آیا استخراج بیت‌کوین در سال 98 سودآور است؟

قبل از اینکه درباره سودآور بودن استخراج بیت‌کوین توضیح دهیم، اگر در زمینه بیت‌کوین تازه وارد هستید توصیه می‌کنم آموزش مقدماتی بیت‌کوین را در این صفحه بخوانید.

اما برگردیم به سوال اصلی‌مان:

آیا استخراج بیت‌کوین در سال 98 سودآور است؟

اگر بخواهیم در یک جمله پاسخ دهیم: “درآمد همیشه در نوسان است و به میزان سرمایه‌گذاری شما نیز بستگی دارد”.

بنابراین برای هرشخص که قصد استخراج بیت‌کوین را دارد پاسخ متفاوتی وجود دارد. علاوه بر میزان سرمایه شما، فاکتورهای دیگری نیز در سودآور بودن استخراج بیت‌کوین موثر هستند.

برای اینکه سودآور بودن این فعالیت را محاسبه کنیم، می‌توانیم از محاسبه‌گر سودآوری استخراج بیت‌کوین که توسط برخی سایت‌ها ایجاد شده است استفاده کنیم.

مشاهده محاسبه‌گر استخراج بیت‌کوین

این محاسبه‌گر فاکتورهای مختلفی مانند هزینه برق، هزینه سخت‌افزار و سایر موارد را در نظر می‌گیرد و محدوده سودی که می‌توانید بدست آورید را به شما نشان می‌دهد.

در ادامه درباره مفاهیم و اصطلاحاتی که در استخراج بیت‌کوین به کار می‌رود توضیح می‌دهیم.

باید این اطلاعات را بدانید تا بتوانید درآمد استخراج را محاسبه کنید، هر محاسبه‌ای انجام می‌دهید فقط برای مدت کوتاهی معتبر است زیرا قیمت ارز دیجیتال و سختی استخراج همیشه در حال نوسان است.

اطلاعاتی که در استخراج بیت‌کوین به کار می‌رود و باید بدانید:

Hash Rate (نرخ هش): یک هش، مساله‌ای ریاضی است که یک کامپیوتر استخراج‌کننده باید آنرا حل کند. نرخ هش همان نرخی است که با آن، این مسائل ریاضی حل می‌شود. به طور مثال وقتی که شبکه بیت‌کوین به نرخ هش برابر با 10TH/s برسد ، یعنی می‌تواند در هر ثانیه، 10 تریلیون محاسبه انجام دهد.

هرچقدر تعداد استخراج‌کنندگان بیشتری به شبکه بیت‌کوین اضافه شوند، نرخ هش شبکه بیشتر خواهد بود.

نرخ هش همچنین به قدرت عملکرد استخراج‌کننده نیز گفته می‌شود. امروز کامپیوترهای قدرتمند استخراج‌کننده بیت‌کوین، با نرخ هش‌های متفاوتی وجود دارند. عملکرد استخراج‌کنندگان با MH/s (مگا هش بر ثانیه)، GH/s (گیگا هش بر ثانیه)، TH/s (ترا هش بر ثانیه) و حتی PH/s (پتا هش بر ثانیه) سنجیده می‌شوند.

Bitcoins per Block (بیت‌کوین به ازای هر بلاک): هر زمان که یک مسئله ریاضی محاسبه می‌شود، یک مقدار ثابت و پایدار از بیت‌کوین ایجاد می‌شود.

تعداد بیت‌کوین‌هایی که بابت محاسبه کردن هر بلاک ایجاد می‌شود از 50 بیت‌کوین در اوایل کار شبکه بیت‌کوین شروع شد و هر از 210,000 بلاک این مقدار نصف می‌شود (تقریبا هر از 4 سال). در حال حاضر پاداش محاسبه هر بلاک، 12.5 بیت‌کوین است. آخرین بار که این مقدار نصف شد مربوط به سال 2016 بود و بار بعدی در سال 2020 خواهد بود.

Bitcoin Diffficulty (سختی بیت‌کوین): از آنجایی که شبکه بیت‌کوین طوری طراحی شده که بصورت مداوم هر از 10 دقیقه مقدار ثابتی بیت‌کوین ایجاد کند، سختی محاسبه کردن مسائل ریاضی باید افزایش یابد تا با افزایش نرخ هش شبکه بیت‌کوین سازگار و هماهنگ شود. این موضوع به این معناست که هرچقدر استخراج‌کنندگان بیشتر شوند، استخراج بیت‌کوین مشکل‌تر خواهد بود.

Electricity Rate (نرخ الکتریسته): استخراج بیت‌کوین به میزان زیادی برق مصرف می‌کند. برای اینکه بتوانید سودآوری‌تان را محاسبه کنید، باید نرخ الکتریسیته را بدانید. این نرخ معمولا روی قبض ماهانه برق شما یافت می‌شود.

Power consumption (توان مصرفی): هر استخراج‌کننده میزان متفاوتی از انرژی را مصرف می‌کند. اطمینان حاصل کنید قبل از اقدام به استخراج بیت‌کوین، مقدار دقیق مصرف منابع توسط کامپیوتر را محاسبه کنید.

این مورد را به راحتی می‌توانید با یک جستجو در گوگل بیابید یا اینکه از طریق این لیست مشاهده کنید.

مصرف منابع با واحد “وات” اندازه‌گیری می‌شود.

Pool fees (کارمزد استخر استخراج): برای استخراج بیت‌کوین شما باید به یک استخر یا اصطلاحا Pool بپیوندید. استخر استخراج در واقع گروهی از استخراج‌کنندگان هستند که با هم جمع می‌شوند تا بتوانند استخراج را بطور موثرتری انجام دهند.

پلتفرمی که همه این افراد را گردهم می‌آورد با نام Mining Pool شناخته می‌شود و برای اینکه عملیات این پلتفرم پابرجا بماند مقداری کارمزد را از اعضا کسر می‌کند.

مطلب مرتبط: بهترین استخر استخراج چیست؟

وقتی که استخر توانست بیت‌کوین را استخراج کند، سود حاصل شده براساس نرخ هش هر عضو و مشارکت وی، بین اعضای استخر تقسیم می‌شود.

Time Frame (بازه زمانی): این اصطلاح در تحلیل تکنیکال نیز استفاده می‌شود. وقتی شما قصد دارید میزان سودآور بودن استخراج بیت‌کوین را محاسبه کنید، باید یک بازه زمانی نیز مشخص کنید تا سود حاصله را براساس آن بسنجید. به خاطر اینکه هرچقدر استخراج شما طولانی‌تر باشد، بیت‌کوین بیشتری می‌توانید بدست آورید.

Profitability decline per year (کاهش سودآوری هر سال): این متغیر احتمالا مهمترین متغیر در بین فاکتورهای تاثیرگذار در استخراج بیت‌کوین است.

مفهوم این است از آنجایی که هیچکس نمی‌تواند بطور دقیق نرخ استخراج‌کنندگانی که به شبکه بیت‌کوین ملحق می‌شوند را پیش‌بینی کند، هیچ‌کس نیز نمی‌تواند پیش‌بینی کند طی 6 هفته یا 6 ماه یا 6 سال آینده، سختی استخراج بیت‌کوین چقدر خواهد بود.

این یکی از دو عاملی است که باعث می‌شود وقتی یک نفر سوال می‌کند آیا استخراج بیت‌کوین سود دارد نمی‌توانید به او پاسخ دقیق و روشنی بدهید.

دلیل دوم، وجود نرخ تبدیل متفاوت است. البته شما می‌توانید در محاسبه‌گرهای استخراج بیت‌کوین، نرخ کاهش سود سالیانه را وارد کنید.

Conversion rate (نرخ تبدیل): از آنجایی که هیچکس نمی‌داند در آینده نرخ تبدیل بیت‌کوین به دلار و دلار به ریال چقدر خواهد بود، پیش‌بینی سودآوری بیت‌کوین بازهم مشکل‌تر می‌شود. فقط زمانی که شما صرفا به خاطر جمع‌آوری بیت‌کوین اقدام به استخراج می‌کنید، این موضوع نباید برای شما مطرح باشد (زیرا دیگر نرخ تبدیل برایتان مهم نیست و مقدار بیت‌کوینی که بدست می‌آورید برایتان مهم است)

اما اگر قصد دارید بیت‌کوین بدست آمده از استخراج را در آینده نزدیک به پول تبدیل کنید، باید نوسانات قیمت بیت‌کوین را در نظر بگیرید.

محاسبه‌گر سود استخراج بیت‌کوین

برای محاسبه همین این پارامترهایی که خدمت شما توضیح داده شد می‌توانید از محاسبه‌گر سودآوری بیت‌کوین که در لینک زیر قابل مشاهده است استفاده کنید:

مشاهده محاسبه‌گر استخراج بیت‌کوین

بیایید یک مثال بزنیم:

امروزه یکی از پیشرفته‌ترین سخت‌افزارهای استخراج‌کننده بیت‌کوین Antminer S9 نام دارد. این سخت‌افزار همچنین با نام ASIC نیز مشهور است. این سخت افزار دارای نرخ استخراج 14 TH/s است.

دستگاه استخراج بیت کوین

 در این محاسبه، قصد داریم هزینه‌هایی شامل هزینه برق، هزینه استخر استخراج و… را محاسبه کنیم ولی هزینه خرید سخت افزار لحاظ نشده است.

بیایید همه این موارد را محاسبه کنیم.

توجه: این محاسبه فقط یک مثال است و فقط برای زمانی که محاسبه انجام شده اعتبار دارد.

محاسبه گر استخراج بیت کوین

 

این اطلاعات از محاسبه‌گر پیشرفته استخراج بیت‌کوین گرفته شده است و این داده‌ها در آن استفاده شده است:

1 درصد کارمزد استخر استخراج بیت‌کوین
12.5 بیت‌کوین پاداش هر بلاک
14 Th/s نرخ هش
1375W مصرف منابع با هزینه 0.01 دلار به ازای هر کیلووات

تاریخ محاسبه: ماه می 2019 (اول خرداد 98)

بعد از 12 ماه ما حدودا 1373 دلار سود خواهیم داشت.

چند نکته مهم

 • ما هزینه خرید سخت‌افزار را محاسبه نکرده‌ایم 
 • این محاسبه با نرخ هر بیت‌کوین 7875 دلار انجام شده است.
 • نتیجه این محاسبه براساس هزینه برق، سختی استخراج و سایر فاکتورهای مانند قیمت بیت‌کوین می‌تواند به میزان زیادی تغییر کند.
 • هزینه هرکیلووات ساعت برق در ایران را 1 سنت معادل حدودا 140 تومان در نظر گرفته‌ایم
 • هزینه‌های فنی دیگر مثلا نصب و راه‌اندازی ماینر لحاظ نشده است

در جدول زیر چند دستگاه ماینر که محبوبیت زیادی در بازار دارد معرفی شده است:

نامویژگی
Antminer S17 Pro
 • برند برجسته انت ماینر با قدرت پردازش 53 Th/s
 • قابلیت استخراج بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش
 • یکی از جدیدترین ماینرها (معرفی آپریل 2019)
 • توان مصرفی معادل 2094 وات
 • بهره‌وری انرژی 0.04j/Gh

انت ماینر قوی
جزییات بیشتر و قیمت + خرید در ایران

Antminer S9j
 • برند برجسته انت ماینر با قدرت پردازش 14.5 Th/s
 • عملکرد قدرتمند با کمترین حرارت تولیدی
 • پربازده ترین ماینر در بازار
 • توان مصرفی معادل 1350 وات
 • بهره‌وری انرژی 0.093j/Gh

انت ماینر s9

جزییات بیشتر و قیمت + خرید در ایران

AvalonMiner 1041 سری A10
 • قدرتمندترین و کارآمدترین ماینر شرکت Canaan
 • قدرت پردازش 31TH/s در حالت نرمال و 36.9TH/s در حالت توربو
 • بهبود عملکرد قابل ملاحظه نسبت به مدل قبلی
 • توان مصرفی 1736W در حالت 31TH/s و 2361W در حالت 36.9TH/s
 • بهره‌وری انرژی 56j/Gh

خرید ماینر Avalonminer

جزییات بیشتر و قیمت + خرید در ایران

براساس هش‌ریت (قدرت پردازش) دستگاه‌های فوق می‌توانید محاسبات خود را انجام دهید.

استخراج ابری بیت‌کوین (Cloud mining)

یک مفهوم با نام استخراج ابری بیت‌کوین وجود دارد به این معنی که شما سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین را خریداری نمی‌کنید ولی در عوض کامپیوترهایی که به این کار مشغولند را اجاره می‌کنید. میزان بیت‌کوینی که در این روش بدست می‌آورید براساس قدرت هش که خریداری کرده‌اید متغیر است.

شاید فکر کنید این روش استخراج بیت‌کوین خیلی عالی است زیرا نیازی نیست همه دردسرهای سروکله زدن با سخت‌افزار، نگهداری و کارهای فنی را داشته باشید ولی اگر محاسبه کنید، متوجه می‌شوید هیچیک از از این سایت‌های استخراج ابری بیت‌کوین در طولانی مدت سودآور نیست.

بسیاری از سایت‌هایی که وعده سودهای بالا را می‌دهند کلاهبردار هستند و هیچ سخت‌افزاری برای استخراج بیت‌کوین در اختیار ندارند و صرفا با ترفند پونزی پول افراد را به گردش در می‌آورند تا زمانی که با پول‌های که جمع آوری کرده‌اند فرار کنند.

یک سایت که در مقایسه با سایرین، اعتباری بالاتری دارد و در استخراج ابری بیت‌کوین فعال است Genesis Mining نام دارد که زمانی طولانی است در این زمینه فعالیت می‌کند. (شما می‌توانید از کد تخفیف vROJEm برای خرید هش از Genesis Mining استفاده کنید.)

اما در هر حال باید قبل از هر گونه هزینه‌ای میزان سودآوری آنرا بسنجید و صرفا به دلیل اینکه قصد دارید بیت‌کوین بدست آورید دست به هزینه کردن نزنید ( یک راه آسان بدست آوردن بیت کوین، خرید آن است. برای بدست آوردن بیت‌کوین می‌توانید آنرا از این سایت بخرید )

 

استخراج سایر ارزهای رمزنگاری‌شده (cryptocurrency)

یک راه‌حل جایگزین دیگر این است که استخراج ارزهای مشابه بیت‌کوین را در نظر داشته باشید. امروز بیش از 1000 ارز دیجیتال مشابه بیت‌کوین وارد عرصه شده است و استخراج برخی از آنها بسیار راحت‌تر است

مشکل اینجاست با وجود این همه ارز مشابه بیت‌کوین، چگونه می‌توانیم تشخیص دهیم کدام ارز مناسب است و سودآوری مناسب دارد. برخی از ارزها Litecoin , Dogecoin و Peercoin هستند.

برای اینکه بدانید استخراج کدامیک از ارزها سودآور است، می‌توانید سایت CoinChoose که یک بررسی کامل از ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد را دنبال کنید.

در این سایت قادر خواهید بود سختی استخراج Altcoin ها (ارزهای رمزنگاری‌شده مشابه بیت‌کوین) را ببینید و تشخیص دهید با استخراج کدامیک از ارزها شانس سود بیشتری وجود دارد.

 

ریسک‌های استخراج بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری شده

شاید استخراج بیت‌کوین و سایر ارزها فعالیتی سودآور باشد اما قطعا ریسک‌هایی نیز دارد. برخی از ریسک‌ها عبارتند از:

 • نوسانات قیمت ارز موردنظر
 • نوسانات قیمت دلار
 • افزایش سختی (difficulty) استخراج
 • افزایش هزینه برق
 • ضرر و زیان به دلیل عدم آشنایی فنی با کار
 • کاهش درآمد به دلیل وجود کارمزدهای صرافی‌ها

 

بالاخره استخراج بیت‌کوین سودی دارد؟

با توجه به محاسبات بالا، به نظر می‌رسد در طولانی مدت شما می‌توانید سود خوبی از استخراج بیت‌کوین بدست آورید (زیرا به احتمال قوی قیمت بیت‌کوین بسیار بیشتر از مقدار فعلی خواهد بود) اما باید مقدار زیادی سرمایه برای سخت‌افزار کنار بگذارید و استخراج بیت‌کوین را بصورت یک حرفه و کاملا تخصصی دنبال کنید.

اما اگر شما زمان یا پول کافی در اختیار ندارید و نمی‌توانید با مسائل فنی استخراج بیت‌کوین کنار بیایید، شاید بهتر باشد با خرید بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید. (البته اگر ریسک سرمایه‌گذاری در این کار را می‌پذیرید)

خلاصه مطلب:

یک عدد ثابت به عنوان درآمد استخراج بیت‌کوین نمی‌توان ارائه داد. زیرا دستگاه‌های مختلف وجود دارد و هزینه برق، سختی استخراج، قیمت ارز دیجیتال و… در محاسبه درآمد دخیل است. این اطلاعات همیشه در حال تغییر هستند.

به همین دلیل شما باید این اطلاعات را از منابعی که ذکر شده دریافت کنید و محاسبه را از طریق محاسبه‌گرهای آنلاین انجام دهید:

هش‌ریت دستگاه استخراج: این مورد در مشخصات دستگاهی که خریداری می‌کنید ذکر می‌شود. مثلا 16 TH/s

توان مصرفی: این مورد در مشخصات دستگاهی که خریداری می‌کنید ذکر می‌شود. مثلا 2094 وات (W)

هزینه هرکیلووات ساعت برق: این مورد را طبق تعرفه برق مصرفی‌تان بدست آورید و تبدیل به دلار کنید.

کارمزد استخر استخراج: این درصد، در سایت استخر به وضوع نوشته شده است. استخرهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید.

سختی استخراج و قیمت بیت‌کوین معمولا در محاسبه‌گرهای آنلاین بصورت خودکار وارد می‌شود.

در نهایت این نکته را یادآوری می‌کنیم که شما نمی‌توانید بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای امروز تصمیم به استخراج ارز دیجیتال بگیرید و روز بعد شروع به استخراج سودآور ارز کنید و درآمد داشته باشید! اینکار نیاز به تحقیق، مطالعه، درک مفاهیم اشاره شده و بررسی از جانب شما دارد.

این مطلب به عنوان یک راهنمای اولیه به شما کمک می‌کند درآمد از استخراج را محاسبه کنید و یک دوره جامع آموزش استخراج ارز نیست.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

272 نظر
 1. سلام روز بخیر…با تغییر پاداش هر ماینر، حداقل سود یک ماینر در چه مبلغه بیت کویین میشه؟چون برای خرید خیلی مهمه،یه میانگین، مثلا بین ۷۰۰۰تا ۸۰۰۰ دلار نرخ بیت کوین باشه،کف سود یک ماینره

 2. سلام ببخشید من قصد خرید یه دستگاه دارم که ماهی۵ میلیون برام درامد داشته باشه و صدا و مصرفش کم و مناسب باشه چه پیشنهادی دارید

 3. سلام خسته نباشید
  آیا با گوشی موبایل میشه استخراج کرد؟ اگر میشه چه نرم افزاری باید نصب کنیم؟

  1. سلام جناب محتشمی پور گرامی ، خیر با هیچ تلفن همراه ، لپ تاپ ، کامپیوتر خانگی و … نمی شه تقریبا هیچ چیزی استخراج کرد و موارد موجود اکثرا کلاهبرداری هستند.

 4. سلام خسته نباشید، ممنون میشم بگید که این آمار و ارقام برای روز چند ساعت کار کردن دستگاهه؟

 5. سلام خسته نباشید،ببخشید میشه بگید با دو دستگاه استخراج بیت در ماه چه مقدار استخراج میشه؟؟؟
  من خودم اصلا اطلاعات در مورد بیت ندارم فقط از طریق یه دوست تونستم دو دستگاه بگیرم و همه کارارو دوستم انجام میدم حتی کیف پولمم دست اونه

  1. سلام .
   تقریبا می تونم بگم بطور متوسط با کسر هزینه ها 10% سرمایه گذاریتون می تونه براتون سود باشه مثلا با خرید دو ماینر 30TH تقریبا با قیمت 22 تومن می تونین ماهی 2میلیون و دویست بردارید .
   همه بسته به شرایط و قیمتها داره . البته با توجه به صحبتهای بالا که هزینه پاداش بلاک نصف میشه ممکنه این درصد کمتر هم بشه …

 6. سلام ،من میخواهم دستگاهی با 15th بگیریم به نام Avalon852 ،خواستم بپرسم این دستگاه با این سختی بلاک تا چند ماه میتونه درامد داشته باشه?

 7. سلام وقت بخیر آقا من ده روزه که تو بلاک چین ثبت نام کردم و با کامپیوترم استخراج ابری میکنم, بطور همزمان به سی تا استخر کلود وصلم و تو این ده روز ,یکدهم بیتکوین استخراج کردم….هر چی حساب میکنم از نظر تئوری درسته اگه میشه راهنماییم کنید یعنی میتونم درآمدمو به ولت خودم انتقال بدم یا پولمو میخورن؟؟ خیلی واسم مهمه اگه ممکنه پاسخ بدین ممنونم .

  1. هزینه برقتون رو میگید من میخوام با کامپیوتر شخصی استخراج کنم ولی نگران هزینه برقش هستم

  1. سلام، طبق روشی که در مطلب اشاره کردیم درامد رو محاسبه کنید
   فقط باید مقدار هش رو وارد کنید و بقیه موارد رو صفر بذارید
   در استخراج ابری ممکنه شرکت ارائه دهنده این خدمات مقداری کارمزد بابت نگهداری (Maintenance fee) کسر کنه و به این موضوع هم باید توجه داشته باشید

 8. سلام مچکرم از توضیحاتتون که با صبوری پاسخگو هستین…با حدود ۳۰ میلیون چه دستگاه ماینری میتونم بگیرم و ماهی چقدر درامد داره ممنون از راهنمایی تون

 9. با سلام مهندس جان اول تشكر كنم بابت زحماتتون
  سوالم اين هستش كه آيا با٥٠٠ميليون تومان سرمايه گذاري و با برق صنعتي توجيه داره سرمايه گذاري ما براي اين كار ممنون ميشم جواب بدهيد

  1. سلام، خواهش میکنم
   شما که قصد سرمایه گذاری این مقدار پول رو دارید باید برید یک نفر که مشاور ماینینگ هست رو پیدا کنید و ازش مشاوره بگیرید
   نحوه محاسبه سود بطور تضمینی شرح داده شده با این حال هرکس میخواد سرمایه گذاری کنه باید به نظرم از شخصی امین که تجربه راه اندازی فارم رو داشته مشاوره بگیره.
   من تجربه و تخصصی در این زمینه ندارم.

  2. داداشهای گلم من ماموربرقم هرجاماینرروجریمه کردن وگرفتن دیگه نتونسته کاری بکنه کلاتومملکت مااشتباهه نمیارزه

 10. سلام . من خودم 6 سال ماینر هستم

  ماینینگ حتی اگر از برق رایگان استفاده کنید تا 14 ماه آینده سود اقتصادی خود را از دست می دهد
  مهمترین نکته بعد از هزینه برق , افزایش درجه سختی 5 % در هر 14 روز است (متوسط و برون یابی)

  دوستانی که که هم اکنون می خواهند وارد شوند, متوجه باشند که دیر شده است و شاید فقط بتوانید پول هزینه شده دستگاه را بدست آورید

  1. سلام منظور شما چیه من الان دستگاه تهیه کردم ینی به ضرر تموم میشه برام و بعد ۱سال باید بندازم بره ۱۰ تا دستگاه گرفتم ۱۵۰ میلیون

 11. با سلام. ممنون از مطالب کامل و مفیدی که تهیه کرده و در اختیار بقیه قرار دادید. من و یکی دیگه از دوستام تصمیم داریم با سرمایه 300 میلیونی چند دستگاه ماینر (احتمال زیاد T17) بخریم. سوله و برق تقریبا مجانی هم در اختیار داریم. شما تا چه حد این کار رو مقروم به صرفه میدونید؟ با تشکر.

  1. دوست عزیز مقرون به صرفه
   در ثانی سوالاتون خیلی کلیه یه مقدار مطالعه کنید خیلیاش جواب داده می شه دست آخر شما اگر برق رایگان دارید یه کم فکر کنید ازش خیلی استفاده ها می شه کرد.

 12. سلام میخواستم بدونم مثلا با یه کیس 10ميليوني که می خریم حداکثر و حداقل درآمدی که میشه داشت به چه صورت.?راهی برای دریافت درآمد هست?

 13. سلام به همه علاقمندان ماینینگ
  به کسایی که تازه وارد این کار شدند و کسانی که با استخر استخراج مشکل دارند عرض میکنم که از استخر viabtc استفاده کنید. طبق تجربه شخصی خودم بهترین استخره.
  ***

 14. سلام خسته نباشید
  میشه چند تا از نرم افزار های استخراج بیت کوین رو بگید
  بعد باسیستم خونگی
  RAM4
  CPU CORE I3
  و دو گیگ هم کارت گرافیک چند سال وقت میبره که یک بیت کوین استخراج کنم

  1. سلام، استخراج بیت کوین با سیستم خونگی شدنی نیست
   سایر ارزها رو میشه استخراج کرد ولی توصیه نمیشه چون درآمدی نداره
   قدرت سیستم های خونگی برای استخراج ارز کافی نیست.
   البته سیستم های کسب درآمدی وجود داره و افرادی با این وعده که میتونن از طریق سیستم های معمولی استخراج ارز رو انجام بدند عضوش میشن ولی درآمد اصلی در این سیستم ها از طریق زیرمجموعه گیری هست و نه استخراج.

   1. با سیستم های خانگی کدام ارزها رو می توان استخراج کرد
    بعد با 10 نفر زیر مجموعه گیری میشه ؟؟؟
    بعد با لپ تاپ هم میشه ماین کرد یا به لپ تاپ آسیب وارد میکنه

 15. سلام خدمت شما
  محاسبات شما اشتباه است جناب قیمت برق تساعدی است به ازای مصرف بیشتر از 600 کیلووات در ماه قیمت برق به 329.5 تومن به ازاری هر کیلووات ساعت برق میرسد اما باز هم به صرفه است چون با این مشخصا مثلا :
  1127 w/H
  قیمت دستگاه S9 مثلا حداکثر 9 میلیون تومان است
  اما نرخ هش ریت آن Hash /S = 14 Th/s است که با یه محاسبه با ماشین حساب های ارز دیجیتال میفهمیم ک
  243 هزار تومن تقریبا پول برق ماهانه میاد واسه شما به ازای هر دستگاه
  1,200,000 = یک میلیون و دویست سود آوری داره که منهای پول برق = 900,000 = نهصد هزار تومن سود خالص
  پس به ازای 9 میلیون سرمایه شما 900 هزار تومن سود خالص دارین با قیمت برق خانگی واقعا به صرفه هستش هیچ کاری مثل این کار سود نداره
  اطلاعات بیشتر جهت راهنمایی = **** یا ****

  1. سلام دوست عزیز
   شما ماینینگ میکنید?
   میشه بپرسم با چقدر هزینه میشه شروع کرد که به سوددهی برسه?

  2. سلام دوستان من میخوام اینکارو شروع کنم ولی به مشاوره نیاز دارم.کسی هست ک معرفی کنید؟(بنظرتون چطور هست)؟

 16. درود استخراج با ماینر m3v2 استوک بصرفه است در ضمن برق کشاورزی دارم و میخواهم ۶ دستگاه بخرم .سپاس

 17. عنوان مقاله شما این است آیا ماینینگ بیت کوین در سال ۹۸ سود آور است؟ قطعا افرادی مثل من که جذب این تیتر میشوند خود متخصص نیستند وگرنه نیاز به طرح چنین پرسشی نداشتند اما متن مقاله بسیار طولانی شما هیچ جواب صریحی به این پاسخ نداده است و بیشتر به طرح‌های موضوعات فنی و ایجاد چالش های ذهنی پرداخته کاری که باعث میشود سوال بیشتری طرح شود و کامنت بیشتری گذاشته شود و مطلب شما بیشتر دیده شود که از نظر اخلاقی درست نیست تیتر شما به متن شما هیچ ارتباطی ندارد البته فقط شما اینطوری نیستین متاسفانه تمام سایت های ایرانی به این روش روی آوردند سعی کنید روشنگر و پاسخگو باشید سپاسگزارم

  1. سلام، ممنون از انتقاد شما
   سوال «آیا استخراج بیت کوین سودآوره» یه جواب مستقیم و همیشه ثابت نداره دوست عزیز.
   وگرنه ما یه عدد رو با فونت بزرگ به عنوان درآمد استخراج در اول مطلب می نوشتیم و خیال همه رو راحت میکردیم
   این محاسبات نیاز به شرح داره تا شخص بدونه که این درآمد چطوری محاسبه میشه.
   چون در هر شرایطی، درآمد متفاوته و محاسبه غلط ندادن بهتر از اینکه که محاسبه غلط یا با ابهام ارائه بدیم

   من در انتهای مطلب خلاصه رو میارم تا ابهام برطرف بشه.
   مرسی

 18. من یک کامپیوتر گیمینگ با مشخصات زیر دارم
  intel core i5 7400
  16gb ddr4
  NVIDIA GeForce GTX 1050 2gb
  چه اندازه دلار در ماه میتوانم به دست آورم ؟
  و چگونه از محاسبه گر استخراج بیت کوین استفاده کنم؟
  وقتی سایتشو باز کردم درآمد ماهیانه ام را 200.07 دلار محاسبه کرد
  واقعا میتوانم اینقدر پول در بیاورم؟ اگر میشه بگید چگونه شروع به استخراج بیت کوین کنم من کاملا تازه کارم با کریپتوتب پول خوبی بدست نمی آورم و پول برقش بیشتر میشود و نمیتوان از کارت گرافیک استاده کرد
  ببخشید طولانی شد لطفا جوابم را کامل دهید

  1. اگه مطلب و کامنت ها رو بخونید با جزییات توضیح دادیم
   هش ریت کارت گرافیک رو بدست بیارید و با محاسبه گر، درآمد رو حساب کنید
   میتونید یه نرم افزار ماینینگ هم برای تست نصب کنید، اکثر نرم افزارها مقدار درآمدی که میتونید بدست بیارید رو میگن
   مثلا computta
   ماهی 200 دلار رو اشتباه حساب کردید، سیستم گیمینگ چنین درآمدی نداره

   1. ممنون عالی بود فقط من میرم کتاب رو حتما دانلود میکنم اما واقعا متوجه نشدم به طور شانسی یه ارزی رو خریداری کنیم یا میتونیم تا حدودی بفهمیم کدوم ارز خوبه؟ .

    اخه معلومات شما خیلی بیشتر از کسایی مثل من هست . به نظر شما ما هم میتونیم تو این کار وارد بشیم ؟ .

    و راهش چیه .

    ممنونم

    1. وقتی میگیم با سیستم‌های خونگی نمیشه ماین کرد، منظور ارزهایی مثل بیتکوینه که قدرت پردازش زیادی نیاز داره.
     ممکنه سایر ارزها رو بشه با سرعت خیلی پایین ماین کرد. بستگی به ارز و سیستم شخص داره.

 19. سلام.
  بنده قصد خرید یکی دو دستگاه ماینرو دارم و به همین دلیل زیاد توی اینترنت مطالب درموردش خوندم
  قصد خرید s9 دارم. ولی جای زیادی توضیح ندادن که آیا برق خانگی میتونه بکشه یا نه
  برق خانگی ما تک فاز هست
  شما خودتون تجربه دارید یا کسیو میشناسید که تجربه ماینینگ با برق خانگیو داشته باشه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 20. سلام مهندس
  خسته نباشید
  درمورد استخراج namcoin میخواستم بپرسم که چطور میتونم استخراج کنم ؟ ممنون

 21. سلام.بین ماینر Ebit 10 و s9j کدومش بهتره؟
  اینترنت مورد نیاز باید چن مگ باشه؟
  میشه با مودم های مبین نت استفاده کرد؟و با یک سوئیچ نت بین دو دستگاه به اشتراک بذارم؟؟

 22. سلام اقای مهندس من تازه میخوام وارد بیت کوین بشم قصد دارم ۲عدد دستگاه s11بخرم سود دهیش چقد میشه ینی هزینه اینترنتش برقش که بیرون بره

 23. با سلام
  ایا بدون پیوستن به استخر استخراج هم میشه ماین کرد یا نه ؟

  اگه میشه به چه صورت ؟

  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  1. سلام، از لحاظ تئوری و فنی شدنی هست ولی برای اینکه سودآور باشه سرمایه بسیار زیادی میخواد (صدها میلیارد تومن).
   چون در مورد بیت کوین، بدون استخراج استخر، شانس پیدا کردن یک بلاک خیلی خیلی پایینه. چون هش ریت شبکه بسیار زیاده و یک ماینر معمولی به تنهایی شانسی برای پیدا کردن بلاک نداره.

   استخرها برای این ایجاد شده تا اشخاص با هش ریت پایین بتونن با مشارکت همدیگه درآمد بیشتری کسب کنن.
   جزییات بیشتر در مورد استخرهای استخراج

 24. جناب جهانديده سلام و عرض شب بخير
  بسيار خوبه كه ميبينيم دوستاني مثل شما كه به چنين حرفه اي وارد اند بدون هيچ مضايقه و دريغي اقدام به در اشتراك گذاشتن اطلاعات براي عموم مردم اند و به همين خاطر صميمانه ازتون ممنونم .
  امروز پس از گشتن هاي فراوان به دنبال ماينر مناسب نهايتا به s9i و cheeta miner f1 رسيدم ولي به نظر يكي از دوستان اشنا به ماينيگ كه ميگفت f1 سريع خراب ميشه رو همين s9 باقي موندم خواستم نظر شما رو هم بدونم
  در ضمن دوستم ميگفت از سيم كشي خونگي استفاده نكن چون ماينر هميشه روشنه سيم ها دوام نميارن و ذوب ميشن و بجاش بايد يك سيم جدا گانه بعد از كنتور بكشي و فقط ماينر رو بهش وصل كني كه به نظر منطقي ميومد اگه اطلاعي مستند در اين مورد هم داري لطف كن جواب بده
  خيلي ممنون از وقتي كه ميزاريد

 25. سلام مهندس
  افرادی هستن که فارم دارن و در صورتی که ماینر بخری و در اختیارشون بذاری 33% از سود رو میخوان.مثلا از هر سه ماینر درآمد 1 ماینرو برمیدارن . با شرایط و نرخ امروزه فکر کنم 10 ساله سرمایه اولیه ام برگرده.به نظرت مقروم به صرفه هست؟ ضمنا اینکه میگن درسال2020 پاداش نصف میشه درآمد ماهم نصف خواهد شد؟

  1. سلام، خود شما باید بسنجید که براتون به صرفه هست یا نه.
   آره در سال 2020 پاداش استخراج نصف میشه ولی بعیده قیمت بیت کوین در همین حدود باقی بمونه
   اگه قیمت بیت کوین رشد خوبی کنه میتونه کاهش درآمد از بابت نصف شدن پاداش استخراج رو پوشش بده.

 26. با عرض سلام و احترام
  با توجه به ماشین حساب های محاسبه سود آوری ماینینگ به نظر می رسد استخراج بیت کویین همچنان سود آور باشد
  ولی این محاسبه گر ها درجه سختی استخراج بیت کویین را در نظر نمی گیرند و فقط نوع دستگاه و هش ریت آن و نوع و بهای برق مصرفی و کارمزد استخر را در نظر می گیرند
  آیا با توجه به سختی استخراج بیت کویین که مدام در حال افزایش و در عوض قیمت بیت کویین (نه ارزش آن) که در حال کاهش هست
  و با توجه به نزدیک شدن به سال 2020 و نصف شدن پاداش استخراج
  آیا درآینده استخراج بیت کویین برای مینی فارم ها مقرون به صرفه و سود آور خواهد بود؟
  ممنون میشم پاسخ بدهید
  با تشکر از شما

  1. سلام وقت شما بخیر
   محاسبه گرها، میزان سختی استخراج رو در زمان فعلی (دقیقا زمانی که محاسبه رو انجام میدید) در نظر میگیرن
   بنابراین عددی که محاسبه گر میده براساس شرایط زمان محاسبه است
   “آیا درآینده استخراج بیت کویین برای مینی فارم ها مقرون به صرفه و سود آور خواهد بود؟” کسی دقیقا پاسخ این سوال رو نمیدونه دوست عزیز.
   مثل اینه که بپرسید قیمت بیت کوین در سه ماه یا مثلا 1 سال آینده دقیقا چه رقمی خواهد بود!
   تصمیم گیری صرفا براساس تحلیل ها و بررسی چشم انداز آینده انجام میشه و من هم توی این زمینه دانش و مهارتی ندارم

 27. سلام آقای جهاندیده
  من مطالب طیادی از سایت شما و بقیه خوندم ولی هیچ جایی نتونستم راجع به استخراج تو سایت اصلی bitcoin.com یعنی https://console.pool.bitcoin.com/login مطلبی پیدا بکنم!
  واسه استخراج از این آدرس چطور باید اقدام کنم؟
  داشبورد و منو هاش یه کم پیچیده هست.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام، قبل از هر چیز که نیاز به سخت افزار دارید
   اگه سخت افزار داشته باشید راهنمای کار هم معمولا همراهش هست
   و اجباری هم وجود نداره، استخراج از طریق این استخر انجام بگیره
   ممکنه درآینده راهنمایی برای این استخر تهیه کنیم

   1. پس این روش مرسوم و به صرفه نیست.
    ممنون بابت راهنماییتون و اینکه زود جواب دادید.

 28. من قصد دارم بیت کوین استخراج کنم و سوالم اینه که من 6تا کامپیوتر دارم 5تاشو بکنم زیرمجموعه یکی از کامپیوترهام بهتره یا اینکه با همه کامپیوترام به یه اکانت وصل بشم. ممنون میشم جواب بدین

 29. سلام من بروزر کریپتوتب رو روشن گذاشتم و ماین کردم و در یک ساعت نزدیک 3 گیگ نت منو خورد و همش 5 ریال به دست اومد . حالا کار ندارم که سیستم من برای اینکار نیست ولی سوالم اینه که چقدر نت مصرف میکنه و چرا انیقدر زیاد ؟ پس اگر اینجوری باشه پس هزینه اینترنتش سر به فلک میزنه

 30. سلام ایا با هفتاد یا هشتاد میلیون میشه دستگاه خرید و راه اندازی کرد و بعد به سودهی رسید و بعد از چند. ماه امکان برگشت سرمایه وجود داره

 31. سلام مهندس
  ببخشید یک سوال مهم داشتم آیا با دستگاه ماینیگ هم میشه برای cryptotab کار کرد؟
  مجموعه داشت و از استخراج اون ها هم درصد گرفت؟
  همه با گوشی یا کامپیوتر مجموعه و زیر مجموعه درست میکنن و درآمدش خیلی ناچیزه اما اگر مجموعه همه دستگاه ماینینگ داشته باشن مطمنا سود خوبی بدست میاد
  آیا همچین عضو گیری برای اشخاصی که دستگاه ماینینگ دارن هست یا خیر؟
  واگر cryptotab همچین امکانی نداره استخری هست که این امکان رو داشته باشه؟؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  1. سلام، کریپتوتب یه مرورگر هست که روی دسکتاپ نصب میشه، بنابراین روی هر دستگاه استخراجی که قابلیت نصب این نرم افزار رو داره قابل اجرا هست
   دستگاه ماینینگ چندین نوع داره و باید ببینید قابلیت نصب نرم افزار روی دستگاه هست یا نه

   1. سلام من تازه با بیت کوین آشنا شدم چطور درامد حاصل از دستگاه ماینر رو توی ایران می شه به تومان تبدیل کرد مگه کشور ما تحریم نیست و سوال دیگ این که درآمد دستگاه ها به دلار هست یا بیت کوین ؟

   2. سلام مهندس من چطور میتونم از زیر مجموعه کسی تو مرورگر کریپتو تب خارج بشم بدن ایکه به مجموعم اسیب نرسه لطفا راهنمایی کنید

 32. سلامو عرض ادب، بنده تمام مطالب ونظرات وپاسخ های عالی شمارو خوندم، اما یک. سوال هنوز ذهنم رو مشغول کرده.راستش من تازه میخوام ورود کنم، از صحبت های شما
  ما فهمیدیم استخراج بیت کوین با سیستم خانگی و لب تاب بی فایده ست و ارزشی نداره، ولی اگر بنا رو بگذاریم بر عضو گیری با همین سیستم خانگی ها و لب تاب ها چطور؟ چیزی شبیه به شرکت های هرمی در نظر بگیرید تا متوجه منظورم بشید، و بعد با چه تعداد عضوگیری میشه به درامد خوبی رسید؟ مثلا اگر ده نفر عضو مستقیم داشته باشیم و اون ده نفر هر کدوم ده نفر تا مثلا عدد صد، خوب این صد نفر چقدر سود برای نفر اول میارن؟ با همون نسیستم خانگی با وظیفه عضو گیری، اگر به دلار یا تومان بگید ممنون میشم

  1. سلام، خیلی ها به همین شیوه که میگید نرم افزارها و رباتهای استخراج ارز رو معرفی میکنن
   درآمدش به دلیل اینکه همه از سیستم خونگی استفاده میکنن و از طرف دیگه، خیلی ها هیچ پیشرفتی نمیبینن خیلی کند رشد میکنه
   خیلی ها بعد از نصب نرم افزار متوجه میشن که درآمد چندانی نداره و باید زیرمجموعه گیری کرد و به همین خاطر قیدش رو میزنن
   از لحاظ تئوری بله اگه شما 10 نفر رو معرفی کنید و اونا هم 10 نفر رو بیارن و الی آخر تا 5-6 سطح پیش بره و همگی هم 24 ساعت یا 12 ساعت در روز سیستم شون رو روشن بذارن تا ارز استخراج بشه شما به درآمد قابل توجهی میرسید
   ولی این نتیجه توی دنیای واقعی قابل دستیابی نیست، به دلایلی که گفتم.
   برنده اصلی سیستمی هست که افراد رو جذب میکنه وگرنه فعالیت به این شکل در هر مقیاسی که باشه به نظرم ارزش وقت و انرژی و تمرکز رو نداره.
   فقط به عنوان یه ریز درآمد شاید میشه بهش نگاه کرد، در همین حد.

 33. سلام. ممنون از سایت خوب و راهنمایی های صبورانه و دقیق شما.
  من در حال حاضر به فکر شروع این کار افتادم و قصد سرمایه گذاری در حد ۵۰ میلیون تومان رو دارم و با توجه به محاسبات در سایتی که فرمودید این مبلغ ماهیانه ۵میلیون تومان سود آوری داره…
  سوال بنده این است که آیا واقعا این سود آوری و محاسبات درست هست و اتفاق می افتد؟ و در کل این مبلغ سرمایه گذاری در مقایسه با اصطحلاک دستگاه ها و غیره ارزش دارد با این قیمت بیت کویین و دلار یا خیر؟
  لطف بفرمائید راهنمایی کاربردی و موثری بکنید ممنون میشوم.

  1. سلام، اگه اعداد درست رو در محاسبه گر وارد کرده باشید درامد هم حدودا به همون میزانی که نشون میده خواهد بود
   هش ریت دستگاه های استخراج ممکنه به خاطر افزایش دما و خطاهای دیگه افت کنه، بنابراین همیشه درصدی نوسان وجود داره
   در مورد میزان بیت کوینی که استخراج میشه چون سختی استخراج بطور مداوم در حال کم و زیاد شدن هست، درآمدی که در محاسبه گر میبینید برای همین لحظه است، فردا یا چند روز دیگه بررسی کنید می‌بینید به احتمال قوی عدد دیگه ای به شما میده.
   عده زیادی مشغول به استخراج هستن، اینکه ارزش داره یا نه من نظری ندارم. باید خود شما بسنجید.

 34. سلام. یه سوال دارم . من میخوام یه ماینر 851 Avalon بخرم. توی مشخصاتش نوشته که هش ریتش 14.5TH/S هست.
  توی این مطلب شما ماینر Antminer S9 رو بررسی کردید. من توی محاسبه گر سایت ماینر گیت هش ریت ماینر 851 Avalon رو چک کردم و در جواب نوشت که توی یک ساعت 3.53697 BTC میتونه استخراج کنه. یک : مگه این عددی که من نوشتم ، نمشه 3 بیت کوین؟
  دو: اطلاعاتی که توی بررسی ماینر Antminer S9 که توی این مطلب هست، خیلی از چیزی که من انتظار داشتم پایینتره. میشه یه توضیح کوجیک بدید؟
  ممنون میشم.

  1. سلام، در ماینر گیت محاسبه گر بیت کوین وجود نداره
   استخراج 3.5 بیت کوین در ساعت یک محاسبه کاملا اشتباهه، چیزی که شما دیدید احتمالا مربوط به اتریوم یا اتریوم کلاسیک بوده
   محاسباتی که نوشتیم برای زمانی هست که مطلب منتشر شده. سختی استخراج بیت کوین بطور مداوم تغییر میکنه و باید بصورت آنلاین محاسبه رو از طریق سایتهایی که اشاره شده انجام بدید

 35. سلام خسته نباشيد
  با توجه به پرسش و پاسخ هاتون اينو متوجه شدم كه ماين كردن با سرمايه و تعداد دستگاه هاي زيادي مقرون به صرفه هستش ، به نظر شما با ٦٠٠-٧٠٠ ميليون سرمايه ميتونيم روي بازدهي خوب از اين كار حساب باز كنيم؟

  1. سلام، عده ای با سرمایه کمتر هم الان درامد خوبی دارند
   با این حال، برپایی یه مزرعه ماینینگ حتی کوچک، چالش ها و مشکلات خودش رو داره
   از جمله خرید دستگاه مناسب، تنظیم و آماده سازی، خنک سازی دستگاه ها، نگهداری، قطعی برق و اینترنت و…

 36. سلام .مهندس میخوام یه دستگاه تقریبا خوب بخرم چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید ؟ و تقریبا درآمد ماهیانه چقدر میشه ممنون میشم جواب بدید 🙏🙏🙏

 37. سلام مهندس دستگاه انت ماینر S9j بعد از یک سال چه اتفاقی براش می افته البته اگر جای خنک باشه ایا کلا باید جایگزین شه یا قطعه مصرفی باید عوض شه مثل پاور . ممنون …

  1. سلام، معمولا اصلی ترین دلیل از رده خارج شدن این دستگاه ها اینه که سختی استخراج تا حدی بالا میره که می‌بینید استخراج با دستگاه های قدیمی‌تر به صرفه نیست
   قطعه این دستگاه ها رو نمیشه تعویض کرد و باید دستگاه جدیدتری خریداری بشه

 38. ببخشید برای استخراج ارز دیجیتال چه سخت افزاری مهم هست؟؟
  سی پی یو یا جی پی یو یا رم؟؟
  مثلا برای چ ارزی سی پی یو مهمه ؟؟ چ ارزی جی پی یو مهمه ؟؟ یا چ ارزی رم مهمه؟؟
  مثلا ارز اتریوم جی پی یو مهم هست!!
  البته موقع استخراج هم اگ میزان فعالیت سی پی یو رو نگاه کنیم بیشتر سی پی یو هست ولی چیزای دیگم تاثیر دارن!! اگ میشه جواب بدین و لطفا ی آِدی تلگرام بدین باهاتون چت کنم!!

  1. در مورد دستگاه های استخراج این مطالب رو بخونید:
   https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/mining
   برای استخراج اتریوم اغلب از کارت گرافیک استفاده میکنن
   در مورد بیت کوین، دستگاه های بخصوصی برای استخراج بیت کوین بکار میره که ASIC نام دارند
   مطالبی که در لینک ذکر شده هست رو بررسی و مطالعه کنید

 39. سلام.خوبین؟؟ببخشید فرمولی برای محاسبه Hash Rate (نرخ هش) یک کامپیوتر یا لپ تاپ هست؟؟
  اگه هست لطفا بگین یا به ایمیل پیام بدین باتشکر
  موفق باشید

   1. برای استخراج از طریق باز گزاشتن ی صفحه در مرورگر(کریپتو تب نیست) به نظر شما سرور مجازی & اختصاصی به درد میخوره؟؟!!چون سرور مجازی & اختصاصی رم و سی پی یو بالایی دارند!!

     1. خب دوستم با سرور مجازی کرکی(رم16 سی پی یو یا 6 بوده یا 8) اینکار رو انجام داده و موفق شده هشت هزار ارج دوج کوین در حدود چندساعت استخراج کنه!! هزینه سرور مجازی خیلی نیست!! البته منم هنوز انجام ندادم!!
      میشه ی آیدی تلگرام بدین بیشتر با هم صحبت کنیم؟؟!!

     2. سرور مجازی کرکی یعنی سرور مجازی دزدی (البته عذرمیخوام بابت بکار بردن این کلمه)
      وقتی کسی سروری رو کرک میکنه طبیعیه که هزینه ای برای سرور پرداخت نکرده
      خود شما میتونید تست کنید، سرور بگیرید و بعد استخراج ارز رو انجام بدید تا ببینید سود داره یا نه

 40. سلام من 6 تا دستگاه ماینر میخوام بگیرم تا 17 میلیون هر دستگاه میتونه هزینه مصرف برق خودشو بده و یه چیزی هم دست ادمو بگیره یا نه؟

  1. باسلام سپاس ازتوضیحات روشن و دقیق شما
   در شرح مشخصات ماینرها در باره
   G32
   Innosilicon
   هش ریت ان نوشت ۶۶Gh/s در حالیکه نسبت به مثلا Antminer S17 Pro 53TH بانرخ هش 53Th/sهم قیمت وهم بازدهی ان بالاتر ذکر شده
   مگر. یک THهزار برابرGH نیست
   متشکرم اگر شما توضیح بفرمایی

 41. سلام
  من به برق رایگان دسترسی دارم در این شرایط می صرفه اقدام به استخراج بیت کوین کنم؟
  تقریبا هیچ اطلاعاتی درباره بیت کوین و نحوه استخراج و… ندارم

 42. با سلام
  من میخواستم بدونم برای اول کار باید چند تا دستگاه Bitmain Antminer S9 را خریداری کنم که بتونم درآمد قابل توجهی داشته باشه .

 43. سلام
  یه نفر با سرمایه 50 میلیونی با برق روستایی شروع به استخراج بیت کوین کرده،و شروع به جمع آوری سرمایه از دیگران شده،به ازای هر 7میلیون تومن که از هرکسی میگیره ماهی 200دلار میده،آیا سرمایه گذاری در این کار با این رقم سود خوبه؟یا سرمایه گذاری نکنم؟؟؟؟

  1. داداش یا دلار نمیدونی چیه یا قیمت دلار رونمیدونی.۷میلیون میگیره ۲۰ میلیون ماهانه سودبده!!!!

 44. سلام دوست عزیز ایا شما میگین ک من 1 میلیون ساتوشی رو در سایت فری بیتکوین شرط ببندم یا یه سری سایت های معتبر که ساتوشی میگیرن بعد مدتی یه مقدار سود میدن بهت بنظرتون کدوم بهتره

 45. سلام خسته نباشید بعضی سایت میگن 1 مگ هش برابر با اینقد بیتکوین من سرعت ماینم50 هش بر ثانیه هس چقد باید داشته باشم که 1 مگا هش شه ؟

  1. سلام
   KH/s: کیلوهش در ثانیه یا یک هزارم هش در ثانیه
   MH/s: مگاهش در ثانیه یا یک میلیون هش در ثانیه
   GH/s: گیگاهش در ثانیه یا یک بیلیون هش در ثانیه
   TH/s: تتراهش در ثانیه یا یک تریلیون هش در ثانیه
   PH/s: پتاهش در ثانیه یا یک کوادریلیون در ثانیه

   بنابراین 1 مگاهش بر ثانیه، 20000 برابر 50 هش بر ثانیه است

 46. سلام. یک سوال در مورد آنتماینر داشتم. اینکه یک آنتماینر که یک الگوریتم مثلا میتونه ارز siaprime استخراج کنه امکانش هست با دستکاری کاریش کنیم که الگوریتمش عوض بشه و باهاش بتونیم بیت کوین استخراج کنیم ؟ این الگوریتمی که برای هر دستگاهها تعریف شده کامپیوتر کوچکی که روی خود آنتماینر هست تشخیص میده که باید فقط فلان الگوریتم استخراج بشه یا نه این هشت بردها هستند که از اول اینطوری ساخته شدند؟

 47. با سلام
  یه والت معتبر که بشه توش دوج کوین نگهداری کرد رو معرفی کنید(برای نگهداری یک میلیون دوج) خیلی مهمه میترسم این سایتهایی که الان توشون دوج دارم اسکم بشن

  خیلی ممنونم
  یا علی

 48. با سلام شما برای شروع کار چه مدلی رو معرفی میکنید؟ و این که در ماه از اون یک دستگاه چقدر سود خالص ب دست میاد با دلار ۱۰ تومن. لطفا پاسخ بدین حتی اگر تقریبی هم میگین فقط بگین مرسی

 49. سلام اگه vps یا سرور مجازی خوبی بخرم ایا بصرفه هست که با اون استخراج بیت کوین یا اتریوم یا ارزهای دیگه رو انجام بدم میشه هم ی مثال با سرور مجازی با چه مشخصاتی ماینینگ بصرفتره ممنون

  1. سلام، استخراج با سرور مجازی برای هیچ ارزی به صرفه نیست
   مگر اینکه بخواید Node راه اندازی کنید که اون بحثش جداست و برای ارزهای مختلف متفاوته و در شرایط فعلی سودآوری چندانی هم نداره

 50. سلام
  دستگاه را چطور میتونیم خریداری کنیم و شروع بکار کنیم؟؟
  ممنون میشم راهننایی بفرمایید

 51. سلام
  ببخشید
  دستگاه Innosilicon Equihash A9 ZMaster
  اگر
  ۵۰KSOL/s
  قدرت داشته باشه
  استراخ بیت کوین گلد طبق ماشین حساب خیلی سود خوبی داره
  ایا ارز بیت کوین گلد رو صلاح میدونین؟
  و خرید و فروشش رو میشه انام داد یا نه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 52. باسلام وتشکر از راهنمایی وحوصله ای که بخرج میدهید
  من تازه میخواهم وارد کار استخراج شوم
  چند سوال از خدمتتون دارم
  اگر بخواهم پنج يا شش دستگاه با کنترلر به هم اتصال بدم برای استخراج بیت کوین آیا سود دهی تصاعدی خواهد شد یا برای هر دستگاه همان حدود پانصد دلار خواهد بود وهمچنين عمر دستگاه چه قدر است؟این کار ارزش انجام دادن رو داره اصلا

  1. سلام، محاسباتی که در این صفحه قرارداده شده آپدیت نیست
   باید طبق راهنمایی که قراردادیم، مقدار هش‌ریت تجمیعی دستگاه‌ها رو وارد محاسبه‌گر کنید تا میزان درآمد به طور تقریبی بدست بیاد.

 53. سلام وقتتون بخیر چند تا سوال داشتم
  1- سختیه شبکه اگر 2 برابر بشه یعنی اگر دستگاه صد دلار میده اون موقع 50 دلار میده در ماه؟
  2-سختی شبکه ارتباط مستقیم با قیمت بیت کوین داره یا نه ربطی نداره؟
  3-اگر برق رو رایگان در نظر بگیریم شما خرید 1 دستگاه s9i رو پیشنهاد میدید یا 2 دستگاه +T9 ?
  4-عمر و کیفیت کدوم از این 2 دستگاهی که اسم بردم بهتره؟

  1. سلام وقت بخیر
   1 – بله وقتی سختی استخراج دو برابر بشه، درآمد با همان هش ریت (همان دستگاه) نصف میشه
   2 – سختی استخراج معمولا با افزایش قیمت بیت کوین بالاتر میره چون عده بیشتری به سمت استخراج ارز میرن
   3 – من پیشنهادی ندارم
   4 – باید از فروشنده بپرسید یا در سایت سازنده مقایسه کنید

 54. دوست عزیز عکس ماینری که شما داخل سایتتون قرار دادین antminer s9j شما در امد بیتکوینشو زدی 7740418 و درامدشو به دلار559 زدی چرا بجای دوازده صفر نه تا صفر زدی من دوستم تازه شروع کرده با لپتاپ در امد بیت کوینش رو 40 میلیون و.درامدش به دلار روی 3 دلار چجوری محاسبه کردین شما؟ ممنون میشم جواب بدین

 55. با سلام و احترام.من چند تا سوال دارم که خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.
  ۱.آیا این کار قانونی است و برای ما مشکل ساز
  نیست.
  ۲.آیا مصرف برق بالایی نسب به درآمد استخراج دارد.
  ۳.و مصرف اینترنت چقدر است.
  ۴.آیا به cpu کامپوتر آسیب می‌رساند.
  ۵.آیا بدون زیرمجوعه می‌شود درآمد داشته باشیم.
  ۶.آیا این کار حلال است یا کلاه برداری.
  ۷.آیا وقتی بیت‌کوین استخراج کردیم می‌توانیم در ایران بفروشیم.یا به صرافی معتبر.
  و اینکه چگونه زیرمجموعه گیری کنیم.

  1. شما اگر بتونید بالای 5 هزار نفر در level 1 داشته باشید و هر کدوم ار اونها حراقل سیستمی داشته باشن با هش ریت 300 بر ثانیه و روزی 12 ساعت میانگین روشن باشن …میتونم بگم به سود خوبی میرسید

  2. سلام وقت بخیر
   1 – استخراج ارز در ایران تا جایی که میدونم غیرقانونی نیست
   2 – بله مصرف بالای برق یکی از اصلی ترین هزینه هاست
   3 – مصرف اینترنت خیلی ناچیزه
   4 – اگر دمای سخت افزار بالا بره و خنک نشه بله
   5 – در برخی از ربات های تلگرام و سایتها مثل cryptotab با زیرمجموعه گیری درامد داشته باشید
   6 – اصل کار کلاهبرداری نیست ولی سایتهای کلاهبردار زیاده ، شما باید بیشتر تحقیق کنید. ظاهرا هنوز مفهوم استخراج ارز رو نمیدونید چیه
   7 – بیت کوین رو میشه به ریال فروخت: روش خرید و فروش بیت کوین با ریال

 56. سلام و وقت بخیر
  بیت کوین هایی که از طریق برنامه هایی مثل cryptotab بدست می آید را چطور میشه انتقال به wallet?

 57. سلام خسته نباشید

  مهندس من نظرم روی دستگاه Obelisk SC1 افتاده که ۵۰۰gh قدرت داره روی الگوریتم سیا کوین
  (برق کشاورزی دارم(
  بتظرتون بخریم؟ صرفه داره؟ و اینکه سختی شبکه سیا کوین چرا انقد زود بالا میره
  امروز نگا کردم نسبت به روز گذشته خیلی بیشتر شده

  و ی چیز دیگ قیمت این دستگاه دقیقا چقدره؟ توی ی سایت ایرانی زده ۲۵ میلیون
  توی ی سایت خارجی۲۴۰۰ دلار و توی ی سایت دیگ هم 1900 دلار
  آخرش کدوم درسته؟؟

  خیلی ممون از شمل

 58. سلام.ببخشید،با توجه به مثالی که زدین و ۵۵۹دلار در ماه درامد فرمودین
  و با توجه به قیمت تقریبی ده میلیون تومانی دستگاه ها
  و افزایش قیمت دلار در ایران،
  ایا ماین کردن صرفه اقتصادی ندارد؟
  با مثال شما،دو ماهه میشود پول دستگاه رو دراورد و مازقی هر چیزی بمونه،بشه درامد
  درسته مهندس جان یا اشتباه محاسبه کردم.

  1. سلام، محاسبات پست بروزرسانی نشده
   باید از طریق محاسبه گری که لینکشو قرار دادیم درآمد رو حساب کنیم
   درآمد در وضعیت فعلی با دستگاه Antminer S9 Hydro حدود 100 دلار در ماه هست ولی سختی استخراج قابل پیش بینی نیست و حتی ممکنه اونقدر افزایش پیدا کنه که هزینه خرید 636 دلاری دستگاه هم درنیاد
   چون سختی استخراج در شش ماه گذشته حدودا دو برابر شده و بعید نیست در شش ماه آینده هم دو برابر بشه

 59. سلام خوبین . بیت کوین استخراج میکنم و کیف پولو ساختم نمی تونم بیت کوین رو به کیف پول انتقال بدم . یعنی توی حساب انتقال میدم ولی توی کیف پول نمیره کیف پول خالیه .ممنون میشم‌راهنمای کنید .و کجا باید حساب ذخیره کنیم تا توی کیف پول بیاد .تشکر از شما

  1. سلام، اگه ادرس کیف پول رو به درستی به سایتی که پرداخت رو انجام میده داده باشید و سایت هم بیت کوین رو انتقال بده (پرداختی داشته باشه)، بیت کوین باید در حساب شما اضافه بشه.

 60. سلام خسته نباشید.
  بنده چندروزی هست میخام ارزش استخراج کنم ولی نمیدونم چی باید استخراج کنم بهتره…بیتکوین ک هیچی…دوژکوین تونستم تو 4روز 100تا استخراج کنم ولی ارزش انچنانی نداشت.
  بهترین ارز برای ماین چی هست که بتونم بفروشمش و سود کنم؟
  درضمن میخام سرور مجازی هم بخرم 6هسته ای 4 عدد ک میشه 24هسته…رم هاشونم 1گیگ هستش.
  ممنون میشم راهنمایی کنین.
  بااحترام

 61. سلام آقای جهان دیده .
  لطفا به سوالم دقیق جواب بدین بیزحمت.
  اگر من همین فردا بخواهم صد میلیون تومان در این کار سرمایه گذاری کنم و حرفه ای هم دنبال این کار بروم ، آیا با توجه به فراگیر شدن دستگاه ها و به تبع اون مشکل شدن استخراج آیا سود دهی قابل قبولی خواهم داشت یا خیر ؟ و اگر بله ، در این صورت تا چه مدت؟؟
  و نیز آیا میتونم هر موقع بخوام دستگاه هایم رو بفروشم تا به سرمایه خودم برسم؟؟
  ممنون و تشکر از زحمتی که میکشین.

  1. سلام، دوست عزیز بطور کلی در حال حاضر با در نظر گرفتن همه جوانب، اینکارو با سرمایه ای که گفتید توصیه نمیکنم
   استخراج ارز فقط در صورتی سرمایه گذاری خوبیه که در مقیاس خیلی بزرگ انجام بشه، یعنی یه مرکز استخراج با چندصد یا چندهزار دستگاه ASIC راه اندازی بشه تا کار استخراج رو انجام بده
   این نظر منه
   شاید بعضی از افراد با توجه به شرایط و انتظاراتی که دارند، استخراج ارز با یکی دو دستگاه رو سرمایه گذاری خوبی بدونن

 62. متوجه نشدم میشه واضحتر بگین راجب این سایت .من حدود 0.008بیتکوین استخراج کردم .

  1. ساده تر بگم کلاهبرداره. اگه تونستید مجانی این بیتکوین از سایت خارج کنید (که بعیده)
   برای برداشت وجهی احتمال زیاد از شما میخواد
   اگر وجهی از شما خواست چیزی پرداخت نکنید.

  1. سلام، سایتی که لینکشو گذاشتید یه ترفند پونزی هست، یعنی پول افراد جدید رو به افرادی که قبلا عضو شدند پرداخت میکنه
   حتی اگه پرداختی هم داشته باشه باید از این جور سایتها دوری کنید

 63. سلام خسته نباشید.میخاستم بپرسم 1btc ب ریال چقد میشه؟میتونم چنج کنم؟ (یک بیت کوین)

 64. سلام الان با بیست ملیون بخوایی وارد کار استخراج بشی خوبه یا نه؟ شما توصیه میکنید؟

 65. سلام من یک کیف پول بلاک چین ساختم وبیت کوین استخراج میکنم اما وقتی فهمیدم ب گوشی اسیب میرساند میخاهم استخراج را متوقف و کیف پول را حذف کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید

   1. اما وقتی وارد سایت هم نمیشوم مقدار بیت کوین متغیر میشود مثلا ارقام ان از دیروز بیشتر است .خیلی نگرانم و نمیخواهم تلفنم اسیب ببیند خواهش میکنم کمکم کنید

 66. سلام خسته نباشید و خدا قوت که با حوصله جواب میدین.نرم افزار computta خیلی تبلیغ داره ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه اگه بخواهیم بعدش انصراف بدیم مقدار بیت کوین بهمون میده

 67. سلام جناب جهانديده، به نظر شما با حدود ٩٠ ميليون سرمايه خريد يك دستگاه zigz1+ درامد بيشتري داره يا مثلا ٩ دستگاه s9؟

  1. سلام، هش ریت دستگاه ها رو در محاسبه گر وارد کنید تا درآمد احتمالی بدست بیاد
   لینک محاسبه گرها در مطلب قرار داده شده
   برای بدست اوردن هش ریت هر دستگاه، نام دستگاه رو در اینترنت جستجو کنید

 68. شرمنده یک سوال دیگه
  نظر شما در رابطه به روغن خنک کننده ماینر چی هست ؟
  کل دستگاه رو میکنی تو روغ هم خنک میمونه هم صدا تقریبا صفر میشه ؟

 69. سلام
  دست شما درد نکنه از جواب تون
  یک سوال دیگه هم دارم
  پول برق چقدر میشه اس 9 بیست وچهارساعته روشن باشه با یک کولر خنک کننده حدودا چقدر پول برق میاد بالای 200 هزار توان یا بالای 500 هزارتومان ؟یا یک چیز فراتر از ایناست؟

 70. سلام…..از کجا میتونم یک دستگاه s9 با قیمت مناسب و کیفیت خوب بخرم؟ دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید….ممنون

 71. سلام
  آیا مبلغ درصد اختصاصی از طریق زیرمجموعه ها از درآمد زیرمجموعه ها کسر می شود؟

 72. اینکه میگن پاداش هر بلاک ۱۲.۵بیت کوین هست درحال حاضر ینی چه.وطی چه مدت ممکنه یک بلاک بدست بیاد؟

 73. سلام
  یک سوال اگه این دستگاه اس 9بگیریم با وجود شرجی بودن اب و هوا شمال جواب گو هست یا سریع میسوزه دستگاه ؟
  تا چه رطوبتی این دستگاه جواب میده .
  اخه شمال خیلی رطوبتش بالاست

 74. یعنی سختی شبکه انقد رفته بالا ک با۳۶هش به زور ماهی۲۲۰دلاربهم بده؟راه حلش چیه چ کنیم.اگه
  کسی بتونه در این خصوص کمکم کنه جبران میکنم

  تشکر

 75. سلاگ جناب.من قصد دارم تو این کار یک دستگاه با قدرت36هش رو خریداری کنم هزینه برقمم مجانیه.ولی الان شما بالا نوشتید دستگاهs9ماهی۵۵۰دلار میده ولی چندتا سایت دیگم رفتم محاسبه کردم نوشت ماهی۲۲۰دلار نهایت درضمن ۲۲۰دلار برای دستگاه با قدرت۳۶هش.ممنون میشم راهنماییم کنید

 76. سلام
  من یک سیستم با سی پی یو i7
  و سه تا کارت گرافیک 1060 انویدیا شش گیگ دارم
  می توانم کار کنم؟

 77. سلام آیا بابرنامه هایی که در حال حاضر وجود داره از طریق گوشی تلفن همراه میشه بیت کوین به دست آورد

 78. سلام میشه عمر تقریبی دستگاه ماینر رو بگین برای مثال s9
  و باید ماینر در چه دمای قرار بگیره
  ایا یک ماینر کافی هست برای درامد زای
  واگه برق رایگان باشه چقدر تاثیر داره ممنون میشم جواب بدین۰۰۰۰

 79. سلام مجدد.
  آیا امکان ایجاد استخر استخراج و دعوت دوستان به استخر برای ماینینگ وجود داره یا نه.و اینکه اگر دستگاه s9hydro به تعداد برای خرید بخوام شما دارید ؟
  اگر بله لطفا اطلاع بدید برای مذاکره و هماهنگی خدمت برسم

 80. سلام جناب جهاندیده
  ممنون بابت پاسخگویی و اطلاعات بسیار جذاب و مفید
  برای کارکرد ماینر نیازی به روشن بودن دایم PC هست یا نه که احتمالا نیست.
  در صورت قطع و وصل شدن برق نیازی هست اپراتور مجدد ماینر رو راه اندازی منه یا اتوماتیک وارد جریان میشه.
  میشه از راه دور کنترلی روی کارکرد ماینر داشت یا نه.به عنوان مثال در هنگام نبودن در محل نصب ماینر ها
  ممنون میشم از اطلاعات خوبتون بتونم استفاده کنم.

  1. سلام، برای ماینینگ دستگاه باید روشن و همیشه به اینترنت وصل باشه
   در مورد اتوماتیک بودن شروع استخراج بعد از قطع برق اطلاعی ندارم اما برای کامپیوتر فکر میکنم تنظیماتی در BIOS هست که خودکار سیستم رو روشن میکنه
   در کل جایی که برق مرتب قطع میشه یا اینترنت اختلال داره استخراج به صرفه نخواهد بود
   چون شانس بدست اوردن ارز با کار مداوم و پیوسته دستگاه ارتباط مستقیم داره و در هر شرایطی دستگاه باید روشن باشه و کار کنه

 81. سلام اقای جهاندیده من چند وقتی هست ک سایت شما و نظراتتون رو درباره استخراج ارزهای دیجیتال رو نگاه میکنم و الان چند وقتی هست ک از کریپتو تب استفاده میکنم و همون طور ک گفتین بصورت انفرادی و با کامپیوتر خانگی نمیشه ب جایی رسید میخواستم ببینم ک با مجموعه گیری فراوان میشه ب جایی رسید؟ ایا این سایت واقعیه ینی تا الان ازش برداشت های بزرگ بوه تا الان؟خیلی ممنون

  1. سلام دوست عزیز بعد از قطع و وصل شدن برق دستگاه مجدد به فعالیت میپردازه مشکلی پیش نمیاد از راه دور میتونی فعالیت دستگاه رو ببینی مثلا چند تراهش پرادزش میکنه یا دور فن چقدره و دما دستگاه چند درجه هست

 82. سلام ببخشید من میخوام یه دستگاه ماینیینگ بخرم ۱۰ ملیون به نظرتون ماهی ۱ تومن میمونه براخودم

 83. با سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون من به تازگی میخوام وارد دنیای استخراج بیت کوین بشم میخوام از سیستم Antminer S9 برا این کار استفاده کنم قیمت این دستگاه تو بعضی سایت ها پایینه و در بعضی دیگر بالاست دلیلش چیه؟ آیا این دستگاه اصل و تقلبی داره تو بازار؟ لطفا راهنمایی کنید

 84. سلام خسته نباشید وقت بخیر
  میخواستم ببینم با شرایط فعلی(قیمت بیت کویین، سختی شبکه، با هزینه برق پایین )اگه 5تا دستگاه انت ماینر s9iبگیرم الان مصرفه؟ ماهی چقد خالص برام میمونه؟

 85. سلام و عرض احترام
  من تازه اشنا شدم با بیت کوین یه کامپیوتر شخصی دارم خونه i3 شیش گیگ رم یک گرافیک
  ارزشی داره استخراج کنم ؟ روزی ۵.۶ ساعت هم میتونم
  سوالم اینجاست ک مطالعه کردم هزینه برق برای من زیاد میاد یا نه و اصلا ارزش داره یا نه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 86. سلام دوست عزیز این رقم که برای انتی ماینر در نظر گرفته شده درسته؟ anti S9
  *****.com/product/antminer-s9
  9 میلیونه؟
  بعد اگه اینو بخریم به چیز دیگه ای هم نیازه؟( S9 به پیسی متصل میشه یا چی؟

 87. سلام من اگه s9بخرم هزینه برق و چیزهای دیگشو حساب نکنم تو یکسال چقدر سود خالصش میشه که بتونم ازش استفاده کنم ممنون

 88. با سلام و عرض خسته نباشید
  ایا در صورت اینکه دستگاههای s9 متعددی خریداری شود احتمال اینکه این دستگاهها بعد از یکسال از دور خارج بشوند هست ایا؟؟؟

  1. سلام، منظور از “از دور خارج شدن” چیه؟ اگه منظور قدیمی شدنش هست که بله حتما اینطور میشه چون سخت افزارهای استخراج ارز بطور مرتب جدید میشن.
   اما اینکه طول عمر دستگاه چقدره، عدد دقیقی نمیشه داد.
   با چیزهایی که خوندم، برخی کمتر از یکسال تونستن استفاده کنن و برخی بیشتر.
   اینکه چطور استفاده بشه و چقدر خنک نگه دارید و سایر عوامل حتما تاثیرگذاره
   باید تحقیق کنید.

   1. با درود
    به نظر من با توجه به اینکه تنها قطعه ای که بیشتر تحت فشار برق قرار داره پاور دستگاه هست بنابراین فکر میکنم اگر به قول شما عوامل دمایی محیطی رعایت بشه اولین قطعه پاور هست که ممنکه آسیب ببینه.
    درست مثل کیس های کامپیوتر که معمولا بیشترین خرابی ماله پاور دستگاه هست.
    ولی اگر قرار باشه طول عمر قطعات داخلی قبل از یک سال به پایان برسه این میتونه مساله مهمی باشه.
    🙏

 89. سلام میشه توضیح بدید از چه سایتی و چجوری بیت کوین استخراج کنم اصلا اطلاعاتی ندارم

 90. سلام
  ممنون بابت مطالب مفید.
  می خواستم نظرتون رو در مورد اینکه با یه سرمایه ۵۰و۶۰ میلیونی ۴ یا ۵ s9 بخرم بهتر ه یا دستگاه دیگه پیشنهاد می دین؟
  برق صنعتی و اتاق خنک مورد نیاز هم دارم.هدف صرفا کسب در امده و نوع ارز تفاوتی نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید

 91. ممنون میشم پاسخ بدین که این دستگاه ها یکسره کار میکنن بدون استراحت؟ مثل کامپیوتر سرور؟

 92. دستگاه اس 9 روزانه چند ساعت ماین میکنه؟ یعنی 24 ساعت بدون توقف ماین میکنه؟

 93. سلام
  وقت بخیر
  استخراج بیت کوین با دستگاه های استخراج کننده و با برق خانگی به صرفه هست؟؟
  تفاوت هزینه برق خانگی و صنعتی حدودا چقدره؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   در مورد برق خونگی و صنعتی اطلاعاتی ندارم.
   باید هزینه هر کیلو وات ساعت برق رو بدست بیارید و طبق محاسبه گرهایی که لینکش در مطلب هست، درآمد احتمالی رو تخمین بزنید

 94. سلام ببخشيد تفاوت x3باs9 درچي هست
  بعد اين كه من ميتونم خودم استخر درست كنم

 95. درود و سلام بر شما. لطفا آموزشهایی در ارتباط با انتقال بیت کوین بدست آمده از طریق افزونه Crypto Tab قرار دهید. من تازه با این روش آشنا شدم ولی اطلاعاتی زیادی ندارم.
  با سپاس

 96. من که هر چی مقاله و مطلب در این زمونه میخونم بازم نمیتونم به یه اطمینان نسبی از کسب درامد داشتن و موفقیت برسم

  همه چیز ریسکی و رو هوا و با اگر و اما و شاید هستش و بنظرم هزینه کردن 10 تا 15 میلیون برای چنین چیزی جیب پر پول میخواد این رقما اصن برات مهم نباشه

  منو یاده سایت های پرداخت به ازای کلیک میندازه که ایرانیا که از سالها پیش تو سایت ها زور میزدن زیرمجموعه بگیرن و پول بگیرن و تهش به ندرت کسی حتی یه دلارم دشت کرد

  1. اینکار نیاز به سرمایه گذاری سنگین داره و باید مثل شرکت های بزرگی که وارد این عرصه شدند استخراج در محل مخصوص، با نیروی کار متخصص انجام بشه.
   وگرنه خرید یکی دو دستگاه استخراج، صرفا تفننی هست و درآمد چندانی عاید شخص نمیشه، مگر اینکه اتفاق خیلی خاصی مثل افزایش شدید قیمت پیش بیاد.

 97. سلام وقت بخیر
  جناب جهاندیده ممنون میشم راهنمایی کنید
  میخوام در این زمینه فعالیت کنم چند سوال داشتم
  ایا هنوز هم ماینینگ بادهی خوبی داره ؟
  و اینکه انت ماینر ها بهترن یا ریگ بندی کنیم
  لطفا اگر میشه اطلاعات تماستون رو مثل تلگرام بذارین

 98. سلام میخواستم بدونم این استخراج هایی که میشه کرد رو مثلا در حد 250 دلار در ماه . هر ماه تبدیل به ریالش کرد یا فقط ارزش ارزی مجازی دارن؟
  و یه سوال دیگه این دستگاه های استخراجی برا بیت کوین هست رو میشه رو ارز هایی دیگه مثلا مونرو پیاده کرد یا نمیشه یا اگه بشه هم راندمانش یا همون مقدار هشش با همون مقدار هشی که برا بیت کوین هست برابره؟

 99. سلام.ببخشید میخواستم بدونم در زمان استخراج بیت کوین مصرف اینترنت چقدره؟

 100. سلام من از طریق چند سایت محاسبه بیت کوین بر حسب دلار توسط دستگاه را انجام دادم.
  14 TH/S
  مصزف 1350 وات
  هزینه برق 0.03 دلار
  و …
  مقدار حدود 2500 دلار در سال بدست میاد شما چگونه در ماه 556 دلار بدست آوردید؟؟؟

     1. با تشکر از پاسختون
      من هم همین رو گفتم شما نوشتی 556 دلار در ماه در حالیکه از ماشین حساب 243 دلار در ماه و در سال 2900 دلار میشه یعنی یکسال طول میکشه تا جواب قیمت دستگاه و هزینه ها رو بده

 101. سلام.
  ممنون از اطلاعات شما.
  من اولین روزی هست که دارم در مورد ارز دیجیتال تحقیق میکنم و به مطلبی که نرسیدم این هست که با توجه به این که:
  1 زیاد شدن ماینرها
  2 هزینه اولیه سخت افزار
  3 هزینه انرژی
  4 بروزرسانی سخت افزار با توجه به پیچیده تر شدن محاسبات در هر سال
  وبا فرض اینکه ارزش ارز دیجیتال بدون تغییر باشد ایا هزینه کردن پول و زمان واقعا صرفه اقتصادی دارد؟

  1. سلام
   بیشتر ماینرها به امید افزایش قیمت ارز موردنظر در آینده، سرمایه گذاری در استخراج ارز رو شروع میکنن.
   به نظر من بحث علاقه و سایر منافع هم مطرح هست، مثلا یکی هست که ترجیح میده خودش رو درگیر اینجور مسائل فنی و کامپیوتری نکنه و معامله کردن و خرید مستقیم ارز رو ترجیح میده.
   ولی شخص دیگه ای به خاطر علاقه اش و به خاطر مزایای جانبی که براش داره (مثلا سخت افزار خرید و فروش میکنه) وارد حوزه استخراج ارز میشه.

 102. سلام
  با توجه به اینکه بنده تازه کار هستم و قصد دارم وارد دنیای درآمدزایی این نوع از ارز دیجیتال بشم، اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید و اگر صلاح میدونید آی دی تلگرام شما را داشته باشم تا بتونم باهاتون در ارتباط قرار بگیرم.
  با احترام
  وحید شهبازپور

   1. سلام مجدد
    لطفا بفرمایید من از طریق لپ تاپ شخصی خودم میتونم با استفاده از پلاگین crypto tab کروم و با چند ساعت استخراج در روز به نتیجه قابل قبولی برسم یا خیر؟
    آیا راهکار دیگه ای (ورود به گروه های استخراج) یا … وجود داره؟
    با احترام

    1. سلام
     معمولا برای کسب درآمد از اینجور برنامه ها و سایتها باید افراد زیادی رو به سایت معرفی کنید و زیرمجموعه بگیرید.
     فعالیت فردی شما به خودی خود هیچ درآمد قابل توجهی نداره و خیلی از اوقات حتی به حداقل درآمد قابل برداشت هم نمیرسه.
     برای استخراج ارز تنها راهکار پر سود سرمایه گذاری برای خرید rig و دستگاه های استخراج هست که علاوه بر نیاز به دانش کافی و سرمایه، ریسک زیادی داره

  1. سلام. کامنت ها رو بخونید پاسخ دادم:

   برای محاسبه میزان درآمد روزانه و هفتگی عدد هش ریت رو در این صفحه وارد کنید:
   https://minergate.com/calculator/cryptonote
   درآمد در جدول پایین نشون داده میشه
   بعد مقدار ارز رو ضربدر قیمت دلاری ارز موردنظر بکنید
   اگه یک ارز رو استخراج کنید بهتره، مثلا xmr گزینه خوبیه.
   اما بازهم به خود شما بستگی داره و میزان سودآوری استخراج هر ارز که در جدول صفحه ای که اشاره کردم میشه دید.

 103. سلام
  من میخواستم از شما مشورت بگیرم که اگه فرض کنیم قیمت بیت کوین تغییری نکند یعنی کم نشود خرید سه عدد antminer s9 و شروع یک کار در خانه خوب است یعنی حدود هزار و پانصد دلار در ماه ولی من از سوختن دستگاه نگرانم بعد یکسال شاید عملا دستگاها قابل استفاده نباشند و یا اینکه به دلیل افزایش علاقه مردم دنیا به ماین دچار محدودیت شود و اینکه با antminer s9 میشه ارز دیجیتال دیگری رو ماین کرد مثل استخر کارت گرافیکی؟

 104. دستگاه A3 با S9 کاملامتفاوت هست، چون دستگاه S9 بیت کوین و بیت کوین کش استخراج میکنه ولی دستگاه A3 با توجه به پروتکل متفاوت، فقط Sia Coin استخراج میکنه…
  حدود هفته پیش فروش دستگاه به قیمت حدود 2300 دلار انجام شد، و با تحویل اول فروردین

 105. یه سوال دیگه هم اینه چرا قیمت a3دو برابر s9 هست ولی قدرتش چند صد برابره چرا الان کسی بیاد مثلا بیست میلیون بده s9 بخره همون a3 منطقی نیس ؟

   1. تو بازار ایران و چین به خاطر کمبود دستگاه A3 قیمت دستگاه، حدودا کمی کمتر از 2برابر فروخته میشه..

 106. سلام ممنون از توضیحات کاملتون من میخواستم در مورد antmınet a3 اطلاع بیابم اولا قدرتش رو نوشته 815 gh یعنی چند صد برابر از این s9 قدرتمند تره ؟ و اینکه چرا قیمتش سه هزار دلار هست تو سایت های ایرانی زدن چهل و پنج میلیون تومان و آیا خودمون میتونیم مستقیم از چین بخریم ؟ و در آخر با این a3 و سودی که زدن ماهی شانزده هزار دلار واقعی هست ؟

  1. سلام. در مورد هش ریت اطلاعاتی ندارم.
   قیمت در سایتهای ایرانی خیلی بیشتر از سایتهای خارجی هست متاسفانه.
   قیمت antminer a3 کمتر از antminer s9 هست، میتونید قیمتها رو در سایت اصلی سازنده ببینید: https://shop.bitmain.com
   سودی هم که شما تخمین زدید اشتباهه، خود شما فکر کنید چطور ممکنه قیمت دستگاهی 980 دلار باشه بعد ماهی 16 هزار دلار سود بده؟!

 107. سلام، خسته نباشید . . .
  نحوه استخراج دوژ کوین چطوری هست؟! من هرچی گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم!
  ممنون میشم راهنماییم کنید .

  1. سلام. استخراج دوژکوین با کامپیوتر خانگی با سرعت خیلی کمی انجام میشه و ارزش نداره.
   باید کارت گرافیک بخرید که اون هم بازگشت سرمایه مناسبی نداره.
   به طور کلی توصیه ای به استخراج دوژکوین ندارم، اگه خیلی اصرار به استخراج دارید، میتونید ارزهای دیگه مثل مونرو یا etn رو استخراج کنید و بعد تبدیل به دوژ کنید (که البته استخراج این ارزها هم ماینر مناسب لازم داره)

   1. سلام، ممنون از پاسختون
    به نظر شما استخراج دوژ کوین با استفاده از دستگاه Bitmain AntMiner D3 و یا
    Mineur G-Blade de Gridseed (5.2-6 Mh/s) به صرفه هست؟!
    از چه طریقی میتونم با شما در ارتباط باشم و ازتون مشاوره بگیرم؟!
    ممنون.

    1. سلام. خواهش می کنم.
     بهترین راه اینه از ماشین حساب های محاسبه گر که در سایت ها هست استفاده کنید.
     مثلا این محاسبه گر برای بیت کوین هست:
     https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/btc
     هش ریت دستگاه رو بدست بیارید و هزینه برق و سایر جزییات رو وارد کنید.
     برای دوژکوین هم همینطور، کافیه سرچ کنید dogecoin mining calculator

    1. سلام روز بخیر
     برای بلند مدت بهترین ارز هها برای خرید چه پیشنهاد میدهید
     مثل اتریوم و بیت کوین ک بعد 3.4 سال چند برابر شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *