چگونه بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنیم؟

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
بهترین کارگزاری بورس

انتخاب بهترین کارگزاری از مراحل مهم آغاز فعالیت در بورس است که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران باید به آن توجه داشته باشند.

هر کس که قصد ورود به بازار بورس اوراق بهادار یا سایر بورس‌ها را داشته باشد، باید دسته‌ای از تصمیمات را گرفته و بین گزینه‌های مختلف انتخاب کند.

برای نمونه هر کس باید انتخاب کند که از کدام استراتژی معاملاتی پیروی کند، چقدر زمان به معاملات و کسب اطلاعات و تجربه اختصاص دهد یا به سراغ چه نوع دارایی برود. یکی از این تصمیمات مهم هم انتخاب بین کارگزاری‌های مختلف است.

انجام معاملات با اطمینان و سرعت بالا در بورس اوراق بهادار و سایر بورس‌ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل افراد باید به دنبال راهی باشند که بتوانند این عوامل را در معاملات آن‌ها تقویت کند. تشخیص بهترین کارگزاری های بورس و انتخاب از بین آن‌ها باعث می‌شود که کیفیت سرمایه‌گذاری و معاملات شما در بازار بورس افزایش یابد.

سهامداران و سرمایه‌گذاران بورس برخورد و تعامل زیادی با کارگزاری‌ها دارند و به همین دلیل انتخاب بهترین کارگزاری بورس از اهمیت زیادی برخوردار است.

بیش از 100 کارگزاری در ایران خدمات مختلف مربوط به این حوزه را ارائه می‌دهند که این خدمات هم تا حد زیادی بین تمام آن‌ها یکسان است. اما در عین حال کیفیت و رده ارائه خدمت این کارگزاری‌ها لزوماً مشابه هم نیست.

در این موقعیت است که اهمیت انتخاب بهترین کارگزاری مشخص می‌شود. وقتی کسی می‌تواند این خدمات را با بالاترین کیفیت از بهترین کارگزاری های بورس دریافت کند، چه دلیلی دارد که به سراغ کارگزاری‌هایی با رده پایین‌تر برود؟

بیشتر بخوانید: کارگزار بورس کیست؟

شما قرار است پول و سرمایه‌ای را که حاصل زحمات و دست‌رنج‌تان است، در بورس سرمایه‌گذاری کنید؛ بنابراین این نکته بسیار مهم است که بتوانید این کار را با آرامش، آسودگی و اطمینان خاطر زیادی انجام دهید.

انتخاب یک شرکت کارگزاری مناسب با خدمات قابل قبول و کارکنان خبره از عوامل مهمی است که اطمینان و آسودگی شما را موقع خرید و فروش و انجام معاملات در بورس افزایش می‌دهد.

در این مطلب از سایت بورسینس قصد داریم درباره نحوه تشخیص بهترین کارگزاری های بورس و انتخاب بهترین کارگزاری از بین آن‌ها که با اولویت‌های ما سازگار باشد، نکاتی را ارائه کنیم. با این مقاله تا انتها همراه باشید.

نحوه انتخاب بهترین کارگزاری

اگر به‌تازگی وارد بازار سرمایه و خرید و فروش اوراق بهادار شده‌اید یا از قبل در این بازار فعالیت داشته‌اید اما قصد تغییر کارگزار خود را دارید، این نکات کمک‌تان می‌کند که از بین موارد زیادی که وجود دارد، بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنید.

ابتدا توجه کنید که برای سرمایه‌گذاری در بورس لازم است از دانش و اطلاعات در زمینه‌های مختلفی برخوردار باشید.

اگر تازه‌کار هستید، می‌توانید راهنمای شروع اولیه در بورس را بخوانید. در این مطلب توضیح داده‌ایم که همه افراد برای فعالیت در بورس باید با یک کارگزاری کار کنند.

بنابراین همانطور که همه افراد باید برای نقل و انتقال پول در بانک حساب داشته باشند، در بورس نیز برای خرید و فروش سهام (معاملات سهام) به کارگزاری نیاز است.

کارگزار را می‌توان واسطه بین بورس و معامله‌گران سهام دانست. البته در معاملات آنلاین این واسطه بودن به چشم نمی‌آید و شما با ارسال سفارشات خرید یا فروش سهام در سایت یا سامانه معاملات آنلاین، احساس نمی‌کنید که واسطه‌ای وجود دارد؛ زیرا سفارشات شما در همان لحظه در سامانه معاملات بورس اوراق بهادار ثبت می‌شود.

اصطلاح دیگر مرتبط با کارگزاری‌ها، کد بورسی است که برخی افراد آن را با نام کد معاملاتی یا کد سهامداری هم می‌شناسند. این کد نشان‌دهنده هویت شما در بورس است و افراد در بورس با این کد شناخته می‌شوند.

همه افراد برای معامله و سرمایه‌گذاری در بورس ابتدا باید در یک کارگزاری‌ افتتاح حساب کنند. اما کدام شرکت کارگزاری خدمات بهتری ارائه می‌کند و هر کارگزاری طبق گزارش رتبه‌بندی سازمان بورس و اوراق بهادار، در چه جایگاهی قرار دارد؟

انتخاب بهترین کارگزاری بورس
با انتخاب بهترین کارگزاری که با اولویت‌های شما سازگاری داشته باشد، می‌توانید در بازار بورس بهتر فعالیت کنید.

در ادامه، خدمات مناسب و مورد نیاز در بازار سرمایه را بررسی می‌کنیم و به معرفی بهترین کارگزاری های بورس برای افتتاح حساب و دریافت کد بورسی می‌پردازیم:

1. ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف (جامعیت کارگزار)

بعضی از کارگزاری‌ها فقط در یک بورس خاص، مثلاً بورس اوراق بهادار، فعالیت می‌کنند. بنابراین اگر شما برای نمونه قصد انجام معاملات در بازار آتی سکه را داشته باشید، نمی‌توانید مشتری آنها شوید؛ چون مجوز فعالیت در بازار آتی سکه را ندارند.

علاوه بر چنین دسترسی‌هایی، گاهی اوقات خدماتی مورد نیاز شماست که برایتان مهم است؛ مثلاً ممکن است نیاز به خدمات سبدگردانی (مدیریت دارایی شما در بورس) داشته باشید و کارگزاری که مجوز سبدگردانی را نداشته باشد، نمی‌تواند خرید و فروش سهام شما را برعهده بگیرد. بنابراین همانطور که می‌بینید این مجوزها اهمیت زیادی دارند و باید توجه زیادی به آن‌ها شود.

پیشنهاد می‌کنیم که پیش از هر اقدامی، اطلاعات موجود و مجوزهایی را که کارگزاران از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده‌اند، در اینجا مشاهده و بررسی کنید. این‌گونه آسان‌تر می‌توانید کارگزاری را انتخاب کنید که به اندازه کافی جامع باشد و خدمات مختلف و متنوع را ارائه کند. این از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب بهترین کارگزاری های بورس است.

2. دسترسی سرمایه‌گذار به کارگزار

یکی از ابتدایی‌ترین سوالاتی که برای انتخاب بهترین کارگزاری بورس به ذهن افراد می‌رسد، دسترسی آسان به کارگزاری است.

درست است که برخی کارگزاری‌ها خدمات آنلاین مناسبی دارند، اما زمانی که یک کارگزاری در شهر شما شعبه داشته باشد و بنابراین امکان مراجعه حضوری به کارگزاری را داشته باشید، خیال‌تان از جهات مختلفی آسوده خواهد بود. بدیهی است که بهترین کارگزاری از نظر مشتریان آن است که به آن دسترسی آسانی داشته باشند.

همچنین وجود شعب فعال در شهرهای مختلف، نشان‌دهنده این است که آن شرکت کارگزاری واقعاً در زمینه کاری خود فعالیت و امکانات گسترده‌ای دارد و می‌تواند خدمات وسیع‌تری به مشتریان ارائه کند.

بنابراین موقع انتخاب کارگزاری در نظر داشته باشید که بهترین کارگزاری های بورس، دارای شعب مختلف و زیادی در سراسر ایران هستند.

3. تخفیف کارمزد و ارائه خدمات اعتباری

خدماتی مانند تخفیف در کارمزد معاملات در کارگزاری و ارائه بسته‌های اعتباری برای بسیاری از سرمایه‌گذارانی که کارشان فعالیت دائم در بورس است، اهمیت زیادی دارد.

بعضی از کارگزاری‌ها با توجه به استراتژی‌هایی که برای جذب مشتری بیشتر دارند، در کارمزد پرداختی به کارگزاری به مشتریان خود تخفیف می‌دهند. معمولاً این تخفیف‌ها در اختیار مشتریانی قرار می‌گیرد که دارای سرمایه سنگین و بالایی هستند.

بیشتر بخوانید: کارمزد خرید و فروش سهام در بورس چقدر است؟

به طور کلی بیشتر کارگزاری‌ها تخفیفی برای معاملات خرد ارائه نمی‌دهند، اما برخی دیگر این‌طور نیستند. برای مثال، مشتریان کارگزاری آگاه می‌توانند با هر میزان سرمایه‌ای از چنین تخفیفی بهره‌مند شوند؛ بنابراین حتی اگر تنها 1 میلیون تومان سهام بخرید، امکان دریافت تخفیف کارمزد از کارگزاری برای شما وجود خواهد داشت.

بسته‌های اعتباری مبالغ مشخصی هستند که کارگزاری در اختیار مشتری خود قرار می‌دهد تا به عنوان سرمایه با آن خرید و فروش کند. میزان این مبالغ معمولاً به میزان گردش حساب مشتری بستگی دارد و در ازای ارائه آن تضامین مختلفی از مشتری گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: ارزش تضمین چیست؟ + شرایط دریافت اعتبار از سوی کارگزاری

در مورد بسته‌های اعتباری هم کارگزاری‌های زیادی به صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند و حتی نقش روابط هم در پروسه دریافت اعتبار پررنگ است. اعطای اعتبار در بیشتر کارگزاری‌ها برنامه مشخصی ندارد؛ به همین دلیل بهتر است کارگزاری انتخاب شود که در آن، این فرایند به صورت سیستماتیک تعریف شده باشد.

همان‌طور که گفته شد، در غالب موارد این خدمات در قالب باشگاه مشتریان عرضه می‌شود و در اختیار عموم قرار می‌گیرد. بنابراین توصیه می‌شود کارگزاری را انتخاب کنید که خدمات بسته اعتباری را با روشی مشخص در اختیار همه مشتریان قرار دهد؛ چه شما یک مشتری خرد با حجم سرمایه کم باشید یا یک مشتری کلان با حجم سرمایه زیاد.

بهترین کارگزاری آن است که فرصت‌ها و پیشنهادات جذابی برای مشتریان فراهم کند و آن‌ها را با روشی منظم و مشخص در اختیار آنان قرار دهد.

4. سامانه معاملات برخط (آنلاین)

امروزه استفاده مداوم از رایانه و دستگاه‌های مختلف الکترونیکی کاملاً فراگیر شده است و اگر یک کارگزاری نتواند خدمات آنلاین را به‌خوبی در اختیار مشتریان خود قرار دهد، در مقایسه با سایر کارگزاری‌ها در جایگاه به مراتب پایین‌تری قرار می‌گیرد.

ثبت سفارشات، مشاهده گردش حساب، مشاهده سبد سهام و درخواست واریز و انتقال پول حداقل خدماتی است که انتظار می‌رود یک کارگزاری به صورت آنلاین ارائه کند.

بیشتر بخوانید: نرم افزار معاملات آنلاین شرکت‌های کارگزاری + نرم‌افزار معاملاتی موبایل

کارگزاری آنلاین
با فراگیر شدن استفاده از رایانه، گوشی و سایر دستگاه‌های الکترونیکی، ارائه خدمات آنلاین به یکی از معیارهای مهم انتخاب کارگزاری تبدیل شده است.

علاوه بر حداقل امکاناتی که باید در سیستم معاملاتی آنلاین کارگزاری وجود داشته باشد، سایر ویژگی‌ها مانند امکان انجام سریع معاملات و یکپارچه بودن سیستم معاملاتی اوراق بهادار با سایر بخش‌ها (همانند آتی سکه) یک مزیت محسوب می‌شود؛ زیرا با یکپارچه بودن سیستم معاملاتی و امکان مشاهده کل اطلاعات بطور یک‌جا، معامله‌گر و سرمایه‌گذار نیازی ندارد که از چندین سایت و پلتفرم برای خرید و فروش و دریافت اطلاعات استفاده کند.

بنابراین برای انتخاب بهترین کارگزاری بورس، این معیار مهم را در نظر داشته باشید که آن کارگزاری ارائه‌دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات آنلاین باشد.

5. تحلیل، مشاوره و آموزش

بسیاری از افراد از منابع مناسب و قابل اطمینانی برای یافتن تحلیل‌های معتبر، مشاوره و آموزش‌های جامع بورسی برخوردار نیستند.

با این که شرکت‌ها، سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی مختلفی در این زمینه فعال هستند، وقتی شرکت کارگزاری معتبری چنین خدماتی را ارائه کند و به مشتریان خود حس اطمینان بدهد، آن‌ها هم به سمت چنین شرکت‌هایی خواهند رفت.

بنابراین ارائه اخبار موثق، ویدئوهای آموزشی و تحلیلی بازار و به طور کلی ارائه محتوای باکیفیت و به‌روز یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید برای انتخاب بهترین کارگزاری بورس در نظر بگیرید.

6. خدمات پشتیبانی

برای تشخیص بهترین کارگزاری به این نکته توجه کنید که حتماً از خدمات پشتیبانی قوی و باکیفیتی برخوردار باشد.

نقش پشتیبانی در کارگزاری‌ها بسیار با اهمیت است؛ چون سرعت پایین در رسیدگی به مشکل می‌تواند به از دست دادن سود مشتریان، زیان آن‌ها یا سایر موارد نامطلوب منجر شود.

پشتیبانی تلفنی حداقل امکاناتی است که یک کارگزاری می‌تواند فراهم کند. با این حال برخی از کارگزاری‌ها یک گام به جلو برداشته‌اند و امکان چت آنلاین در محیط کاربری سیستم معاملاتی را برای مشتریان‌شان فراهم کرده‌اند. با این امکان، مشتری می‌تواند خیلی سریع پاسخ خود را از اپراتور و پشتیبانی آنلاین کارگزاری دریافت کند.

7. صندوق‌های سرمایه‌گذاری

همه افراد توانایی سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس را ندارند.

بعضی از افراد تمایل ندارند زمان و انرژی خود را صرف یادگیری و کسب تخصص و تجربه در این حوزه کنند و کارگزاری که بتواند در کنار خدمات دیگر خود، صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به مشتریان ریسک‌گریز ارائه دهد، نظر این افراد را جلب خواهد کرد.

علاوه بر این، صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیازمند نیروی متخصص هستند و وجود صندوق‌های مرتبط با یک کارگزاری می‌تواند نشان‌دهنده گستردگی فعالیت و تخصص آن شرکت باشد.

پس کارگزاری که صندوق‌های سرمایه‌گذاری باکیفیت و موفقی را مدیریت و هدایت می‌کند، از مزیت مهمی برای تبدیل شدن به بهترین کارگزاری برخوردار است.

بیشتر بخوانید: صندوق سرمایه گذاری یا سبدگردانی؛ کدامیک بهتر است؟

رتبه‌بندی بهترین کارگزاری های بورس

سازمان بورس و اوراق بهادار بر مبنای معیارهایی همچون مبلغ گردش معاملات (مجموع خرید و فروش اوراق بهادار)، تعداد کارکنان و مدرک آن‌ها و..… کارگزاران فعال در بازار بورس اوراق بهادار را رتبه‌بندی می‌کند.

بر این اساس رتبه‌های الف، ب و ج به کارگزاران داده شده است تا سرمایه‌گذاران با استفاده از این معیار مهم، راحت‌تر بتوانند بهترین کارگزاری بورس را برای خود انتخاب کنند.

البته باید به این نکته توجه کنید که تعداد کارگزاران دارای رتبه الف بسیار زیاد است و اگر فقط همین یک معیار را در نظر بگیرید، می‌تواند شما را در تصمیم‌گیری دچار اشتباه کند. اما نکته بدیهی این است که بهترین کارگزاری برای فعالیت در بورس حتماً باید دارای رتبه الف باشد.

رتبه‌بندی کارگزاری
یکی از معیارهای مهم برای تشخیص و انتخاب بهترین کارگزاری بورس از بین موارد مختلف، رتبه‌بندی آن کارگزاری نزد سازمان بورس اوراق بهادار است.

نتیجه‌گیری

با توجه به معیارهایی که در این مقاله توضیح داده شد، می‌توانید از بین موارد مختلف، بهترین کارگزاری را تشخیص داده و انتخاب کنید. همیشه امکان تغییر کارگزاری وجود دارد و به‌راحتی می‌توان سهام خریداری‌شده با آن کارگزاری را از طریق «تغییر کارگزار ناظر»، به کارگزار دیگری انتقال داد.

بنابراین اگر یک کارگزاری خدمات مناسبی به شما ارائه نمی‌دهد، همیشه می‌توانید در سایر کارگزاری‌ها افتتاح حساب کنید و هیچ اجباری به ادامه همکاری با یک کارگزار نیست. اگر بهترین کارگزاری را برای انجام معاملات و سرمایه‌گذاری در بازار بورس انتخاب کنید، سرعت و کیفیت تصمیمات شما بهبود می‌یابد و می‌توانید با آرامش خاطر در این بازار فعالیت داشته باشید.

اگر شما هم معیار و نکته خاصی درباره انتخاب بهترین کارگزاری دارید، در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

سرمایه‌گذار در بورس از سال 1392 و ارزهای دیجیتال از سال 2018، موسس بورسینس.
400 نظر
 1. سلام من امروز رفتم موسسه ملل احراز هویت انجام دادم و الان برام کد معاملاتی پیامک شده مرحله بعدی بایدچه کاری انجام بدم؟
  کارگزاری بایستی ثبت نام کنم؟

 2. سلام من سهام عدالت و ازاد کردم و هیچی نمیدونم فقط میدونم باید کارگزار انتخاب کنم کیو پیشنهاد میکنید غیر مفید و اگاه چون همه میگن بده لطفا در این مورد یکم راهنماییم کنید

  1. سلام خانم زهرا گرامی ، انتخاب کارگزاری تصمیم شماست است اما این دو کارگزاری که اشاره کردید مناسب هستند.

   1. سلام برادر میشه یه کارگذاری خلوت و سریع معرفی کنی این دو تا خیلی شلوغن من امروز یه فروش زدم بعد لغوش کردم اما پیام سیستم اجازه این عملیات را نمیدهد و بعد دو ساعت با پایین ترین قیمت سهمم فروخته شد ⁦لطفا کمکم کنید .

    1. سلام محمد حسین عزیز ، راستش بنده شخصا توی بورس ایران فعالیت خاصی ندارم ولی کلا خلا یک کارگزاری به معنای واقعی کلمه حرفه ای و متعهد احساس میشه.

  2. من خودمم دنبال یه کارگزادی هستم ،اگاه افتضاحه ،اگاه مال مردم خور،اگاه کلاهبردار بزرگیه،هر جا میری برو حتی مفید هم برو ولی به هیچ وجه اگاه نرو چون بری صددرصد ضرر بزرگی می کنی مثل ما که پشیمونیم

   1. افتضاح ترین====فارابی
    آشغالترین=====فارابی
    فقط هر عرضه اولیه برای نصفی ها نمیخره….عادی شده.

    1. میگی اشغاله چون عرضا اولیه نمیخره!
     با اگاه هیچی وقت نمیتونی سرخطی بزنی چون هر وقت ثبت کنی یه ربع بعد ثبت میشه

  3. شما اگه نمیخوای هر روز سهم بخری و بفروشی خیلی اهمیتی نداره. ولی در هر صورت کارگزاری برید که خلوته. حتی برای ثبت نامش یک روز کامل علاف میشید. من کارگزاری مفید از قبل داشتم ، یه کار حضوری توی کارگزاری داشتم یک روز طول کشید. رفتم ایستاتیس پویا ده دقیقه انجام شد. راحتتر خدمت میگیرید وقتی سرشون خلوت تر باشه

 3. سلام من کد ده رقمی تایید شده سجام و کد بورسی دارم قدم بعدی برای ثبت نام در کارگزاری باید حضوری باشد و یا به صورت آنلاین میشه نام کاربری و رمز ورود گرفت؟

  1. سلام دوست عزیز ، بله در کارگزاری ها مطرح به راحتی و آنلاین می تونید ثبت نام کنید.

 4. سلام به شما، میخواستم بدونم برای دریافت کد بورسی و احراز هویت حتما باید به دفتر کارگزاری بریم یا میشه در کل همه ی کارهارا اینترنتی انجام داد؟

  1. سلام دوست عزیز ، به صورت کلی همه چیز اینترنتی انجام میشه منتها یکبار برای تایید هویت نیاز به مراجعه به دفاتر خدمات دولتی هست.

   1. سلام، پس این احراز هویتی که غیرحضوری انجام میشه با آپ سیگنال وهوش مصنوعی اون چیه؟ ،10هزارتومن هم واریز کردیم اینترنتی، احرازهویتم هم تایید شد ویه کد که 3حرف و3عددهستش رو برام فرستاده، الان بازهم وبا وجوداین کد باید برم دفترخدماتی یا نه،لطفا راهنمایی بفرمایید، ????

    1. سلام سامیار عزیز ، بنده از این اپلیکیشن استفاده نکردم منتها نظر شخصی بنده این هست که به قول معروف : سری رو که درد نمی کنه دستمال نمی بندن حالا هم وقتی خود سامانه سجام هست شاید مراجعه به یه اپلیکیشن واسط برای اینکار انتخاب مناسبی نباشه. هر چند برای اطیمان از تکمیل و تایید ثبت نام تون می تونید به خود سجام مراجعه کنید و ببینید می تونید واردش بشید و اطلاعات تون هست اونجا یا خیر.

    2. احراز هویت غیر حضوری سجام از طریق برنامه های مختلف به تازگی راه افتاده
     منتهی فقط احراز هویت سجام اینطوریه دوست عزیز
     برای احراز هویت کارگزاری باید به شعبه کارگزاری یا دفاتر پیشخوان تحت قرارداد اون کارگزاری مراجعه کنید

 5. با سلام ، کارگزاری آگاه در این چند ماه گذشته واقعا افتضاح به بار آورده. سامانه آنلاین اکثرا هنگ !!!! سفارش خرید و فروشها اکثرا ناموفق!!!! جوابگویی واقعا صفر!!!!!!! ضرر و زیان مشتری به دلیل عدم بروز رسانی سامانه معاملات واقعا درد آور !!!!!!!! ادعای کارگزاری هم ماشاءالله حرف ندارد؟؟؟؟؟
  پس با این همه مشتری و خرید و فروش ، کارگزاری چرا در خواب است؟آیا مشتری را زیاد دیده ، به خود مغرور شده است؟

 6. در کارگزاری آگاه به هیچ عنوان نمی توان خرید سرخطی انجام داد من که نه خودم ونه دوستانم نتوانستیم

 7. سلام من سرمایه مبین ثبت نام کردم.کد معاملاتیمم اومده.اما هرچی توی همراه تریدر میزنم نام کاربری و گذر واژه میزنه اشتباه
  نمدونم چکار کنم

  1. سلام من آزادسازی سهام عدالت روانجام دادم واینکه کارگزارهم مفیدروانتخاب کردم وکدبورسی هم دارم اماوقتی درسایت مفیدبرای فروش ۳۰ درصداقدام کردم میگه قبلاً کارگزاری دیگری ثبت نام کردین من یادم نمیادبایدچطوری متوجه بشم کدوم کارگزاری بوده ک غیرحضوری ۳۰ سهام عدالت روبرنم
   ممنون جناب جهانپور

   1. فکر کنم کارگزاری انتخاب شده یکی از بانکهایی است که حساب افتتاح شده وبرای فروش هم باید به همون بانک مراجعه کنید

 8. سلام وقت بخیر. ما روش مستقیم رو انتخاب کردیم. ولی خواهرم خارج از کشور زندگی میکنه. آیا الان مشکلی پیش نمیاد؟ نیاز هست که خودش حضور داشته باشه؟

 9. خسته نبااشید
  من میخوام تازه وارد بورس بشم و چند تا سوال
  1-حتما باید کارگذار داشته باشم تا انلاین خریدو فروش داشته باشم؟
  2-راهی نیست مستقیم خریدو فروش انجام بدم؟
  3-اگه راهی نیست میشه با یک کد بورسی تو چندتا کارگذار همزان فعالیت کرد؟

  1. سلام وقت بخیر
   باید حتما کارگزار داشته باشید
   بله میتونید از طریق چندین کارگزاری خرید و فروش کنید و محدودیتی از این بابت وجود نداره.

   1. ببخشید1 شما خودتون کارگزاری معرفی نمیکنید؟ و 2شما ‌‌خودتون کارگزاری دارین؟ یا کلاس های مشاوره ای برگذار نمیکنید؟

     1. متاسفانه بدترین کارگزادی هست فقط هنگ میکنه یا مسدود هست کلی معاملات سرخطی از دست میدیم

     2. کارگزاری آگاه آشغاله،جدیدا خیلی کند شده،تا حالا موفق نشدم سر خط خرید بزنم،با این افتضاحی که امروز به بار آورده اصلا بدرد نمیخوره

     3. احسنت بر این پیشنهاد. نکنه با ملت پدرکشتگی دارید!!!! لطفا بدون مطالعه پیشنهاد ندهید

     4. پیشنهاد شما خیلی خیلی اشتباه است، به من ۱۰۰میلیون هم برای تبلیغات پول بدن عمراً تبلیغات آگاه رو نمیکنم

 10. چرا کارگزاری آگاه باید یک هفته هنگ باشه و در این خصوص پاسخگو هم نباشه. فقط بلدن کد بورسی بدن به ملت بدون هیچگونه برنامه ریزی و زیر ساختی.

  1. واقعا من الان چهار روزه کد مقالاتی برام نیومده برا کسایی هم که اومده برنامشو نصب کردن همه ازش ناراضین میگن هنگ میکنه اصلا بدجوری شده نمیشه معامله کرد کارگزاری ها هم فقط بلدن ثبت نام کنم خدمت نشون
   صفره

 11. لطفا یه کارگزاری جهت دریافت کد بورسی و خدمات خوب آنلاین معرفی کنید

  بجز مفید و آگاه

  هرچا سرچ میکنیم همه نظر دادن افتضاحا اکثر کارگزاریها

  لطفا راهنمایی کنید

 12. با سلام، هرجا دیدین کسی تبلیغ میکنه بدونین پول گرفته…من 26 فروردین کارگزاری آگاه ثبت نام کردم تا امروز نزدیک به 20 روز میشه که تایید نهایی نشدم و میزنه آزمایشی، به خاطر شلوغی هم هر چی تیکت میزنم جواب نمیدن، من اینجا نظرات مشتریان مفید، آگاه و فارابی رو خوندم و تقریبا همه مشکل دارن با کارگزاریشون … قطعا تبلیغات گسترده باعث شده همه هجوم بیارن سمت اینا وگرنه هر کی تجربه کار باهاشون رو داره میفهمه چی میگم

 13. آقای جهاندیده عزیز سلام
  بنده بعداز احراز هویت در دفتر پیشخوان به یک کارگزاری رفتم و مدارک رو تحویل دادم و گفتند بیش از یک هفت طول میکشه تا یوزر نیم و پسورد بیاد .
  آیا الان میتونم به کارگزاری دیگری هم مراجعه کنم و درخواست بدم. منظورم این هست که آیا باید مجددا در سایت سجام ثبت نام و احراز هویت بشم یا همون یک بار کافیه و میتونم در یک دفتر پیشخوان یا کارگزاری درخواست جدید بدم. (ضمنا از سالها قبل یک کد بورسی دارم )
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   ثبت نام مجدد در سجام لازم نیست.
   در کارگزاری جدید ثبت نام کنید و احراز هویت رو انجام بدید (نحوه احراز هویت رو از کارگزار جدیدتون بپرسید)

 14. سلام میخاستم در رابطه با صندوق ای بی شاپ یا تمدن بپرسم که چه جور صندوق هستند میتونید راهنماییم کنیدممنون میشم مجوز بورس رو دارن میشه بهش اعتماد کرد

  1. چرت تر از این صندوق آی بی شاپ وجود نداره.
   اصلا سمتش نرید.
   من بودم. اومدم بیرون

 15. سلام ، در قسمت اول این مطلب لینک لیست مجوزهایی را که کارگزاران از سازمان بورس اخذ کرده‌اند را نوشته بودید . آیا این فهرست بروز هست یا قدیمیه و ممکنه تغییر کرده باشه.
  مطالب این سایت خیلی مفید و جامعه . ممنون که راهنمایی میکنید .

 16. سلام ، خسته نباشی
  رتبه بندی کارگزاریها از الف تا ج بر اساس کیفیت هست یا میزان معاملات. مثلا کارگزاری که رتبه ج داره از چه لحاظ پایین تره؟
  سوال دوم اینکه بعد از ثبت نام در سجام و دریافت کد پیگیری و قبل از مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت آیا در سایت یک کارگزاری باید ثبت نام یا افتتاح حساب کنیم یا نیازی نیست؟
  . ضمنا بنده از 15 سال قبل یک کد بورسی دارم که همون سال اول استفاده کردم. باید از همان کد استفاده کنم ؟ ممنون

 17. با سلام خدمت شما این ک نظر شخصی شما رو خوندم چون می‌خوام وارد کار بشم اگر من تو این کارگزارها ثبت نام کنم کل وقتمو باید بذارم اینجا؟ چون من یه جایی دیگ.کار میکنم می‌خوام هر موقع وقتم خالی شد تو این خریدو فروش کنم ممنون میشم راهنمایی کنین آیا همچین چیزی میشه؟

   1. سلام وقن بخیر
    میشه سهام رو از یک نفر مشحص به نفر مشخصه دیگه با یک کارگزاری انتقال داد؟

   2. سلام.
    من سهام عدالت را مستقیم انتخاب کردم و الان هم کد بورسی باید بگیرم؟ ایا کد بورسی و کد سجام یکی هست؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم! بعد از آزاد کردن الان چه کار کنم؟

 18. سلام خسته نباشبد
  ببخشید جناب برای احراز هویت باید به دفاتر پیشخوان محل سکونت مراجعه کنیم یا مشکلی نیست در یک استان دیگر این کار را انجم دهیم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 19. سلام
  من با نظرات بعضی از دوستان موافقم اخیرا از مفید کوچ کردم به آگاه منم متوجه شدم که سفارشهای اول وقتی با حداقل 30 ثانیه تاخیر ثبت میشه در مفید بعد از 30 ثانیه پیغام خطا میامد حالا آگاه محترمانه تر داره رفتار میکنه اما چیزی که مسلمه این عملکردها و رفتارها دور از چشم کاربرها نمیمونه و زمانی گه کارگزاری بهتری شناسایی بشه کاربران نیز معاملات خودشون رو به اونجا منتقل می کنند .

  1. باسلام و خسته نباشید خدمت عزیزان بنده کدمعاملاتی از چندین سال قبل داشتم وپس از ثبت نام واحراز هویت نیز همان کد معاملاتی که متشکل از چند حرف وعدد هست برایم اومده کارگزاری بنده کارگزاری آگاه هستش با توجه به اینکه چندین سهام مختلف داشتم وکارگزارم خرید وفروش اونو انجام می‌داده در حال حاضر بعنوان آزمایشی ثبت شدم مگر بستگی به فعالیت وخرید و فروش از حالت آزمایشی خارج نمیشیم یا بستگی به میزان سرمایه موجود تغییر می‌کنه در ضمن کارگزاری اختیار حذف سرمایه گذار رو داره یا خیر ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

 20. با عرض سلام وادب واحترام
  من در 3 کارگزاری فعالیت انلاین دارم و میخوام کارگزاری اگاه هم ثبت نام کنم وکل سهامهایم رو به کارگزاری اگاه انتقال بدم ایا امکان داره حساب کاربری های خودم رو در کارگزاریهای دیگه رو حذف کنم .لطف راهنمایی کنید.

  1. سلام وقت بخیر
   نیازی به حذف حساب نیست دوست عزیز و اساسا چنین کاری هم انجام نمیدن.
   سهامتون رو که منتقل کردید، از طریق کارگزاری های قبلی معامله نکنید

   1. سلام من برا اولین بار میخوام ثبت نام کنم
    ولی اصلا نمی دونم چکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

    1. سلام
     1.در سامانه سجام ثبت نام کنید. کد پیگیری را یادداشت کنید.طی 24 ساعت کد سجام برای شما ارسال خواهد شد.
     2. در یکی از سامانه های معاملاتی بورس ثبت نام کنید بصورت آنلاین و بعد از آن برای انجام مراحل احراز هویت به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و ثبت نام را تکمیل کنید.
     * تمام مراحل فوق را در دفاتر پیخوان انجام میدهند، اما برای تسریع روند ثبت نام بهتر است خودتان مراحل اولیه فوق را انجام دهید.

    2. سلام
     من عضو کارگزاری اگاه هستم
     از ایتم های پنجره اگاه سر در نمیارم
     بارها سفارش خرید ثبت کردم ولی مردود شده علت ان را نمیدانم
     پول واریز کردم برای عرضه اولیه پیزد فقط کارگزاری برام 13 سهم خریده علت چیست؟
     کارشناس ندارید این پنجره هاو عنوان هارو توضیح بده؟ که کی باید خرید کرد کی باید فروخت؟
     باور کنید بیش از 100 سئوال دارم که حضوری بپرسم وبرام توضیح بده
     اگر کسی داریددر کرج معرفی کنید حضوری خدمت برسم وهزینه ان را پرداخت میکنم

   2. سلام وقت بخیر میتونم بپرسم پروسه تغییر کارگزاری چجوریه و پیشنهاد شما کدوم کارگزاری هست

 21. سلام و وقت بخیر
  لطفا بفرمایید چرا تعداد سهم های خریداری شده در عرضه های اولیه سهامداران کارگزاری مفید ، همیشه یک سهم کمتر از سایر کارگزاریها و انچه که سازمان بورس معرفی کند می باشد .

  1. به کارگزاری ها اعتماد نکنید خودتون در روز عرضه اولیه ثبت سفارش بزنید

  2. سلام من مدت یک ماه هست که وارد بورس شدم کلی سوال در باره نرم افزار کارگزاری اگاه دارم که حضوری بپرسم کسی پیدا نمی کنم بصورت مجازی توسایتها اموزش میدن که پاسخ سوال های من نیست
   کسی رو دارید معرفی کنید اموزش حضوری بده
   هزینش هم پرداخت میکنم

  1. الان همه کارگزارها شلوغ هست و پشتیبانی نمیشود بهترین کار آموزش بورس از یوتیوپ و آپارات و سایت یا برنامهای آموزشی بورس از بازار و گوگل پلی دانلود کنید و مطالعه کنید و چند کتاب از بورس در اینستا هم از کسانی که در بورس اطلاعات رایگان میدهند استفاده کنید کلان ۶ ماه آموزش ببینید بهترین کار هست در سایت هم اگر خرید میخواید بکنید الان از سیگنالها که به سما میگن چی بخرید استفاده کنید کلان یاد بگیرید آینده سهمی که میخرید چی میشه فقط تحقیق و آموزش

 22. برادر عزیز سرورشان جوابگو نیست .
  حاضر هم نیستند هزینه کنند .
  ثبت سفارش را ۲۱ ثانیه بعد ثبت میکند .
  یعنی عرضه اولی در آگاه نمیتوانی بخری بجز مدیران آگاه .
  متاسفانه کسی هم جوابگو نیست .

  1. وقتی حق بنگاهی میگیرن ریالی ازشون کسر نمیکنی اونهم باید خدمت رسانی کنه

 23. سلام
  کارگزاری فارابی ثبت نام کردم برا خرید عرضه اولیه شستا اما بعد ۷روز هنوز کد بورسی به من ندادن. بعدش متوجه شدم چه کارگزاری مزخرفیه جواب تلفن و ایمیلم که کلا نمیدن
  گفتم برم اگاه احتمالا بهتره چون ترازش بالاتر از همه هستش، تو بخش انتقادات دیدم اونم بدتر از فارابیه بعد کلی تحقیق متوجه شدم که اصلا کارگزار خوب با رضایت بالا اصلا پیدا نمیشه!!!؟؟؟
  به نظرتون کلا بیخیال شم یا اینکه میشه یه کارگزاری قابل اعتماد پیدا کرد؟

 24. سلام من در کارگزاری آگاه عرضه اولیه شستا را سفارش گذاشتم ولی سفارش رو برگردوندن و بعد 3ساعت تماس میگن مشکل از سامانه بورس بوده و بورس هم گفت خطای نداشته و متاسفانه بهانه الکی میارن در این رابطه چکار میشه کرد؟؟ ممنون

 25. از مشتریان کارگزاری آگاه هستم و چندی است که در روند خرید سهام برایم مشکل ایجاد شده است. متاسفانه بارها تماس گرفتم و ایمیل زدم و حتی دوبار هم در پنل تیکت کردم اما نه تلفن‌ها را پاسخگو هستند نه به تیکت و ایمیل جوابی داده می‌شود. برای بار چندم است که برای عرضه اولیه ثبت سفارش میکنم اما متاسفانه در هیچ مورد سهمی برایم خریداری نشده است. آخرین عرضه اولیه‌ای که کارگزاری برای من خرید “فروی” بود و بعد از آن هیچ‌کدام از عرضه‌های اولیه برایم خریداری نشده با اینکه همیشه حسابم را شارژ کرده‌ام و حتی گاهی از روز قبل ثبت سفارش کرده‌ام. دیروز هم باز سهام شستا برایم خریداری نشد. مشکل دیگری که وجود دارد در زمان خرید و فروش سهام پس از ثبت درخواست، مدت زمان زیادی طول میکشد تا درخواست را به سازمان بورس ارسال کنند که این خود بسیاری از فرصت‌های کسب سود را از فرد میگیرد. اگر این وضع ادامه یابد مجبورم کارگزاری‌ام را عوض کنم. لطفا شما صدای ما را به گوش این کارگزاری برسانید بلکه اینبار پاسخگو باشند تا به اعتماد مشتری‌هایشان خدشه‌ای وارد نشود.

 26. سلام
  من در سامانه سجام ثبت نام کردم برای کد بورس
  ایا این سامانه معتبره و مطمئن

 27. سلام . من خودم انلاین توی سجام ثبت نام کردم باید توی سایت کارگزاری هم ثبت نام کنم؟آخه فقط سجام ثبت نام کردم و کد رهگیری داد بهم !

 28. سلام من تو کار گزاری مفید ثبت نام کرده ام تو ایزی تریدر و اون یکی نرم افزار موبایلی کار میکنم انلاین چند روزی هست من یک سهامی خریدم تو پرتفوی لحظه ای هست تعداد مشخصه قیمت مشخصه اما تو پرتفوی اولی نیست به کل سهام ثبت نشده حتی یک روز یک سهمی را فروختم باز اون سهم یک هفته از پرتفوی خارج نشد بعد رفت قیمت تعداد درست در نمیاد اونو چکار کنم بمونم درست میشه یا نه بعدش بعضی موقع سهمی میخواستم بفروشم میگه موجودی کافی نیست بعد فرداش فروختم حال ممنون میشم جوابم را بدین

  1. سلام
   میخواسم بدونم موقع ثبت نام تو قسمت پیش بینی سطح ارزش ریالی معملات در طی یک سال اگر محدوده پایین رو انتخاب کنی تو سرعت معاملات تاثیری داره؟ چه فرقی داره؟ اخه شنیدم سرعت معاملات محدوده بالا خیلی بیشتره.درسته؟

    1. من حدود یکساله تو بورس فعالیت میکنم و متاسفانه با کارگزاری مفید همکاری دارم ی کارگزاری معرفی کنید که دزدی نکنه لطفا؟

     1. سلام
      من تو سجام ثبت نام کردم و برای ثبتنام تو کارگزاری نیازه برم خود کارگزاری برای احراز هویت؟ یا تو پیشخوان احراز هویت شم هم کفایت میکنه؟

 29. سلام برای احراز هویت کارگزاری و دریافت کد بورسی مدرک تحصیلی لازمه؟ یا اینکه این مدرک برداشته شده

 30. سلام برای خرید سهام باید از همان حسابی که در سایت آگاه ثبت کرده ایم استفاده کنیم؟

  1. سلام، بله اگه حساب بانکی رو به حساب کارگزاری وصل کرده باشید.
   اگر هم وصل نکردید میتونید با کارت بانکی و رمز دوم پویا حساب رو شارژ کنید و بعد خرید انجام بدید

   1. سلام …من میخام تازه شروع کنم.به نظرتون کارگذاری دانا سرمایه خوبه؟ و برای دریافت کد بورسی به کدام سایت باید مراجعه کنم ؟ و ایا اگه حضوری به کارگذاری برم همونجا میتونم اقدام به دریافت کد بورسی کنم؟

    1. سلام
     تمامی کارگزاری ها از نظر سرعت انتقال اطلاعات و آپدیت کردن ارقام بر اساس سایت رسمی بورس تهران tsetmc تقریبا بین 10-30 ثانیه تاخیر دارند( تازه در شرایطی که هسته مرکزی با مشکل مواجه نشه!)
     هر کدام از کارگزاری ها که تبلیغات بیشتری ارائه کند مشتری بیشتری را قطعا جذب می کند.
     بهتر است در نظر بگیرید که در کدامیک یک از انواع اوراق قرار است فعالیت کنید و در نهایت تصمیم بگیرید.
     در واقع هیچکدام با دیگری تفاوت بارزی ندارد،
     * در دفاتر پیشخوان تمام مراحل ثبت نام و دریافت کد بورسی قابل انجام می باشد.

  2. كارگزاري آگاه پشتيباني به شدت ضعيفي داره هيچ وقت تلفني جواب نگرفتم ازشون ، باگ سيستمي زياد داره من يه بار براي خريد يك سهم ٣ روز كارم عقب افتاد چون توي سامانه يه بار ويرايش زدم درخواست حذف رو قبول نميكرد روي آن سهم ، در كل ضعيفه به نظرم انتخاب نكنيد .

 31. سلام چرا من 6 روزه تواگاه ثبت نام کردم احراز هویتم شدم کد بورسیم نمیاد خوب اگر تا امروز نیاد که دیگه بدردم نمی خورده میخواستم عرضه اولیه بگیرم 3-4 میلیون عرضه اولیه از دستمون میره کاش رفته بودیم مفید. هیچکسم جوابگو نیست

 32. سلام
  من قبلا کارگزاری اقتصاد بیدار بودم، احراز هویت هم شده بودم. کد بورسی هم دارم.
  آگاه ثبت نام کردم و مدارک را دفتر پیشخوان دادم… رمز وکاربری هم دارم ولی زده کاربر آزمایشی. و مرحله احراز هویت ثبت نشده

 33. سلام
  کارت ملی من گمشده با برگه رسید کارت ملی المثنی میتونم کد بورسی بگیرم؟
  یا کارت ملی قدیم؟

  1. سلام
   لطفا اگر میشه بگین چرا زمانی که یک سهم خریداری میشه ابتدا حدودا ۱/۵درصد منفی میخوره و از ابتدا با ضرر شروع به کار میشه
   درصورتی که سهم توی سود هست و حتی کارمزد هم زمان خرید کسر میشه این کاهش سرمایه بابت چی هست ممنون اگر توضیح بدین .من از کارگزاری آگاه استفاده میکنم.

   1. سلام، در سبد سهام، محاسبه سود و زیان با در نظر گرفتن کارمزد 1.5 درصدی خرید و فروش انجام میشه.

   2. سلام
    دیشب حساب خودم و خانمم رو شارژ کردم برای خرید سهام عرضه اولیه شستا ولی کارگزاری هیچ سهامی برا ی هیچکدوم نخریده و کل پول هردو حساب رو برگشت زده چه جوری میشه ؟ آیا تخلف نیست؟

  2. همشون مشکل دارن کارگزاری مفید که اینهمه ازش تعریف میکنن سهام عرضه شستای ما رو که پیچونید

 34. امروز ۲۵ فروردین سال نود و نه هست. هر کارگزاری میرید مبین سرمایه نرین. اول صبح که خیلی مهم هست سرورشون هنگه. عرضه اولیه سرورشون هنگه. بازار یه ذره شلوغ میشه سرور هنگه. بعد میزنه تا دقایقی دیگر مشکل حل میشود ولی میره تا فردا. اپلیکیشن موبایلشون که کلا ۱۲:۳۰ به بعد کار میکنه. اینا مشکلات این کارگزاریه و ربطی به هسته معاملات و سرور اصلی مرکز نداره. من واقعا نمیدونم چجوری الف گرفته. چندین بار زنگ زدم میگم سروراتونو تقویت کنین میگن سرورامون خوبه پیش میاد دیگه. من که کارگزاریمو عوض کردم و مطمئنم همینجوری ادامه بدن همه مشتریاشونو از دست میدن با این سرویس دهی ضعیف

  1. لطفا بیشتر توضیح بدین .یعنی هم کارمزد خرید و فروش کم میشه و هم ۱/۵درصد از کل سهام؟

     1. کارمزد خرید در موقع خرید کسر میشه و کارمزد فروش هم در موقع فروش.
      چیزی که شما در سبدسهام میبینید صرفا محاسبه است و تا وقتی که سهم رو نفروختید کارمزد و مالیات هنوز کسر نشده

 35. ببخشینا ولی مزخرف ترین کارگزاری همین آگاهه،یک هفته ست که هر روز راس ۸:۳۰ سفارش میزنم و بعدش برام ساعت ۸:۳۲:۴۸ ثبت میشد.امروز دیگه شاهکار بود.ساعت ۸:۴۲:۳۰ ثبت شده.این اختلاف زمان میدونین یعنی چه حجمی قبل از من ثبت شده؟ قطعا سفارشات خود کارگزاری قبلش داره انجام میشه.واقعا انصاف نیست

   1. برای عرضه اولیه در کارگزاری مفید بهتره خرید اتوماتیک عرضه اولیه رو در کاربری تون فعال کنید.شما فقط واریز وجه انجام بدید

 36. سلام
  من ثبت نامم در کارگزاری آگاه نصفه موند الان یوزرم یادم نمیاد و میگه حتما باید از ادامه مراحل ثبت نام رو انجام بدید ، چطور میتونم مراحل ثبت نام رو از اول انجام بدم با یوزر و پسوورد جدید؟ گویا نمیشه کاری کرد!

  1. سلام، به کارگزاری زنگ بزنید تا نام کاربری و رمز عبور قبلی رو بفرستن.

 37. سلام من اولین بارم هست وارد بورس میشم .در نرم افزار همراه تریدر نام کارگزاری اگاه در آن نیست میخواستم ببینم چکار باید کنم ممنون میشم‌پاسخ بدید

  1. سلام، همراه تریدر ربطی به کارگزاری آگاه نداره
   کارگزاری ها به هم وصل نیستن
   در هر کارگزاری که ثبت نام کردید فقط میتونید از نرم افزار همون کارگزاری استفاده کنید

 38. سلام
  من از طریق سایت فارابی درخواست کد بورسی داده امٰ آیا باید حتما کارگزارم هم همان فارابی باشد؟ هنوز هیچ اقدامی در فارابی انجام نداده ام. می توانم به آگاه بیایم

  1. سلام وقت بخیر
   میتونید در هر زمان در کارگزاری جدید ثبت نام کنید.

   1. سلام خسته نباشید
    واسه احراز هویت دفتر پیش خوان ها خیلی شلوغه
    حالا متوجه شدم که کارگزاری آرمان تدبیر خودش به صورت آنلاین انجام میده
    بعد کل مدارک هارو میخواد
    دیگه نمیدونم صحت داره یانه؟
    چکار کنم؟

    1. سلام وقت بخیر
     احراز هویت در هر حال باید حضوری باشه (تا جایی که میدونم)
     چه در شعبه کارگزاری و چه در دفاتر پیشخوان دولت انجام میشه.

  2. اصلا سمت آگاه نیا چند ساله بدترین کارگزاری شده فقط حضوری کار انجام میدن تلفن بی تلفن

 39. آقا پیشنهاد میکنم کارگزاری آگاه ثبت نام نکنید اینقدر تبلیغ کرده که حجم مشتری اش زیاد شده و در ساعات پر ترافیک معاملات از دست میره.
  کارگزاری آگاه تلفن ها که توی این اوضاع بوق خرابی میزنه خواهشا وضعیت رو درست کن اگر نه من یکی که میرم کارگزاری دیگه .

  1. موافقم فقط تبلیغ هستن طبل تو خالی کار راه بنداز نیستن کرج چندروزه هیچ کاری برام نکردن برای دریافت یوزر و پسورد واقعا ضعیف عمل میکنن و اینکه مشتری تا زیاد کردن دیگه ارزشی برای کد دادن های جدید نمیکنن

  2. مزخرف ترین کارگزاری آگاهه.بهتون توصیه میکنم اصلا سمتش نیاین و گول تبلیغات الکی رو نخورین.من دنبال یه کارگزاری دیگم که لااقل تو خرید و فروش به مشکل نخورم،ابتدایی ترین چیز ممکن.کسی اگر سراغ داره بگه،ولی خواهشا خوب باشه و مطمئن بگین

 40. سلام و وقت بخير
  براي اولين بار هست مي خواهم ثبت نام كنم و كد بورسي دريافت كنم، ايا براي دريافت كد بورسي ثبت نام انلاين در سايت يكي از كارگزاري ها كفايت مي كند؟ يا بايد مراجعه حضوري داشته باشم ؟ و اينكه بغير ثبت نام انلاين جاي ديگر نظير دولت پيشخوان بايد برم و يا سايت ديگري هم بايد ثبت نام كنم؟
  تشكر پيشاپيش از پاسخگويي

  1. سلام وقت شما بخیر
   بعد از ثبت نام آنلاین، برای احراز هویت باید تشریف ببرید به شعبه کارگزاری یا یکی از دفاتر پیشخوان دولت .
   اگه در کارگزاری آگاه ثبت نام کنید، ثبت نام شما در سجام هم انجام میگیره و نیاز به ثبت نام جداگانه در سجام نیست.
   کد پیگیری سجام رو دریافت میکنید و همراه خودتون میبرید برای احراز هویت.

   1. سلام وقت بخیر
    آره خوبه و با خرید صندوق های سرمایه گذاری در سهام، میشه بدون سرمایه گذاری مستقیم در بورس، از رشد بورس نفع برد.

 41. سلام
  ببخشید من توی یه کارگزاری امروز ثبت نام کردم و دفتر پیشخوان دولت هم رفتم و همه کارها رو انجام دادم ولی الان به این نتیجه رسیدم که کارگزاریم رو عوض کنم و هنوز هم هیچ معامله ای انجام ندادم.
  باید چکار کنم؟ حضوری برم دفتر پیشخوان دولت کارم راه میوفته؟ یا میشه اینترنتی هم این کار رو انجام داد؟
  ممنون میشم زودتر جواب بدید.

  1. سلام وقت بخیر
   باید ابتدا در کارگزاری جدید ثبت نام کنید و مجددا احراز هویت مربوط به اون کارگزاری رو انجام بدید.

 42. الان چند روز است برای خرید یک سهام دسته چندم که صف خرید داره و عرضه اولیه هم نیست راس ساعت هشت و نیم از کارگزاری اگاه استفاده می کنم ولی با 3 الی 5 دقیقه تاخیر من ثبت میشه مشکل از شلوغ بودن اگاهه سرعت به همه چیز می ارزد

 43. این کار گزاری پشتیبانیش خیلی ضعیف هست
  با چند شماره برا مشکلم تماس گرفتم ولی همه رو از دسترس خارج کردن

 44. سلام من در فرم ثبت نام ادرس ایمیل خود را اشتباه ثبت کردم ایا امکان هست درستش کنم

  1. سلام، با مشخصاتی که در ابتدای ثبت نام وارد کردید (نام کاربری و رمز عبور) میتونید مجدد وارد سیستم بشید و ویرایش انجام بدید
   اگه قابل ویرایش نبود با کارگزاری تماس بگیرید

 45. سلام و خسته نباشید . ممنون ازمطلب و توضیحات مفید شما .
  من در این بین با این شرایط ها کارگزاری مبین رو انتخاب کردم و موقعی که بزرگترینشون مشکل داشتن مبین به درستی تمام خرید هام و درخواستامو انجام داد . البته بنظرم هسته مرکزی و اصلی اطلاعاتشون یکی هست و پشتیبان نرم افزاریشون مهمه . باشگاه مشتریان و از جمله اعتباری خرید کردن هم بنظرم از مزایا مبین هست . من سه تا عرضه اولیه رو بدون داشتن پول تو حساب خریدم .
  نظر شخصی بنده هست و مثل من بنظرم دوستان تحقیق کنن و از دوستانی که قدیمی تر از شما هستن در بورس هم سوال کنید .

 46. سلام من در کارگزاری آگاه کد آفلاین دارم چطور میتونم به آنلاین تغییرش بدم؟

  1. سلام، باید قرارداد آنلاین امضا کنید. بعد از عادی شدن شرایط، تشریف ببرید به یکی از شعب کارگزاری آگاه.

    1. سلام وقت بخیر
     معاملات آنلاین بصورت لحظه ای وارد سامانه معاملات بورس میشه
     ولی معاملات به اصطلاح آفلاین، بعد از اینکه ثبت کردید توسط معامله‌گر کارگزاری وارد سامانه معاملات میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی