آمار برترین کارگزاری ها در نیمه 95 / کارگزاری مفید، بانک کشاورزی و آگاه بیشترین ارزش معاملات الکترونیک

آمار کارگزاری های بورس

خلاصه آمار رتبه بندی کارگزاران توسط شرکت بورس منتشر شده و طبق این اطلاعات آماری ارزش معاملات الکترونیکی، عادی و کل در کنار دفعات معامله 103 شرکت کارگزاری طی فروردین ماه امسال مورد بررسی قرار گرفته است.

بر اساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، از لحاظ دفعات معامله شرکت های کارگزاری صبا تأمین، آگاه و بانک کشاورزی در ردیف های نخست قرار گرفته و بیشترین دفعات معاملات در این شرکت های کارگزاری رقم خورده است.

کارگزاری های برتر فروردین 94

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که در گزارش بهترین کارگزاری های بورس از ذکر نام شرکتهای کارگزاری که از لحاظ دفعات معامله، ارزش معاملات الکترونیکی، عادی و کل در انتهای جدول قرار می گیرند خودداری شده است. چراکه عمدتاً عمر فعالیت آنها نسبت به سایر شرکت های کارگزاری بسیار کمتر می باشد.

ارزش معاملات الکترونیکی

کارگزاری های برتر فروردین 94

ارزش معاملات الکترونیکی شرکت های کارگزاری مفید، بانک کشاورزی و آگاه بیشترین مبلغ را به خود اختصاص می دهد. به گونه ای که ارزش معاملات الکترونیکی شرکت کارگزاری مفید بیش از پنج هزار و 293 میلیارد ریال اعلام شده است.
شاگرد اول های کارگزاری ها مشخص شدند

ارزش معاملات عادی

کارگزاری های برتر فروردین 94

شرکت های کارگزاری ایران سهم، حافظ و بانک تجارت نیز از جمله شرکت های کارگزاری هستند که بیشترین ارزش معاملات عادی را از آن خود ساخته اند، به طوریکه بیشترین ارزش معاملات عادی به مبلغ بیش از یک میلیون و 769 هزار میلیون ریال محاسبه شده که این مبلغ نیز در شرکت کارگزاری ایران سهم رقم خورده است.
شاگرد اول های کارگزاری ها مشخص شدند

ارزش کل معاملات

در پایان این گزارش می افزاید، بیش از 66 درصد از ارزش کل معاملات به 30 شرکت کارگزاری اختصاص دارد که مجموعه های کارگزاری صباتأمین، مفید و خبرگان سهام در ردیف های اول قرار دارند.

در بررسی خلاصه رتبه بندی کارگزاری ها طی یک دوره مشخص شد:

80 درصد از ارزش معاملات بورس در اختیار 31 شرکت (آمار از ابتدای سال 95 تا پایان مرداد ماه 95 )

بیشترین ارزش معاملات الکترونیکی توسط شرکت کارگزاری مفید و به مبلغ بیش از 31 میلیون و 789 هزار میلیون ریال رقم خورده است و پس از آن شرکت کارگزاری فارابی با برخورداری از ارزش معاملات الکترونیکی بیش از پنج میلیون و 526 هزار میلیون ریال بیشترین ارزش معاملات را از این نظر به خود اختصاص می دهد و رتبه سوم به شرکت کارگزاری آگاه اعطا می شود.

خلاصه رتبه بندی شرکت های کارگزاری از نظر ارزش معاملات الکترونیکی و دفعات معاملات منتشر شده و از ابتدای سال 95 تا پایان مرداد ماه 95 تعداد 110 شرکت کارگزاری از این منظر مورد بررسی و رتبه بندی قرار گرفتند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، بیشترین ارزش معاملات الکترونیکی توسط شرکت کارگزاری مفید و به مبلغ بیش از 31 میلیون و 789 هزار میلیون ریال رقم خورده است و پس از آن شرکت کارگزاری فارابی با برخورداری از ارزش معاملات الکترونیکی بیش از پنج میلیون و 526 هزار میلیون ریال بیشترین ارزش معاملات را از این نظر به خود اختصاص می دهد و رتبه سوم به شرکت کارگزاری آگاه اعطا می شود.

80 درصد از ارزش معاملات بورس در اختیار 31 شرکت کارگزاری

همچنین بر اساس ارزش معاملات کل شرکت های کارگزاری مفید، بانک پارسیان و بانک توسعه صادرات در رتبه های نخست قرار می گیرند.

80 درصد از ارزش معاملات بورس در اختیار 31 شرکت کارگزاری

در مجموع می توان گفت بیش از 80 درصد از ارزش معاملات بورس طی مرداد ماه سال جاری به 31 شرکت کارگزاری اختصاص دارد.

بر اساس این گزارش، رتبه بندی شرکت های کارگزاری از نظر دفعات معاملات نیز انجام پذیرفته که طی آن صرف نظر از کارگزاری مفید با بیش از یک میلیون و 208 هزار دفعه معامله می توان به شرکت های کارگزاری همچون آگاه، فارابی و بانک کشاورزی اشاره کرد.

80 درصد از ارزش معاملات بورس در اختیار 31 شرکت کارگزاری

پیشنهاد بورسینس برای انتخاب کارگزاری چیست؟

در صورتی که مایل هستید کارگزارتان را عوض کنید یا اینکه به هردلیلی به دنبال کارگزاری با خدمات بهتر و متمایز می‌گردید، سایت بورسینس به شما کارگزاری آگاه را پیشنهاد می‌کند. دلیل این پیشنهاد و روش شروع همکاری با کارگزاری آگاه را از اینجا بخوانید

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).