خانه - کارگزاری‌ها - چگونه بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنیم؟

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بهترین کارگزاری بورس

انتخاب بهترین کارگزاری از مراحل مهم آغاز فعالیت در بورس است که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران باید به آن توجه داشته باشند.

هر کس که قصد ورود به بازار بورس اوراق بهادار یا سایر بورس‌ها را داشته باشد، باید دسته‌ای از تصمیمات را گرفته و بین گزینه‌های مختلف انتخاب کند.

برای نمونه هر کس باید انتخاب کند که از کدام استراتژی معاملاتی پیروی کند، چقدر زمان به معاملات و کسب اطلاعات و تجربه اختصاص دهد یا به سراغ چه نوع دارایی برود. یکی از این تصمیمات مهم هم انتخاب بین کارگزاری‌های مختلف است.

انجام معاملات با اطمینان و سرعت بالا در بورس اوراق بهادار و سایر بورس‌ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل افراد باید به دنبال راهی باشند که بتوانند این عوامل را در معاملات آن‌ها تقویت کند. تشخیص بهترین کارگزاری های بورس و انتخاب از بین آن‌ها باعث می‌شود که کیفیت سرمایه‌گذاری و معاملات شما در بازار بورس افزایش یابد.

سهامداران و سرمایه‌گذاران بورس برخورد و تعامل زیادی با کارگزاری‌ها دارند و به همین دلیل انتخاب بهترین کارگزاری بورس از اهمیت زیادی برخوردار است.

بیش از 100 کارگزاری در ایران خدمات مختلف مربوط به این حوزه را ارائه می‌دهند که این خدمات هم تا حد زیادی بین تمام آن‌ها یکسان است. اما در عین حال کیفیت و رده ارائه خدمت این کارگزاری‌ها لزوماً مشابه هم نیست.

در این موقعیت است که اهمیت انتخاب بهترین کارگزاری مشخص می‌شود. وقتی کسی می‌تواند این خدمات را با بالاترین کیفیت از بهترین کارگزاری های بورس دریافت کند، چه دلیلی دارد که به سراغ کارگزاری‌هایی با رده پایین‌تر برود؟

بیشتر بخوانید: کارگزار بورس کیست؟

شما قرار است پول و سرمایه‌ای را که حاصل زحمات و دست‌رنج‌تان است، در بورس سرمایه‌گذاری کنید؛ بنابراین این نکته بسیار مهم است که بتوانید این کار را با آرامش، آسودگی و اطمینان خاطر زیادی انجام دهید.

انتخاب یک شرکت کارگزاری مناسب با خدمات قابل قبول و کارکنان خبره از عوامل مهمی است که اطمینان و آسودگی شما را موقع خرید و فروش و انجام معاملات در بورس افزایش می‌دهد.

در این مطلب از سایت بورسینس قصد داریم درباره نحوه تشخیص بهترین کارگزاری های بورس و انتخاب بهترین کارگزاری از بین آن‌ها که با اولویت‌های ما سازگار باشد، نکاتی را ارائه کنیم. با این مقاله تا انتها همراه باشید.

نحوه انتخاب بهترین کارگزاری

اگر به‌تازگی وارد بازار سرمایه و خرید و فروش اوراق بهادار شده‌اید یا از قبل در این بازار فعالیت داشته‌اید اما قصد تغییر کارگزار خود را دارید، این نکات کمک‌تان می‌کند که از بین موارد زیادی که وجود دارد، بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنید.

ابتدا توجه کنید که برای سرمایه‌گذاری در بورس لازم است از دانش و اطلاعات در زمینه‌های مختلفی برخوردار باشید.

اگر تازه‌کار هستید، می‌توانید راهنمای شروع اولیه در بورس را بخوانید. در این مطلب توضیح داده‌ایم که همه افراد برای فعالیت در بورس باید با یک کارگزاری کار کنند.

بنابراین همانطور که همه افراد باید برای نقل و انتقال پول در بانک حساب داشته باشند، در بورس نیز برای خرید و فروش سهام (معاملات سهام) به کارگزاری نیاز است.

کارگزار را می‌توان واسطه بین بورس و معامله‌گران سهام دانست. البته در معاملات آنلاین این واسطه بودن به چشم نمی‌آید و شما با ارسال سفارشات خرید یا فروش سهام در سایت یا سامانه معاملات آنلاین، احساس نمی‌کنید که واسطه‌ای وجود دارد؛ زیرا سفارشات شما در همان لحظه در سامانه معاملات بورس اوراق بهادار ثبت می‌شود.

اصطلاح دیگر مرتبط با کارگزاری‌ها، کد بورسی است که برخی افراد آن را با نام کد معاملاتی یا کد سهامداری هم می‌شناسند. این کد نشان‌دهنده هویت شما در بورس است و افراد در بورس با این کد شناخته می‌شوند.

همه افراد برای معامله و سرمایه‌گذاری در بورس ابتدا باید در یک کارگزاری‌ افتتاح حساب کنند. اما کدام شرکت کارگزاری خدمات بهتری ارائه می‌کند و هر کارگزاری طبق گزارش رتبه‌بندی سازمان بورس و اوراق بهادار، در چه جایگاهی قرار دارد؟

انتخاب بهترین کارگزاری بورس
با انتخاب بهترین کارگزاری که با اولویت‌های شما سازگاری داشته باشد، می‌توانید در بازار بورس بهتر فعالیت کنید.

در ادامه، خدمات مناسب و مورد نیاز در بازار سرمایه را بررسی می‌کنیم و به معرفی بهترین کارگزاری های بورس برای افتتاح حساب و دریافت کد بورسی می‌پردازیم:

1. ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف (جامعیت کارگزار)

بعضی از کارگزاری‌ها فقط در یک بورس خاص، مثلاً بورس اوراق بهادار، فعالیت می‌کنند. بنابراین اگر شما برای نمونه قصد انجام معاملات در بازار آتی سکه را داشته باشید، نمی‌توانید مشتری آنها شوید؛ چون مجوز فعالیت در بازار آتی سکه را ندارند.

علاوه بر چنین دسترسی‌هایی، گاهی اوقات خدماتی مورد نیاز شماست که برایتان مهم است؛ مثلاً ممکن است نیاز به خدمات سبدگردانی (مدیریت دارایی شما در بورس) داشته باشید و کارگزاری که مجوز سبدگردانی را نداشته باشد، نمی‌تواند خرید و فروش سهام شما را برعهده بگیرد. بنابراین همانطور که می‌بینید این مجوزها اهمیت زیادی دارند و باید توجه زیادی به آن‌ها شود.

پیشنهاد می‌کنیم که پیش از هر اقدامی، اطلاعات موجود و مجوزهایی را که کارگزاران از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده‌اند، در اینجا مشاهده و بررسی کنید. این‌گونه آسان‌تر می‌توانید کارگزاری را انتخاب کنید که به اندازه کافی جامع باشد و خدمات مختلف و متنوع را ارائه کند. این از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب بهترین کارگزاری های بورس است.

2. دسترسی سرمایه‌گذار به کارگزار

یکی از ابتدایی‌ترین سوالاتی که برای انتخاب بهترین کارگزاری بورس به ذهن افراد می‌رسد، دسترسی آسان به کارگزاری است.

درست است که برخی کارگزاری‌ها خدمات آنلاین مناسبی دارند، اما زمانی که یک کارگزاری در شهر شما شعبه داشته باشد و بنابراین امکان مراجعه حضوری به کارگزاری را داشته باشید، خیال‌تان از جهات مختلفی آسوده خواهد بود. بدیهی است که بهترین کارگزاری از نظر مشتریان آن است که به آن دسترسی آسانی داشته باشند.

همچنین وجود شعب فعال در شهرهای مختلف، نشان‌دهنده این است که آن شرکت کارگزاری واقعاً در زمینه کاری خود فعالیت و امکانات گسترده‌ای دارد و می‌تواند خدمات وسیع‌تری به مشتریان ارائه کند.

بنابراین موقع انتخاب کارگزاری در نظر داشته باشید که بهترین کارگزاری های بورس، دارای شعب مختلف و زیادی در سراسر ایران هستند.

3. تخفیف کارمزد و ارائه خدمات اعتباری

خدماتی مانند تخفیف در کارمزد معاملات در کارگزاری و ارائه بسته‌های اعتباری برای بسیاری از سرمایه‌گذارانی که کارشان فعالیت دائم در بورس است، اهمیت زیادی دارد.

بعضی از کارگزاری‌ها با توجه به استراتژی‌هایی که برای جذب مشتری بیشتر دارند، در کارمزد پرداختی به کارگزاری به مشتریان خود تخفیف می‌دهند. معمولاً این تخفیف‌ها در اختیار مشتریانی قرار می‌گیرد که دارای سرمایه سنگین و بالایی هستند.

بیشتر بخوانید: کارمزد خرید و فروش سهام در بورس چقدر است؟

به طور کلی بیشتر کارگزاری‌ها تخفیفی برای معاملات خرد ارائه نمی‌دهند، اما برخی دیگر این‌طور نیستند. برای مثال، مشتریان کارگزاری آگاه می‌توانند با هر میزان سرمایه‌ای از چنین تخفیفی بهره‌مند شوند؛ بنابراین حتی اگر تنها 1 میلیون تومان سهام بخرید، امکان دریافت تخفیف کارمزد از کارگزاری برای شما وجود خواهد داشت.

بسته‌های اعتباری مبالغ مشخصی هستند که کارگزاری در اختیار مشتری خود قرار می‌دهد تا به عنوان سرمایه با آن خرید و فروش کند. میزان این مبالغ معمولاً به میزان گردش حساب مشتری بستگی دارد و در ازای ارائه آن تضامین مختلفی از مشتری گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: ارزش تضمین چیست؟ + شرایط دریافت اعتبار از سوی کارگزاری

در مورد بسته‌های اعتباری هم کارگزاری‌های زیادی به صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند و حتی نقش روابط هم در پروسه دریافت اعتبار پررنگ است. اعطای اعتبار در بیشتر کارگزاری‌ها برنامه مشخصی ندارد؛ به همین دلیل بهتر است کارگزاری انتخاب شود که در آن، این فرایند به صورت سیستماتیک تعریف شده باشد.

همان‌طور که گفته شد، در غالب موارد این خدمات در قالب باشگاه مشتریان عرضه می‌شود و در اختیار عموم قرار می‌گیرد. بنابراین توصیه می‌شود کارگزاری را انتخاب کنید که خدمات بسته اعتباری را با روشی مشخص در اختیار همه مشتریان قرار دهد؛ چه شما یک مشتری خرد با حجم سرمایه کم باشید یا یک مشتری کلان با حجم سرمایه زیاد.

بهترین کارگزاری آن است که فرصت‌ها و پیشنهادات جذابی برای مشتریان فراهم کند و آن‌ها را با روشی منظم و مشخص در اختیار آنان قرار دهد.

4. سامانه معاملات برخط (آنلاین)

امروزه استفاده مداوم از رایانه و دستگاه‌های مختلف الکترونیکی کاملاً فراگیر شده است و اگر یک کارگزاری نتواند خدمات آنلاین را به‌خوبی در اختیار مشتریان خود قرار دهد، در مقایسه با سایر کارگزاری‌ها در جایگاه به مراتب پایین‌تری قرار می‌گیرد.

ثبت سفارشات، مشاهده گردش حساب، مشاهده سبد سهام و درخواست واریز و انتقال پول حداقل خدماتی است که انتظار می‌رود یک کارگزاری به صورت آنلاین ارائه کند.

بیشتر بخوانید: نرم افزار معاملات آنلاین شرکت‌های کارگزاری + نرم‌افزار معاملاتی موبایل

کارگزاری آنلاین
با فراگیر شدن استفاده از رایانه، گوشی و سایر دستگاه‌های الکترونیکی، ارائه خدمات آنلاین به یکی از معیارهای مهم انتخاب کارگزاری تبدیل شده است.

علاوه بر حداقل امکاناتی که باید در سیستم معاملاتی آنلاین کارگزاری وجود داشته باشد، سایر ویژگی‌ها مانند امکان انجام سریع معاملات و یکپارچه بودن سیستم معاملاتی اوراق بهادار با سایر بخش‌ها (همانند آتی سکه) یک مزیت محسوب می‌شود؛ زیرا با یکپارچه بودن سیستم معاملاتی و امکان مشاهده کل اطلاعات بطور یک‌جا، معامله‌گر و سرمایه‌گذار نیازی ندارد که از چندین سایت و پلتفرم برای خرید و فروش و دریافت اطلاعات استفاده کند.

بنابراین برای انتخاب بهترین کارگزاری بورس، این معیار مهم را در نظر داشته باشید که آن کارگزاری ارائه‌دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات آنلاین باشد.

5. تحلیل، مشاوره و آموزش

بسیاری از افراد از منابع مناسب و قابل اطمینانی برای یافتن تحلیل‌های معتبر، مشاوره و آموزش‌های جامع بورسی برخوردار نیستند.

با این که شرکت‌ها، سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی مختلفی در این زمینه فعال هستند، وقتی شرکت کارگزاری معتبری چنین خدماتی را ارائه کند و به مشتریان خود حس اطمینان بدهد، آن‌ها هم به سمت چنین شرکت‌هایی خواهند رفت.

بنابراین ارائه اخبار موثق، ویدئوهای آموزشی و تحلیلی بازار و به طور کلی ارائه محتوای باکیفیت و به‌روز یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید برای انتخاب بهترین کارگزاری بورس در نظر بگیرید.

6. خدمات پشتیبانی

برای تشخیص بهترین کارگزاری به این نکته توجه کنید که حتماً از خدمات پشتیبانی قوی و باکیفیتی برخوردار باشد.

نقش پشتیبانی در کارگزاری‌ها بسیار با اهمیت است؛ چون سرعت پایین در رسیدگی به مشکل می‌تواند به از دست دادن سود مشتریان، زیان آن‌ها یا سایر موارد نامطلوب منجر شود.

پشتیبانی تلفنی حداقل امکاناتی است که یک کارگزاری می‌تواند فراهم کند. با این حال برخی از کارگزاری‌ها یک گام به جلو برداشته‌اند و امکان چت آنلاین در محیط کاربری سیستم معاملاتی را برای مشتریان‌شان فراهم کرده‌اند. با این امکان، مشتری می‌تواند خیلی سریع پاسخ خود را از اپراتور و پشتیبانی آنلاین کارگزاری دریافت کند.

7. صندوق‌های سرمایه‌گذاری

همه افراد توانایی سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس را ندارند.

بعضی از افراد تمایل ندارند زمان و انرژی خود را صرف یادگیری و کسب تخصص و تجربه در این حوزه کنند و کارگزاری که بتواند در کنار خدمات دیگر خود، صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به مشتریان ریسک‌گریز ارائه دهد، نظر این افراد را جلب خواهد کرد.

علاوه بر این، صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیازمند نیروی متخصص هستند و وجود صندوق‌های مرتبط با یک کارگزاری می‌تواند نشان‌دهنده گستردگی فعالیت و تخصص آن شرکت باشد.

پس کارگزاری که صندوق‌های سرمایه‌گذاری باکیفیت و موفقی را مدیریت و هدایت می‌کند، از مزیت مهمی برای تبدیل شدن به بهترین کارگزاری برخوردار است.

بیشتر بخوانید: صندوق سرمایه گذاری یا سبدگردانی؛ کدامیک بهتر است؟

رتبه‌بندی بهترین کارگزاری های بورس

سازمان بورس و اوراق بهادار بر مبنای معیارهایی همچون مبلغ گردش معاملات (مجموع خرید و فروش اوراق بهادار)، تعداد کارکنان و مدرک آن‌ها و..… کارگزاران فعال در بازار بورس اوراق بهادار را رتبه‌بندی می‌کند.

بر این اساس رتبه‌های الف، ب و ج به کارگزاران داده شده است تا سرمایه‌گذاران با استفاده از این معیار مهم، راحت‌تر بتوانند بهترین کارگزاری بورس را برای خود انتخاب کنند.

البته باید به این نکته توجه کنید که تعداد کارگزاران دارای رتبه الف بسیار زیاد است و اگر فقط همین یک معیار را در نظر بگیرید، می‌تواند شما را در تصمیم‌گیری دچار اشتباه کند. اما نکته بدیهی این است که بهترین کارگزاری برای فعالیت در بورس حتماً باید دارای رتبه الف باشد.

رتبه‌بندی کارگزاری
یکی از معیارهای مهم برای تشخیص و انتخاب بهترین کارگزاری بورس از بین موارد مختلف، رتبه‌بندی آن کارگزاری نزد سازمان بورس اوراق بهادار است.

نتیجه‌گیری

با توجه به معیارهایی که در این مقاله توضیح داده شد، می‌توانید از بین موارد مختلف، بهترین کارگزاری را تشخیص داده و انتخاب کنید. همیشه امکان تغییر کارگزاری وجود دارد و به‌راحتی می‌توان سهام خریداری‌شده با آن کارگزاری را از طریق «تغییر کارگزار ناظر»، به کارگزار دیگری انتقال داد.

بنابراین اگر یک کارگزاری خدمات مناسبی به شما ارائه نمی‌دهد، همیشه می‌توانید در سایر کارگزاری‌ها افتتاح حساب کنید و هیچ اجباری به ادامه همکاری با یک کارگزار نیست. اگر بهترین کارگزاری را برای انجام معاملات و سرمایه‌گذاری در بازار بورس انتخاب کنید، سرعت و کیفیت تصمیمات شما بهبود می‌یابد و می‌توانید با آرامش خاطر در این بازار فعالیت داشته باشید.

اگر شما هم معیار و نکته خاصی درباره انتخاب بهترین کارگزاری دارید، در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: راهنمای کارگزاری‌ بورس (شناخت کارگزاران بورسی)

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
400 نظر
 1. سلام دوستان سوالم خیلی مهمه لطفا برام توضیح بدین.
  1)برای فروش سهام عدالت باید چه راهی رو رفت؟ و حتما نیاز به ثبت نام در سجام هست؟؟؟
  2)شماره شبا و شماره موبایلم اشتباه ثبت شده اما الان در سامانه سهام عدالت گزینه ویرایش رو برداشته.پس من چجوری شماره شبا و شماره تلفن درست رو وارد کنم؟؟؟
  شماره تلفن 02183338 رو اصلا جواب نمیدن.خواهش میکنم راهنماییم کنید.

 2. #کارگزاری_آگاه

  این چند مدت خیلی تحمل کردم که شاید #آگاه درست بشه
  اما دیگه صبر هم حدی داره
  #خگستر فرصت ورود داد اما نتونستم حتی لاگین کنم!

  کدوم کارگزاری پیشنهاد می کنین؟

  1. اصلا #آگاه بدرد نمیخوره و هیچ ارزشی نداره
   و #مفید و #فارابی هم شلوغه
   پیشنهاد میکنم از کارگزاریهای بانکی استفاده کنید

 3. خدا لعنتتون کنه. یه کلاه گشاد گذاشتید سره تمام ایران. بی شرفا میگفتید دو ماه طول میکشه که نفروشیم

 4. سلام، توی کارگزاری آگاه ثبت نام کردم اما منو به پیشخوان دولت ارجا داد واسه احراز هویت. من میخوام اینکار بصورت غیر حضوری انجام بشه، درضمن وقتی سجام هویت منو تایید کرده و کد ده رقمی داده، وقتی سپرده گذاری مرکزی هویت رو تایید کرده و کد بورسی به من داده دیگه چه لزومی داره مجدد احراز هویت انجام بشه؟ چند جا باید هویت افراد تایید بشه؟! میشه توی یه کارگزاری دیگه ثبت نام کرد؟

  1. آن کی که دریافت میکنید برای مراحل بعدی ابراز هویته.
   البته سایت سجام چند تا اپ رو معرفی کرده که میتونی ادامه ی ابراز هویت را غیر حضوریانجام بدی اما برای کارگزاری باید حداقل یکبار برای امضای قراداد بری . من به هر کدوم برای ثبت نام غیر حضوری تماس گرفتن گفتن امضای قرارداد نهایی حضوریه

  2. تایید هویت کارگذاری ها با سجام کاملا جداس و هیچ ربطی نداه….هر کار گذاری ثبت نام کنی واس احراز هویت باید حضوری بری دفتر پیشخان

 5. سلام منكه كد بورسي دارم وسهام چن تاشركت رو هم دارم براي به روز رساني سهامها هم حتما بايد از طريق كارگزاري ها عمل كنم؟

 6. واقعا جای تاسف داره که نمیشه به طور مستقیم سهام خرید و فروش کرد
  این خیلی احمقانه است
  مردم مجبورند به یه مشت مفتخور بی مصرف به اسم کارگزاری کارمزد بدن تا یک کار خیلی ساده رو انجام بدن

  حرومشون باشه هرچی میگیرن

 7. سلام دوستان، من ایران نیستم ولی میخوام وارد سیستم بورس بشم
  اول اینکه به نظرتون وارد سیستم بورس ایران بشم یا فارکس،
  بعد کارگزار برای هر دو بورس و چطور انتخاب کنم ?
  نظرات و که میخوندم تقریبا همه از کارگزارها ناراضی بودن!

 8. سلام من تازه دارم وارد بورس می شدم و کار گذاری اگاه انتخاب کردم هنوز احراز هویت هم نشدم ولی فرم هاشو پر کردم مونده مرحله احراز هویتت که دیدم کار گذاری که برا من انتخاب کردن استانش بااستانی که من زندگی می کنم فرق داره و من حالا چگونه می تونم تغییرر بدهمم

  1. سلام وقت بخیر
   حتما نباید در شهر یا استان شما کارگزاری دارای شعبه باشه، چون معمولا نیازی به مراجعه حضوری نیست مگر مواقعی خاص مثل امضای قرارداد اعتباری.
   وجود شعبه در نزدیکی شما در برخی مواقع کمک کننده است
   اگر قصد ثبت نام در کارگزاری دیگه ای رو دارید فقط کافیه در کارگزاری مدنظرتون که در شهر شما دارای شعبه است ثبت نام کنید و مراحل احراز هویت رو طی کنید

   1. سلام من تازه وارد شدم سهام بانک دی رو دارم دفترپیش خوان که رفتم کدبورسی بگیرم کارگزاری مبین سرمایه واسم زد اشکال نداره یا تغیربدم

 9. من یک ساله عضو آگاهم واقعا عالیه هم پشتیبانی هم خدماتشون، به دوستانی که میخوان وارد بازار بورس بشن پیشنهادم آگاه هستش

 10. متاسفانه صبر ما تموم شد ولی این آگاه درست نشد. درست در 8 و 30 و یا 12.30 هنگه. کارگزاری رضوی می گن خوبه، اردیبهشت ایرانیان هم که متاسفانه کارمنداش جوابگو نیستند هیچی رو

 11. کارگزاری خوب که هنگ نکنه سراغ دارین جز اگاه و مفید

  نوین سرمایه چطوره؟
  بیمه ایران چطوره ؟
  خوارزمی چطوره؟
  فارابی چطوره؟

 12. لعنت به کارگزاری مفید سفارس سیتا رو زده خطا! دوستان کارگزاری خوب بگین تغییر بدم

  1. سلام این بلا رو سر منم اورد موقعی که شستا اومد اونو خریدم سه برابر پول سهم رو هم واریز کردم نخرید حتی خودم دستی هم خریدم ولی بهم نداد الان نزدیک 11 میلیون فقط بابت اشتباه این مفید نامفید ضرر زد.
   مفید اششغاااله اگاه هم واقعا دو هفتس به درد نخور شده.
   من فارابی ثبت نام کردم نمیدونم خوبه یا نه
   مبین سرمایه هم میگن خوبه
   موندم چیکار کنم

 13. سلام. من میخام وارد بورس بشم دنبال یه کارگزاری خوب میگردم نظراتو که خوندم همه از تمام کارگزاریا ناراضی‌ان چه مفید و آگاه و چه کارگزاری‌های بانکی و کارگزاری‌هایی که کمتر معروفن، با این اوصاف چه کارگزاری باید انتخاب کرد!!!؟ دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز ، هیچی متاسفانه. باید انحصار سازمان بورس برای تاسیس کارگزاری شکسته بشه و با افزایش رقابت سطح خدمات بهبود پیدا کنه.

 14. سلام به همه دوستان .اینهمه انتقاد چرا یکی پیشنهاد نمیده کدومشون بهتر از بقیه است

  1. سلام سیامک عزیز ، چون نیست متاسفانه

   مادامی که انحصار سازمان بورس برای تاسیس کارگزاری باشه احتمالا پیشرفت خاصی حاصل نخواهد شد.

 15. سلام
  دوستان من به تازگی مشتری کارگزاری آگاه شده‌ام با وجود اختلال‌های اخیر، درخواست خرید عرضه اولیه امروز و هفته پیش به راحتی برام انجام شد…

  1. دوستان عزیز متاسفانه بسیاری از مشکلاتی که برای شما بوجود میاد به دلیل نا آشنایی و دانش کم ترید و کم تجربه بودن
   کارگزاریها محسنات و معایبی دارند که بایستی با در نظر گرفتن آنها و با توجه به نوع کاری که میخواهید انجام بدهید کارگزاری مناسب را انتخاب کنید
   هنگ کردن و کند شدن سیستم برای تمام کارگزاریها اتفاق میوفته و این بخاطر باگهای برنامه هاست که در تمام برنامه های مختلف وجود داره و حتی در هسته معاملات هم در زمان شلوغی این مشکلات وجود داره
   کارگزاریها از نظر سرعت تفاوت زیادی ندارند و مهم سیستم شما و اینترنت خود شماست اینکه با موبایل کانکت بشید یا کامپیوتر و یا تبلت فرق میکنه و اینکه سیستم شما چه مشخصاتی داره و از چه اینترنتی استفاده میکنید مهمتر از کارگزاریه
   بنظر من بهترین کارگزاری برای شما کارگزازیه که از برنامه معاملاتیش بهتر بتونید استفاده کنید که این یک امر کاملا شخصی و سلیقه ایه باید ببینید ترتیب و جانمایی اطلاعات روی صفحه کدوم کارگزاری برای شما بهتره
   مثلا فارابکسو صفحه بسیار زیبایی داره و یا صفحه تدبیر گران فردا کابری بسیار ساده داره و حتی سیگنال خرید و الگو متر هم داره
   ایزی تریدر و آساتریدر بسیار راحت و به قول معروف خوش دست هستند
   ولی آیتم های دیگری هم وجود داره که باید درنظر بگیریدمثلا باشگاه آگاه و پلکان مفید و مسابقات و جوایز واعتبار و پاداشهایی که در آنها وجود داره برای من جذابیت زیادی داره و در هردو عضو فعال هستم و از اعتبار استفاده میکنم
   پاسخگویی مفید و آگاه خوب بوده و از مفید بارها سرخطی زدم
   متاسفانه بعضی کارگزاریها علیرغم خلوت بودن و مناسب زدن سرخطی مشکل
   پشتیبانی ضعیف و …هستند
   اگر تازه کار هستید مفید و آگاه رو به شما پیشنهاد میکنم و اگر برای سرخطی زدن خیلی اصرار دارید توصیه میکتم ضمن یادگرفتن ترفندها و تامین سیستم و اینترنت پر سرعت کارگزاری آتیه استفاده کنید

 16. آگاه فقط از یک چیز آگاهه، اینکه چجوری سر مردم کلاه بذاره. مرگ بر کارگزاری آگاه! کاش نهادی بود که حقش رو کف دستش بگذاره.

  1. سلام سید عزیز ، بنده کاربر این کارگزاری نیستم اما اگر کاربرانش ناراضی هستند مهاجرت ازش می تونه یک تنبیه خیلی بد باشه براش.

   1. شما که راست میگی..همه دست به دست هم دادن پول ملتو از گوشه کنارش بوخورن.کسی که ضرر میکنه بنظرت با تغییر کارگذاری تنبیه میشه اون کارگذاری؟آیا ضرر میکنه در عوض خروج اون شخص؟!راحت میتونه به هر شخص کلی ضرر بزنه اونوقت باید کلی ها مهاجرت کنن تا یه ضرری رورکارگذاری احساس کنه

   2. من تمايل به بورس بازى ندارم . از دلالهاى اين كار( كار گزاران) وهر شغل دلالى( مفتخورى) ديگر هم متنفرم. سهامى دارم كه مربوط به قبل از ايجاد بازار بورس هستند و تعدادى از آنها وارد بورس شده اند. چگونه ميتوانم وضعيت سهامم را ببينم يا پيگيرى كنم؟

 17. منم کارگزاری تدبیرگران فرداهستم تا دوسال پیش بد نبود ولی الان که تعداد کد بورسی ها زیاد شده مدام هنگه یا اختلال داره تا حالا یه عادمه ضرر کردم شگویا رو با وجود ثبت سفارش و موجودی کافی به من وهمسرم ندادن هر چیم زنگ زدیم گفتن شرمنده پیگیری میکنیم وخبری نشد من که توهمین چند ماه اخیر ۳۰ میلیون بابت اختلالاتشون ضرر دادم وهیچ….

  1. سلام نیلوفر خانوم من یکی دوماهستش آگاه ثبت نام کردم بجز این چند روز که دستگاشون اختلال داشت موردی ندیدم

 18. آشغال ترین کارگزاری و در عین حال معروف ترین????????
  بجای خدمات دادن تبلیغات میدع

 19. سلام. سه سوال دارم:
  1- کارگزاری ی هست که بشه بصورت غیرحضوری کد آنلاین ازش گرفت. یعنی معاملات برخط رو بصورت اینترنتی برامون فعال کنه؟
  2- گزینه ای در پنل آگاه وجود داره بعنوان «تغییر کارگزار ناظر». آیا میشه با انتخابش کل داراییهامون(سهام های خریداری شده) رو انتقال داد به یه کارگزاری دیگه؟ موجودی حساب کاربریمون رو چطور؟ یعنی اجازه میدن از داخل پنل خودشون اینکارو انجام بدیم؟!
  3- برای انتقال داراییها به کارگزاری دیگه راهی وجود داره که بشه از خارج کارگزاری یا از کارگزاری مقصد انجامش داد؟

  1. سلام وقت بخیر
   1. برای احراز هویت کارگزاری ها نیاز به مراجعه حضوری است
   2. برای انتقال سهام به کارگزار دیگه، شما باید در کارگزار مقصد تغییر کارگزار ناظر بزنید و نه در کارگزار مبدا.
   3. مورد 2 اشاره شد. در کارگزار مقصد، درخواست تغییر کارگزار ناظر رو برای نمادهایی که دارید ثبت کنید

   1. از پاسخگوییتون ممنونم
    در مورد سوال اول منظورم مرحله بعد از احراز هویت هستش. میخوام کد آنلاین برام صادر بشه تا معاملات آنلاین(برخط) انجام بدم. چون چند وقت قبل که تلفنی از کارگزاری آگاه که عضوش هستم پرسیدم گفتن باید در شعبه حاضر بشم فرم درخواست پر کنم تا فعالش کنن، اینترنتی نمیشه!
    ولی با این پاسخی که شما دادین فکر میکنم احتمالا اکثر کارگزاری ها طور دیگه ای عمل میکنن و اینترنتی کد آنلاین رو برامون فعال میکنن درسته؟

    1. بله برای فعالسازی معاملات آنلاین باید حضوری تشریف ببرید. شاید کارگزاری راضی بشه مدارک رو خودتون پرینت گرفته، امضا کرده و با پست براشون بفرستید. در این مورد با کارگزارتون صحبت کنید.

  2. سلام
   اکثر کارگزاری ها غیر حضوری کد انلاین میدن
   گزینه ای که فرمایش کردین برای انتقال سهام یعنی اگر برای مثال شما در کارگذاری مفید هستید و میخواهید کوچ کنید و در اگاه سهامتون رو بفروشید میزنید “تغییر کارگزار ناظر” ، شما که قصد خروج از اگاه دارید باید برید یه کارگزاری دیگه و داخل پنل اونجا تغییر کارگزار ناظر بزنید و سهام خودتون رو از اگاه به اون انتقال بدید و بعد از تایید از طرف اگاه و اون کارگزاری در پنل جدید انتقال پیدا می کنن

 20. کاربران کارگزاری آگاه میتونن با قندشکن و مرورگر فایرفاکس وارد حسابشون بشن.

 21. اصلا کارگزاری خوبی نیست درزمان معاملات سرعت بسیار پایین الانم که کلا دستگاه ها سوخته ومنهدم شده وکسی هم کاری نمیکنه

 22. دوستان با توجه به شرایط پیش اومده برای آگاه پیشنهادتون برای تغییر کارگزاری چیه؟ یه سری میگن بانکیا خوبین یه سری میگن گمناما خوبن…
  ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره اینجا به اشراک بذاره که همه استفاده کنن.

  1. به صورت کلی خلا یک کارگزاری حرفه ای و متعهد احساس میشه در کشور و ان شاءالله با برداشتن انحصار و محدویت تاسیس کارگزاری این مشکل برطرف می تونه بشه. به صورت کلی کارگزاری های بانکی رو پیشنهاد نمی کنم و در مورد کمتر شناخته شده ها هم از دوستانی که تجربه دارند دعوت می کنم با ما به اشتراک بزارن نظرات و تجربیات شون رو.

   1. سلام شما کارگزاریتون رو معرفی میکنین لطف؟ من مفید بودم ضرر زد رفتم اگاه خوب بودا دو هفتس واقعا کلی ضرر زده هنگ میکنه اعصاب خوردی یک هفتس رفتم فارابی نمیدونم چجوره هنوز برام فعال نشده میگن مبین سرمایه خوبه نظر شما چیه؟

    1. سلام دوست عزیز ، شخصا فعالیتی در بورس ایران ندارم ولی قاعدتا کارگزاری خوبی وجود نداره تا این انحصار رو سازمان بورس ایجاد کرده در اعطای مجوز. ما هر روز تقریبا از کابران تمام کارگزاری های مطرح نظرات منفی دریافت می کنیم متاسفانه.

 23. لعنت خدا به کارگذاری آگاه
  برادر و خواهر عزیز که قصد ورود به بازار سرمایه را دارید به هیچ وجه کارگزاری آگاه و یا مفید را انتخاب نکنید این دو کارگزاری کاملا اشباع شده اند و دائما اختلال دارند.

  1. نه اتفاقا من کارگزاری مفید دارم اصلا خطا نمی زنه به شرطی سر ساعت بازار خرید کنی

 24. واقعا برای خودم متاسفم که کارگزاری آگاه رو انتخاب کردم. ای کاش کمی صداقت و وجدان وجود داشت. ضرر مالی که به مشتریان طی این دو روز کاری وارد شده را با یک عذرخواهی و پیشنهادهای توهین آمیز می خواین رفع و رجوع کنید. چه تصوری راجع به مشتریان تون دارید؟

 25. اگاه اشغاله واقعا با این سیستم افتضاه .چه اشتباهی کردم اومدم اگاه اصلا ارزش اون امضا ها و پر کردن فرم ها را نداشت واقعا اگاه اشغاله به تمام معنی

 26. اگاه دو زار نمی ارزه اینقدر سیستمش قطع وصل شده که کلی ضرر کردم اصلا سمت اگاه نرید

 27. دوستان من میخوام آگاهو عوض کنیم ،کارگزاری سرمایه گذاری ملی ایرانیان خوبه یا دانا یا ایساتیس؟کسی هست ازینا ترید کرده باشه؟

 28. سلام مجدد.دوستان گرامی لطفا این سوالم رو هم جواب بدین.چرا صفحه هر کارگزاری که میخام استعلام بگیرم میگه کارگزار شما قبلاً تعیین شده.حتی کارگزاری بانکی که شماره شباش روبرت سهام عدالت ثبت کردم.پس الان چجوری بفروشم؟؟؟

  1. اولین کارگزاری که مشخصات سهام عدالت تون رو باهاش چک کردین به عنوان کارگزار ناظر انتخاب شده و از طریق همون کارگزاری میتونین ادامه بدین
   اگرم یاد تون نیست که از کدوم کارگزاری سهام عدالت رو پیگیری کردین فک کنم از طریقه سامانه سمات بشه تشخیص داد
   نوار بالای سایت قسمت سهام عدالت که کلیک کنید مشخصات هست

  2. سلام از طریقه شماره همراهتون با شماره 1569تماس بگیرید و شماره داخلیه 1 رو بگیرید کارگزار ناظر رو بهتون معرفی میکنن و مشکلتون حل میشه و در صورت تمایل در اون کارگزاری که بعنوان کارگزار ناظر معرفی شده سهامتو بفروشین یاکارگزار ناظرتو رو تغییر بدین و بعد بفروشین
   موفق باشید

 29. سلام دوستان.ممنون میشم جواب بدین.من میخام هر چه سریع تر ۳۰درصد سهام عدالتم رو بفروشم. لطفا راهنماییم میکنید که ۱) کدوم کارگزاری برم؟۲) فروشش چقدر طول میکشه؟ ۳)کارگزاری همون بانکی که شماره شباش رو ثبت کردم برم بهتره یا نه؟

  1. سلام خانم فائزه گرامی

   – انتخاب کارگزاریکه تصمیم شماست اما الان به غیر از آگاه که مشکل داره از بقیه می تونید استفاده بکنید.
   – فروشش خیلی زمان بر نیست و بستگی به شرایط بازار داره قاعدتا.
   – کارگزاری های بانکی به صورت کلی خوب نیستن.

    1. سلام مهدی یار عزیز ، راستش بنده شخصا توی بورس ایران فعالیت خاصی ندارم ولی کلا خلا یک کارگزاری به معنای واقعی کلمه حرفه ای و متعهد احساس میشه. ان شاءالله با برداشتن انحصار و محدویت تاسیس کارگزاری این مشکل برطرف می تونه بشه.

    1. محمد جان دلایل متعددی داره مثل اینکه این کار اولویت بانک ها نیست و براش برنامه ریزی و منابع اصلی رو اختصاص نمیدن مضاف بر اینکه کلا بانک ها یک پایه ثابت مشکلات کشور هستند و …

 30. به جای عرضه اولیه وپویا میگه بهت وام میدم که چی بشه حاضر نیست از سهام متعلق به کرگزاری بده

  خیلی زرنگ تشریف دارن

  خسارت بده

  دیگه آگاه نگین بگین آشغال

 31. سلام. تازه وارد آگاه شدم ولی اگر دلایل و مستنداتی برای تضرر به واسطه این کارگزاری دارید خب چرا رسیدگی قضایی نمیکنید؟ حقتونو بکشید بیرون از حلقشون.

  1. بله ولی برای یه عرضه اولیه که کلا ۱۰۰ تومن قیمتشه باید بری دادگاه و حداقل چند میلیون خرج کنی و کلی وقت بزاری.که اخرشم معلوم‌نیست چی بشه.بهترین کار تعویض کارگزاریه

   1. مگه ضرر فقط عرضه اولیه بود؟ تو این دو روز که قطع شده کلی ضرر زده بخاطر اینکه هیچ کاری نمیشه کرد نه خرید نه فروش

 32. آگاه یک زمانی خوب بود. در حال حاضر کارگزاری آگاه واقعا واقعا مزخرفه!!! میلیون ها تومان به دلیل اخلال و کندی و قطعی سیتم کارگزاری آگاه تا به حال ضرر کردم.

 33. کارگزاری اگاه مزخرفترین کارگزاری هست نه پشتیبانی دارن نه جوابگو هستند ،همیشه هنگ میکنه،امروز در مهمترین روز معاملاتی کلا از دسترس خارج شد و ضررهای میلیونی به ما وارد کرد،خواهش می کنم این‌کارگزاری ثبت نام‌نکنید وگرنه سرمایتون برباد میره

  1. مفید خیلی بدتر است وجوابگو هم نیست.بتزم اگاه عذرخواهی کرد…

 34. اگاه آشغاله
  مدیرانش هیچ تعهدی به سرمایه مردم ندارن
  امروز نشون داد
  پیش بسوی تغییر کارگزاری آگاه
  شما چه پیشنهاد میدید؟
  مفید؟

  1. مفید هم دست کمی از اون نداره. برید سراغ کارگزاریهای کم مشتری. بانکها خوبن

  2. مفید هم یه آشغال دیگه مثل آگاه اولا خوب بود ولی الان تقریبا یک سالی شده روز به روز داره بدتر میشه

 35. اگر قصد ورود به کارگزاری آگاه رو دارین چند نکته مدنظرتون باشه:
  ۱.اول اینکه کارگزاری فقط به فکر دریافت کارمزد و پول جیب خودش هست و با وجود افزایش مشتریان.به هیچ وجه کاری در جهت ارتقای سیستم خودش انجام نمیده.
  ۲.دوم اینکه سیستمش وحشتناک در طول روز بخصوص در روزهای مهم که قصد خرید یا فروش دارید هنگ میکنه.یعنی بعضی اوقات چند ساعت طول میکشه که فقط وارد سیستم بشی
  ۳.سوم اینکه در ساعت های شلوغ اگر دستور خرید یا فروش الکترونیکی داشته باشی .کلی وقت لازمه که دستور ثبت بشه.یعنی در مواقع حساس اگر قصد خرید سهم خوبی داشته باشی اون سهم از دستت میپره.و اگر قصد فروش سهم زیان دهی رو داشته باشی اون سهم انقد دیر درخواستت ثبت میشه که صف فروش میشه و نمیتونی بفروشی و کلی ضرر میکنی
  ۴.چهارم اینکه بخش پشتیبانی اون افتضاح هستش و خط ها همیشه مشغول هستن یا جواب گو نیستن بعضی اوقات تا بخوایی مشکلت رو تلفنی بهشون برسونی باید ساعت ها توی صف بمونی

  حالا با این شرایط که خودمم عضو کارگزاری اگاه هستم و احتمالا از اون خارج بشم.اگر میخوایین عضو اون بشید بسم الله

  1. مفید خیلی بدتر است وجوابگو هم نیست.بتزم اگاه عذرخواهی کرد…

 36. صد رحمت به آگاه مبین که به راحتی حق کاربران رو پایمال میکنه ودر ارسال عرضه اولیه ها کوتاهی میکنه مبین ثبت نام نکنین که بیخودی عقب میفتین
  من با مفید و آگاه و مبین کار میکنم مبین که افتضاحه آگاه هم سامانه هاش جدیدا کند شده بود

 37. مفید هم دست کمی از آگاه نداره
  اگه کسی کار گزاری خوب سراغ داره
  که سفارش رو ثبت کنه اول وقت
  پولتو یه روز تو قدرت خرید کم وزیاد نکنه
  برداشت بتونی بزنی به موقع
  لطفا به من خبر بده

  1. کارگزاری خلوت تر. به نظرم ملت باید خوب باشه. چرا که بانک پشتش هست. بانکها سیستم های مشابه زیاد دارن. مشتری بانکی که نیاز به سرورهای خوب داره. تجربشو دارن

  2. کارگزاری های مفید و آگاه با توجه به خدمات گسترده تری که ارائه میدن و سیستم معاملاتی پیشرفته تری که دارن خیلی پر طرفدار هستن و بنده خودم به شخصه با هر دو کار کردم
   منتهی اخیرا که استقبال از بورس زیاد شده کیفیت خدمات شون اومده پایین و برای معاملات هر روزه خیلی مناسب نیستن و به خاطر همین خودم هم تصمیم گرفتم به یه کارگزاری دیگه مراجعه کنم
   از بین کارگزاری های کمتر شناخته شده کارگزاری های برهان سهند، تدبیر گران فردا و آراد ایرانیان به نظرم بهتر از بقیه باشن (بسته به اینکه تو شهر تون کدوم یکی از این سه تا شعبه داشته باشن میتونین انتخاب کنین)
   و نکته آخر اینکه اکثر کارگزاری ها با سیستم های معاملاتی رایان هم افزا یا تدبیر پرداز کار میکنن ( اونایی که سیستم معاملاتی اختصاصی ندارن) که از بین این دو تا به شخصه رایان رو ترجیح میدم
   موقع انتخاب کارگزاری به سیستم معاملاتی شون توجه کنین
   البته نظر شخصی من اینه و ممکنه بعضیا با تدبیر راحت تر باشن
   ببخشید یکم طولانی شد ولی سعی کردم جامع و کامل توضیح بدم
   چون میدونم سوال خیلی از دوستان دیگه هم هست

 38. یعنی می تونم بگم مزخرف ترین آگاه هستش
  لطف کنید الکی تبلیغ نکنید و برای خودتون زیر مجموعه نگیرید
  دوستان هرجا میخواین برین برین ولی آگاه نرید
  همه اش با کندی و خطا و شلوغی مواجه میشین

 39. آگاه = (توسط بورسینس حذف گردید)

  30 میلیون ضرر من رو جبران میکنه آگاه؟!

 40. سلام
  لطفا بیخود تبلیغات برای آگاه انجام ندید
  خیلی کارگزاری سخیف و سطح پایینیه
  اونقدر قطعی و کندی در نرم افزارش داره
  که کلی به من ضرر زده
  حالا دوزار تخفیف کارمزد بده یا نده
  وقتی وقتی که بهش نیاز داری جواب نمیده
  چه فایده ای داره تخفیف؟

  هم در هنگام خرید هم هنگام فروش ضرر دیدم از این کار ناگزار آگاه!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب