کارگزار بورس کیست ؟

کارگزاری بورس

در یک جمله می‌توان گفت کارگزاری بورس واسطه‌ای بین سرمایه‌گذاران و سازمان بورس است. کارگزار بورس کار خرید و فروش سهام و اوراق بهادار را به عنوان نماینده قانونی مشتریان، برای آن‌ها انجام می‌دهد.

همه فعالان و معامله‌گران بازار سرمایه برای انجام فعالیت‌های معاملاتی خود به کارگزار بورس نیاز دارند.

بنابراین لازم است که بدانند کارگزاری چیست، چه وظایفی دارد و چه عواملی در انتخاب کارگزار مناسب نقش دارند. سپس می‌‌توان بهترین گزینه را انتخاب کرده و شروع به فعالیت در بازار نمود.

عناوین مطلب:

شرکت‌های کارگزاری بورس

شرکت‌های کارگزاری، اشخاص حقوقی هستند که به نمایندگی از طرف مشتریان اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار، کالا، اوراق مبتنی بر کالا نموده و همچنین سایر خدمات بازار سرمایه را به آن‌ها ارائه می‌کنند.

هر کارگزار بورس برای انجام فعالیت قانونی و ارائه خدمات مختلف به مشتریان، باید مجوز تاسیس و فعالیت خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کند و در کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار عضو باشد.

افرادی که در شرکت‌های کارگزاری کار و فعالیت می‌کنند، در حوزه فعالیت خود متخصص، خبره و با تجربه‌اند و آشنایی مناسبی با مسائل مالی دارند.

در نتیجه می‌توان اطمینان داشت که این اشخاص از شناخت کافی درباره شرایط اقتصادی، بازار سرمایه و کالاها و ابزارهایی که در آن معامله می‌شوند برخوردارند. کارگزار بورس همچنین از قوانین و مقررات بازار بورس و اوراق بهادار آگاهی کامل دارند.

وجود همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود که کارگزاری بتواند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کند و واسطه‌گری خرید و فروش اوراق بهادار و معاملات کالا در بازار سرمایه را به نحو مطلوبی برای مشتریان انجام دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنیم؟

قوانین و مقررات فعالیت کارگزاری بورس چیست؟

فعالیت کارگزاری اهمیت و حساسیت زیادی دارد و همان‌طور که گفته شد، همه سرمایه‌گذاران و فعالان بازار از طریق همین نهادها معاملات خود را انجام می‌دهند.

این قوانین دارای جزئیات، مواد و تبصره‌های مختلفی است که از نظر حقوقی قابل بررسی است و دانستن آن‌ها کمک چندانی به یک سرمایه‌گذار یا معامله‌گر در بازار سرمایه نمی‌کند. اما دانستن صورت کلی این قوانین و حیطه بررسی آن برای شما مفید خواهد بود.

کارگزار بورس
وجود کارگزار به عنوان واسطه بین سرمایه‌گذاران و سازمان بورس، از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای توضیح این موارد باید گفت که پیش از قبول سمت و مسئولیت تمام اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت‌های کارگزاری، ابتدا باید صلاحیت حرفه‌ای آن‌ها به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار برسد.

مورد بعدی درباره قوانین و مقررات، به معامله‌گران شرکت کارگزار بورس مربوط می‌شود. همه معاملات شرکت‌های کارگزاری، توسط این معامله‌گران انجام می‌شود.

این افراد لازم است که پیش از شروع فعالیت، گواهی‌نامه حرفه‌ای معامله‌گری خود را دریافت کنند. این گواهی‌نامه نشان‌دهنده صلاحیت و تسلط معامله‌گران بر مباحث مالی و قوانین حاکم بر بازار سرمایه است.

در نهایت لازم به ذکر است که سایر افرادی که در سمت­‌های مهم شرکت‌­های کارگزاری فعالیت می‌کنند  هم بسته به نیاز جایگاه خود به بهره‌مندی از توانایی‌های علمی و مقرراتی خاص، موظف به اخذ گواهی­نامه حرفه­‌ای مربوطه هستند.

خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌­های کارگزاری چیست؟

شرکت‌های کارگزاری، خدمات متنوع و مختلفی به مشتریان خود ارائه می‌دهند که بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان بازار، تنها از چند مورد آن‌ها اطلاع دارند.

بازار سرمایه امکانات و ابزار گوناگونی دارد و اگر فعالان بازار بدانند که خدمات ارائه‌شده توسط کارگزاری چیست و این موسسات چه وظایفی دارند، بهتر می‌توانند فرصت‌های موجود را شناسایی کرده و از آن‌ها بهره ببرند.

کارگزار بورس برای ارائه این خدمات به مشتریان خود، باید مجوز لازم را از سازمان بورس دریافت کند. لیست شرکت‌های کارگزار بورس دارای مجوز را می‌توانید در صفحه «شرکت‌های کارگزاری بورس» به‌صورت بروز ببینید.

در هریک از این دفاتر ممکن است خدماتی نظیر پذیرش سفارش مشتریان در بورس‌ها، بازارهای خارج از بورس، پذیرش معاملات آتی کالا و اوراق بهادار و پذیرش درخواست‌های صدور و ابطال واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری انجام پذیرد.

ضمناً اکثر شرکت‌های کارگزاری با ارائه خدماتی نظیر انجام معاملات اینترنتی یا معاملات برخط، بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتریان در دفاتر خود، به آن‌ها خدمات ارائه می‌نمایند.

مجوزهای لازم برای ارائه خدمات توسط شرکت‌های کارگزاری چیست؟

شرکت­‌های کارگزاری فعال در بازار سرمایه می­‌توانند با احراز برخی شرایط مجوزهای فعالیت در یک یا چند بورس (شامل بورس اوراق بهادار تهران، بورس کالای ایران و فرابورس ایران) را به طور هم‌زمان دریافت کرده و بر اساس قوانین و مقررات، به ارائه خدمات به مشتریان خود بپردازند.

مجوزهایی که در حال حاضر توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر می­‌شود، شامل این موارد است: 

مجوزهای کارگزاری بورس

شرکت‌های کارگزار بورس می‌توانند مجوزهای لازم را دریافت کرده و سپس خدمات مورد نظر را به مشتریان خود ارائه کنند. این خدمات در بورس‌ها و بازارهای خارج از بورس به مشتریان ارائه می‌شوند.

گستره فعالیت‌های کارگزار بورس شامل چه مواردی است؟

در این قسمت مطابق موارد تصویر بالا، خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌ها و موسسات کارگزاری معرفی می‌شود.

این موارد شامل سه بورس بازار سرمایه ایران و همچنین فعالیت‌هایی می‌شود که مجوز آن‌ها تنها محدود به یک بورس خاص نیست.

بورس اوراق بهادار تهران

خدماتی که کارگزاری‌ها می‌توانند درباره بورس اوراق بهادار تهران ارائه دهند، شامل این موارد هستند:

 • معاملات در بورس اوراق بهادار: کارگزاری خدمات مربوط به خرید و فروش سهام، حق تقدم سهام و اوراق مشارکت شرکت­‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار را به مشتریان خود ارائه می‌کند.
 • معاملات آتی سهام در بورس اوراق بهادار: شرکت کارگزاری، امور مربوط به معاملات آتی سهام پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران را برای مشتریان خود انجام می‌دهد.
 • مشاور پذیرش در بورس اوراق بهادار: شرکتی که متقاضی پذیرش و عرضه سهام خود در بورس اوراق بهادار تهران است، به شرکت کارگزاری مراجعه کرده و درباره فرآیند پذیرش از کارگزار خود مشاوره می‌گیرد. همچنین در ادامه، شرکت کارگزاری مدارک و مستندات لازم برای انجام این فرآیند را از متقاضی دریافت کرده و به عنوان نماینده این شرکت، مدارک را به بورس و هیئت پذیرش ارائه می‌کند.
 • مشاور عرضه در بورس اوراق بهادار: کارگزار در خصوص انتشار و عرضه اوراق بهادار به شرکت­های پذیرفته شده در بورس مشاوره می‌دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده (شروع سریع در بورس)

بورس کالای ایران

 • معاملات محصولات فلزی در بورس کالای ایران: شرکت کارگزاری خدمات مربوط به خرید و فروش کلیه فلزات پذیرفته‌شده در بورس کالای ایران را به مشتریان ارائه می‌کند.
 • معاملات محصولات نفت و پتروشیمی در بورس کالای ایران: کارگزاری خدمات لازم برای خرید و فروش کلیه محصولات نفت و پتروشیمی که در بورس کالای ایران پذیرفته شده‌اند را به مشتریان خود ارائه می‌کند.
 • معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران: خدمات خرید و فروش کلیه محصولات کشاورزی پذیرفته‌شده در بورس کالای ایران، توسط کارگزاری به مشتریان ارائه می‌شود.
 • معاملات سیمان در بورس کالای ایران: کارگزار بورس، خدمات خرید و فروش سیمان در بورس کالای ایران را برای مشتریان انجام می‌دهد.
 • معاملات آتی در بورس کالای ایران: معاملات آتی روی اوراق بهادار مبتنی بر کالای پذیرفته‌شده در بورس کالای ایران توسط کارگزاری انجام می‌شود.
 • مشاور پذیرش در بورس کالای ایران: شرکت کارگزاری درباره فرآیند پذیرش و عرضه کالا در بورس کالای ایران به متقاضیان آن مشاوره می‌دهد.

فرابورس ایران

 • معاملات در فرابورس: کارگزاری خدمات خرید و فروش سهام، حق تقدم سهام و اوراق بدهی شرکت­های پذیرفته‌شده در فرابورس را به مشتریان ارائه می‌کند.
 • مشاور پذیرش در فرابورس: شرکت متقاضی پذیرش در فرابورس در خصوص فرآیند آن از کارگزاری مشاوره می‌گیرد. سپس کارگزار به عنوان نماینده متقاضی، مدارک و مستندات مربوطه را به بورس و هیئت پذیرش ارائه می‌کند.
 • مشاور عرضه در فرابورس: کارگزاری درباره انتشار و عرضه اوراق بهادار به شرکت‌های پذیرفته‌شده در فرابورس ایران مشاوره می‌دهد.

سایر مجوزهایی که معطوف به یک بورس نمی‌شود

 • معاملات آنلاین یا برخط: کارگزار خدمات انجام خرید و فروش سهام، حق تقدم سهام و اوراق بدهی پذیرفته‌شده در بورس و فرابورس را به صورت برخط (Online) و مستقیم از طریق اینترنت برای مشتریان فراهم می‌کند.
 • سبدگردانی: کارگزاری با هدف کسب سود مشتریان، به خرید و فروش اوراق بهادار ( از جمله اوراق بهادار پذیرفته‌شده در بورس و فرابورس) برای آن‌ها می‌پردازد.
 • مشاور سرمایه گذاری: کارگزار درباره خرید و فروش اوراق بهادار (از جمله اوراق بهادار پذیرفته‌شده در بورس و فرابورس) و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها، به مشتریان خود مشاوره می‌دهد.
 • پردازش اطلاعات مالی: کارگزاری اطلاعات مربوط به ورقه بهادار، معامله، سفارشات خرید و فروش و ناشر ورقه بهادار را به مشتریان ارائه می‌دهد.
 • تعهد پذیره نویسی: کارگزاری تعهد خود را درباره خرید اوراق بهاداری که در مهلت مقرر برای «پذیره‌نویسی» به فروش نرسیده‌اند ایفا می‌کند.

بیشتر بخوانید: روش ارسال سفارش آنلاین و آفلاین در بورس

خدمات کارگزاری بورس
کارگزاری‌ها خدمات مختلف و متنوعی به مشتریان خود ارائه می‌دهند که بعضا مرتبط با بورس خاصی نیست.

معیارهای انتخاب درست یک کارگزاری چیست؟

مطالعه مطلب چطور یک کارگزار مناسب انتخاب کنید می‌تواند در انتخاب کارگزار به شما کمک کند. همچنین صفحه سوال و جواب درباره شرکت‌های کارگزاری بورس می‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد کارگزاری‌ها به شما ارائه کند.

با مراجعه به این مطالب می‌توانید اطلاعات مناسبی درباره نحوه انتخاب کارگزاری مناسب پیدا کنید و با در نظر گرفتن شرایط و اولویت‌های خود، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

لیست شرکت‌های کارگزاری به ترتیب حروف الفبا

در این صفحه می‌توانید لیست کامل و بروزشده‌ای از شرکت‌ّای کارگزاری فعال در ایران ببینید و نظرات افراد مختلف درباره هر کدام را مطالعه کنید: لیست شرکت‌های کارگزاری بورس

پیشنهاد بورسینس برای انتخاب کارگزاری بورس چیست؟

همه شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز قانونی فعالیت از سوی سازمان بورس، معتبر بوده و از صلاحیت‌های لازم برای فعالیت برخوردارند. اما در عین حال، کیفیت عملکرد همه آن‌ها یکسان نیست.

حال اگر کارگزاری نامناسبی را که عملکرد ضعیفی دارد انتخاب کنید، ممکن است پیشرفت مورد نظرتان اتفاق نیفتد و نتوانید به نحو مطلوب به کسب سود در بازار بپردازید.

انتخاب کارگزاری
اگر کارگزاری مناسبی را انتخاب نکنید، در فعالیت‌های بورسی خود به نتیجه مطلوب‌تان نخواهید رسید.

بورسینس انتخاب کارگزاری محبوب و معتبر آگاه را به شما پیشنهاد می‌کند. کارگزاری آگاه ارائه‌دهنده خدمات باکیفیت، متمایز و قابل توجهی است که در بازار بورس یکتاست. این کارگزاری سابقه قابل توجهی دارد و از بیش از 110 شعبه در سراسر کشور برخوردار است.

با عضویت در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه می‌توانید به خدمات کم‌‌نظیری که برای افراد عادی با سرمایه بسیار کم هم فراهم است، دسترسی داشته باشید. در ادامه برخی از این خدمات معرفی شده‌اند:

 • تا 25 درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی کارگزاری
 • بسته‌های اعتباری برای معاملات سهام
 • وام قرض الحسنه
 • مسابقات جالب با جوایز نقدی

برای بهره‌مند شدن از خدمات فوق‌العاده کارگزاری آگاه و شروع معاملات، در این کارگزاری حساب افتتاح حساب نمایید (یا کد معاملاتی دریافت کنید). >>> راهنمای افتتاح حساب یا دریافت کد از کارگزاری آگاه بصورت رایگان

جمع‌بندی

برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای ضروری است که بدانند خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌های کارگزاری چیست و در شرایط و زمان مناسب از آن‌ها استفاده کنند.

در بازار سرمایه ابزارهای مالی مختلفی معامله می‌شود و امکانات بسیار متنوعی وجود دارد. با اطلاع از این موارد قادر به استفاده بهتر از فرصت‌ها برای کسب سود و پیشرفت در بازار خواهید بود.

اگر سوالی درباره کارگزاری بورس دارید، در بخش دیدگاه‌ها بنویسید.

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

بیشتر بخوانید:

کارگزاری بورس

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

154 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
حامد

سلام خسته نباشید یه سوال ذهنم و ناجور درگیر کرده مزاحمتون شدم که از شما بپرسم؟
آیا امکان کلاهبرداری وبرداشت وجه از حساب معاملاتی شخص وجود داره؟
مثلا اگه کسی نام کاربری ورمز ورودت وداشته باشه؟
یا کارمندان کارگزاری؟
اصلا کلا چطور میشه به یک کارگزاری اعتماد کرد ؟پشتوانه کارگزاری ها چه ارگانیه؟

اسی

سجام احراز هویت میکنی همه جیک و پوکتو میدی بعد باید بری کارگذاری دوباره احراز هویت بشی چه قدر ناهماهنگی وجود داره خاک توسرتون

بهزاد ابراهیم پور پشتریگی

سلام من بانک ملت 30درصد سهام عدالت گذاشتم برای فروشی ولی هنوز پول به من نده چکار کنم 1569 زنگ میزنم بوق نخورد قطع میشه من چکار اگر مشکل نداشتم اقدام برای فروش نمی کردم استعلام سهام عدالت میزنم میزن کار گزاری قبل تعین شد چطور بفهم کدام کار گزاری هستم

رزیتا

سلام خسته نباشید من سیزدهم خرداد ماه برای فروش سهام عدالت به بانک ملت مراجعه کردم ایشون گفتن تا هفته بعد مبلغ سی درصد هفته براتون واریز میشه و هنوز هم واریز نشده به بانکم مراجعه میکنیم میفرمایند دست ما نیست

شششش

سلام
میخواستم نحوه ثبت نام کارگزاری بانک ملت ب چه صورتیه؟؟

ابوالفضل

سلام برای دریافت اوراق برای بانک مسکن مالکین باید حضور داشته باشن

زهرا

سلام، میخوام کارگزاری انتخاب کنم،اما هر چی سرچ میکنم و کارگزاری هایی که بنظرم خوب میومده و تعریفشونو شنیدم همه مردم ازشون شاکی بودن، مثل فارابی، مفید، آگاه، بانک کشاورزی، البته فعلا احتمالا به سرچم ادامه بدم هر107 کارگزاری به لیست بالا اضافه میشه، واقعا موندم چیکار کنم بیشتر برام خرید عرضه اولیه مهمه و اینکه من شهرستانم و حضوری نمیتونم برم

زهرا

ممنونم

فرهاد

سلام بهترین کار گزاری کشاورزیه الان ده سال باهاشم واقعا عالیه

زهرا

سلام ممنون، تو بعضی سایت ها خیلی ازش بد تعریف کردن میگن واریزشون با تأخیر زیاده. بعضی کارگزاری ها از قبل سفارش میدی خودشون روز عرضه اولیه برات سهم میخرن کشاورزی این گزینه رو داره؟
اپلیکیشنی داره؟

امیر

سلام.من در پنل کارگزاری پاسارگاد گزینه تغییر کارگزار ناظر ندیدم.شما میدونید من چجوری میتونم سهامم رو از مفید به پاسارگاد منتقل کنم.غیر حضوری البته.ممنون

سید علیرضا بنوفاطمه

سلام امیر عزیز ، آموزش مرتبط رو توی بورسینس رفته بودیم قبلا : https://www.bourseiness.com/26626/brokerage-change

khadem

سلام
من سهام دارایکم ETF روگرفتم توی سایت یکپارچه ذینفعان قسمت کارگزاری نوشته CSD ایا نیاز به تغییر کارگزاری هست؟ضمنا من نمیخوام معامله کنم ایاهمینجوری سود بهش تعلق میگیره؟
جناب جهاندیده عزیز،درصورت امکان راهنمایی بفرمایید
باتشکر

سید علیرضا بنوفاطمه

سلام دوست عزیز ، کارگزاری CSD همون کارگزار ناظر هست و لزوما نیازی به تغییر ندارید. بله قاعدتا همینطور بهش باید سود تعلق بگیره.

شهنوازی

سلام کارگذاری سجام بهتر است یا اگاه ممنون از سایت خوبتان و راهنمایهای پسند دیده تان با تشکر

سلام دوست عزیز ، سجام که کارگزاری نیست و سیستم احراز هویت هست. کارگزاری آگاه هم تصمیم با شماست اما به واسطه قطعی کامل دیروز ضرر زیادی رو به کاربرانش وارد کرده.

مهدی

سلام
برای کار در کارگزاری چ آزمونی رو باید شرکت کرد و ب چ مدارکی نیاز هست ؟

سید علیرضا بنوفاطمه

سلام مهدی عزیز ، این مطالب می تونند کمک کننده باشن :

https://www.bourseiness.com/30878/financial-market-certifications

حسین

سلام:آقای جهاندیده با نظر یکی از همکاران در پذیره نویسی etf بانک ملی اصفهان ثبت نام کردم به مبلغ دوتومن پیامک زدند در سجام ثبت نام کن به دفتر پیشخوان رفتم احراز هویت شدم یک کد معاملاتی برام آمد میشه برای امثال من که آماتور هستیم یک توضیحی بدید کدمعاملاتی چیه کد بورسی چیه یکی ازهمکاران دیگه که در بورسه میگه خیلی دیره که می خواهی بیایی دربورس……متشکر

زهرا

سلام خسته نباشید
درصد سود مشتری و کارگذاری هر کدام چقدر؟

اسفراین حسین ع

سلام.باتشکرازراهنماییهای مفید شما من در سامانه سجام ثبت نام کردم کد پیگیری هم گرفتم ایا برای احراز هویت مهلت دارد (اگردیرمراجعه کنم)دوباره باید مراحل ثبت نام و دریافت کد پیگیری انجام بدم.

مسعود

با سلام
میخواستم بدونم برای دریافت کد بورسی اول باید در کارگزاری خاصی ثبت نام کرد بعد جهت احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه کرد یا برعکسش هم امکان پذیره؟ و اینکه بانکهایی که خدمات اخراز هویت اریه میکنن مثل شهر و آینده آیا حتما باید در کارگزاری های متعلق به خودشون هم ثبت نام کرد یا میشه مثلا در مفید ثبت نام و از طریق بانک شهر احراز هویت کرد؟ با تشکر

نوید

لطفا ایراد کارگزاریها را هم بگویید کارگزاری مفید را به دوستان معرفی نکنید هیچگونه پاسخگویی به مشتریان ندارد بعد از 9 روز امکان تماس تلفنی یا چت را نداشتم . خیلیها از بدی مفید میگفتن من باورم نشد تا اینکه به سر خودم آمد .

علی میرجلیلی

سلام ببخشید ایل مهم هست که مثلا یزدی هستم کارگزاری من هم حتما در یزد باشد ؟ یا اینکه بصورت انلاین میشود یک کارگزاری که در تهران هست را ثبت نام کنم؟ اونوقت برا مشاورش چطور؟

فهیم

سلام کارگزاری آگاه ثیت نام انجام شده احراز هویت سجام انجام شده و کد بورسی پیامک شد آیا نام کاربری و کلمه عبور برای انجام معاملات در کار گزاری آگاه پیامک میشه اگه پیامک نشد از طرف کارگزاری چطور میشه خرید و فروش کرد نرم افزار مخصوص آگاه رو باید نصب کرد

فهیم

سلام در کارگزاری آگاه ثبت نام کردم بعد به دفتر پیشخوان مراجعه و احرار هویت سجام انجام شد کد بورسی یا کد معاملاتی هم واسم پیامک شد. ولی یه هفته گذشته از سمت کارگزاری آگاه نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به کارگزاری نیامده چکار باید کرد لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر

محمد

سلام من کد سجام دریافت کردم حالا کد کاربری ورمز یادم نیست چطوری میشه فهمید

ابراهیم

سلام.
من در کارگزاری بانک ملی کد بورسی دارم.
آیا نیازی هست مجدد برای کار گزاری آگاه کد بورس بگیرم.یا میشه همون کد بورس رو برای آگاه تغییر کارگزاری داد?باید مجدد به دفاتر پیشخوان مراجعه کنم.?
ممنون از لطف تون.

علی

سلام من دوتا کارگذاری دارم آگاه و ایرانیان. و به هردو دسترسی آنلاین دارم. من میتونم با هردوتا همزمان معامله داشته باشم مثلا نماد سنیر با آگاه و خپارس با ایرانیان؟ مشکلی پیش نمیاد؟

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
154
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx