کارگزار ناظر کیست؟ روش‌های تغییر کارگزار ناظر چیست؟

تغییر کارگزاری در بورس

کارگزاری بورس، واسط بین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران با بورس تهران است.

شاید برای شما سوال پیش آید که آیا می‌توانید کارگزاری که با آن کار می‌کنید را تغییر دهید و با یک شرکت کارگزاری دیگر به خرید و فروش سهام بپردازید؟

جواب مثبت است.

در واقع اینکار به سادگی و در دو قدم انجام می‌شود:

قدم اول: در کارگزاری جدید افتتاح حساب انجام دهید. مراحل اینکار در کارگزاری‌های مختلف ممکن است تفاوت جزئی داشته باشد. مثلا برخی کارگزاری‌ها کلیه اطلاعات موردنیاز برای افتتاح حساب یا صدور کد بورسی را بصورت آنلاین دریافت می‌کنند و پس از پایان مراحل کار، روش احراز هویت به شما نمایش داده می‌شود.

قدم دوم: به کارگزار جدید، درخواست تغییر کارگزار ناظر را برای سهامی که از کارگزاری قبلی خریده‌اید ارسال کنید. اینکار گاهی بصورت آنلاین قابل انجام است و گاهی نیز باید به شعبه مراجعه کنید. نحوه اینکار را باید از کارگزار جدیدتان بپرسید.

کارگزار ناظر کیست و چه نقشی بر عهده دارد؟

با راه اندازی سامانه جدید معاملات، دارایی سهامداران در هر یک از نمادهای معاملاتی زیر نظر یک کارگزار قرار گرفت که به آن کارگزار ناظر گفته می‌شود.

سهامداران، دارایی سهام خود را در هر نماد معاملاتی صرفاً از طریق کارگزاری ناظر خود در آن نماد معاملاتی می‌توانند به فروش برسانند.

مثلا اگر کارگزار ناظر شما در نماد “مپنا” کارگزاری X باشد، شما نمی‌توانید این سهام را از طریق کارگزاری Y بفروشید و ابتدا باید به کارگزاری Y درخواست تغییر کارگزار ناظر برای نماد “مپنا” را ارسال کنید.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به هریک از کارگزاران نسبت به خرید سهام اقدام نمایند. بنابراین محدودیتی در تعداد کارگزاری‌های شما وجود ندارد. می‌توانید با چندین کارگزاری کار کنید.

ممکن است دارایی سهامدار در یک نماد معاملاتی زیر نظر یک کارگزار ناظر و در نماد معاملاتی دیگر زیر نظر کارگزار ناظر دیگری باشد.

سهامداران برای آگاهی از کارگزار ناظر خود در هر نماد معاملاتی، در زمان راه‌اندازی سامانه معاملاتی جدید می‌توانند به یکی از روش‌های زیر اقدام نماید:

روش اول: مراجعه به بخش سرویس‌های الکترونیکی به سهامداران قسمت «مشاهده کارگزار ناظر» در سایت اینترنتی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به نشانی اینترنتی www.csdiran.com

سهامداران حقیقی با ارائه شماره ملی و سهامداران حقوقی با ارائه کد سهامداری به این سامانه، می‌توانند در هر یک از نمادهای معاملاتی که در آن سهام دارند، کارگزار ناظر خود را مشاهده نمایند.

روش دوم: رویت گواهینامه نقل و انتقال و سپرده سهام

سهامداران جهت آگاهی از کارگزار ناظر خود در هر نماد معاملاتی که درآن سهام دارند می توانند با تطبیق دادن کد کارگزار خریدار یا فروشنده قید شده در آخرین گواهینامه نقل و انتقال و سپرده سهام صادره پیش از 1387/09/16 با جدول شناسایی کدهای کارگزاری در سایت اینترنتی www.csdiran.com از کارگزار ناظر خود در آن نماد معاملاتی مطلع شوند.

قابل توجه اینکه که اگر کد کارگزار خریدار یا فروشنده درج شده در آخرین گواهینامه نقل و انتقال و سپرده سهام صادره پیش از 1387/09/16 برابر 999 ،888 ، 777، 666 یا 11 باشد، سهامداران تنها از طریق ارائه شده در روش قبل (استفاده از سرویس الکترونیکی سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به آدرس (www.csdiran.com ) می توانند از کارگزار ناظر خود مطلع شوند.

روش‌های تغییر کارگزار ناظر چیست؟

درصورتی که سهامدار مبادرت به فروش کل سهام قابل معامله خود در یک نماد معاملاتی نماید و دارایی سهام قابل معامله وی در آن نماد معاملاتی برای حداقل یک روز صفر باشد، در این صورت کارگزار خریدار در اولین معامله بعدی، کارگزار ناظر وی در آن نماد معاملاتی خواهد بود.

به عبارت دیگر اگر کل سهام خود را بفروشید، سپس یک روز صبر کنید و روز دوم سهام موردنظر را از طریق کارگزاری جدید بخرید، کارگزار جدید کارگزار ناظر شما خواهد بود.

 • سهامداران می توانند جهت تغییر کارگزار ناظر خود به یکی روش‌های زیر اقدام نمایند:
 • مراجعه حضوری به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و ارائه اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی تکمیل درخواست غیرحضوری و اخذ گواهی امضاء از دفاتر اسناد رسمی (فرم این درخواست از سایت شرکت سپرده گذاری به نشانی www.csdiran.com قابل دریافت است) و ارسال آن از طریق پست سفارشی آن به دفتر مرکزی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه. 
 • مراجعه به یکی از دفاتر کارگزاری که تمایل دارند در آن نماد معاملاتی به عنوان کارگزار ناظر فعالیت نمایند.

توصیه ما برای تغییر کارگزار ناظر این است که بصورت حضوری به یکی از شعب کارگزار جدیدتان مراجعه کنید.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
 • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
 • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
 • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
 • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس
216 نظر
 1. جناب دست شما درد نکنه از راهنمایی فقط سهامی که این بنده خدا داره سهام بانک پارسیانه سهامی عام کد بورسی هم تو اون برگش زده خب میخوام ببینم الان بخواد تو بورس باشه با سهامش باید چیکار کنه و این که اطلاعاتی بگیره ببینه چقد هست سهامش سود داده زیان داده الان فکر کنم منظور بنده رو متوجه شده باشید و این که کارگزار ناظر رو زده CSD برای تغیر کارگزار ناظر باید چیکار کنم

  1. خواهش میکنم. برای تغییر کارگزار ناظر و مشخص شدن تعداد سهام به یکی از کارگزاری‌ها مراجعه بشه.

 2. شما در قسمت تنظیمات نوشته تغییر ناظر اونجا میتونین نماد ی که میخواید تغییر دهید رو درج کنید بعد ثبت کنید بعد از ۴۸ ساعت تغییر میده.

 3. من سرمایه خریدم ۱۵ سال پیش. در سامانه ذینفعان مقابل این سهم cdsنوشته شده . میخواهم این سهم را به کارگزاری کشاورزی منتقل کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

 4. سلام من 270سهم از توسعه اذربایجان دارم میتونم به کارگزاری اگاه انتقال دهم

 5. من سپاها رو از کارگزاری مبین سرمایه گرفتم بعد ۵۰۰ تومن هم از فارابی گرفتم که کل سهم هام بیاد فارابی الان نیازی هست تو فارابی تغییر کارگزار ناظر بزنم کل سهم هام میاد فارابی؟

  1. بله فکر میکنم در فارابی باید درخواست تغییر کارگزار ناظر ثبت کنید

   1. سلام.برادر واقعا زحمت کشیدید.ممنون.من متوجه متن شدم ولی سهام عدالتم رو به کارگزار بانک ملی فروختم.میخواهم تا هردرصد فروخته که هیچ مابقیش میشود از دست ایشان گرفت وبه کارگزار دیگری داد یا نه باید کلا به فنا بره این اقا2هزارتونت10هزارتومان پول واریز میکنه درصورتی که من خودم 10درصد یکجا به فملی فروختم البته ازطریق همین کارگزاری برای من 60هزار تومن واریز کرده این انصافه اگر راهی هستش که تا مابقی رو نفروخته به کس دیگری انتقال بدم راهنمایی کنید .یا حداقل بگید میشه فهمید ایا این کارگزار همه10درصدرو یااون30درصد قبلی رو فروخته یانه مصلا معلوم شود بله من به این شرکت فروختم وپولش کارگزار گرفته ایا چنین چیزی میشود .بازم ممنون

    1. سلام، در مورد انتقال سهام عدالت به کارگزار دیگه باید از کارگزار مبدا بپرسید، در این مورد اطلاعی ندارم.

 6. سلام من 15 تغییر کارگزار ناظر دادم تایید شد ولی تو شرح حال کارگزار نوشته در حال بررسی الان من به نظرتون چه کنم

 7. سلام من کارگزار ناظر دارایکم انتخاب کردم ب اشتباه کارگزار حذف شد الان هرچی دوباره. میزنم خطا میده باید چیکارکنم لطفاااا راهنمایی کنید امکان برگشت هست

 8. سلام
  خداقوت،لطفاًراهنمایی کنید.
  من سهام دارا یکم از سامانه بام خریدم، خیلی وقت در کارگزاری درخواست تغییر ناظر دادم، اما در پرتفوی قابل مشاهده نیست، در پایگاه سمات، کارگزار ناظر رو CDS نوشته است.
  الان برای اینکه رؤیت بشه باید چیکار کنم؟

  1. سلام حشمت عزیز ، زنده باشید.

   cds به همون کارگزار ناظر دلالت داره ، درخواست تغییر کارگزاری تون تایید شده ؟ با پشتیبانی کارگزاری تون مطرح کردید ؟

  2. سلام.منم ی سهام از بانک دی دارم زده کارگزار ناظر cDS ولی خودم تو مفید کد بوریی گرفتم برا انتقال اون سهام باید چکار کنم.ممکون میشم راهنمایی کنید.لطفا اگه میسه با این شماره بهم اطلاع بدین ********0

  3. عنوان CDS در قسمت کارگزار ناظر یعنی در حال حاضر کارگزاری برای این سهم انتخاب نشده است. پس شما باید برای معامله دارا یکم از طریق پنل معاملاتی کارگزاری که با آن کار می‌کنید در خواست تغییر کارگزار ناظر بدهید.توضیحات کامل در لینک زیر
   ***(گذاشتن لینک مقدور نیست) ***

 9. سلام
  ضمن تشکر از زحمات شما بزرگوار .
  بنده سوالی راجع به سهام عدالتم داشتم !
  اینکه وقت فروش سهام عدالت از طریق بانکها گذشته .
  حال باید از طریق سایت انجام داد برای کسانی که روش مستقیم راانتخاب کرده اند.
  کارگزاری که من باهاش سهام معمولی میخرم میفروشم اگاه هس .برای فروش سهام عدالت به هر سایتی رفتم گف شما قبلا کارگزار ناظر تعیین کرده اید …امابنده تعیین نکرده ام .حتی سایت اگاه هم همین پیغام را داد .
  لطفا راهنمایی بفرمایید .
  باتشکر

  1. سلام دوست عزیز ، قربان شما

   به وب سایت سمات csdiran.com می تونید مراجعه کنید و ببینید اونجا به چه صورته.

 10. سلام برای مشاهده کارگزار داخل سایتی که میفرمایید ورود میکنم ولی قسمت مشاهده کارگزار ناظرو پیدا نمیکنم راهنمایی بفرمایید

 11. من برای تغییر کارگزاری ناظر که در شهرم شعبه نداره باید چی کنم؟ برای دارا یکم باید صبا جهاد بازنشستگی باشه.

 12. سلام… ببخشید من سهام عدالتم رو در کارگزاری مفید و اقتصاد بیدار در دفتر پیشخوان احراز هویت کردم… یه لحظه اومدم تو سعدی که ببینم ارزشش چقدره چون بلد نبودم با اونا کار کنم.. الان مفید و اقتصاد بیدار مینویسن قبلا کارگزار ناظر تعیین شده… چطوری از سعدی انصراف بدم؟؟

  1. سلام خانم شیدا گرامی ، یکی رو که کارگزار ناظر انتخاب کنید خودکار بقیه از این سمت حذف میشن.

 13. با سلام
  بنده از طریق برنامه ایوا بانک ملی درخواست فروش 30 درصد سهام عدالت رو دادم ولی الان نمیدونم در کدام کارگزاری ثبت شده و وقتی میخوام از طریق سایت مربوط به سهام عدالت کارگزاری ها ثبت نام کنم پیغام میده که قبلا کارگزار ناظر تعیین شده، خود کارگزاری بانک ملی هم همین پیغام رو میده،
  چطور بدونم برای سهام عدالتم، کدوم کارگزاری تعیین شده؟؟

 14. سلام وقت بخیر یک هفته پیش درخواست برای دارایکم تغییر کارگزاری مفید دادم بلاتکلیف مونده بود .امروز لغو کردم توو شرح توضیح بدم براشون که متاسفانه میگه درخواست نماد دارا یکم دادید درصورتیکه من لغو کردم حالا موندم چیکار کنم

 15. سلام
  چگونه كد بورسي يك نماد كه قديمي است به يك كد جديد كه در كار گزاري دارم تبديل كنم

  1. سلام جناب کشکولی ، متوجه منظورتون نشدم. شما اگر در حال حاضر فعال باشید در بورس با تغییر کارگزاری ناظر تون می تونید سهام های قدیمی خودتون رو هم مشاهده کنید. می تونید از طریق پشتیبانی کارگزاری تون هم اقدام کنید.

 16. سلام با توجه به ثبت نام در کارگزاری مفید ودریافت کد بورسی از این کارگزاری چرا سهام عدالت حقیر در سامانه سهام عدالت مفید رویت نمی شه و پیغام قبلا کارگزاری ناظر تعیین شده است را می دهد؟

  1. سلام دوست عزیز ، کارگزار ناظر تون رو به مفید تغییر دادید ؟ اگر بله از پشتیبانی پیگیری کنید مشکل تون رو. موفق باشید.

 17. سلام خسته نباشید . من ب اشتباه در کارگزاری ای که به شعبه ان دسترسی نداشتم ثبت نام کردم و ب همین دلیل امکان احراز هویت شدن رو ندارم . ایا باید برای ثبت نام در کارگزاری دیگر ، کارگزاری را تغییر دهم یا به دلیل احراز هویت نشدن ثبت نام کامل نشده است و میتوانم در کارگزاری دیگری ثبت نام کنم؟ ضمنا سهام من مربوط ب سهام عدالت است

  1. سلام دوست عزیز ، خیر حتی اگر ثبت نام تون کامل هم شده باشه محدودیتی در استفاده از چند کارگزاری نیست.

 18. تو کار گزاری اگاه سهام عدالتم فروختم ولی حساب کتابی نداره که چرا پول را واریز نمی کنند

 19. سلام وقت بخیر من تو سایت کارگزاری مفید وقتی ثبت نام کردم پیام آمد که شما قبلا در کارگزاری ناظر ثبت نام کردید که من چنین کاری انجام ندادم حالا راهنمایی کنید که چطوری انتقال بدهم

  1. سلام ابوالفضل عزیز ، کارگزار ناظر ، یک کارگزار مثل مفید نیست بلکه یک جایگاه هست که شمای سهامدار به یک کارگزاری مثل مفید می دید که بتونه خرید و فروش شما رو اجرا کنه. دقیقا متوجه این پیام نمی شم اما شاید می بایست کارگز ناظر تون رو تغییر بدید به مفید.

   1. سلام.از کجا میشه فهمید کدوم کارگزاری رو برای فروش سهام عدالت انتخاب کردیم؟؟؟؟؟

    من در بورس با کارگزاری آگاه فعالیت دارم.ولی هردفعه میرم (سامانه سهام عدالت کارگزاری آگاه)، پیغام میاد که شما قبلا کارگزاریتونو انتخاب کردین

    در صورتیکه من اصلا همچین کاری نکردم. الآنم نمیدونم باید از کدوم کار گزاری اقدام کنم برای فروش سهام عدالت

    لطفااااااااااا کمک

    1. سلام دوست عزیز ، کارگزار ناظر تون روی آگاه هست ؟ از پشتیبانی شون جویا شدید ؟

 20. سلام وقت بخیرو من سهام از کارگزاری کشاورزی به آگاه انتقال دادم. اما متاسفانه مبلغ و سود زیان رو نشان نمیده. بفرمایید چکار باید کرد. و هنوز در کارگزاری کشاورزی هم سهام رو نشون میده.

 21. سلام و درود
  برای احراز هویت غیر حضوری فرزند 4 ساله سیستم ارور می دهد چون کارت ملی این سنین ندارند که کد 10 رقمی پشت کارت ملی را زد. شما چه راهکاری ارایه می دهید ؟

  1. سلام خانم ریحانه گرامی

   به نقل از کارگزاری آگاه : برای افراد زیر ۱۸ سال و کسانی که مدرک تحصیلی دیپلم ندارند، کد آنلاین صادر نمی شود. این افراد می توانند درخواست های خود را به صورت اینترنتی یا حضوری به کارگزاری اعلام کنند.
   برای فرزندان زیر ۱۸ سال، ارائه مدارک شناسایی پدر یا قیم الزامی است. یعنی در زمان مراجعه نماینده کارگزاری به محل مشتری، علاوه بر شناسنامه فرزند، مدارک شناسایی پدر نیز رویت خواهد شد. علاوه بر این یک مسخه کپی از تمام صفحات شناسنامه پدر و کارت ملی ایشان به همراه کپی مدارک شناسایی فرزند دریافت می شود. حساب بانکی معرفی شده حتما باید به نام فرزند باشد.

 22. سلام من سال ۸۲ یک سهمی خریدم تا حالا مونده سال قبل دو باره کد بورسی گرفتم و اقدام به فعالیت کردم و سهام قبلی رو به روز رسانی نمودم که تغییر کار گزاری بدم به آگاه حالا تمام سهام هام رفته به کد قبلی و تعداد دارایی من در کار گزاری آگاه صفر نشون میده چکار باید کنم راهنمایی کنید کار گزاری رفتم جواب قانع کننده ندادن

 23. با عرض سلام. میخاستم بدونم تغییر کارگزاری از آگاه به مفید(جهت انتقال سهام ها) هزینه داره؟

  1. سلام حمید عزیز ، خیر قاعدتا هزینه خاصی برای این کار تعریف نشده.

  2. سلام مسعود م یکماه پیش سهامم رافروختم ولی هیچ پولی واریز نشده توسایت که میرم می‌نویسه کارگذارناظرانتخواب شده همین ممنون

  3. جفتشون در ساعات کاری مشکل پیدا میکنن به دلیل ترافیک،توصیه میکنم سراغ این دو کارگزاری نرید، من مفید هیتم ولی میخوام تغییرش بدم

  1. سلام پرویز عزیز ، در بخش ابتدایی متن این موضوع مطرح شده. چنانچه هنوز پاسخ نگرفتید بفرمایید.

 24. بنده برای سهام دولت etf دارا یکم داخل کارگزاری آگاه تغییر ناظر دادم و پس از پیگیری امروز وارد سایت آگاه شدم و نوشته شما مردود شدید . ?????
  لطفا توضیح بدین

 25. بنده تو کارگزاری آگاه تغییر ناظر دادم و پس از پیگیری وضعیت نوشته شما مردود شدید یعنی چی لطفا توضیح بدین

 26. سلام
  می خواهم دارا یکم را به آگاه منتقل کنم برگه گواهی را از سایت سمات گرفتم واپ لود کردم ولی از من کد گواهینامه نقل وانتقال می خواهد ومن هنوز نتوانستم آن را در هیچ جا پیدا کنم

 27. سلام ،میگن باید تغییر کارگزار ناظر انجام بدیم ،یعنی چی اصلا؟کارگزاری مفید که هرچی میزنم تغییر کارگزار میزنه خطا ،توروخدا راهنمایی کنید چطوری انجام بدم

  1. سلام خانم فائزه گرامی ، کل مطلب آموزش همین مورد هست ، اگر مشکل خاصی در فرآیند دارید از پشتیبانی کارگزاری تون کمک بگیرید یا اگر نشد اینجا مطرح کنید.

 28. سلام من صندوق دارایکم خریداری کردم اما هنوز داخل سبد سهامم نیامده از طریق کد بورسی آگاه
  با کارگزاری اگاه تماس گرفتم گفتند به من تعلق گرفته اما هنوز داخل سبدم نیست و نمیتونم نظارتش کنم لطفا راهنمایی کنید چون اگاه میگه صبور باشید در صورتی که این صندوق در حال معامله هست و کاری از من ساخته نیست

  1. سلام خانم مهتاب گرامی ، همانطور که احتمالا اطلاع دارید این کارگزاری چند روز هست شدیدا دچار مشکل شده و احتمالا سر و سامان دادن به این اوضاع یه مقداری زمان ببره.

   1. چقدرررر دیگه واقعا وقتی پای میلیاردها ضرر در میونِ باید اینقدر طول بکشه واقعااااا

 29. سلام,وقت بخیر
  بنده رفتم برای صندوق دارایکم تغییرناظر دادم ولی متاسفانه به اشتباه بعدش حذف کردم چندبارامتحان کردم ولی,دیگه نشد ,الان به چه نحوی میتونم دوباره تغییرناظربدم?

 30. سلام وقت بخیر
  در سایت csdiran من مقدار سهم بانک دی با کارگزاری cds برای من ثبت شده برای انتقال اون سهم به کارگزاری مفید باید چکار کنم
  ممنون

   1. سلام حر عزیز ، کارگزار cds همون کارگزار ناظر هست. چنانچه کارگزار ناظر تون رو به مفید تغییر بدید قاعدتا این انتقال حاصل میشه. موفق باشید

 31. باسلام،بنده تعداد سهام از نماد شبهرن از طریق ارث رسیده وجلوش کارگزار ناظر CSDنوشته ومن کارگزار مفید هستم از طریق ایزی تریدر میخوام تغییر کارگزار ناظر بزنم نمیشه چون یه بار رد درخواست زدم دیگه از روزهای دیگه درخواستم ثبت نشده، لطفا راهنمایی کنید، ممنونم

  1. سلام وقت بخیر
   باید با کارگزارتون تماس بگیرید تا راهنمایی کنند.

 32. سلام
  ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید.
  من سهامی دارم که وقتی به سامانه سمات مراجعه کردم، کارگزار ناظر رو CDS نوشته و غیرقابل معامله است.
  الان برای قابل معامله شدنش من باید چیکار کنم؟

  1. سلام مهدی عزیز ، قاعدتا اون سهام بعد از افزایش سرمایه شرکت به عنوان جایزه (Bonus) بهتون تعلق گرفته و تا وقتی خود شرکت اعلام نکنه غیر قابل معامله است.

 33. سلام
  ببخشید من سهام عدالت دارم و سجام هم ثبت نام کردم ولی احراز هویت نکردم..الان وارد هر کارگزاری که میشم میگه برای شما کارگزاری ناظر تعیین شده…من الان نمیدونم کارگزار ناظرم کیه…چکار باید بکنم؟

  1. سلام نوید عزیز ، می تونید به سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه csdiran.com برید و در قسمت سرویس‌های الکترونیکی به سهامداران ، مشاهده‌ کارگزار ناظر رو بزنید.

 34. سلام وقت بخیر،کارگزاری من مبین سرمایس ولی میخام ب کارگزاری مفید تغییرش بدم،چطور این کارو میتونم انجام بدم،هیچ سهم وخریدوفروشی در کارگزاری مبین انجام ندادم

 35. سلام من کارگزاری آگاه دارم ولی تقاضای وجه مشکل برام پیش اومده حسابم تعریف نشده اگه کارگزاری مو تغییر بدم میتونم پولمو ازطریق کارگزاری جدید بکشم بیرون

 36. باسلام من عضو کارگزار مفید هستم اما میخوام 30 درصد سهام عدالت بفروش در سامانه فروش سهام عدالت میگه که
  برای کد ملی مورد نظر قبلا کارگزار ناظر تعیین شده است
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشیم بگید از کجا میتونم مشکلم حل کنم

  1. اگه قبلا حتی یکبار وارد سامانه سعدی برای مشاهده سهامت شده باشی، به صورت خودکار کارگزار ناظرتو فارابی انتخاب کرده، متاسفانه مشکل منم هست و مثل اینکه فعلا نمیشه تغییرش داد

 37. باسلام من عضو کارگزار مفید هستم اما میخوام 30 درصد سهام عدالت بفروش در سامانه فروش سهام عدالت میگه که
  برای کد ملی مورد نظر قبلا کارگزار ناظر تعیین شده است
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشیم بگید از کجا میتونم مشکلم حل کنم

  1. برای منم همین اتفاق افتاده.. شما برید توی سامانه سهام عدالت کارگزاری توسعه معاملات کیان وارد بشین.. یه تماسی هم باهاشون بگیرین بد نیست..
   اون سامانه sahmedalat برای این کارگزاریه

  2. ببینین روز اول اومدن توی بعضی از سایت ها یه سایت خاص رو به عنوان سایت فروش سهام عدالت معرفی کردن که برای یه کارگزاری خاص بود.. متاسفانه روز اول هیج نشونه ای از اون کارگزاری توی سایت موجود نبود. خیلی ها مثل من رفتن توی اون سایت و اطلاعات خودشون رو وارد کردن.. اینجوری بدون اینکه بخوایم کارگزار ناظر سهام عدالت به نام اون کارگزاری تغییر کرده.. اگه شما الان به سامانه عدالت همون کارگزاری مراجعه کنین میتونین ببینین لیست سهاماتون رو..من با کارگزاری خودم که مفید باشه تماس گرفتم.. گفتن از طریق اون کارگزاری چیزی نفروشین تا اینکه ما یه امکان بهتون بدیم سهام عدالتتون رو بیارین توی کارگزاری مفید..

   1. سلام
    با مفید صحبت کردید همچین چیزی و گفتند ؟؟!!
    یعنی گفتند از طریق کیان چیزی و نفروشیم میتونن امکان بدند که سهام عدالت رو برگردونیم به کارگزاری مفید ؟؟!!

    1. بله با مفید صحبت کردم.. به من گفتند امکانش رو میدن که کارگزار ناظر سهام عدالت رو عوض کنیم.. به شرطی که سهمی از سهام عدالت رو توی سایت کیان نفروشین

     1. دقیقا منم این بلا سرم اومده…برا کنجکاوی خواستم ببینم سهام عدالتم چیه وارد سامانه سعدی شدم بدون اینکه قبلش اطلاع داشته باشم که اتونات کارگزار ناظر میشه فارابی… داداش مفید توضیح بیشتری ندادن که تا کی صبر کنبم؟؟؟چطور اطلاع رسانی میکنن؟؟؟ منم کارگزارم مفیده و سهام عدالتمم میخام مفید کارگزارش باشه.
      واقعا خجالت باید بکشه کارگزاری فارابی بخاطر این حقه بازی…کاش جای شکایتی بود ازشون

 38. سلام وقت بخیر و ممنون از سایت خوبتون

  چند روز اخیر اکثر سایت ها و رسانه های کشور یک سایت جعلی به اسم sahmedalat.com رو معرفی کردند که برای فروش و مشاهده سهام عدالته ، متاسفانه از زمانی که بنده برای مشاهده سهام خود وارد این سایت شدم ، کارگزار ناظر من تغییر کرده ..
  چه راه حلی رو شما پیشنهاد می کنید ؟؟ و اینکه از کجا بفهمم که کارگزار ناظر من الان کیه و چطور تغییرش بدم ؟؟
  واقعاً ممنون میشم ج بدید ..
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. برای منم همین اتفاق افتاده.. شما برید توی سامانه سهام عدالت کارگزاری توسعه معاملات کیان وارد بشین.. یه تماسی هم باهاشون بگیرین بد نیست..
   اون سامانه sahmedalat برای این کارگزاریه

 39. سلام ممنون از سایت خوبتون که وقت میزارید.
  من در دو کارگزاری فارابی و اگاه ثبتنام کردم و برگه ی سهامم را هم دارم که csdنوشته.حالا اگه درخواست تغییر کاگزار ناظر رو برای هر دو کارگزاری ارسال کنم میتونم این سهامو(کلا یه برگه سهام از ینماد است)با هر دو کارگزاری بفروشم؟

 40. سلام من اخیرا طبق راهنمایی سایت آگاه تعدادی سهام از نماد مورد نظرم که سهام قدیمی بود خریدم و بعد درخواست تجمیع دادم
  الان درخواست تجمیع من را انجام شده نشان می دهد اما کل سهام تجمیع شده زیر ستونی به عنوان تعداد سپرده گذاری نشان داده می شود و تعداد سهام من را همان عدد خریداری شده از کارگزاری آگاه نشان می دهد
  برای فروش هم وقتی اقدام می کنم تعداد بیشتر از همان تعدادی را که در کارگزاری آگاه خریداری کرده بودم اجازه فروش نمی دهد
  چکار باید بکنم؟

 41. سلام من 2344سهم از اخزا820رو بابت طلبی که از مرکز بهداشت داشتم دریافت کردم ولی الان هرچی در کارگذاری مفید تغییر کارذارش رو میزنم که سهام اخزا82 بیاد رو پرتفوی میگه همچین سهامی به نام شما یافت نشد
  باید چکار کنم که سهام اخزا82 بیاد تو کارگذاری مفید

 42. سلام و وقت بخیر جناب جهاندیده
  تعدادی سهام در سالهای قبل از شرکت که شاغل بودم خریدم و در خاطرم نبود برگ سهام کجاست در سجام استعلام کد بورسی دادم اعلام شد که فاقد کد بورسی میباشم در آگاه ثبت نام کردم و کد بورسی گرفتم، برگ سهام نزد شرکت بود و گرفتم دیدم روی برگه کد سهامداری دارم و حالا کد بورسی که گرفتم با کد سهامداری که از قبل داشتم مغایرت دارد در اصل در حال حاضر دارای دو کد بورسی میباشم، اگه راهنمایی بفرمائید چه اقدامی باید بکنم ممنون میشم. با تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   در این مورد اطلاعی ندارم، از کارگزارتون بپرسید تا راهنمایی کنن

  2. سلام شما باید از طریق درگاه ذینفعان توی قسمت خدمات الکترونیک موضوع عنوان کنید بعد از ۱۵ روز کاری جوابتون داده میشه کاملاً نام خودتون نام کد بورسی توان تعدادش و حتی کد کارگزاری که توی برگه نوشته رو بنویسید

 43. سلام .کارگزاری من آگاه هست ولی میخام کارگزاری رو به مبین تغییر بدم .تو تغییر کارگزار ناظر سهم هایی که دارم رو اضافه کنم یا نه و البته اینم بگم تو مبین اطلاعات رو تا اخر پر کردم .ولی کدی واسم نیومده -یا اینکه اول باید کد کارگزاری مبین رو از پیشخوان بگیرم و بعد سهم ها رو تو تغییر گارگزار ناظر اگاه اضافه کنم.ممنون

 44. سلام جناب جهاندیده، خسته نباشید
  بنده در سال 82 یا 83 در شرکت لوله و تجهیزات سدید شاغل بودم و تعدادی از سهام شرکت رو دریافت کردم که سالهای بعد شرکت افزایش سرمایه داشت و برگه سهام قبلی رو از ما گرفت و برگه سهام جدید داد در سال 88 در برگه سهام کد سهامدار رحی15765 قید شده و کارگزار خریدار و فروشنده عدد 888 خورده . در کارگزاری آگاه ثبت نام کردم و کد بورسی گرفتم جهت نمایش دادن سهامم در آگاه تغییر کارگزار ناظر درخواست دادم و بعد از چند روز مردود و علت آن اعلام شده بود که در نماد ذکر شده دارائی ای ندارم ، به نظر شما چکار باید بکنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   تعدادی از سهم این شرکت رو از طریق کارگزاری آگاه بخرید و بعدش درخواست تغییر کارگزار ناظر رو مجدد ثبت کنید.

 45. سلام و ممنون از سایت خوبتون
  پیام ها رو خوندم ولی جواب سوالم رو نگرفتم

  یک نماد رو با مقدار متفاوت از دو کار گزاری مختلف خرید کردم

  تو کارگزاری مفید در قسمت سبد بان مجموع رو نشون میده ولی پرتفو تعدادی که خرید کردم
  اما تو اگاه تو پرتغو تعدادی که با این کارگزاری خریدم رو نشون میده
  اما جز دارای های من محاسبه نمیکنه، تماس گرفتم گفتن که باید تغییر کارگزاری بدم

  سوالی که دارم اگر تغییر کار گزاری بدم ایا میتونم به تفکیکی که خریدم بفروشم
  یعنی هر تعداد که از هر کار گزاری خریدم رو تو همون کارگزاری بفروشم

  1. سلام وقت بخیر
   وقتی درخواست تغییر کارگزار ناظر ثبت میکنید، کل سهام شما به کارگزاری که بهش درخواست دادید منتقل میشه

 46. سلام ،
  برای ثبت نام در یک کارگزاری غیر از کارگزاری قبلی نیاز به ثبت نام مجدد درسجام هست؟
  دوم اینکه بریا ثبت نام در کارگزاری آگاه گزینه ای نیست که کد بورسی قبلی خدومون رو بنویسیم آیا کد بورسی دومی صادر میشه؟

 47. سلام من میخوام سهامم رو از کارگزاری اولم به کارگزاری دوم تغییر ناظر بزنم آیا باید از هر سهم 500 هزار تومن در کارگزاری جدید خرید کنم یا لازم نیست این کارو بکنم؟

 48. سلام من کارگزاری مفید دارم میخام به آگاه تغییر بدم و نام کار بری و کد عبور ثبت نام در اکسپرس آگاه رو یادم نیست چکار باید کنم درضمن الان در مفید خرید و فروش میکنم و کد بورسی دارم

 49. سلام من کارگزار ناظر رو از فارابی به آگاه تغییر دادم علیرغم درج در پورتفوی آگاه، همچنان در پورتفوی فارابی هم دیده میشه. آیا با یه آپدیت اخر هفته ای فارابی این مساله حل میشه یا در هردو پورتفو قابل دیدن هست؟

 50. سلام
  من هم در آگاه و هم در مفید چند نماد مثل هم خرید کرده بودم ولی الان برای فروش در آگاه همه را فروخته ام ولی در مفید پیغام خطای عدم موجودی دارایی فعلی را می دهد البته در سبد پرتفوی لحظه ای نمادها وجود دارند ولی در سبد پرتفوی آنها وجود ندارند

  1. سلام، وقتی با دو کارگزاری معامله میکنید معمولا چنین مشکلاتی پیش میاد

 51. سلام و خسته نباشین
  ایا سجام هم کارگزاری حساب میشه
  آیا کارگزار CDS همون سجامه و اگر بخوام بغییرش بدم چیکاری باید بکنم

 52. سلام من الان 20 روز اگاه ثبت نام کردم وکد بورسیم امده ولی هنوز فعال نشده . به شماره کارگزاری هم زنگ میزنم یا همگی مشغولا یا میگه در شبکه موجود نیست. ایمیل زدم اونم جواب ندادم . من چطور میتونم کارگزاریم عوض کنم که کد بورسیم فعال نشده

  1. سلام، در همه کارگزاری ها فعال شدن کد بورسی زمان میبره.
   شماره تلفن جدید پشتیبانی مشتریان کارگزاری آگاه:
   02191004004

 53. سلام
  سهام من تو کارگزاری آگاه هستش و الان میخوام بیارمش تو کارگزاری مفید. آیا اول باید به اندازه حداقل خرید (500 هزارتومن) از سهام خودم رو از طریق مفید بخرم و بعد تغییر کاگزاری رو ثبت کنم؟ یا نیازس به این کار نیست و بدون خریدن سهام و تنها با تغییر کارگزاری این کار انجام میشه؟
  با تشکر

 54. باسلام و خسته نباشید
  یه سوال داشتم اگه بخواییم تغییر کارگزاری بدیم تو افزودن نماد اگه بخوایم چندتا نماد انتخاب کنیم یکی یکی باید انتخاب کنیم یاراهی هست که چندتارو باهم انتخاب و ثبت کنیم؟

 55. سلام کارگذار خریدار و فروشنده در برگه سهم csd نوشته.نمیدونم کارگذار ناظر کدوم کارگذاری.از روشی که تو این پست گفتید رفتم ولی در سایت csdiran.com باید ثبت نام کرد تا بشه کد ملی رو بدیم و کارگذار ناظر روببینیم.
  برگه سهام به اسم پدرمه و اصلا نمیدونیم تو کدوم کارگذاری هست کد بورسیش و سهام رو از طرف شرکتشون در سال ۱۳۷۹ بهشون داده بودن.
  چطور میتونم بفهمم کارگذار ناظر سهامش کیه.و این که کد بورسیش از کدوم کارگذاری صادر شده؟

  1. سلام.ببخشید شما ب جواب سوالتون رسیدین؟؟منم دقیقا سؤال شمارو دارم و جوابی نیافتم براش…ممنون میشم درصورت حل شدن مشکلتون منم راهنمایی کنید

  2. سلام
   من هم این مشکل رو دارم و هیچ جا پاسخ روشنی پیدا نکردم
   وقتی در برگه سهام صادر شده، نام کارگزاری را CSD درج کرده چطور میشه به کارگزاری خودم منتقل کنم؟

   1. سلام، اگه مشتری کارگزاری آگاه هستید وارد پنل آساتریدرآگاه بشید
    تصویر برگه سهام رو در بخش تغییر کارگزار ناظر آپلود کنید
    اگه مشتری کارگزاری آگاه نیستید، با کارگزارتون تماس بگیرید و روش کارو بپرسید

   2. اگر مایل هستید به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در تهران بلوار کشاورز خیابان نادری مراجعه کنید.
    البته با توجه به شرایط حال حاضر قبلا از جوابگو بودن حضوری اطمینان پیدا کنید.

 56. سلام خانمم در کارگزاری فارابی است و از سپاها وثاخت وپترول هم سهم خریده در عرضه های اولیه با توجه به این که حساب شارژ بوده و درخواست هم زدم ولی نه صبا ونه شستا خرید نشده الان می خواهم کارگزاری اگاه را انتخاب کنم چه کار باید کرد

  1. با سلام و وقت بخیر
   من تو کارگذاری آگاه سهام دارم و میخوام این سهام رو به کار گزاری مفید انتقال بدم راهکاری چیه ؟؟؟؟؟؟

   1. سلام دوست عزیز.هرگز سمت مفید نرو.همیشه خدا وقتی قیمتها تو کفن و بهترین فرصت واسه خریده یا عرضه اولیه هست تمامیه اپ ها و حتی سامانه آنلاین مفید دچار قطعی و خطا میشه و پشتیبانی به هیچ وجه پاسخگو نیست.من خودم دنبال راه فرارم از مفید برم آگاه ولی بلد نیستم

 57. سلام، من امروز تو کارگزاری آبان ثبت نام کردم ولی هنوز نرفتم دفاتر پیشخوان، الان یه دوست بهم گفت کارگزاری مفید بهتره، الان میخوام واسه مفید ثبت نام کنم مشکلی نداره؟

 58. سلام.من بخوام تغییر کارگزاری بدم سهامم رو بیارم آگاه هزینه داره؟کارمزد میگرن دو کارگزاری ؟

  1. سلام من سه شنبه هفته قبل در کارگزاری مفید ثبت نام کردم اما امروز برای خرید سهام خطا میداد که فرآیند ثبت نام شما کامل نشده،کسی میدونه چرا همچین خطایی میده؟شستا هم که نخرید و گفت سفارش منقضی شده،ممنون میشم کسی جوابشو بهم بگه

 59. سلام
  تعدادی از سهام من نام کارگزار CDS درج شده، اما من خرید و فروش سهام رو تو مفید انجام میدم .
  اولا چطوری اینها کارگزارشون به CDS تغییر کرده.
  دوما چطوری میشه اونهارو برگردون به مفید( امکان فروش اونها اصلا وجود ندارد – میگه دارایی شما کافی نیست)
  ممنون

  1. سلام، اگه سهام در جای دیگه است، برای اون نماد در کارگزاری مفید درخواست تغییر کارگزاری ناظر بدید

   1. سلام منم مشكل آقاي خسروي رو دارم و درخواست تغيير كارگزار ناظر هم دادم اما رد شد، دليلش هم نوشته “برگه سهام ندارد”، يعني الان بايد برم به بخش سهام شركت مورد نظرم و برگه بگيرم و اگر پاسخ مثبت هست بعدش بايد چكار كنم؟

 60. سلام روز بخیر
  آیا کلا میشه به صورت غیرحضوری کارگزاری رو تغییر داد؟
  چیزی که متوجه شدم فقط برای سهام های خریداری شده میشه کارگزار ناظر رو عوض کرد اما کلا نمیشه خود کارگزاری رو تغییر داد و باید حضوری برای گرفتن کد معاملاتی اقدام کرد. درسته؟

  1. سلام وقت بخیر
   کاملا غیرحضوری نه نمیشه.
   اول باید در کارگزار جدید ثبت نام کنید و احراز هویت بصورت حضوری لازم هست که در دفاتر پیشخوان دولت یا در یکی از شعب کارگزاری موردنظرتون انجام میگیره.

 61. سلام
  من کارگذاری کشاورزی هستم میخوام کل پورتفو رو به کارگذاری مدبر آسیا منتقل کنم
  مدبر آسیا میگه باید بری کل اسناد سهامت رو از کارگذاری کشاورزی بیاری تا ما بتونیم پورتفو رو منتقل کنیم
  میخوام ببینم واقعا این کار لازمه یا مدبر آسیا از روال کار آگاه نیست؟
  میشه لطفا راهنمایی کنید

 62. باسلام
  من جدیدا برا پدرم کد بورسی گرفتم و تو فارابی ثبت نامشون کردم اما الان میخوام کاگزاریم رو به آگاه تغییر بدم
  چه مراحلی رو باید طی کنم؟؟
  صرفا مدارکشون رو بردارن و برن آگاه این کار انجام میشه؟
  چون یه بار متصدی آگاه گفت برای تغییر ناظر باید اول از طریق سیستم درخواست بدید بعد حضوری مراجعه کنید

 63. سلام
  تعدادی سهم “وبهمن” دارم میخوام به پرتفوی اضافه بشه ، شماره شناسنامه و کد سهامداری درج شده روی آن با مشخصات من تفاوت داره، 4 اسفندماه در دفترپیشخوان درخواست اصلاح مشخصات دادم ولی هنوز نتیجه نگرفتم.
  ضمنا سه کد بورسی دارم چطوری میشه تجمیع کرد؟ و آیا انتخاب یک از سه کد بورسی دلخواه است؟
  ممنون

  1. سلام، نمیدونم باید چیکار کنید
   بهتره از یه کارگزاری بپرسید

 64. سلام عزیز
  بنده بعضی از سهم هایی که داشتم را تغییر کارگزار دادم ولی هنوز در پرتفوی کارگزاری اولم دیده میشه و جزو دارایی ها ثبت شده. چطور میشه از پرتفوی کارگزار اولم پاکشون کنم؟
  ممنون

 65. سلام من بعد از ثبت افزایش سرمایه سهامم رو فروختم و الان برای همه سهام جایزه اضاف شده ولی برای من هنوز اضاف نشده باید چکار کنم؟

  1. برای دریافت سهام جایزه باید حتما حداقل 1 برگ سهام آنرا در پرتفوی خود داشته باشید

 66. سلام . ایا اگه سهمی رو از یک کارگزاری جدید خریده باشیم و توی پورتفو نیاد و درخواست تغییر کارگزار ناظر هم نداده باشیم میتونیم از طریق کارگزار ناظر اونو بفروشیم یا حتما باید اول تغییر کارگزار بدیم بعد بفروشیم؟

  1. سلام . ایا اگه سهمی رو از یک کارگزاری جدید خریده باشیم و توی پورتفو نیاد و درخواست تغییر کارگزار ناظر هم نداده باشیم میتونیم از طریق کارگزار ناظر اونو بفروشیم یا حتما باید اول تغییر کارگزار بدیم بعد بفروشیم

   ایمیل قبلی اشتباه تایپ شده بود

    1. سلام اگر بخوام سهام که کارگزار ناظر csd هست( برای پدرمه) بیاد تو کارگزاری جدید، باید از اون سهامی که داره اندازه ۵۰۰ هزار تومن بخرم؟؟؟ درخواست تغییر کارگزار ناظر و دادم اما اتفاقی نیافتاد( فارابی) اگه کسی میدونه راهنمایی کنه ممنون.

 67. با سلام
  مشکل سهام های عرضه اولیه مانند ساوه و شصدف چی هستش که درصد رشد از زمان عرضه که 12 روز کاری گذشته هنوز حدود11 درصد نشون میده!

  1. سلام، قیمت پایانی سهم باید بالا بره تا رشد کامل اتفاق بیفته و چون حجم مبنا بالاست و حجم معامله در حداکثر قیمت کمه، قیمت پایانی رشد زیادی نمیکنه.

  2. سلام بخوام کارگزار ناظر رو عوض کنم چقدر زمان میگیره تا بیاد اطلاعات در کارگزاری جدید؟

 68. سلام.من پدرم از سال 77 سهم وآذر خریده و امروزه تو برگه ها دیدم کارگزاری cds نوشته.چک کردم دیدم وآذر الان سود خوبی میده و ما بی خبر از این خرید. با توجه به اینکه نمیخوایم این سهمو بفروشیم، بریم کارگزاری آگاه حل میشه قضیه؟

  1. در ضمن میشه از دفتر پیشخوان هم حل کرد قضیه رو؟ تا بعد عید بشه من میتونم تو کارگزاری آگاه ثبت نام کنم پدرمو و کد بورسیشو وارد کنم؟

   1. بعد از عادی شدن شرایط، پدرتون باید در یک کارگزاری افتتاح حساب انجام بده و پس از اون میتونه با ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر، سهام رو در پرتفوی خودش وارد کنه

  2. سلام، اگه نمیخواید بفروشید طبیعتا نیازی نیست کاری بکنید

 69. سلام. در ابتدا تشکر میکنم از سایت خوبتون
  پدر من یک برگه سهام از سال 92 داره و من میخام چون که ایشون کد بورسی نداره با کد خودم براشون بفروشم چطور میتونم این سهام رو وارد پنل خودم کنم. ممنونم

  1. سلام، بعد از عادی شدن شرایط (رفع کرونا)، باید خودشون حضوری برن به یک کارگزاری برای فروش اقدام کنن. شما نمیتونید.

   1. سلام اقای جهاندیده خسته نباشین . برا پدرم میخواستم تو کارگزاری اگاه حساب باز کنم رفتم ثبت نام کردم تو اگاه اما متوجه شدم که کد بورس داره یعنی قبلا ثبت نام کرده بود! اما پیگیری کردم از پدرم که از کدوم کارگزاری بوده؟ گفت نمیدونم و صرفا سهام مخابرات بوده چون تو مخابرات کار میکرده دادن بهش سهام عدالت . الان ما نمیدونیم باید چیکار کنیم . 1- نمیدونیم کدوم کارگزرای ثبت نام شده از طرف شرکت مخابرات 2-چطوری باید به آگاه انتقال بدیم . ممنون میشم اگه راهنمایی کنین . با تشکر

    1. سلام وقت بخیر
     به کارگزاری همین موضوع رو بگید تا راهنمایی کنن.

 70. سلام. من دو تا کارگزاری دارم آگاه و کارآمد. مشکل من اینه که تمام سهام اولیه ها که تو کارگزاری آگاه سفارش میدم تو کارگزاری کارآمد ثبت میشه. بهم گفتن از طریق تغییر کارگزار ناظر انجام بدم ولی موضوع رو متوجه نشدم. الان من برا اینکه عرضه های اولیه ام برگردن به کارگزاری آگاه باید تو کارگزاری آگاه درخواست تغییر کارگزار ناظر رو بزنم؟ با تیک ‍*آخرین معامله این نماد را در این کارگزاری انجام داده ام؟*
  و اینکه تو کارگزاری آگاه چطور میتونم تنظیم کنم که خود بخود کلیه عرضه های اولیه رو ثبت کنه برام؟
  خیلی ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   باید در کارگزاری آگاه درخواست تغییر کارگزار ناظر بزنید
   در مورد سوال بعدی اطلاعی ندارم بهتره با کارگزاری آگاه تماس بگیرید

   1. من تو کارگزاری مفید بودم ولی نتونست برام شستا ثبت نام کنه
    رفتم شعبه هفت تیر گفت عیب نداره سهامهای دیگه بخر
    گفتم الاغ من قرض کردم کلی منتظر شستا بودم وقتی نمی تونستی عرضه اولیه برام بخری بیخود کردی گفتی حسابتو شارژ کن
    گفت نمی خوای برو یک کارگزاری دیگه ما دنبال آدمهای خاص(پولدارا) هستیم نه گداها
    گفتم گدا خودتی و جد و آبادت ۵روزه پولم توحسابته بهم برگردون
    گفت ۳ روز دیگه میدیم و توهم هیچ کاری نمیتونی بکنی

    واقعا که مفید خیلی مزخرفه

 71. سلام خسته نباشید من تعداد سهام به ارث رسیده الان که برگ سهام صادر شده جلوی کارگزار ناظر خالی باید چکار کنم؟ ولی کارگزار خرید و فروشنده زده CSD

  1. سلام وقت بخیر
   مهم نیست. اگه قصد فروشش رو دارید برگه سهام رو با مدارک شناسایی ببرید به یکی از شعب کارگزاری.
   CSD به معنای سپرده گذاری مرکزی هست

 72. سلام من کارگزاریم آگاه هست سه روز پیش خرید کردم کی بی سی تو سفارشات زده در جریان است

 73. ببخشید چقدر طول می‌کشه که با کارگزاری آگاه بعد اینکه پرتفوی بنده به کارگزاری آگاه انتقال داده شد معامله بتونم کنم؟؟

  1. به محض اینکه پرتقوی شما منتقل شد. چند روز برای انتقال طول میکشه رو نمیدونم.

 74. سلام کارگزاری بنده آتی ساز بودم قبلا الان می‌خوام لیام اگاه غیر حضوری امکان پذیر هست؟؟ و چقدر طول می‌کشه ؟؟ ایا نیاز هست کل پرتفوی کارگزاری قبلی تسویه بشه؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   میتونید در کارگزار قبلی همه سهم ها رو بفروشید و همینطور امکان تغییر کارگزار ناظر هم هست
   درخواست تغییر کارگزار ناظر ممکنه بصورت غیرحضوری هم امکان پذیر باشه.

 75. سلام.روز بخیر
  بنده دوتا سهام شرکت شتران و رمپنا را قبلا خرید و بعد از مدتی فروختم.دوهفته قبل برای تجمیع کد بورسی اقدام کردم بعد از دریافت پیام با مراجعه به سایت متوجه شدم دو گواهی سهام جایزه نیز برایم از این دو شرکت صادر شده الان از هرکدام از این سهام ها مقداری خرید و در سبد دارم ولی همچنان مقدار سهام جایزه به سبدم اضافه نشده (سهام شتران به تاریخ 1398/6/31 و رمپنا به تاریخ 1398/2/23 افزایش سرمایه زده و گواهی برایم صادر گردیده).حال چگونه سهام جایزه را می توانم به سبدم اضافه کنم. با سپاس
  برای تغییر کارگذاری هم اقدام کردم پیغام(به دلیل وجود سهام درپرتفوی کارگذاری شما امکان تغییر کارگذاری وجود ندارد( را میدهد

 76. سلام.
  کارگزاری ناظر رو تغییر بدیم فقط میشه تو همون نماد با کارگزاری جدید خرید و فروش کرد؟

  1. سلام، با کارگزار جدیدتون هر نمادی رو میتونید خرید و فروش کنید

  1. سلام، نه نیازی نیست و در کارگزار جدید درخواست تغییر کارگزار ناظر میدید تا سهام قبلی به کارگزار جدید منتقل بشه

 77. سلام
  خرید افلاین رو چطور میشه انجام داد هم برای سهام معمولی هم عرضه اولیه
  ایا کارگزاری اگاه نمی تواند
  همانند برخی از کارگزاری ها اقدام برای خرید عرضه اولیه را به صورت اتوماتیک انجام دهد

  1. سلام، اگه با کارگزاری آگاه معامله میکنید، چند روز قبل از عرضه اولیه یک دکمه زرد رنگ در بالای پنل معاملاتی آساتریدرآگاه اضافه میشه
   با کلیک روی این دکمه میتونید از قبل، سفارش عرضه اولیه رو بفرستید

 78. سلام من از کارگزاری سرمیه ملی خریدم ولی میخوام ببرم کارگزاری آگاه (کد رفتم).حالا باید تو کدامیک از سامانه معاملات درخواست تغییر ناظر بدم

  1. سلام، وارد سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه بشید یک منو با عنوان “تغییر کارگزار ناظر ” میبینید

   1. سلام من در کارگزاری آگاه ثبت نام کردم کد ده رقمی هم اومده برام موقع احراز هویت اگاه بسته بود احراز رو مفید زدن کدمعامله مفیدم اومده برام هیچ سهمی هم ندارم چطور بدون مراجعه حضوری به اگاه تغییر کارگزاری بدم

 79. سلام. من دیروز در کارگزاری دیگری ثبت نام‌کردم و کد سجام هم‌گرفتم مدارک هم اسکن شد و کد بورسی هم گرفتم ولی الان‌تصمیمم عوض شده و می‌خواهم کارگزاری ام « آگاه» باشد. باید چکار کنم؟ چطور می توانم از کارگزاری قبلی جدا شوم‌و در آگاه باشم؟

 80. سلام.
  بنده در کارگزاری آگاه ثبت نام کردم و با ارائه برگه سهام خودم به شعبه گفتن که این به حساب شما میره و بعدا خودتون میتونید بفروشید
  ولی الان تغییر کارگزار ناظر که برای من زدن نوشته وضعیت مردود
  چه کار باید کرد؟

 81. سلام
  بنده سال 80 سهام ومعادن را خریداری کردم با کد کارگزاری 999 الان اگر بخواهم سهام را به کارگزاری اگاه منتقل کنم چه مراحلی را باید طی کنم

  1. سلام. با داشتن برگه سهام و مدارک شناسایی به یکی از شعب کارگزاری مراجعه کنید.
   لیست شعب کارگزاری آگاه رو اینجا میتونید ببینید

   1. سلام حساب های کارگزاری ها به هم وصله؟
    برای مثال وقتی تغییر کارگزاری رو انجام میدی نیازی نیس موجودی حسابتو به صفر برسونی؟؟

 82. سلام خسته نباشید پدر من برگ سهام قدیمی از فلامی داره .رو برگه سهام کد بورسی هم داره .میخواستم بپرسم میشه سهام رو انتقال بدم به سبد سهام خودم یا بفروشمش؟کارگزاری پدرم هم معلوم نیست .ولی خودم عضو کارگزاری آگاه هستم ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام، پدرتون برای فروش سهام باید با برگه سهام و مدارک شناسایی به یکی از شعب کارگزاری ها مراجعه کنه.
   فرقی نداره چه شعبه ای و چه کارگزاری.
   خودتون نمیتونید کاری کنید و باید حتما پدرتون با مدارک شناسایی بره و سهم رو بفروشه.
   شما هم اگه میخواید سهم رو بخرید، میتونید سهم رو از بازار بخرید.

 83. سلام
  من در سامانه سجام دارای سهام با کارگزاری cds هستم. چطور میتونم این سهام رو بفروشم؟

   1. این کارو میکنیم سهام نمیاد در کارگزاری جدید، ی بنده خدایی گفت باید از سهام به اندازه ۵۰۰ هزار تومن خریدکنی تا سهامت انتقال داده بشه، سهام رو کد بورسیه که مثل کد ملی ادم میمونه دیگه، این خرید ۵۰۰ هزار تومن چه صیغه ایه اخه….

 84. سلام من سهام وحکمت دارم ولی در حساب بپرسیم نیست در کار گزاری توسعه صادرات هستم میخواهم این سهم هم به حسابم اضافه شود چکار باید انجام بدهم که نیازی به مراجعه حضوری به کارگزاری نباشه وهم به حساب پرتفوی من اضافه شود ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام، باید به هر کارگزاری که میخواید این سهام رو انتقال بدید مراجعه کنید و درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید.
   اگه کارگزار مقصد شما (کارگزاری که میخواید ناظر سهام موردنظر باشه) آگاه هست نیازی به مراجعه حضوری ندارید. اینجا راهنماش رو بخونید

   1. سلام بنده داخل برنامه ایزی تریدر تغیرکارگزاری بیمه حکمت انتخاب کردم ولی اون کل موجودیمو برد چکار کنم

    1. سلام من الان در کارگزاری آگاه هستم تعدادی سهام کرمان را خریدم میخوام بفروشم ظاهرا قبلا یک کارگزاری داشتم آگاه گفت تغییر کارگزار ناظر بدهید دادم الان میگه شما به آن کارگزار قبلی بدهکارم که اصلا یادم نیست کارگزار قبلی کی بوده چطوری پیداش بکنم و مگر میشه من بدهکار باشم

    2. سلام
     من دو نماد سهام دارم که تحت کارگزاریCDS هستش. با کارگزاری مفید خرید کردم یکی شستا و دیگری از نوع نمادی که قبلا در CDS . داشتم که بعد از خرید در کارگزاری مفید در CDS تجمیع شد. اما اجازه فروش در ان نمادها را ندارم.باید در مفید تغییر کارگزار در خواست کنم؟ و اینکه چقدر طول میکشه؟

   2. سلام من برگه سهام دو شرکت رو دارم روی اون کارگزار و csd نوشته داخل سایت درگاه یکپارچه یا سمات که می شم سهممو نشون نمی ده الان باید چی کار کنم برگه جدید سهمم گرفتم خود شرکت هام گفتن اونجا باید دیده شه ولی نیست

 85. سلام
  میخواستم از طریق کارگزاری آگاه ثبتنام کنم هرکارکردم نشد وارد اکسپرس آگاه بشم درصورتیکه ثبتنام با فارابی سریع باز میشد و منم با همون ثبتنام کردم فقط بصورت غیرحضوری بدون اسکن مدارک وبدون دادن کد سجام
  میخوام بدونم در این مرحله چطور میشه کارگزاری رو تغییر داد میخوام کلا ثبتنامم هم از طریق کارگزاری آگاه باشه
  متشکر

 86. سلام
  داخل سایت سمات کارگزار ناظر دو تا از سهم هام رو نوشته CDS
  میخواستم بدونم CDs چیه ؟ چطور میتونم تغییرشون بدم به یکی کارگزاری هایی که دارم باهاشون کار میکنم؟

     1. سلام
      قبلا سهم کاذر رو با کارگزاری اگاه خریدم
      الان فارابی ثبتنام کردم و درخواست تغییر کارگزار دادم ولی هنوز منتقل نشده
      چقدر طول میکشه؟
      باید حضوری برم؟؟

     2. سلام، باید با کارگزاری فارابی تماس بگیرید

  1. سلام.شما چطور از سایت سمات تونستید کارگزار ناظر رو ببینید اینکه خیلی پیچیدس میشه راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *