بررسی بهترین استخرهای استخراج بیت‌کوین

مزرعه استخراج ارز دیجیتال

ماینرها در دوره‌های خاصی که برق ارزان و سختی استخراج پایین است سود خوبی می‌توانند بدست آوردند.

شما نیز قصد استخراج بیت‌کوین دارید ولی تازه‌کار هستید؟

این مطالب مقدماتی می‌تواند به شما کمک کند:

استخراج بیت‌کوین چیست؟

بهترین دستگاه استخراج بیت‌کوین چیست؟

مشاهده همه آموزش‌های استخراج ارز دیجیتال

اگر در گام‌های اول، برای انتخاب استخر استخراج (Mining Pool) مردد هستید قصد داریم در ادامه به بررسی برخی از استخرهای استخراج بیت‌کوین بپردازیم.

استخر استخراج بیت‌کوین (به انگلیسی Mining Pool) چیست؟

ماینرهای بیت‌کوین معمولا یک گروه تشکیل می‌دهند تا با هم به استخراج ارز بپردازند، زیرا به این ترتیب شانس و احتمال بدست آوردن بیت‌کوین بیشتری دارند. این تعریف ساده استخر استخراج است.

پاداش (یا همان بیت‌کوین) که استخراج‌کنندگان در یک استخر بدست می‌آورند براساس قدرت هش ارائه شده توسط هرشخص بین افراد تقسیم می‌شود. این فرایند بطور خودکار انجام می‌گیرد.

ایجاد یک بلاک در بلاک‌چین بیت‌کوین برای یک ماینر تنها، سال‌ها طول می‌کشد.

اگر یک شخص به تنهایی و بدون پیوستن به یک استخر استخراج، دست به استخراج بیت‌کوین بزند شانس بسیار پایینی برای رسیدن به سود مناسب دارد؛ مگر اینکه قدرت هش بسیار بالایی داشته باشد (قدرت هش شخص به تنهایی به اندازه یک استخر استخراج برسد).

به همین دلیل است که تقریبا همه افرادی که قصد استخراج ارز دیجیتال دارند – چه بیت‌کوین و چه سایر ارزها – با پیوستن به یک Pool این کار را شروع می‌کنند.

بنابراین عضو یک Pool شدن برای ماینرها یکی از بایدها تبدیل شده است.

استخر های استخراج بیت‌کوین

در ادامه برخی از استخرهای استخراج بیت‌کوین را معرفی می‌کنیم.

بزرگترین استخرهای استخراج بیت‌کوین همچنان در کشور چین قرار دارند. استخرها براساس قدرت هشی که در اختیار دارند رتبه‌بندی می‌شوند.

در ادامه چند استخر استخراج بیت‌کوین برتر براساس قدرت هش که از سایت Btc.com نقل شده را می‌بینید:

BTC.com
F2Pool
AntPool
BTC.TOP
Poolin
SlushPool
ViaBTC
Huobi.pool
BitFury
Bitcoin.com
1M1X
BitClub
Bixin
WAYI.CN
KanoPool

استخرهای استخراج بیتکوینمنبع: btc.com

قبل از اینکه به بررسی این استخرها بپردازیم، بهتر است به چند نکته اشاره کنیم. وقتی اندازه یک استخر بزرگ می‌شود، پرداختی به هر ماینر کاهش می‌یابد زیرا باید پاداش بین افراد بیشتری تقسیم شود.

استخرها روش‌های مختلفی برای تقسیم بیت‌کوین استخراج شده در پیش می‌گیرند، از جمله:

Pay per Share یا PPS: مقدار پرداخت برای هر کاربر ثابت است و زمانی که هر Share ثبت به استخراج‌کننده پرداخت می‌شود.

متناسب (Proportional): کاربران براساس مقدار Share ثبت شده، پاداش می‌گیرند.

براساس امتیاز (Score-based): در این روش به Share های جدید برتری بیشتری داده می‌شود و کاربران براساس زمان ثبت Share به تناسب پاداش می‌گیرند.

پرداخت به ازای N شیر آخر (Pay Per Last N Shares) یا PPLNS: این روش مشابه روش “متناسب” است ولی پاداش‌دهی هر Share در دورها متفاوت است.

پرداخت کامل به ازی Share (یا Full Pay-per-Share) یا FPPS: این روش مشابه پرداخت به ازای Share یا PPS است ولی همراه با پاداش، تقسیم کارمزد تراکنش‌ها بین ماینرها نیز انجام می‌شود.

Shared Maximum Pay Per Share یا SMPPS: مشابه روش PPS است اما در این روش، استخر درآمد اضافه‌‌ای را از بلاک‌هایی که به سرعت یافت شده در دورهای بعدی پرداخت می‌کند.

ده‌ها روش دیگر برای پاداش‌دهی در استخرها وجود دارد. برخی استخرها از ترکیبی از این موارد استفاده می‌کنند.

فرق استخر استخراج و کلود ماینینگ

استخراج ابری ارز دیجیتال یا کلود ماینینگ با استخر استخراج تفاوت دارد. از این جهت که استخر استخراج گروهی از ماینرها هستند که پاداش استخراج را بین هم تقسیم می‌کنند.

اما سرویس‌های کلود ماینینگ یا استخراج ابری، سرویس‌هایی هستند که با خرید هش ریت از آنها می‌توانید پاداش استخراج را بدست آورید.

مطلب مرتبط: استخراج ابری (کلود ماینینگ) ارز دیجیتال چیست؟

بررسی بهترین استخرهای استخراج بیت‌کوین

1- استخر AntPool

داشبورد انت پول

AntPool بزرگترین استخر استخراج از نظر قدرت هش است. این استخر توسط بزرگترین تولیدکننده دستگاه‌های ماینر در چین با نام Bitmain اداره می‌شود.

ایجاد حساب کاربری در AntPool رایگان است ولی طبیعتا برای استخراج بیت‌کوین نیازمند سخت‌افزار و نرم‌افزار مناسب هستید. نرم‌افزارها از طریق اینترنت قابل دانلود است.

رابط کاربری این استخر ساده است. درآمد را می‌توانید در داشبورد ببینید و هش ریت دستگاه‌تان را در دقیقه، ساعت یا در بازه روزانه مشاهده کنید.

کارمزدها و پرداخت

امکان انتخاب چندین روش کار وجود دارد که کارمزد آنها به شرح زیر است:

روش solo mine با 1 درصد کارمزد
روش PPLNS با کارمزد 0
روش PPS با کارمزد 2.5 درصد

AntPool کارمزدی که روی تراکنش دریافت می‌شود را فاش نمی‌کند. AntPool تسویه حساب روزانه را برای حساب‌هایی که بیش از 0.001 بیت‌کوین هستند را حدود ساعت 10 AM UTC انجام می‌دهد.

امنیت

در AntPool قابلیت فعال‌سازی ورود دومرحله‌ای، قفل کردن کیف پول و تنظیم اطلاع‌رسانی با ایمیل وجود دارد تا امنیت حساب کاربری افزایش یابد.
انجمن این استخر شامل اطلاعات و راهنماهای موردنیاز برای شروع کار است.

مزایا

AntPool بزرگترین و محبوبترین استخر بیت‌کوین است که رابط کاربری ساده‌ای برای ماینرهای تازه‌کار دارد. قابلیت انتخاب از بین PPLNS و PPS وجود دارد که یک مزیت محسوب می‌شود.

با بررسی دقیق‌تر این استخر می‌توانید به ویژگی‌های جالب‌تر آن پی ببرید. پرداخت‌ها نسبتا خوب هستند و اقدامات امنیتی مناسبی برای حفاظت از کاربران پیاده‌سازی شده است.

معایب

به دلیل اینکه AntPool استخری بزرگ است، پرداخت‌ها قاعدتا باید کمتر باشند. همچنین کارمزد تراکنش‌ها نیز توسط AntPool اعلام نمی‌شود.

2- استخر Slush Pool

استخر slush

Slush Pool اولین استخر استخراج بیت‌کوین بود که در سال 2010 راه‌اندازی شد. از آن زمان تاکنون بیش از 15 هزار بلاک توسط این استخر استخراج شده است.

این استخر توسط شرکتی با نام Satoshi LAbs که یک شرکت واقع در جمهوری چک است اداره می‌شود. این شرکت همچنین اولین والت آفلاین بیت‌کوین، پروتکل ماینینگ stratum و سایر محصولات را نیز ارائه داده است.

این استخر دارای یک سیستم امتیازدهی خاص است، بطوری که در ابتدای هر دور استخراج، Share های قدیمی، امتیاز و برتری کمتری نسبت به Share های جدید می‌یابند.

این روش ریسک تقلب توسط سایر ماینرها که در استخر خود را در یک دور عوض می‌کنند تا پاداش بیشتری بگیرند کاهش می‌دهد.

قبل از اینکه شخص بطور واقعی اقدام به استخراج کند، می‌تواند در حساب دمو (آزمایشی) دست به استخراج بزند. این ویژگی برای ماینرهای تازه‌کار بسیار مفید است.

کارمزدها و پرداخت

کارمزد ثابت 2 درصد از ماینرها کسر می‌شود. حداقل پرداخت 0.0002 بیت‌کوین است و پرداخت‌ها بطور روزانه انجام می‌شود.
روش مبتنی بر امتیاز باعث شده توزیع پاداش بین ماینرها نسبتا عادلانه باشد.

امنیت

Slush Pool دارای قابلیت فعال‌سازی دو مرحله، قفل کردن کیف پول و یک توکن Read-Only است که می‌توان برای زمانی که یک شخص فقط قصد نظارت بر استخراج را دارد بسیار مفید باشد.

مزایا

این استخر سال‌ها فعال بوده و به خوبی پابرجا شده است. رابط کاربری ساده و روان است و روش امتیازی، ریسک فریبکاری را کاهش می‌دهد.

معایب

کارمزد تراکنش نسبت به سایر استخرها نسبتا بالاتر است. با وجودیکه استفاده از روش مبتنی بر امتیاز یک مزیت است، می‌تواند امتیاز کاربر را در صورت توقف استخراج به سرعت کاهش دهد.

3. استخر F2Pool

استخر f2pool

F2Pool یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت‌کوین با مرکزیت چین است که در سال 2013 راه‌اندازی شده است.

علاوه بر بیت‌کوین، ارزهای لایت‌کوین، اتریوم و Zcash نیز با این استخر قابل استخراج است. سطح سختی در این استخر براساس قدرت هش متغیر است زیرا سایت از پروتکل استخراج stratum و vardiff استفاده می‌کند.

کارمزدها و پرداخت

F2Pool مبتنی بر روش PPS فعالیت می‌کند و کارمزد 4 درصدی می‌گیرد که نسبت به سایرین بالاست. حداقل پرداخت 0.001 بیت‌کوین است که روزانه انجام می‌گیرد.

امنیت

قابلیت قفل کیف پول وجود دارد. شما امکان تغییر ایمیل را پس از عضویت نخواهید داشت، همچنین قابلیت ورود دو مرحله‌ای ندارد.

مزایا

F2Pool امکان استخراج بیت‌کوین، لایت‌کوین و زی‌کش را داراست. حداقل پرداخت پایین است و پرداخت‌ها بطور مداوم انجام می‌شود.

معایب

کارمزد 4 درصدی نسبت به سایر استخرها رقم بالایی محسوب می‌شود و هزینه زیادی بر دوش ماینرهاست.

4. استخر BTCC

BTCC یکی دیگر از استخرهای چینی، در سال 2014 راه‌اندازی شده است. BTCC همچنین یک پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال و والت را نیز اداره می‌کند.

ماینرها قابلیت نظارت بر قدرت هش، کل هش استخر و شبکه را دارا هستند و جزییات بیشتری نیز ارائه می‌شود.

این استخر از پروتکل stratum استفاده می‌کند

کارمزدها و پرداخت

BTCC شفافیت زیادی در کار خود دارد. با استخراج هر بلاک بیت‌کوین توسط استخر، 1 تا 2 بیت‌کوین به کاربران تقسیم می‌شود.

پرداخت‌ها بطور مداوم به والت دلخواه کاربران انجام می‌گیرد.

روش ارائه پاداش، PPS است و کارمزد 2 درصدی از کاربران گرفته می‌شود.

مزایا

BTCC یکی از بزرگترین استخرهای استخراج است که اکسچنج و والت خود را نیز داراست. شفافیت در ساختار کارمزدها و معرفی مدل FPPS (به زودی) یکی دیگر از مزایای آن است. BTCC پاداش‌های خوبی به کاربران خود می‌دهد.

معایب

موجودی حساب کاربرانی که مقداری درآمد در آن داشته‌اند پس از 90 روز غیرفعال بودن مسدود می‌شود و به سایت تعلق می‌گیرد.

5. استخر Btc.com

Btc.com از جمله استخرهای بزرگ استخراج است که تحت مالکیت Bitmain قرار دارد. این استخر نیز با پروتکل stratum و VarDiff کار می‌کند.

سایت در سال 2015 راه‌اندازی شد و یک کیف پول آنلاین نیز به کاربران خود ارائه می‌دهد.

کارمزدها و پرداخت

btc.com با اشتراک‌گذاری کارمزد تراکنش‌ها با ماینرها در کار خود شفافیت دارد. روش پرداخت پاداش در این سایت FPPS است و کارمزد 1.5 درصدی از ماینرها کسر می‌کند.

امنیت

سرویس Cloudflare توسط این سایت پیاده شده تا جلوی حملات DDoS گرفته شود و قدرت هش از دست نرود.

مزایا

btc.com یک سایت شناخته شده بین‌المللی است.

معایب

گاهی اوقات پرداخت‌ها با تاخیر انجام می‌گیرد که البته بستگی به شبکه بیت‌کوین دارد. شاید بزرگی این استخر باعث کاهش درآمد ماینرها شود. نظرات منفی در خصوص پشتیبانی ضعیف این استخر در اینترنت دیده می‌شود.

انتخاب استخر استخراج مناسب

موقعیت جغرافیایی یک استخر به هیچ‌عنوان مهم نیست، بسیاری از استخرها سرورهای مختلفی در کشورهای دنیا دارند و حتی اگر یک استخر در چین واقع شده، به طول مثال می‌توان به یکی از سرورهای آن در اروپا وصل شد.

تشخیص بزرگترین استخرها بسیار ساده است و کافیست هش ریت استخرها را در این صفحه از سایت btc.com ببینید.

اما توجه داشته باشید که همیشه بزرگترین استخر الزاما نمی‌تواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد.

همچنین هش ریت برخی از استخرها متعلق به خود استخر نیست. مثلا BitFury و KnCMiner شرکت‌هایی هستند که عملیات استخراج را اداره می‌کنند و اداره‌کننده استخر نیستند.

ماینرها می‌توانند به سادگی از یک استخر خارج شده و استخر دیگری برای استخراج انتخاب کنند، به همین دلیل قدرت هش استخرها به طور مداوم تغییر می‌کند.

بنابراین همیشه بروزترین اطلاعات استخرها را در این صفحه مشاهده کنید، زیرا نمودار موجود در این مطلب در گذر زمان ممکن است به روز نشود.

چرا ماینرها و استخرها مهم هستند؟

ماینرها برای بیت‌کوین و امنیت آن اهمیت زیادی دارند، بدون ماینرها بیت‌کوین آسیب‌پذیر خواهد بود و حمله به شبکه آن ساده خواهد شد.

بسیاری از کاربران بیت‌کوین، دست به استخراج نمی‌زنند.

این ماینرها هستند که وظیفه ایجاد بیت‌کوین‌های جدید و تایید تراکنش‌های موجود در شبکه را بر عهده دارند.

همانطور که در مطلب آموزش استخراج ارز با نرم‌افزار ماینر گیت، اشاره کردیم، استخراج ارز با کامپیوتر خانگی به صرفه نیست.

استخر استخراج ریپل

ریپل قابل استخراج نیست و توسط شرکت ایجادکننده آن منتشر می‌شود، بنابراین چیزی به عنوان استخر استخراج ریپل وجود ندارد.

بهترین استخر استخراج اتریوم

در ادامه برترین استخرهای ماینینگ اتریوم لیست شده است.

Ethpool/Ethermine

این دو استخر که دو سایت متفاوت (ethpool.org و ethermine.org) دارند در واقع یک استخر هستند که حدود 25 درصد از کل هش‌ریت شبکه اتریوم متعلق به آنهاست.

f2pool

استخر اتریوم f2pool به نظر می‌رسد فقط در چین در دسترس است.

DwarfPool

با این استخر علاوه بر اتریوم، سایر ارزها مانند مونرو و دش قابل استخراج است.

2Miners

2Miners نیز یکی دیگر از استخرهای استخراج اتریوم است که سرورهایی در آمریکا، آسیا و اروپا دارد.

کدام استخر اتریوم را انتخاب کنیم؟

از موارد اشاره شده در بالا، هرکدام دارای کارمزد کمتری است و سرور نزدیک به ایران دارد انتخاب کنید. (اگر قصد استخراج ارز در ایران را دارید)

سخن آخر

ماینرها با هم یک گروه را تشکیل می‌دهند تا بتوانند به شکل موثرتری ارزهای دیجیتال را استخراج کنند، به این گروه، استخر (به انگلیسی Pool) گفته می‌شود.

پیوستن به یک Pool یکی از اولین قدم‌ها برای استخراج بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. در بین استخرهایی که معرفی شد، Slush Pool می‌تواند گزینه مناسبی برای ماین بیت‌کوین باشد.

با این حال، تحقیق و بررسی بیشتر برای انتخاب استخر مناسب بر عهده شماست.

در صورتی که تجربه یا سوالی در مورد استخرهای استخراج ارز دیجیتال دارید در بخش نظرات بنویسید.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

48 نظر
 1. سلام خسته نباشید .حداقل برداشت از استخر btcچقدر هست .آیا به طور خودکار بیت کوین هارو به کیف پول انتقال میده؟و چرا دکمه ارسال (send)تو کیف پول جکس من نیست؟؟

 2. سلام در سایت emcd توی تنظیمات گزینه ایی داره که نوشته اهدا 0.5%از پاداش که فعال هست
  خوب آگه این گزینه رو غیر فعال کنیم توی دریافت و سرعت بیت کوین تاثیر داره؟؟
  بهتره که روشن باشه؟؟
  چکار کنیم؟؟

 3. استخر انت پول خیلی کم میده نسبت به f2pool
  من خودم همه استخرها رو امتحان کردم بهترینشو f2pool هست

 4. سلام
  یسوال داشتم
  اگر راهنماییم کنید ممنون میشم
  ماینر هام به استخر اسلاش متصل نمیشن
  میخواستم بپرسم که ماینرهام هر دوتاش با هم بمشکل خوردن یا اینکه استخر اسلاش به مشکل خورده یا فیلتر شده؟

 5. سلام اینکه استخرهای بزرگ شانس بیشتری برای ایجادیک بلاک دارندبرایم سوال برانگیزه.مثلا استخرx که ۱۰۰هزارماینربهش پیوسته ان رودرنظربگیریم.آیانرم افزارهای این استخرقدرت استخراج اون صدهزارماینرروبه صورت سری بهم متصل میکنن وپیوندمیدن به اصطلاح؟یااینکه اون صدهزاردستگاه ماینربه صورت تک تک شروع به استخراج میکنن وبین دستگاههاارتباطی وجودنداره ودرنتیجه تعدادشانس های منفردوتک تکی بیشترشون باعث میشه که هرچندوقت یکباریکی ازاون دستگاههاموفق به یافتن یه بلاک بشه؟

  1. آقایون وخانومهای کارشناس،جوابی نداشتیدواقعا؟استخرهای بزرگ قدرت هش اون چهارصدپونصدهزارتاماینری که بهشون میپیوندن روبااستفاده ازنرم افزاربهم پیوندمیدن وباقدرت هش مثلا ۱۰Eh وارداستخراج میشن یااینکه هرکدوم ازدستگاههابه صورت منفرداستخراج میکنن وچون تعدادشون خیلی زیاده وگهگاه یکی شون بلاک میزنه وهمینجوری دستگاههادونه دونه استخراج میکنن به همین خاطره که تعدادبیشتری هم بلاک پیدامیکنن؟

 6. سلام جناب
  کارمزد استخر via شده 0.002
  همین باقی مبمونه یا تغییر میکنه
  چه استخری پیشنهاد میکنید که کارمزدش کمتر باشه

  1. کارمزد استخر در هر ماهش متغییره یه روز ۰.۰۱۳۹۶ و بعد چند روز یهو میشه ۰.۰۰۰۷ و حتی به ۰.۰۰۰۱۵ هم رسیده ولی باید کنترل کرد و بهترین زمان برداشت کرد جز اینکه احتیاج داشته باشی ولی من تا حالا ندیدم جز این استخر بقیه کیف پول ندارند و این حسنشه

 7. با سلام و وقت بخیر یه سوال از آقای جهاندیده ودوستان داشتم، من دستگاه هامو به استخر f2pool متصل کردم، از دیروز استخراج بیت اومده پایین،یعنی دستگاه ها درست کار میکنن ولی سرعت استخراج بیت در استخر دوبرابر اومده پایین
  این مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟
  لطفا دوستان جواب بدن
  ممنون

 8. سلام ببخشید میشه با گوشی اتریوم یا بیت کوین استخراج کرد ایا سایت معتبری هست میشه یکم برای من توضیح بدید ممنون میشم

  1. سلام، دنبال استخراج ارز دیجیتال با گوشی نباشید، اکثرا وقت تلف کردنه و در نهایت درآمدی هم بدست بیاد خیلی ناچیزه.

 9. اصلاح میکنم به ازا هر بلاک ۰.۰۰۰۳ به بالا پرداخت میکنه که به اشتباه زدم ۰.۰۰۲ یعنی تقریبا روزانه .۰۰۲ میشه کا البته دستگاها رو خاموش کنید یهویی ۱ روط الی ۲ روز طول میکشه تا به این حد برسید

  1. سلام
   خسته نباشید
   چند وقتیه با f2pool ب مشکل خوردم، ميزان هشریت ها رو نشون نمیده.و….کارمزدش هم ک…
   الان چ استخری پیشنهاد می‌کنید ک کارمزد کمتر و کلا بهتر باشه

 10. درود
  اساتید من در استخر اسلش پول ماین میکنم و حدود ۱۱ دستگاه دارم که حدودا مدام ۱۳۰ تراهش دارم(دستگاهام قدیمی هستن)
  استخر اسلش پول بسته به میزان بلاکی رو که میشکنه بیت میده مثلا یک روز ۵ بلاک یک روط ۶ بلاک و یک روز ۳ بلاک به ازا هر بلاک حدود ۰.۰۰۲ به بالا میده مثلا بک روز که ۴ بلاک رو بشکنه حدود ۰.۰۰۶ میخوام بدونم این حالت همیشگیه یا اینکه چرا اصلا یه روز ۳ بلاک و یک روز ۶ بلاک یا ۴ بلاک میشکنه ؟؟؟

  1. سلام، قدرت پردازش استخرها کم و زیاد میشه و علاوه بر این به دلیل دخیل بودن شانس در استخراج بلاکها، حتی اگه قدرت پردازش ثابت باشه تعداد بلاکهای استخراج شده توسط یک استخر کم و زیاد میشه.

 11. سلام جناب جهاندیده
  خسته نباشید
  توی استخر f2pool حدود ۶صدم بیت کوین ماین کردم ولی واریز نمیکنه. دلیلش چیه؟

 12. دوستان f2pool در امدش کم شده به نظرتون استخر عوض کنیم بهتر نیست در کل یه استخر خوب تر معرفی‌کنید فکر کنم antpool بهتره

 13. سلام آقا میخواستم بدانم این دستگاههای استخراج دقیقا چکار میکنند چه چیز را پردازش میکنند مثلا فیلم یا عکس یا محاسبه تعداد کهکشانها اینها را بعنوان مثال گفتم دقیقا چه چیز را پردازش و محاسبه میکنند و اگر مثلا مسئله حل میکنند و یا هر چیز دیگر چه کسی پردازشها را به این دستگاهها میفرستد

 14. سلام اقاي جهانديده خسته نباشين،من دستگاه ماينر e9.2 دارم ك به استخر slushpool وصل كردم بعضي مواقع سرعت تراهش خيلي بالاس ولي تا چند ساعت هيچي استخراج نميكنه،ايا دستگاه من به استخر btc.com وصل ميشه؟ اگه وصل كنم بهتره؟بيشتر استخراج ميكنه ؟ وميشه برداشت كرد مشكلي نداره؟ ممنون ميشم جوابمو بدين

 15. مهندس جان این استخرها که معرفی کردید یعنی میشه داخلشون سرمایه گذاری کرد؟ اینطور هست که مبلغی واردش کنیم بعد به ما سود بده ؟

   1. سلام جناب جهاندیده،من میخام با اسیک ارز زتاکوین استخراج کنم به چه استخری باید متصل بشم؟

    1. سلام، دوست عزیز فکر استخراج چنین ارزهای گمنامی نباشید، ارزش وقت و سرمایه گذاری نداره.
     بیشتر این ارزها فقط برای کسی که ایجادشون کرده سود داره و اکثرا کلاهبرداریه.
     اکثرشون بعد از مدتی ارزششون رو از دست میدن و این ارز هم تا الان افت زیادی داشته.
     با این حال اگه اصرار دارید میتونید در این لینک استخرهای زتاکوین رو ببینید

 16. سلام ببخشید سوالی درباره استخر داشتم. برای این که بیت کوین زیادی استخراج کنیم باید از استخری استفاده کنیم که طرفدار کمی داره؟ اگه از این استخر ها استفاده کنیم مشکلی برامون پیش میاد یا نه؟

  1. سلام، در انتخاب استخر چند فاکتور باید در نظر گرفته بشه، مثلا میزان حداقل پرداخت، شفافیت کار استخر، پایداری و…
   بطور کلی استخرهای کوچک شانس کمتری برای پیدا کردن بلاک ها بطور پیوسته دارند. در استخرهای بزرگتر به خاطر قدرت پردازش بالاترشون، شانس پیدا کردن بلاک ها خیلی بیشتره.
   اما استخرهای کوچک بعد از مدتی وقتی یک بلاک پیدا کردن به خاطر اینکه اعضای کمی در استخر فعال هست، به هر عضو بیت کوین بیشتری میرسه
   بطور خلاصه در استخرهای کوچک پرداختی ممکنه بیشتر باشه ولی به احتمال قوی اون پیوستگی که در استخرهای بزرگ هست، در استخرهای کوچک نیست.
   استخرهای بزرگ ممکنه پرداختی شون کمتر باشه ولی پرداخت ها به طور مرتب تری انجام میگیره.

  2. سلام عرض ادب من در viabtc auto withdraw فعال کردم رویه 0.001 میخواستم بدونم،اینطوری کارمزدش صفر ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 17. سلام آقای جهاندیده. من الان اگر بخوام یک ماینر مثله s9j بخرم که قیمتش 13 میلیون تومان هستش، (14.5Th/s_1350w)
  با توجه به قیمت برق مصرفی خانگی توی یک سایتی با ماشین حساب، حساب کردم ماهی شد یک و نیم میلیون تومان سود (با محاسبه 2 درصد کسری استخر). آیا واقعا هر ماه انقدر سود میده و تا سال آینده قابل استفاده هستش؟ چون میگن سختی شبکه رو به افزایشه و ممکنه توی ماه های اول ماینر بسوزه و متضرر بشیم. میخوام بدونم اینکار صرفه اقتصادی داره یا تهش ضرر هست. متشکر میشم اگر پاسخ بدید. ممنون.

  1. سلام، درآمد دستگاه استخراج با مشخصاتی که نوشتید تقریبا همینقدره (کم و زیاد داره).
   اینکه دستگاه چند مدت قابل استفاده باشه باید از فروشنده بپرسید
   باید هزینه های دیگه مثلا کاهش هش ریت به دلایل مختلف، افزایش سختی شبکه و… رو بررسی کنید
   با نرخ درآمد فعلی، سرمایه شما شاید 1 ساله برگرده و بعد از اون سود باشه، خود شما باید ببینید این ریسک رو میتونید بکنید یا نه.
   شاید هم سختی استخراج به شدت بالا بره و بازگشت سرمایه نداشته باشید
   چون محاسبه درآمد استخراج فقط برای این لحظه است، فردا شاید قیمت بیت کوین به 7 هزار دلار رسید و هزار اتفاق دیگه که غیرقابل پیش بینی هست.

 18. سلام داداش من از استخر اسلش پول استفاده ميكنم ديروز جمعا ١٠٠ تراهش زده بود اما پايين كه تاريخ و مقدار ماينو زده بود مثلا زده بود ٩ ساعت با سرعت ٣٢ مگاهش… يعني كلا ٧ تا ساتوشي داده بود ٩ ساعت اينترنتم متصل بود چون تراهشو تو قسمت وركر نشون ميداد… دستگاهارو بعد ١٠ ساعت خاموش روشن كردم درست شد الان كانفرم نميشه كار ميكنه اما قسمت سبز رنگ كانفرم نميخوره بره جلو ممنون ميشم جواب بدي مرسي

  1. سلام دوست عزیز شما از استخر viabtc استفاده کن من خودم خیلی چرخیدم بین استخرها اگه راهنمایی خواستید **** کشاورز درخدمتم

   1. سلام آقای کشاورز من استخر viabtc دارم که تو کیف پول چند ارز دیگه هم مثل NMC یا sys وجود داره دلیلش چیه و اینکه بنظرم با یک دستگاه T2T صرفه به استخراج بیت هست یا نه

   1. سلام آقای جهاندیده من استخر viabtc دارم که تو کیف پول چند ارز دیگه هم مثل NMC یا sys وجود داره دلیلش چیه و اینکه بنظرت با یک دستگاه T2T صرفه به استخراج بیت هست یا نه؟چقد طول می‌کشه تا ۱۶ تومن سرمایش برگرده؟

  1. Lock كردي آي دي والتت رو… خيلي سخته باز كردن لاكش، من سر همين قضيه استخرمو عوض كردم viabtc الان استخراج ميزنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *