بیت‌کوین بعدی بازار کدام است؟ معرفی 3 رقیب برای بیت‌کوین!

بیت کوین بعدی بازار

توجه به دنیای ارزهای دیجیتال همواره در حال افزایش است و سوال‌ها و دغدغه‌های بیشتری با شناخته‌تر شدن این مسیر برای افراد به وجود می‌آید.

بیت‌کوین برای مدت زیادی در رأس ارز‌های دیجیتال قرار داشت و افراد زیادی بازار کریپتوکارنسی را صرفا با بیت‌کوین می‌شناختند.

تا سال‌ها موضوع به شهرت رسیدن بیت‌کوین سرزبان‌ها بود و گوشه‌های پنهان و نهان زیادی داشت که منتقدین و مشتاقان را به خودش جذب می‌کرد.

عناوین مطلب:

حالا اما با گذشت زمان و با شناخته‌تر شدن دیگر ارزهای دیجیتال بازار، این سوال وجود دارد که ارز دیجیتال بعدی که قرار است جای بیت‌کوین را بگیرد کدام است؟ کدام یک از کریپتوهایی که در حال حاضر در بازار وجود دارند می‌توانند جایگزینی برای بیت‌کوین باشند یا اصلا پتانسیلی برای تولد کریپتوی رقیب در بازار وجود دارد یا نه؟

این سوالات و دغدغه‌ها بهانه‌ای برای نوشتن این مطلب شده است. آیا شما هم به این موارد فکر می‌کنید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

مروری بر تاریخچه بیت‌کوین

بیت‌کوین اولین‌بار در سال 2009 به عموم مردم معرفی شد. نیازی به گفتن نیست که در آن زمان چه انقلاب نوینی رخ داد و تا چه اندازه مورد توجه قرار گرفت. زیرا این یک مفهوم جدید و هیجان‌انگیز بود که توانست به‌سرعت شناخته شود.

در طی چند سالی که بیت‌کوین معرفی شده است قیمت آن به‌شدت نوسان داشت. زمانی که موفق شد به مرز 1 دلار برسد افراد زیادی آن قیمت را رکوردشکنی و روز خوب بیت‌کوین دانستند، اما طولی نکشید که رکورد‌شکنی‌های بیشتری کرد و بارها و بارها مرز‌های قیمت بیشتری را پشت سر گذاشت. 

بیشتر بخوانید: چرا بازار ارزهای دیجیتال، نوسانات زیادی دارد؟

تا جایی که آخرین رکورد آن روی عدد 61 هزار دلار ثبت شده است. بااین‌حال، نقطه عطف بزرگ بیت‌کوین در اوایل سال 2017 اتفاق افتاد. آن‌قدر محبوب شد که ملاقات با کسی که درباره آن چیزی نشنیده بود، عجیب به نظر می‌رسید. 

بیت‌کوین
بیت‌کوین در زمان خود انقلابی بزرگ محسوب می‌شد.

بیت‌کوین در اوج خود تقریباً توانسته بود از مرز 20000 دلار عبور کند. به‌طورکلی این یک رویداد تاریخی برای کوین و جامعه ارزهای دیجیتال بود. در نیمه دوم سال 2017، قیمت بیت‌کوین (همراه با دیگر ارزهای دیجیتال) شروع به سقوط کرد.

بعد از مروری بر تاریخچه بیت‌کوین و آنچه سرنوشت این ارز دیجیتال را شکل داده است، حالا می‌دانید ارز دیجیتال بزرگ بعدی باید کوینی باشد که بتواند از پس این تاریخ پرفرازونشیب بربیاید و پتانسیلی برای تبدیل به «بیت‌کوین بعدی» شدن داشته باشد.

به نظر شما کدام یک از ارزهای دیجیتالی موجود در بازار می‌توانند این عنوان بزرگ را به خودشان اختصاص دهند؟ احتمالا در ادامه صحبت می‌توانیم پاسخ واضح‌تری برای این سوال پیدا کنیم.

ویژگی‌های ارز دیجیتال بزرگ بعدی چیست؟

منطقی است که با نگاه‌کردن به قیمت‌ها و روند بازار (روند رشد) بیت‌کوین بعدی را حدس بزنید، اما اینها همه چیز‌هایی نیست که بتواند ما را از تصمیم و حدس خود مطمئن کند.

یک قانون طلایی در جوامع کریپتو در سراسر جهان وجود دارد که می‌گوید اگر یک ارز دیجیتال مفید باشد، بر هر مشکلی غلبه خواهد کرد و به رشد خود ادامه خواهد داد.

 این فرض و قانون را می‌توانیم منطقی بدانیم؛ زیرا اگر کوینی متولد شود که هم کمیاب و هم مفید باشد، مردم سعی می‌کنند آن را به دست آورند و از آن استفاده کنند.

حدود 1600 ارز دیجیتال در بازار امروز موجود است، اما از بین این رقم تعداد کمی وجود دارد که واقعا سودمندی و ارزش زیادی را به بازار داده‌اند. در نتیجه اصلا دور از انتظار نیست که به‌مرورزمان دیگر کوین‌ها از بین بروند و به دست فراموشی سپرده شوند.

بیشتر بخوانید: 4 نشانه که یک ارز دیجیتال اسکم (کلاهبردار) است

رقیب بیت‌کوین
اتریوم یکی از رقبایی است که در حال حاضر در رتبه دوم و بعد از بیت‌کوین قرار دارد.

ازاین‌گذشته، یکی از عوامل تعیین‌کننده برای انتخاب بیت‌کوین بعدی، مفید بودن کوین خواهد بود.

همچنین دو ویژگی راحتی و دسترسی سریع هم بسیار مهم است. البته به این معنی نیست که ارزان باشند، بلکه برعکس، آنها باید به‌سادگی از طریق بازارهای اصلی و سایت‌های آنلاین در دسترس مشتاقان و متقاضیان قرار بگیرند.

 یکی دیگر از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که بیت‌کوین بعدی باید داشته باشند داشتن یک تیم قوی و توسعه‌دهندگانی است که همواره بهبود ارز دیجیتال را در راس کارها می‌دانند.

اگر این کریپتو در برخی از زمینه‌های استفاده، کمبودی داشته باشد و نتواند با بازار همراه شود، دیریازود (معمولاً زودتر) از بین می‌رود. یک کوین خوب متشکل از تیم‌هایی است که به دنبال رفع این کمبود‌ها هستند تا بتوانند کوین را در بازار نگه دارند.

آنها موقعیت کوین را در بلاک‌چین مدیریت می‌کنند، مطمئن می‌شوند که سرعت تراکنش‌ها برابر است و حتی پروژه‌های جانبی مرتبط با ارز دیجیتال موردنظر را ایجاد و توسعه می‌دهند.

همچنین کریپتو خوب و بالقوه باید متن‌باز باشد. اگرچه ریپل در این مورد استثنای بزرگی است. منبع‌باز بودن کریپتو به افراد دیگر اجازه می‌دهد تا به رفاه و توسعه آن کمک کنند که این اتفاق به نوبه خود می‌تواند صعود کوین و بهبود وضعیت آن را تسریع کند.

پس به طور خلاصه ارز دیجیتالی که می‌تواند پتانسیل تبدیل شدن به بزرگ‌ترین کوین بازار را داشته باشند باید این ویژگی‌ها را پوشش دهد:

 • متن‌باز باشد.
 •  یک تیم قوی از توسعه دهندگان و سرمایه‌گذاران پشت آن باشد.
 • دارای هدف مشخص و قابل دستیابی باشد.
 •  سریع و آسان در دسترس قرار بگیرد.
 • خدماتی را ارائه می‌دهد که مردم به آن نیاز دارند
 • نه‌تنها قبل یا در طول ICO بلکه بعد از آن نیز شفاف است.

مشهورترین بیت‌کوین بعدی کدام است؟

وقتی مردم به پاسخ‌های احتمالی سوال بیت‌کوین بعدی فکر می‌کنند و سعی می‌کنند جواب آن را در گوگل جستجو کنند، در نهایت معمولاً به سه نام بزرگ می‌رسند.

سه نام بزرگی که دور از ذهن هم نیست. طبق نظر عمومی لایت کوین، ریپل و اتریوم سه مدعی اصلی برای تبدیل‌شدن به ارز دیجیتال بزرگ بعدی هستند.

لایت کوین، اتریوم و ریپل
لایت کوین، ریپل و اتریوم سه مدعی اصلی برای تبدیل‌شدن به ارز دیجیتال بزرگ بعدی هستند.

بدون پرداختن به جزئیات در مورد تک‌تک ارزهای دیجیتال، به‌سادگی می‌توان دلایل اصلی برای انتخاب این سه ارز دیجیتال را مشخص کرد، اما در ادامه با جزئیات بیشتری از این سه احتمال صحبت خواهیم کرد.

لایت کوین LTC

لایت کوین در سال 2011 ایجاد شد و توسعه‌یافته است.

بیشتر بخوانید: مقایسه بیت‌کوین و لایت‌کوین (تفاوت‌ها و شباهت‌ها)

این ارز دیجیتال یکی از آلت‌کوین‌های اصلی بازار محسوب می‌شود. لایت کوین به چند دلیل بسیار محبوب و مورد احترام است. اول‌ازهمه اینکه این ارز یک اسپین آف مستقیم از بیت‌کوین است.

در واقع پارامترهای فنی که این دو کوین به اشتراک می‌گذارند تقریباً یکسان هستند. بااین‌حال، لایت کوین چهار برابر سرعت بیشتری نسبت به بیت‌کوین دارد. در حقیقت چیزی که باعث شده لایت کوین را ارز دیجیتال بزرگ بعدی بازار بدانند سرعت تراکنش و نرخ هش آن است. 

ریپل XRP

 ریپل نام شرکتی است که کوین XRP را ایجاد کرده است. بااین‌حال همان نام ریپل برای کوین معروف شده و مردم هم خود کوین را به اسم ریپل می‌شناسند.

جذابیت مهم ریپل از این لحاظ است که تنها ارز دیجیتال متمرکز موجود در بازار محسوب می‌شود. به این معنی که متعلق به یک شرکت واحد است و توسط اشخاص ثالث قابل تغییر نیست.

ممکن است فکر کنید که این یک نقطه‌ضعف برای ارز دیجیتال محسوب شود، اما این در حالی است که ریپل را «قاتل بیت‌کوین» می‌دانند.

علاوه بر این، تمرکز اصلی کوین برای استفاده توسط بانک‌ها بوده است. درنتیجه ریپل می‌تواند بسیاری از مقررات و سایر کنترل‌‌هایی که دیگر ارزهای دیجیتال باید انجام دهند را پشت سر بگذارد.

احتمالاً بزرگ‌ترین ویژگی ریپل این است که دارای حداقل معیار قیمت است و می‌تواند با هر ارز دیگری (فیات، طلا و غیره) مبادله شود.

اتریوم ETH

اتریوم بزرگ‌ترین رقیب بیت‌کوین برای کسب رتبه اول در بازار است.

اگر بخواهید از کسی بپرسید «بیت‌کوین بعدی چیست؟»، رایج‌ترین پاسخی که می‌شنوید احتمالا اتریوم است.

بیشتر بخوانید: اتریوم 2.0 چیست؟ تغییرات آینده اتریوم را بخوانید

اتریوم به دیگر ارزهای دیجیتال مبتنی بر این شبکه اجازه می‌دهد تا خود را توسعه دهند. از این نظر، می‌توان گفت که اتریوم یک سروگردن از بیت‌کوین بالاتر است. بااین‌حال نمی‌توان با قطعیت گفت که اتریوم ارز دیجیتال بزرگ بعدی بازار است، زیرا با چنین فهرستی از مدعیان احتمالی، فقط زمان این موضوع را مشخص خواهد کرد.

جمع‌بندی

همان‌طور که احتمالا متوجه شده‌اید، ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارند که هدفشان رسیدن به جایگاه بیت‌کوین بعدی است.

هنوز هم هیچ‌کس موفق نشده پاسخی قطعی برای این سوال پیدا کند و تنها چیزی که بالاخره گره را باز خواهد کرد، زمان است.

بااین‌حال واقعیت این است که یک ارز دیجیتال تا زمانی که مفید باشد، شکوفا خواهد شد و مردم از آن استقبال می‌کنند. پس هر کوینی که چنین ویژگی را برآورده کند می‌تواند رقیبی سرسخت برای بیت‌کوین باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx