کلود ماینینگ یا استخراج ابری ارز دیجیتال چیست؟

کلود ماینینگ

استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining) نوعی استخراج ارز دیجیتال است که در آن ماینر‌ها به جای اینکه به تنهایی استخراج کنند، از ریگ‌های شرکت‌های ماینینگ استفاده کرده و به همراه دیگر ماینر‌ها برای استخراج بلاک جدید تلاش می‌کنند.

این نوع از استخراج ارز دیجیتال برای ماینر‌ها بسیار راحت‌تر است. در این مطلب قصد داریم به طور مفصل در مورد استخراج ابری یا کلود ماینینگ بیت‌کوین و سایر ارز‌های دیجیتال صحبت کنیم.

کلود ماینینگ چیست؟

قبل از اینکه در مورد کلود ماینینگ صحبت کنیم بهتر است توضیحاتی درباره استخراج بیت‌کوین و سایر ارز‌های دیجیتال ارائه دهیم. در شبکه‌های مبتنی بر اثبات کار (Pow)، ماینر‌ها بلاک‌ها را استخراج کرده و در ازای این کار خود پاداش می‌گیرند.

عناوین مطلب:

ماینر‌ها برای استخراج ارز دیجیتال باید تجهیزات بسیار قوی در اختیار داشته باشند تا بتوانند معمای بلاک را حل کنند. استخراج بلاک‌های جدید فرایند سخت و زمان بری است که ماینر‌های شبکه بر سر آن با هم رقابت می‌کنند.

ماینر‌ها می‌توانند به صورت تکی به استخراج یک ارز دیجیتال بپردازند. با این وجود، استخراج تکی فرایند بسیار سختی است و مدت زیادی طول می‌کشد تا ماینر موفق به حل معمای بلاک شود. به همین دلیل ماینر‌های زیادی از استخراج ابری ارز دیجیتال استفاده می‌کنند.

کاربران برای کلود ماینینگ نیازی به استفاده از تجهیزات قوی و گران قیمت ندارند و می‌توانند از دستگاه‌های عادی خود استفاده کنند. آن‌ها برای شروع استخراج ارز دیجیتال مد نظر خود باید قرارداد یا سهام شرکت‌های ماینینگ را خریداری کنند.

استخراج ابری مکانیسمی برای استخراج ارز‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین و سایر کریپتو‌های مبتنی بر الگوریتم اثبات کار است. این شیوه با استفاده از قدرت محاسباتی ابری (cloud) بدون نیاز به خرید تجهیزات گران قیمت صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: استخراج بیت‌کوین چیست؟ ماینینگ بیت‌کوین چگونه است؟

در این نوع از استخراج ارز دیجیتال، ریگ‌های ماینینگ در پلتفرم‌هایی مستقر هستند و ماینر‌ها برای استفاده از آن‌ها تنها لازم است قرارداد یا سهام شرکت ماینینگ را خریداری کنند.

مزایای استخراج ابری

کلود ماینینگ مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون نیاز به راه‌اندازی سخت‌افزارهای پر سر و صدا در منزل
 • عدم نیاز به پرداخت هزینه برق اضافی
 • عدم نیاز به خرید سخت‌افزارهای گران ‌قیمت استخراج ارز
 • عدم نیاز به پیدا کردن مشتری برای سخت‌افزارهای استخراج (به هر دلیلی اگر قصد فروش آن‌ها را داشته باشید.)
 • عدم نیاز به راه‌اندازی سیستم تهویه مناسب برای دستگاه ماینینگ
 • عدم درگیر بودن با مشکلات سخت ‌افزاری و نرم‌ افزاری احتمالی مربوط به استخراج ارز

معایب استخراج ابری

جدای از تمام مزایایی که برای کلود ماینینگ نام بردیم، این نوع از استخراج دارای معایب زیادی هم است که از جمله این معایب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ریسک کلاهبرداری
 • غیر شفاف بودن نحوه کار شرکت و میزان درآمد واقعی
 • عدم یادگیری روش استخراج
 • سود کمتر
 • احتمال متوقف شدن فرایند استخراج به دلیل نبود توجیه اقتصادی برای شرکت
 • نبود کنترل و انعطاف پذیری

نسبت ریسک به بازده 

با هر روشی که قصد داشته باشید ارزهای دیجیتال را استخراج کنید، ریسک‌هایی وجود دارد؛ با این حال اگر تصمیمات درستی بگیرید کسب سود امکان‌پذیر خواهد بود.

هنگام محاسبه یافتن میزان سود Cloud mining، خواهید دید که برخی از قراردادهای استخراج ابری در چند ماه سودآور هستند ولی بعد از افزایش سختی استخراج (mining difficulty)، احتمالاً میزان سود شما نیز کمتر می‌شود. به خصوص در صورتی که قیمت ارز دیجیتال مد نظر افت کند.

یکی از روش‌هایی که سرمایه گذاران می‌توانند سود بیشتری از استخراج ارز‌های دیجیتال داشته باشند این است که درآمد حاصل از استخراج ابری را، مجددا برای خرید هش صرف کنند. به عبارتی قراردادهای استخراج بیشتری از سرویس Cloud mining خریداری کنند. البته این کار به شدت بر اساس حدس و گمان است و با عدد و رقم نمی‌توان سود یا زیان احتمالی آن را محاسبه کرد.

همان‌طور که اشاره کردیم، ریسک کلاهبرداری و عدم مدیریت صحیح، از عوامل رایج در استخراج ابری هستند. با مشاهده هر سرویس استخراج ابری، بهتر است ابتدا در شبکه‌های اجتماعی و انجمن‌های گفتگو درباره سرویس مورد نظر تحقیق کنید و نظرات سایرین را بخوانید. سرمایه گذاری در استخراج ابری ارزهای دیجیتال، مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری نیازمند صرف زمان برای بررسی دقیق است.

بیشتر بخوانید: طرح‌های پونزی در قالب استخراج ابری ارز دیجیتال

سایت‌های معتبر کلود ماینینگ

یکی از سایت‌هایی که به نظر می‌رسد از سایر سایت‌ها در زمینه فروش هش یا قدرت استخراج معتبرتر باشد وب سایت « genesis-mining.com» است. در حال حاضر، دفتر مرکزی این شرکت در هنگ کنگ مستقر است.

این سایت دارای مراکز استخراج ارز است که در ایسلند واقع شده‌اند. در صورتی که قصد خرید قراردادهای استخراج ارز از این سایت را داشته باشید می‌توانید اینجا کلیک کنید و پلن‌های مختلف استخراج ابری را با ارزهای دیجیتال یا کارت اعتباری خریداری کنید.

وب سایت Genesis Mining یک راه هوشمندانه و ساده برای سرمایه‌گذاری به ماینر‌های ارز دیجیتال ارائه می‌دهد. این وب سایت مدعی است که سیستم استخراج بیت‌کوین آن‌ها علاوه بر اینکه برای افراد تازه‌کار در حوزه ارزهای دیجیتال مناسب است، گزینه خوبی برای حرفه‌ای‌ها نیز به شمار می‌رود.

وب سایت جنسیس ماینینگ اولین سرویس ارائه کلود ماینینگ چند الگوریتمی برای افرادی است که قصد دارند در زمینه استخراج بیت‌کوین و استخراج آلت کوین‌ها فعال باشند.

پلن‌های مختلف استخراج ابری

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید پلن‌های مختلفی با هش‌ ریت‌های مختلف در سایت تعریف شده است.

پلن های استخراج ابری ارز دیجیتال

این پلن‌های برای ارزهای مختلف ایجاد شده و امکان خریداری پلن استخراج ابری اتریوم، دش، لایت‌کوین، مونرو و زی‌کش وجود دارد.

توجه: اعداد موجود در تصویر مربوط به هنگام نگارش مقاله بوده و قطعا با توجه به زمان مراجعه شما این سایت متغیر خواهند بود.

محاسبه سودآوری کلود ماینینگ بیت‌کوین

استخراج ارزهای دیجیتال با این روش می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد ولی چون شرکت‌های فروشنده این قراردادها، هزینه‌های نگهداری یا اصطلاحاً maintenance fee را از درآمد کم می‌کنند، بخش زیادی از درآمد استخراج به همین دلیل از بین می‌رود.

با این حال عده زیادی به این سایت‌ها مبالغی را برای خریداری قراردادهای استخراج ابری پرداخت می‌کنند به این امید که در آینده با افزایش قیمت ارز دیجیتال، به سود برسند.

در وب سایت رسمی جنسیس ماینینگ، در قسمت «pricing » می‌توانید قیمت پلن‌های هش‌ریت برای انواع ارزها را ببینید.

با خرید هش ریت، هزینه‌ای اضافی برای برق، هزینه دستگاه، هزینه استخر استخراج و … را نخواهید داشت؛ بنابراین برای محاسبه درآمد، فقط لازم است هش‌ریت را در محاسبه گر‌های ارز دیجیتال وارد کنید و با صفر کردن سایر موارد، ببینید پس از چند مدت چه میزان بازدهی خواهید داشت.

محاسبه‌گر استخراج ارز:
cryptocompare.com/mining/calculator

دقت کنید که هر ارز، محاسبه‌گر مخصوص خود را دارد. مثلاً محاسبه درآمد استخراج بیت‌کوین با اتریوم متفاوت است. برای مثال یکی از پلن‌های genesis mining شامل 1 TH/S به مدت 5 ساله با قیمت 255 دلار هست.

پس از اینکه وارد محاسبه‌گر استخراج شدید، در فیلد هش‌ریت، عدد 1 TH/S را وارد کرده و سایر موارد را صفر بگذارید. با این کار، درآمد روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه نمایش داده می‌شود؛ البته هنوز باید هزینه نگهداری (maintenance fee) را از این مقدار کم کنید.

هزینه نگهداری در genesis-mining  به ازای هر یک TH/s برابر با 0.14 دلار در روز است (هنگام نگارش مقاله)؛ بنابراین کاربر اگر 1 TH/s خریداری کند در طول این 5 سال، جمعاً 255.5 دلار از مبلغی که به دست می‌آورد به عنوان هزینه نگهداری کم می‌شود.

به عبارتی 255 دلار بابت قرارداد پرداخت می‌کنید، 255.5 دلار هم در طول 5 سال (روزانه 0.14 دلار) از درآمدی که از استخراج حاصل می‌شود کسر می‌شود.

برای مشاهده جزییات دقیق‌تر وارد بخش Pricing سایت Genesis-mining شوید.

سایت دیگری نیز به نام «hashflare.io» وجود دارد ولی متأسفانه کاربران مقیم ایران نمی‌توانند در آن خرید انجام دهند.

استخراج ابری چه تفاوتی با استخر ماینینگ دارد؟

یکی دیگر از روش‌های استخراج ارز دیجیتال، استخر ماینینگ (Pool Mining) است. این روش تفاوت زیادی با استخراج ابری دارد. در این روش از استخراج ارز دیجیتال، ماینر‌ها باید منابع محاسبانی خود را که شامل سخت‌افزارهای قوی و گران قیمت می‌شود را از طریق یک شبکه یا همان استخر با هم ترکیب کنند. به این ترتیب، ماینر‌ها شانس بسیار بیشتری برای استخراج ارز‌های دیجیتال خواهند داشت.

استخراج ابری
استخراج ابری نیازمند خرید تجهیزات گران قیمت و پر مصرف نیست.

با این وجود، در Cloud Mining ماینر‌ها تنها باید یک برنامه را دانلود و شروع به استخراج ارز دیجیتال کنند. در این روش از استخراج ارز دیجیتال، ماینرها نیازی به خرید تجهیزات گران قیمت ماینینگ ندارند.

استخرهای استخراج راه حل بسیار خوبی برای ماینر‌هایی است که قادر به استخراج به صورت فردی نیستند. به طور کلی، استخراج به صورت تکی فرایند بسیار سخت و وقت گیری است؛ اما در استخرهای استخراج کاربران همه تجهیزات خود را با هم شریک و هر ماینر وظیفه‌ای در استخراج بلاک جدید بر عهده دارد.

سؤالات متداول

کلود ماینینگ چیست؟

استخراج ابری مکانیسمی برای استخراج ارز‌های دیجیتال مانند مبتنی بر الگوریتم اثبات کار است. Cloud Mining با استفاده از قدرت محاسباتی ابری (cloud) بدون نیاز به خرید تجهیزات گران قیمت صورت می‌گیرد. این روش از استخراج ارز دیجیتال بسیار ارزان‌تر و راحت‌تر از استخراج با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات گران قیمت است.

استخراج ابری چه مزایای دارد؟

استخراج ابری روشی برای استخراج ارز‌های دیجیتال است که مزایای زیادی برای ماینر‌ها به دنبال دارد. از جمله برخی مزایای Cloud Mining می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
کاربران نیازی به راه‌اندازی سخت‌افزارهای گران ندارند.
کاربران نیازی به پرداخت هزینه برق اضافی ندارند.
عدم نیاز به راه‌اندازی سیستم تهویه مناسب برای دستگاه ماینینگ
عدم درگیر بودن با مشکلات سخت ‌افزاری و نرم‌ افزاری احتمالی مربوط به استخراج ارز

در چه پلتفرم‌هایی می‌توانیم ارزهای دیجیتال را از طریق استخراج ابری، استخراج کنیم؟

یکی از سایت‌هایی که ظاهراً از سایر سایت‌ها در زمینه فروش هش پاور بهتر است، وب سایت «genesis-mining.com» است. این سایت دارای مراکز استخراج ارز است که در ایسلند واقع شده‌اند. سایت دیگری نیز با نام «hashflare.io» وجود دارد که کاربران مقیم ایران نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

سخن آخر

استخراج ارز‌های دیجیتال، طی چند سال اخیر فرایند بسیار محبوب شده است و کاربران زیادی در پلتفرم‌های ارز دیجیتال مختلف به استخراج بلاک‌های جدید و دریافت سود آن مشغول هستند. با این حال، ماینر‌ها برای استخراج ارز دیجیتال باید تجهیزات بسیار قوی در اختیار داشته باشند تا بتوانند معمای بلاک را حل کنند.

ماینرها به جای خرید تجهیزات گران قیمت و پر مصرف می‌توانند از استخراج ابری استفاده کنند. کاربران برای کلود ماینینگ نیازی به استفاده از تجهیزات قوی و گران قیمت ندارند و می‌توانند از دستگاه‌های عادی خود استفاده کنند. آن‌ها برای شروع استخراج ارز دیجیتال مد نظر خود باید قرارداد یا سهام شرکت‌های ماینینگ را خریداری کنند.

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
بیشتر بخوانید:

استخراج بیت‌کوین

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

119 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
محمد

سلام اگر میتونید نظرتون رو درباره سایت
cloudminepro.com
بگید. خیلی ممنونم.

بهنام

سلام.ایا ریاطbitcoin maining واقعی یا نه لطفاً جواب بدهید..من 0.003بیت هم دیپوزیت کردم باز هم آزاد نمیکنه

مصطفی ملکی زاده

سلام وقت بخیر
در خصوص سایت masters profit.cloud نظرتون چیه/ قابل اعتماده؟

محمد

سلام سایت مستر کوین واقعیه؟ به نظر میاد که باشه .ممنون میشم جواب بدید

پریناز مختاری

سلام من در سایت
sha-256.io. سرمایه گذاری کردم الان کلا سایتش بسته شده یعنی کلاهبرداری بوده ؟؟؟؟توروخدا جواب منو بدید

وحید

جناب جهاندیده لطفاً با یه مثال روشن کنید درامدهای استخراج ابری چقدره، حدودا بگید ، و یه چیز دیگه آیا در استخراج ابری درامد ثابتی رو به ما میدن مثلا اگر ده تومن بزاریم چند ماهی حدوداً درامد داره وایا این درامد ثابته یا کم و زیاد میشه، به فرض اینکه سایت کلاهبرداری نکنه ایا امکان داره ضرر هم بکنیم ،
ممنون میشم یه توضیح بدید

سیدحسین

سلام این سایت چگونه سایتی است؟ miningland.website/finance

مهدی

با سلام ، هایپ یعنی چی؟

محمد

سلام سایت exabit.co آیا اسکم هست؟اطلاعاتی دارین؟بنده ماینینگ روزانم مثبته ولی قسمت بالانس هنوز صفره!

علی

سلام ببخشید اپلیکیشن REFLEX CLOUD MINING کلاه برداریه یا واقعی ممنون میشم جواب بدین مرسی.

سید محمد جواد حسینی

سلام ببخشید سایت کریپتوتب اسکم یا واقعی میشه بگید ممنون

محمدمهدی

سلام
راجع به سایت
cloudminepro.com
نظرتون چیه

Ali

دوستان عزیز اگه کسی در مورد کلود ماین پرو اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

راحله

سلام وقتتون بخیر.میشه یک لطفی به من بکنید

exabit.co
..من تو این سایت قصد سرمایه گذاری دارم.آیا این سایت مطمعن هست؟ ومیشه روش حساب باز کرد؟؟برای دریافت بیت کوین..ممنون میشم زود جواب بدین

یوسف

سلام
لطفا در این سایت سرمایه گذاری نکنید

فرزاد

سلام وقت بخیر نظرتون راجب وب سایت
miningcompany.ltd/?ref=688645
من داخل سایت سرمایه گذاری کردم ولی به حد برداشت نرسیدم

اکبر

سلام دوست عزیز
این مطلب شما بسیار مفید واقع شداما این سایتی که معرفی کردین امکان ثبت نام باآی پی ایران رو نمیده
سایت ابری استخراج و ماینرینگ خو اگر بشه معرفیکنید تا بتونیم درست هم سرمایه گذاری کنم هم درآمد خوب داشته باشیم

بروز

سلام و دورد
دوستان بنده مبلغ ۷۰۰۰ دلار توی جنسیس سرمایه گذاری کردم و ۲۹۰ مگا هش اتر خریدم ایا اصل پول برمیگرده؟!
یکساله هم هست
ممنونم

asieh

ایا سایت vilton.ltdمعتبره ؟؟؟

علی لطفی

سلام سایت کوین هش معتبره؟
ممنون میشم بررسی کنید

مجتبی

سلام نظرتون در مورد ارز Q چیه

میلاد

اره کلاه منم برداشتن شما پیگیری کردین؟

rehaneh.k

سلام دوستان
سایت btcsaz نرم افزاربیت کوین ساز یه سایت کلاهبرداریه. واسه پلن الماس دو تا ۱۱۴ دلار سر ما کلاه گذاشتن
هر کسی باکلاهبر داری این سایت مواجه شده ومدارک مستندی داره به آدرس تلگرام
@10772 ارسال تا مراتب رو ازطریق فتا پیگیری کنیم.دربقیه جاها هم اعلام کنیدتا افراددیگه روکلاهبرداری نکنن

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
119
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx