خبرهای مثبت در راه بورس تهران / از آزادی دارای‌های وتجارت تا افزایش تقاضا برای اوره و آمونیاک ایران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

قله 81 هزار واحدی دستاورد جدید شاخص کل طی معاملات روز جاری است و این سطح در حالی فتح شد که دیروز نیز این نماگر رکوردشکنی دیگری داشت.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، امضای توافقنامه ایران با گروه 1+5 در شرایطی فضایی مثبت و مملو از خوش بینی را در بازار سهام به وجود آورده که بورس های آسیایی از جمله توکیو و سئول نیز به این امر واکنش نشان داده و حرکتی صعودی در پیش گرفته اند.

خبر خوشایند دیگری که امروز در تالار شیشه ای پیچیده، افزایش تقاضای محصول اوره و آمونیاک ایران از سوی کشورهای حوزه آمریکای جنوبی، آفریقا و هند می باشد که همزمان با آزادسازی صادرات محصولات صنعت پتروشیمی به وجود آمده است.

در این شرایط شاخص بورس نیز طی دو روز کاری در حالی دو رکورد جدید را از خود برجای گذاشته که خبرهای مثبت پیرامون برخی صنایع و سهام نیز روند معاملات را تحت تأثیر خود قرار داده است.

به عنوان مثال موضوع آزاد شدن دارایی های خارجی بانک تجارت پس از لغو تحریم های اتحادیه اروپا در پی مذاکرات اخیر ژنو، در حالی محقق شده که خبر افزایش سرمایه این بانک بورسی نیز به میان آمده است.

در این شرایط به نظر می رسد طی معاملات امروز با انجام لابی هایی جهت عرضه سهام، صف پرحجم خریداران در نماد مذکور واگذار شده تا گروه های جدیدی بتوانند در برنامه افزایش سرمایه “وتجارت” شرکت کنند. از این رو تاکنون بیش از 222 میلیون سهام آن در بازار مورد داد و ستد قرار گرفته که رقم قابل توجهی است.

بنابراین گزارش، به نظر می رسد تداوم جریان انتشار اخبار مثبت جدید، از این پس بازار سهام را تحت تأثیر خود قرار داده و امید آن می رود تا در سایه این فضای خوش بینی بورس همچنان پیش قراول سایر بازارها در کسب بازدهی مثبت باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب