تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 19 سپتامبر، 29 شهریور

ساینا جنانی
ساینا جنانی
تحلیل نمودار ارز دیجیتال

ارز دیجیتال بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها نزدیک به سطوح مقاومت کلیدی‌شان با فروش روبرو هستند، اما در حال حاضر احتمال رخداد یک سقوط شدید کم به نظر می‌رسد.

فدرال رزرو ایالات متحده اخیراً اشاره کرد که می‌تواند نرخ‌های بهره را حداقل تا سال 2023 نزدیک به صفر نگه دارد.

بانک انگلیس یک گام جلوتر رفت و گفت که می‌تواند جهت حمایت از اقتصادی که تحت تاثیر قرنطینه‌های ویروس کرونا و Brexit آینده قرار دارد، گزینه‌هایی را برای کاهش نرخ‌ها به زیر صفر در نظر بگیرد.

طی خبری دیگر، صرافی Kraken به اولین شرکت دارایی دیجیتالی تبدیل شده است که قرار است مجوز فعالیت به عنوان یک بانک در ایالات متحده را دریافت کند.

این تغییری بسیار بزرگ نسبت به روزهایی است که بانک‌های سنتی از حمایت کسب‌وکارهای کریپتو امتناع می‌کردند.

خرید عظیم بیت‌کوین (BTC) توسط شرکت MicroStrategy نیز گامی بزرگ در این زمینه است، چراکه این اقدام شرکت‌های دیگری را نیز ترغیب خواهد کرد تا حداقل بخشی از ذخایر نقدی خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند.

همه‌ی این رویدادها، در بلندمدت چشم‌اندازی صعودی را برای کریپتوکارنسی‌ها رقم می‌زنند اما در کوتاه‌مدت، انگیزه‌های منفی معامله‌گران همچنان بر قیمت‌ها تاثیرگذار است.

اما خوشبختانه به دلیل ماهیت بازارها، بازار کریپتوکارنسی‌ها نیز سرانجام نسبت به اصول قدرتمند موجود واکنش مثبتی نشان خواهد داد و روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت.

اکنون اجازه دهید نمودار کریپتوکارنسی‌های برتر و سطوح بحرانی‌شان را با هم تحلیل کنیم و ببینیم آیا روند اصلاح قیمت فعلی به پایان رسیده است یا خیر.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USD :

گاوها طی دو روز گذشته نتوانستند قیمت ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) را بالاتر از سطح 11,000 دلار حفظ کنند، که این نشان می‌دهد خرس‌ها به شدت از این سطح مقاومت دفاع می‌کنند.

بیت‌کوین در تاریخ 17 سپتامبر الگوی کندل استیک دوجی را شکل داد که این نشان دهنده‌ی عدم اطمینان در میان دو گروه گاوها و خرس‌ها است.

شیب هر دو میانگین متحرک مسطح شده است و شاخص قدرت نسبی نیز نزدیک به سطح 50 قرار دارد، که این موضوع همچنین به تعادل میان عرضه و تقاضا اشاره دارد.

نمودار قیمت بیت‌کوین

اگر قیمت این ارز از سطوح فعلی افت کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد جفت ارز BTC / USD را به زیر محدوده‌ی حمایت 10,625 تا 10,500 دلار کاهش دهند.

در صورت موفقیت‌شان، این موضوع نشان می‌دهد خرس ها در هنگام افزایش قیمت جبرانی فعلی به صورت تهاجمی مشغول فروش بودند و احتمالاً تجربه‌ی مجدد سطح 9,835 دلار وجود دارد.

در مقابل، اگر این جفت ارز از محدوده‌ی حمایت 10,625 تا 10,500 دلار بازگردد، نشان می دهد که گاوها همچنان در حال خرید در سطوح بالاتر هستند.

شکست و بسته شدن قیمت این ارز (طبق چارچوب زمانی UTC) بالاتر از سطح 11,000 دلار، می‌تواند این جفت ارز را به خط روند نزولی برساند.

این سطح احتمالا برای بار دیگر به عنوان یک سطح مقاومت سخت عمل خواهد کرد، اما اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از آن سطح حرکت دهند، امکان صعود تا قیمت 12,460 دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USD :

ارز دیجیتال اتریوم (ETH) چهار مرتبه از تاریخ 11 سپتامبر تاکنون، نزدیک به سطح حمایت 353.443 دلار حمایت کسب کرده است، که این نشان می‌دهد گاوها در زمان افت قیمت مشغول جمع‌آوری این ارز هستند.

خریداران تلاش کردند در تاریخ 17 سپتامبر این افزایش قیمت جبرانی را با یک حرکت صعودی پرشتاب دنبال کنند، اما موفق نشدند از مانع موجود بر روی میانگین متحرک ساده 50 روزه (قیمت 391 دلار) عبور کنند.

اگر جفت ارز ETH / USD به زیر سطح 366 دلار افت نکند، گاوها برای بار دیگر تلاش خواهند کرد مانع موجود بر روی میانگین متحرک ساده 50 روزه را کنار بزنند.

در صورت موفقیت‌شان، احتمال صعود تا سطح 61.8 درصدی فیبوناچی اصلاحی 419.473 دلار وجود دارد.

نمودار قیمت اتریوم

اگر خرس‌ها این جفت ارز را به زیر سطح حمایت 353.443 دلار کاهش دهند، این دیدگاه مثبت نامعتبر خواهد شد چراکه اگر این سطح شکسته شود، چندین گاو تهاجمی ممکن است موقعیت‌های کوتاه‌مدت خود را ببندند.

سطح حمایت بعدی در این روند نزولی، بر روی قیمت 308.392 دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز XRP/US :

ناکامی‌های مکرر خرس‌ها در کاهش قیمت ارز دیجیتال ریپل (XRP) به زیر سطح 0.235688 دلار، منجر به افزایش خرید توسط گاوهای تهاجمی در تاریخ 18 سپتامبر شد.

با این حال، خرس‌ها هنوز موضع خود را از دست نداده‌اند، چراکه در تلاشند این پولبک را بر روی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 0.252 دلار) متوقف کند.

نمودار قیمت ریپل

اگر جفت ارز XRP/USD از سطوح فعلی افت کند، خرس‌ها برای بار دیگر تلاش خواهند کرد قیمت این کریپتوکارنسی را به زیر محدوده‌ی حمایت 0.235688 تا 0.229582 دلار کاهش دهند.

در صورت موفقیت‌شان، امکان افت ریپل تا قیمت 0.19 دلار وجود دارد.

با این حال، اگر گاوها بتوانند قیمت این آلت‌کوین را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حرکت دهند، صعود آن تا قیمت 0.268478 دلار امکان‌پذیر است.

خرس‌ها احتمالا از این سطح به طور تهاجمی دفاع خواهند کرد، که درنتیجه می‌تواند این جفت ارز را برای چند روزی در محدوده‌ی رنج نگه دارد.

شیب مسطح میانگین‌های متحرک و قرار داشتن RSI به زیر نقطه‌ی میانی، نشان دهنده‌ی تعادل میان عرضه و تقاضا است.

اگر گاوها بتوانند این جفت ارز را به بالاتر از خط روند نزولی حرکت دهند، این برتری به نفع گاوها تغییر پیدا خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USD :

ارز دیجیتال پولکادات (DOT) در تاریخ 16 سپتامبر از سطح حمایت 4.921 دلار بازگشت، اما گاوها نتوانستند قیمت آن را به بالاتر از مقاومت محدوده‌ی 5.5899 دلار حرکت دهند، که این نشان دهنده‌ی فروش توسط خرس‌ها در سطوح بالاتر است.

اگر جفت ارز DOT/USD به زیر الگوی وج خیزان و سطح حمایت 4.921 دلار شکسته شود، امکان افت آن تا قیمت 4.50 دلار و سپس تا قیمت 4.00 دلار وجود دارد.

نمودار قیمت پولکادات

با این حال، اگر گاوها از سطح حمایت 4.921 دلار دفاع کند، این جفت ارز ممکن است برای چند روزی در محدوده‌ی رنج باقی بماند.

اولین نشانه‌ی قدرت این آلت‌کوین، شکست بالاتر از مقاومت محدوده‌ی 5.5899 دلار خواهد بود و پس از شکست بالاتر از الگوی وج خیزان، این جفت ارز احتمالا حرکت رو به رشد خود را از سر خواهد گرفت.

بالاتر از این سطح، امکان صعود پولکادات تا قیمت 6.8619 دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USD :

ارز دیجیتال بیت‌کوین کش (BCH) بر روی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 239 دلار) با مقاومت سختی روبه‌رو است، که این نشان می‌دهد خرس‌ها در زمان پولبک‌ تا این سطح مشغول فروش هستند.

با این حال، نکته‌ی مثبت این است که گاوها فعلا اجازه نداده‌اند قیمت این آلت‌کوین نزول پیدا کند و به زیر سطح 230 دلار حفظ شود.

تثبیت قیمتی فشرده نزدیک به یک سطح مقاومت سخت، احتمال شکست بالاتر از آن را افزایش می‌دهد.

نمودار قیمت بیت‌کوین کش

اگر جفت ارز BCH/USD بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه شکسته شود، حرکت آن تا قیمت 260 دلار محتمل است.

در مقابل، اگر خرس‌ها بتوانند این جفت ارز را به زیر سطح حمایت 227 دلار کاهش دهند، امکان افت آن تا قیمت 215 دلار وجود دارد.

شکست بیت‌کوین کش به زیر این سطح حمایت می‌تواند منجر به تجربه‌ی مجدد سطح حمایت بحرانی 200 دلار شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BNB/USD :

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) در تاریخ 16 و 17 سپتامبر از نزدیکی سطح حمایت 25.82 دلار بازگشت، که این نشان می‌دهد گاوها به طور تهاجمی از این سطح دفاع می‎‌کنند.

با این حال، خریداران نتوانسته‌اند قیمت این کریپتوکارنسی را به بالاتر از سطح 38.2 درصدی فیبوناچی اصلاحی 28.7113 دلار حرکت دهند، که این نشان می‌دهد خرس‌ها نزدیک به این سطح مقاومت به شدت مشغول فروش هستند.

نمودار قیمت بایننس کوین

اگر خرس‌ها بتوانند جفت ارز BNB/USD را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 25.69 دلار) کاهش دهند، امکان افت آن تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (قیمت 23.43 دلار) وجود دارد.

در مقابل، اگر این جفت ارز مجددا از سطح حمایت 25.82 دلار بازگردد، گاوها برای بار دیگر تلاش خواهند کرد قیمت این آلت‌کوین را به بالاتر از سطح 28.7113 دلار سوق دهند.

اگر موفق شوند، صعود بایننس کوین تا سطح 30.4975 دلار امکان‌پذیر است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LINK/USD :

گاوها در تاریخ 17 سپتامبر تلاش کردند ارز دیجیتال چین لینک (LINK) را به بالاتر از خط روند صعودی برسانند، اما موفق نشدند.

این خط که قبلاً به عنوان یک سطح حمایت قدرتمند عمل کرده است، اکنون به عنوان یک سطح مقاومت رفتار خواهد کرد.

اکنون خرس‌ها تلاش خواهند کرد جفت ارز LINK / USD را به زیر سطح حمایت بحرانی 8.908 دلار کاهش دهند.

این سطح حمایت مهمی است که باید آن را زیر نظر داشت چراکه اگر شکسته شود، این افت می‌تواند تا سطح 7 دلار ادامه پیدا کند.

نمودار قیمت چین لینک

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 12.27 دلار) رو به کاهش است و RSI نیز در منطقه منفی قرار دارد، که این نشان می‌دهد خرس‌ها دارای برتری هستند.

اگر مسیر این جفت ارز تغییر پیدا کند و بالاتر از سطح مقاومت 13.28 دلار شکسته شود، این دیدگاه نزولی باطل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز CRO/USD :

ارز دیجیتال کریپتو (CRO) بر روی خط روند نزولی با مقاومت رو به رو است، اما فعلا گاوها اجازه نداده‌اند قیمت آن به زیر میانگین‌های متحرک افت کند، که این نشان دهنده‌ی خرید در زمان افت قیمت است.

با این حال، شیب هر دو میانگین‌های متحرک مسطح شده است و RSI نیز درست بالاتر از نقطه‌ی میانی قرار دارد، که این نشان دهنده‌ی تعادل میان عرضه و تقاضاست.

اگر آنها بتوانند قیمت این کریپتوکارنسی را به بالاتر از خط روند نزولی حرکت دهند، این برتری به نفع گاوها تغییر پیدا خواهد کرد.

بالاتر از این سطح مقاومت، احتمال صعود کریپتو تا سطح 0.183416 دلار و سپس تا اوج قیمتی اخیر 0.191101 دلار امکان‌پذیر است.

نمودار قیمت کریپتو

اگر خرس‌ها بتوانند قیمت این آلت‌کوین را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش دهند، جفت ارز CRO / USD ممکن است تا سطح حمایت بحرانی 0.144743 دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LTC/USD :

در حال حاضر ارز دیجیتال لایت‌کوین (LTC) در داخل مثلث متقارن معامله می‌شود و حرکت جهت دار بعدی پس از شکست سقف و یا کف این الگو آغاز خواهد شد.

شیب رو به نزول میانگین‌های متحرک و قرار داشتن RSI در محدوده‌ی منفی، نشان می‌دهد خرس‌ها در بازار دارای برتری هستند.

اگر آنها بتوانند قیمت این ارز را کاهش دهند و به زیر مثلث حفظ کنند، افت آن تا قیمت 39 دلار امکان‌پذیر است.

نمودار قیمت لایت‌کوین

در مقابل، اگر گاوها بتوانند جفت ارز LTC / USD را به بالاتر از مثلث حرکت دهند، امکان صعود آن تا قیمت 58 دلار و بالاتر از آن تا 64 دلار وجود دارد.

اگرچه این مثلث متقارن معمولاً به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می‌کند، اما گاهی اوقات هم می تواند یک روند بازگشت را آغاز کند.

از این رو، بهتر است پیش از هرگونه اقدامی صبر کنید تا قیمت لایت‌کوین شکسته شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BSV/USD :

گاوها هنوز اطمینان ندارند روند اصلاح به پایان رسیده است یا خیر، و خرس‌ها نیز مطمئن نیستند که می‌توانند ارز دیجیتال بیت‌کوین SV را به زیر محدوده‌ی حمایت 146.20 تا 135 دلار کاهش دهند.

از این رو، طی روزهای گذشته دامنه‌ی محدوده‌ی رنج روزانه کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت‌کوین SV

در حال حاضر، شیب هر دو میانگین متحرک در حال کاهش است و RSI نیز به زیر سطح 40 نزول کرده است، که این نشان می‌دهد برتری در اختیار خرس‌ها است.

اگر خرس‌ها جفت ارز BSV / USD را به زیر سطح 259 دلار کاهش دهند، احتمال تجربه‌ی مجدد این محدوده‌ی حمایت وجود دارد.

شکست به زیر این محدوده، می‌تواند مرحله‌ی بعدی این حرکت نزولی را آغاز کند.

با این حال، اگر این جفت ارز مجدداً از سطح حمایت 146.20 دلار بازگردد، احتمال وجود روندی خنثی و چند روزه وجود دارد.

اولین نشانه‌ی قدرت این کریپتوکارنسی، شکست و بسته شدن قیمت آن (طبق چارچوب زمانی UTC) بالاتر از خط روند نزولی خواهد بود.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
ساینا جنانی

ساینا جنانی

کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه شهید‌بهشتی
2 نظر
 1. سلام
  میشه راهنمایی بفرمایید که شما برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال از چه نرم افزار یا وب سایتی استفاده میکنید و از چه کارگزاری که اکثر ارزهای دیجیتال رو پشتیبانی بکنه؟
  بی نهایت ممنون میشم

  1. سلام وقت بخیر
   بهترین سایت برای مشاهده نرم افزارها و انجام تحلیل تکنیکال، سایت tradingview.com هست
   در ارزهای دیجیتال، از صرافیها یا پلتفرم های معاملاتی برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده میکنن
   سایت موردنظر بستگی به ارزهایی که میخواید بخرید یا بفروشید، حجم و سایر مسائل داره. از سایتهای binancekucoincoinex و سایت ایرانی نوبیتکس استفاده میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی