چرا استخراج بیت کوین با گوشی به صرفه نیست؟

محمدامین حسامی
محمدامین حسامی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
ماین بیت کوین با موبایل

بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال شناخته شده است که به عنوان پرطرفدارترین و البته رایج‌ترین آن‌ها، برای تبادل و انجام معاملات در فضایی امن و البته مجازی به کار گرفته می‌شود. یکی از روش‌های کسب درآمد از پادشاه کریپتو، استخراج بیت‌ کوین با گوشی است. 

به همین دلیل برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، فراهم کردن پیش نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری آن لازم است. دستگاه‌های ماینر گران‌قیمت، استخراج ابری و حتی استخراج بیت کوین با موبایل از جمله روش‌های استخراج این ارز پرطرفدار هستند.

ولی سوال اینجاست که استخراج بیت کوین با چه روش و ابزاری بهترین درآمد و نتیجه را به دنبال خواهد داشت؟

یکی از راهکارها این است که با پرداخت پول، بیت کوین خریداری کنید. این راه بدون دردسرترین راه ممکن برای تهیه بیت کوین و سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال پرطرفدار است. اما این کار به سرمایه زیادی نیاز خواهد داشت.

راه دوم ماین کردن یا استخراج بیت کوین است.

بیشتر بخوانید: استخراج بیت‌کوین چگونه انجام می‌شود؟

در واقع شما باید همانند طلا که برای استخراج آن به معادن طلا بروید، این بار استخراج ارزهای دیجیتال را با استفاده از برخی دستگاه های دیجیتالی و به کمک اینترنت انجام دهید. 

اما در این مقاله ما فقط بر روی ماین کردن بیت کوین با موبایل تمرکز می‌کنیم. سوالی که ذهن‌ همه ما را به خود مشغول کرده این است که آیا استخراج بیت کوین با گوشی به صرفه است؟

استخراج بیت کوین با گوشی چگونه است؟

اولین مبحثی که باید در هنگام استخراج کریپتو به خصوص بیت کوین به آن بپردازیم آشنایی با مکانیزم‌های اجماع شبکه است. برای اینکه فرآیند ماینینگ را بهتر درک کنید لازم است تا در مورد مکانیزم اجماع POW اطلاعات بیشتری کسب کنید. 

استخراج بیت کوین و سایر ارز‌های مشابه فرآیندی است که سخت افزار‌های قدرتمند با قدرت پردازشی بالا به حل کردن الگوریتم‌های پیچیده ریاضی می‌پردازند. اما ماین کردن بیت کوین با موبایل و حتی دستگاه‌های ماینینگ به طور مجرد پیشنهاد نمی‌شود. 

 • دلیل اول این موضوع این است که فرآیند ماینینگ فشار و استرس زیادی به گوشی شما وارد می‌کند که این مسئله باعث کاهش طول عمر آن خواهد شد. 
 • دلیل دوم هم این که بازدهی استخراج بیت کوین با گوشی از آن‌ چیزی که ممکن است فکرش را بکنید نیز کمتر است. برای مثال استخراج بیت کوین با موبایل در طول یک سال فقط چند سنت یا دلار برای شما درآمد خواهد داشت که البته چند برابر آن را باید برای برق مصرفی و آسیب‌های وارده صرف کنید.

وقتی حرف استخراج ارز‌های دیجیتال به روش POW با موبایل می‌شود باید بدانید پردازنده‌ها و مصرف انرژی دستگاه موبایل از کامپیوتر و حتی دستگاه‌های ماینینگ بسیار کمتر است. این موضوع بازدهی بسیار پایین ماین کردن بیت کوین با موبایل را به ما گوشزد می‌کند.

اپلیکیشن‌های استخراج بیت کوین با گوشی

فرض کنیم بازدهی پایین استخراج بیت کوین با موبایل(چه اندروید و IOS) را در نظر نگیریم، چگونه می‌توان اپلیکیشن‌های استخراج کریپتو با مکانیزم POW را پیدا کرد؟

حتی اگر شما در استخراج بیت کوین با موبایل مصمم باشید نیز امکان یافتن یک اپلیکیشن معتبر در این زمینه غیرممکن است. گوگل پلی و اپ استور اپل هر دو چنین اپلیکیشن‌هایی را از سال 2018 ممنوع کرده‌اند.

اپل را در نظر بگیرید، این شرکت به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد در هیچ یک از پلتفرم‌های آن نرم افزار‌های استخراج بیت کوین اجرا شود چرا که قطعات دستگاه را تحت فشار شدید و تخلیه فوری باتری قرار می‌دهد. 

حتی دستورالعمل‌های App Store اپل به صورت واضح در مورد اپلیکیشن‌هایی که باعث تخلیه باطری، تولید گرمای زیاد یا اپ‌هایی که منابع دستگاه را تحت فشار قرار می‌دهند هشدار داده و خط قرمز مشخصی را تعیین کرده است. مسلما اپلیکیشن‌های استخراج بیت کوین با موبایل همه موارد بالا را انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید: استخراج ارز دیجیتال با آیفون؛ ترفند زیرکانه یا اشتباه بزرگ؟ 

 از طرف دیگر گوگل نیز اقدامات مشابهی را در زمینه محدود ساختن اپلیکیشن‌های استخراج بیت کوین با گوشی اندروید اعمال کرده است. با توجه به سیاست‌های مربوط به خدمات مالی برای توسعه دهندگان، این پلتفرم اجازه هیچ گونه انتشار اپلیکیشن استخراج کریپتو را بر روی گوشی نمی‌دهد. 

البته گوگل پلی همچنان اجازه انتشار و استفاده از اپلیکیشن‌های استخراج از راه دور (مانند استخراج ابری) را می‌دهد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید پاسخ کوتاه برای ماین کردن بیت کوین با موبایل “نه” است اما اگر همچنان کنجکاو هستید تا در مورد سایر روش‌های استخراج کریپتو با موبایل بدانید، با ما همراه باشید.

برای استخراج بیت کوین به چه چیزی نیاز داریم؟

برای استخراج ارزهای دیجیتال با مکانیزم POW به خصوص استخراج بیت کوین با گوشی، قبل از هر چیز به پردازشگری قوی نیاز دارید که بتواند در مدت طولانی فعالیت مستمر داشته باشد. در واقع تراکنش با ارزهای دیجیتال و شرکت در انواع داد و ستد و استخراج آنها، به سخت‌افزارهای خاصی احتیاج دارد که باید به طور مداوم کار کنند.

از این رو یک دستگاه قوی با قدرت پردازش بالا که میزان برق زیادی نیز مصرف می کند، جزء اولین ملزومات اصلی درآمد از طریق بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر به شمار می‌رود.

از طرف دیگر، ارز دیجیتال در یک شبکه گسترده و جهانی معامله می‌گردد و به همین دلیل نمی‌توان از اینترنت قابل اطمینان که دچار قطع و وصل نشود، چشم پوشی کرد.

برای استخراج ارزهای دیجیتال، داد و ستد مداوم انبوهی از اطلاعات مورد نیاز است. نکته کلیدی اینجاست که پیوستگی این پردازش، بدون آن که خلل و قطعی در آن باشد، شرط مهمی برای استخراج ارز دیجیتال است. میزان درآمد از این کار با میزان روشن ماندن پردازشگر ارتباط مستقیم دارد.

What is Proof of Work?

این قبیل ارزها را با نام ارزهای رمزنگاری شده نیز می‌شناسند. ارز رمزگذاری شده یا کریپتوکارنسی، منابع کامپیوتری قدرتمندی دارد. به عبارت بهتر، این ارزها توسط سرورهایی با قدرت پردازشگری بالا تولید می‌شوند که به صورت 24 ساعته در حال فعالیت هستند.

تمامی این موارد نشان می‌دهند که وقتی صحبت از استخراج بیت کوین می‌کنیم، قطعا نمی‌توانیم روی وسیله کوچکی همانند گوشی تلفن همراه حساب باز کنیم.

استخراج بیت کوین با موبایل اگرچه افسانه نیست؛ اما سود زیادی نخواهد داشت. در واقع شما با استخراج بیت کوین توسط گوشی تلفن همراه‌تان، عمر آن را کاهش داده و مبلغ ناچیزی پول کسب می‌کنید.

تبلیغات استخراج بیت کوین با گوشی؛ درست یا غلط؟

با این اوصاف ممکن است از خود بپرسید پس تبلیغات ماین کردن بیت کوین با موبایل در اینترنت چیست؟ می‌توان گفت همه تبلیغات مربوط به استخراج بیت کوین با گوشی یا به اپلیکیشن‌های هرمی و زیرمجموعه گیری ختم می‌شوند یا اپلیکیشن‌هایی که از موبایل شما به عنوان ابزار حمله استفاده می‌کنند.

در حالت اول، مهم‌ترین خصوصیت تبلیغات استخراج بیت کوین با گوشی این است که شما در آن سیستم‌های دعوت چند سطحی مشاهده می‌کنید. سیستم Referral به تنهایی مسئله بدی نیست چرا که بسیاری از پروژه‌ها در دنیای واقعی و کریپتو به عنوان یک روش بازاریابی از آن استفاده می‌کنند اما در جهت بازاریابی یک محصول نه ایجاد یک شبکه هرمی که در آن شما محصول هستید.

در حالت دوم که شما به عنوان یک ابزار هک استفاده می‌شوید نیز لازم است تا در مورد DDOS اطلاعاتی کسب کنید. همان‌طور که گفته شد استخراج بیت کوین با موبایل مستلزم تحت فشار قرار گرفتن دستگاه موبایل و داشتن اینترنت دائم است، همین مسئله باعث می‌شود تا هکر‌ها با توسعه یک اپلیکیشن مخرب، حمله به سایر سرویس‌ها و وبسایت‌ها را از دستگاه موبایل شما ترتیب دهند، اما چگونه؟

در حمله DDOS حجم زیادی ترافیک در یک بازه کوتاه به سرور وبسایت هدف ارسال می‌شود. هکر با تنظیم دستور حمله در اپلیکیشنی که شما به امید استخراج بیت کوین با گوشی آن را دانلود کرده‌اید، از اینترنت شما برای ارسال ترافیک به هدف استفاده می‌کند. 

در برخی موارد ممکن است هکر بخش کوچکی از درآمد ناشی از حمله به وبسایت هدف را در بین کاربران آلوده به عنوان پاداش ماین بیت‌کوین توزیع کند، اما اگر واقع‌ بینانه به قضیه نگاه کنیم، استخراج بیت کوین با موبایل پوششی است برای طرح‌های دیگر. 

البته کار به اینجا ختم نمی‌شود و مدل‌های پانزی نیز ممکن است در طرح استخراج بیت کوین به شما ارائه شود.

معایب استفاده از موبایل برای استخراج ارز دیجیتال

تولید ارز دیجیتال، به میزان ماینینگ یا استخراج شما بستگی دارد.

این استخراج از منابعی انجام می‌شود که به استخر استخراج ارز دیجیتال معروفند. بیشتر استخرهای ارز دیجیتال در کشور چین قرار دارند و به همین دلیل، این کشور سهم بسیار مهمی در تبادلات این ارزها ایفا می‌کند.

مطلب مرتبط: بهترین استخر استخراج کدام است؟

همان طور که قبلا اشاره شد، بهره‌برداری مناسب از استخرهای ارز دیجیتال، نیاز به یک پردازشگر قوی و خط اینترنت بدون قطعی دارد. پردازشگری که بدون خاموش شدن 24 ساعت روز در 7 روز هفته مشغول به کار باشد.

از طرف دیگر بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند به طور پیوسته، میزان تولید و شرایط کار خود را پایش کنند. در نتیجه قصد دارند تا با استفاده از تلفن همراه یا تبلت یا حتی لپ تاپ، به این بازار تجاری مجازی وارد شوند.

نکته اساسی که در اینجا مانند هر فعالیت اقتصادی دیگر اهمیت دارد، ارزیابی میزان هزینه در مقایسه با سود حاصل است.

اگر همچنان به دنبال استخراج بیت کوین با موبایل هستید، با توجه به مصرف انرژی بالایی که استخراج ارز دیجیتال به دنبال خواهد داشت، بد نیست شرایط آن را با قابلیت‌های تبلت و موبایل و لپ تاپ بررسی کنید.

کاهش عمر باتری موبایل

اولین موضوع نیاز به فعال بودن پیوسته دستگاه است که مسلما این کار برای باتری تبلت یا موبایل، نتایج چندان جالبی به دنبال ندارد. در واقع شما مجبور می شوید روزی دو یا حتی سه بار گوشی همراه خود را به شارژ بزنید و در نهایت هم باطری تلفن همراه‌تان خراب می‌شود.  

در واقع از آنجا که این قبیل دستگاه‌ها مثل موبایل با استفاده از باتری کار می‌کنند، فعال نگه داشتن همیشگی آنها به معنی استفاده مدام از باتری است. به طور کلی، باطری‌‌ها نیز برای استخراج بیت کوین با موبایل طراحی نشده‌اند و خیلی زود خالی خواهند شد.

ممکن است این ایده در ذهنتان شکل بگیرد که شاید خاموش کردن دستگاه در دوره‌های زمانی کوتاه برای شارژ و سپس راه اندازی مجدد نرم افزار استخراج میتواند از مصرف اضافی برق جلوگیری کند. ولی در این صورت درآمد چندانی بدست نمی‌آورید.

از طرف دیگر، همانطور که گفته شد، روشن بودن بلند مدت تبلت یا گوشی از عمر باتری آنها کن می‌کند و شاید بخش قابل توجهی از درآمد، باید صرف خرید باتری جدید شود.

ماین بیت کوین با تعداد زیاد گوشی

قدرت پردازش پایین موبایل

موضوع دیگری که باعث شده است این دستگاهها برای استخراج بیت کوین و سایر کریپتو‌های با مکانیزم POW مناسب نباشند، قدرت پردازش پایین به نسبت کامپیوترهای قدرتمند و پرسرعت است.

همانطور که گفته شد، میزان سرعت استخراج بیت کوین کاملا وابسته به میزان قدرت پردازنده دارد. در نتیجه هرچه قدرت پردازنده‌ای که برای ماین بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد کمتر باشد، دسترسی به بیت کوین زمان بیشتری می‌گیرد.  

در ماه‌های اخیر، میزان تراکنش ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین افزایش چشم‌گیری داشته و از این رو، امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قدیمی‌تر  قادر به استخراج مقدار لازم ارز در مقایسه با دیگران نیستند.

روش کار با شبکه تولید بیت کوین به زبان ساده از این قرار است که شما باید دستگاه خود را به شبکه مربوطه وصل کنید. به این ترتیب، قدرت پردازش دستگاه شما در اختیار شبکه قرار می‌گیرد و بر اساس سهم این پردازش در کل شبکه، ارز دیجیتال به آن دستگاه تعلق خواهد گرفت.

پس در شرایطی که انواع پردازنده‌های پر قدرت به استخراج و دریافت ارز میپردازند، نمی‌توان از موبایل یا تبلت یا حتی کامپیوتر همراه انتظار درآمد چندانی داشت.

خراب شدن قطعات موبایل

یکی دیگر از مشکلاتی که برای استفاده از موبایل و تبلت برای استخراج بیت کوین وجود دارد، استهلاک بیش از اندازه قطعات مختلف تلفن همراه است.

علاوه بر باتری که خیلی زود دچار آسیب می شود، CPU و RAM گوشی نیز به دلیل استفاده مداوم تخریب شده و در نتیجه نمی‌تواند کارایی لازم را از خود به نمایش بگذارد. اگر هم بخواهید از گوشی به صورت مداوم استفاده نکنید تا به قطعات آن آسیب وارد نشود، نمی‌توانید میزان قابل قبولی بیت کوین را ماین کنید.

در نتیجه شما با توجه به قیمت بالای تلفن همراه، بیش از آنچه که از بیت کوین درآمد کسب می‌کنید، باید برای خرید گوشی تلفن همراه جدید خرج نمایید. با این وضعیت استخراج بیت کوین با گوشی را بهتر است فراموش کنید چرا که ضرر آن بیش از منفعتش خواهد بود.

اصولی از بیت کوین درآمد کسب کنید!

یک اصل ساده برای انواع تجارت این است که تصمیمات و سرمایه‌گذاری بر اساس هیجان و زیاده خواهی نباشند.

ماین بیت کوین با گوشی

در برخی موارد حفظ سرمایه و قانع شدن به حداقل سود، بهتر از به خطر انداختن کل سرمایه است. به این ترتیب، شاید از خودتان بپرسید که روش سرمایه گذاری صحیح در حوزه ارز دیجیتال به چه صورتی است؟

مطلب مرتبط: راهنمای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

نه تنها گوشی تلفن همراه، بلکه کامپیوتر های خانگی نیز توانایی‌های لازم برای استخراج بیت کوین ندارند. استفاده از کامپیوترهای شخصی باعث استهلاک بالای آن شده و خیلی زود قطعاتش را دچار آسیب می کند.

در نتیجه تنها راه برای ماین بیت کوین، استفاده از دستگاه های مخصوص ماینینگ ارز دیجیتال بیت کوین است. آن هم نه در آپارتمان و خانه‌های مسکونی؛ بلکه به صورت اصولی و در مناطق صنعتی با برق، اینترنت و فضای مناسب!

البته خرید بیت کوین نیز یکی دیگر از راهکارهایی است که می توان در آن سرمایه گذاری نمود. پیش بینی میشود که ارزش این نوع ارز به مرور بیشتر خواهد شد و از این بابت خرید بیت‌کوین به جای استفاده از گوشی و لپ تاپ و کامپیوتر با پردازنده ضعیف، حداقل برای حفظ سرمایه راه حل بهتری است.

مطلب مرتبط: روش خرید بیت‌کوین با کارت بانکی شتاب

سایر روش‌های استخراج بیت کوین با گوشی

اکنون می‌دانیم ماین کردن بیت کوین با موبایل چندان منطقی به نظر نمی‌رسد اما حتما باید راهی برای استخراج کریپتو با گوشی وجود داشته باشد! 

در این مقاله ما تاکید زیادی بر مکانیزم POW داشته‌ایم، این موضوع بدان معناست با به صرفه نبود استخراج بیت کوین با گوشی بهتر است به طور کلی استخراج ارز‌هایی که از مکانیزم اثبات کار (Proof of Work) استفاده می‌کنند را فراموش کنیم. 

اما شما همچنان می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن‌های استخراج ابری معتبر به ماین کردن بیت کوین با موبایل بپردازید. البته یافتن اپلیکیشن استخراج ابری معتبر در این زمینه امری مشکل است چرا که طرح‌های کلاهبرداری در اینجا نیز وجود دارند و ممکن است شما سرمایه خود را از دست بدهید.

اما به غیر از بیت کوین و سایر ارز‌های با مکانیزم POW، کریپتو‌هایی نیز وجود دارند که به صورت اختصاصی امکان استخراج با دستگاه موبایل را فراهم کرده‌اند. ارز‌هایی که اینجا معرفی می‌شوند هر کدام نیاز به تحقیق و مطالعه جداگانه‌ای دارند و معرفی آن‌ها لزوما به معنای توصیه به سرمایه گذاری یا استفاده از آن‌ها نیست. بورسینس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری یا استفاده از اپلیکیشن‌ها و پروژه‌های معرفی شده در این بخش ندارد.

پروژه Pi Coin

توکن Pi Coin یک ارز بومی شبکه Pi Network است که به عنوان اولین ارز قابل ماین بر روی موبایل شناخته می‌شود. هدف این ارز ایجاد یک کریپتو کارنسی و پلتفرم قرارداد‌های هوشمند قدرتمند برای استفاده توسط همه مردم است.

شبکه Bee

Bee Network پروژه دیگری است که به عنوان یک کریپتو کارنسی برپایه موبایل شناخته می‌شود. اگر به دنبال ماین کردن بیت کوین با موبایل هستید، بررسی این پروژه می‌تواند دیدگاه بهتری در اختیار شما قرار دهد. 

شبکه Bee مانند پروژه Pi، اپلیکیشن‌های خود را در سیستم عامل Ios و اندروید عرضه کرده است که کاربران این اپ‌ها با انجام تسک‌های ساده مانند ورود و کلیک کردن روی یک دکمه در هر 24 ساعت می‌توانند توکن‌های BEE دریافت کنند.

پروژه AntCoin

کوین ANC ارز بومی این پروژه است که هدف آن ایجاد یک شبکه اجتماعی اشتراک گذاری و تبلیغات با محوریت حریم خصوصی است که برای خالقان محتوا و بینندگان منافع زیادی به دنبال دارد.

ANT Coin Price Prediction | Will ANT Coin Go Up?

این پروژه نیز از یک سیستم استخراج موبایلی استفاده می‌کند اما با استخراج بیت کوین با گوشی تفاوت زیادی دارد. در سیستم Antcoin عملیات استخراج هیچ فشاری بر روی موبایل وارد نمی‌کند بلکه مکانیزم استخراج آن متفاوت است.

البته استفاده از این پروژه ریسک‌های خود را دارد که باید آن را لحاظ کنید.

شبکه Eagle

این ارز موبایلی نیز کاملا از نسخه Pi network کپی برداری شده و به کاربران خود اجازه می‌دهد با زدن یک دکمه در هر چند ساعت کوین‌های رایگان دریافت کنند. مانند هر پروژه دیگری در این لیست، شبکه Eagle نیز از یک سیستم بازاریابی برپایه کد دعوت برای تشویق کاربران خود استفاده می‌کند.

سوالات متداول

استخراج بیت کوین با گوشی چگونه است؟

برای استخراج بیت کوین با گوشی نیازمند نصب اپلیکیشن استخراج این ارز است که با توجه به ممنوعیت گوگل پلی و اپ استور اپل، هیچ اپلیکیشن معتبری در این زمینه وجود ندارد. اغلب اپلیکیشن‌های تبلیغ شده با عنوان ماین کردن بیت کوین با موبایل کلاهبرداری هستند.

بازدهی استخراج بیت کوین با موبایل چقدر است؟

با توجه به محدودیت‌های فراوان گوشی‌های موبایل و قدرت پردازش پایین این دستگاه‌ها در Hash rate، درآمد سالیانه حاصل از استخراج از چند دلار فراتر نمی‌رود که بیشتر آن باید صرف خرید باتری یا تعویض موبایل شود. 

مهم‌ترین معایب استخراج بیت کوین با گوشی چیست؟

مهم‌ترین معایب استخراج بیت کوین و به طور کلی ارز‌های با مکانیزم اجماع POW با موبایل عبارت‌اند از کاهش عمر باتری موبایل، قدرت پردازش پایین موبایل و در نهایت خراب شدن قطعات داخلی موبایل.

تولید یک بیت‌ کوین با گوشی چقدر زمان می‌برد؟

استخراج یک بیت کوین با کامپیوتر‌های خانگی امروزی نیز سال‌ها زمان نیاز دارد. از این رو، استخراج یک واحد بیت کوین با موبایل بیش از طول عمر یک انسان خواهد بود!

آیا استخراج دوج کوین با گوشی امکان پذیر است؟

دوج کوین یک ارز تورمی است که از مکانیزم POW در شبکه خود استفاده می‌کند. برای استخراج دوج کوین با گوشی اپلیکیشن‌هایی وجود دارد اما با توجه به مکانیزم اجماع پر مصرف این ارز، مانند بیت کوین، به دلیل حرارت بالای تولید شده ناشی از فرآیند ماین، موبایل شما آسیب خواهد دید.

نتیجه گیری

استخراج بیت کوین با گوشی با این که یک فرضیه جذاب به نظر می‌رسد اما در عمل درآمدی برای شما نخواهد داشت. به طور کلی دستگاه‌های موبایل قدرت پردازش کافی برای استخراج بیت کوین و سایر ارز‌های با مکانیزم اجماع POW را ندارند. حتی با یافتن یک اپلیکیشن استخراج بیت کوین با موبایل، باید منتظر آسیب‌های جدی ماینینگ به دستگاه موبایل خود باشید.

از طرف دیگر سایر تبلیغات استخراج بیت کوین با گوشی که در اینترنت با آن مواجه می‌شویم نیز کلاهبرداری هستند که در پشت‌ آن‌ها طرح‌های هرمی و هکر‌هایی که به دستگاه شما چشم دوخته‌اند قرار دارند. 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

سایر مطالب: استخراج ارز دیجیتال با گوشی موبایل

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
159 نظر
 1. با سلام و خسته نباشید
  ماین کردن با گوشی از نظر وجه قانونیش زه چه صورته؟ ردیابی میکنن؟ بعد نگن با گوشی مزرعه زدی’😅
  البته به غیر از بیت کوین با گوشی ارز بهتری هم میشه استخراج کرد فقط از نظر قاونی و ردیابیش میخواستم بدونم با تشکر

 2. من خیلی از نظرات مردم رو خوندم. اصولا کسی که میخواد این کار رو انجام بده اگه هزار تا نظر منفی هم باشه باز اینقد پرس و جو میکنه تا یه نفر بگه من تونستم به فلان مقدار برسم… از همون جا دیگه میشه مرید و غلام این شخص!
  اما جدا از تمام این روش ها که بعضیا میان میگن میشه، بعضیا میگن نمیشه من یه راه حل کاملا منطقی و تست شده دارم
  هر کسی هم که خواست اینجا شمارمو میذارم داخل واتس اپ یا تلگرام بهم پیام بده تا راهنماییش کنم
  اینم شمارم #####

 3. سلام من یه سایتی دارم که بیت کوین بهت میده جعبه باز کنی .بعد واسه گوشیم ضرر نداره؟
  توی یه روز
  0.00007538
  اینقدر نوشته
  خواهش میکنم بگین این استخراج بیت کوین هست گوشیم خراب نمیشه؟

 4. سلام
  من دارم با یه برنامه موبایل بیتکوین ماین میکنم با رام 3 و سی پی یو 8 هسته ای گوشیم a20 هست
  تو 3 یا 4 ساعت 0.00001500 تا ساتوشی گرفتم که بیشترین حد از 50 درصد رام و 80 درصد سی پی یو و تو کمترین حالت 2 درصد از رام و سی پی یو مصرف میکنه
  آیا میصرفه روش ادامه بدم یا نه؟
  و این که تو دانلود ها گفتن پرداختی داره ماهی یک تاریخ مشخص ولی من هنورز به تاریخش نرسیدم تا ببینم میده یا نه

  1. سلام اصلا اصلا اصلا با گوشی و کامپیوتر و لپ تاپ فایده نداره فقط گوشی و وسایل رو ضعیف و خراب میکنیم، یک دستگاه ماینینگ حداقل قدرتش 16 ترا هش یعنی حدود 16000 هش هست که برای استخراج کار میکنه و در واقع یه دستگاه ضعیف هست تا چه برسه به گوشی که مقدار هش ریت گوشی حدود 50 تا 80 هست یا کاپیوتر و لپ تاپ نهایت 200 تا 400 هست . پس اصلا هیییییییچی نمیشه از گوشی و کامپیوتر بدست اورد. من همشون رو تست کردم.

 5. با سلام من دیشب یک نرم افزاری پیدا کردم که تو ایران کار نمیکنه اصلا ایران رو ساپورت نمیکنه و با گوشی هاوایی پ اسمارت 2019 ساعتی 900 ساتوشی استخراج میکنه که حساب کردم تقریبا میشه روزی 20000 ساتوشی آیا به صرفه هست یا نه و اینکه نرم افزار مجانیشو میتونی ساتوشیها که به 50000 رسید به کیف پولت انتقال بدی آیا به صرفه هست اینجوری یا نه؟ ممنون میشم از اساتید و کسانی که تجربه دارند راهنمایی کنند منو

 6. متاسفانه تو ایران همه یه پا دکتر و مهندسن و تو همه چیز کارشناس و صاحب نظرن…بیت کویین چه شما بزنین یا نزنین به راهش ادامه میده

 7. سلام دوستان یه برنامه هست روی گوشیتون نصب کنید وهریکساعت باید انلاین بشی وکوینهایی را که میخواد بده بهت روبگیری پرداختیهم داشته ولی سه الی چهارهفته طول میکشه تا پرداختیها رو بده،دوست داشتید این برنامه رو نصب کنید ایمیل بدید

  1. سلام عرض ادب
   ممنون میشم اگه بیشتر راهنمای کنید چگونه نصب و راه اندازی کنم

  2. سلام
   من قبلا خب با موبایل و رایانه شخصیم زیاد دنبال ارز بودم اما الان اصلا سمتشم نمیرم اما تازگیا متوجه شدم گوشیم شارژش زود تموم میشه با داغ میکنه
   فک کنم بخاطر ورود به همون سایت هاس و گوشیم الان داره ماین میکنه
   روش غیر فعال کردنشو کسی میدونه؟

  3. سلام من الان ۰.۰۰۰۲۰۰۰۰ساتوشی دارم و۰.۴۰۰۰۰هزار لیتوشی در۳روز باگوشی،دوتا گوشی بی ارزش بگیر اندروید یادت بدم روزی همینقدر با۵شش ساعت دربیاری…شرطش هم بهت دعوت میدم ۱۰ درصد سایت به من میده به شماربطی نداره…..میری کارخونه روزی چند ۱۲ساعت؟؟؟؟ نصفشو وقت بذار اقای خودت باش
   درضمن برنامه تست شدن واریزی دارن فقط باید فعال باشی

 8. سلام من داخل ی سایتی استخراج بیتکوین هستم نوشته 7500 گیگ خریداری داری کنید یعنی من میتونم بیتکوین بدم ماین قوی تری بگیرم

 9. سلام دوستان بنده از رایانه برای استخراج بیت کوین استفاده میکنم، الان چی کار کنم که عضو یا زیر مجموعه یه گروهی بشم ، لینک های بعضی از دوستان رو هم میزنم ولی باز mining network ام باز عدد صفر رو نشون میده چرا !!؟؟

 10. سلام علیرضا جان من با برنامه crypto tap استخراج میکنم میخواستم راهنماییم کنین تا بدونم بقیه راه چه جوریه

 11. درود به شرفت هموطن جواب شما کاملا درست ومنطقی وبدون هیچ منظور خاصی جواب دادی‌ فقط ازروی وجدان جواب خیلی ازمردم رو دادی دمت گرم🙏🌹

 12. من چندماهه با گوشیم در سایت دارم کار میکنم و بیت کوینم به ./۰۹۱۳۴ رسیده. ایا ارزش داره ادامه بدم؟

  1. خیلی ارزشش بالاس.ادامه بده.1دونه بیتکویین یک میلیاردو پونصد میلییون پولشه ادامه بده

 13. ایا میشه با کامپیوتر ماین کرد یا از طریق زیر مجموعه جمع کرد

  چه سایتی هست اسم سایت یا برنامه ای که ماین میکنیدو بگید

 14. سلام خسته نباشد من با گوشی نوت ن ۹پرو دارم استخراج میکنم
  روزی ۱۰۰تا ۱۵۰هم میگیرم
  الانم تقریبا 0.00001650
  ارزش دارع ادامه بدم
  درضمن الان تقریبا 2روزه کی سرعتش خیلی کم شده
  بعضی از روزام سرعتش زیادن دلیلش چیه
  ایا ارزش ادامه داره؟

  1. سلام اقا ساسان با چه برنامه ای استخراج میک‌نی میشه به من هم معرفی ک‌نی منم جمع کنم

  2. با بیت کویین ۴۵هزار دلار ارزش ریالی بیت کوین استخراج شما به ریال کمتر از ۲۰ هزار تومان است دقیق ۱۹۷۶۰ تومان…موفق باشید ..

 15. فکر ماینیگ با گوشی رو از سرتون دور بندازید.
  گوشی ها حداکثر در حد چند صد هش ریت قدرت ماین دارن.یه دستگاه قدرتمند ماینینگ که مثلا ۱۱۰ ترا هش قدرت داره(یعنی حدود ۱۱۰ تریلیون هش)خوب همین دستگاه روزانه حداکثر میتونه ۰/۰۰۰۷ بیت کوین استخراج کنه که تو یک سال به ۰.۲۸ بیت کوین نمیرسه.
  شمایی که با گوشی موبایل تریلیون هش ریت از اون دستگاه ماینر ضعیف تری کجای داستان میخوای قرار بگیری!!! من درعجبم از دوستانی که میگن چند ماهه داریم ماین میکنیم با گوشی و فلان قدر بیت کوین شده!!!😃😃
  دوستان عزیز تو رو جون خودتون به وقت خودتون و داراییتون ارزش قایل بشید، اول فکر و تحقیق کنید بعد کاری رو انجام بدید.کسی سوالی داشت بهم ایمیل بده حتی الامکان جواب میدم
  ********

  1. سلام خیلی ها با گوشی دارن ماین میکنن و روزانه کلی ساتوشی گیرشون میاد و بنظر شما این امکان پذیر نیست

  2. میشه لطفا یه منبع اطلاعات معرفی کنید
   و اینکه آیا با یه ماینر مناسب میشه حداقد چه مقدار در آمد در ماه داشته باشیم

 16. عزیزان من میخوام ی چیزی بگم با عقل ومنطقتون فکر کنید بابا شما باید 100میلیون ساتوشی در بیاری تا بشه ی بیت کویین اینایی که شما در میارین اصلا بیت کوین نیست یا لایت کویینه یا بیت کوین کشه یا چیزای دیگه عزیزم باگوشی موبایل اندرویدت نمیتونی بیت کوین جمع کنی خیالت راحت شما ساعتها تو حوضچه استخراجم هم که باشی نمیتونی بیشتر 50تا60ساتوشی جمع کنی که من بهت میگم با نت ایران این میشه 20تا 30ساتوشی خیلی مسخره است اونوقت باید چند سال درگیر باشی تا ی بیتکوین استخراج کنی مگه الکیه تازه اگه هک نشی بجرم ایرانی بودن تحریم نشی طرف میاد اون همه هزینه میکنه برای ماین کردن بعد شما بیا با ی گوشی بیت کوین جمع کنی شدنی نیست نکنید اینکارا رو ن وقتت ن سرمایه ات منظورم گوشیته رو هدرنده اخرشم باید برای انتقالش200یا300 ساتوشی پرداخت کنی که اون دیگه واقعا زور داره

 17. سلام من الان روز اولم هست با گوشی سامسونگ A3با یک اپ دارم بیت کوین استخراج میکنم و مقدارش 0.000532 هست ایا ارزشش را داره ادامه بدم ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام اقا حسین شما با کدوم آپ داری ماین میکنی که به این مقدار رسیدی ؟

 18. سلام اقای علیرضا . من الان 0/5 دارم . و به طوری که دوستم گفت انجام دادم . ولی الان رفیقم به خارج کشور رفته و من نمیتونم باش در تماس باشم که راهنمایم کنه . از شما کمک میخوام که بهم بگین چطور باید بفروشم

  1. سلام اقای ملکی خسته نباشید
   اگه میشه لطف کنید به ما هم یاد بدید وراهنمایی کنید تا ماهم بتونیم به روښ شما استخراج کنیم
   ممنون۔ و سپاس فراوان

 19. سلام
  من از کریپتوفری تا الآن 15 صدم بیت گرفتم
  حداقل دریافت رو جدیدا کرده ۲ دهم
  آیا کسی تا به حال چیزی دریافت کرده واقعا
  روش دریافتش رو می خوام بدونم
  ممنون

  1. اسکم میباشد حداقل تو ایران اینو میگه با فیلتر شکن بری یه روز با یک پیام اخطار اکانتت میپره و استخراجت منفی میزنه من ۱۵۳ روز کار کردم ۷ روز مونده بود به برداشت ولی پیام اخطار و حذف اکانت و منفی شدن کل استخراجم در طول این ۶ ماه با ۲۰ تا زیر مجموعه تایید شده که امتیازش رو گرفته بودم …

 20. داداش هرکار میکنم نمیتونم با موبایل استخراج کنم برنامشو دانلود کردم اما هرکار میکنم نمیره داخل استخراج

 21.  من باگوشی تو سایت getbitcoin.to جیملمو دادم بعد اینکه فهمیدم برای گوشی مضر هستش ازش لاگ اوت کردم بعد دوباره رفتم سایت دیدم به بیت کوئین هام اضافه شده چیکار کنم که دیگه استخراج نکنه و گوشیم در امان باشه؟

  1. نمیدونم چطور استخراج انجام میگیره ولی اگه اپلیکیشن خاصی نصب نکردید و هیچ چیزی روی گوشی شما اجرا نشده طبیعتا داشتن اکانت در یک سایت به خودی خود باعث نمیشه گوشی شما آسیب ببینه.

   1. سلام دوست عزیز باید چند نفر زیر مجموعه ام قرار بگیرن تا به درامد خوبی برسم

    1. سلام عرض ادب و درود بر شما لطفا راهنمای کنید بنده سرپرست خانوار و مستاجر هستم سرمایه ندارم با گوشی هم که میگن نمیشه استخراج کرد شمامیتونین برای کسب درآمد راهنمای کنید ممنون میشم
     بعد راه دیگه ای برای کسب درآمدازاینترنت نیست مثله تبلیغات در سایت هاوشبکه ها محتوا سازان و ساخت کلیپ و مستند های کوتاه وغیره اگر ممکن هست بیشتر راهنمای کنید تشکر

     1. بابا دلت خوشه برو دنبال زندگیت، کدوم سرپرست خانوار میاد خودشو تو این سایت‌ها گرفتار کنه؟ خرج زن و بچه چی؟ لطفا آگاه باشید و عاقلانه فکر کنید

 22. سلام من با گوشی 600H.s استخراج میکنم ولی با لپ تاپ ۴۰H.s هم استخراج میکنه
  گوشی هم نه اصلا داغ میکنه و باطری اش هم خیلی کم تموم میشه ولی لپ تاپ خیلی داغ میکنه و زود به زود نیاز به شارژ داره.

 23. سلام
  من حدود ۵ ماه پیش از طریق یکی از دوستانم دعوت شدم و کارهایی که گفته بود انجام دادم و الان ۰/۳ بیت کوین دارم و در بلک‌چین ذخیره کردم و کد آن را هم برا فروش بهم داده و دارم
  کار خاصی نیست که مردم رو میترسوند، درسته با موبایل کم میده ولی من گرفتم و گوشیم هم خراب نشده
  هرکی خواست میتونم کمکش کنم

  1. سلام داش علی من ۸ ماهه بیت کوین با گوشی استخراج میکنم و تاره به 0.2 رسیدم چه زمانی میتونم بفروشم
   شنیدم حداقل باید0.3 برسه
   اما یکی از دوستام رسید اما بازم نتونست بفروشه میگفت همش کلاهبرداریه
   لطفا راهنمایی کنید

  2. داداش هرکار میکنم نمیتونم با موبایل استخراج کنم برنامشو دانلود کردم اما هرکار میکنم نمیره داخل استخراج

  3. دایی من تازه شروع کردم از تو سایتش. یعنی من الان ادامه بدم ؟
   گوشی هیچی نمیشه؟

  4. سلام آقاعلیرضاسایت خوبی معرفی کن که بشه استخراج کرد
   راستی سایت کوین پوت بسته شده اطلاع نداری الان بایدچکارکنیم

  5. سلام. داداش با چه برنامه ای بهتره؟ راهنمایی میکنی؟ واسه منی که کارگرم این مثل رویا میمونه

  6. سلام من هم با موبایل دارم استخراج میکنم ولی نمیدونم چطوری میشه اونها رو فروخت . اگر ممکنه راهنمایی کنید . ممنون میشم

  7. سلام علیکم خوبی برادر ببخشید میشه همکاری کنید چون نمیتونم استخراج کنم ممنون

 24. سلام دوستان.
  بابت ارزهای دیجیتالی و
  ایجاد سرمایه گذاری عالی با سودهی نزدیک به۱۰ برابر در ۲_۳سال با ارز دیجیتالی سوالی داشتین در خدمتم.
  تاریخچه بیت کوین اگر نگاه کنید ۱۲سال راه اندازی شده و تا ۵_۶سال اول قیمت کمتر از ۱دلار داشته است.بعد از آن افزایش قیمت و سود دهی داشته
  و کسانی که اوایل وارد شدن و سرمایه گذاری کردن الان سرمایه شون ۲۰۰میلیون برابر شده.
  منطقی فکر کنید.

  1. واقعا چقدر مردم زود گول میخورن
   من خودم با ۵ تا ماینر s9j الان باسختی شبکه بالای ۲۱ روزی۴۵۰۰۰ ساتوشی در میارم.اونوقت یارو میاد میگه من باگوشی روز اول ۵۰۰۰ ساتوشی دراوردم.تنها شانسی که میشه اورد اینه که شما با مقدار ناچیزی که در میاری تو همون کیف پولت ذخیره کنی تا اگه یه روزی بیت کوین شد هر واحد مثلا یک میلیون دلار اونوقت شاید تونستی باش یه دوچرخه بخری.چون تا اونموقع اجناس هم مسلما گرونتر از الان خواهند بود.وقت خودتونو به امید واهی به هدر ندین.هرکاری راهی داره.

 25. سلام آیا بیت کوین کش باعث میشود که عمر باتری گوشی وسی پی یو پایین بیاد چیکار کنیم کمک کنید خواهشا

  1. سلام.آقا مسعود من درمورد خرید دستگاه ماینر میخوام باهاتون مشورت کنم‌ کجا جوابم رو میدین؟

 26. سلام خوبین من احسان سعیدی هستم ممنون میشم از تماستون در مورد یکی از روش ها که جواب خوبی داره

 27. سلام دوستان بیتکویین با گوشی استخراج نکید چون چندان درآمدی ندارد و گوشیتون رو خراب میکنه اتریوم به صرفه تر هستش اگر میخواهید اتریوم استخراج کنید میتونم بهتون کامل راه حل استخراج اتریوم رو یاد بدم بدون خراب شدن گوشیتون این شمارمه *** کامل توضیح میدم فقط تماس پاسخ گو هستم

  1. سلام اتریوم چیه لطفا راهنمایی کنید من میخوام باگوشیم بیت کوین استخراج کنم ولی میترسم گوشیم خراب شه چون ادمومیترسونن

   1. خو الان چ شد استخراج کردی یا ن منم میخام همین کارو کنم ولی ترس دارم میشه بگی؟

  2. سلام
   چطوري ميتونم بيت ها رو انتقال بدم به كيف پول اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

 28. سلام خسته نباشید من دو روزه دارم با گوشی استخراج میکنم 0.0135 بیت کویین بدست آوردم بنظرتون ارزش کار کردن داره

   1. سلام من داخل چند تا سایت ثبت نام کردم که خودشون خود به خود ماین میکنن واصلا کار با گوشیمم ندارم شما بگید باید چکار کنم که از بین بره و cpu وram گوشیم نابود نشه؟چکارشون کنم چند تا سایتم ثبت زدم

  1. داداش این حجم استخراجت نزدیک به۶ میلیون پولش میشه.
   برای دو روز قابل قبول نیست و مطمئنن معتبر نیست

 29. سلام آقا من اتریوم با گوشی ماین میکنم پلن رایگانش…موقع برداش ک میخام بردارم گف باید ۳۰روز بگذره بعد وارد کیف پولت میشه…۳۰روزم گذشته وارد کیف پول نشده اصن کسی تابحال این اتریوم رو باپلن رایگان تبدبل به پولش کرده یا سرکاری؟!!!!! بیت کوین میخام باگوشی ماین کنم چه نرم افزاری رو باید دان کنم؟

 30. سلام من بیت کوین جمع کردم روز بعدش رفتم اینجوری شد0.9999- کسی میدونه چرا منفی صفر شده

 31. سلام
  من یه سایتی رو بهم معرفی کردن که میشه بیتکوین استخراج کرد آیا واقعا صحت داره یا کلاه برداریه
  جواب لطفا

  1. آقا بیاین پای نتورک ثبت نام کنید ارز تازه ای که ایجاد شده آلان در مرحله دوم قرار داره یعنی مرحله استخراج رایگان روزی ۴ الی۵ تا پای بهتون میده اگه ممبر هم جمع کنین سرعت استخراج بیشتر میشه آینده روشنی داره حتی شاید بهتر از بیت کوین الان قیمت گذاری نشده در اواخر سال۲۰۲۱ قیمت گذاری میشه و دیگه به این آسونی پای بهتون نمیده پارسال که تو مرحله اول قرارداشت اگه ثبت نام کرده بودین روزی بیشتر از ۱۵ تا پای بهت میداد ولی الان کمتر شده و۴یا ۵ تابیشتر نمیده خلاصه وقت تلف نکنین و ثبت نام کنین کاری هم نداره روزی یه بار یعنی هر۲۴ ساعت یه بار برنامه رو باز میکنی و فعالش میکنی و برنامه رو میبندی تمام خودش تا۲۴ ساعت استخراج میکنه مطمئنا تو دوسه سال آینده ارزش زیادی خواهد داشت و اونایی که ثبت نام نکردن مثل همین الان که به بیت کوین حسرت می خوریم که چرا ده سال پیش ثبت نام نکردیم خواهند بود .
   ثبت نامش آسونه برنامه pi networks را از گوگل پلی دانلود کنین بعد فیلتر شکن رو روشن بکنین و برنامه باز بکنین اول کشور ایران رو انتخاب بکنین بعد شماره تلفن که مال خودتونه رو(ترجیحا ایرانسل) وارد میکنین بعد رمز میخواد که باید ترکیب عدد و حروف باشه و حداقل یک حرف هم باید حرف بزرگ باشه رو وارد میکنین بعد یوزر نیم میخواد که وارد میکنین مثلا اسمتون و سال تولدتون اگه قبول نکرد یکی دو حرفش رو عوض کنید بعداز اون هم وریفاکشن کد رو میخواد که کد معرف هست که اون رو هم وارد میکنین خواستین کد معرف من که urmiaa هست رو وارد میکنین و تمام میشه( رمز و یوزر نیم و… همه باید با حروف لاتین باشه) و برنامه شروع بکار میکنه رمزتون رو یه جا یادداشت کنین یا حفظ کنین و به هیچ عنوان گم نکنین به دو صورت تائید هویت میشین یکی به صورت پیامک که خیلی سخت شده و دومی از طریق اکانت فیسبوک اگه ندارین یه اکانت باز کنین تا به راحتی تائید هویت بشید.
   انشاالله موفق باشید.

 32. سلام من الان دارم از طریقه یک سایت پیت کوین استخراج می کنم الان اسخراج بیت کوین از طریق سایت باعث میشه گوشی خراب شه و مشکل پیدا کنه یا نه فقط یک جواب بدید اگر میشه

  1. باسلام من باگوشی تو سایت getbitcoin.to جیملمو دادم بعد اینکه فهمیدم برای گوشی مضر هستش ازش لاگ اوت کردم بعد دوباره رفتم سایت دیدم به بیت کوئین هام اضافه شده چیکار کنم که دیگه استخراج نکنه و گوشیم در امان باشه؟!

 33. سلام شما نوشتین به دلیل روشن بودن همیشگی گوشی باطری خراب میشه و قطعات مستهلک میشن ولی بعضی از سایت های استخراج هستن ک اصن نیازی به روشن بودن گوشی ندارن اینترنت رو خاموش میکنی میای بیرون . اونجوری هم باز گوشی خراب میشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   استخراج روش های مختلفی داره و این بخش که بهش اشاره کردید برای زمانی هست که استخراج با استفاده از سخت افزار گوشی انجام میگیره و سخت افزار گوشی درگیر هست
   انواع ربات ها و اپلیکیشن ها وجود دارند که با روش های مختلف به کاربران مقدار ناچیزی ارز دیجیتال پرداخت میکنن و اسمشو استخراج ارز گذاشتن

 34. سلام بنده باگوشی جی ۷ میروم سرعتش ۱۰۲ هستش هرروز۵۰ الی ۶۰ بیت کوین استخراخ میکنه دلیلش چیست

 35. سلام .خسته نباشی ، عرضی دارم با کامپیوتر مشکلی دارد برای سی پی یوو کارت گرافیت

 36. آقا چرا با گوشی نمیشه استخراج کرد !
  من خودم با گوشی ،33H.s با برنامه کریپتو تب استخراج می کنم .
  درحالی که دستگاه Asic انت ماینر 14.5 هش استخراج می کنه !
  گوشی رو هم زیرش فن نصب کردم ، نور صفحه رو هم کم کم کردم ، که بعد 6 ساعت استخراج شارژش به 20 درصد می رسه اصلا هم داغ نمی کنه .

  1. سلام
   معمولا نباید در مورد درآمد افراد سوال کرد اما چون قصد ورود به این عرصه را دارم می خواستم بدونم با گوشی ماهی چقد در میاری؟

   1. ببینید کسی واقعا تا بحال از طریق گوشی چیزی دستش نیامده فکر کن در حد یک گرد خاک این اندازه با گوشی استخراج میشه فکر کن هر روز بخوای مثلا ۱هزارم یک گرم طلا جمع کنی این کی میشه یک گرم بعد جمع بشه به مقداری که ارزش داشته باشه اما خوب یک کاری هست دیگه با این کار بیشتر گوشی خراب میشه

    1. میشه با همین گوشی درامد خوب با بیتکویین داشت فقط ترید بزن سودهای فوق العاده گیرت میاد

  2. دوست عزیز با این اطلاعات زیاد قطعا شما یه ماینر و بیزنس من عالی تو زمینه کریپتو کارنسی میشید😀😀
   برادر من دستگاه ماینری که میفرمایید ۱۴.۵ هش، ۱۴.۵ ترا هش هست.یعنی حدود ۱۴.۵ تریلیون هش ریت در مقابل ۳۳ هش ریت خالی شما.ر
   برای همه بچه های این سایت نصیحتم اینه دوست عزیز قوی ترین دستگاه ماینر مثل واتسماینر ام۳۰ اس ++ یا انتماینر اس۱۹ پرو با هش ریت حدود ۱۱۰ ترا هش با ۲۴ ساعت بی وقفه روشن بودن و عدم قطع برق یا شبکه میتونن روزانه حداکثر ۰/۰۰۰۷ بیت کوین استخراج کنن، شما با این قدرت هش ریت گوشی هاتون دنبال چی هستید؟؟ بدون اطلاعات صحیح از هول حلیم چرا میندازین خودتونو تو دیگ!!!
   متاسفم برای مدیر این سایت که یه مطلب ناقص رو گذاشته و جواب هیچ کدوم از بچه هارو درست و حسابی نمیده و همه رو در معرض اتلاف وقت، هک شدن، سو استفاده و…قرار داده.

   1. دوست عزیز، بطور واضح و شفاف و به زبان فارسی در مطلب عنوان کردیم که استخراج بیتکوین با گوشی شدنی نیست.
    نمونه:
    “تمامی این موارد نشان می‌دهند که وقتی صحبت از استخراج بیت کوین می‌کنیم، قطعا نمی‌توانیم روی وسیله کوچکی همانند گوشی تلفن همراه حساب باز کنیم.”

 37. این راه خوبیع ولی باید یه گوشی ضعیف بگیری که اگه خراب شد هم زیاد ضرر نبینی.

 38. با سلام و عرض ادب
  من میخواستم بدونم با گوشی هم میشه بیت کوین استخراج کرد
  و اینکه وقتی با گوشی استخراج کنیم گوشی تو شارژ باشه برق زیاد مصرف میکنه یا نه ؟

 39. سلام من موجودی صفحه ی استخراجم دیروز0/000000022234 اما امروز که دوباره وارد صفحه شدم از صفر شروع شد الان یعنی از ائل استخراج شروع شده ؟ چرا اینجوریه؟ چیکار کنم؟

    1. سلام احسان عزیز ، چنانچه نیاز به راهنمایی یا پاسخگویی به سئوالات تون در زمینه های مالی دارید می تونید در بخش نظرات وب سایت درج کنید تا ان شاءالله پاسخ بدیم. همینطور انتقادات و پیشنهادات هم به این صورت قابل دریافت هستند. اگر مورد دیگری هست می تونید به صورت خلاصه همراه با مشخصات تماس تون اعلام کنید و اگر ممکن بود آقای جهاندیده خودشون باهاتون ارتباط می گیرن. موفق باشید.

     1. ایا واقعن اسخراج بیتکوین با گوشی گوشی رو خراب می کنه اگر از سایتی باشه که نیاز به روش بودن مداوم گوشی نباشه باز خراب می کنه لطفا جواب بدبد من متظر جواب شما هستمدو من

   1. سلام.آقای جهاندیده.
    در مورد دگ کوین اطلاعاتی دارین؟
    سرمایه گذاری عالی و اطمینانی با دگ امکان داره.
    مثل اوایل بیت کوین

  1. از بایننس هم میشه بیتکویین بدست اورد البته با ترید خودم کار کروم درامدش عالیه

 40. البته اطلاعات کامل نمیدین خوب مشخصه که یه گوشی یا لپ تاپ صرف نمیکنه ولی من با چشم دیدم با نرم افزار کریپتوتب کار می کرد و عضواش زیاد بود درامد هم داشت با کمترین هزینه
  از اون ور هم ماینر دردسرای خودشو داره با افزایش سختی شبکه گاها اصلا سود ده نمیشه و …

  1. سلام کسی میشناسین که از این کریپتتوتب استفاده کرده باشه و درامد کسب کنه؟

   1. سلام من با برنامه استورم گین دارم بیت کوین استخراج میکنم به نظرتون برنامه خوبیه؟روزی یه دلار میده

   1. سلام مهندس وقتتون بخیر من برای اولین بار میخوام در این جور جاهای سزمایه گذاری کنم واقعیتش زیاد نمیدونم بهترین راه برای شروع ی فرد مبتدی چیه ممنون

  1. من دورزه ک استخراج بیت کویین با موبایل رو شروع کردم و الا 0.00060 بیت کویین دارم
   به نظرتون ارزش داره ادامه بدم؟

    1. سلام من دوروزه از ی سایتی0.00604 جمع کردمه از گوشی بنطرتون خیلی دیر یا خیلی سریع انجام نشده 24 ری داخل سایت هستم که باید رو ی گزینه کلیک کنی و بگیری هرساعت یکبار هم هستش

   1. اینجور بگم از ۱۰۰هزار کیلو شما ۶۰کیلو دارین فکر کن کی بشه جمع استخراج شما ۱۰۰هزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب