کدام کیف پول بیت‌کوین برای شما مناسب‌تر است؟

انتخاب کیف پول ارزهای دیجیتال

انتخاب تصادفی و بدون بررسی والت بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال کاملا اشتباه است.

انتخاب یک والت نامناسب می‌تواند منجر به از دست دادن کل بیت‌کوین موجود در والت شود و چنین اشتباهاتی هیچ وقت قابل برگشت نیستند.

شما براساس انتظارات، مدت نگهداری و پلتفرم موردنظرتان، کدام کیف پول بیت‌کوین را انتخاب می‌کنید؟ این سوال شاید حیاتی‌ترین سوال در هنگام شروع استفاده از بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال باشد.

عناوین مطلب:

زیرا کیف پول‌ها هستند که کلید خصوصی ارز دیجیتال را نگهداری می‌کند و از دست دادن کلید خصوصی به معنای از دست دادن کل موجودی‌تان است، هیچ گزینه‌ای برای بازیابی کلید خصوصی وجود ندارد.

قبلا در مطلبی لیست کیف پول‌های پیشنهادی بیت‌کوین و آلتکوین‌ها را قرار دادم اما در ادامه این مطلب از بورسینس قصد داریم به شما کمک کنیم کیف پول مناسب را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید.

راهنمای کامل انتخاب کیف پول بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال

صرف‍نظر از اینکه کیف پول موردنظر شما سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، موبایلی، تحت وب و… باشد برای انتخاب کیف پول مناسب باید به موارد زیر توجه کنید:

 • کنترل کلید خصوصی: آیا کیف پول موردنظر امکان خروجی گرفتن از کلید خصوصی را به شما می‌دهد؟
 • پشیبان‌گیری و ویژگی‌های امنیتی: آیا کیف پول موردنظر امکان پشتیبان‌گیری از Seed و قابلیت تنظیم Pin code برای دسترسی به کیف پول را داراست؟
 • تیم توسعه: آیا کیف پول موردنظر به طور مرتب بروزرسانی و آپدیت می‌شود و یک تیم توسعه فعال در پشت آن وجود دارد؟
 • کیف پول سرد یا گرم (Hot wallet و Cold Wallet): کیف پول گرم به کیف پول‌هایی گفته می‌شود که همواره به اینترنت متصل هستند، مانند کیف پول‌های موبایلی، تحت وب.
  کیف پول سرد، کیف پول‌هایی هستند که به اینترنت متصل نیستند مانند کیف پول کاغذی یا کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس. امنیت کیف پول‌های سرد بالاتر از گرم است.
 • راحتی استفاده: آیا رابط کاربری کیف پول برای استفاده سریع و راحت، بهینه شده است؟
 • قابلیت سازگاری: آیا کیف پول را می‌توان روی پلتفرم‌ها و سیستم عامل‌های مختلف مانند اندروید، ویندوز و IOS و یا سیستم عامل موردنظر شما نصب و استفاده کرد؟
 • کیف پول HD: به کیف پول‌هایی گفته می‌شود که بعد از هربار درخواست آدرس، بطور خودکار آدرس‌های جدیدی تولید می‌کنند. این ویژگی برای افزایش امنیت و محرمانگی کاربرد دارد.
 • احراز هویت: برخی از والت‌ها نیازمند KYC ( احراز هویت) هستند.

علاوه بر ویژگی‌های فوق، باید به مدت زمانی که قصد دارید ارز دیجیتال را نگهداری کنید و کاربردی که ارز دیجیتال برای شما دارد توجه نمایید.

ممکن است شخصی یک معامله‌گر (trader) باشد که بخواهد بطور مرتب تراکنش‌هایی را انجام دهد، در این صورت طبیعتا استفاده از کیف پول کاغذی برای او مناسب نخواهد بود. یا اینکه شخصی همیشه به جای PC از موبایل خود استفاده می‌کند، در این صورت احتمالا کیف پول موبایلی برای او بهتر باشد.

کاربرد و اهدافی که شخص در نظر دارد را می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

 • سرمایه‌گذاری بلندمدت بیش از 6 ماه یا یکسال
 • سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت 2 تا 6 ماهه
 • تراکنش‌های روزانه یا هفتگی
 • معاملات و خرید و فروش ارزهای دیجیتال به دفعات زیاد (trading)

کدام کیف پول بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را انتخاب کنیم؟

براساس ویژگی‌های اشاره شده، باید براساس کاربردی که کیف پول برایتان دارد کیف پول مناسب را انتخاب کنید. در ادامه با نگاهی به نوع کیف پول‌ها در اینباره بیشتر توضیح می‌دهیم تا انتخاب درست را انجام دهید.

کیف پول‌های سخت‌افزاری

والت ریپل ledger nano s

این کیف پول‌ها، به جز برای معامله‌گری (انجام تراکنش در پلتفرم‌های معاملاتی) تقریبا برای تمامی اهداف مناسب هستند.

ویژگی مثبت این کیف پول‌ها، سرد بودن آنهاست به این معنا که همیشه به اینترنت وصل نیستند و از این لحاظ امنیت بسیار خوبی دارند.

HD بودن این والت‌های سخت‌افزاری نیز به این معناست که با هر بار درخواست آدرس، آدرس جدیدی ایجاد و به شما ارائه می‌شود. باید توجه داشت آدرس‌های قبلی ساخته شده نیز معتبر هستند و از این لحاظ نگرانی وجود ندارد.

دو نوع از کیف پول‌های سخت‌افزاری پرطرفدار:

والت Ledger nano s
والت Trezor

کیف پول‌های سخت‌افزاری به شکل یک سخت‌افزار مشابه فلش مموری به USB کامپیوتر وصل می‌شوند و می‌توان انتقال ارزهای دیجیتال را از طریق نرم‌افزار مخصوص آنها انجام داد.

حتی در صورتی که این کیف پول‌های سخت‌افزاری به دستگاهی آلوده به ویروس متصل شوند هیچ خطری موجودی کیف پول را تهدید نمی‌کند.

کیف پول‌های دسکتاپ

کیف پول Exodus

برخی از کیف پول‌های دسکتاپ کلیه ویژگی‌های مناسب یک والت خوب را دارا هستند، بنابراین افراد با توجه به هدف‌شان می‌توانند این کیف پول را روی دسکتاپ خود نصب کنند.

اگر هدف شخص نگهداری ارز دیجیتال به مدت یک یا دو ماه است، کیف پول‌های دسکتاپ گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

کیف پول‌های دسکتاپ را می‌توان از دسته کیف پول‌های گرم دانست زیرا به محض اتصال به اینترنت، آنها نیز به اینترنت متصل می‌شوند.

اما دارا بودن ویژگی‌های امنیتی همانند قابلیت تنظیم پین‌کد و خروجی گرفتن از Seed و HD بودن آنها و همچنین عدم نیاز به احراز هویت و ثبت نام، باعث شده افراد زیادی برای نگهداری کوتاه‌مدت ارزهای دیجیتال از آنها استفاده نمایند.

عیب کیف پول‌های دسکتاپ، در معرض خطر بودن آنها به دلیل ویروسی شدن PC و لپ‌تاپ است.

برخی از کیف پول‌های دسکتاپ را اینجا معرفی کرده‌ایم

کیف پول‌های موبایلی

والت ریپل edge

کاربردی این کیف پول‌ها را نیز می‌توان مشابه کیف پول‌های دسکتاپ دانست با این تفاوت که همیشه همراه شما هستند و اگر شخص تمایل دارد بتواند از طریق موبایل خود اقدام به ارسال و دریافت ارز دیجیتال نماید می‌تواند از این والت‌ها استفاده کند.

این والت‌ها برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت 2 تا 6 ماهه و تراکنش‌های روزانه یا هفتگی مناسب هستند.

کیف پول‌های مختلفی برای اندروید و IOS وجود دارد که از محبوب‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد (برای اندروید):

کیف پول موبایلی Coinomi
کیف پول موبایلی Jaxx
کیف پول موبایلی Edge (مخصوصا برای ریپل)
کیف پول موبایلی MyCelium

می‌توانید لیست کیف پول‌های پیشنهادی IOS را اینجا ببینید

تعیین پین کد در کیف پول‌های موبایلی اهمیت زیادی دارد. به این ترتیب اگر شخصی به موبایل شما دسترسی پیدا کند و قصد انتقال ارزهای دیجیتال را داشته باشد، نمی‌تواند به هدف خود برسد زیرا برای انتقال مبالغ نیاز به پین کد خواهد بود.

امکان پشیبان‌گیری از والت موبایلی این مزیت را داراست که اگر موبایل شما مفقود شد و یا به هر دلیلی دسترسی به آن وجود نداشت، بتوانید مبالغ را در کیف پول دیگری بازیابی کنید.

پس به دلیل آسیب‌پذیری موبایل‌ها، پشتیبان‌گیری از کیف پول یک اقدام حیاتی است.

کیف پول‌های تحت وب

ساخت کیف پول بیت‌کوین

با وجودیکه کیف پول‌های تحت وب دارای پایین‌ترین امنیت هستند ولی برخی از افراد به دلیل راحتی استفاده و امکان دسترسی از همه دستگاه‌ها از آنها استفاده می‌کنند.

این کیف پول‌ها نیاز به نصب هیچ نرم‌افزاری ندارند و شما با ورود به حساب کاربری‌تان در یک سایت می‌توانید به موجودی خود دسترسی داشته باشید.

کیف پول‌های تحت وب را می‌توان به دو دسته کیف پول‌های داخلی که صرافی‌هایی مانند Binance.com و Cobinhood ارائه می‌دهند و کیف پول‌های مستقلی همانند blockchain.com تقسیم کرد.

مهم: نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول‌های داخلی صرافی‌ها فقط زمانی مناسب است که شخص یک معامله‌گر است و به دفعات زیاد اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال (معامله‌گری) ‌می‌کند.

در صورتی که شخص قصد چنین کاری را دارد باید برای حفظ امنیت موجودی خود، ورود دو مرحله‌ای ( 2factor authentication یا اصطلاحا 2FA) را فعال کند.

ورود دو مرحله‌ای به این دلیل اهمیت دارد که اگر رمز و نام کاربری شما به هر دلیل فاش شد یا هکری توانست آنرا بدست آورد، شخص نتواند به موجودی شما دسترسی داشته باشد. زیرا با فعال بودن ورود دو مرحله، برای ورود به حساب کاربری در سایت موردنظر، به وارد کردن یک کد دیگر نیاز خواهد داشت که فقط شما روی موبایل در اپلیکیشن google authenticator مشاهده می‌کنید.

عیب دیگر کیف پول‌های آنلاین، نیاز به احراز هویت در برخی از آنهاست. مثلا سایت coinbase.com نیاز به احراز هویت دارد و خدمات خود را به ایرانیان نیز ارائه نمی‌دهد.

باید توجه داشت در تمامی صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی امکان خروجی گرفتن از کلید خصوصی و پشتیبان‌گیری از موجودی وجود ندارد که یک عیب بزرگ محسوب می‌شود.

با این وجود، برخی والت‌های مستقل همانند Blockchain.com و greenaddress.it و myetherwallet امکان خروجی گرفتن از Seed و کلید خصوصی، قابلیت فعال‌سازی ورود دو مرحله و پین‌کد را دارا هستند.

افزونه‌هایی که روی کروم نصب می‌شوند را می‌توان نوع امن‌تری از کیف پول‌ها دانست که طرفداران زیادی نیز پیدا کرده اند:

افزونه کروم کیف پول Jaxx

افزونه کروم کیف پول اتریوم Metamask

کیف پول‌های کاغذی

کیف پول کاغذی ریپل

کیف پول کاغذی را می‌توانید در بسیاری از سایت‌ها برای ارزهای مختلف بسازید.

کیف پول کاغذی در واقع فقط یک برگه کاغذ است که کلید خصوصی و آدرس کیف پول شما روی آن چاپ شده است.

روش ساخت کیف پول کاغذی بیت‌کوین
روش ساخت کیف پول کاغذی ریپل

به دلیل اینکه ریسک هک شدن در کیف پول‌های کاغذی وجود ندارد، این کیف پول‌ها برای نگهداری طولانی‌مدت و حتی چندین ساله ارزهای دیجیتال گزینه‌ای کم خرج و عالی هستند.

البته باید برگه کاغذ را در جای امنی که خطر آسیب دیدن، گم‌شدن، دزدیده شدن و از بین رفتن وجود نداشته باشد نگهداری کنید. مثلا نگهداری آن در یک گاوصندوق ضدآب، ضدآتش‌سوزی و ایمن می‌تواند اقدامی عاقلانه باشد.

برای برداشت موجودی از کیف پول‌های کاغذی، باید آنرا وارد یک کیف پول متصل به اینترنت کرد (از طریق Import کلید خصوصی).

به محض اینکه موجودی یک کیف پول کاغذی وارد یک کیف پول آنلاین (مثلا موبایلی یا تحت وب) شد دیگر امنیت آن به خطر افتاده است و باید یک کیف پول کاغذی دیگر ایجاد کرد.

با این توضیحات، کیف پول کاغذی به هیچ عنوان برای انجام تراکنش‌های خرد که هر از مدتی باید انجام شود مناسب نیست ولی برای نگهداری طولانی‌مدت می‌تواند جایگزین مناسبی برای کیف پول‌های سخت‌افزاری باشد.

انتخاب کیف پول از نظر کارمزد تراکنش

سوالی که بسیار پرسیده می‌شود این است که آیا کیف پول‌ها از نظر کارمزد باهم تفاوت دارند؟ کدام کیف پول بیت‌کوین کارمزد کمتری دارد؟

کارمزدی که کیف پول ارزهای دیجیتال برای تراکنش‌ها تعیین می‌کند صرفا کارمزد شبکه آن ارز است و کارمزدی به کیف پول نمی‌رسد. به دلیل شفاف بودن بلاک‌چین و قابلیت مشاهده کلیه تراکنش‌های آن، یک کیف پول نمی‌تواند برای خود کارمزدی بردارد و کاربران متوجه آن نشوند! زیرا تمامی تراکنش‌ها در Explorer های بلاک‌چین قابل مشاهده است.

بنابراین مقدار کارمزد پرداختی ارتباطی با کیف پول ندارد ولی خود کاربر در بسیاری از کیف پول‌ها می‌تواند مقدار کارمزد پرداختی را کم یا زیاد کند. با کم کردن کارمزد، زمان بیشتری برای انجام تراکنش نیاز خواهد بود، زیرا ماینرهای کمتری حاضر می‌شوند تراکنش‌های با کارمزد پایین را تایید کنند و به همین دلیل تایید تراکنش به تعویق می‌افتد.

بیشتر بخوانید: رابطه کارمزد و سرعت تراکنش‌ها در بلاک‌چین

نکته: باید توجه داشت بیشتر صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی کارمزدی بابت Deposit و withdraw (واریز و برداشت) از کاربران دریافت می‌کنند.

درآمد اصلی بیشتر کیف پول‌ها از طریق اکسچنج داخلی موجود در کیف پول است. کاربران با تبدیل ارزها در کیف پول‌هایی که چنین قابلیتی را فراهم کرده‌اند مقداری کارمزد پرداخت می‌کنند که بخشی از آن به کیف پول می‌رسد و بخشی دیگر به ارائه دهنده سرویس اکسچنج تعلق می‌گیرد.

انتخاب کیف پول از لحاظ تحریم نشدن

مشکلی که متاسفانه ما ایرانیان با آن درگیر هستیم تحریم است که باعث شده در استفاده از هر سرویس خارجی احتیاط کنیم و همیشه استرس از تحریم شدن و ترس از قطع ارائه خدمات توسط آن سرویس وجود داشته باشد.

این مشکل در زمینه ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد ولی کم‌رنگ‌تر است. با این حال هنوز صرافی‌ها و پلتفرم‌های زیادی مانند bittrex، kraken، bitfinex و … هستند که اجازه عضویت به ایرانیان را نمی‌دهند.

اما از لحاظ کیف پول‌ها، در صورتی که کیف پولی مستقل که دارای قابلیت خروجی گرفتن از کلید خصوصی و پشتیبان‌گیری است را انتخاب کنید، می‌توان گفت از بابت تحریم نگرانی نخواهید داشت. زیرا مهم کلید خصوصی شماست که اگر آنرا در اختیار داشته باشید به راحتی می‌توانید موجودی کیف پول را در کیف پول دیگری وارد کنید.

این ویژگی، نگرانی از بابت فیلترشدن سایت یا کیف پول را نیز از بین می‌برد. اینجاست که تکنولوژی بلاک‌چین هم تحریم‌کنندگان و هم فیلترکنندگان را ناکام می‌کند.

سخن آخر

کیف پول‌های بسیار زیادی برای بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال وجود دارد و مرتب نیز به تعداد آنها افزوده می‌شود. اما شما باید با توجه به ویژگی‌های امنیتی، هدفی که دارید و کاربردی که ارزهای دیجیتال برای شما دارد کیف پول مناسب را انتخاب کنید.

بهتر است به محض مشاهده والت جدید و گمنام آنرا نصب نکنید زیرا ممکن است آن والت توسط کلاهبرداران و افراد سودجو ایجاد شده باشد.

بهترین راهکار برای تشخیص معتبر بودن یا نبودن یک کیف پول، خواندن نظرات سایرین در باره آن در سایت‌هایی همانند cryptocompare.com و bitcointalk.org و forum.bitcoin.com و سایر سایت‌ها است.

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
بیشتر بخوانید:

کیف پول ارز دیجیتال

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

130 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
RAD

با درود ؛ تراست والت از کی کاربران ایرانی را تحریم کرده ؟ و کیف پول جایگزین کدام مناسبتر است ، ا سپاس

بابک امیری

با عرض سلام انتقال پول از یک والت به والت های دیگر از همون 12 کلمه های بازیافت استفاده می کنه ؟ مگه اون کلمه ها مختص همون والت نیست؟?اگه آموزش در این خصوص هست لطفا لینک بدید ممنونم

بهنام

سلام مشه چند کیف پول که xch را ساپورت میکنه به من معرفی کنید
ممنون میشم

نغمه

سلام من حدود دوماهه که در نوبیتکس خرید و فروش ارز انجام میدم اما یه مشکلی داره اینکه هر۲۴ ساعت فقط میتونم ۵۰۰ تومن واریزی انجام بدم و ارز هایی که ارائه داده محدود هست
اگه یه سایتی مثل نوبیتکس مطمئن باشه میشناسید معرفی کنید ممنون

نیما

به حساب ترید ارتقا بده

حسن

سلام مهندس من اماتورو تازه کار هستم میشه راجع کیف پول کوینومی ویندوز بیشتر توضیح بدهید ایا شبکه بلاکچینtrc20را پشتیبانی میکنه در قسمتی که می خواهیم آدرس را وارد کنیم بعد از اینکه send را زدیم مکانی که می خواهیم آدرس را واردکنیم ماوس روی آن بی اثره یعنی آدرس مقصد را نمی توانیم past کنیم و اینکه کوینومی چون متعلق به یک شخص انگلیسی است ایا امکان تحریم وجود داره اکثر کیف پول ها که معرفی کردید اروپایی امریکایی هستند و ممکنه با شناسایی ip ما راحت دارایی را درو کنن

مهدی

ممنون بابت مطالب خوبتون
کیف پول تراست والت رو که میخوام از گوگل پلی دان کنم (از طریق وب سایت رسمیش لینک شدم به گوگل پلی)
رو عنوان برنامه نوشته که “دسترسی زودرس”
مشکلی نداره از این بابت ؟
امنیت و…. اکیه ؟ چون میخوام بیت کوین هودل کنم

سپاس

رضا

سلام من کیف پولی نیاز دارم که کارمزدش کم باشه چون داخل کیف چنج زیاد انجام میدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

رضا

سیف پال نطرتون را میگید؟

sahel

سلام. من همه سوال مشترکی دارم که جوابی بهش ندادید. برای یه تازه کار کدوم کیف پول رو معرفی میکنید که دنگ و فنگش کم باشه

شهنام

سلام،در کیف پول تراست والت میشه نوع و مقدار کارمزد تغییر داد؟ارز INNBC میخوام جابجا کنم که حجمش زیاده اما مقدارش شش دلار هم نیست،برای جابجایی تراست والت ازم اتریوم میخواد به ارزش 16دلار.برای انتقال این ارز به صرافی یا کیف پول دیگه چیکار میتونم انجام بدم؟
ممنون

Mohadese

سلام و عرض ادب
ببخشید برای دو سال نگهداری ارز ولی میزان پول کم اتمیک والت مناسبه؟ یا کیف پول های کاغذی؟ کیف پول کاغذی رو چه طور باید تهیه کنیم و چه طور ارز رو بهشون انتقال بدیم.
ایا می توان از اتمیک والت به کیف پول کاغذی انتقال داد؟

امیر

سلام وقت بخیر
میتونید کیف پولی معرفی کنید که شبکه های کم کارمزد تر مثه bep2 و bep20 رو ساپورت کنه و در عین حال مشکل تحریم ایران هم توش وجود نداشته نباشه

حسین

سلام آیا کیف پول های نرم افزاری مثلtrust wallet و atomic از امنیت خوبی برای نگهداری کوتاه مدت ارز برخوردار هستند؟

مریم

سلام، خسته نباشید. من از صرافی بایننس میخوام ارز دیجیتال بخرم و نمیخوام از کیف پول خود برنامه استفاده کنم میخوام بجاش از کیف پول‌سخت‌افزاری لجر استفاده کنم باید چیکار کنم؟ برای اینکار کافیه که فقط در قسمت ادرس والت که برنامه خودش میده ادرس کیف پول لجر رو وارد کنم؟

کاظم زاده

سلام وقتتون به خیر مرسی بابت مقالتون
یه سوال داشتم
کسی که بخواد فقط بیت کوین یا هر ارزی رو بخره و چنج کنه ولی خرج نکنه شما پیشنهاد میدین از چه کیف پولی استفاده کنه؟
و اینکه کیف پول های سرد و سخت از نظر پشتیبانی ارز های دیجیتال تا چند ارز رو پشتیبانی میکنن و میشه توشون نگه داشت؟
سوال اخرم هم اینه که اگه من بخوام تو یه سایت خرید و فروش ارز ثبت نام باید کیف پول رو از اون سایت درست کنم میخواستم بدونم که ایا اون کیف پول رو میتونم خودم ایجاد کنم و ادرسشو به سایت بدم؟ و اینکه از اونجایی کیف پول خود سایت امن نیست ایا باید بعد از خرید و اینها اون مقدار ارز خریداری شده رو به یه کیف پول دیگه انتقال بدم؟

Reza

سلام خسته نباشید من مقداری ریپل خریدم و میخوام به کیف پول تراست ولتم انتقال بدم حالا صرافی میگه به غیر از ادرس کیف پول ادرس تگ هم میخواد که تراست ولت تگ نداره ایا امکانش هست بدون تگ بزنم به کیف پولم ارز بپره

علی

سلام وقت بخیر در مورد کیف پول های سخت افزاری سوال داشتم ممنون میشم راهنمایم کنید

اول اینکه ایا کیف پولهای سخت افزاری مثل سایر کیف ها کارمزد بلاک چین میگیرند برفرض مثل ارز پولکادات 1 عدد توکن رو قفل میکنه ایا کیف پول سخت افزاری همچین مشکلاتی داره؟
دوم اینکه در ایران چگونه و از چه سایتی میشه کیف پول سخت افزاری خوب دریافت کرد؟
و در اخر هم در صورت سوختن و مشکلات فیزیکی قابل بازیابی است ؟
سپاس

Reza

سلام مجدد جناب جهاندیده تشکر از اینکه فرصت می‌گذارید پاسخ ما تازه کارا رو میدید
چنتا سوال داشتم ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنید
اول اینکه برای ورود به بایننس وی پی ان مورد استفاده حتنا باید dedicated ip به ما بده؟ یا آی پی داینامیک هم مشکلی ایحاد نمیکنه؟خود شمادر حال حاضر از وی پی ان خاصی استفاده میکنید؟یا dedicated ip دارید؟
دوم اینکه چه وی پی انی رو از بین وی پی ان های پولی خارجی توصیه میکنید؟چون واقعا زیادن نورد و سایبرگوست و وایمر و وینداسکرایبو غیره که ممنون میشم تجربه خودتونو در اختیار بنده بذارید(یا اگه هم کلا vps رو توصیه می فرمائید ممنون میشم ذکر کنید)
سوال آخر اینکه آیا راهی هست بدون نیاز به وی پی ان از طریق گوشی وارد بایننس شده و ترید انجام بدیم؟چون قبلا یک آموزشی در یک کانالی دیده بودم اتفاقی که با یک برنامه بدون وی پی ان وارد بایننس شده و کارشونو انجام میدادن…آیا صحت داره و همچین راه و ترفندی هست یا خیر؟
پیشاپیش از صبر و حوصله و راهنمایی های شما بسیار سپاسگزارم

محمد

سلام خسته نباشید
من در کیف پول edge ثبت نام کردم خواستم مقداری دوج انتقال بدم به محض انتقال بعد که نگاه کردم آدرس کیف پول در اج تغییر کرده بود. چطوری میتونم دسترسی داشته باشم به آدرس قبلی . ممنون

Ali

سلام وقت بخیر
ببخشید در حال حاضر کدام کیف پول ها نیاز به استفاده از وی پی ان ندارند یا بعبارتی مارو تحریم نکردند؟
بنده هدفم ترید هست اما در انتخاب کیف پول مانده ام
سوال دوم اینکه امکانش هست به طور همزمان روی دو گوشی یک کیف پول را داشته باشیم؟مثلا اگه تداست والت داریم روی دو گوشی همزمان به کیف پول دسترسی داشته باشیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Ali

تشکر از راهنمایی کاملتون لطف فرمودید
عذرخواهی میکنم یک سوال دیگه هم داشتم
همونطور که خودتون مستحضرید بایننس به شدت مانیتور میکنه آی پی هارو… آیا والت ها هم مثل بایننس آی پی مارو رصد میکنند؟یعنی احتمال داره یه روزی بن کنند مارو یا مثلا اگه با آی پی های مختلف وارد بشیم مشکلی پیش بیاد؟

ارش

میشه چند تا نمونه بگید در این مورد که قابل پشتیبانکیری و کلید خصوصی دارند

مریم

آیا هر بار که ارزی به کیف پول انتقال میدهیم باید یک آپ بگیریم ؟

ابراهیم

سلام و خسته نباشید
کیف پول hitbtc که جزو کیف های تحت وب محصوب میشه و البته نیاز به احراز هویت پاسپورتی نیز دارد مناسب سرمایه گذاری و خرید و فروش رقم های پایین هست؟
ممنون بابت راهنمایی

رضا

سلام
در وب ماني كيپر ،مي توان دلار وب ماني را به بيت كوين تبديل كرد و در كيف بيت كوين سايت وب ماني نگهداري كرد. آيا ميشود اين بين كوين را از كيف وب ماني به كيف هاي ديگر يا صرافي هايي كه وب ماني كار نمي كنند انتقال داد؟ يا همچنان وابسته به وب ماني هستيم ؟

رضا

ممنون جناب جهانديده از توضيحاتتون ،

من حدود ده هزار دلار وب ماني دارم ، و تصميم داشتم بيت كوين جهت فروش در اروپا تهيه كنم ، پس با توجه به فرمايشات شما اگر دلار وب ماني را به بيت كوين در كيف بلاك چين كنم دستم باز تر است براي فروش تا اينكه به بيت كوين در كيف وب ماني باشد ؟

عبدالرحیم

با سلام من هر سایت یا صفحه اینستاگرام که بدونید سر کشی کردم . سوال من این هست : من باید کیف پول بیت کوین باز کنم (و البته چند ارز دیگه که نیاز دارم) بعد برم ی کیف پول جامع مثل بلاک چین یا باینانس افتتاح کنم و همه کیف پول ارزها رو به اون انتقال بدهم . سوال دوم من الان حساب وب مانی کیپر دارم از کجا بدونم ریفرال شده یا خیر .

عبدالرحیم

با تشکر از پاسخ گویی تون . من می خواستم چند تا ارز دیجیتال استخراج کنم بیت کوین و لایت کوین و دوج کوین . هنوز هیچ کیف پولی درست نکردم . نه اینترنتی از طریق موبایل ، نه کیف پول چند حسابه مثل بلاک چین ، نه سخت افزاری مثل لجر . می‌خواستم بدونم باید برای هرکدام این ارزها بصورت مجزا کیف پول (یا حساب) باز کنم .

عبدالرحیم

ممنون میشم ازتون به خاطر راهنمایی های ارزشمندتان .

عبدالرحیم

من می خوام استخراج چند ارز دیجیتال کنم . الان باید چند کیف پول اختصاصی باز کنم (برای هم ارز) یا یک کیف پول جامع مثل باینانس یا بلاک چین . با تشکر

F. M

سلام ببخشید میشه یه مقدار اندک بیت کوین و از coinbase بدون تبديل بهcoinomi ارسال کنم؟ با توجه به اینکه ایران تو cionbase تحريم و با شماره ايران نميتونم وارد کیف پول شم

شهروند

کیف پول سخت افزاری از کجا تهیه میشه

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
130
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx