خانه - NFT (توکن‌های ان اف تی) - 4 روش برای دریافت NFT رایگان!

4 روش برای دریافت NFT رایگان!

هادی ابراهیمی
هادی ابراهیمی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
دریافت nft رایگان

در ابتدای ظهور توکن‌های NFT، بسیاری آن را یک موج زودگذر می‌دانستند که با سرد شدن ترند آن، مسلما از بین خواهند رفت.

اما واقعیت این است که توکن‌های NFT‌ به دلیل شیوه‌های درآمدزایی خاصی که برای برای هنرمندان به همراه داشته‌اند توانستند جایگاه خود را در دنیای کریپتو پیدا کنند.

با این حال چالش‌های ایجاد NFT جدید در کنار کارمزد‌های آن باعث شده تا NFT رایگان جایگزین بهتری برای بسیاری از تریدرها باشد.

ما در این مقاله به بررسی نحوه دریافت NFT رایگان و چالش‌های آن خواهیم پرداخت. اگر به فکر ورود به دنیای NFT و معامله آن‌ها هستید، احتمالا دریافت NFT‌ رایگان یکی از راه‌های پرهیجان آن خواهد بود.

نکات کلیدی

  • مشارکت در ایردراپ NFT رایگان و پاداش‌های NFT بهترین راه دریافت NFT رایگان هستند.
  • بازی‌های کریپتو محل مناسبی برای دریافت NFT‌ رایگان در ازای بازی کردن و یا پرورش توکن‌های جدید است.
  • با پرداخت کمی کارمزد می‌توانید اولین توکن NFT خود را در شبکه اتریوم، پالیگان یا بایننس اسمارت چین عرضه کنید.

توکن NFT چیست؟

قبل از پرداختن به آموزش دریافت NFT‌ رایگان لازم است تا کمی در مورد توکن‌های NFT صحبت کنیم. اگر به تازگی قصد دارید وارد این حوزه شوید، مسلما این بخش به شما کمک خواهد کرد.

عبارت NFT مخفف کلمه Non Fungible token است که نشان دهنده ماهیت اصلی توکن‌های غیرقابل تعویض(غیرمثلی) هستند. در مخفف مذکور، کلمه Fungible به معنای قابل تعویض پذیری یک دارایی است.

برای مثال پول‌های نقد یا کوین‌های کریپتو مانند بیت کوین کاملا قابل تعویض هستند. شما می‌توانید به راحتی ریال را با اسکناس‌های ریال دیگر جایگزین کنید.

اما در مورد توکن NFT‌ این گونه نیست. آن‌ها به نوعی اثبات مالکیت و تعویض ناپذیر هستند و نمی‌توان آن‌ها را با چیز دیگری جایگزین کرد.

یک توکن NFT شامل یک محتوای خاص و اطلاعاتی از جمله قیمت، زمان خرید و آدرس کیف پول هولدر توکن است که مالکیت دارایی را به ما اثبات می‌کند.

اما از نظر ماهیت کلی، شما باید بتوانید توکن‌های NFT را به خوبی درک کنید.

free nft 2
توکن‌های NFT در زمینه‌های مختلفی از جمله موسیقی، ورزش، هنر، کلکسیون‌ها، بازی‌های کریپتو و اثبات مالکیت دارایی فعال هستند.

نگاهی به بازار توکن‌های NFT

توکن‌های NFT‌ از زمانی که در دنیای کریپتو عرضه شده‌اند تا به امروز همچنان موضوع مورد بحث بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی است و می‌توان گفت به یکی از اجزای جدایی ناپذیر کریپتو تبدیل شده است که باید آن را بپذیریم.

اما نکته جالب‌تر در مورد انواع NFT‌ این است که هر روز شاهد نوآوری‌ها و رقابت‌های جالب‌تری در این فضا هستیم که هر پروژه سعی دارد کارایی‌های این توکن‌ها را به شکل جدیدی به تصویر بکشد.

مانند بازار کوین‌های کریپتو، در اینجا نیز بازیکنان کوچک و بزرگ حضور دارند.

اما چیزی که برای ما مشخص است نقش بازیکنان شناخته شده و بزرگ در این عرضه غیرقابل انکار است. جهت بازار و پروژه‌های محبوب اغلب توسط بازیکنان بزرگ این حوزه مورد توجه و تعامل قرار می‌گیرند.

با این حال، مهم‌ترین محرک این بازار افزایش کاربری و تقاضا برای توکن‌های NFT است که می‌تواند ظهور یا افول یک پروژه را تعیین کند.

تقاضا برای توکن‌های NFT‌ دائما در زمینه‌های آثار هنری دیجیتال، موسیقی، بازی و صنعت فیلم سازی در حال افزایش است و هر روز کاربران جدیدی از روی کنجکاوی یا تلاش برای دریافت NFT‌ رایگان به این زمینه وارد می‌شوند.

بیشتر بخوانید: NFT فیجیتال (Phygital) چیست؟

به طور کلی ماهیت توکن‌های NFT‌ باعث شده تا نیاز به واسطه‌ها حذف شود و تراکنش‌ها به شکل ساده‌تری بین طرفین رد و بدل شود. فقط همین عامل می‌تواند باعث جذب مشتریان جدیدی به این حوزه باشد.

با این که عمده کاربری‌های توکن‌های NFT در حال حاضر در بخش بازی‌های کریپتو و آثار هنری خلاصه شده‌اند اما به دلیل ماهیت خاص این توکن‌ها و میزبانی زیرساخت آن توسط بلاکچین‌های غیرمتمرکز، شرکت‌ها و بخش‌های مختلفی می‌توانند از کاربری و پتانسیل‌های آن در جهت منافع و کسب و کار خود بهره‌مند شوند.

یکی از نمونه‌های آن تیم NBA است که یک سیستم فن توکن اختصاصی برای طرفداران تیم راه‌ اندازی کرده‌اند. در این سیستم آن‌ها لحظه‌های پرطرفدار بازی‌ها را در قالب کارت‌های NFT توزیع می‌کنند.

بیشتر بخوانید: پلتفرم NBA Top Shot؛ فروش لحظات ارزشمند لیگ NBA!

از طرف دیگر در بین مهم‌ترین عوامل محبوبیت بازار توکن‌های NFT می‌توان به نقش سلبریتی‌ها اشاره کرد که در حال اتخاذ توکن‌های NFT‌ هستند.

آن‌ها با پرداختن به موضوع متاورس باعث داغ شدن ترند بازی‌های NFT‌ شده‌اند که این موضوع نقش مهمی در رشد قیمت توکن‌های NFT ایفا کرده است.

به طور کلی توکن‌های NFT‌ نقش کلیدی را در تغییر دارایی‌های دیجیتال ایفا کرده‌اند. اکنون بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال به دنبال فرصتی برای دریافت NFT رایگان هستند تا بتوانند وارد این حوزه شوند.

تا قبل از ظهور توکن‌های NFT، هیچ راهی برای تفکیک یا تشخیص مالک یک اثر هنری دیجیتال وجود نداشت. در آن زمان آثار هنری فقط یک فایل بودند که توسط دیگران در کامپیوتر‌ها کپی می‌شد.

با ظهور توکن‌های NFT، موضوع مالکیت مادی و معنوی این آثار هنری نیز حل شد. اکنون آثار هنری دیجیتال در قالب توکن‌های NFT عرضه می‌شوند که در هر صورت مالکیت معنوی صاحب اثر حفظ خواهد شد.

بیشتر بخوانید: مالکیت معنوی NFT چیست؟ درباره حق مالکیت nftها بدانید!

آموزش دریافت NFT رایگان

بسیاری از مردم در جاده کسب درآمد از توکن‌های NFT، در جستجوی راه‌هایی هستند تا بتوانند با دریافت NFT رایگان، فرصتی برای فعالیت در این بازار را پیدا کنند.

توکن‌های NFT برای هنرمندان چه در عرصه موسیقی و چه گرافیک، جریان درآمدی مناسبی را به دنبال داشته است.

از طرف دیگر به دلیل هزینه‌های بالا و چالش‌های بازاریابی کلکسیون‌های جدید، ضرب توکن‌های NFT چیزی نیست که هر کسی بتواند از پس آن بر بیاید.

در نهایت وقت آن رسیده تا به مبحث جذاب نحوه دریافت NFT رایگان بپردازیم.

free nft 3
دریافت رایگان توکن NFT به معنای تقریبا رایگان بودن روش‌های معرفی شده است که می‌توانید با دنبال کردن آن‌ها راه خود را برای ورود به دنیای NFT پیدا کنید.

می‌توان گفت از بین راه‌های موجود، ایردراپ NFT رایگان و پاداش انجمن‌ها به کاربران یک پروژه رایگان هستند اما در بازی‌های کریپتو نیز راه‌هایی برای دریافت NFT‌ رایگان وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: 4 بازی کریپتویی بدون سرمایه اولیه + بازی‌های رایگان متاورس

ایردراپ NFT‌ رایگان

آسان‌ترین راه برای دریافت NFT رایگان تکیه به ایردراپ NFT‌ رایگان پروژه‌های جدید است که در آن شما با مشارکت در برنامه‌های ایردراپ ارائه شده از سوی پروژه‌های فعال می‌توانید سهمی از توزیع توکن‌های NFT داشته باشید.

در این روش امکان دریافت NFT رایگان در تراست ولت وجود دارد چرا که آن‌ها توکن را مستقیما به کیف پول شما ارسال خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال رایگان در تراست ولت (ایردراپ)!

هدف ایردراپ NFT رایگان این است تا یک پروژه خاص تبلیغ شود یا در حالتی دیگر انجمن آن توسعه پیدا کند.

البته NFT رایگان به صورت پاداش وفاداری (Loyalty) به کاربران قدیمی یک پروژه نیز ارائه می‌شود. برخی از پروژه‌ها با ارائه NFT رایگان سعی  در تشویق کاربران اولیه خود دارند.

به طور کلی می‌توان گفت ایردراپ NFT‌ رایگان راه مناسبی برای بازاریابی یا توسعه پروژه است و به عنوان یک راه حل برد-برد شناخته می‌شود.

برای دریافت NFT‌ رایگان در ایردراپ، بسیاری از شرکت‌ها شرط ارسال توکن NFT را هولد یک توکن خاص تعیین می‌کنند. مثلا هولد حداقل 100 واحد توکن X برای یک هفته یا بیشتر.

این ایردراپ‌ها به صورت اختصاصی برای کاربرانی که توکن اصلی بازی یا اپ را هولد کرده‌اند در نظر گرفته می‌شود.

در حالتی دیگر برای دریافت NFT رایگان باید چند کار در شبکه‌های اجتماعی و کمپین‌های تبلیغاتی پروژه مورد نظر انجام دهید.

برای نمونه ساده‌ترین آن‌ ریتوییت یا کامنت گذاشتن برای یک توییت یا پست خاص است که شما را مشمول دریافت توکن NFT رایگان به قید قرعه خواهد کرد.

در بسیاری از موارد هولد توکن اختصاصی یک کلکسیون NFT‌ می‌تواند امکان دریافت NFT رایگان را برای شما مهیا کند.

برای مثال کلکسیون BAYC به همه کسانی که توکن‌های Bored Ape هولد کرده بودند پاداش داد. آن‌ها نه فقط یکبار بلکه دائما از ابزار ایردراپ با هدف ایجاد هایپ و داغ کردن ترند این کلکسیون استفاده می‌کنند.

در حال حاضر کلکسیون BYAC به عنوان یکی از ارزشمند‌ترین توکن‌های NFT دنیا شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: چرا NFT میمون‌های بی‌حوصله (Bored Ape) اینقدر گران شدند؟!

اما سوالی که در اینجا ممکن است مطرح شود این است که چگونه ایردراپ NFT رایگان را پیدا کنیم؟

free nft 4
شاید ساده‌ترین راه مشارکت در خبرنامه‌های مربوط به رویدادهای Airdrop توکن‌های NFT باشد. در این حالت شما با ثبت ایمیل از آخرین وقایع این حوزه مطلع خواهید شد.

اگر وقت کافی دارید می‌توانید با جستجوی مداوم شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر و دنبال کردن هشتگ‌های مرتبط با Airdrop NFT، پروژه‌های جدید را بیابید.

البته در این حالت ممکن است با اکانت‌های کلاهبرداران نیز مواجه شوید که باید نهایت دقت را در مشارکت در ایردراپ‌های مذکور به خرج دهید.

در تلگرام و دیسکورد، گروه و کانال‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با عضویت در آن‌ها در مورد آخرین ایردراپ NFT رایگان اطلاعات مفیدی کسب کنید. در اینجا نیز همیشه کلاهبرداران در کمین شما هستند.

اگر قصد دارید به یک شکارچی ایردراپ‌های NFT تبدیل شوید، مسلما دنبال کردن حساب کاربری خالقان بزرگ توکن‌های NFT در توییتر می‌تواند فرصت‌های زیادی را در اختیار شما قرار دهد.

آن‌ها برای معرفی پروژه‌های ایردراپ ممکن است از عبارت‌هایی مانند Pregame یا Star list‌ استفاده کنند که نشان دهنده رویداد پیش فروش (Presale) یک پروژه NFT‌ است.

به خاطر داشته باشید ایردراپ‌های واقعی از نظر فرصت مشارکت کاملا محدود هستند. به عبارت دیگر پس از اعلام یک ایردراپ، آن‌ها برای مدت کوتاهی در دسترس هستند و پس آن به بازار عرضه خواهند شد.

در هر یک از این ایردراپ‌ها معمولا نیازمندی‌هایی تعیین شده است که برای دریافت NFT رایگان باید به دقت آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

استفاده از کیف پول‌های سازگار با توکن‌های NFT در شبکه مورد نظر گام مهمی است که باید به آن دقت کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کیف پول NFT؛ 7 ولت برتر برای ذخیره NFT

NFT رایگان هدیه

روش دیگر دریافت NFT رایگان مشارکت در پاداش‌های انجمن پروژه‌های NFT است. برای دریافت این پاداش‌ها شما باید دائما آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

برای نمونه زمانی که یک هنرمند یا پلتفرم NFT کلکسیون جدیدی را تبلیغ می‌کند، آن‌ها معمولا در شبکه‌های اجتماعی مانند دیسکورد، توییتر، تلگرام یا Reddit ارائه NFT رایگان را اعلام می‌کنند.

از این رو برای دریافت رایگان توکن NFT، شما باید تمام توجه خود را بر روی یافتن اعلامیه توکن‌های NFT متمرکز کنید. برای مثال در توییتر هشتگ‌ #NFTGiveaway را برای اطلاع از آخرین پاداش‌های NFT رایگان دنبال کنید.

با جستجوی این هشتگ، می‌توانید حساب‌های کاربری که برای ارائه NFT رایگان برنامه دارند را بیابید و در برنامه آن‌ها مشارکت کنید.

ثبت نام در خبرنامه‌های مرتبط با دریافت NFT رایگان نیز می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند.

پروژه‌های کریپتو و کلکسیون‌های NFT‌ معمولا با ایجاد ایردراپ یا پاداش‌های NFT رایگان در جهت تبلیغ پروژه خود تلاش می‌کنند.

هنرمندان فعال در این حوزه نیز به دنبال تبلیغ کلکسیون آثار هنری خود و جذب فالورهای بیشتر هستند که این موضوع می‌تواند به شما کمک کند.

در هر صورت، با مشارکت در این برنامه‌ها می‌توانید NFT رایگان دریافت کنید. البته در این روش شما نباید هیچ وجهی را پرداخت کنید و در صورت مشاهده تقاضا برای پرداخت وجه، مسلما با کلاهبردار مواجه هستید.

بیشتر بخوانید: معرفی 17 ابزار ردیابی NFT؛ فرصت‌های موجود در NFT ها را شکار کنید!

free nft 5

به خاطر داشته باشید در جریان ارائه NFT رایگان، کمپین‌های تبلیغاتی ممکن است از شما بخواهند تا در مورد پروژه آن‌ها یک توییت ارسال کنید یا حساب کاربری مذکور را دنبال کنید.

گاهی ارسال نظر بر روی پست‌ یا ویدیو آن‌ها در سایر پلتفرم‌ها مانند یوتیوب یا Reddit نیز شامل این کار‌ها می‌شود.

دریافت NFT رایگان از بازی‌های NFT

اگر علاقمند به بازی‌های کریپتو هستید، مسلما فرصت دریافت NFT رایگان در اینجا نیز وجود دارد.

البته برخلاف دو روش قبل، دریافت رایگان توکن NFT در بازی‌های کریپتو مشمول هزینه‌هایی خواهد بود که باید قبل از ورود به آن، به بررسی همه جوانب بپردازیم.

در بازی‌های کریپتو NFT، تعدادی توکن NFT‌ وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا با انجام کارهای خاصی، توکن‌های NFT‌ رایگان دریافت کنید.

در بسیاری موارد پیروزی در میدان برعلیه یک بازیکن دیگر یا کسب یک امتیاز خاص می‌تواند مشمول دریافت NFT‌ رایگان باشد.

یکی از بازی‌های محبوب در این حوزه اکسی اینفینیتی است که شما می‌توانید در آن با پیروزی در نبرد‌ها امکان دریافت NFT رایگان را کسب کنید.

در این بازی حتی پیروزی در ماموریت و مسابقات فرصت دریافت NFT‌ رایگان را فراهم می‌کند.

به طور کلی بازی‌های P2E، امکان دریافت توکن‌های NFT‌ رایگان را تا حدی فراهم کرده‌اند. در این بازی‌ها بازیکنان برای معامله توکن‌های دیجیتال و سایر دارایی‌ها تشویق می‌شوند.

با این حال یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در مورد دریافت NFT‌ رایگان از بازی‌های کریپتو وجود دارد، نیاز به سرمایه گذاری اولیه در آن‌ها است که شما قبل از ورود به بازی باید حداقل چند توکن NFT در فروشگاه آن‌ها خریداری کنید.

میزان سرمایه گذاری اولیه کاملا به بازی و عملکرد آن بستگی دارد اما در برخی از بازی‌ها، این هزینه می‌تواند ارزش دریافت پاداش را داشته باشد.

برای شروع می‌توانید استریمرهای بازی‌های کریپتو را در یوتیوب یا توییچ دنبال کنید تا در مورد بازی‌های محبوب NFT اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

به خاطر داشته باشید قبل از سرمایه گذاری در این بازی‌ها باید تحقیقات خودتان را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: بازی‌های مبتنی بر بلاکچین! معرفی برترین بازی‌های NFT

مکانیزم پرورش در بازی‌ها

در بسیاری از بازی‌ها، بازیکن می‌تواند در مکانیزم Breeding به ایجاد توکن‌های NFT جدید بپردازد.

در این حالت شما علاوه‌بر دریافت NFT رایگان با پیروزی در نبرد و ماموریت‌ها، امکان دریافت رایگان توکن NFT را با ضرب توکن‌های جدید خواهید داشت.

در مکانیزم پرورش، از 2 توکن NFT برای ایجاد توکن‌های بیشتر استفاده می‌شود. به آن مانند تولید مثل کاراکترهای داخل بازی نگاه کنید.

free nft 6
برای مثال در بازی Axie Infinity یا CryptoKitties شما می‌توانید با تکیه‌بر مکانیزم پرورش، توکن‌های NFT رایگان دریافت کنید.

ضرب توکن NFT رایگان

برای دریافت NFT رایگان جستجو کافیست، شما می‌توانید به راحتی یکی از آن‌ها را Mint کنید. ضرب یک توکن NFT در بلاکچین و انجام مراحل Verify توکن در چند گام ساده قابل انجام است.

فرآیند ضرب توکن‌های NFT‌ نیز مانند کوین‌های دیجیتال یا حتی سکه طلا معنا می‌شود. در هر صورت شما بر روی بلاکچین یک توکن جدید خلق می‌کنید که بعدا امکان فروش آن وجود دارد.

برای ضرب رایگان NFT، پروژه‌هایی وجود دارند که امکان ضرب رایگان را برای جذب کاربران جدید فراهم کرده‌اند.

برای ضرب یک توکن NFT، شما به یک فایل دیجیتال یکتا مثل اثر هنری، یک بازارچه NFT، یک کیف پول دیجیتال مانند تراست ولت و مقداری ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه کارمزد تراکنش نیاز خواهید داشت.

تنها چالشی که در این روش پیش روی شما قرار دارد؛ پرداخت هزینه کارمزد ضرب توکن NFT‌ است که با توجه به شبکه مورد نظر کاملا متغیر است.

برای مثال در شبکه اتریوم شما نسبت به سایر شبکه‌ها کارمزد بالاتری پرداخت می‌کنید اما در صورت تصمیم برای فروش آن، با بازار وسیع‌تری نیز روبه‌رو هستید.

اما هزینه کارمزد ضرب یک توکن NFT‌ در شبکه‌هایی مانند بایننس اسمارت چین یا پالیگان نسبت به اتریوم بسیار پایین‌تر است.

با این حال پس از ضرب یک توکن NFT باید به خاطر داشته باشید که آن توکن به خودی خود هیچ ارزشی ندارد.

در واقع در صورتی ارزش پیدا می‌کند که یا در پشت آن یک کاربری قرار داشته باشد یا به خودی خود مردم به خرید آن علاقه نشان دهند.

بیشتر بخوانید: چگونه یک توکن NFT رایگان ایجاد کنیم؟

مراقب کلاهبردارها باشید!

همان‌طور که در این مقاله گفته شد، شما می‌توانید از روش‌های مختلف به دریافت NFT رایگان بپردازید اما همچنان باید مراقب باشید.

متاسفانه در فضای کریپتو کلاهبرداری‌های زیادی وجود دارد و این موضوع در دنیای NFT‌ نیز بی‌سابقه نیست. وقتی صحبت از ایردراپ یا پاداش‌های NFT رایگان می‌شود، نگرانی‌های زیادی وجود دارد.

در این فضا، هر چه بازار توکن‌های NFT گسترش پیدا کند، کلاهبرداران روش‌های جدیدی را برای سرقت دارایی‌های مردم پیدا می‌کنند.

رایج‌ترین کلاهبرداری‌های موجود در حوزه توکن‌های NFT و کریپتو شامل فیشینگ، پامپ و دامپ، پیشنهادات کلاهبردار و جعل توکن‌ها است.

قبل از مشارکت در ایردراپ‌ها و پاداش NFT رایگان اولین اصل این است که شما نباید هیچ وجهی را پرداخت کنید.

علاوه‌بر آن نباید عبارت بازیابی (Seed phrase) یا کلید خصوصی (Private Key) ولت خود را در اختیار دیگران قرار دهید.

همچنین قبل از سرمایه گذاری یا مشارکت در هر نوع پروژه‌ کریپتو باید در مورد اعتبار آن‌ها به اندازه کافی تحقیق کنید.

در تحقیقات خود وبسایت پروژه، خالقان، شبکه‌های اجتماعی و قرارداد هوشمند را مورد بررسی قرار دهید. قرارداد هوشمند توکن NFT باید مطابق آنچه در وبسایت رسمی عنوان شده باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه از کلاهبرداری‌های حوزه NFT در امان باشیم؟

دریافت NFT رایگان را از کجا شروع کنیم؟

اولین گام برای دریافت توکن NFT رایگان انتخاب یک کیف پول مناسب است. دریافت NFT رایگان در تراست ولت امکان پذیر است و شما می‌توانید آن را در شبکه‌های مختلف ذخیره کنید.

البته کیف پول متاسک نیز گزینه مناسبی برای ذخیره انواع توکن‌های NFT است که در همه پلتفرم‌ها عرضه شده است.

free nft 7

در گام بعد باید به جستجوی رویداد‌ها و پروژه‌هایی که ایردراپ NFT‌ رایگان عرضه می‌کنند بپردازیم.

در بسیاری از موارد ممکن است شرط آن‌ها خرید یا هولد یک توکن خاص از پروژه باشد که شما باید قبل از سرمایه گذاری بر روی آن به خوبی در مورد پروژه و توکن مورد استفاده تحقیق کنید.

در این تحقیقات باید به دنبال نشانه‌های کلاهبرداری باشید که ممکن است پس از خرید توکن‌ها و در جریان ایردراپ، با مشکل مواجه شوید. در مورد پاداش NFT‌ رایگان نیز این موضوع صدق می‌کند و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

در بسیاری از ایردراپ‌های NFT، به دلیل تعداد بالای مشارکت کنندگان شما به قید قرعه مشمول دریافت NFT رایگان خواهید شد که این موضوع می‌تواند کار را مشکل کند.

به خاطر داشته باشید باید در مورد پروژه NFT مورد نظر به اندازه کافی تحقیقات خود را انجام دهید. پس از دریافت NFT‌ رایگان شما باید بتوانید آن را در بازار NFT عرضه کنید در غیر این صورت ارزشی نخواهد داشت.

از طرف دیگر بررسی توییتر و Reddit این پروژه و جستجو در نظرات کاربران آن می‌تواند دیدگاه عمیق‌تری از وضعیت آن در اختیار شما قرار دهد.

برای مثال آیا آن‌ها در حال خرید و فروش مصنوعی هستند یا همه چیز واقعی است؟ آیا ادعاهای آن‌ها با واقعیت مطابقت دارد؟

نکته دیگری که در مورد دریافت NFT رایگان باید به خاطر بسپارید این است که آن‌ها را نمی‌توانید به سرعت به پول نقد تبدیل کنید.

این توکن‌ها ممکن است در کوتاه مدت هیچ ارزشی در بازار نداشته باشند و با پیشرفت پروژه مذکور و تلاش تیم بازاریابی بتوانند به نقطه‌ای برسند که توکن‌های اختیار شما تقاضا داشته باشد.

اگر از یافتن ایردراپ NFT رایگان خسته شده‌اید، دست به قلم شوید و چند طرح بکشید تا اولین کلکسیون NFT خود را در بستر یکی از بلاکچین‌های محبوب مانند اتریوم، پالیگان، بایننس اسمارت چین، سولانا یا ترون ایجاد کنید.

سوالات متداول

بهترین راه دریافت NFT رایگان چیست؟

دریافت NFT رایگان از چهار راه مختلف امکان پذیر است که شامل مشارکت در ایردراپ NFT رایگان، پاداش‌های NFT، بازی‌های کریپتو و NFT‌ و ضرب رایگان توکن است.

چگونه ایردراپ NFT رایگان پیدا کنیم؟

دنبال کردن اکانت‌های توییتر خالق کلکسیون‌های بزرگ، جستجو برای هشتگ‌های مرتبط با ایردراپ NFT رایگان و مشارکت در انجمن‌های گفتگو دیسکورد و تلگرام فرصت کسب اطلاعات بیشتر در مورد توکن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

چگونه در بازی کریپتو NFT رایگان دریافت کنم؟

در بازی‌های کریپتو شما می‌توانید با مبارزه با دیگران یا دنبال کردن ماموریت‌ها، توکن‌ NFT رایگان دریافت کنید. روش دیگر دریافت NFT رایگان با استفاده از مکانیزم Breeding است که در آن شما با استفاده از 2 توکن NFT، یک توکن جدید ایجاد می‌کنید.

نتیجه گیری

دریافت NFT رایگان یکی از نقاط جذاب ورود به این حوزه است که می‌تواند شروع خوبی برای‌تان باشد.

در طرف دیگر شما می‌توانید با ضرب توکن‌های NFT جدید و پرداخت مقدار کمی کارمزد، توکن‌های جدید خود را با کمترین دردسر داشته باشید.

اما مشارکت در ایردراپ NFT رایگان این فرصت را به شما می‌دهد تا بتوانید بعدا با ترند شدن کلکسیون، آن را به فروش برسانید.

این در حالیست که اگر شما توکن NFT خودتان را ایجاد کنید، بازاریابی آن بسیار سخت خواهد بود و این موضوع می‌تواند بر روی تجربه شما از این حوزه تاثیر گذار باشد.

با این حال مشارکت در ایردراپ‌ها و دریافت NFT رایگان در تراست ولت تجربه هیجان‌ انگیزی است که ارزش امتحان کردن را دارد.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
هادی ابراهیمی

هادی ابراهیمی

برنامه نویس بلاکچین و علاقمند به بازار‌های مالی به ویژه کریپتو. فعالیت تخصصیم در کریپتو رو با برنامه نویسی قرارداد‌های هوشمند آغاز کردم و در این مسیر برای یادگیری هر چه بیشتر بلاکچین و متاورس تلاش می‌کنم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب