معرفی حسابداری و نرم‌افزارهای حسابداری

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #29022

   معرفی رشته حسابداری

  از مجموعه: معرفی رشته‌ تحصیلی حسابداری

  حسابداری چیست؟ یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش‌های مالی و صورت‌های حسابداری در شکل ها و مدلهای خاص انجام می گیرد.

  بیشتر بخوانید: معرفی کتاب‌های مناسب حسابداری مالیاتی

  حسابداری برای این است که افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک ها، مجتمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. به همین دلیل فردی که تحصیلات دانشگاهی ندارد، بیشتر دفتردار است تا حسابدار.

  چرا که گزارش های این دسته از افراد مطابق استاندارد نیست و پردازش کافی نمی شود و بیشتر تراز حساب ها می باشد.

  برای مثال یک حسابدار تجربی نمی تواند بین دارایی کوتاه مدت و بلند مدت تفاوت قائل شود و یا نمی داند که چگونه باید معاملات ارزی را در دفاتر ثبت کرد.

  از سوی دیگر یک حسابدار متخصص، در آینده می تواند مدیر مالی یک سازمان یا شرکت گردد یعنی می تواند به مدیریت یک شرکت ایده بدهد که منابع موجودش را در چه راه‌هایی سرمایه گذاری نماید تا استفاده بهینه کند و یا اگر شرکت به منابع مالی جدید نیاز داشت یک مدیر مالی بر اساس دانش آکادمیک خود می تواند بگوید که از چه طریقی باید تامین مالی کرد. و مجموع این فعالیت ها خارج از توانایی یک حسابدار تجربی است.

  بیشتر بخوانید: اصطلاحات حسابداری که هر حسابدار حرفه‌ای باید بداند

  توانایی‌های لازم برای حسابداری

  رشته حسابداری از جمله رشته هایی است که از داوطلبان سه گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو می پذیرد و در آزمون هر سه گروه نیز درس ریاضی به عنوان مهمترین درس این رشته مطرح است.

  در واقع داشتن شم ریاضی در رشته حسابداری از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین یک حسابدار باید بتواند بخوبی گزارش کارهای خود را ارائه دهد.

  بنابراین باید در ادبیات فارسی مسلط بوده و نگارش خوبی داشته باشد.

  دانشجوی این رشته باید تحمل ساعت‌ها کار در پشت یک میز و صندلی و سروکار داشتن با اعداد و ارقام را داشته باشد. همچنین باید دقیق و منظم باشد تا در جمع بندی اعداد و ارقام دچار مشکل نگردد.

  موقعیت شغلی حسابداری در ایران

  فرصت های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح را در بر می گیرد. و با وجود این که در دانشگاهای مختلف کشور اعم از دولتی، غیرانتفاعی و آزاد، دانشجویان بسیاری در رشته حسابداری تدریس می کنند اما تعداد فارغ التحصیلان بیکار این رشته از بیشتر رشته ها کمتر است. چون از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترین کارخانه های کشور حداقل برای تهیه اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نیازمند هستند.

  درس‌های این رشته در طول تحصیل

  دروس پایه:روانشناسی عمومی، جامعه شناسی، اصول علم اقتصاد، ریاضیات پایه، ریاضیات کاربردی، آمار کاربردی، مبانی کاربرد کامپیوتر، پژوهش و عملیات، مدیریت تولید، حقوق بازرگانی، پول و ارز بانکداری، مبانی سازمان مدیریت، توسعه اقتصادی، مالیه عمومی، روش تحقیق.

  دروس اصلی و تخصصی:اصول حسابداری، حسابداری میانه، حسابداری پیشرفته، حسابداری صنعتی، حسابرسی، حسابداری مالیاتی، اصول تنظیم و کنترل بودجه، مدیریت مالی، مباحث جاری حسابداری، متون حسابداری

  معرفی راهکارها و نرم‌افزارهای حسابداری از pegahsystem.com

  راهکار نرم‌افزار ویژه شرکت‌های تولیدی (ERP)

  نرم‌افزار حسابداری ویژه شرکت‌های تولیدی ERP

  با توجه به عمق و گسترش رقابت در دنیای امروز نرم افزار ها برای مدیریت بر اساس اطلاعات دقیق و به‌هنگام از نیازهای اساسی شرکت‌های تولیدی هستند.
  متاسفانه در کشور ما ERP یک نیاز جدی اما مغفول مانده بوده و شرکت‌های نرم افزار عموما به سیستم‌های پایه بسنده کرده و این نیاز را بی‌پاسخ گذاشته‌اند.

  پگاه سیستم با یکپارچگی بالای نرم افزارهای خود و همچنین گستردگی بی‌نظیر سبد محصول خود توانسته است به راهکار جامع ERP ایرانی برای شرکت‌های تولیدی دست یابد.

  در این راهکار با توجه به نیاز شرکت‌های تولیدی از سیستم های ستادی مانند : نرم افزار حسابداری ، نرم افزار انبار ، نرم افزار دارایی ثابت ، نرم افزار حقوق و دستمزد نرم افزار بها تمام شده ، نرم افزار تایم شیت ، سیستم‌های خط تولید مانند: نرم افزار برنامه ریزی تولید ، نرم افزار کنترل کیفیت ، نرم افزار PM (نرم افزار نگه‌داری و تعمیرات) ، نرم افزار کالیبراسیون ، نرم افزار برنامه ریزی و احتیاجات مواد سیستم‌های زنجیره تامین مانند: نرم افزار خرید داخلی ، نرم افزار انبار ، نرم افزار خرید خارجی ، نرم افزار ارزیابی تامین کنندگان سیستم‌های front office مانند : نرم افزار فروش ، نرم افزار خدمات پس ازفروش ، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری(نرم افزار CRM) ، نرم افزار پخش ، نرم افزار رضایت سنجی مشتریان سیستم های اداری مانند نرم افزار اتوماسیون اداری سیستم های مدیریتی مانند : نرم افزارهوش تجاری(نرم افزار BI) ، نرم افزار داشبورد مدیریت و… در عملکردی کاملا یکپارچه با یکدیگر نیاز مشتری را برآورده می‌سازد.

  مشتری بر از اساس نیاز خود می‌تواند قسمت یا تمام نرم افزارها در یک یا چند مرحله تهیه نماید.

  در ساختارERP پگاه سیستم با ورود مواد اولیه به انبار مواد اولیه و ثبت رسید موقت کالا سیستم چک لیست کنترل مواد اولیه کالای مربوطه را به کارتابل بازرس کنترل کیفیت از قبل تعریف شده در سیستم ارسال می نماید و پس از انجام بررسی در صورت تایید همه یا بخشی از کالای وارده به انبار مواد اولیه مجوز صدور رسید دایم بخش تایید شده را به انبار دار می دهد . و در خصوص اقلام مردود شده در بازرسی امکان صدور حواله برگشت به تامین کننده و یا رسید انبار ضایعات بسته به سیاست برخورد سازمان با تامین کنندگاه را مهیا می نماید .

  در خصوص بازرسی های حین تولید محصولات در جریان ساخت سیستم براساس برنامه تولید برنامه ریزی شده در زیر سیستم برنامه ریزی تولید به صورت خودکار چک لیست های مربوط به کنترل محصول حین تولید و نیز کنترل فرایند تولید را به کارتابل بازرسان تعیین شده در سیستم ارسال می نماید .

  درخصوص محصول نهایی پس از ثبت گزارش تولید در سیستم برنامه ریزی و کنترل تولید سیستم امکان صدور خودکار رسید موقت دریافت از تولید برای محصولات تولید شده و رسید موقت برگشت از تولید برای مواد اولیه برگشتی از خط تولید و رسید انبار ضایعات برای ضایعات ایجاد شده در خط تولید را در سیستم انبار انجام می دهد که براساس ویژگیهای کنترل کیفیت پذیر بودن محصولات نهایی رسیدهای موقت صادر به زیر سیستم کنترل کیفیت جهت اخذ تاییدیه واحد کنترل کیفیت ارسال میگردد و سیستم برای محصولات نهایی تایید شده در کنترل کیفیت رسید دایم دریافت از تولید و برای محصولات نامنطبق بررسی محصولات نامنطبق مطابق با روش اجرایی کنترل محصول نامنطبق سازمان و در نهایت بنا به نتایج کنترل محصول نامنطبق امکان صدور رسید انبار ضایعات و یا رسید دایم جهت موارد دارای اجازه ارفاقی را صادر می نماید.

  سیستم برنامه ریزی تولید مطابق با اطلاعات BOM هر یک از محصولات نهایی و یا نیمه ساخته و نیز اطلاعات OPC محصولات (ترتیب عملیاتهای تولیدی- کنترلی) و اطلاعات نیروهای انسانی تولید منتسب شده به هریک از شیفتهای کاری و عملیاتهای تولیدی محصولات مختلف ، ماشین آلات خط تولید ، زمانبندی شیفت های تولیدی و زمانهای استاندارد عملیاتهای تولید . با توجه به سفارشات ساخت ثبت شده در زیر سیستم فروش با توجه به تعیین الویت های فروش اقدام به برنامه ریزی تولید عملیاتهای مختلف براساس خطوط تولید طرحریزی شده و برنامه ریزی تولید ماشین آلات و نیروی انسانی تولید می نماید و در صورت ناکافی بودن ظرفیت لازم هشدارهای موردنیاز را به کاربر برنامه ریزی تولید اعلام می دارد .

  با توجه به ارتباط سیستم برنامه ریزی و کنترل تولید و نیز BOM هر یک از محصولات مطابق میزان موجودی انبار هر یک از مواد اولیه و نیمه ساخته مورد نیاز تولید امکان ثبت درخواست کالا از انبار و در صورت کمبود موجودی انبار وبا توجه به ارتباط سیستم برنامه ریزی تولید و سیستم خرید امکان ثبت درخواست خرید در سیستم برنامه ریزی تولید وجود دارد .

  با توجه به ارتباط سیستم نگه‌داری و تعمیرات با سیستم برنامه ریزی تولید امکان لحاظ نمودن برنامه سرویس های پیشگیرانه ماشین الات در زمانبندی برنامه ریزی تولید وجود دارد.
   

  راهکار نرم‌افزار ویژه صنعت پیمانکاری

  پگاه سیستم، با اتکا به سبد محصول گسترده – امکانات منحصر به فرد محصولات خود – تجربه چندین‌ساله در صنعت پیمانکاری، توانسته است راهکار خاصی برای این صنعت رو به رشد ارائه نماید.

  از مهمترین امکانات و ویژگی‌های این راهکار می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  محاسبه بهاءتمام شده هر پروژه با استفاده از سطوح نامحدود تفصیلی شناور:

  با توجه به امکانات مختلف سیستم حسابداری پگاه‌سیستم مانند: نامحدود بودن سطوح تفصیلی شناور ، سند تسهیم حساب‌ها ، گزارشات ماتریسی تو در تو و همچنین امکانات گسترده سیستم تایم شیت پگاه سیستم امکان محاسبه بهاء تمام شده هر پروژه ، مقایسه هزینه یک عملیات خاص در پروژه‌های مختلف (به طور مثال عملیات گودبرداری در پروژه‌های گوناگون)و… از خروجی‌های مهم این راهکار در سیستم حسابداری است.

  گردآوری اطلاعات پروژه‌ها در دفتر مرکزی :

  با استفاده از ابزار انتشار اطلاعات پگاه ‌سیستم می‌توان اطلاعات تمام کارگاه‌های پروژه‌ را در ستاد مرکزی گردآورد.
  با این امکان، مدیریت و راهبری پروژه‌ها، متناسب با سیاست‌های ستاد مرکزی برای هر پروژه فراهم می‌گردد.

  محاسبه دستمزد هر پروژه :

  به کمک نرم‌افزار تایم شیت پگاه سیستم ، می‌توان هزینه دستمزد هرپروژه را با توجه به حضور پرسنل مشترک ، سهم نیروهای ستادی و عوامل مهم دیگر به سهولت بدست آورد.

  مراقبت از ماشین‌آلات :

  بی‌شک در هر شرکت پیمانکاری ماشین‌آلات و تجهزات مدرن و پرهزینه از الزامات و مزیت‌های رقابتی آن سازمان است.
  سیستم‌ نگه‌داری و تعمیرات پگاه سیستم این امکان را به شما می‌دهد تا برنامه‌ریزی مناسب برای مراقبت از ماشین آلات و تجهیزات سازمان خود داشته باشید.

  مدیریت اموال و دارایی‌ها:

  سیستم دارایی‌ثابت پگاه سیستم، با قابلیت نگه‌داری گردش اطلاعات در سطوح پروژه‌ها(علاوه بر مراکز هزینه)، امکان انتقال دارایی بین پروژه‌ها (علاوه بر مراکز هزینه) و تعیین سهم استهلاک برای هر پروژه در کنار جمع‌داری اموال و …. امکان مدیریت هدفمند دارایی‌ها را فراهم می‌آورد.

  مدیریت تأمین کالا و مصالح پروژه:

  سیستم‌های انبار ، خرید داخلی ، خرید خارجی پگاه سیستم مدیریت این حوزه مهم را برای شرکت‌های پیمانکاری بر عهده دارند.

  سیستم‌های تدارکات داخلی و سفارش‌های خارجی در راهکار پیمانکاری، با ارتباط با انبارهای پروژه می‌توانند بر اساس درخواست‌های پروژه برای سفارش کالا و خدمات اقدام کنند. تحویل کالا هم در انبار و هم به‌صورت ارسال مستقیم به پروژه امکان‌پذیر بوده و مدیریت تامین کالا می‌تواند در هر لحظه کالای سفارش داده‌شده را ردیابی کند و به کمک سیستم با اشراف به زمان‌های سفارش کالا در برنامه‌ریزی تأمین کالای پروژه‌ها از تأخیرهای احتمالی جلوگیری کند
  مدیریت موجودی مواد و مصالح و قطعات ماشین‌آلات با استفاده از سیستم انبار و حسابداری انبار:

  آگاهی از موجودی انبارهای پروژه امکان انتقال کالا بین انبار‌ها از دفتر مرکزی را امکان‌پذیر می‌کند. همچنین با اجرای انبارگردانی مکانیزه در سطح پروژه‌ها و امکان تجمیع اطلاعات در دفتر مرکزی، ردیابی رسید و مصرف کالا‌ها در پروژه‌ها و داشتن سابقة پروژه‌های گذشته و جاری ، هر شرکت می‌تواند اطلاعات مصرف کالای هر پروژه را به‌دست آورد و از آن‌ها در بهینه‌سازی روند اجرای پروژه‌ها و تخمین زمان و اجرای پروژه‌های بعدی کمک بگیرد.

  مدیریت دریافت‌ها، پرداخت‌ها و تضامین با استفاده از سیستم خزانه‌داری:

  در صنعت پیمانکاری استفاده از تسهیلات و تضامین بانکی امری اجتناب ناپذیر است.در سیتسم خزانه‌داری پگاه سیستم امکان مدیریت تسهیلات و تضامین فراهم گردیده است.
  به‌علت تنوع و گستردگی پرداخت‌ها و دریافت‌ها در صنعت پیمانکاری مدیریت دریافت و پرداخت با قابلیت پوشش ضمانت‌نامه‌ها ، تسهیلات و مدیریت تنخواه پروژه‌ها، کنترل وجوه نقد، نقدینگی و دستیابی به گزارش منابع و مصارف پروژه امری حیاتی است که در سیستم خزانه‌داری پگاه سیستم در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

  مدیریت هزینه‌ها بر اساس پیش‌بینی:

  با یکپارچگی بین سیستم خزانه‌داری و حسابداری و امکانات سیستم حسابداری پیمانکاری پگاه سیستم مشتری می‌تواند سقف هزینه هر ردیف کاری در هر پروژه را مشخص و سیستم با رسیدن به این سقف : گزارش‌ها ، آلارم‌ها و محدودیت‌های کاری اعمال گردد.

  راهکار نرم‌افزار خاص صنایع نظامی

  صنایع نظامی کشور با توجه به بالا بودن درجه اهمیت مسایل امنیتی و نیز مدیریت اطلاعات و عملیات در شرایط خاص محیط های نظامی نیاز به نرم افزارهای ویژه کاربردی ، عملیاتی و اجرایی دارند .

  پگاه سیستم با توجه به چندین پروژه موفق در صنایع نظامی کشور افتخار دارد راهکاری ویژه این صنایع را به شرح زیر معرفی نماید:

  حوزه مالی:

  استفاده از سیستم‌های مالی ستادی با امنیت اطلاعات بالا از ویژگی‌های این حوزه است.

  حوزه اداری:

  استفاده از سیستم‌های حقوق‌و دستمزد و اتوماسیون اداری در این حوزه.

  حوزه مدیریت:

  سیستم‎‎‌های هوش‌تجاری ، مدیریت عملکرد سازمان و داشبورد مدیریت در این قسمت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

  حوزه نرم افزاری IMS:

  این حوزه شامل چهار بخش تضمین کیفیت ، ارزیابی و پایش ،مدیریت سایت تولید و HSE.

      بخش تضمین کیفیت شامل ماژول های مدیریت مدارک ، مدیریت فرآیندها و اهداف ، مدیریت اقدامات اصلاحی ، پیشگیرانه و بهبود ،مدیریت آموزش ،ممیزی داخلی ، مدیریت جلسات و بازنگری مدیریت ،مدیریت سوابق .
      بخش ارزیابی و پایش شامل ماژول های ارزیابی تامین کنندگان ، ارزیابی مشتریان ، مدیریت شکایات و ارزیابی عملکرد کارکنان.
      بخش مدیریت سایت تولید شامل ماژول های مدیریت کالیبراسیون ، مدیریت نگه‌داری و تعمیرات(نرم افزار PM) ، کنترل کیفیت محصول و کنترل محصول نامنطبق.
      بخش HSE شامل ماژول های مدیریت ریسک های ایمنی ، جنبه های زیست محیطی ، فاکتورهای مدیریت انرژی ، ایمنی و بهداشت و مدیریت بازدید و مانور.

  راهکار نرم‌افزار ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

  نفت و گاز ضروری ترین سوخت برای اقتصاد جهانی است. با پیشرفت های روز افزونی که در این صنعت شاهد آن هستیم و برای نظارت بر یک پلت فرم حفاری از راه دور، تمام زیرساخت باید بسیار قابل اعتماد و در دسترس، و برای دستیابی و ایمنی، سیستم ها و نرم افزار ها باید با یکدیگر یکپارچه باشند.

  با رشد و افزایش پیچیدگی در امکانات این صنعت، شرکت پگاه سیستم مجموعه نرم افزار های یکپارچه حسابداری خود را برای صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ارائه نمود تا تمامی نیازهای مورد نیاز برای حفظ و عملیات تاسیسات نفت و گاز را ایجاد نماید.

  راهکار های تخصصی مبتنی بر فناوری اطلاعات در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، مجموعه سیستم هایی است که شرکتها و سازمانهایی که در این صنعت فعال هستند را پوشش میدهد. شرکت پگاه سیستم با وجود تنوع نیاز های موجود در این صنعت و نیاز شدید به استراتژی و برنامه های منظم تدوین یافته به خوبی تمامی این نیاز های را برطرف ساخته است.

  راهکارهای جامع و گسترده پگاه سیستم در حوزه‌های مختلف شرکت‌های نفت ، گاز و پتروشیمی را می‌توان در بخش‌های ذیل بخش‌بندی کرد:

  حوزه مالی:

  استفاده از سیستم‌های مالی ستادی با امنیت اطلاعات بالا از ویژگی‌های این حوزه است.

  حوزه اداری:

  استفاده از سیستم‌های حقوق‌و دستمزد و اتوماسیون اداری در این حوزه.

  حوزه مدیریت:

  سیستم‎‎های هوش‌تجاری ، مدیریت عملکرد سازمان و داشبورد مدیریت در این قسمت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

  حوزه نرم افزاری IMS:

  این حوزه شامل چهار بخش تضمین کیفیت ، ارزیابی و پایش ،مدیریت سایت تولید و HSE.

      بخش تضمین کیفیت شامل ماژول های مدیریت مدارک ، مدیریت فرآیندها و اهداف ، مدیریت اقدامات اصلاحی ، پیشگیرانه و بهبود ،مدیریت آموزش ،ممیزی داخلی ، مدیریت جلسات و بازنگری مدیریت ،مدیریت سوابق .
      بخش ارزیابی و پایش شامل ماژول های ارزیابی تامین کنندگان ، ارزیابی مشتریان ، مدیریت شکایات و ارزیابی عملکرد کارکنان.
      بخش مدیریت سایت تولید شامل ماژول های مدیریت کالیبراسیون ، مدیریت نگه‌داری و تعمیرات(نرم افزار PM) ، کنترل کیفیت محصول و کنترل محصول نامنطبق.
      بخش HSE شامل ماژول های مدیریت ریسک های ایمنی ، جنبه های زیست محیطی ، فاکتورهای مدیریت انرژی ، ایمنی و بهداشت و مدیریت بازدید و مانور.

  راهکار نرم‌افزار حسابداری ویژه صنعت فولاد

  صنعت فولاد به عنوان یکی از صنایع مادر و کلیدی برای زنجیره تامین بسیاری از صنایع پایین دستی می باشد.
  موفقیت شرکت های تولید کننده فولاد در عرضه محصولات مناسب با قیمت رقابتی و استفاده از نرم افزار های یکپارچه می تواند در بهبود وضعیت نقش بسزایی داشته باشد.

  بزرگترين چالش هاي پيش روي مديران مجموعه هاي توليدی فولاد كنترل و نظارت بر فرآيندهاي پيچيده توليد است. لذا وجود نرم افزار های تولیدی مناسب این صنعت، مي تواند به مديران در جهت تصميم گيري بهتر ياري رساند.

  همچنین در صورتی که بتوانیم هزینه تمام شده تولید فولاد را کاهش دهیم،می توانیم شاهد کاهش بهای تمام شده محصولاتی مانند خودرو و صنعت ساختمان و… باشیم، لذا با توجه به این نکته،ضرورت استفاده از نرم افزار های تولیدی صنعت فولاد برای ما بیشتر می‌شود.

  شرکت پگاه سیستم، پس از تحلیل و بررسی دقیق نیازمندی‌های صنعت فولاد، با طراحی و تولید نرم‌افزار مناسب این افتخار را دارد که به مدیران این صنعت در بهبود آن یاری رساند

  راهکار پگاه سیستم در این صنعت از حوزه‌های زیر تشکیل می‌شود:

  حوزه مالی:

  استفاده از سیستم‌های مالی ستادی با امنیت اطلاعات بالا از ویژگی‌های این حوزه است.

  حوزه اداری:

  استفاده از سیستم‌های حقوق‌و دستمزد و انوماسیون اداری در این حوزه.

  حوزه مدیریت:

  سیستم‎‎های هوش‌تجاری ، مدیریت عملکرد سازمان و داشبورد مدیریت در این قسمت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  حوزه نرم افزاری IMS:

  این حوزه شامل چهار بخش تضمین کیفیت ، ارزیابی و پایش ،مدیریت سایت تولید و HSE.

      بخش تضمین کیفیت شامل ماژول های مدیریت مدارک ، مدیریت فرآیندها و اهداف ، مدیریت اقدامات اصلاحی ، پیشگیرانه و بهبود ،مدیریت آموزش ،ممیزی داخلی ، مدیریت جلسات و بازنگری مدیریت ،مدیریت سوابق .
      بخش ارزیابی و پایش شامل ماژول های ارزیابی تامین کنندگان ، ارزیابی مشتریان ، مدیریت شکایات و ارزیابی عملکرد کارکنان.
      بخش مدیریت سایت تولید شامل ماژول های مدیریت کالیبراسیون ، مدیریت نگه‌داری و تعمیرات(نرم افزار PM) ، کنترل کیفیت محصول و کنترل محصول نامنطبق.
      بخش HSE شامل ماژول های مدیریت ریسک‌های ایمنی ، جنبه های زیست محیطی ، فاکتورهای مدیریت انرژی ، ایمنی و بهداشت و مدیریت بازدید و مانور.

   راهکار نرم‌افزار حسابداری پخش

  توزیع، رساندن محصول مناسب در زمان مناسب و مکان مناسب، به مشتریان هدف است. شاخص ترین تفاوت شرکت های بازرگانی با شرکت های پخش در مدیریت توزیع کالا می باشد، توزیع یکی از ارکان اساسی تاکتیک‌های بازاریابی است که به همراه دیگر عوامل همچون محصول، قیمت، و پیشبرد برای متقاعد ساختن مشتریان به کار گرفته می‌شود.
  توزیع مؤثر و استفاده از یک نرم افزار پخش یکپارچه، می‌تواند مزیت رقابتی یک بنگاه اقتصادی نسبت به رقبای خودش باشد.
  برای افزایش امنیت در توزیع محصولات و کاهش خطای انسانی در انجام محاسبات و تحویل کالاها به نرم افزاری مورد اطمینان و یکپارچه برای مدیریت روند پخش کالا نیاز است، که نرم افزار پخش پگاه سیستم این نیاز را برای مشتریان خود بر طرف کرده است.
  در شركتهاي پخش كالا ، به دليل وجود سياست هاي خاص در امر فروش و خصوصيات خاص ورود و خروج كالا ، لزوم وجود نرم افزار ويژه پخش به وضوح ديده مي شود . در همين راستا پگاه سیستم ، نرم افزار انبار و فروش ويژه پخش را معرفي مي‌نمايد.

  برخی از امکانات راهکار پخش پگاه سیستم می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.:

      پشتیبانی از پخش گرم و پخش سرد.
      پشتیبانی کامل از انبارهای متعدد و انبار بین راهی.
      پشتیبانی کامل از لیست قیمت‌های مختلف.
      پشتیبانی کامل از فرمول‌های مختلف و متعدد برای تخفیف ، جشنواره و …پشتیبانی کامل از فرمول‌های مختلف برای محاسبه پورسانت.
      پشتیبانی کامل از تبلت‌ برای سفارش‌گیری و فروش ویزیتورها.

   راهکار نرم‌افزار حسابداری ویژه صنعت سیمان

  صنعت سیمان کشور با حدود 80 سال سابقه، که 2درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد، طراحی و استقرار سیستم نگهداری در این صنعت را ضرورت میدهد. شرکت پگاه سیستم که تولید کننده نرم افزار های جامع و یکپارچه در حوزه مدیریت کارخانه های صنعتی میباشد با هدف برطرف نمودن نیاز های خاص این صنعت راهکارهای نرم افزاری مناسبی را ارائه کرده است.

  راهکار پگاه سیستم در این صنعت از حوزه‌های زیر تشکیل می‌شود:

  حوزه مالی:

  استفاده از سیستم‌های مالی ستادی با امنیت اطلاعات بالا از ویژگی‌های این حوزه است.

  حوزه اداری:

  استفاده از سیستم‌های حقوق‌و دستمزد و انوماسیون اداری در این حوزه.

  حوزه مدیریت:

  سیستم‎‎های هوش‌تجاری ، مدیریت عملکرد سازمان و داشبورد مدیریت در این قسمت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

  حوزه نرم افزاری IMS:

  این حوزه شامل چهار بخش تضمین کیفیت ، ارزیابی و پایش ،مدیریت سایت تولید و HSE.

      بخش تضمین کیفیت شامل ماژول های مدیریت مدارک ، مدیریت فرآیندها و اهداف ، مدیریت اقدامات اصلاحی ، پیشگیرانه و بهبود ،مدیریت آموزش ،ممیزی داخلی ، مدیریت جلسات و بازنگری مدیریت ،مدیریت سوابق .
      بخش ارزیابی و پایش شامل ماژول های ارزیابی تامین کنندگان ، ارزیابی مشتریان ، مدیریت شکایات و ارزیابی عملکرد کارکنان.
      بخش مدیریت سایت تولید شامل ماژول های مدیریت کالیبراسیون ، مدیریت نگه‌داری و تعمیرات(نرم افزار PM) ، کنترل کیفیت محصول و کنترل محصول نامنطبق.
      بخش HSE شامل ماژول های مدیریت ریسک های ایمنی ، جنبه های زیست محیطی ، فاکتورهای مدیریت انرژی ، ایمنی و بهداشت و مدیریت بازدید و مانور.

  رعایت ویژگی‌های تولید و توزیع سیمان از دیگر موارد قابل اشاره در این راهکار است.

   راهکار نرم‌افزار ویژه شرکت‌های بازرگانی

  نرم افزار بازرگانی پگاه سیستم با نام تجاری سازیار از مهمترین سیستم های مالی میباشد که در شرکتهای تجاری و بازرگانی کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.

  استفاده از نرم‌افزارهای ویژه بازرگانی امری بدیهی است و با توجه به فضای رقابتی بین شرکت های تجاری مختلف، امروزه رمز موفقیت هر شرکت تجاری و بازرگانی در گرو فروش مناسب محصولات و پاسخگویی سریع به نیاز های مشتریان است.

  از این جهت نرم افزار بازرگانی پگاه سیستم با ثبت رویدادهای فروش و ایجاد ارتباطی یکپارچه با دیگر سیستم‌ها مانند: انبار،حسابداری،خزانه داری(دریافت و پرداخت) ، مدیریت ارتباط با مشتریان(CRM) و خدمات پس از فروش (CSS) به مدیران شرکت‌های بازرگانی کمک میکند تا از طریق گزارشات مناسب بر فروش نظارت داشته باشند .

  این راهکار در سه برند شرکتی پگاه سیستم ارائه می‌گردد:

      راهکار بازرگانی برند سازیار : برای شرکت‌های کوچک‌تر بازرگانی که به راهکارهای سبک‌تر نیاز دارند.
      راهکار بازرگانی برند سازگار : برای شرکت‌های متوسط و بزرگ که به راهکارهای پیچیده‌تر و کامل‌تر نیاز دارند.
      راهکار بازرگانی برند ساختار: برای هلدینگ‌های بازرگانی با رعایت اصول راهکار شرکت‌های مادر.

  همچنین در این راهکار از سایر نرم‌افزارهای پگاه سیستم به صورت یکپارچه می‌توان استفاده کرد.

  برای مشاهده راهکارها و نرم افزارهای حسابداری پگاه سیستم کلیک کنید

  راهکارها و نرم‌افزار حسابداری پارمیس (  parmisit.com )

  زیر سیستم ها:

  حسابداری

  کلیه زیر سیستمهای مرتبط نظیر خزانه داری، بازرگانی، انبار، اموال و دارایی ثابت و … نتیجه عملیات اختصاصی خود را در قالب سند مالی به نرم افزار حسابداری ارسال می نمایند.

  بازرگانی(خرید و فروش)

  مدیران بازرگانی و فروش در هر شرکت و موسسه ای به کنترل موجودی محصول، تحویل به موقع محصول به مشتری، کنترل مانده حساب مشتریان، و کنترل اعتبار مشتریان و انواع مولفه های دیگر مربوط به فروش نظارت دارند و این سیستم ابزار مناسب جهت این نظارت را در اختیار ایشان می گذارد.

  خزانه داری (نقد، بانک، تنخواه)

  نرم افزار خزانه داری (دریافت و پرداخت) پارمیس اِستار وضعيت وجوه نقد و انواع اسناد دريافتني و پرداختني را کنترل کرده و فرآیند دريافت و پرداخت را به طور کامل مکانيزه مينمايد.

  انبار

  انبار پارمیس اِستار با سیستم حسابداری، بازرگانی و تولید پارمیس اِستار در ارتباط مستقیم است و همین طور می تواند انبار ریالی و تعدادی جداگانه ای را در اختیار کاربر بگذارد.

  پرسنلی و حقوق و دستمزد

  سیستم حقوق و دستمزد وظیفه پرداخت و هزینه یابی واحد های داخلی، تولیدی و پشتیبانی که از اصلی ترین عوامل هزینه های هر سازمان و مجموعه و همچنین یکی از عوامل بهاء تمام شده که بخش محاسبه دستمزد کارکنان می باشد را به عهده دارد.

  فروشگاه اینترنتی

  فروشگاه اینترنتی قادر است به صورت یکپارچه اطلاعات خدمات، محصولات و کالای مورد نظرتان را در نرم افزار حسابداری پارمیس استار ذخیره و همزمان امکان مدیریت فروشگاه اینترنتی و فرآیند فروش محصولات از طریق اینترنت را نیز فراهم کند.

  تسهیلات (وام و اقساط)

  زیر سیستم تسهیلات نرم افزار حسابداری پارمیس استار، قابلیت مدیریت و افزودن وام و تسهیلات، قسط بندی و مدیریت اقساط را در هر بخشی از سازمان ها و مراکز و فروشگاه ها و … فراهم می کند و با امکانات پیشرفته قابلیت انواع گزارشگیری کاربردی را برای شماامکانپذیر می کند

  پخش

  نرم افزار حسابداری پارمیس استار با ایجاد زیر سیستم پخش، قابلیت مدیریت نقل و انتقالات و روند پخش را برای شما فراهم می کند. زیر سیستم پخش نرم افزار حسابداری پارمیس استار، به شما در تعریف سطوح کدینگ، تعریف مسیرها، وضعیت ویزیت و سایر فاکتورهای مورد نیاز برای مدیریت یک سیستم پخش کمک شایانی خواهد کرد.

   

  مراکز آموزش حسابداری

  1 – جامعه حسابداران رسمی ایران

  مرکز آموزش و تحقیقات حسابداری و حسابرسی حرفه­ای جامعه حسابداران رسمی ایران با اهداف ارتقای دانش حسابداران، انجام پژوهشهای حرفه­ای و چاپ نشریات و کتابهای مورد نیاز حرفه، راه­ اندازی شده است.
   
  این مرکز در راستای ارتقای دانش حسابداران، برای رده­های شغلی مختلف موسسات حسابرسی، داوطلبان عضویت در جامعه و دیگر علاقمندان، دوره­های گوناگونی برگزار می­کند که اسامی دوره­ها، زمان­بندی و دیگر آگاهی­های لازم در وب­گاه جامعه در دسترس می­باشد.

  پژوهش در چگونگی کاربرد استانداردها و فنون حسابداری و حسابرسی در مبادلات تجاری و در شرایط مختلف و اعلام نتایج آن به بخشهای مربوط و همچنین ترجمه متون و کتابهای مورد نیاز حرفه از وظایف این مرکز می­باشد.

  از دیگر فعالیتهای مرکز آموزش و تحقیقات انتشار کتابهای مورد نیاز حرفه­ و فصلنامه تخصصی” حسابدار رسمی” است که به نشانی کلیه اعضا و دیگر مشترکان فصلنامه ارسال می­شود. همچنین هفته­نامه الکترونیکی جامعه با نام  “خبرنامه حرفه­ای حسابدار رسمی” حاوی اخبار هفتگی در پایان هر هفته در وب­گاه  جامعه در دسترس علاقمندان می­باشد.
  مشاهده سایت جامعه حسابداران رسمی ایران

  2 –  مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT)

   مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT) موسسه ای آموزشی و غیرانتفاعی است که توسط انجمن حسابداران خبره ایران و دانشگاه صنعت نفت تاسیس شده است. PACT فعالیت خود را از ۱۳۷۷ آغاز کرده است و هم اکنون به عنوان نماینده رسمی انجمن حسابداران مدیریت خبره انگلستان (CIMA) و انجمن حسابداران رسمی خبره انگلستان (ACCA) فعالیت می کند و گام بلندی را برای تبدیل شدن به یک مرکز آموزش حرفه ای بین المللی برداشته است. PACT در راستای ارتقای دانش و حرفه حسابداری در ایران دوره های گوناگونی را طراحی و برگزار می کند. این دوره ها به گروه های اصلی زیر تقسیم می شوند:

      دوره های بین المللی (CIMA، ACCA، ICFE)
      دوره های بلندمدت داخلی (CIMA Farsi، MBA، حسابرسی داخلی خبره، پرورش مدیر مالی، پرورش مشاور مالی، سرپرستی امور مالی، عالی حسابداری پیمانکاری، جامع کاربردی حسابداری، جامع قوانین و مقررات)
      دوره های کوتاه مدت داخلی (آمادگی آزمون حسابدار رسمی، توانمندسازی امور مالی، افزایش مهارتهای عمومی، سیستم و فناوری اطلاعات، کوتاه مدت تخصصی حسابرسی، و چندین دوره کوتاه مدت تخصصی مالی)
      دوره های زبان انگلیسی

  برای اطلاع بیشتر به وبگاه مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT) به نشانی http://www.pact.ir مراجعه فرمایید.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.