تحلیل روزانه سهام

در حال نمایش 11 نوشته (از کل 11)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #15045
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  تحلیل روزانه سهام

  #15046
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  تعدیل مثبت در قند اصفهان

  قند اصفهان در اخرین گزارش خود برای انتهای سال مالی93/4/25 سود هر سهم خودرا باتعدیل مثبت 5 درصدی از 723 ریال به 760 ریال افزایش داد/ شرکت در اخرین گزارش به17درصد از پیش بینی هایش رسید. قصفها در مجمع عمومي فوق العاده مورخ 02/05/92 سرمايه خود را از مبلغ 000ر24 ميليون ريال به مبلغ 000ر195 ميليون ريال از محل تجديدارزيابي دارايي ها افزايش داده است که در تاريخ 29/05/92 به ثبت رسيده است. شایان ذکر است شرکت اعلام نموده‌است که هيئت‌مديره در نظر دارد 50درصد از سودخالص را جهت تقسيم بين صاحبان‌ سهام به مجمع عمومي عادي ساليانه سال مالي منتهي به 29/12/93 پيشنهاد نمايد. علت عمده تغييرات در فروش مربوط به عدم افزايش نرخ فروش تا تاربخ ارايه گزارش و تغييرات در بهاي تمام شده مربوط به افزايش نرخ خريد چغندر ميباشد.

  سالم و ثروتمند باشید
  مدیریت سایت : علی حیدری
  http://www.bourseiness.com

  #15047
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  سکرما و پیش بینی سود سال مالی 93

  سکرما پیش بینی سود سال مالی 93 را از 1914ریال به 2283 ریال افزایش داده که تعدیل 19 درصدی سود شرکت را نشان می دهد و طی سه ماه 58 درصد آن را معادل 1317 ریال محقق کرده است. این در حالی است که سیمان کرمان بدلیل توقف فعالیت سرمایه گذاری سیمان کرمان،سودی در این شرکت شناسایی نکرده است. جالب آنکه در گزارش این شرکت،سود هر سهم شرکت سيمان آرتا اردبيل بر اساس آخرين اطلاعات موجود از 2000 ريال به 2279 ريال افزايش يافت . علت افزايش فروش نسبت به پيش بيني قبلي مربوط به افزايش نرخ سيمان است.

  با توجه به گزارشهای نه چندان مناسب سیمانی ها و نیز کاهش صادرات این شرکت ها (عدم توانایی شرکتها برای صادرات به عراق ) سهام گروه سیمانی، علارغم صف خرید در برخی نماد ها لطفا با احتیاط بیشتری در این گروه گام بردارید .

  سالم و ثروتمند باشید
  مدیریت سایت : علی حیدری
  http://www.bourseiness.com

  #15048
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  تحلیل خبری بانک اقتصادنوین

  مدیرعامل بانک اقتصادنوین از رشد بیش از ۲۹ درصدی دارایی‌های این بانک در سال گذشته خبر داد. حسن معتمدی با اعلام این خبرگفت: دارایی‌های بانک در پایان سال گذشته به 293 هزار میلیارد ریال رسید که در مقایسه با مجموع 226 هزار میلیارد ریال دارایی سال گذشته 67 هزار میلیارد ریال رشد نشان می‌دهد. وی در ادامه به افزایش سرمایه بانک اقتصاد نوین در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سرمایه بانک در سال گذشته به 11 هزار و 312 میلیارد ریال رسید.

  این افزایش سرمایه از محل اندوخته تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت محقق و ثبت گردید و شاخص‌های بانک را در عرصه‌های مختلف بهبود بخشید. مدیرعامل بانک اقتصادنوین افزود: با این سرمایه نسبت کفایت سرمایه بانک به 10.17 درصد رسید که این عدد با اعمال استانداردهای بال دو و سه نیز بانک را در جایگاه مطلوب قرار می‌دهد. معتمدی به افزایش 47 درصدی درآمدهای غیرمشاع بانک در سال 1392 اشاره کرد و اظهار داشت: درآمدهای غیرمشاع بانک در پایان سال گذشته به 5 هزار و 394 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با 3 هزار و 660 میلیارد ریال سال 1391، بیش از یک هزار و 700 میلیارد ریال رشد نشان می‌دهد.

  سالم و ثروتمند باشید
  مدیریت سایت : علی حیدری
  http://www.bourseiness.com

  #15049
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  دلیل رشد سود هر سهم وسدید

  وسدید برای سال مالی 92 مبلغ 3750 ریال سود برای هر سهم محقق کرده در حالیکه سال قبل 415 ریال زیان محقق کرده بود. دلیل این رشد سود کنترل هزینه ها و افزایش درامدهای متفرقه است.

  سالم و ثروتمند باشید
  مدیریت سایت : علی حیدری
  http://www.bourseiness.com

  #15050
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  کچاد و پیش بینی سود سال مالی 93

  کچاد پیش بینی سود سال مالی 93 را با اندکی افزایش مبلغ 1041 ریال اعلام کرد در حالیکه قبلا 1035 ریال پیش بینی کرده بود. چادرملو طی سه ماه نخست سال مالی موفق به پوشش 27 درصدی سود سالانه شد و مبلغ 284 ریال سود برای هر سهم محقق کرد. شرکت در رابطه با پيش بيني فوق اعلام نموده است که : ”

  1- هزينه هاي ناشي از اجراي مرحله دوم طرح هدفمندي (هزينه هاي مستقيم ) در بودجه لحاظ شده است

  2-موجودي کالاي در جريان تکميل و آماده فروش اول دوره سال 1393 به مقادير واقعي حسابرسي شده پايان سال 1392 تبديل شده است .

  3- نرخهاي فروش کنسانتره به شرکت هاي فولاد مبارکه و خوزستان با افزايش دو درصد و به ترتيب 16 و 14 درصد در بودجه لحاظ شده است .
  4 -نرخ فروش گندله از 25 درصد به 23 درصد تقليل يافته است .

  5- با توجه به قيمت هاي جهاني و کاهش نرخ فروش محصولات سنگ آهن ، قيمت فروش محصولات دانه بندي نيز به تيع آن کاهش يافته است.

  سالم و ثروتمند باشید
  مدیریت سایت : علی حیدری
  http://www.bourseiness.com

  #15051
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  شایعه تقسیم سود در گروه بانک

  در این گروه پاسارگاد 31 تیرماه به مجمع می رود که هم افزایش سرمایه دارد و هم تقسیم سود،هیأت رییسه مجمع تقسیم 320 ریال سود نقدی به ازای هر سهم را به تصویب رساند.

  همچنین در بانک ملت شایعه تقسیم سود مناسب و بیش از 300 ریالی وجود دارد.

  در بانک صادرات نیز 120 ریال سود محقق شده است که 60 ریال آن احتمالا تقسیم می شود، قیمت 95 تومان برای این سهم بدون ریسک است.

  در بانک تجارت نیز اخباری مبنی بر تقسیم سود 120 ریالی به گوش می رسد این سهم که از عملکرد بسیار مناسبی در 3 ماهه آخر سال برخوردار بوده و سود حاصل از سرمایه گذاری ها را نیز دارد در محدوده قیمت کنونی 113 تومان بسیار مناسب می باشد.

  سالم و ثروتمند باشید
  مدیریت سایت : علی حیدری
  http://www.bourseiness.com

  #15052
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  پیش بینی سود هر سهم “خپارس”

  شرکت پارس خوردو در جدیدترین اطلاعیه منتشر شده بعد از اعمال افزایش سرمایه 270 درصدی سود هر سهم سال مالی 93 را 14 ریال اعلام کرد.

  شرکت پارس خودرو پیش بینی سود هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 را با سرمایه دو هزار میلیارد ریال در اسفند ماه 92 مبلغ 52 ریال و در تیر ماه امسال با سرمایه 6 هزار و 774 میلیارد ریال 14 ریال اعلام کرده است .

  لازم به ذکر است افزایش سرمایه این شرکت به مبلغ چهار هزار و 774 میلیارد ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائیها طی مجمع عمومی فوق العاده مورخ 10 خرداد ماه 93 تصویب شد.

  “خپارس” پیش بینی سود (زیان) هر سهم سال مالی 92 را در نخستین پیش بینی مبلغ 101 ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ (377ر1) ریال اعلام کرده بود که مطابق صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ (131ر1) ریال زیان به ازای هر سهم محقق شد.

  لازم به ذکر است مطابق با بند 8 گزارش حسابرس و بازرس قانونی در مورد صورتهای مالی حسابرسی شده منتهی به 29 اسفند ماه ؛ فعالیت عملیاتی شرکت در سال مالی مورد گزارش با زیان مواجه بوده، بطوری که زیان انباشته شرکت در تاریخ ترازنامه بالغ بر مبلغ سه هزار و 355 میلیارد ریال و بیش از 5/1 برابر سرمایه آن شده است.

  علاوه بر آن بدهی های جاری شرکت مبلغ سه هزار و 247 میلیارد ریال بیش از دارائیهای جاری بوده و مابه ازای فروش و خدمات از شرکت سایپا کماکان دریافت نشده است.

  لذا نظر مجمع عمومی محترم رابه ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم جهت تامین منابع مالی مورد نیاز جهت تسویه بدهیها و دسترسی به فعالیت سودآور از طریق افزایش تولید و پوشش زیان انباشته جلب می دهد.

  سالم و ثروتمند باشید
  مدیریت سایت : علی حیدری
  http://www.bourseiness.com

  #15566
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  http://www.bourseiness.com
  برنامه های “فنورد” برای سال 93
  براساس آخرین اطلاعات موجود در سایت کدال درآمد هر سهم شرکت نورد و تولید قطعات فولادی برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 173 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم براساس عملکرد واقعی سه ماهه منتهی به 31 خرداد ماه سال 93 به میزان 46 ریال بوده است و در نتیجه “فنورد” قادر به پوشش 27 درصدی بودجه خود شده است.

  در همین راستا، شهرستانی، معاون مالی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: عملکرد شرکت نورد و تولید قطعات فولادی طی دو ماهه ابتدایی سال 93، با توجه به رونق در بازار از نظر فروش در حد مطلوبی بوده است. اما در خرداد و تیر ماه سال جاری به دلیل رکود در بازار، “فنورد” با فروش کمتری همراه شده است.

  شهرستانی تصریح کرد: با توجه به بسته حمایتی دولت در راستای خروج از رکود، چنانچه این حمایت صورت بگیرد “فنورد” هم از نظر تولید و هم از نظر سطح فروش و درآمدی می تواند با رشد همراه گردد. علاوه بر این طرح های عمرانی و صنعتی و همچنین وضعیت بازار مسکن می تواند تأثیر مثبتی بر عملکرد شرکت نورد و تولید قطعات فولادی بگذارد.

  معاون مالی “فنورد” بیان کرد: در رابطه با مقوله افزایش نرخ می توان اظهار کرد که شرکت فولاد مبارکه تعیین کننده قیمت ورق می باشد بنابراین شرکت نورد و تولید قطعات فلزی در همان محدوده قیمت اعلامی از سوی شرکت فولاد مبارکه، قیمت گذاری می کند.

  شهرستانی عنوان کرد: مشکل کنونی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در شرایط کنونی، بالا بودن نرخ مواد اولیه و همچنین رکود در بازار فروش می باشد. این در حالی است که قیمت محصولات “فنورد” از اسفند ماه سال 92 تا اردیبهشت ماه با توجه به افزایش قیمت حامل های انرژی، حدود 10 درصد افزایش یافته بود اما با توجه به کاهش قیمت محصولات فولادی و رکود در بازار از اردیبهشت ماه سال جاری، قیمت محصولات “فنورد” به همان قیمت های بهمن ماه سال گذشته بازگشته و با کاهش قیمت همراه بوده است متأسفانه این قضیه در شرایطی است که قیمت مواد اولیه نیز با افزایش همراه بوده و در نتیجه مشکل کنونی “فنورد” را می توان به دو بخش گرانی مواد اولیه و همچنین رکود در بازار فروش دسته بندی کرد.

  معاون مالی “فنورد” عنوان کرد: ظرفیت تولید نورد شرکت نورد و تولید قطعات فولادی طی سال 93، حدود 130 هزار تن می باشد این در حالی است که ظرفیت باالفعل تولید ذوب طی سال گذشته 80 هزار تن بوده است، در نتیجه شرکت نورد و تولید قطعات فولادی جهت تولید نورد، حدود 50 هزار تن کمبود شمش دارد. روال عملکرد “فنورد”، تأمین 50 هزار تن شمش از طریق شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و هرمزگان طی سال های گذشته بوده است. اما هم اکنون شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در نظر دارد طرح توسعه “ذوب 4” را تا پایان سال 93 راه انداری کند که در این صورت “فنورد” قادر به پوشش کمبود 50 هزار تن در تولید شمش خواهد بود و بنابراین، این مقدار شمش را خود شرکت نورد و تولید قطعات فولادی تأمین خواهد کرد. همچنین از دیگر برنامه های فنورد طی سال جاری، برنامه زیر ساختی است که در قالب افزایش دیماند برق مطرح شده است. هم اکنون مراحل مقدماتی این کار به اتمام رسیده و “فنورد” وارد مرحله اجرا شده است. در نتیجه “فنورد” با افزایش دیماند برق علاوه بر تأمین برق جهت طرح توسعه “ذوب 4” می تواند برق سایر پروژه های آتی را نیز تأمین نماید. پیش بینی می گردد که افزایش دیماند برق تا مهر ماه به نتیجه برسد و همچنین پروژه “ذوب 4” تا پایان سال جاری وارد مدار گردد.

  وی در خاتمه افزود: بطور کلی چنانچه دولت برنامه هایی جهت خروج از رکود در نظر بگیرد و همچنین از صنایع مرتبط از جمله طرح های عمرانی، صنعتی و مسکن حمایت کند، چشم انداز “فنورد” نیز مثبت خواهد بود. علاوه بر این شرکت نورد و تولید قطعات فولادی بسته به تصمیمات مجمع و سهامداران قصد اعمال افزایش سرمایه را از محل سود انباشته و آورده نقدی دارد.

  #15567
  blankrichbourse
  مشارکت کننده

  تحلیل شاخص کل 11 تا 16 اَمرداد 93 :
  تحلیل تکنیکال : از نظر تکنیکال اولین حمایت شاخص درمحدوده 74520 می باشد و درصورت شکسته شدن حمایت بعدی محدوده 73560 است. اولین مقاومت پیش روی سهم نیز 75000 است که درصورت عبور احتمال رشد تا محدوده 75540 وجود خواهد داشت. تاریخ تحلیل 11 اَمرداد 93

  تحلیل فاندامنتال : همانند تحلیل های هفته های گذشته تاکید می نمایم که : سال 93 سال ایجاد تعادل در اقتصاد است پس این شاخص تا محدوده تعادل مورد نظر حرکت می کند . در نظر داشته باشید که در بیشتر سهام ها کماکان ارزش بازار از ارزش دفتری سهام بیشتر است !

  یک پیشنهاد دوستانه : بازار سهام ایران اولا بازار بورس نیست . ثانیا این بازار فقط تکنیکال ، فاندامنتال ، رانت ، روانشناسی ، موج شماری ، الیوت و … نیست .
  سالم و ثروتمند باشید
  مدیریت سایت : علی حیدری
  http://www.bourseiness.com

  #16471

  تحلیل تکنیکال ونفت

  دقیقا در زمان و قیمتی هستیم که نقطه برگشتی هست اگر نتواند از این خط عبور کند احتمالا کف جدیدی در دسامبر حدود 140 خواهیم داشت در صورتی هم که خط سبز شکسته شود تا حدود 2 ماه رشدی آرام را تجربه خواهد کرد.

  تکنیکال ونفت

  https://www.bourseiness.com/members/mofidonline/

در حال نمایش 11 نوشته (از کل 11)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.