صندوق سرمایه گذاری کوثر یکم با درآمد ثابت : یکی از گزینه های سرمایه گذاری کم ریسک

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #32343

  همانطور که در مطلب همه چیز درباره صندوق های سرمایه گذاری مشترک گفتیم، یکی از انواع صندوق ها، صندوق با درآمد ثابت است. امروز میخواهیم یکی از این صندوق ها که ریسک کمی دارد را به شما معرفی کنیم

  صندوق سرمایه گذاری کوثر یکم با درآمد ثابت

  صندوق با درآمد ثابت کوثریکم در تاریخ 1393/08/05با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤، فعالیت خود را آغاز کرد.

  این صندوق با شماره 11379 نزد سبا به ثبت رسیده است. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت این صندوق تحت نظارت سبا انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد.

  مدیریت دارایی‌های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس می شود، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد. سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری در این صندوق گواهی سرمایه گذاری دریافت می کنند. صدور واحد سرمایه گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعداز ارایه درخواست صورت می گیرد.

  ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه‌گذاران حداکثر ٧ روز پس از ارایه درخواست ابطال را ضمانت کرده است. علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد الزامات فعالیت صندوق می‌توانند اساسنامه و امیدنامه صندوق را مطالعه کنند.

  برای دریافت اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته صندوق نیز می توانید به بخش بازدهی ، خالص ارزش دارائی ها و نمودارهای این تارنما مراجعه کنید.

  فهرستی از هزینه های قابل پرداخت از محل دارائی‌های صندوق در اساسنامه قید شده است. برخی از این هزینه ها نظیر هزینه‌های طرح دعاوی به نفع صندوق یا علیه ارکان صندوق به طور کلی غیر قابل پیش بینی بوده و به موضوع دعاوی و مراحل و سرعت پیشرفت آنها بستگی دارد.

  برخی از هزینه ها نظیر هزینه‌های تاسیس و هزینه‌های تشکیل مجامع صندوق با تصویب مجمع صندوق از محل دارائی‌های صندوق پرداخت می‌شوند.

  برخی دیگر از هزینه ها نظیر کارمزد معاملات هزینه سود تسهیلات بانکی هزینه نگهداری اوراق بهادار بی نام صندوق یا هزینه نقل و انتقال وجوه صندوق از طریق مذاکره مدیر صندوق با ارائه دهندگان این خدمات و تسهیلات تعیین می شود. به طور کلی هزینه‌های صندوق سرمایه‌گذاری اندوخته ملت به دو بخش به شرح ذیل تقسیم می گردند :

  صندوق سرمایه گذاری کوثر یکم

   

  دستورالعمل نحوه صدور سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری کوثر یکم

  ١) مراجعه به یکی از شعب و تکمیل فرم مشخصات سرمايه گذار به همراه فرم پذيره‌نويسی/ درخواست صدور واحد سرمایه‌گذاری
  ٢) ارائه مدارک هویتی / معرفی‌نامه یا وکالتنامه
  ٣) افتتاح حساب متمركز در صورت نداشتن حساب نزد بانك ملت
  3) واریز به حساب بانکی صندوق و ارائه فیش واریز به نماینده مدیر در صندوق
  4)دریافت رسید واریز وجه از نماینده مدیر
  5)تحویل اعلامیه صدور و گواهی سرمایه گذاری حداکثر تا پایان دو روز کاری در محل ارائه درخواست به سرمایه گذار

  دستورالعمل نحوه ابطال سرمایه گذاری

  ١) مراجعه به یکی از شعب و تکمیل فرم درخواست ابطال واحد سرمایه گذاری
  ٢) تحویل گواهی سرمایه گذاری به همراه فرم درخواست ابطال واحد سرمایه گذاری به نماینده مدیر
  ٣) ارائه مدارک هویتی / معرفی نامه و وکالتنامه رسمی برای ابطال الزامی است
  ٤) تحویل رسید ابطال به سرمایه گذار یا نماینده قانونی وی
  ٥) صدور اعلامیه ابطال واحدهای سرمایه گذاری و تحویل به سرمایه گذار /نماینده قانونی وی فرم درخواست ابطال تمام یا قسمتی از واحد سرمایه گذاری

  توجه : قیمت ابطال هر واحد سرمایه گذاری بر اساس قیمت ابطال روز پس از ارایه درخواست ابطال محاسبه می شود. هزینه ثابت ابطال هرگواهی سرمایه گذاری ٢٠,٠٠٠ ریال است.

  بازدهی صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کوثر یکم چقدر است؟

  برای مشاهده بازدهی صندوق این صفحه را ببینید

  سایت صندوق: kosar1fund.com

   

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.