چگونه از خارج کشور به ایران پول بفرستیم؟

پس از تشدید تحریم‌ها، معمولا راه‌های نقل و انتقال پول محدودتر می‌شود. این موضوع شاید برای کسانی که قصد دارند از خارج از کشور به افرادی در داخل ایران پول بفرستند مشکل باشد اما در ادامه این مطلب از بورسینس یک راهکار پیشنهادی برای ارسال پول از خارج از کشور به داخل ایران ارائه می‌گردد.

توجه کنید بررسی هزینه‌ها و کارمزدهای این راهکار و همچنین موافق بودن با قوانین و مقررات کشورها به عهده کاربران گرامی است.

توضیح کلی روش انتقال پول از خارج به داخل ایران

در این روش، شخصی که در خارج کشور است از طریق سایت‌ها و سرویس‌هایی که در ادامه معرفی شده، اقدام به خرید بیت‌کوین می‌کند و سپس این بیت‌کوین را به کیف پول (والت) شخصی که در داخل ایران است منتقل می‌نماید.

فرد داخل ایران نیز با روشی که ذکر می‌شود می‌تواند بیت‌کوین را به فروش رسانده و به ریال تبدیل نماید.

برخی از مزایای این روش:

 • انتقال بیت‌کوین حداکثر در 1 یا 2 ساعت انجام می‌گیرد (در صورت تعیین کارمزد تراکنش مناسب)
 • خریداری بیت‌کوین با کارت اعتباری ویزا یا مستر یا آمریکن اکسپرس امکان‌پذیر است
 • امکان فروش بیت‌کوین در ایران به سادگی مقدور است

برخی از معایب این روش:

 • تعداد کمی از کشورها خرید و فروش بیت‌کوین را ممنوع کرده‌اند
 • نیاز به شناخت اولیه در استفاده از والت و کیف پول وجود دارد و شاید برای افرادی که با تکنولوژی آشنایی ندارند این روش مشکل باشد
 • وجود نوسانات در قیمت بیت‌کوین، می‌تواند مبلغ ریالی نهایی را کم یا زیاد کند

جزییات روش انتقال پول از خارج کشور به داخل ایران (از طریق بیت‌کوین)

برای این انتقال، اولین چیزی که هر دو طرف (ارسال کننده و دریافت کننده) نیاز دارند، والت یا کیف پول بیت‌کوین است.

البته در بسیاری از مواقع نیازی به ساخت والت جداگانه در سایت‌هایی همانند blockchain.com نیست و سرویس‌هایی که برای خرید و فروش بیت‌کوین استفاده می‌شوند، خود دارای یک والت داخلی هستند.

بنابراین گاهی اوقات نیاز نیست بیت‌کوین خریداری شده را ابتدا به کیف پول شخصی انتقال داده و سپس آنرا به گیرنده آن در ایران بفرستید، بلکه می‌توانید آدرس والت گیرنده بیت‌کوین در ایران را به عنوان آدرس دریافت بیت‌کوین، در سایتی که از آن بیت‌کوین خریداری می‌کنید وارد نمایید.

به این ترتیب با کاهش تعداد تراکنش‌ها، کارمزدهای کمتری پرداخت می‌کنید و مبلغ بیت‌کوین نیز سریعتر به دست شخص موردنظر در ایران می‌رسد.

گام‌های انتقال پول

1 – خرید بیت‌کوین از طریق سایت cex.io یا localbitcoins
2 – انتقال بیت‌کوین به والت شخصی گیرنده (یا آدرس بیت‌کوین گیرنده در سایت localbitcoins)
3 – فروش بیت‌کوین و دریافت ریال توسط گیرنده بیت‌کوین در ایران (از طریق سایت localbitcoins)

در ادامه شرح دقیق‌تر این گام‌ها را می‌توانید بخوانید:

1 – خرید بیت‌کوین از طریق سایت cex.io

فردی که در خارج از کشور است و قصد دارد مقداری پول به داخل ایران بفرستد، می‌تواند از طریق سایت‌ cex.io بیت‌کوین را خریداری کند.

در این سایت معتبر امکان خرید بیت‌کوین با ویزا و مسترکارت وجود دارد. علاوه بر امکان خرید، این سایت یک پلتفرم معاملاتی نیز محسوب می‌شود و می‌توان در آن به خرید و فروش لحظه‌ای بیت‌کوین پرداخت.

پس از عضویت و ورود به حساب کاربری، می‌توان مقادیر مشخص شده یا مقدار دلخواه بیت‌کوین را با نرخ روز خریداری نمود.

خرید بیت کوین با کارت اعتباری

البته قبل از اینکار احراز هویت و تایید کارت مورد نظر باید انجام شود.

پس از خریداری بیت‌کوین، مقدار بیت‌کوین موردنظر به حساب شما در سایت cex.io اضافه می‌شود و می‌توانید آنرا مستقیما به آدرس بیت‌کوین (والت) گیرنده آن ارسال کنید.

2 – انتقال بیت‌کوین به والت شخصی گیرنده

شخص گیرنده بیت‌کوین می‌تواند آدرس والت شخصی خود را ارائه دهد یا اینکه با عضویت در سایت localbitcoins، آدرس بیت‌کوینی که در این سایت مخصوصا برای او ساخته شده را به ارسال کننده بیت‌کوین ارائه نماید.

سایت localbitcoins یک بازار بین‌المللی برای خرید و فروش بیت‌کوین است و امکان خرید مستقیم بیت‌کوین از طریق انواع روش‌های پرداخت (کارت اعتباری، گیفت کارت، ارزهای دیجیتال، نقدی و حضوری و…) امکان‌پذیر است.

خرید فوری بیت کوین

بنابراین به دلیل بین‌المللی بودن این سایت، حتی اگر شخص نخواهد از سایت‌هایی همانند cex.io استفاده کند، می‌تواند مستقیما در سایت localbitcoins از طریق روش پرداخت موردنظر خود، بیت‌کوین را خریداری کرده و به حساب بیت‌کوین گیرنده در سایت localbitcoins منتقل نماید.

3 – فروش بیت‌کوین و دریافت ریال توسط گیرنده بیت‌کوین در ایران

پس از اینکه گیرنده، بیت‌کوین را در سایت localbitcoins دریافت کرد، می‌تواند آنرا به خریدارانی که بیت‌کوین را خریداری می‌کنند بفروشد. این خریداران مبلغ معادل بیت‌کوین را به حساب بانکی و یا کارت شتاب فرد واریز می‌کنند.

شاید برایتان سوال باشد که چگونه می‌توان به localbitcoins اطمینان کرد؟

معاملات در این سایت از طریق اقداماتی که انجام گرفته با سهولت و اطمینان انجام می‌شود.

فرایند معامله به این صورت است:

1 – فروشنده بیت‌کوین آگهی‌های خرید بیت‌کوین را بررسی می‌کند و با توجه به شرایط خریدار، همانند حداقل و حداکثر معامله، میزان اعتبار کاربر، تعداد و حجم معاملات گذشته، یکی از خریداران بیت‌کوین را انتخاب می‌نماید.
2 – با کلیک روی دکمه Sell در روبروی آگهی موردنظر، وارد صفحه معامله شده و معادل ریالی یا مقدار بیت‌کوین موردنظر برای فروش را وارد کرده و معامله را آغاز می‌کند. با اینکار موجودی بیت‌کوین از حساب فروشنده کسر می‌شود و به حالت سپرده در می‌آید (escrow)
3 – فروشنده بیت‌کوین از طریق پنجره چت، مشخصات کارت بانکی یا حساب را به خریدار بیت‌کوین می‌فرستد و خریدار پس از واریز مبلغ، مشخصات واریز را به فروشنده بیت‌کوین ارائه می‌دهد.
4 – فروشنده بیت‌کوین با بررسی حساب بانکی خود و اطمینان از دریافت پول، با کلیک روی release bitcoin، بیت‌کوین را برای خریدار آزاد می‌کند تا در حساب خریدار اضافه شود.

در صورتی که شخص با کاربر معتبری که احراز هویت انجام داده و دارای سابقه معاملات بالاست وارد معامله شود، می‌تواند اطمینان حاصل کند که مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما در صورت بروز مشکل، می‌توان برای معامله موردنظر درخواست Dispute را صادر کرد تا پشتیبانی سایت به اختلاف موردنظر رسیدگی کند.

سایر مطالب مرتبط با سایت localbitcoins :

روش خرید و فروش بیت‌کوین در localbitcoins 

نحوه ارسال آگهی خرید یا فروش بیت‌کوین در localbitcoins (معاملات با هدف کسب سود)

سخن آخر

در خصوص خرید بیت‌کوین و انتقال آن به حساب اشخاص در ایران، همه کارها را می‌توان از طریق سایت localbitcoins انجام داد، زیرا هر شخص در این سایت دارای یک حساب کاربری است که قابلیت دریافت، نگهداری و ارسال بیت‌کوین را داراست.

localbitcoins یکی از اولین سایت‌های خرید و فروش بیت‌کوین است که از سال 2013 کار خود را آغاز کرده و معاملات بسیار زیادی در این سایت انجام می‌شود. برای افزایش اعتماد سایر کاربران به شما، بهتر است فرایند احراز هویت را در این سایت انجام دهید و موبایل و ایمیل‌تان را تایید کنید، به این ترتیب کاربران بیشتری حاضر خواهند بود با شما وارد معامله شوند.

توجه کنید که بیت‌کوین را با هر مقداری می‌توان خریداری کرد، با این حال برای خرید و فروش‌های بسیار پرحجم، شاید نیاز باشد با چندین کاربر وارد معامله شوید.

امکان خرید بیت‌کوین و انتقال آن به حساب افراد در ایران، فرایند انتقال پول از خارج کشور به داخل ایران را بسیار ساده کرده و در بیشتر مواقع اینکار در 1 یا 2 ساعت قابل انجام است.

 

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
 • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
 • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
 • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
 • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
 • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

51 نظر
 1. سلام خسته نباشید،من دوستم میخواد از انگلیس برام 5000 دلار ارسال کنه و به من میگه که تو حداقل باید 500 دلار بیت کوین بخری تا حسابت برای ارسال 5000 دلار اعتبار داشته باشه،آیا واقعا اینجوریه و حتما من باید 500دلار بیت کوین رو بخرم تا بتونه ارسال کنه؟
  و اینکه زمانی که میخواد ارسال کنه آیا به کیف پول من دسترسی داره و میتونه از کیف پول من برداشت کنه؟

  1. سلام، برای دریافت بیت کوین هیچ نیازی به موجودی نیست و اگه واقعا دوست شماست، یا اطلاعی نداره یا خدای نکرده قصد سوءاستفاده داره.
   اگه شما اطلاعات کیف پول (مثلا کلید خصوصی یا عبارت بازیابی) رو ندید چرا باید به کیف پول شما دسترسی داشته باشه؟

 2. سلام خسته‌نباشید من تمام سوال جوابای اینجا رو خوندم ولی ب جواب سوال خودم نرسیدم .
  من یه کیف پول کوینومی دارم .
  حالا یه نفر از برزیل میخواد برام پول بفرسته . ولی‌میگه کوینومی‌براش‌باز‌نمیشه . میخوام بدونم راهی هست ک مستقیم‌از‌کشور‌خودش خرید کنه بیت کوین رو و مستقیم واریز شه به کیف پول‌من ؟؟؟

  سوال دومم اینه میشه‌کسی که تو localbitcoin حساب داره و بیت کوین خریده اونو انتقال بده به یه کیف پول دیگه مثلا coinomi ؟ ممنون میشم جوابمو بدین

 3. سلام.یک شخصی خارج از کشور برای من پول واریز کرده از طریق شماره شبا و حالا روی این مبلغ یک مبلغی به عنوان عوارض بین الملل خورده. حالا هر جایی توی استان خودمون میبرم سر در نمیارن که چجوری باید عوارض رو پرداخت کنن حتی کاربران امور مالیاتی .
  اگه بتونین راهنماییم کنین ممنون میشم.

 4. سلام
  من با یک Youtuber جدیدا شروع به همکاری کردم و دارم براش ویدئو طراحی میکنم
  خودش به من پیشنهاد داد که از طریق Bitcoin کار کنیم و اینطوری بهم به راحتی پول کارم رو برسونه
  ولی من هم اعتمادم به Bitcoin خیلی کمه و هم میخوام این پول رو سریع به ریال یا حتی خود یورو تبدیل کنم برای جمع کردن سرمایه برای مهاجرت
  پیشنهادتون چیه بهم ؟!
  باهاش از طریق Bitcoin کار کنم؟!؟ و آیا کلاس یا جزوه و مقاله آموزشی خاصی در مورد Bitcoin هست که مطالعه کنم؟
  و مطلب بعدی هم اینکه خریدار Bitcoin توی ایران رو از کجا پیدا کنم؟

 5. اگه شکایتی ثبت کنیم چی بازم تاثیری نداره؟
  چیکار کنیم که بتونیم از سواستفاده هایی که ممکنه از اطلاعاتی که بهشون دادیم بکنن جلو گیری کنیم

  1. شکایت از چه کسی و به چه جرمی؟ حتی نمیدونید شخص مقابل توی چه کشوریه!
   اینترنت اونقدر گسترده هست که متاسفانه نمیتونید بفهمید کجا ممکنه از اطلاعات شخصی شما سوءاستفاده بشه.

 6. باسلام
  همسرم دیروز صب پیام دریافت میکنه از یه خانم انگلیس که همسرش ایرانی و خودش هندی ساکن انگلیس هست و همسرش فوت کرده و حدود دو میلیون دلاد براش مونده و خوندش چون سرطان داره و امکان داره هر لحظه فوت کنه میخواد که این پول و به شخصی تو ایران بفرست تا وقف امور خیریه کنه و متاسفانه از روی یه لحظه غفلت عکسی از صفحه اول شناسنامه به همراه کد ملی و ادرس و شماره مبایل رو برای این خانم فرستاده از توی کامنتا متوجه شدم که این یه نوع کلاهبرداریه حالا میخوام بدونم ایکه همسرم این اطلاعات رو فرستاده امکان داره مشکل ساز باشه برامون و نیازی به شکایت هست؟ایا با این اطلاعات میتونن کاری بکنن که به ضرر ما باشه

  1. سلام، چنین پیام هایی از طرف کلاهبرداران کشورهای خارجی ارسال میشه
   ممکنه بتونن سوءاستفاده کنن ولی در این لحظه کار خاصی از دست شما برنمیاد

 7. سلام.یه خانم اهل المان داخل فیسبوک برام پیام گذاشته که شوهر من ایرانی بوده و مدتی پیش فوت کرده که الان ارث زیادی از او بهم رسیده ومیگه چون شوهرم وصیت کرده که بعد از مرگم این پول را که سهم یک شرکت تجاری بوده را به هر قیمتی شده به ایران انتقال بده تا صرف امور خیریه بشه ومیگه بعد از مدتها خودش هم دچار سزطان هنجره شده و میگه قبل از این که خودم هم از بین بروم میخواهم این پول را توسط یک دیپلمات که از نمایندهای شرکتی هست که سهامدارش شوهر این زن بوده را به ایران انتقال بدهم تا صرف امور خیریه بشه و بیش از دویست پیام ازاین خانم دارم سه بار هم تماس تصویری باهاش داشتم که ایشون داخل یکی از بیمارستانهای شهر انگلیس بستری هست البته حرف نمیزنه چون مشکل هنجره داره الان این خانم از من درخواست میکنه که ادرس دقیق خودت یعنی نام ونشانی کامل و عکس یه کارت شناسایی برام بفرست تا من پیوست این جعبه پول کنم و دیپلمات شرکت این پول را با پرواز از انگلستان به ایران بیاورد و تحویل تو بدهد و میگه تمام اسنادی که در مورد این پول هست که مال کی هست و باید کجا وچگونه هزینه بشود داخل جعبه پول هست.الان لطف کنید من را در مورد این قضیه راهنمایی کنید که ایا امکان چنین کاری با این وضعیت تحریم و مشکلاتی که متاسفانه در کشور ما رخ داده وجود دارد یا نه.ممنون اگه جواب بدهید

  1. سلام، دوست عزیز این شخص میخواد از شما کلاهبرداری کنه.
   ترفندی که بکار میبرند خیلی رایج هست و در شبکه های اجتماعی، با ایمیل و از راههای مختلف با افراد تماس میگیرند
   اول اطلاعات میخوان، بعد که کاملا اطلاعات شخصی رو دادید ازتون میخوان مبلغی پول براشون بفرستید تا هزینه تراکنش، هزینه ارسال پستی یا هر هزینه دیگه ای رو پوشش بده
   در هر حال در یک مرحله با جلب اعتمادتون از شما پول میخوان
   کلاهبرداری رایجی هست که سالهاست در اینترنت وجود داره و عده ای متاسفانه فریبش رو میخورند
   به این پیام ها توجهی نکنید

  2. وای به منم دقیقا همین چیزا رو گفتن حتی عکس‌ پولا رو فرستاده میگه دو هزار دلار ب مامور باید بدی تا چمدونو تحویلت بده یعنی الکیه؟

 8. سلام
  از ی نفر تو انگلستان 2 میلیون دلار میخوام.چجوری میتونم این پولو تو ایران دریافت کنم

 9. سلام من یک سوال داشتم برای انتقال پول از خارج کشور بجز بیت کوئین ایا راه دیگری وجود دارد که پول به حسابمان واریز شود.وسوال دیگر ایا گیرنده پول باید هزینه پرداخت کند

 10. سلام استاد
  میخوام ک یک کارت بانکی اضافه کنم هر چی کردم نشد کارت را هم اسکن نمیکنه دلیلش چیع ؟؟

  1. سلام. باید امکانات طرف مقابل و امکانات خودتون رو بسنجید
   اگر طرفین ارسال کننده و دریافت وجه آشنایی کافی با بیت کوین (نحوه کار کیف پول ها و نحوه خرید و فروشش) دارند بیت کوین از راه مناسب و نسبتا کم هزینه است.
   فقط باید مراقب نوساناتش باشید و اگه نمیخواید ارزش پول کم و زیاد بشه طرفین نباید بیت کوین رو به مدت طولانی نگهدارند

   1. سلام خانمی از خارج که ادعا میکنه خیر به داداششم پیامد داده واز او خواسته که بهش کمک کنه به پولی رو بهش برسونه تا کمک نیازمندان کنه از داداششم نشانی کامل خواسته وگفته از طریق دیپلمات این کارو انجام میده شماره کارت شناسایی رو براش فرستاده خواستم منو راهنمایی کنید الان لازمه کاری کنم

 11. سلام مهندس
  خواستم بپرسم که آیا میزان ذخیره ارز دیجیتالی در کیف فرد یا میزان ارز جابجایی در معاملات صورت گرفته(در داخل کشور یا انتقالات بین داخل و خارج) قابل رویت و پیگیری برای سایر اشخاص هست یا نه؟ منظور محتویات کیف و معاملات آن با هر سقفی از نظر امنیتی برای صاحب آن کیف محفوظ هست یا نه؟ مثلا در بانکها میزان نقل و انتقال برای سیستم بانکی آشکار و قابل پیگیری است.

  1. سلام، کلیه تراکنش های یک آدرس بیت کوین قابل رویت هست و در مواقعی با ردگیری سوابق تراکنش میشه هویت شخص رو هم بدست اورد
   موجودی هر آدرس بیت کوین هم مشخصه.
   به همین خاطر هست که امروزه اکثر کیف پول ها HD هستند، به این معنی که با هر بار درخواست آدرس، یک آدرس بیت کوین جدید به کاربر می دهند تا ردگیری تراکنش ها سخت تر باشه
   جزییات بیشتر در مورد کیف پول های HD

 12. ببخشید اطلاع و دسترسی شما به بیت کوین چجوریه … میخوام از طریق بیت کوین تو ایران تسویه بدم !!!

 13. سلام مطلب خوبی بود
  تا چقد میتونیم به حساب بانکی ایران پول واریز کنیم و حساب ما مسدود یا معلق یا مشکوک نشود .
  مرسی ممنون .

 14. سلام خسته نباشید
  امکانش هست برای فروش محصول به سایر کشور ها مبلغ رو به دلار ثبت کنیم و همزمان طبق نرخ بیت کوین یا چند تا ارز دیجیتال معادلش رو به پرداخت کننده نشون بده و خریدار انتقال وجه رو انجام بده، اگر امکانش هست طراحی سراغ دارید که همچین سایتی رو برای من طراحی بکنه؟
  متشکرم

 15. سلام. ممنون از اطلاعات
  وقتی توی حسابمون بیت کوین اومد، حالا چجوری باید به ریال تبدیل کنیم وببریم تو حساب بانکی مون؟ از طریق صرافی؟؟

 16. سلام و خسته نباشید
  ادرس کیف پولم رو تو سایت localbitcoins از کدوم قسمت بگیرم؟

 17. سلام. ممنون از توضیحاتتون. یه چیزی رو متوجه نشدم. یکی از دوستانم از آمریکا قراره برام مبلغ واریز کنه و بعد از جستجوی روش های گوناگون،‌ به صرفه ترین روش همین انتقال از طریق بیت کوین هست. اگه دوستم توی سایت cex.io بیت کوین بخره و بخواد انتقال بده به حساب من توی localbitcoins، باید توی سایت localbitcoins حساب باز کنه درسته؟ اما مساله ای که هست اینه که توی این سایت به بیت کوین هایی که از سایت cex.io خریده دسترسی داره؟

  1. سلام، نه اگه دوست شما بخواد به حساب شما در localbitcoins بیت کوین بفرسته نیازی به عضویت در localbitcoins نداره
   شما دریافت کننده بیت کوین هستید و میخواید بیت کوین رو در localbitcoins داشته باشید، نه دوست شما.
   این دو سایت هیچ ربطی به هم ندارند.
   اگه کسی بخواید از هر جایی (از جمله cex.io) بیت کوین به localbitcoins انتقال بده باید بیت کوین رو به ادرسی که در والت localbitcoins داده میشه ارسال کنه.

 18. با توجه به تحریم های آمریکا، آیا نقل و انتقال بیتکوین از ایران به آمریکا و بلعکس مشکلی بوجود نمی آورد؟

  1. دوست عزیز بیت کوین کاملا غیرمتمرکز هست و کسی نمیتونه تحریمش کنه.
   ارسال بیت کوین به سایر کشورها یا بالعکس، با ارسال و دریافت بیت کوین از نزدیک ترین نقطه هیچ تفاوتی نداره.
   فاصله جغرافیایی برای ارسال و دریافت بیت کوین به هیچ عنوان مطرح نیست.

 19. درود. یک سوال در صورتی که بخواهیم موجودی کیف پولمان در بلاکچین رو به حساب بانکی مان در ایران واریز کنیم از چه راهی باید اقدام کرد؟

   1. سلام.برای عضویت وارد سایتی که گفتید شدم اما بعد از اینکه روی sign up کلیک کردم نوشت this site can’t be reached .مشکل چیه؟

 20. با تشکر از سایت خوب کاربردیتان شوالی داشتم ،آیا خرید و فروش و یا استخراج ارزهای دیجیتالی مشکل شرعی ندارد؟ با تشکر

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

فیس‌بوک چه نقشه‌ای برای ارز دیجیتال خود دارد؟

آیا فیس‌بوک ارز دیجیتال خود را منتشر می‌کند؟ شنیده‌های زیادی این موضوع را تایید می‌کنند. مطلب مرتبط: ارز دیجیتال فیس‌بوک چه تاثیری بر بازار ارزهای دیجیتال دارد؟ برای دریافت بهترین…
بیشتر بخوانید

تفاوت بیت‌کوین و بلاک‌چین چیست؟

حتی اگر در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت زیادی نداشته باشید؛ عبارت‌های بیت‌کوین و بلاک‌چین زیاد به گوشتان خورده است. اکثر مردم در ابتدای کار تصور می‌کنند که بیتکوین و بلاک‌چین…
بیشتر بخوانید

آینده بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال چه خواهد شد؟

آینده دارایی‌های دیجیتال و خصوصا رمزارزها به کجا می‌رود؟ آیا این نوع پول می‌تواند به عنوان یک ارز برای استفاده روزمره مورد استفاده قرار بگیرد و یا به زودی دولت‌ها…
بیشتر بخوانید

روش ردیابی و خواندن تراکنش‌ها در بلاک‌چین

یکی از نقاط قوت شبکه‌های غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین این است که تمام تراکنش‌هایی که انجام می‌شود در یک دفتر کل با نام بلاک‌چین ذخیره می‌شوند. بلاک‌چین می‌تواند عمومی بوده و…
بیشتر بخوانید

توکن ارز دیجیتال Basic Attention یا BAT چیست؟

تبلیغات یکی از حیاتی‌ترین مدل‌های کسب درآمد آنلاین برای کسب و کارهاست. با این حال، راهکارهای صنعت تبلیغات بسیار قدیمی شده است! مدل این صنعت سالهاست که تغییری نداشته و…
بیشتر بخوانید

نرم‌افزار Bitcoin Core چیست؟

Bitcoin Core همانطور که از اسمش پیداست اساسی‌ترین نرم‌افزار بیت‌کوین بوده و ابزاری برای ذخیره‌سازی بیت‌کوین و مشاهده بلاک‌چین و تراکنش‌های شبکه است. Bitcoin Core کیف پول رسمی بیت‌کوین است…
بیشتر بخوانید