر اشخاص هست یا نه؟ منظور محتویات کیف و معاملات آن با هر سقفی از نظر امنیتی برای صاحب آن کیف محفوظ هست یا نه؟ مثلا در بانکها میزان نقل و انتقال برای سیستم بانکی آشکار و قابل پیگیری است.

  1. سلام، کلیه تراکنش های یک آدرس بیت کوین قابل رویت هست و در مواقعی با ردگیری سوابق تراکنش میشه هویت شخص رو هم بدست اورد
   موجودی هر آدرس بیت کوین هم مشخصه.
   به همین خاطر هست که امروزه اکثر کیف پول ها HD هستند، به این معنی که با هر بار درخواست آدرس، یک آدرس بیت کوین جدید به کاربر می دهند تا ردگیری تراکنش ها سخت تر باشه
   جزییات بیشتر در مورد کیف پول های HD

 2. ببخشید اطلاع و دسترسی شما به بیت کوین چجوریه … میخوام از طریق بیت کوین تو ایران تسویه بدم !!!

 3. سلام مطلب خوبی بود
  تا چقد میتونیم به حساب بانکی ایران پول واریز کنیم و حساب ما مسدود یا معلق یا مشکوک نشود .
  مرسی ممنون .

 4. سلام خسته نباشید
  امکانش هست برای فروش محصول به سایر کشور ها مبلغ رو به دلار ثبت کنیم و همزمان طبق نرخ بیت کوین یا چند تا ارز دیجیتال معادلش رو به پرداخت کننده نشون بده و خریدار انتقال وجه رو انجام بده، اگر امکانش هست طراحی سراغ دارید که همچین سایتی رو برای من طراحی بکنه؟
  متشکرم

 5. سلام. ممنون از اطلاعات
  وقتی توی حسابمون بیت کوین اومد، حالا چجوری باید به ریال تبدیل کنیم وببریم تو حساب بانکی مون؟ از طریق صرافی؟؟

 6. سلام و خسته نباشید
  ادرس کیف پولم رو تو سایت localbitcoins از کدوم قسمت بگیرم؟

 7. سلام. ممنون از توضیحاتتون. یه چیزی رو متوجه نشدم. یکی از دوستانم از آمریکا قراره برام مبلغ واریز کنه و بعد از جستجوی روش های گوناگون،‌ به صرفه ترین روش همین انتقال از طریق بیت کوین هست. اگه دوستم توی سایت cex.io بیت کوین بخره و بخواد انتقال بده به حساب من توی localbitcoins، باید توی سایت localbitcoins حساب باز کنه درسته؟ اما مساله ای که هست اینه که توی این سایت به بیت کوین هایی که از سایت cex.io خریده دسترسی داره؟

  1. سلام، نه اگه دوست شما بخواد به حساب شما در localbitcoins بیت کوین بفرسته نیازی به عضویت در localbitcoins نداره
   شما دریافت کننده بیت کوین هستید و میخواید بیت کوین رو در localbitcoins داشته باشید، نه دوست شما.
   این دو سایت هیچ ربطی به هم ندارند.
   اگه کسی بخواید از هر جایی (از جمله cex.io) بیت کوین به localbitcoins انتقال بده باید بیت کوین رو به ادرسی که در والت localbitcoins داده میشه ارسال کنه.

 8. با توجه به تحریم های آمریکا، آیا نقل و انتقال بیتکوین از ایران به آمریکا و بلعکس مشکلی بوجود نمی آورد؟

  1. دوست عزیز بیت کوین کاملا غیرمتمرکز هست و کسی نمیتونه تحریمش کنه.
   ارسال بیت کوین به سایر کشورها یا بالعکس، با ارسال و دریافت بیت کوین از نزدیک ترین نقطه هیچ تفاوتی نداره.
   فاصله جغرافیایی برای ارسال و دریافت بیت کوین به هیچ عنوان مطرح نیست.

 9. درود. یک سوال در صورتی که بخواهیم موجودی کیف پولمان در بلاکچین رو به حساب بانکی مان در ایران واریز کنیم از چه راهی باید اقدام کرد؟

 10. با تشکر از سایت خوب کاربردیتان شوالی داشتم ،آیا خرید و فروش و یا استخراج ارزهای دیجیتالی مشکل شرعی ندارد؟ با تشکر

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

روش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال و خواندن نمودارهای قیمت

اگر قصد دارید وارد معامله‌گری شوید، یادگیری چگونه خواندن نمودار قیمت‌های ارزهای دیجیتال فوق‌العاده اهمیت دارد. معامله‌گری می‌تواند خرید و فروش ارزها در بازار ارزهای دیجیتال، بازار سهام یا خرید…
بیشتر بخوانید

آینده سیستم پولی چیست: دنیایی بدون پول نقد؟

دنیای ما بطور مداوم دیجیتال می‌شود. دیوید ولمن (David Wolman)، نویسنده کتاب The End of Money معتقد است که تاثیرگذارترین جنبه ابداع گوشی‌های هوشمند، ایجاد اپلیکیشن‌هایی بود که گوشی‌ها را…
بیشتر بخوانید

کوتاه در مورد سیویل؛ ارز دیجیتال مخصوص روزنامه‌نگاران

سیویل CIVIL بازار غیر متمرکز برای روزنامه نگاری پایدار است و ماموریت آن این است که به تقویت روزنامه نگاری در جهان کمک کند. برای انجام این کار، سیویل از…
بیشتر بخوانید

تفاوت بیت‌کوین و بلاک‌چین چیست؟

حتی اگر در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت زیادی نداشته باشید؛ عبارت‌های بیت‌کوین و بلاک‌چین زیاد به گوشتان خورده است. اکثر مردم در ابتدای کار تصور می‌کنند که بیتکوین و بلاک‌چین…
بیشتر بخوانید