آموزش استخراج اتریوم + (نحوه محاسبه درآمد ماینینگ)

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
استخراج اتریوم

با تغییر مکانیزم اجماع اتریوم به POS (اثبات سهام)، استخراج اتریوم دیگر در این بلاکچین کاربرد نخواهد داشت.

ماینینگ به عبارت ساده شامل حل کردن مسائل ریاضی پیچیده توسط کامپیوترها و سخت‌افزارهای مخصوص است. در مکانیزم POW بلاکچین اتر، قبل از مرج آن به مکانیزم جدید، ماین کردن اتریوم اغلب توسط کارت‌های گرافیک صورت می‌گرفت. 

استخراج‌کنندگان ارز یا ماینرها، پایه و اساس بلاک‌چین ارزهایی مانند بیت‌کوین و اتریوم هستند زیرا وظیفه ایجاد بلاک‌های جدید (که انتشار ارزهای جدید و تایید تراکنش‌ها نیز در همان حین انجام می‌شود) را بر عهده دارند.

ماینرها به ازای استخراج، مقداری ارز دیجیتال دریافت می‌کنند.

پاداشی که ماینرها بدست می‌آورند گاهی اوقات بسیار وسوسه‌کننده است. با این حال با ورود ماینرهای بیشتر به یک شبکه، سختی استخراج بیشتر می‌شود.

با افزایش سختی استخراج، ماینرها قدرت پردازش و زمان بیشتری برای بدست آوردن پاداشی که سابقا بدست می‌آمد نیاز دارند.

با وجودیکه اغلب ماینرها صرفا به خاطر کسب درآمد وارد این کار می‌شوند، عده‌ای نیز هستند که به خاطر حمایت از شبکه یک ارز، ماینر خود را به شبکه آن ارز متصل می‌کنند.

در مکانیزم جدید آموزش استخراج اتریوم در مقاله دیگری مورد بحث قرار می‌گیرد. به طور کلی، هرچقدر تعداد ماینرها بیشتر باشد، پایداری و امنیت شبکه بیشتر می‌شود و کارمزد تراکنش‌ها نیز کاهش می‌یابد. در ادامه این مقاله به ماین کردن اتریوم و ابزار‌های لازم برای انجام آن می‌پردازیم.

مختصری در مورد استخراج اتریوم

در این بخش از بورسینس قصد داریم استخراج اتریوم را شرح دهیم، اینکه چه چیزهایی نیاز دارید و چگونه باید شروع به ماین اتریوم کنید.

نکته: همانطور که گفته شد، بعد از ارتقای شبکه به اتریوم 2.0، مفهومی به عنوان استخراج اتریوم وجود ندارد چون الگوریتم شبکه به PoS تغییر می‌کند و Staking جای ماینینگ را می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: تکلیف ماینرهای اتریوم بعد از اتریوم ۲.۰ چیست؟

با وجودیکه سلطه بیت‌کوین همچنان بر بازار ارزهای دیجیتال ادامه دارد، برخی مشکلات هستند که شبکه این ارز با آن است. یکی از مشکلات، متمرکز شدن استخراج بیت‌کوین است. البته در گذشته با ماین کردن اتریوم مانند آنچه در بلاکچین بیت کوین مشاهده می‌کنید، این مشکل برای این بلاکچین محبوب نیز وجود داشت.

در ابتدای پیدایش بیت‌کوین، اشخاص می‌توانستند با یک کامپیوتر قدرتمند و حتی لپ‌تاپ به استخراج بیت‌کوین بپردازند.

اما این روزها چنین چیزی ممکن نیست و فقط دستگاه‌های ASIC توان استخراج بیت‌‌کوین را دارند. در مورد اتریوم نیز این وضعیت صادق است و ریگ‌های استخراج، جای کامپیوترهای معمولی را گرفته‌اند.

سودهای بزرگ در این میان به مزارع بزرگ استخراج می‌رسد که سرمایه‌گذاری سنگینی برای خرید هزاران دستگاه استخراج، تجهیزات، خنک‌سازی و اداره اختصاص داده‌اند.

با این حال، یک شخص عادی نیز می‌تواند با تهیه یا تنظیم یک ریگ استخراج در مقیاس بسیار کوچک به استخراج اتریوم بپردازد.

الگورتیم استخراج اتریوم Ethash نام دارد و البته با دستگاه‌های ASIC سازگار نیست.

برای استخراج اتریوم از کارت‌های گرافیک استفاده می‌شود. پاداش استخراج هر بلاک در بلاک‌چین اتریوم معادل 3 اتر (Ether) همراه با کارمزد تراکنش‌هایی است که به ماینر می‌رسد. البته ماین کردن اتریوم نیز چالش‌های خود را دارد چرا که کارت‌های گرافیک نسبت به دستگاه‌های ماینر اختصاصی قدرت کمتری دارند.

با وجودیکه استخراج هر بلاک در بلاک‌چین بیت‌کوین حدود 10 دقیقه طول می‌کشد، این زمان برای اتریوم حدود 12 ثانیه است.

این ویژگی به دلیل پروتکل GHOST اتریوم است. پس در زمانی که ماینرها یک بلاک از بیت‌کوین استخراج می‌کنند، ماینرهای اتریوم چندین بلاک استخراج کرده‌اند.

تفاوت دیگر اتریوم و بیت‌کوین این است که بیت‌کوین محدودیت دارد و فقط 21 میلیون بیت‌کوین می‌تواند وجود داشته باشد اما اتریوم محدود نیست و حداکثری برای آن در نظر گرفته نشده است. به همین دلیل ماین کردن اتریوم فقط به تعداد آن اضافه می‌کرد در صورتی که در اتریوم 2.0، اتریوم به یک ارز ضد تورمی تبدیل شده‌ است.

در شبکه اتریوم، از عبارت GAS برای مقدار اتر که برای کارمزد تراکنش پرداخت می‌شود استفاده می‌کنند.

تفاوت دیگر اتریوم و بیت‌کوین، کارکرد شبکه اتریوم است که می‌‌تواند هر چیز قابل پردازشی را پردازش کند به شرطی که زمان و قدرت پردازش کافی در دسترس باشد.

بیت‌کوین در سمت دیگر، چنین قابلیتی ندارد.

اما همین پیچیدگی اتریوم باعث شده پیچیدگی‌های امنیتی بیشتر در اتریوم وجود داشته باشد که مشهورترین آن حمله مربوط به DAO بود که در پی آن اتریوم مجبور به انجام یک هارد فورک شد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره حمله هکری دائو (DAO Attack)

روش استخراج اتریوم

برای استخراج اتریوم به این موارد نیاز دارید:

 • سخت‌افزار مناسب
 • نصب نرم‌افزار ماینینگ
 • انتخاب استخر استخراج
 • کیف پول اتریوم
 • زمان کافی برای نظارت و بررسی فرایند

اولین قدم برای استخراج اتریوم، خرید سخت‌افزار نیست!

ابتدا باید بررسی کنید که آیا استخراج اتریوم برای شما به صرفه است یا نه؟ آیا پاداشی که از استخراج بدست می‌آید آنقدر برایتان جذاب است که وارد این زمینه شوید؟

در این آموزش استخراج اتریوم، ما به شما می‌گوییم چگونه می‌توانید دوره بازگشت سرمایه اتریوم را محاسبه کنید. 

برای محاسبه سودآوری استخراج اتریوم، محاسبه‌گرهای آنلاین بسیار زیادی وجود دارد. کافیست عبارت ethereum mining calculator را جستجو کنید تا تعداد بی‌شماری را بیابید.

یکی از این محاسبه‌گرها، سایت whattomine.com است.

در ادامه یک محاسبه را برای مثال انجام داده‌ایم.

فرض کنید یک ریگ استخراج و مشخصات زیر را در اختیار دارید:

 • هش‌ریت ریگ استخراج معادل 240 Mh/s دارد.
 • 960 وات برق مصرف می‌کند.
 • هزینه برق 0.01 دلار (تقریبا برابر قیمت برق در ایران) در نظر گرفته شده است.
 • کارمزد استخر استخراج 2 درصد است.
 • و سایر موارد که بصورت خودکار در فرم محاسبه وارد می‌شود.

نکته: هش‌ریت به معنای سرعتی است که دستگاه می‌تواند معادلات را پردازش کند. پس هرچقدر هش‌ریت بالاتر باشد، قدرت پردازش و همینطور درآمد استخراج آن بیشتر خواهد بود (با در نظر گرفتن سایر شرایط).

با وارد کردن موارد فوق در فرم محاسبه درآمد، به تصویر زیر می‌رسید:

محاسبه سودآوری استخراج ارز اتریوم

نکته مهم: این محاسبه‌ای که از درآمد استخراج ارز شده، دائمی نیست و براساس اطلاعات فعلی انجام گرفته و همواره باید جدیدترین محاسبه را خودتان انجام دهید. زیرا سختی استخراج و قیمت اتریوم همواره در حال نوسان است.

پس از اینکه محاسبه را انجام دادید، با محاسبه سایر هزینه‌های ثابت مانند هزینه سخت‌افزار، هزینه برق خنک‌سازی محل استخراج، هزینه خرید تجهیزات جانبی مانند کابل‌ها، تجهیزات برق و… باید کل هزینه‌هایتان را بدست آورید.

سپس بررسی کنید پس از چه مدت به اصل سرمایه می‌رسید. مثلا اگر متوجه شدید بازگشت سرمایه 2 ساله است، یعنی اینکه تا 2 سال اگر سختی‌ استخراج و قیمت ارز ثابت یا در همان محدوده باقی بماند، شما هیچ سودی بدست نمی‌آورید و بعد از 2 سال است که سوددهی شروع می‌شود.

سختی‌ استخراج و قیمت اتریوم هیچ‌گاه ثابت نیست. بنابراین نباید صرفا به اعدادی که محاسبه‌گر نشان می‌دهد توجه کنید.

سختی استخراج در بلندمدت همواره در حال افزایش است و قیمت نیز نوسانات بسیار زیادی دارد.

به همین دلیل ممکن است حتی شخصی با سرمایه گذاری در استخراج ارز، ضرر کند و حتی هزینه‌هایی که کرده تامین نشود.

زیرا علاوه بر افزایش سختی استخراج شبکه اتریوم، همواره دستگاه‌های جدیدی برای استخراج تولید می‌شوند که کار را برای دستگاه‌های قبلی مشکل می‌کنند.

همه این جوانب و حتی سیاست‌های آینده دولت را باید در نظر بگیرید تا متضرر نشوید.

نکته دیگری که باید در مورد ماین کردن اتریوم لحاظ کنید این است که آموزش استخراج اتریوم به روش POW دیگر کاربردی ندارد و وبسایت محاسبه‌گری که در اینجا معرفی شده نیز به صورت مستقیم به پایان عملیات ماین کردن اتریوم در این بلاکچین اشاره کرده است.

با پایان مکانیزم POW در بلاکچین اتریوم، سختی شبکه نیز معنا ندارد و این متغیر از بلاکچین اتریوم حذف شده است.

سخت افزار استخراج اتریوم

برای استخراج اتریوم، باید سخت‌افزار مناسب آنرا تهیه کنید.

دو نوع سخت‌افزار می‌تواند برای استخراج اتریوم به کار گرفته شود:

 • پردازنده‌ها (CPU)
 • کارت‌های گرافیک (GPU)

امروزه کسی از CPU برای استخراج اتریوم استفاده نمی‌کند زیرا کارت‌های گرافیک گاهی تا 200 برابر کارآمدی بیشتری برای استخراج دارند.

در خرید کارت گرافیک، علاوه بر قدرت هش آن باید به برق مصرفی نیز وجود داشت.

اگر قصد خرید چندین کارت گرافیک و ایجاد یک ریگ استخراج دارید، باید بررسی کنید آیا کارت گرافیک مدنظرتان برای قرارگیری در ریگ مناسب است یا خیر.

در جدول زیر برخی از کارت‌های گرافیک رده بالا که برای استخراج اتریوم استفاده می‌شوند را می‌بینید:

کارت گرافیک Nvidia GTX 1070
30 MH/s
کارت گرافیک AMD RX 580 / 570
29 MH/s / 27 MH/s
کارت گرافیک Nvidia GTX 1080 Ti
32 MH/s
کارت گرافیک AMD RX 480
28 MH/s
کارت گرافیک AMD RX 470
29 MH/s

کارت‌های گرافیک بسیار زیاد دیگری هستند که می‌توانند برای استخراج استفاده شوند.

نرم‌افزار استخراج اتریوم

پس از اینکه سخت‌افزار را انتخاب و خریداری کردید، برای آغاز فرآیند ماین کردن اتریوم نیاز به نصب نرم‌افزار ماینر دارید. قبل از نصب نرم‌افزار ماینر، بهتر است بررسی کنید که آیا بروزترین درایورهای کارت‌های گرافیک نصب شده یا خیر.

درایورهای کارت گرافیک را می‌توان در اینترنت جستجو و نصب کرد. بروز بودن با درایورها می‌توانید بازدهی بهتری در ماینینگ بدست آورید.

پس از اینکار باید دستگاه‌تان را به شبکه اتریوم متصل کنید. می‌توانید برای اینکار، با نرم‌افزارهایی مانند ethermine.org کل بلاک‌چین اتریوم را بیش از 20 گیگابایت است روی دستگاه خود دانلود کنید.

پس از تنظیم، Node شما به سایر Node های شبکه اتریوم وصل خواهد بود و می‌توانید ماینینگ را آغاز نمایید یا سایر فعالیت‌ها مانند ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را انجام دهید.

برای شروع فرایند استخراج می‌توانید از نرم‌افزار Ethminer که برای ویندوز ایجاد شده استفاده کنید.

پس از دنبال این گام‌ها، در آموزش استخراج اتریوم برای شروع فرایند استخراج می‌توانید از نرم‌افزار Ethminer که برای ویندوز ایجاد شده استفاده کنید.

Ethminer کارت گرافیک را به کار می‌گیرد تا الگوریتم هش موردنیاز برای امن‌سازی شبکه اتریوم را اجرا کند و استخراج انجام شود.

سایر نرم‌افزارهای ماینینگ اتریوم:

 • WinEth: این نرم‌افزار، استفاده بسیار ساده‌ای دارد و از قابلیت نرم‌افزارهای متن باز مانند Ethminer استفاده کرده تا با یک الگوریتم تنظیم‌کننده خودکار، ماینر را برای عملکرد بهینه تنظیم کند.
 • Dual Miner: یک نرم‌افزار متن‌باز دیگر که برای ویندوز قابل استفاده است.
 • Minergate: این نرم‌افزار نیز به سادگی امکان استخراج انواع ارزها را فراهم کرده است.

استخرهای استخراج اتریوم

می‌توان بدون اتصال به استخرهای استخراج نیز عمل ماین کردن اتریوم را انجام داد ولی اتصال به استخر، درآمدی بیشتری برایتان به همراه خواهد داشت.

برخی از نرم‌افزارهای ماینر بطور پیشفرض به یک استخر وصل می‌شوند ولی برخی دیگر قابلیت انتخاب استخر را دارند.

مطلب مرتبط: استخر استخراج چیست؟

در این آموزش استخراج اتریوم ما فقط بر روی یک استخر تمرکز نمی‌کنیم و شما می‌توانید از بین استخر‌های موجود یک مورد را انتخاب کنید.

اینها برخی از استخرهای استخراج اتریوم هستند:

 • Ethpool/Ethermine: این دو استخر که دو سایت متفاوت (ethpool.org و ethermine.org) دارند در واقع یک استخر هستند که حدود 25 درصد از کل هش‌ریت شبکه اتریوم متعلق به آنهاست.
 • f2pool: استخر اتریوم f2pool به نظر می‌رسد فقط در چین در دسترس است.
 • DwarfPool: با این استخر علاوه بر اتریوم، سایر ارزها مانند مونرو و دش قابل استخراج است.
 • 2Miners :2Miners نیز یکی دیگر از استخرهای استخراج اتریوم است که سرورهایی در آمریکا، آسیا و اروپا دارد.

درآمد از ماینر چگونه بدست می‌آید؟

پس از اینکه استخراج را شروع کردید، بسته به قدرت هش سخت‌افزارتان و تداوم فعالیت، اولین پرداختی‌تان را از سمت استخر استخراج یا نرم‌افزاری که نصب کرده‌اید دریافت خواهید کرد.

استخرها یا نرم‌افزارها یک حداقل پرداخت دارند که باید مقدار اتریوم استخراج شده به این حداقل برسد تا تراکنش انجام گیرد و اتریوم به کیف پول شما منتقل شود.

کیف پول را شما در نرم‌افزار ماینر ثبت می‌کنید. برخی نرم‌افزارها مانند Minergate نیازی به وارد کردن کیف پول ندارد و مبالغ اتریوم در حساب کاربری‌تان در سایت ذخیره می‌شود و پس از آن امکان برداشت را خواهید داشت.

برای انتخاب کیف پول اتریوم، گزینه‌های زیادی پیش‌روی شماست. لیست کیف پول‌های پیشنهادی را در این صفحه ببینید.

پس از دریافت اتریوم، می‌توانید آنرا در سایت‌های ایرانی که به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازند به ریال بفروشید یا اینکه آن را به استیبل کوین مانند Tether تبدیل کنید (برای در امان ماندن از نوسانات قیمت).

آیا استخراج اتریوم ارزش دارد؟

در اغلب ارزهای دیجیتال، سختی استخراج و هزینه آن در طولانی‌مدت افزایش می‌یابد. اتریوم نیز از این قاعده مستثنی نیست.

با این که در آموزش استخراج اتریوم به دستگاه‌ها و فرآیند‌های آن اشاره کرده‌ایم اما اکنون اتریوم دیگر قابل استخراج نیست چرا که از مکانیزم POS برای تایید تراکنش‌های خود استفاده می‌کند. شما می‌توانید با مشارکت در استخر‌های استیک اتریوم، از آن کسب درآمد کنید.

پس از تغییر مکانیزم اتریوم به POS، یک راه‌حل برای این ماینرها این است که پس از تغییر الگوریتم اتریوم، سخت‌افزار خود را برای استخراج ارزهای دیگر اختصاص دهند. پس از پایان دوره مکانیزم POW در شبکه اتریوم، بسیاری از ماینر‌ها به استخراج اتریوم کلاسیک(ETC) پرداخته‌اند که شاهد افزایش چند برابر سختی شبکه آن ظرف چند روز بوده‌ایم.

سوالات متداول

از چه سخت افزاری برای استخراج اتریوم استفاده می‌شود؟

پردازنده مرکزی(CPU) و کارت‌های گرافیک مهم‌ترین روش‌های استخراج اتریوم هستند با این حال کارت‌های گرافیک قدرتمند بازدهی بسیار بالاتری دارند. 

آیا اتریوم پس از استفاده از POS قابل استخراج است؟

اتریوم 2.0 را نمی‌توان با دستگاه‌هایی مانند کارت‌های گرافیک یا CPU استخراج کرد به همین دلیل بسیاری از ماینر‌های این بلاکچین یا دستگاه‌های ماینر خود را فروخته‌اند و یا سایر کوین‌های با بازدهی بالا را ماین می‌کنند.

چگونه اتریوم 2.0 استخراج کنم؟

استخراج اتریوم 2.0 به شیوه POW امکان پذیر نیست. اکنون شما می‌توانید با استیک کوین‌های ETH در این بلاکچین از پاداش‌های کارمزد‌های به دست آمده بهره‌مند شوید

نتیجه گیری

آموزش استخراج اتریوم فقط در زمانی که اتریوم از مکانیزم POW استفاده می‌کرد،‌ کاربرد داشت ولی اکنون بسیاری از ماینر‌های این بلاکچین به استخراج اتریوم کلاسیک روی آورده‌اند.

البته این همه ماجرا نیست و با مشاهده بازار کارت‌های گرافیک، با موجی از فروش کارت‌های گرافیک دسته دوم مواجه می‌شویم که برای ماین ETH به کار رفته‌اند ولی اکنون در استخراج سایر کوین‌ها صرفه اقتصادی لازم را ندارند.

در مکانیزم جدید اتریوم یعنی اثبات سهام (POS)، خبری از استخراج اتریوم به شیوه قدیمی نیست اما همچنان شما می‌توانید از این مکانیزم برای کسب درآمد استفاده کنید. استخر‌های استیک این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا با استیک کوین‌های اتریوم و مشارکت در مکانیزم اثبات سهام این بلاکچین، درصدی از پاداش‌های حاصل از کارمزد‌ها را به دست بیاورید.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

سرمایه‌گذار در بورس از سال 1392 و ارزهای دیجیتال از سال 2018، موسس بورسینس.
89 نظر
 1. سلام و درود فراوان
  دوستان من میخام گرافیک 3060 ti بگیرم بنظرتون کدوم مدل رو بگیرم که هش ریت بیشتری بده

 2. سلام
  بفرمائید انتشار این مطلب برای چه تاریخی است؟ در بالا نوشته شده 2 هفته قبل… ولی از کامنت ها گویا برای 1 سال پیش است و روشی که آموزش داده شده خیلی اعتباری نداره. لطفا توضیح دهید

  1. سلام وقت بخیر میشه بجای خرید ریگ ماینینگ اونو ساخت ؟؟ و میشه ارز هایی مثل ada.dot.sol0 هم مثل لایت کوین استخراج کرد؟

 3. بهترین ارز که میشه با اطمینان ماینش کرد و تا مدتها مشکلی براش پیش نخواهد امد جفت ارز لایت کوین و دوج کوین هست که با ماین لاین کویت جایزه دوج برای ماینر تعلق میگیره قطعا اقای جهاندیده حرف مرا تایید خواهند کرد با ماینر 40 تومنی ماهی 8 میلیون تومن با این وضعیت ارزها سود اوری داره 5/7/1400

  1. لطفا بیشتر توضیح میدین و آدرس ایمیل بزارید باهاتون در اتباط باضم و کمک کنید

   1. سلام
    وقت بخیر
    من می خوام یک دستگاه ریگ آماده کنم، به عبارت بهتر می خوام بخرم و نیاز به راهنمایی دارم ، از منابع مختلف هم اطلاعات به من می رسه ولی نیاز دارم کسی که این کار رو تجربه کرده راهنماییم کنه و اگر هم انجام میده بگه که چطور می تونم از خدماتش استفاده کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

 4. سلام آقاي جهانديده بابت راهنماييهاي تخصصي تان سپاسگزارم
  من اخيرا يك ريگ اتريوم با استخر اترماين راه اندازي كردم در هشت روز اول با چهار كارت گرافيك 580 و مجموع هش ريت 122/7 , روزانه 0/00625 اتريوم برداشت كردم و مبلغ 0/05 اتريوم به كيف پول من نشست ولي بلافاصله بعد از آن با همان 122/7 هشريت كه برقراره بطور متوسط روزانه 0/00285 اتريوم استخراج ميكنم و اين در حاليست كه تمام مشخصات دستگاه از نظر كاركرد و هشريت تغييري نكرده اگر لطف كنيد من رو براي حل مشكل ياري كنيد ممنون ميشم چون نتوتستم از هيچ منبعي اطلاعات درست بگيرم.سپاسگزارم

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز، در این مورد اطلاعی ندارم متاسفانه.

   1. سلام من با یک کارت rx580 8gb دارم ماین میکنم با برنامه nanopool و هش ریت 26 و برق 126w ایا برای من صرف اره و اینکه چطوری میتونم مصرق برقشو بیارم پایینتر

    1. سلام باید آورکلاک کنی و هشریت میره ۳۲ مصرف برق هم میاد ۹۰ وات،شما هیچ تغییری ندادی

 5. سلام دوستان خوب هستین کسی هست بهم این ترم افزارو یاد بده من هیچی نمیدونم از این نرم افزار

 6. سلام ماینر A10 pro که ۷۲۰ mh میده بعد از تغییرات میشه ازش استفاده کرد ؟؟

 7. با سلام و خسته نباشید.
  ببخشید میخواستم بدونم چرا من بعد 17 روز نمیتونم میزان دریافتی دلار خودم رو تو نرم افزار هایو او اس پیدا کنم؟

  1. سلام خوب هستید
   الان میصرفه هزینه کنیم برای استخراج اتریوم
   نظرتون راجب استخراج چیا چی هست ممنون

 8. سلام درامد دستگاه اتریوم من در ابتدای خرید ماهیانه ۴ هزاردلاربود ولی الان شده ۲هزاردلار !!ایا میزان پاداش ها کم شده ؟
  توضیح اینکه تمام رمزهای من را نصب کننده دستگاه دراختیاردارد.

 9. سلام ایا امکان دارد فروشنده ونصاب دستگاه اتریوم بگونه ای برنامه ریزی کند که مقداری از میزان استخراج به کیف ایشان هم انتقال داده شود؟
  مقداری از میزان انریوم استخراجی به کیف پول واریز نشده چگونه میتوان قبل از سوختن ان نسبت به بازگرداندن ان اقدام نمود؟
  چگونه میتوان جهت راهنمایی تلفنی یا حضوری با شما تماس گرفت

 10. با سلام
  خدا قوت
  الان ارزش داره ریگ ماینینگ خرید ؟ و چند وقت میشه ازش استفاده کرد؟

 11. سلام و تشکر از مطالب خوبتان که با صرف وقت آنها را به بهترین صورت منتشر کردید، من خیلی از مقالات شما رو خوندم و با اینکه در رمز ارزها کمی تجربه قبلی داشتم ولی اطلاعاتم خیلی زیاد تغییر کرد.ممنونم. فقط اگه میشه تاریخ برای مقالاتتون قرار بدید بالای مقالات فقط نوشته مثلا برای یکسال پیش ولی تاریخ دقیق انتشارش مشخص نیست

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   ممنون از حمایت شما
   برای تاریخ مطالب حتما فکری میکنیم

 12. سلام اگه روش استخراج عوض بشه.
  امکانش هست که ما با ریگ ها و کارت های گرافیکی که داریم چیز دیگری استخراج کنیم

  1. سلام وقت بخیر، بله ارزهای دیگه هم میشه استخراج کرد، باید جستجو کنید.

 13. سلام .ببخشید اگه اتریوم 2 بیاد این ریگ نمیتونه ارزهای دیگه رو استخراج کنه ؟ مثل زی کش

 14. سلام دوست عزیز
  بنده قصد خرید یک دستگاه اتریوم دارم میشه راهنمایی کنید چیکار کنم و چ نوع و مدلی رو بخرم که آینده داشته باشه

 15. سلام ببخشید میگم کارت های گرافیک که باهاشون اتریوم استخراج میکنن تاریخ استفاده دارن واسه استخراج

 16. سلام و عرض ادب
  میخواستم بدونم به نظر شما با این تغییر الگوریتم که فرمودین در آینده ممکنه تغییر خاصی روی قیمت اتر داشته باشه پیش بینی شما از این چیه که باعث جهش و یا سقوط این ارز میشه یا خیر

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. بطور کلی به توجه به قفل شدن تعداد زیادی اتر برای Staking، عرضه این ارز محدودتر میشه و این میتونه به رشد قیمت کمک کنه.

 17. سلام اقای جهاندیده در استخر viabtc ماشین حساب محاسبه درامد استخراجRVN
  GH/s ≈ 4480 RVN $71.69
  یعنی 1GH داشته باشی 70 دلار درامد داره واقعا؟؟؟؟ باکامپیوتر که رم 8 میشه استخراج کنمRVN

 18. سلام وقت بخیر من تازه با ارزهای دیجیتال آشنا شدم و می‌خوام برای استخراج اتریوم ماینر بخرم، میشه لطفاً راهنمایی کنید.

  1. سلام وقت بخیر. باید حداقل 32 اتریوم داشته باشید و با یک فرایند خاص که پیچیدگی زیادی هم داره Staking رو انجام بدید.
   احتمالا بتونیم یه راهنما در این زمینه در بورسینس منتشر کنیم.

 19. سلام وقت بخیر
  بنده میخام ماینر a10proواسه ماین اتریوم بخرم آیا به صرفه هست یا بعد از استیکینگ از رده خارج میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   اگه قصد خرید ماینر برای اتریوم رو دارید به نظر من اشتباهه چون شبکه اتریوم داره به الگوریتم Pos تغییر میکنه.

   1. سلام الگوریتم pos چی هست و نحوه جدید استخراج اتریوم به چه شکلی میشه ،ممنون از راهنمایی تون

   2. سلام من روش محاسباتیشو بلد نیستم
    میخواستم بدونم با ۳۴۸ th روزی چند دلار بهم مید(یا ماهی چند دلار بهم میده)؟؟؟

    1. سلام سه روز دارم با نرم افزار Phoenixminer استخراج میکنم از کجا می تونم ببینم چقدر استخراج کرده و اینکه چه موقع واریز میشه به کیف پول .با یک کارت rx5700 دارم استخراج می کنم.

    2. سلام خسته نباشید اگر من یک کارت گرافیک11gداشته باشم این کارت چند تراهاش است

   3. سلام و خسته نباشید.
    ایا من با صد میلیون میتونم سیستم ریگ درست کنم و استخراج شرو کنم؟
    و بعد اینکه اتریوم۲ شد استخراج دیگر ارزها هم همچنان سوداور است؟
    تقریبا این کار چقد میتونه برام درامد داشته باشه
    ممنون از پاسختون🌷

 20. سلام وقت بخیر
  من میخواستم یک ریگ قوی جمع کنم میخوام ببینم بعد از اینکه Staking وارد شد چه بلایی سر ریگ من میاد یعنی سرعت ریگ من پایین میاد یا دیگه نمیتونه کار کنه جریانش چی میشه؟ ممنون

 21. سلام، خسته نباشید.
  میگم این مطلب مربوط به 2 سال قبله و فکر نکنم دیگه زیاد به کار الآن بیاد!
  اگر امکانش هست این مطلب رو برای سال 2021 ب روز رسانی کنید.
  ممنون.

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   بله درسته، استخراج اتریوم با کارت گرافیک کم کم داره از رده خارج میشه
   به زودی یک راهنما برای Staking اتریوم می نویسیم.

    1. یه سری پلتفرم هستن که میتونید مبالغ دلخواه اتر رو Stake کنید و نیازی نیست حتما 32 اتر داشته باشید
     ولی هزینه هایی دارن و سود پرداختی شون هم کمتره
     مثلا این سایتو دیدم ولی در مورد اعتبارش خود شما باید تحقیق کنید:
     https://lido.fi

 22. سلام آقای جهاندیده،،من از کامپیوتر و این مسائل سر در نمیارم،
  ولی یه کم با ارزهای دیجیتال آشنا شدم . اولش میخواستم وارد فارکس بشم ولی دیدم کار من نیست !!!!
  پیشنهاد ریگ اتریوم بهم دادن،،،
  اینکه شما گفتید تا چند وقت دیگه نمیشه با ریگ، اتریوم استخراج کرد، ذهنم رو مشغول کرده!!!!
  من راه درآمدی ندارم ، و معلول هستم ،اندک سرمایه دارم تا بتونم یه ریگ حدود ۵۰۰هش تهیه کنم
  لطفاً منو راهنمایی کنید؟؟؟؟
  در مورد اینکه گفتید روش استخراج تعقییر میکنن بیشتر توضیح بدید؟؟
  گفتید ۳۰ اتریوم باید داشته باشیم،
  چجوری؟؟؟
  آیا هنوز وقتش نشده؟؟؟
  من چیکار کنم؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  حسم میگه میشه به حرفهای شما اعتماد کرد!!!
  متشکرم

  1. سلام وقت بخیر
   هرکسی هر پیشنهادی داد رو که نباید قبول کنید
   براساس توانایی خودتون یه راهی پیدا کنید، یا اینکه توانایی ها و دانش خودتون رو با گذروندن دوره های آنلاین و خوندن و دیدن ویدئوهای آموزشی بالا ببرید
   اول آموزش ببینید، بعد خیلی بهتر میتونید تصمیم بگیرید که اصلا اینکار کار شماست یا نه.
   ریگ استخراج، یا استخراج اتریوم و چنین کارهایی برای کسی که دانشی از ارز دیجیتال نداره اشتباه محضه.

  2. سلام به نظر من چیزی که سر ازش در نمیاری واقعا سرمایه گذاری نکن برو تو بورس ایران اینطوری بهتره الان بورس ایران بهتر شده

 23. سلام. کسی در مورد ربات های ناگرامی استخراج اتریوم اطلاعی داره.
  من به حد برداشت رسیدم بعد برای برداشت فوری نیازمند خرید اکانت ویژه هست.
  اگر هم اکانت نخریده میزنه تا یک ماه آینده واریز میشه.
  آیا کسی برداشتی داشته. ممنون میشیم راهنمایی کنید. به نظرم کلاهبرداری باشه؟!

 24. سلام
  ممنون میشم یک راهنمایی بفرمایید که چند وقت بعد از پروژه اتریوم ۰۲ ماین کردن با کارتهای گرافیکی تموم میشه ؟؟

 25. سلام دوستان تاریخ 4 ابان ماه رباتی در تلگرام شروع به فعالیت کرده که به ازای هر کلیک در هر 30 ثانیه 0.00045اتر ثبت میکنه برای هر اکانت…بعد از جمع اوری 0.25 اتر قابل برداشت هست
  ایا این شکل از استخراج واقعیت داره؟؟

  1. سلام این ربات ها تنها برای کلاه برداری هستن. من تو همین ربات فعالیت کردم ولی اتریومی نداد

 26. سلام لطفا منو راهنمايي كنيد با ريگ ب صرفه ترين ارز چيه براي ماين؟اتريوم الان خيلي كم شده سودش با٥٥٠مگاهش ماهانه١ اتريوم ميده كه فعلا٣٧٠دلاره.

 27. این مشخصات هشریتی که دادید برای یک کارت گرافیکه ؟؟؟ و اینکه یکم از مصرف برقش بگید ایا مثل ماینر برق زیادی مصرف میکنه؟؟؟

  1. سلام. هش‌ریت انواع کارت گرافیک رو معمولا با سرچ کردن انگلیسی میتونید بدست بیارید
   بله کارت های گرافیک معمولا برق زیادی مصرف میکنن.

 28. سلام خسته نباشید من چند دستگاه ماینر دارم که فقط میتونن بیت کوین و بیت کوین کش و چند موردارز دیگر رو استخراج کن . ایا راه حلی داره با تغییر در مایینرهام کاری کرد که اتریوم استخراج کرد

 29. من یه ریگ استخراح اتریوم دادم جمع کردن تمام رمزواکانتهادراختیارشخص راه اندازریگ هست یه چندروزباقدرت ۴۵۰هش نزدیک به ۳۰دلاراستخراج میشدجدیداشده روزی۱۲دلارمیشه راهنماییم کنیدچه اتفاقی داره میافته ممنون میشم

 30. سلام خسته نباشید
  میانگین درآمد استخراج اتریوم با لپ تاپ در ماه چقدر است؟
  مشخصات لپ تاپ:
  RAM:4
  CPU:3
  کارت گرافیک:2

 31. لطفاراهنمایی کنین من تازه ثبت کردم خب باید چندنفرمعروفی کنم برای این اتریوم میگن تا نفرمعروفی نکردی نمیتونی بفروشی درسته یانه

  1. سلام علی عزیز ، متوجه منظورتون نشدم. اگر اتریوم خریداری کردید که کاملا مستقل و آزاد هستید برای انتقال و فروشش. اگر در سامانه ای ثبت نام کردید برای کسب اتریوم اسم و آدرسش رو به اشتراک بزارید لطفا

 32. سلام
  ببخشید میشه چند تا نرم افزار استخر استخراج نصب کرد که هم زمان استخراج کنن؟

 33. سلام دوست عزیز میشه حساب کنید مثلا با ۵۰ میلیون هزینه کردن برای استخراج اتریوم چقدر سود خالص در ماه میتونیم بگیریم؟

 34. سلام خسته نباشید ، یعنی دیگه نمیتونیم با تغییر الگو با کارت گرافیک اتر استخراج کنیم و اگر اینطوره زمانش کیه چون من قصد ساختن ریگ دارم. ممنون میشم جواب بدید .

  1. سلام وقت بخیر
   شیوه استخراج اتریوم عوض میشه و این شیوه جدید رو به نام staking میشناسن.
   گفته شده حداقل 32 اتریوم موردنیازه و نیاز به سخت افزار قوی هم نخواهد بود
   ولی بهتره صبر کرد و دید اساسا چه اتفاقی میفته و توی چه تاریخی این تغییرات در شبکه اتریوم انجام میشه

 35. سلام خسته نباشید ، یعنی دیگه نمیتونیم با تغییر الگو با کارت گرافیک اتر استخراج کنیم و اگر اینطوره زمانش کیه ،

  1. سلام، وقت بخیر
   فکر میکنم تاریخ تغییرات در شبکه اتریوم، در جولای 2020 باشه

   1. ببخشید من یک اتریوم دارم چطوری میتونیم به ریال ایرانی تبدیل کنم
    لطفا راهنمای کنید

     1. ببخشید آقای جهاندیده، یکی از دوستانم پیشنهاد خرید ریگ اتریوم بهم داده و خیلی تایید میکنه که حداقل تا 6 ماه میشه به هزینه ای که کردیم برای خرید رسید. اما الان کامنتا و مطالب شمارو خوندم خیلی نامید شدم لطفا اگه میشه راه حل یا خرید ماین دیگه ای معرفی کنید برای استخراج خانگی ممنون

     2. سلام وقت بخیر دوست گرامی. اگه بازار با همین وضعیت رشد کنه آره احتمالش هست که سرمایه در مدت کوتاهی برگرده.
      من تجربه‌ای در استخراج ارز با کارت گرافیک ندارم و توی این زمینه اطلاعاتم فقط تئوریه.

    1. سلام خوب هستید؟
     عذر میخوام اگر مثلا اتریوم اتفاقی براش افتاد به قول شما دیگه صرف نکرد نیشه با گرافیک و ریگ رو ارز های دیگه‌مثله اتریوم کلاسیک زی مش یا بیت گلد رفت؟ اساسا فکر نکنم تو درامدش تاثیری داشته باشه

     1. سلام بهروز عزیز ، این موردی که می فرمایید متداوله یعنی لزوما افراد با ریگ کارت گرافیک اتریوم استخراج نمی کنند بلکه اون ارزی که به صرفه باشه بر اساس محاسبات رو برای استخراج انتخاب می کنند.

     2. با سلام
      خدا قوت
      الان ارزش داره یک ریگ ماینینگ خرید یا نه؟؟؟ تا چند وقت میشه ازش استفاده کرد
      باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی