کدام کیف پول بیت‌کوین برای شما مناسب‌تر است؟

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
انتخاب کیف پول ارزهای دیجیتال

انتخاب تصادفی و بدون بررسی والت بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال کاملا اشتباه است.

انتخاب یک والت نامناسب می‌تواند منجر به از دست دادن کل بیت‌کوین موجود در والت شود و چنین اشتباهاتی هیچ وقت قابل برگشت نیستند.

شما براساس انتظارات، مدت نگهداری و پلتفرم موردنظرتان، کدام کیف پول بیت‌کوین را انتخاب می‌کنید؟ این سوال شاید حیاتی‌ترین سوال در هنگام شروع استفاده از بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال باشد.

زیرا کیف پول‌ها هستند که کلید خصوصی ارز دیجیتال را نگهداری می‌کند و از دست دادن کلید خصوصی به معنای از دست دادن کل موجودی‌تان است، هیچ گزینه‌ای برای بازیابی کلید خصوصی وجود ندارد.

قبلا در مطلبی لیست کیف پول‌های پیشنهادی بیت‌کوین و آلتکوین‌ها را قرار دادم اما در ادامه این مطلب از بورسینس قصد داریم به شما کمک کنیم کیف پول مناسب را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید.

راهنمای کامل انتخاب کیف پول بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال

صرف‍نظر از اینکه کیف پول موردنظر شما سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، موبایلی، تحت وب و… باشد برای انتخاب کیف پول مناسب باید به موارد زیر توجه کنید:

 • کنترل کلید خصوصی: آیا کیف پول موردنظر امکان خروجی گرفتن از کلید خصوصی را به شما می‌دهد؟
 • پشیبان‌گیری و ویژگی‌های امنیتی: آیا کیف پول موردنظر امکان پشتیبان‌گیری از Seed و قابلیت تنظیم Pin code برای دسترسی به کیف پول را داراست؟
 • تیم توسعه: آیا کیف پول موردنظر به طور مرتب بروزرسانی و آپدیت می‌شود و یک تیم توسعه فعال در پشت آن وجود دارد؟
 • کیف پول سرد یا گرم (Hot wallet و Cold Wallet): کیف پول گرم به کیف پول‌هایی گفته می‌شود که همواره به اینترنت متصل هستند، مانند کیف پول‌های موبایلی، تحت وب.
  کیف پول سرد، کیف پول‌هایی هستند که به اینترنت متصل نیستند مانند کیف پول کاغذی یا کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس. امنیت کیف پول‌های سرد بالاتر از گرم است.
 • راحتی استفاده: آیا رابط کاربری کیف پول برای استفاده سریع و راحت، بهینه شده است؟
 • قابلیت سازگاری: آیا کیف پول را می‌توان روی پلتفرم‌ها و سیستم عامل‌های مختلف مانند اندروید، ویندوز و IOS و یا سیستم عامل موردنظر شما نصب و استفاده کرد؟
 • کیف پول HD: به کیف پول‌هایی گفته می‌شود که بعد از هربار درخواست آدرس، بطور خودکار آدرس‌های جدیدی تولید می‌کنند. این ویژگی برای افزایش امنیت و محرمانگی کاربرد دارد.
 • احراز هویت: برخی از والت‌ها نیازمند KYC ( احراز هویت) هستند.

علاوه بر ویژگی‌های فوق، باید به مدت زمانی که قصد دارید ارز دیجیتال را نگهداری کنید و کاربردی که ارز دیجیتال برای شما دارد توجه نمایید.

ممکن است شخصی یک معامله‌گر (trader) باشد که بخواهد بطور مرتب تراکنش‌هایی را انجام دهد، در این صورت طبیعتا استفاده از کیف پول کاغذی برای او مناسب نخواهد بود. یا اینکه شخصی همیشه به جای PC از موبایل خود استفاده می‌کند، در این صورت احتمالا کیف پول موبایلی برای او بهتر باشد.

کاربرد و اهدافی که شخص در نظر دارد را می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

 • سرمایه‌گذاری بلندمدت بیش از 6 ماه یا یکسال
 • سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت 2 تا 6 ماهه
 • تراکنش‌های روزانه یا هفتگی
 • معاملات و خرید و فروش ارزهای دیجیتال به دفعات زیاد (trading)

کدام کیف پول بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را انتخاب کنیم؟

براساس ویژگی‌های اشاره شده، باید براساس کاربردی که کیف پول برایتان دارد کیف پول مناسب را انتخاب کنید. در ادامه با نگاهی به نوع کیف پول‌ها در اینباره بیشتر توضیح می‌دهیم تا انتخاب درست را انجام دهید.

کیف پول‌های سخت‌افزاری

والت ریپل ledger nano s

این کیف پول‌ها، به جز برای معامله‌گری (انجام تراکنش در پلتفرم‌های معاملاتی) تقریبا برای تمامی اهداف مناسب هستند.

ویژگی مثبت این کیف پول‌ها، سرد بودن آنهاست به این معنا که همیشه به اینترنت وصل نیستند و از این لحاظ امنیت بسیار خوبی دارند.

HD بودن این والت‌های سخت‌افزاری نیز به این معناست که با هر بار درخواست آدرس، آدرس جدیدی ایجاد و به شما ارائه می‌شود. باید توجه داشت آدرس‌های قبلی ساخته شده نیز معتبر هستند و از این لحاظ نگرانی وجود ندارد.

دو نوع از کیف پول‌های سخت‌افزاری پرطرفدار:

والت Ledger nano s
والت Trezor

کیف پول‌های سخت‌افزاری به شکل یک سخت‌افزار مشابه فلش مموری به USB کامپیوتر وصل می‌شوند و می‌توان انتقال ارزهای دیجیتال را از طریق نرم‌افزار مخصوص آنها انجام داد.

حتی در صورتی که این کیف پول‌های سخت‌افزاری به دستگاهی آلوده به ویروس متصل شوند هیچ خطری موجودی کیف پول را تهدید نمی‌کند.

کیف پول‌های دسکتاپ

کیف پول Exodus

برخی از کیف پول‌های دسکتاپ کلیه ویژگی‌های مناسب یک والت خوب را دارا هستند، بنابراین افراد با توجه به هدف‌شان می‌توانند این کیف پول را روی دسکتاپ خود نصب کنند.

اگر هدف شخص نگهداری ارز دیجیتال به مدت یک یا دو ماه است، کیف پول‌های دسکتاپ گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

کیف پول‌های دسکتاپ را می‌توان از دسته کیف پول‌های گرم دانست زیرا به محض اتصال به اینترنت، آنها نیز به اینترنت متصل می‌شوند.

اما دارا بودن ویژگی‌های امنیتی همانند قابلیت تنظیم پین‌کد و خروجی گرفتن از Seed و HD بودن آنها و همچنین عدم نیاز به احراز هویت و ثبت نام، باعث شده افراد زیادی برای نگهداری کوتاه‌مدت ارزهای دیجیتال از آنها استفاده نمایند.

عیب کیف پول‌های دسکتاپ، در معرض خطر بودن آنها به دلیل ویروسی شدن PC و لپ‌تاپ است.

برخی از کیف پول‌های دسکتاپ را اینجا معرفی کرده‌ایم

کیف پول‌های موبایلی

والت ریپل edge

کاربردی این کیف پول‌ها را نیز می‌توان مشابه کیف پول‌های دسکتاپ دانست با این تفاوت که همیشه همراه شما هستند و اگر شخص تمایل دارد بتواند از طریق موبایل خود اقدام به ارسال و دریافت ارز دیجیتال نماید می‌تواند از این والت‌ها استفاده کند.

این والت‌ها برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت 2 تا 6 ماهه و تراکنش‌های روزانه یا هفتگی مناسب هستند.

کیف پول‌های مختلفی برای اندروید و IOS وجود دارد که از محبوب‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد (برای اندروید):

کیف پول موبایلی Coinomi
کیف پول موبایلی Jaxx
کیف پول موبایلی Edge (مخصوصا برای ریپل)
کیف پول موبایلی MyCelium

می‌توانید لیست کیف پول‌های پیشنهادی IOS را اینجا ببینید

تعیین پین کد در کیف پول‌های موبایلی اهمیت زیادی دارد. به این ترتیب اگر شخصی به موبایل شما دسترسی پیدا کند و قصد انتقال ارزهای دیجیتال را داشته باشد، نمی‌تواند به هدف خود برسد زیرا برای انتقال مبالغ نیاز به پین کد خواهد بود.

امکان پشیبان‌گیری از والت موبایلی این مزیت را داراست که اگر موبایل شما مفقود شد و یا به هر دلیلی دسترسی به آن وجود نداشت، بتوانید مبالغ را در کیف پول دیگری بازیابی کنید.

پس به دلیل آسیب‌پذیری موبایل‌ها، پشتیبان‌گیری از کیف پول یک اقدام حیاتی است.

کیف پول‌های تحت وب

ساخت کیف پول بیت کوین

با وجودیکه کیف پول‌های تحت وب دارای پایین‌ترین امنیت هستند ولی برخی از افراد به دلیل راحتی استفاده و امکان دسترسی از همه دستگاه‌ها از آنها استفاده می‌کنند.

این کیف پول‌ها نیاز به نصب هیچ نرم‌افزاری ندارند و شما با ورود به حساب کاربری‌تان در یک سایت می‌توانید به موجودی خود دسترسی داشته باشید.

کیف پول‌های تحت وب را می‌توان به دو دسته کیف پول‌های داخلی که صرافی‌هایی مانند Binance.com و Cobinhood ارائه می‌دهند و کیف پول‌های مستقلی همانند blockchain.com تقسیم کرد.

مهم: نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول‌های داخلی صرافی‌ها فقط زمانی مناسب است که شخص یک معامله‌گر است و به دفعات زیاد اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال (معامله‌گری) ‌می‌کند.

در صورتی که شخص قصد چنین کاری را دارد باید برای حفظ امنیت موجودی خود، ورود دو مرحله‌ای ( 2factor authentication یا اصطلاحا 2FA) را فعال کند.

ورود دو مرحله‌ای به این دلیل اهمیت دارد که اگر رمز و نام کاربری شما به هر دلیل فاش شد یا هکری توانست آنرا بدست آورد، شخص نتواند به موجودی شما دسترسی داشته باشد. زیرا با فعال بودن ورود دو مرحله، برای ورود به حساب کاربری در سایت موردنظر، به وارد کردن یک کد دیگر نیاز خواهد داشت که فقط شما روی موبایل در اپلیکیشن google authenticator مشاهده می‌کنید.

عیب دیگر کیف پول‌های آنلاین، نیاز به احراز هویت در برخی از آنهاست. مثلا سایت coinbase.com نیاز به احراز هویت دارد و خدمات خود را به ایرانیان نیز ارائه نمی‌دهد.

باید توجه داشت در تمامی صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی امکان خروجی گرفتن از کلید خصوصی و پشتیبان‌گیری از موجودی وجود ندارد که یک عیب بزرگ محسوب می‌شود.

با این وجود، برخی والت‌های مستقل همانند Blockchain.com و greenaddress.it و myetherwallet امکان خروجی گرفتن از Seed و کلید خصوصی، قابلیت فعال‌سازی ورود دو مرحله و پین‌کد را دارا هستند.

افزونه‌هایی که روی کروم نصب می‌شوند را می‌توان نوع امن‌تری از کیف پول‌ها دانست که طرفداران زیادی نیز پیدا کرده اند:

افزونه کروم کیف پول Jaxx

افزونه کروم کیف پول اتریوم Metamask

کیف پول‌های کاغذی

کیف پول کاغذی ریپل

کیف پول کاغذی را می‌توانید در بسیاری از سایت‌ها برای ارزهای مختلف بسازید.

کیف پول کاغذی در واقع فقط یک برگه کاغذ است که کلید خصوصی و آدرس کیف پول شما روی آن چاپ شده است.

روش ساخت کیف پول کاغذی بیت‌کوین
روش ساخت کیف پول کاغذی ریپل

به دلیل اینکه ریسک هک شدن در کیف پول‌های کاغذی وجود ندارد، این کیف پول‌ها برای نگهداری طولانی‌مدت و حتی چندین ساله ارزهای دیجیتال گزینه‌ای کم خرج و عالی هستند.

البته باید برگه کاغذ را در جای امنی که خطر آسیب دیدن، گم‌شدن، دزدیده شدن و از بین رفتن وجود نداشته باشد نگهداری کنید. مثلا نگهداری آن در یک گاوصندوق ضدآب، ضدآتش‌سوزی و ایمن می‌تواند اقدامی عاقلانه باشد.

برای برداشت موجودی از کیف پول‌های کاغذی، باید آنرا وارد یک کیف پول متصل به اینترنت کرد (از طریق Import کلید خصوصی).

به محض اینکه موجودی یک کیف پول کاغذی وارد یک کیف پول آنلاین (مثلا موبایلی یا تحت وب) شد دیگر امنیت آن به خطر افتاده است و باید یک کیف پول کاغذی دیگر ایجاد کرد.

با این توضیحات، کیف پول کاغذی به هیچ عنوان برای انجام تراکنش‌های خرد که هر از مدتی باید انجام شود مناسب نیست ولی برای نگهداری طولانی‌مدت می‌تواند جایگزین مناسبی برای کیف پول‌های سخت‌افزاری باشد.

انتخاب کیف پول از نظر کارمزد تراکنش

سوالی که بسیار پرسیده می‌شود این است که آیا کیف پول‌ها از نظر کارمزد باهم تفاوت دارند؟ کدام کیف پول بیت‌کوین کارمزد کمتری دارد؟

کارمزدی که کیف پول ارزهای دیجیتال برای تراکنش‌ها تعیین می‌کند صرفا کارمزد شبکه آن ارز است و کارمزدی به کیف پول نمی‌رسد. به دلیل شفاف بودن بلاک‌چین و قابلیت مشاهده کلیه تراکنش‌های آن، یک کیف پول نمی‌تواند برای خود کارمزدی بردارد و کاربران متوجه آن نشوند! زیرا تمامی تراکنش‌ها در Explorer های بلاک‌چین قابل مشاهده است.

بنابراین مقدار کارمزد پرداختی ارتباطی با کیف پول ندارد ولی خود کاربر در بسیاری از کیف پول‌ها می‌تواند مقدار کارمزد پرداختی را کم یا زیاد کند. با کم کردن کارمزد، زمان بیشتری برای انجام تراکنش نیاز خواهد بود، زیرا ماینرهای کمتری حاضر می‌شوند تراکنش‌های با کارمزد پایین را تایید کنند و به همین دلیل تایید تراکنش به تعویق می‌افتد.

بیشتر بخوانید: رابطه کارمزد و سرعت تراکنش‌ها در بلاک‌چین

نکته: باید توجه داشت بیشتر صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی کارمزدی بابت Deposit و withdraw (واریز و برداشت) از کاربران دریافت می‌کنند.

درآمد اصلی بیشتر کیف پول‌ها از طریق اکسچنج داخلی موجود در کیف پول است. کاربران با تبدیل ارزها در کیف پول‌هایی که چنین قابلیتی را فراهم کرده‌اند مقداری کارمزد پرداخت می‌کنند که بخشی از آن به کیف پول می‌رسد و بخشی دیگر به ارائه دهنده سرویس اکسچنج تعلق می‌گیرد.

انتخاب کیف پول از لحاظ تحریم نشدن

مشکلی که متاسفانه ما ایرانیان با آن درگیر هستیم تحریم است که باعث شده در استفاده از هر سرویس خارجی احتیاط کنیم و همیشه استرس از تحریم شدن و ترس از قطع ارائه خدمات توسط آن سرویس وجود داشته باشد.

این مشکل در زمینه ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد ولی کم‌رنگ‌تر است. با این حال هنوز صرافی‌ها و پلتفرم‌های زیادی مانند bittrex، kraken، bitfinex و … هستند که اجازه عضویت به ایرانیان را نمی‌دهند.

اما از لحاظ کیف پول‌ها، در صورتی که کیف پولی مستقل که دارای قابلیت خروجی گرفتن از کلید خصوصی و پشتیبان‌گیری است را انتخاب کنید، می‌توان گفت از بابت تحریم نگرانی نخواهید داشت. زیرا مهم کلید خصوصی شماست که اگر آنرا در اختیار داشته باشید به راحتی می‌توانید موجودی کیف پول را در کیف پول دیگری وارد کنید.

این ویژگی، نگرانی از بابت فیلترشدن سایت یا کیف پول را نیز از بین می‌برد. اینجاست که تکنولوژی بلاک‌چین هم تحریم‌کنندگان و هم فیلترکنندگان را ناکام می‌کند.

سخن آخر

کیف پول‌های بسیار زیادی برای بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال وجود دارد و مرتب نیز به تعداد آنها افزوده می‌شود. اما شما باید با توجه به ویژگی‌های امنیتی، هدفی که دارید و کاربردی که ارزهای دیجیتال برای شما دارد کیف پول مناسب را انتخاب کنید.

بهتر است به محض مشاهده والت جدید و گمنام آنرا نصب نکنید زیرا ممکن است آن والت توسط کلاهبرداران و افراد سودجو ایجاد شده باشد.

بهترین راهکار برای تشخیص معتبر بودن یا نبودن یک کیف پول، خواندن نظرات سایرین در باره آن در سایت‌هایی همانند cryptocompare.com و bitcointalk.org و forum.bitcoin.com و سایر سایت‌ها است.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
عضویت فوری
صرافی خارجی کوینکسعضویت فوری
سایر مطالب

کیف پول ارز دیجیتال

سایر مطالب: کیف پول تراست والت (ارز دیجیتال)

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
129 نظر
 1. با عرض سلام انتقال پول از یک والت به والت های دیگر از همون 12 کلمه های بازیافت استفاده می کنه ؟ مگه اون کلمه ها مختص همون والت نیست؟?اگه آموزش در این خصوص هست لطفا لینک بدید ممنونم

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. برای انتقال ارز به کیف پول دیگه، در کیف پول تون روی دکمه Send بزنید و آدرس کیف پول گیرنده رو وارد کنید.
   اینکار نیازی به کلمات بازیابی نداره.

 2. سلام مشه چند کیف پول که xch را ساپورت میکنه به من معرفی کنید
  ممنون میشم

 3. سلام من حدود دوماهه که در نوبیتکس خرید و فروش ارز انجام میدم اما یه مشکلی داره اینکه هر۲۴ ساعت فقط میتونم ۵۰۰ تومن واریزی انجام بدم و ارز هایی که ارائه داده محدود هست
  اگه یه سایتی مثل نوبیتکس مطمئن باشه میشناسید معرفی کنید ممنون

 4. سلام مهندس من اماتورو تازه کار هستم میشه راجع کیف پول کوینومی ویندوز بیشتر توضیح بدهید ایا شبکه بلاکچینtrc20را پشتیبانی میکنه در قسمتی که می خواهیم آدرس را وارد کنیم بعد از اینکه send را زدیم مکانی که می خواهیم آدرس را واردکنیم ماوس روی آن بی اثره یعنی آدرس مقصد را نمی توانیم past کنیم و اینکه کوینومی چون متعلق به یک شخص انگلیسی است ایا امکان تحریم وجود داره اکثر کیف پول ها که معرفی کردید اروپایی امریکایی هستند و ممکنه با شناسایی ip ما راحت دارایی را درو کنن

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   کیف پول رو بروزرسانی کنید (آخرین نسخه رو از سایت رسمی coinomi.com دانلود و نصب کنید)، احتمالا مشکل حل بشه
   همیشه از کیف پول بکآپ داشته باشید و جای امنی روی کاغذ نگهدارید
   در خصوص احتمال تحریم کیف پول، اینجا رو بخونید

 5. ممنون بابت مطالب خوبتون
  کیف پول تراست والت رو که میخوام از گوگل پلی دان کنم (از طریق وب سایت رسمیش لینک شدم به گوگل پلی)
  رو عنوان برنامه نوشته که “دسترسی زودرس”
  مشکلی نداره از این بابت ؟
  امنیت و…. اکیه ؟ چون میخوام بیت کوین هودل کنم

  سپاس

  1. سلام وقت بخیر، منظورش اینه دارید نسخه بتا رو نصب میکنید
   اگه میخواید فقط نسخه های نهایی اپلیکیشن‌ها رو نصب کنید وارد تنظیمات گوگل پلی بشید، در بخش Google play preferences روی گزینه Leave beta programs بزنید
   به این ترتیب نسخه بتا و تستی اپلیکیشن‌ها رو به شما ارائه نمیده

 6. سلام من کیف پولی نیاز دارم که کارمزدش کم باشه چون داخل کیف چنج زیاد انجام میدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   اغلب کیف پول ها کارمزدشون مشابه هست و تفاوتی ندارن

 7. سلام. من همه سوال مشترکی دارم که جوابی بهش ندادید. برای یه تازه کار کدوم کیف پول رو معرفی میکنید که دنگ و فنگش کم باشه

  1. سلام وقت بخیر
   مطلب رو برای همین موضوع نوشتیم که خودتون بتونید کیف پول رو انتخاب کنید
   trust wallet رو تست کنید

 8. سلام،در کیف پول تراست والت میشه نوع و مقدار کارمزد تغییر داد؟ارز INNBC میخوام جابجا کنم که حجمش زیاده اما مقدارش شش دلار هم نیست،برای جابجایی تراست والت ازم اتریوم میخواد به ارزش 16دلار.برای انتقال این ارز به صرافی یا کیف پول دیگه چیکار میتونم انجام بدم؟
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   متاسفانه مدتی هست کارمزد تراکنش اتریوم خیلی بالا رفته و راهی برای کم کردنش نیست
   فقط میتونید صبر کنید به امید اینکه در آینده کارمزد تراکنش کاهش پیدا کنه

   1. سلام و عرض ادب
    ببخشید برای دو سال نگهداری ارز ولی میزان پول کم اتمیک والت مناسبه؟ یا کیف پول های کاغذی؟ کیف پول کاغذی رو چه طور باید تهیه کنیم و چه طور ارز رو بهشون انتقال بدیم.
    ایا می توان از اتمیک والت به کیف پول کاغذی انتقال داد؟

 9. سلام وقت بخیر
  میتونید کیف پولی معرفی کنید که شبکه های کم کارمزد تر مثه bep2 و bep20 رو ساپورت کنه و در عین حال مشکل تحریم ایران هم توش وجود نداشته نباشه

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در حال حاضر از trust wallet استفاده میکنیم، خودتون هم بررسی بیشتری انجام بدید.

 10. سلام آیا کیف پول های نرم افزاری مثلtrust wallet و atomic از امنیت خوبی برای نگهداری کوتاه مدت ارز برخوردار هستند؟

 11. سلام، خسته نباشید. من از صرافی بایننس میخوام ارز دیجیتال بخرم و نمیخوام از کیف پول خود برنامه استفاده کنم میخوام بجاش از کیف پول‌سخت‌افزاری لجر استفاده کنم باید چیکار کنم؟ برای اینکار کافیه که فقط در قسمت ادرس والت که برنامه خودش میده ادرس کیف پول لجر رو وارد کنم؟

 12. سلام وقتتون به خیر مرسی بابت مقالتون
  یه سوال داشتم
  کسی که بخواد فقط بیت کوین یا هر ارزی رو بخره و چنج کنه ولی خرج نکنه شما پیشنهاد میدین از چه کیف پولی استفاده کنه؟
  و اینکه کیف پول های سرد و سخت از نظر پشتیبانی ارز های دیجیتال تا چند ارز رو پشتیبانی میکنن و میشه توشون نگه داشت؟
  سوال اخرم هم اینه که اگه من بخوام تو یه سایت خرید و فروش ارز ثبت نام باید کیف پول رو از اون سایت درست کنم میخواستم بدونم که ایا اون کیف پول رو میتونم خودم ایجاد کنم و ادرسشو به سایت بدم؟ و اینکه از اونجایی کیف پول خود سایت امن نیست ایا باید بعد از خرید و اینها اون مقدار ارز خریداری شده رو به یه کیف پول دیگه انتقال بدم؟

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای نگهداری طولانی مدت ارز، هم کیف پول‌های کاغذی و هم سخت‌افزاری گزینه خوبی هستن.
   پشتیبانی از ارزها در کیف پول‌های سرد، بستگی به نوع کیف پول داره. کیف پول‌های سخت‌افزاری انواع مختلفی دارن و هرکدام ارزهای مختلفی رو پشتیبانی میکنن.
   سوال اخر رو درست متوجه نشدم. اگه منظور شما انتقال به کیف پول سرد هست بله میتونید از هر سایتی که خرید میکنید مبالغ رو به کیف پول سرد انتقال بدید و تفاوتی نداره.

   1. سلام خسته نباشید من مقداری ریپل خریدم و میخوام به کیف پول تراست ولتم انتقال بدم حالا صرافی میگه به غیر از ادرس کیف پول ادرس تگ هم میخواد که تراست ولت تگ نداره ایا امکانش هست بدون تگ بزنم به کیف پولم ارز بپره

    1. سلام وقت بخیر برادر عزیز. دریافت ریپل در تراست والت نیاز به تگ نداره
     ولی توجه داشته باشید که برای بار اول که در تراست والت ریپل دریافت میکنید، 20 ریپل از شما کسر میشه (بابت فعالسازی)

 13. سلام وقت بخیر در مورد کیف پول های سخت افزاری سوال داشتم ممنون میشم راهنمایم کنید

  اول اینکه ایا کیف پولهای سخت افزاری مثل سایر کیف ها کارمزد بلاک چین میگیرند برفرض مثل ارز پولکادات 1 عدد توکن رو قفل میکنه ایا کیف پول سخت افزاری همچین مشکلاتی داره؟
  دوم اینکه در ایران چگونه و از چه سایتی میشه کیف پول سخت افزاری خوب دریافت کرد؟
  و در اخر هم در صورت سوختن و مشکلات فیزیکی قابل بازیابی است ؟
  سپاس

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. بله در کیف پول‌های سخت‌افزاری هم قوانین کیف پول‌های نرم‌افزاری وجود داره.
   اگه از کیف پول بک آپ داشته باشید به راحتی میتونید مبالغ رو در یک کیف پول دیگه بازیابی کنید.

 14. سلام مجدد جناب جهاندیده تشکر از اینکه فرصت می‌گذارید پاسخ ما تازه کارا رو میدید
  چنتا سوال داشتم ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنید
  اول اینکه برای ورود به بایننس وی پی ان مورد استفاده حتنا باید dedicated ip به ما بده؟ یا آی پی داینامیک هم مشکلی ایحاد نمیکنه؟خود شمادر حال حاضر از وی پی ان خاصی استفاده میکنید؟یا dedicated ip دارید؟
  دوم اینکه چه وی پی انی رو از بین وی پی ان های پولی خارجی توصیه میکنید؟چون واقعا زیادن نورد و سایبرگوست و وایمر و وینداسکرایبو غیره که ممنون میشم تجربه خودتونو در اختیار بنده بذارید(یا اگه هم کلا vps رو توصیه می فرمائید ممنون میشم ذکر کنید)
  سوال آخر اینکه آیا راهی هست بدون نیاز به وی پی ان از طریق گوشی وارد بایننس شده و ترید انجام بدیم؟چون قبلا یک آموزشی در یک کانالی دیده بودم اتفاقی که با یک برنامه بدون وی پی ان وارد بایننس شده و کارشونو انجام میدادن…آیا صحت داره و همچین راه و ترفندی هست یا خیر؟
  پیشاپیش از صبر و حوصله و راهنمایی های شما بسیار سپاسگزارم

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   در مورد بایننس و استفاده از vpn در این صفحه (مخصوصا بخش نظرات) به سوالات مشابه زیادی پاسخ داده شده :
   https://www.bourseiness.com/33285/binance
   من چندساله از nordvpn برای دور زدن تحریم استفاده میکنم و تا به حال مشکلی نداشتم.

 15. سلام خسته نباشید
  من در کیف پول edge ثبت نام کردم خواستم مقداری دوج انتقال بدم به محض انتقال بعد که نگاه کردم آدرس کیف پول در اج تغییر کرده بود. چطوری میتونم دسترسی داشته باشم به آدرس قبلی . ممنون

 16. سلام وقت بخیر
  ببخشید در حال حاضر کدام کیف پول ها نیاز به استفاده از وی پی ان ندارند یا بعبارتی مارو تحریم نکردند؟
  بنده هدفم ترید هست اما در انتخاب کیف پول مانده ام
  سوال دوم اینکه امکانش هست به طور همزمان روی دو گوشی یک کیف پول را داشته باشیم؟مثلا اگه تداست والت داریم روی دو گوشی همزمان به کیف پول دسترسی داشته باشیم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. ما از trust wallet استفاده میکنیم و مشکلی نداشتیم.
   بله میتونید به طور همزمان روی دو گوشی یک کیف پول را داشته باشید. به این ترتیب که در گوشی اول کیف پول رو نصب کنید، کلمات بازیابی رو بردارید و هنگام نصب کیف پول در گوشی دوم، به جای کیف پول جدید کلمات بازیابی رو وارد کنید. (i already have a wallet) رو پس از نصب در گوشی دوم بزنید و 12 کلمه که از کیف پول نصب شده روی گوشی اول برداشتید رو وارد کنید.

   1. تشکر از راهنمایی کاملتون لطف فرمودید
    عذرخواهی میکنم یک سوال دیگه هم داشتم
    همونطور که خودتون مستحضرید بایننس به شدت مانیتور میکنه آی پی هارو… آیا والت ها هم مثل بایننس آی پی مارو رصد میکنند؟یعنی احتمال داره یه روزی بن کنند مارو یا مثلا اگه با آی پی های مختلف وارد بشیم مشکلی پیش بیاد؟

    1. والت ها هم به احتمال قوی آی پی ها رو رصد میکنن. در این مورد توی مطلب اشاره کردیم:
     از لحاظ کیف پول‌ها، در صورتی که کیف پولی مستقل که دارای قابلیت خروجی گرفتن از کلید خصوصی و پشتیبان‌گیری است را انتخاب کنید، می‌توان گفت از بابت تحریم نگرانی نخواهید داشت. زیرا مهم کلید خصوصی شماست که اگر آنرا در اختیار داشته باشید به راحتی می‌توانید موجودی کیف پول را در کیف پول دیگری وارد کنید.

     1. میشه چند تا نمونه بگید در این مورد که قابل پشتیبانکیری و کلید خصوصی دارند

     2. آیا هر بار که ارزی به کیف پول انتقال میدهیم باید یک آپ بگیریم ؟

     3. فقط یکبار یادداشت کردن کلمات بازیابی کافیه.

 17. سلام و خسته نباشید
  کیف پول hitbtc که جزو کیف های تحت وب محصوب میشه و البته نیاز به احراز هویت پاسپورتی نیز دارد مناسب سرمایه گذاری و خرید و فروش رقم های پایین هست؟
  ممنون بابت راهنمایی

 18. سلام
  در وب ماني كيپر ،مي توان دلار وب ماني را به بيت كوين تبديل كرد و در كيف بيت كوين سايت وب ماني نگهداري كرد. آيا ميشود اين بين كوين را از كيف وب ماني به كيف هاي ديگر يا صرافي هايي كه وب ماني كار نمي كنند انتقال داد؟ يا همچنان وابسته به وب ماني هستيم ؟

  1. سلام وقت بخیر
   بیت‌کوین‌هایی که در کیف پول وبمانی نگهداری میشه فقط مخصوص وبمانی هستن.
   برای اینکه بتونید این بیت کوین ها رو به کیف پول دیگه ای منتقل کنید باید اول تبدیلش کنید.

   1. ممنون جناب جهانديده از توضيحاتتون ،

    من حدود ده هزار دلار وب ماني دارم ، و تصميم داشتم بيت كوين جهت فروش در اروپا تهيه كنم ، پس با توجه به فرمايشات شما اگر دلار وب ماني را به بيت كوين در كيف بلاك چين كنم دستم باز تر است براي فروش تا اينكه به بيت كوين در كيف وب ماني باشد ؟

    1. سلام وقت بخیر
     صد در صد اگه به بیت کوین کیف پول بلاکچین تبدیل کنید بازار خیلی گسترده‌تری داره.
     وبمانی بیشتر در روسیه و کشورهای اروپای شرقی استفاده میشه.
     بیت کوین وقتی روی بلاکچین باشه از لحاظ امنیت و قابلیت معامله خیلی بهتره.

 19. با سلام من هر سایت یا صفحه اینستاگرام که بدونید سر کشی کردم . سوال من این هست : من باید کیف پول بیت کوین باز کنم (و البته چند ارز دیگه که نیاز دارم) بعد برم ی کیف پول جامع مثل بلاک چین یا باینانس افتتاح کنم و همه کیف پول ارزها رو به اون انتقال بدهم . سوال دوم من الان حساب وب مانی کیپر دارم از کجا بدونم ریفرال شده یا خیر .

  1. سلام وقت بخیر
   بگید هدف‌تون چیه تا راهنمایی کنم؟ از کیف پول میخواید چه استفاده ای کنید؟

   1. با تشکر از پاسخ گویی تون . من می خواستم چند تا ارز دیجیتال استخراج کنم بیت کوین و لایت کوین و دوج کوین . هنوز هیچ کیف پولی درست نکردم . نه اینترنتی از طریق موبایل ، نه کیف پول چند حسابه مثل بلاک چین ، نه سخت افزاری مثل لجر . می‌خواستم بدونم باید برای هرکدام این ارزها بصورت مجزا کیف پول (یا حساب) باز کنم .

   2. من می خوام استخراج چند ارز دیجیتال کنم . الان باید چند کیف پول اختصاصی باز کنم (برای هم ارز) یا یک کیف پول جامع مثل باینانس یا بلاک چین . با تشکر

    1. سلام وقت بخیر
     برخی کیف پول ها چندین ارز رو پشتیبانی میکنن. اگه همه ارزهای مدنظر شما در یک کیف پول هست طبیعتا همون کیف میتونه کفایت کنه.

  2. سلام ببخشید میشه یه مقدار اندک بیت کوین و از coinbase بدون تبديل بهcoinomi ارسال کنم؟ با توجه به اینکه ایران تو cionbase تحريم و با شماره ايران نميتونم وارد کیف پول شم

 20. سلام. خسته نباشید. من یک کیف پول کاغذی درست کردم که دو تا ادرس داره یکی سکرت و یکی دیگه همونی که باید به فروشنده بدم تا لیت کوین رو به حسابم بریزه. ولی وقتی می خوام موجودی بگیرم هم باید همون ادرس پابلیک رو تو بلک چین بزنم. الان گیج شدم. یعنی فروشنده هم می تونه موجودی من رو ببینه

  1. سلام وقت بخیر
   نباید سکرت رو بهش بدید و فقط باید آدرس بیت‌کوین رو براشون بفرستید
   اگه آدرس رو داشته باشن همه میتونن موجودی رو ببینن.

 21. سلام …من الان کیف پول webmoney keepers دارم ..که وبمانی و‌پرفکت مانی رو میتونم ذخیره کنم …ایا ارزهای دیگه مثل بیت و تتر رو هم میشه اینجا نگهداری کرد و‌چقدر مطمئن هست چون من این والت رو تو لیست های پیشنهادی شما ندیدم؟

 22. سلام.در مورد رمز دوم بلاک چین.اگه فراموش بشه.واون12 کلمه ریکاوری را داشته باشم باز موجودی بر میگرده یا باید وداع کرد..همون12 کلمه که تو قسمت اینی هست.مرسی

 23. سلام.ایا کیف پول بلاکچین برای انتقال بیتکوین از یک حساب به اون و بعد انتقالش به جایی دیگه محدودیت داره ؟ یعنی امکان داره اکانت بسته بشه؟ اگه بسته بشه با اون بک اپ که 12 حرف هست میشه بیتکوین رو پس گرفت؟
  ممنون از راهنمایی شما

  1. بسته شدن کیف بلاکچین زمانی هست که کد دومرحله ای2fa نصب کرده باشی و به هر نحوی از دستش بدی…حتی اگه بعدش حسابتو ریست کنی و موجودیتو ببینی داخلش اما پسورد دومت رو ممکنه پاک کرده باشه و نتونی بسازی توی گزینه های security..اونموقع فاتحه پولت رو باید بخونی چون برای انتقال موجودی از کیف بلاکچین حتما رمز دوم لازم داری

 24. سلام
  به نظر شما بهترین راه برای ذخیره کلید خصوصی یا همون seed چی هست؟
  بنظرتون اینکه با یه ایمیل بفرستیمش به ایمیل دیگه خودمون میتونه امن و ماندگار باشه یا خیر؟

  1. سلام، بهترین راه اینه روی کاغذ چاپ یا نوشته بشه (به دقت و به بزرگی و کوچکی حروف توجه بشه)

 25. ضمنا سوال دیگه ای که دارم اینه که آیا بنظرتون بهتر نیست کیف پولی انتخاب کنیم که مرکز اصلیش در یکی از کشور های دوست ایران باشه مثل روسیه یا چین؟

 26. سلام من تازه میخوام وارد این زمینه بشم اما خیلی گیج
  میشه یه توضیح مختصر بدید که من الان میخوام فرضا ریال هامو روی بیت کوین سرمایه گذاری کنم و نگه دارم به چه چیزایی نیاز دارم؟
  اونجور که من برداشت کردم پرفکت مانی کیف پوله برای نگه داری طولانی مدت ارز دیجیتال اما اما نمیشه بهش ریال بدی و فرضا آتریوم بخری این کارو باید توی صرافی مثل بایننس یا بیدارز انجام بدی و ازونجا پولو بفرستی به پرفکت مانی درسته یا اشتباه فهمیدم؟
  واسه شروع به همین دوتا بستر لازم دارم یا چیز دیگه ایم نیازه؟

  1. سلام، برای خرید بیت کوین یه کیف پول باید نصب کنید
   بعد بیت کوین رو از صرافی ها بخرید و به این کیف پول انتقال بدید

 27. با سلام
  استاد برای کیف پول های موبایلی و دسکتاپی کدوم گزینه کارمزد کمتری برای انتقال دریافت میکنن؟

 28. سلام وقت بخیر با تشکر از راهنمایی های خوبتون. چند تا سوال داشتم .1- یکبار رفتم کیف پول بلاکچین درست کنم وقتی به سایت btconline مراجعه کردم آدرس رو قبول نکرد من هم یک کیف دیگه با یک اسم دیگه درست کردم آیا این دو بهم ربطی دارند یا اولی کنسل شده است2- چطور میتوان پول دیجیتال را از سایتهای مختلف وارد کیف پول کرد.3-وقتی برای امنیت وارد قسمت دستی میشیم بجای بارکد چطور بهمون کد 16 رقمی میده که باید وارد کنیم . 4- به نظر شما چه کیف پولی بهتره . با تشکر ببخشید ما مبتدی هستیم شاید سوالاتمون خیلی ساده باشد برای شما

  1. سلام وقت بخیر
   1. نمیدونم
   2. باید آدرس دریافت ارز رو بدید. معمولا در کیف پول ها دکمه ای یا بخشی به اسم receive هست که آدرس رو از اونجا برمیدارید و به ارسال کننده میدید
   3. این رو هم نمیدونم منظورتون چیه
   4. از بین کیف پول های نرم افزاری با توجه به ویژگی هایی که دارن و ارزهایی که پشتیبانی میکنن یکی رو انتخاب کنید
   guarda
   coinomi
   atomic wallet
   trust wallet
   اینا گزینه های بدی نیست

 29. سلام به نظر شما در حال حاضر کیف پول بیت کوین بدون نیاز به kyc بهترین گزینه چیست؟

 30. سلام
  بنده در سایت بلکچین برای ایجاد کیف پول ثبت نام کردم ولی 2 روز بعد دیگه نتونستم واردش بشم مشکل چیه؟

 31. سلام علیکم
  ممنونم از سایت خوبتون
  آیا در صورتی که یک کیف پول مارو تحریم کنه
  مثلا کوینومی
  میتونیم فقط با recovery phrase
  ۲۴کلمه ای به موجودیمون دست پیدا کنیم
  در صورتی که قبلا کلید خصوصی رو نگرفته باشیم؟
  البته سرچ کردم ولی جوابم رو واضح نگرفتن
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. سلام، اول اینکه کیف پول ها به آی پی کاربران کاری ندارند و براشون مهم نیست کسی از ایران از کیف پول استفاده کنه
   استفاده از اکسچنج داخلی کیف پول ها بحثی دیگه هست و مشاهده شده برخی کیف پول ها اکسچنج رو برای آی پی های ایرانی مسدود کردن
   در هر حال، اگه recovery phrase رو داشته باشید حتی اگه به کیف پول نتونید دسترسی پیدا کنید میتونید ارزها رو در کیف پول دیگه ای بازیابی کنید.
   پس با داشتن recovery phrase یا همون Seed جای نگرانی نیست.

   1. سلام وقت بخیر من یک بسته پستی دارم که از خارج از کشور برام ارسال شده حالا ایمیل کردن که هزینه ش که ۸۸۵۰۰۰۰تومان است را از طریق بیت کویین پرداخت کنم .شما می تونید این کار را برای من انجام دهید

    1. سلام وقت بخیر. ارسال شده یا قراره ارسال بشه؟
     اگه آشناست و کاملا بهشون اطمینان دارید میتونید اول باید کیف پول بسازید طبق راهنمای این صفحه
     سپس از طریق سایتهایی مثل بیدارز میتونید بیت کوین بخرید و ارسال کنید

 32. سلام من دستگاه ماینر e10.2 گرفتم و راستش هنوز کانفینگ و ای پی هم نگرفتم از دستگاه یعنی اکبند گذاشته ای پی گرفتن و راه اندازی خود دستگاه رو تحقیق کردم وحدودی فهمیدم چهجوری راه اندازی کنم ولی بعد از راه اندازی برای استخراج و شروع کار استخراج گیج شدم کیف پول رو گوشیم نصب کردم گوشیم ios و برنامه bitpay و blockchin رو نصب کردم ایا به برنامه های دیگری هم نیاز دارم ؟ و چه جوری ماینر رو ست کنم با این برنامه ها که در حال استخراج باشه بیاد روی کیف پولم؟

 33. سلام جناب جهاندیده سوالی در مورد کیف پول لجر داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  آیا برای کیف سخت افزاری لجر امکان پذیر هست بتونه کاربران ایرانی تحریم کنه و دسترسی به موجودی کیف رو قطع کنه ؟
  با توجه به این که کیف لجر کلید خصوصی ارزها رو به صورت آفلاین در خودش ذخیره می کنه و در اختیار کاربر قرار نمیده به فرض تحریم چطور میشه دارایی کیف لجر رو در یک کیف پول دیگه بازیابی کرد وقتی کلید خصوصی نداریم ؟

  1. سلام، وقت بخیر
   چنین چیزی ممکن نیست. لجر اطلاعاتی از کاربران نداره یا احراز هویت انجام نمیشه.
   شما برای استفاده از لجر نیاز به وریفای حساب یا چنین چیزی ندارید.
   وقتی گفته میشه کلید خصوصی رو آفلاین نگه میداره به این معنی نیست که شما به کلید خصوصی دسترسی ندارید!
   با یادداشت کردن کلمات بازیابی که کیف پول ارائه میده میتونید مبالغ رو در یک کیف پول لجر جدید یا در کیف پول های دیگه بازیابی کنید

   1. سپاس از پاسختون، در مورد بازیابی لجر فقط 24 کلمه (seed) رو میده که فقط برای ریکاوری در یک لجر دیگر است!؟ برای دسترسی به دارایی لجر در یک کیف دیگر نیاز به کلید خصوصی هست که در یک کیف آنلاین import کرد!؟

    1. سلام کدام کیف پول کارمزد کمتری برای خارج کردن ارز خود دارد ارز شامل لایت کوین بیت کوین بیت کوین کش اتریوم مونرو .

     1. سلام، کارمزد معمولا به کیف پول بستگی نداره و اگه بخوایم ساده بگیم به وضعیت شلوغی یا خلوتی شبکه اون ارز بستگی داره

     2. خب کدام کیف پول بهتر است از نظر شما یکی که همه ارز هام داخلش بزارم

 34. سلام آقای جهاندیده..
  لطفا اطلاعاتی در رابطه با ماینرهای نرم افزاری موبایلی مثل crypto tab browser بدهید.

 35. سسلام کیف پول انلاین بلاکچین امکان داره ایرانو تحریم کنه و موجودیمون از بین برود ؟

  1. سلام، احتمال همه چیز هست
   در درجه اول بهتره از کیف پول آنلاین استفاده نکنید
   بعد هم اگه استفاده میکنید پشتیبان بگیرید تا اگه نتونستید واردش بشید بتونید مبالغ رو در کیف پول دیگه بازیابی کنید

   1. مگ میشه موجودیرو تو کیف پول دیگری ریخت ؟ اگ لینک توضیحات دارید لطف بفرمایید ضمیمه کنید مطالعه کنیم چون واسه ما ایرانیها خیلی مهمه- ممنون

    1. برای وارد کردن مبالغ به کیف پول دیگه، کافیه کلید خصوصی کیف پول فعلی یا Seed رو در کیف پولی دیگه وارد کنید
     چنین گزینه هایی برای اغلب کیف پول های نرم افزاری و بعضی کیف پول های تحت وب وجود داره
     در بخش تنظیمات کیف پول فعلی به دنبال گزینه هایی مثل
     private key
     mnemonic phrase
     Seed
     بگردید
     در کامنت های این صفحه هم اطلاعاتی وجود داره:
     https://www.bourseiness.com/35668/coinomi

    2. سلام جناب اقای جهاندیده .خواستم بدونم ایا اجاره ماینر برای سرمایه گذاری منطقی هست یا نه .و دوم اینکه خودمون دستگاه ماینر را داشته باشیم استخراج داشته باشیم بهتره یا اجاره کنیم .سپاسگذارم

     1. سلام وقت بخیر
      ماینینگ نیاز به مجوز داره و برای سرمایه گذاری در مقیاس کوچک ارزش نداره
      شرایط دریافت مجوز استخراج ارز رو جستجو کنید و بخونید

   2. با سلام خدمت شما
    شما فرمودین که در کیف پول های موبایلی مدت سرمایه گذاری مدت بین 2تل6ماه هست.یعنی اگر بیشتر این مدت ارز در کیف پول بمونه از بین میره؟
    برای اینکه بشه مدت بیشتری مثلا یک یا دو سال ارز رو داخل کیف پول ها نگه داشت آیا میشه هر سه یا چهار ماه یک کیف پول جدید درست کرد و ارزهای دیجیتال رو به اون کیف پول منتقل کرد وهمین جور تکرارش کرد؟

    1. سلام، ارز در کیف پول به خودی خود از بین نمیره ولی ممکنه کیف پول هک بشه یا اگر آنلاین هست از دسترس خارج بشه
     بازه زمانی خاصی گفته نشده، منظور اینه برای مقاصد مختلف باید کیف پول مناسب انتخاب بشه
     کیف پول های سخت افزاری برای نگهداری مبالغ بالاتر ارز و همینطور نگهداری طولانی مدت ارزها مناسب تر هستن

 36. آقای جهاندیده،
  شما با اینکه ظاهرا سنتون کمه اما واقعا قلم روون و خوبی دارین.تموم ابهاماتم راجع به ولت ها از بین رفت.الحق که نویسنده ای.دمت گرم داداش.

 37. سلام،
  میخواستم بدونم کیف پول btc.com امن وبه درد بخوره توی سایتتون هر چی گشتم درباره اش نبود…
  اگه میشه ی خورده درباره این کیف پول توضیح بدید، مرسی

 38. سلام اگر ممکنه اطلاعاتی در مورد شروع کار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به من بدین و کار استخراج بیت کوین که جدیدا خیلی باب شده
  ممنون

 39. سلام
  یه کیف پول دسکتاپ برا ارز decred برام معرفی کنین لطفا. برا ویندوز/ سیستمم 32 بیتی هستش. ممنون میشم.

 40. سلام کلید خصوصی رو میشه از یه کیف پولی به یه کیف پول شرکت دیگه ای مثلا از اکزودوس به جکس انتقال داد؟

   1. با سلام. ببخشید این کار برای چی انجام میشه؟ یعنی به چه دلیل این کار رو انجام میدن؟

    1. سلام وقت بخیر
     میتونه دلایل مختلفی داشته باشه
     مثلا شخص از کیف پول اولش راضی نیست و میخواد از یه کیف پول دیگه استفاده کنه
     شاید هم مثلا میخواد روی چند دستگاه، یه کیف پول مشترک رو مدیریت کنه

 41. سلام ی راهنمایی…
  این کیف پولای سخت افزاری که تو سایتتون گفته شده مثل فلش مموری به usbوصل میشه از کجا میشه تهیه کرد؟ قیمت حدودیش چنده
  سپاس

 42. سلام
  دنبال يه كيف موبايلي خيلي خوب از همه نظر مي گردم لطفا نظرتون را در مورد كيف پول Freewallet بگيد و اينكه آيا كيف خوبي هست و اگر قرارباشه براي نگه داري دراز مدت بين كوين بين اين كيف و ساير كيفها مثل Coinomi ، Jaxx و … يكي را پيشنهاد بديد كدوم را انتخاب مي كنيد ؟
  با تشكر

 43. سلام خواستم بدون کیف پول وب مانی هم خوبه؟هم برای کار یا صرافیها هم نگه داشتن ارز داخل کیف پول؟؟؟

   1. سلام داخل وب مانی میشه ارزهای دیگه به هم تبدیل کرد؟؟؟
    مثلا بیت کوین و بیت کوین کش به دلار یا برعکس این؟؟؟؟
    داخل سایت هم توضیحی و آموزشی راجبش هست؟

    1. سلام، وب مانی یه سیستم کاملا متفاوت از ارزهای رمزنگاری شده بیت کوین یا بیت کوین کش هست و ربطی به این چیزها نداره.
     با این حال برخی سایتها هستن که تبدیل وب مانی به سایر ارزهای رمزنگاری شده رو انجام میدن

    2. سلام و وقت بخیر

     ببخشید نمیشه بیت کوین رو از کیف پول سایت localbitcoin به کیف پولهای موبایلی یا سایر منتقل کرد? فقط میشه داخل خود همین سایت معامله کرد? آیا شما راهی می شناسید?

     با سپاس فراوان

 44. سلام در منو کیف پول بلاک‌چین خواستم بیت کوین کش تبدیل به بیت کوین کنم هرکاری کردم نشد می گفت موجودی کافی نیست 0.00022000 موجودی دارم داخلa ولی نمیشه … چیکار باید کنم؟؟؟

   1. سلام اگر بخوام ارزهای زیادی خرید و فروش کنم از صرافی ها چه کیف پولی مناسب تره که هم امن باشه هم ارزهای زیادی رو پشتیبانی کنه الان فقط ی کیف پول بلاکچین دارم ضمنا ففط با موبایل کار میکنم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

     1. سلام، بله انتقال ارز از همه کیف پول های مستقل کارمزد داره.

 45. با سلام و ممنون از مطالب مفیدتون

  خواستم بدونم بالاخره پیشنهاد خود شما برای یه فرد تازه کار که نیاز به تراکنش زیادی نداره ،برای یک کیف پول چی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عناوین مطلب