کارمزد و مدت‌زمان تراکنش‌های بیت‌کوین چقدر است؟

هزینه انتقال بیت کوین

آیا تاکنون شده یک تراکنش بیت‌کوین را انجام داده باشید و رسیدن بیت‌کوین به مقصد ساعت‌ها طول بکشد؟ شاید برایتان سوال پیش بیاید، چه چیزی باعث می‌شود تراکنش‌های بیت‌کوین با تاخیر و در زمان طولانی‌تری به والت مقصد برسد. در ادامه این مطلب این از بورسینس قصد داریم برای درک بهتر تراکنش‌های بیت‌کوین، زمان و هزینه لازم برای انجام آنها را بررسی کنیم.

انتقال بیت‌کوین چقدر طول می‌کشد؟

انتقال هر مقداری از بیت‌کوین ممکن است برای تایید شدن از سمت ماینرها تا 1 ساعت و حتی 1 یا 2 روز طول بکشد.

شاید فکر می‌کنید در حال اغراق هستیم، ولی اینطور نیست.

قبل از اینکه دلیل این تاخیر و طولانی شدن انتقال در بیت‌کوین را بدانیم، بیایید فاکتورهایی که روی زمان انجام تراکنش بیت‌کوین تاثیرگذارند را مرور کنیم. در اصل دو فاکتور مهم وجود دارد:

1 – شلوغی و بار روی شبکه بیت‌کوین
2 – کارمزد تراکنش بیت‌کوین (که ارسال کننده بیت‌کوین تعیین می‌کند)

میزان بار (load) شبکه بیت‌کوین به زبان ساده یعنی چقدر شبکه بیت‌کوین شلوغ است و بیت‌کوین چه تعداد تراکنش را در یک روز پردازش می‌کند. هرچقدر تعداد تراکنش‌ها بیشتر باشد، زمان بیشتری برای پردازش هر تراکنش نیاز خواهد بود.

این موضوع به خاطر این است که تعداد محدودی ماینر (استخراج‌کننده بیت‌کوین) وجود دارد و تعداد محدودی از تراکنش‌های بیت‌کوین می‌توانند در یک بلاک‌ 1 مگابایتی از بلاک‌چین بیت‌کوین جا بگیرند.

بنابراین این ماینرها هستند که تراکنش‌های بیت‌کوین را پردازش و تایید می‌کنند و درآمد آنها در واقع از کارمزدهای تراکنش‌هاست که کاربران به ازای هر تراکنش می‌پردازند.

برای درک بهتر فرایند استخراج بیت‌کوین، مطلب مرتبط را بخوانید: ماینر بیت‌کوین چیست؟

چرخه تراکنش بیت کوین

کارمزد تراکنش بیت‌کوین

کارمزدی که در حین ارسال تراکنش توسط ارسال کننده بیت‌کوین تعیین می‌شود، مشخص‌کننده اولویت‌ تراکنش‌هایی است که در بلاک 1 مگابایتی قرار می‌گیرند. و از آنجایی که ماینرها، تراکنش‌ها را برحسب میزان کارمزدشان اولویت‌بندی می‌کنند، تراکنش‌هایی که کارمزد کمتری دارند اولویت پایینی برای تایید پیدا می‌کنند.

وقتی کارمزد یک تراکنش خیلی پایین باشد، تاخیر در تایید تراکنش می‌تواند تا حدی باشد که هیچ‌گاه در بین تراکنش‌های موجود، اولویت پیدا نکند. پس از نظر تئوری یک تراکنش می‌تواند به دلیل کارمزد بسیار پایینی که دارد هیچ‌گاه تایید نشود.

اغلب تاخیرها در تراکنش‌های بیت‌کوین نیز به خاطر این است که ارسال‌کننده بیت‌کوین، کارمزد پایینی برای آن تعیین کرده است.

نکته جالب: در دسامبر 2017 کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین به حدود 40 – 50 دلار رسید و تراکنش‌های کوچک عملا قابل انجام نبود، زیرا پرداخت 40 دلار کارمزد برای یک تراکنش 10 دلار عاقلانه به نظر نمی‌رسید.

مدت زمان لازم برای انجام تراکنش‌ها

جدا از دو فاکتوری که در بالا به آن اشاره کردیم، یک زمان قابل محاسبه ثابت 10 دقیقه‌ای برای استخراج و تایید بلاک‌های بیت‌کوین وجود دارد. اما اینجاست که یک تراکنش بیت‌کوین اولویت‌بندی شده و در بلاک جای می‌گیرد. اگر این اتفاق نیفتد، تراکنش‌ شما در Bitcoin mempool بصورت تایید نشده باقی می‌ماند. شما می‌توانید وضعیت لحظه‌ای mempool را در این صفحه مشاهده کنید:

https://btc.com/stats/unconfirmed-tx

تراکنش های تایید نشده بیت کوین

اگر فرضا تراکنش شما در بلاک جای گرفته باشد، اولین تایید را در 10 دقیقه اول دریافت می‌کنید و 5 تایید دیگر را در 50 دقیقه آینده دریافت خواهید کرد.

نکته: توصیه می‌شود فقط زمانی تراکنش بیت‌کوین را موفق قلمداد کنید که حداقل 6 تایید (confirmations) در شبکه بیت‌کوین دریافت کرده باشید.

بنابراین با توجه به این نکته، هرتراکنش بیت‌کوین حداقل 60 دقیقه زمان می‌برد تا تایید شود (با فرض اینکه تراکنش شما توسط ماینرها در بلاک‌ بعدی قرار گیرد). اگر اینطور نشد، تراکنش می‌تواند زمان بیشتری طول بکشد.

این نکات برای این نیست که شما را بترسانیم، فقط قصد داریم به همه فاکتورهایی که روی زمان‌بندی تایید تراکنش بیت‌کوین موثرند اشاره کرده باشیم.

البته مواقعی نیز بوده که تایید تراکنش‌های بیت‌کوین کمتر از 60 دقیقه طول کشیده که این مورد بستگی به کارمزد تراکنش و شلوغی شبکه بیت‌کوین دارد.

نمودار زیر از سایت blockchain.info متوسط مدت زمان تایید تراکنش‌های بیت‌کوین را در 180 روز گذشته نشان می‌دهد:

 

مدت زمان متوسط تایید تراکنش بیت کوین

 

کارمزد انتقال بیت‌کوین چقدر است؟

 

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که کاربران بیت‌کوین می‌پرسند این است که کارمزد بیت‌کوین چقدر است؟ بیشتر کاربران دوست ندارند کارمزدی بیش از حد بپردازند و مایلند بدانند برای ارسال بیت‌کوین باید چقدر کارمزد تعیین کرد.

با وجودیکه بسیاری از کیف پول‌ها بطور خودکار مقدار بهینه کارمزد تراکنش را تعیین می‌کنند، بهتر است با نحوه تنظیم کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین آشنایی بیشتری پیدا کنید.

برخی شاکی هستند که ارزهای دیجیتال به کارمزد کم در انتقال مشهورند و حتی ارزهای هستند که کارمزد نزدیک به صفر دارند، پس چرا باید برای انتقال بیت‌کوین کارمزد وجود داشته باشد؟ پاسخ اینجاست، همانطور که اشاره کردیم سایز هر بلاک بیت‌کوین فقط 1 مگابایت است و ماینرها حاضر نیستند تراکنش‌های با کارمزد پایین‌تر را در بلاک جای دهند.

چه کسی برای کارمزد تراکنش تصمیم می‌گیرد؟

در بلاک‌چین بیت‌کوین، کارمزد تراکنش در یک بازار آزاد تعیین می‌شود. بازار آزاد یعنی اینکه همه می‌توانند کارمزد تراکنش دلخواه خودشان را وارد کنند، این یک مزیت است ولی معایب آن، همانطور که اشاره کردیم این است که تراکنش‌های با کارمزد کم ممکن است خیلی دیر تایید شوند یا اصلا اولویتی برای تایید نداشته باشند.

یک تراکنش بیت‌کوین بین 230 تا 250 بایت است و به دلیل اینکه هر بلاک بیت‌کوین 1 مگابایت فضا دارد، فقط 4194 تا 4559 تراکنش می‌تواند در این فضا جای بگیرد. به دلیل همین فضای کم، یافتن جا برای تراکنش‌ها در یک بلاک 1 مگابایتی هزینه‌بر شده است.

استخراج هر بلاک بیت‌کوین نیز نیازمند انرژی برق، هزینه‌های سخت‌افزاری و سایر هزینه‌هاست و زمان‌بر است بنابراین اینکه ماینرها فقط تراکنش‌هایی که کارمزد بالاتری دارند را در بلاک جای دهند امری معقولانه به نظر می‌رسد.

مقدار فعلی کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین چقدر است؟

براساس آمارهای سایت bitcoinfees.info در زمان نگارش این مطلب هزینه تراکنش بیت‌کوین حدود 206 ساتوشی (0.00000206 بیت‌کوین) به ازای هر بایت است.
معمولا هر تراکنش بیت‌کوین را 250 بایت در نظر می‌گیرند، بنابراین کارمزد هر تراکنش بیت‌کوین 0.00051500 بیت‌کوین (51500 ساتوشی) خواهد بود.

توجه کنید که کارمزد تراکنش بیت‌کوین بطور مداوم بالا و پایین می‌شود و محاسبه فوق فقط مربوط به زمان نوشتن این مطلب است، بنابراین برای بدست آوردن کارمزد تراکنش باید خود شما محاسبه را انجام دهید.

میزان هر ساتوشی به ازای 1 بایت را می‌توانید در بخش “Historic daily average Bitcoin transaction fees” از سایت bitcoinfees.info بدست آورید.

البته در بالای سایت جدولی قرار دارد که معادل دلاری کارمزد تراکنش‌ها را نیز نشان می‌دهد:

کارمزد تراکنش بیت کوین به دلار

مفهوم اصطلاحات:

Next Block Fee – برای تایید تراکنش در سریعترین زمان ممکن، می‌توانید این مبلغ را برای تراکنش قرار دهید. این مبلغ، برای واردشدن تراکنش شما در بلاک بعدی که ماینرها استخراج می‌کنند کافی خواهد بود. (زمان تقریبی تایید تراکنش 10 دقیقه)

3Blocks fee – برای واردشدن تراکنش شما در 3 بلاک بعدی که ماینرها استخراج می‌کنند کافی خواهد بود. (زمان تقریبی تایید تراکنش 30 دقیقه)

6Blocks fee – برای واردشدن تراکنش شما در 6 بلاک بعدی که ماینرها استخراج می‌کنند کافی خواهد بود. (زمان تقریبی تایید تراکنش 1 ساعت)

نرخ‌های به‌روز کارمزد تراکنش را در سایت https://bitcoinfees.info مشاهده کنید.

راهکارهای کاهش کارمزد تراکنش بیت‌کوین

شما می‌توانید با استفاده از کیف پول‌هایی که Segwit در آنها فعال شده، زمان تراکنش و هزینه تراکنش را کمتر کنید.

باید اضافه کنیم تیم توسعه بیت‌کوین می‌داند که وجود یک ارز دیجیتال که تایید تراکنش‌هایش 60 دقیقه طول می‌کشید قابل قبول نیست، به همین دلیل آنها روی توسعه راهکارهایی همانند Segwit، Schnorr signatures و lightning networks کار می‌کنند تا تایید تراکنش‌ها در زمان بسیار کمتری بتواند انجام شود.

 

 

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
 • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
 • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
 • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
 • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
 • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

206 نظر
 1. سلام
  آقای جهاندیده 2 تا سوال که ممنون میشم جواب بدید.

  1 – اگر یک آدرس اشتباه برای دریافت بیت کوین یا ریپل بدهیم احتمال بازگشت کوین به کیف پول وجود دارد . مخصوصا اینکه ممکنه اصلا همچین آدرسی وجود نداشته باشه و متعلق به هیچ کیف پولی نباشه . فرض کنید من آدرس عمومی ریپل خودم رو به اشتباه برای دریافت بیت کوین بدم .

  2 – من از صرافی های مختلف ریپل و لایت کوین خریدم حداقل 3 صرافی . تعجب کردم که آدرس فرستنده ریپل ها با وجود اینکه از 3 صرافی خرید انجام شده یکی است یعنی یونیک و کپی هم هست . ولی آدرس های فرستنده های لایت کوین متفاوت هست . همچین چیزی چطور اتفاق افتاده ؟

  1. سلام وقت بخیر
   1. بله احتمال زیاد اصلا ارسال نمیشه و برمیگرده به کیف پول
   2. عجیبه ولی دلیلشو نمیدونم

  1. سلام، به بعضی ارزها در برخی کیف پول ها مقداری سود تعلق میگیره ولی اینکه بطور کلی هر ارزی بخرید و سود ثابت بده اینطور نیست.

 2. سلام آقای جهاندیده و تشکر از راهنمایی های شما

  دو تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید .

  1 – اگر اینترنت ملی شود آیا دسترسی به کیف پول های با سرور خارجی کاملا قطع میشه . منظور مشخصا کیف پول اتمیک ولت هست که بصورت برنامه دانلود شده و روی دسکتاپ بنده قرار داره .

  2 – سوال مهمتر اینکه کدوم ارزهای دیجیتال نقدشوندگی بیشتری در بازار داخلی ایران دارند . مثلا اگر امروز یک میلیارد تومان اتریوم یا ریپل بخرم فردا صبح براش مشتری هست حالا نه اینکه بالاتر بفروشم منظورم اینه که به طور کل مشتری همیشه وجود داره؟ (سایت های واسطه خرید و فروش رو می شناسم و خرید و فروش آشنا هستم)

  1. سلام وقت بخیر
   1. اگر فقط امکان دسترسی به سایتهای داخل کشور رو داشته باشید بله به احتمال قوی امکان دسترسی به اتمیک ولت یا سایر والتها رو نخواهید داشت
   2. برای مبالغی که گفتید آره مشتری هست معمولا

   1. سلام اقای جهاندیده
    من کیف پول ساخته ام. وهر بار که میخواهم وارد کیف پولم بشوم از طریق جمیلی که برام میاد وارد میشوم میبینم هربار شناسه ورود به کیف پولم تغیر میکند و گذینه پایین تر هم که کلمه عبورم میخواد . سوالم اینجاست این کد شناسه هر بار تغیر میکند؟یا نرماله ؟

    1. سلام، اسم کیف پول رو نبردید و نمیدونم مشکلتون چیه دقیقا

 3. سلام خسته نباشید من تو سایت cointiply.com چند وقت کار کردم و 80500 ساتوشی داشتم 5 روز پیش همه اش رو برداشت کردم و حساب صفر شد ولی بعد 5 روز هنوز ساتوشی ها به کیف پولم نیومده میشه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم گفتم شاید ادرس کیف پول رو اشتباه دادم ولی نگاه کردم درست بود لطفا راهنمایی کنیدممنون میشم

  1. سلام، این مسائل رو باید از خود سایتی که اشاره کردید پیگیری کنید دوست عزیز

   1. سلام اگه بخوایم یه سری اطلاعات در مورد خرید و فروش ارز دیجیتال داشته باشیم کجا باید تشریف بیاریم برای اموزش

 4. سلام
  وقت بخیر جناب جهاندیده
  میخاستم بدونم آیا توی همه کیف ژول ها و صرافی ها کارمزد انتقال و تیدبل یکسانه و فقط اینکه زمان انتقال کم یا زیاد باشه تغییر میکنه ؟ آیا از لحاظ کارمزد کیف پولی هست ک کمتر بگیره ؟ اگر هست میشه یه خویشو معرفی کنید /

  1. سلام، کارمزدها متفاوت هست و باید بررسی کنید
   بطور کلی در پلتفرم‌های معاملاتی مثل بایننس، کارمزد معامله خیلی پایین‌تر از کارمزد صرافی داخل کیف پوله
   ولی از طرفی ریسک بیشتری دارن چون ایرانی هستیم و ممکنه حساب مسدود بشه

 5. سلان من به تازگی در btc cryptofree عضو شدم و دارم بیت کوین رایگان میگیرم … کیف پول بیت کوین در coinomi هم درست کردم که فعلا هیچ موجودی نداره ..
  سوالم اینه که موجودی من تو این سایت btc cryoto free باید به چه مبلغی برسه تا اون را به کیف پولم انتقال بدم???

 6. سلام خسته نباشید مرسی بابت اطلاعاتی که در اختیار ما قرار میدهید
  من از viabtc ارز2BSV رو withdra کردم ولی الان دو روز می گذره گزینه withdraw و گزینه deposit در سایتبرای BSV غیر فعاله رنگ خاکستری. یعنی unavailbl شده می خواستم بدونم علتش چی هست؟

 7. سلام
  من در استخر بی تی سی bit 0.00304000 دارم ولی نمیتونم برداشت کنم میشه لطفا راهنمایی کنید چطور حداقل برداشت را تغییر بدم

 8. سلام من تو کیف پول f2poolثبت نام کردم و وقتی آدرس را وارد کردم که 0.011 بیت کوین داشتم راهی هست که بیت من برگرده در حالی که تنظیماتش رو. 005 بوده؟

 9. ببخشید جناب میخاستم بدونم چندبار میتونم ادرس کیف پولمو تو استخرbtcعوض کنم؟اگه چند روز پشت سرهم ادرس کیف پولو عوض کنم مشکلی پیش نمیاد؟ممنون

   1. سلام دوست عزیز من حساب به یکی از دوست دادم واس کار بیت کویین .چون جا به جای زیاد دار چند حساب مختلف داره خواستم بدونم مشکلی واس خودم وحسابم پیش نمیاد

  1. سلام دوستان عزیز لطفا من میخواهم بیت کوین کار کنم یکی بم یه برنامه سایتی پیشنهاد بده ممنونتون میشم

 10. من توی کوین امی ۱۲۰ دلار بیت کویین انتقال دادم، ولی کارمزد انتقال رو با سرعت کم زدم. الان سه ساعت شده هنوز یه دونه سرور تایید نکرده. آیا به نظرتون بالاخره انتقال داده میشه؟

 11. باسلام و خسته نباشید
  چندروز بود ک کوینومی من نرخ بروز بیت رو نشون نمیداد بخاطرهمین ارزهای داخلش رو انتقال دادم به یه نفردیگه که بتونم کوینومی رو پاک و از اول نصب کنم. حالا ک نصب کردم اینبارهم کلا جلوی نرخ بیت هیچی نمینویسه. قبل ازاین یه بار بازنشانی کردم ولی بازهم همینطور بود و باردوم ازاول کیف پول ساختم ولی…
  لطفا بفرمایید ک مشکل چیه؟ بسیار سپاسگزارم

  1. وقتی بازیابی کردی لیست کوین ها برات اومد از ارز هایی که موجودی داری باید تو همون صفحه اول که لیست کوین ها باز میشه کیون ها رو اضافه کنی اگه بعد از ریکاوری بلافاصله کیف پول هاتو اضافه نکنی وبعدا اضافه کنی برات کیف پول جدید میسازه که موجودی نداره

 12. سلام مهندس جان وقت بخیر از کدوم سایت میتونیم زمان ثبت یک بلاک چین و پاداش اون رو واسه ارزهای مثل اتریوم و زد کش ببینیم؟؟
  ممنون میشم میشم راهنمایی بفرمایید

 13. سلام من از یه سایت به مبلغ 147دلار که در کیف پولم بود برداشت زدم اما در کیف پولم کوینومی هست فقط 10 دلار امده به حسابم؟

 14. درود جناب جهاندیده!

  من دوتا کیف پول دارم. BRD و Blockchain. از BRD که مثلا 0.05 بیت انتقال میدم، حدود 46000 ساتوشی به عنوان کارمزد کم میکنه اما همین مقدار بیت را از کیف بلاک چین که انتقال میدم حدود 2200 ساتوشی کم میکنه یعنی 20 برابر کمتر.
  1- این میزان اختلاف علتش چیه؟
  2- چطور میتونم محتویات BRD را توی کیف بلاک چین بازیابی کنم؟

  ممنون میشم اگر پاسخ بدید. موضوعی هستش که به درد همه کاربرا میخوره.

  1. سلام
   باید توجه داشته باشید که کارمزد تراکنش شبکه در مواقعی که شبکه شلوغ میشه افزایش پیدا میکنه.
   اگه در فواصل کم این تراکنش ها رو انجام دادید و یکی از کیف پول ها کارمزد بیشتری کسر کرده باید بررسی کنید که آیا امکان تغییر کارمزد تراکنش بصورت دستی وجود داره یا نه.
   برخی کیف پول ها اجازه میدند کارمزد تراکنش رو کمتر بذارید ولی در عوض تراکنش ها دیرتر تایید میشن. ممکنه بطور پیش فرض کارمزد بالایی برای تراکنش ها استفاده میشه.
   با این حال، ممکنه کیف پول هیچ گزینه ای برای تغییر کارمزد هم نداشته باشه که در این صورت بهتر از سایر والت ها استفاده کنید
   اگه BRD کلمات بازیابی رو به شما میده بهتره این کلمات یا اصطلاحا Seed رو وارد کیف پول های بهتری مثل atomic wallet کنید. کیف پول بلاک چین تحت وب هست و ریسکش نسبت به کیف پول های نرم افزاری بیشتره.
   روش کار با کیف پول Atomic wallet رو اینجا میتونید ببینید

   1. ممنون که جواب دادید.
    توی هر دو تا کیف گزینه regular را انتخاب میکنم که حد متوسط سرعت تراکنش را در نظر می گیره. توی BRD کمترین سرعت را هم که انتخاب مبکنم بازه کارمزدش چندین برابر بلاک چین هستش. اگر لطف کنید نحویه بازیابی توی بلاک چین را بفرمایید خیلی ازتون ممنون میشم.

    1. سلام،من 0.0050697 تو کیف پول سایت pay 98 زدم،خود سایت ۴۰ تومان کارمزد کم کرد و به من مبلغ بیت کوین را ۴۸۹۷۶۳ تومان نشان داد،ولی بعد از انجام تراکنش کلا بیست هزار تومان به حسابم واریز شد اونم بعد از چند روز!!!
     یعنی اینقدر کارمزدش زیاده؟راهکارش چیه؟
     لطفا زودتر پاسخ بدید
     ممنونم

 15. سلام.
  وقتی در یک کیف پول چندین ارز مختلف (مانند؛ بیت کوین، ریپل، تتر و ..) وجود داشته باشه. کارمزد انتقال یک ارز خاص (مثلا: بیت کوین) از موجودی همان ارز (بیت کوین) کم میشه؟ یا میشه از موجودی سایر ارزها (ریپل و تتر و ..) کم بشه؟

  1. سلام، کارمزد تراکنش از موجودی همون ارز کم میشه.
   مگر در مواقعی که توکن خاصی روی بلاکچین یک ارز دیگه ایجاد شده باشه و بخواید منتقلش کنید
   مثلا کارمزد تراکنش توکن هایی که روی شبکه اتریوم ساخته شده با اتریوم پرداخت میشه.

   1. خیلی ممنون از پاسخ شما. پس در واقع همیشه باید بیشتر از مقدار ارزی که میخواهیم بفروشیم باید در کیف پول موجودی داشته باشیم برای کسر کارمزد.

     1. سلام من یک مبلغ سنگین رو به حساب بیت کوین یه شرکت معتبر زدم و اون سایت شماره پیگیری به من داده خواستم بپرسم چگونه میتونم پیگیری کنم که به حساب واریز شده یا نه؟

     2. سلام. در سایت btc.com یا blockchain.com/explorer وارد کنید و وضعیت تراکنش رو ببینید

 16. دوست گرامی!

  استخر f2pool بازه زمانی برای واریز داره. احتمالا توی اون ساعتی که واریزها انجام میشه، هنوز میزان ساتوشی شما به سقف پرداختی نرسیده بوده. بنابراین تا 24 ساعت آینده واریز میشه.

 17. سلام جناب تو سایت nobitex که یه سایت ایرانی برای خرید فروش ارز دیجیتاله یه سیستمی داره اگر بیت کویین از کیف خود سایت به کیف شخص دیگریی تو اون سایت بفرستید هیچ کارمزدی کم نمیشه این کار چطوری امکان پذیره ؟

 18. سلام وقتتون بخیر،
  میخواستم بدونم سایت btcspinner اسکم شده و واقعا نمیتونیم برداشتی انجام بدیم؟

 19. سلام مجدد ، جناب جهاندیده یه ایمیل واسم اومده از گروه کریپتوتب که توش ادرس و مقدار بیتکویینی که یبل داشتم رو بهم داده ، در کل مشکل من اینه که چطور میتونم به مقدار بیتکویین قبلی دسترسی داشته باشم یا بطور مطمئن انتقال بدم به کیف پولی بلاک چین ، خلاصه در دسترس من باشه ، لطفا راهنمایی کنید تشکر

  1. سلام، بررسی کنید چه آدرسی رو در زمان برداشت وارد کردید
   آیا انتقالی انجام داده شده یا اینکه درخواست برداشت انجام نشده.
   مشکلات شما از اون جمله مشکلاتی هست که خودتون باید بررسی کنید.

 20. سلام ببخشید ، من حدود ۰/۰۰۰۱۸۵۱ بیتکویین داشتم ، تو موبایلم پیغام withdravel رو زدم اصلا حواسم نشد بعد دو روز که خواستم تو موبایل چک کنم دیدم همش رفته تو total mined و با هفتا صفر دوباره شده ۰/۰۰۰۰۰۰۰۲ کیف پول بلاک چین رو هم تازه امروز نصب و درست کردم الان نمیدونم چطور میشه به بیتکویین قبلی دست میدا کرد ، خواهش میکنم راهنمایی کنید ، تشکر

 21. سلام وقت بخیر. سوالی که داشتم اینست که میشه ی روز اصل پولی که در بیت کوئین قرار دادیم رو کامل برداشت کنیم؟؟

 22. سلام ببخشید من از داخل بلاک چین اکانتم ایا در قسمت exchange میتوانم بیت کویین را به نتلر و اسکریل تبدیل کنم ?اگر میشود بابت تبدیل بیت کویین به اسکریل از داخل اکانتم بیت کویین چند درصد کارمزد از من کم میکند?

  1. سلام، اگه منظور شما سایت blockchain.com هست، نه چنین امکانی در سایت بلاک چین وجود نداره
   فقط تبدیل بیت کوین به ارزهای اتریوم، بیت کوین کش، استلار شدنیه که اینم اگه مقیم خارج کشور نباشید نمیتونید استفاده کنید چون نیاز به احراز هویت داره و اسم ایران توی لیست کشورهاش نیست.

 23. سلام. از طرف استخر f2pool 0.005 بیتکوین به کیف پول من که bither هست ارسال شده. لینک تراکنش رو هم برسی کردم و تایید شدهولی الان که حدود ۸ روز میگذره هنوز بالانس کیف پول من ۰ هست. ایا احتمال این تاخیر وجود داره؟ تراکنش ۲۷ سپتامبر تایید شده و تا الان که ۸ روز گذشته هنوز وارد والت من نشده. ممنون

  1. سلام، اگه تراکنش رو در بلاک چین بررسی کردید و تایید شده، پس کیف پول شما به دلایلی اپدیت نمیشه
   اول مطمئن بشید که آدرس درست به استخر دادید
   دوم مطمئن بشید که کیف پول به اینترنت وصل هست
   سایر سوالات متداول درباره کیف پول ها رو در این مطلب بخونید

 24. سلام جناب آقای جهاندیده من در شرکتی خارجی سرمایه گذاری کردم و سودی که به من تعلق گرفته رو درخواست دادم که به بیت کوین واسم بفرستن.الان شرکت ادعا میکنه که این سود رو فرستاده ولی حدود سه چهار روز گذشته و بیت کوین به حساب کیف پولم نیومده(کیف پولم coinomi هستش و آدرس کیف پول خودم رو هم به درستی وارد کردم)ضمنا من آدرس default رو دادم که واسم واریز کنه.میشه بفرمایین علت تاخیر چیه در پرداخت چیه؟

  1. سلام، بررسی کنید کیف پول شما به اینترنت وصل باشه.
   در خصوص این موارد و مشکلات، من هم مثل شما یک کاربر عادی ام و صرفا میتونم توصیه های کلی بدم.
   نه به کوینومی دسترسی ندارم و نه میتونم توی تراکنش ها تغییری ایجاد کنم
   مشکلات متداول با کیف پول ها رو میتونید اینجا بخونید

 25. سلام
  یه نفر ۲.۵ بیت کوین می‌خواد به کیف پولم انتقال بده میخواستم ببینم از مبدا کارمزد کم میشه یا از بیت کویتی که به کیف پول من میاد و همینطور کارمزد انتقال این مقدار بیت کوین چقدر است.

 26. سلام
  من طوی سایت بیت کویین crypto tabک سایت نعبری هس ثبت نام دارم الان یه هفته هس من الان 720هزار ساتوشی دارم ولی هر وقت میخوام برداشتش کنم میگه هنوز به حد نصاب نرسیدین مشکل این کجاست میسه کمکم کنید

  1. سلام عزیز

   هرزمان صفر های سمت چپتان به این مقدار شد 0.00001 BTC شد یعنی طوری که اون مقدار صفر سمت چپ شما فقت چهار صفر مانده باشد می شود برداشت کرد

 27. سلام
  یه سایتی معرفی کنید که بتونم زمان ثبت یک بلوک و پاداش اون رو برای ارزهای مختلف محاسبه کنم.

 28. سلام جناب جهاندیده / اینی که میگن BITCOIN GENERATOR میتونه تا چندین بیت کوین تولید کنه و با کارمزد به ما پرداخت شه درسته

 29. سلام من توی سایت btconline هستم 0.008 برداشت زدم و بهم گفت چون تو رایگان هستی مال تو 30 روز طول میکشه منم 8 روزه منتظرم ببینم چی میشه نظر شما چیست دارن راست میگن یا کلاهبرداریه

 30. سلام
  اقا من الان نزدیک ی هفته اس که بیت کویینم وارد کیف پولم نشده چرا اینجوریه ایقد دیر؟؟

 31. سلام من ۰.۵ اتریوم از استخر اتریوم انتقال دادم به کیف پول jaxx leberty الان ۲روزه که هنوز به ولت نیومده میخواستم ببینم چند روز طول میکشه؟

 32. سلام و وقت بخیر خدمت شما دوست عزیز
  چند تا سوال داشتم
  1/ایا برای تبدیل ارز به ریال یا دلار باید به سقف خاصی برسه که تبدیل کنیم ؟
  2/ اینکه هر چند روز مناسبه که ارز رو به ریال تبدیل کنیم هر یک ماه مناسبه یا کمتر؟
  3/من میخوام 2 یا 3 عدد دستگاه antminer t 17 یا antminer s17 pro یا شایدم z 11 بگیرم ایا مناسب هست و ارزش داره برای
  درامد زایی ؟

  1. سلام، وقت شما هم بخیر
   1. سقف خاص برای خرید و فروش ارز بستگی به طرف معامله داره. یکی هست که مبالغ کم رو هم خریداری میکنه و یکی دیگه شاید رقم بالاتری برای حداقل معامله تعیین کرده باشه.
   بطور کلی هرچقدر موجودی شما بیشتر باشه با قیمت بهتری میتونید بفروشید و ریال بگیرید
   برای خرید و فروش و اطلاع از بازار، میتونید سایت bidarz رو بررسی کنید
   2. بستگی به تصمیم خود شما داره، اگه یکجا تبدیل کنید بهتره.
   3. در مورد درآمد از استخراج، این مطلب و همینطور بخش نظراتش رو بخونید

 33. سلام من کوینومی رو دارم ساتوشیم اومده تو کیف پولم حالا کدوم صرافی معتبره که منتقلش بکنم و جطور از کوینومی منتقل میشن?

   1. سلام میخواستم بپرسم اگر ساکن ایران هم باشیم میتونیم از این سایت ها و blokchain استفاده کنیم؟

 34. سلام خسته نباشید اقا من coinomi نصب کردم رو موبایلم حالا چطوری بیت کوینمو از استخر btc انتقال بدم بهش

   1. سلام آقای جهاندیده
    من تازه وارد ماینینگ شدم
    و کلی استرس و کلی سوال دارم
    لطف کنید راهنماییم کنید…
    فروشنده ماینر یه کیف پول روی گوشیم نصب کرده و گفته وقتی بیتکوین به یه مقداری برسه واریز میشه به ولت
    الان میخوام بدونم برای واریز شدنش به ولت خودش میریزه یا ما باید یه سری کارها رو انجام بدیم

    1. سلام، در سایت استخر استخراج میتونید خودتون آدرس کیف پول ارائه شده رو چک کنید
     البته با اولین واریزی میتونید متوجه بشید که مبلغی به کیف پول شما اضافه میشه یا نه و اگه اضافه نمیشه مشکل رو حل کنید

 35. سلام و عرض ادب خدمت ادمین عزیز
  من در استخر btc مقدار پرداخت بیت کوین به والت ام رو 0.01 کردم حدودا یک ساعت پیش این مبلغ رو رد کرد اما هنوز در قسمت paid صفر نمایش داده میشه
  کیف پولم هم تایید شده و در قسمت استخر setting نمایش داده میشه
  میخواستم بدونم آیا طول میکشه تا واریز به حساب انجام شه ؟یا مشکلی هست ؟

  1. سلام.چطور می توانم یک آدرس ثابت از بیت کوین داشته باشم تا آنرا جهت واریز وجه به مشتریان خود نشان بدهم؟

   1. سلام، هر آدرسی که از کیف پول تون می گیرید معتبره و میتونید برای مدتها از اون استفاده کنید.
    کیف پول های HD با هر بار درخواست، یه آدرس جدید ارائه میدند که برای امنیت بیشتر کاربران هست

 36. سلام خرید هایی که با بیت کوین انجام میشن چطوریه مثه انتقاله؟ کارمزد کم میشه؟
  میشه از دستگاه های ATM هایی که مخصوص بیت کوینن هم بیت کوین فروخت بدون کم شدن کارمزد؟

 37. سلام.من امروز .۰۱۸ بیت کوین از طریق btc walletانتقال دادم که ۰۹.کارمزد کم کرد . چه راه حلی داره که کارمزد کمتری رو بگیره

 38. سلام و درود من از سایت فارکس ۲۰۰ دلار پاداش گرفته بودم و یه قابلیتی داره و میشه به بیت کوین تبدیل کرد ….

  منم تبدیل کردم و آدرس ولت ( bitcoin.com wallet ) را دادم ولی الان یه ربع نیم ساعتی هست که هنوز واریز نشده به کیف پولم … آیا خیلی طول می کشه؟ مثلا چقدر زمان بر هستش این واریزی

  ممنونم از ادمین و تیم پشتیبانی سایت بورسینس

  1. سلام دوست عزیز
   تراکنش های بیت کوین در صورتی که کارمزد متوسطی براش در نظر گرفته بشه حدود 30 دقیقه طول میکشه
   چنین مواردی رو باید از سایتی که باهاش کار میکنید پیگیری کنید

 39. یه سوال؟
  کارمزد تراکنش ربطی به مبلغ ارسالی داره یا نه؟
  مثلا 0.001 بیت با 0.009 کارمزد انتقالش یکیه یا فرق میکنه؟

   1. کیف پول من jaxx هستش
    ولی برای انتقال مبلغ های بالاتر کارمزد بیشتری میزنه
    مثلا برای انتقال 0.0045 کارمزد 0.001
    و برای 0.0025 کارمزد 0.0007 میخواد
    کیف پولم رو بخوام عوض کنم چی پیشنهاد میدید که به این مشکل نخورم؟

     1. میتونم با 12تا کلمه که دارم کیف پولم رو روی اتمیک بازیابی کنم؟
      اگه بازیابی کنم بیتای توی جکس توی اتمیک هم بازیابی میشه؟
      اگه میشه بعدا به مشکل نمیخورم که چندتا کیف پول دارم؟

 40. درود بر شما
  ببخشید از وبمانی هم میشه به عنوان کیف پول بیت کوین استفاده کرد؟؟ اگه میشه کارمزد و امنیتش چه طوره ؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز، در وبمانی هم میشه بیت کوین نگهداری کرد ولی باید WMZ (دلار وبمانی) رو به WMX (که نماد کیف پول بیت کوین هست) تبدیل کنید
   یعنی اول باید دلار وبمانی بخرید بعد در خود webmoney keeper classic به WMZ تبدیل کنید
   1 بیت کوین معادل 1000 تا WMX هستش
   از کارمزدهاش اطلاعی ندارم به چه صورته ولی بطور کلی کارمزد انتقال در سیستم وبمانی زیاده
   به نظر من بهتره از کیف پول های خود بیت کوین استفاده کنید
   در این صفحه کیف پول هایی معرفی شدند:
   https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets

 41. سلام.خسته نباشید دوست عزیز
  بفرمایید که از نظر کارمزد ,کدام از این کیف ها کمتر و امنیت بالاتری دارند؟
  BTC wallet و Blockchain

 42. سلام
  ببخشید این سایت lootbits خب نهایتش ۲۰ روزه میشه ب حداقل میزان برداشت رسید. به نظرتون پرداخت میکنه یا نه؟خیلی ممنون میشم جواب بدین.

   1. سلام کیف پول های سخت افزاری مثل leger nano s هم هزینه تراکنش بالایی دارن؟ مثلا برای 65 دلار چقد هزینه تراکنش میشه؟؟

    1. سلام، هزینه تراکنش ربطی به نوع کیف پول نداره
     هزینه تراکنش بستگی به شلوغی شبکه ارز موردنظر داره و متغیر هست
     اغلب کیف پول ها، بهینه ترین هزینه تراکنش رو بصورت خودکار تعیین میکنن
     برخی دیگه از کیف پول ها دو سه گزینه برای انتخاب هزینه تراکنش قرار دادند، در صورت انتخاب هزینه کمتر، زمان بیشتری باید صبر کرد و بالعکس در صورتی که هزینه بالاتری به عنوان کارمزد تراکنش در نظر گرفته بشه مدت زمان تایید تراکنش کمتر میشه.

 43. سلام خسته نباشید آقای جهاندیده
  لطفا یک سایت معتبر که واقعا بیتکویین میده و اسکم نیست برام معرفی میکنید برای کسب کارم می خوام ممنون میشم اگر جواب بدید

 44. سلام امروز مقدار0.03000000به کیف پول دیگه انتقال دادم ازم نزدیک 50دلار کم کرده به عنوان کارمزد چیکار میتونم بکنم آیا میشه برگرداند چون 700000تومان خیلی زیاده برای انتقال

 45. سلام خسته نباشید…در شرایط فعلی.زمان انجام تراکنش چقدره؟چون من یه تراکنشی از والت کوین اومی انجام دادم چون هزینه نرمال انتقالش زیاد بود منم گذاشتم رو دیفالت(که خیلی کم شد هزینش)حالا نگرانم که تایید نشه…کلا.واسه مقدار 0.03 بیت کوین..به نظرتون چقد طول میکشه معمولا

  1. سلام، گزینه دیفالت یا همون پیشفرض معمولا بهینه ترین حالت هست
   بستگی به دریافت کننده داره که چند confirmation نیاز داشته باشه تا تراکنش رو تایید شده بدونه
   اگه 3 تایید نیاز باشه 30 دقیقه طول میکشه

 46. با سلام سایت های رایگان استخراج بیت کویین رو میشه معرفی کنین؟

 47. سلام. روزتون بخیر.
  من میخوام امنیت دومرحله ای کیف پول بلاکچین را با استفاده از نرم افزار google authenticator فعال کنم ولی چون یک بار گوشی هاردش سوخته واسم جای سوال داره که اگه من حساب بلاکچینم را به این نرم افزار بدم ولی بعدش گوشی مشکل پیدا کرد و نشه نرم افزار را داخلش اجرا کرد آیا میشه این نرم افزار را با تمام اکانتهای داخلش در گوشی دیگری بازیابی کرد؟ واسه اینکار به چی نیاز هست؟
  و دوم اینکه اگر خود گوگل به دلیل تحریم یا دیگر مسائل سرویسدهیش را قطع کنه چطور میتونم وارد والت بلاکچینم بشم؟
  شاید سوالم بیربط به این موضوع باشه ولی چون میدونم شما سریعتر و باحوصله تر از هرجای دیگه ای جواب میدید سوالم را اینجا مطرح کردم و بابت این پاسخگویی واقعاً متشکرم

  1. سلام، من فکر نمیکنم راهی برای بازیابی کل اکانت ها بطور یکجا وجود داشته باشه
   صرفا با کد بازیابی که برخی سایتها نشون میدن میشه اکانت اون سایت رو در google authenticator بازیابی کرد
   یه جایگزین هست با نام اپلیکیشن authy که امکانات بیشتری از google authenticator داره ولی من نصب یا تست نکردم

 48. سلام و خسته نباشید
  بنده به اشتباه بیت کویین به ادرس تتر زدم از من بیت کویین کم شده ولی به کیف پول تتر یا بیت کویین طرف چیزی نرفته الان چیکار میشه کرد؟

  1. سلام، متاسفانه نمیدونم باید چکار کرد
   تقریبا همه کیف پول ها با وارد کردن آدرس یه بلاک چین دیگه به شما خطا میدند
   از چه کیف پولی استفاده کردید که وقتی آدرس تتر رو برای ارسال بیت کوین وارد کردید به شما خطا نداد؟

 49. سلام اقای جهاندیده
  اینکه میگن در کیف پولهایی که کلید خصوصی میدن، امکان بلوکه کردن حساب تحت هیچ شرایطی وجود نداره درسته؟ یعنی حتی امکان اینکه موجودی شخص را به حساب متعلق به خودشون منتقل کنند وجود نداره؟
  سوال دیگه اینکه به نظر شما گرفتن کلید خصوصی سطح امنیتی کیف پول را پایین نمیاره؟ منظورم اینه که امکان دسترسی هکرها به کلیدخصوصی در صورتی که 12 کلمه مربوط به کلیدخصوصی به صورت آفلاین نگهداری بشه چقدره؟

  1. سلام، کیف پول هایی ادعا میکنن کلید خصوصی در دستگاه کاربر باقی میمونه و خودشون بهش دسترسی دارند. اگه این ادعا درست باشه نمیتونن موجودی فرد رو منتقل کنن.
   گرفتن کلید خصوصی امنیت کیف پول رو پایین نمیاره، اگه در جای امنی نگه داریش کنید.
   اگر حملات آنلاین رو در نظر بگیریم وقتی 12 کلمه بازیابی بصورت آفلاین نگهداری بشه (مثلا روی کاغذ و در گاو صندوق) دیگه دلیلی برای نگرانی از هکرهای مجازی وجود نداره.
   به شرطی که در خود کیف پول حفره امنیتی وجود نداشته باشه

 50. سلام
  یک سوال دیگه داشتم
  به اشتباه بیت کویین به ادرس تتر زدم از من بیت کویین کم شده ولی به کیف پول تتر یا بیت کویین طرف چیزی نرفته الان چیکار میشه کرد؟

 51. باسلام خدمت اقای جهاندیده من بااستخرf2poolکارمیکنم میزان حداقل برداشت .005ذکرشده است ولی درامدمن.00555است هنوزپرداختی صورت نگرفته .کیف پول تحت وب منcoinpayments.net
  است ممنون ازراهنمایی شما

 52. سلام خسته نباشید من کیف پول کوینومی رو تازه زدم میخواستم ببینم در ادرس پرداختی در استخر ماینر btcpool کدوم ادرس کیف پول رو وارد کنم ؟
  Legacy یا compatibility یا default ???

 53. سلام آقای جهاندیده
  من از سایت بلاکچین اینفو به عنوان کیف پول استفاده میکنم و الان حدود یک میلیون ساتوشی داخل کیفم دارم. قبلاً هنگام انتقال از کیف پول مقدار کارمزد انتقال بین 3 تا 8 درصد متغیر بود ولی امروز خواستم کل موجودیم را انتقال بدم ولی کارمزد را بابت 500.000 ساتوشی مقدار 400.000 ساتوشی زد یعنی 45 درصد کارمزد. در طول زمان بازهم امتحان کردم ولی همین مقدار بود. خواستم ازتون بپرسم شما در جریان این کارمزد غیرمتعارف هستید. علتش چیه؟ اینطور باشه که همه موجودیم سوخت میشه. ممنون میشم جوابم را بدید.

  1. سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد شما این 1 میلیون ساتوشی رو کم کم از سایتهای مختلف جمع کردید درسته؟
   وقتی اینکارو میکنید در زمانی که میخواید کل مبلغ رو انتقال بدید کارمزد زیادی لازمه.
   متاسفانه راه حلی براش وجود نداره.

   1. اینکه میگید به صورت تدریجی جمع کردم درسته ولی تا هفته پیش میخواستم همین مبلغ را انتقال بدم به ازای 900.000 ساتوشی بین 30.000 تا 70.000 هزار ساتوشی کارمزد میخواست ولی الان فقط میتونم 500.000 ساتوشی برداشت کنم و بقیش را کارمزد کم میکنه.
    به هر حال ممنون از پاسخگوییتون

 54. سلام .مچکر میشم جواب بدین . شما گفتین هزینه هربایت تراکنش بیت کوین معادل 206 ساتوشی هست.ولی نگفتین یک بایت چند ساتوشی جابجا میکنه؟. من کیف پول کوینومی و مایسیلیوم دارم در قسمت transaction fee کوینومی عدد 0.0001 نوشته شده است ؟؟ در کوینومی در بخشdefault یک my addressنوشته شده ودرقسمت legacy یک my address دیگر؟؟ در مایسیلسوم هم سه نوع آدرس legacy -segwit compatible- segwit native وجود دارد .کدامش را باید در نظر گرفت؟؟ با تشکر از جوابتان

  1. سلام میخواستم بپرسم که تفاوت شون توی چی ؟Legacy یا compatibility یا default ???

   اگه من توی f2pool ادرسdefault ثبت کردم

   1. سلام من درسایتی بیت کویین جمع کردم الان درخواست برداشت زدم و اون سایت بعد ۲۰ روز زده پرداخت شد ولی تو کیف پولم نیومده ازچی میتونه باشه تقریبا ۲روزه

    1. سلام، چنین چیزهایی رو باید از سایت ارسال کننده پیگیری کنید
     شاید اساسا پرداختی انجام نشده.

  1. سلام، اطلاع دقیقی ندارم ولی چندتا چیز خوندم دربارش (از جمله بالا بودن حداقل برداشت)
   یه عده میگن اسکمه، یه عده ازش دریافتی داشتن.
   روی اینجور سایتها که زمان زیادی برای برداشت لازمه و شک و شبهه زیاده بهتره زمان نذارید

 55. سلام

  آیا میشه از بلک چین به پی پال ارسال کرد؟
  چطور می تونم بیت کوینم را به حساب مسترکارتم واریز کنم؟

 56. با سلام
  بهترین استخر برای ماینیگو که مشکلی نداشته با ایران و کلا پرداختاش واقعی باشه و پولی رو نخوره چیه ؟؟دستمزدشم کم باشه

   1. سلام بیزحمت شما لطف کنین دقیق بگین کدوم یکی از این استخرا سود بیشتر میدن و کارمزد کمتر حساب میکنن
    خیلی ممنون

 57. سلام جناب جهاندیده خسته نباشید
  من مبتدی هستم خواستم بپرسم اگه زیر مجموعه گیری کنیم چند درصد از سرمایه گذاری اون بعنوان پورسانت به حساب من میاد
  با تشکر

 58. دوستان ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  وقتی بیت کوین خریده میشه چه چیزی وارد والت میشه؟ منظورم اینه که استانداردش چیه؟ مثلا نرم افزار والت یا سایت والت و یا سخت افزار والت چی دریافت میکنه , یه کد یا چیز دیگه؟ و اعتبارش کجاست؟
  استانداردش برای من مفهموم نیست

 59. سلام خسته نباشید خواستم بدونم این سایت اسکم هست یا نه ممنون میشم اگه جواب بدید eurous.net

 60. سلام
  اگر برای راه اندازی سایت فروش فایل از درگاه بیت کوین استفاده کنیم و هزینه هر محصول نیز بین 5 تا 10 دلار باشه با توجه به کارمزد بیت کوین
  این مورد شدنیه ؟

 61. سلام خدمت عزیزان .
  من مبتدی هستم . میخوام راهنمایی بفرمایین الان 0.01 بیت کوین دارم و ادرس کیف اکسودوس را به انت پول دادم ولی هنوز هیچ مبلغی تو کیف نشون نمیده .؟ ممنون میشم بفرمایین چه دلیلی داره و اینکه چی کار باید بکنم .
  یه سوال هم اینکه ادرس کیف را که به انت پول دادم خودش تشخیص میده یا باید کار خاصی بکنم . یا تاییدی چیزی داره؟که احتمالا من انجام نداده ام .

  1. سلام، اگه مبلغ رو ارسال کرده باید مدتی منتظر بمونید
   آی دی تراکنش رو در بلاک چین وارد کنید و وضعیت تراکنش رو ببینید که تایید شده یا نه
   پس از دادن آدرس بیت کوین، کار خاصی از سمت شما نیاز نیست.

 62. سلام خسته نباشد من تو سایت یورووس کار میکنم که 26تا سیم هر ماه پرداختی داره مبلغ 300دلار تراکنش کرده ولی تو حساب بلاک چین من هیچی نمیاد وقتی میرنم میگه با خطا روبرو شده و مشکلی هست خواستم بدونم کجا میشه درزافتی رو دید و این مشکل از کجاست ممنون که پاسخگو هستیو

  1. سلام، از کجا میدونید که پرداختی داره؟
   اینکه صرفا عددی به اکانت شما اضافه میشه به معنای پرداخت نیست
   برخی سایتها کلاهبردار هستن و پس از اینکه پول در حساب شما جمع شد از شما میخوان به عنوان هزینه تراکنش یا هرچیز دیگه مبلغی بهشون منتقل کنید
   در نهایت هم پرداختی انجام نمیدن

  1. سلام، گاهی اوقات وقتی مقادیر خیلی کوچک بیت کوین رو از جاهای مختلف جمع میکنید، نیاز هست برای انتقال بیت کوین، کارمزد زیادی برای تراکنش قرار بدید
   طبق تجربه، این موضوع به این دلیل پیش میاد که احتمالا از سایتهای کسب درآمد، مبالغ کمی بیت کوین برداشت کردید
   باید با آزمون و خطا ببینید چقدر کارمزد لازمه

 63. سلام جناب جهاندیده سوال من اینه ایا از استخر انت پول وقتی میخواد انتقال پیدا کنه به کیف پول ما باید مقدار خاصی باشه؟؟؟یا هر چقدر ماین کرده باشیم رو انتقال میده؟؟؟

  1. سلام، استخرهای استخراج معمولا یک حداقل برداشت دارن و باید میزان ماین شده به اون مقدار برسه تا پرداخت کنن
   فکر میکنم حداقل برداشت در antpool برابر 0.001 بیت کوین باشه
   در سایت هر استخر میتونید این جزییات رو پیدا کنید

 64. سلام وقتتون بخیر من از سایت کوین پات مقداری ساتوشی انتقال دادم به بلاک چین الان حدود 4 روز هست به والتم انتقال نیافته به اکانت کوین پات هم برنگشته میخواستم بدونم چه اتفاقی افتاده حتی آدرس دریافت رو هم مجدد ار ایمیلم چک کردم کاملا درسته آدرس،و هر بار تراکنش هم که آدرس بیتکوین عوض میشه امروز صبح دیدم عوض شده ولی ساتوشی انتقال نیافته یعنی به موجودیم اضافه نشده مجدد یه انتقال دیگه زدم به آدرس جدید اونم نرفت و یکی دو ساعت بعد که والتمو چک کردم دیدم آدرس بیتکوین دوباره برگشته همون آدرس قبلی شده این یعنی چی

  1. سلام، مبلغ انتقالی باید بیش از 546 ساتوشی (0.00000546 بیت کوین) باشه
   به اندازه کارمزد تراکنش هم باید موجودی داشته باشید
   مثلا اگه کارمزد تراکنش 0.00005000 بیت کوین باشه، باید 0.00005546 بیت کوین در کیف پول داشته باشید تا 546 ساتوشی رو بفرستید و 5000 ساتوشی برای کارمزد پرداخت بشه
   البته انتقال چنین مبالغ کمی به صرفه نیست، چون بخش زیادیش بابت کارمزد کسر میشه

 65. دوباره سلام
  منظورمن.از 100 ساتوشی 0.01 بیت کوین است
  سوال من.اینه ک چرا برای اولین بار 0.00016 کارمزد کم.کرد و برای بار دوم ب همون حساب 0.00045 کارمزد کم کرد
  در صورتی ک.همونجا ب یک حساب دگ برای امتحان کردن 0.01 زدم باز هم 0.00016 کم کرد
  ایا سیر صعودی داره انتقال ب یک حساب
  واقعا گیر کردم ک چرا اینجوری است

 66. سلام وخسته نباشید
  من یک کیف پول btcدارم و برای یکی از دوستان 100 ساتوشی واریز کردم دفه اول 1.6 ساتوشی کارمزد کم کرد دوباره ک 100 ساتوشی خاستم بریزم برای همون فرد ب کیف پولش کارمزد 4.5 ساتوشی زده
  سوال من.اینه ک ایا واسه هر کیف پولی ک چن باره بخام واریز انجام بدم کارمزدا صعودیه
  الان.نمیدونم چجوریه قضیه

  1. سلام، 100 ساتوشی رو که نمیشه ارسال کرد دوست عزیز
   حتما واحد رو اشتباه متوجه شدید
   کارمزد تراکنش بستگی به شلوغی شبکه بیت کوین داره، وقتی تراکنش های زیادی در شبکه منتظر تایید باشن، کارمزد بیشتری باید پرداخت بشه تا تراکنش تایید بشه

 67. سلام وقت بخیر من دو ماهه وارد بیت کوین شدم و با سایت crypto tab کار میکنم ، من عجله ای برای رسیدن به سود ندارم ، میخواستم بدونم اگر بدون زیر مجموعه بخوام کار کنم با روزی 8 ساعت انلاین بودن چه مدت زمان طول میکشه تا 1 بیت کوین استخراج بشه؟

  1. سلام، بدون زیرمجموعه، سالها طول میکشه!
   نمیشه دقیقا زمانش رو مشخص کرد
   و در ضمن، این سایت در اصل بیت کوین استخراج نمیکنه و ارزهایی که استخراجشون راحتتره مثل مونرو استخراج میشه
   ولی پرداختی رو به بیت کوین انجام میده

  2. شما فقط 1886 ساتوشی دارین.هر یک واحد بیتکوین 100میلیون ساتوشی هست یعنی مقدار بیتکوین شما تقریبا هزار تومن هم نمیشه.با کریپتو تب و امثالهم فقط وقتتون تلف میشه

 68. سلام
  در استخر Btc زده مقدار استخراج شده پرداخت شده به کیف پول اما هنوز بهکیف پول چیزی نیومده
  الان حدود 6 ساعت گدشته
  عادیه؟
  و این که کیف پولم jaxx هستش

   1. اون مقدار توی بالانس BTC هستش اما من آدرس کیف پول رو دادم به BTC و نوشته paid شده اما به کیف پول نیومده و توی بالانس Btc ریخته شده

    1. سلام لطفا راهنمایی کنید حدود ده روز است که در استخرf2pool حساب باز کردم اتصال ماینر رادرست نشان میدهد وهمچنین کارکرد هشریت را در ۲۴ ساعت مینویسد ولی روبروی انAmountرا کلا صفر نشان میدهد لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون

 69. سلام
  در کیف پول بلاک چین حداقل مبلغ برداشتی برای بیت کوین چقدره و اینکه چقدر کارمزد داره؟

 70. سلام من دو سوال داشتم؟
  آیا نرم افزار crypto tab برای استخراج بیت کوین مناسب و تایید شده هست؟
  و آیا مدت زمان تقریبی کسب 1 بیت کوین چقدر هستش?

 71. سلام کسی میدونه نرم افزار استخراج هم میتونه اسپم باشه ؟؟؟ از کجا تشخیص بدیم اسپم هستش ؟

 72. سلام
  من بیت کوین به حساب کیف پولم که از blockchain ساخته بودم ریختم.ولی توی سابقه های واریزم چیزی نشون نمیده، و توی قسمت دریافت بیت کوین که میرم نوشته این قسمت مشکل داره. در صورتی که سایت cryptotab که برای استخراج بیت کوین استفاده می کردم نشون میده که دقیقا به آدرس کیف پول خودم در چه تاریخی btc واریز کردم. مشکل چیه؟

  1. سلام، مشکل شمارو متوجه نشدم
   باید به خطاهایی که داده میشه توجه کنید
   اگه ادرس بیت کوین رو درست وارد کردید و مبلغ واقعا انتقال داده شده معمولا بعد از حداکثر 1 ساعت از واریز، در کیف پول باید قابل مشاهده باشه

 73. سلام تمام سه ارز بلاک چین کارمزد دارن؟
  بیت کوین کش هم کارمزدش مثل بیت کوین زیاده؟؟
  کیف پولی هستش کارمزد کم و امنیت بالایی داشته باشه ؟؟؟

  1. سلام، بله همه ارزها کارمزد تراکنش دارند
   و کارمزد شبکه ارزها ربطی به کیف پول نداره

   کارمزد رو باید به نسبت مبلغی که میخواید ارسال یا دریافت کنید بسنجید
   وقتی مقدار ارز کم باشه طبیعتا هر ارزی و هر کیف پولی هم که باشه ارزشی نداره چون مقداریش به دلیل کارمزد سوخت میشه

 74. سلام و خسته نباشید
  من تازه شروع کردم و یه سوال دارم
  درمورد هزینه این تراکنش ها میخواستم بدونم که مثلا من از بلاک چین میخوام یه مقداری رو به کسی بفروشم و یا به یه کیف پول دیگه انتقال دهم و در هر دو صورت باید یک مبلغی به عنوان هزینه تراکنش کم میشه از روش.
  من دارم از استخر antpool استفاده میکنم و میخوام بیت کوین هایی که بدست میادو تو سایت localbitcoins بفروشم ؛ حالا یه سوالی که پیش میاد اینه که اگه من آدرس کیف پول رو آدرس localbitcoins بدم که مستقیم از antpool بریزه به localbitcoin ، موقع فروش بازم هزینه تراکنش کم میشه؟
  یعنی اگه واسه antpool آدرس کیف پول بلاک چین رو بدم و بعد از بلاک چین انتقال بدم به localbitcoins یا اینکه مستقیم به antpool آدرس localbitcoins رو بدم که هزینه تراکنش بیاد پایین؟

  1. سلام وقت بخیر
   هر تراکنشی در شبکه بیت کوین مقداری کارمزد داره، بنابراین بهتره تا حد ممکن تعداد تراکنش ها کمتر باشه
   مقدار تراکنش در هر کیف پول ممکنه تفاوت داشته باشه، چون برخی کیف پول ها قابلیت تغییر کارمزد تراکنش رو ندارن و به صورت پیشفرض مقدار بهینه رو برای کارمزد قرار میدن
   ولی در برخی والت های دیگر امکان زیاد یا کم کردن کارمزد تراکنش هست
   اگه قصد دارید بیت کوین رو مستقیم از سایتی دریافت کرده و فورا بفروشید، بهتره ادرس بیت کوینی که از سایت localbitcoins دریافت کردید رو بدید
   localbitcoins در حال حاضر برای deposit (یعنی وارد کردن بیت کوین به سایت) معادل 0.00015000 بیت کوین به عنوان کارمزد خودش از مقدار ارسالی کسر میکنه و این مقدار جدا از کارمزد تراکنش هست.
   وقتی بیت کوین در localbitcoins وارد شد، دیگه برای فروش در اون سایت نیازی به پرداخت هزینه تراکنش ندارید، چون برای انتقال داخلی بیت کوین بین کاربران لوکال بیتکوینز کارمزد تراکنش وجود نداره.

 75. سلام. ترکنش های بین دو صرافی چقدر زمان میبره
  مثلا ارسال ارز ریپل از بایننس به بیترکس چه قدر طول میکشه

   1. سلام
    جناب جهاندیده
    یه سوال داشتم
    قراره به والت من که تو سایت jaxx ایجاد شده 24.5 BTC منتقل بشه
    ومن قصد تبدیل این BTC رو به دلار دارم
    برای این تبدیل حدودا چقدر. دلار باید کارمزد بدم؟؟؟
    این بیت کوین معادل 250.000 دلاره
    چقدر از این 250.000 دلار دست منو میگیره و چقدرش ریزش میکنه؟؟
    ممنون بابت وقتی که میزارید

    1. سلام، دلار به چه حسابی؟
     باید نرخ تبدیل صرافی که باهاش قصد دارید این تبدیل رو انجام بدید رو بپرسید
     به هر صرافی که میخواید بفروشید بپرسید با چه قیمتی بیت کوین میخره، خیلی ساده است.

   1. سلام.واقعا خیلی عالی که جواب همه میدید واقعا ممنونم و انشالله همیشه موفق باشید.
    من چند تا سوال دارم که خیلی گیرم.

    میخوام بدونم ایا سایت معتبری برای خرید ارز دیجیتال در ایران هست یا صرافی معتبری؟اگر بله ادرس لطفا؟

    دوم اینکه یه کیف پول معتبر میخوام که برای خرید و فروش استفاده کنم که کارمزد کمی بگیره و در صورت تحریم مسدود نشه؟

     1. سلام خوبین داداش پن تازه وارد محیط استخراج شدم هرچی سعی کردم در antpool ثبت نام نشد یه دوتا سوال دارم antpoolبهتره یا btc و اینکه من الان من از btc استخراج میکنم چطوری باید پولمو به ریال تبدیل کنم و اینکه کیف پول ضروریه؟اگر ضروریه چه کیف پولی رو پیشنهاد میدیدن که امنیت داشته باشه و کارمزد کم تا بتونم استخراجمو به ریال یا دلار تبدیل کنم.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

مفهوم Proof Of Stake چیست؟ + معرفی 4 ارز دارای الگوریتم POS

موضوعی که رمزارزها را شدیدا خاص می‌کند غیرمتمرکز بودن آن‌هاست. در واقع متمرکز بودن، یکی از ماهیت‌های اصلی ارزهای رمزنگاری شده است. غیرمتمرکز بودن باعث می‌شود این ارزها بدون وجود…
بیشتر بخوانید

مقایسه اتریوم و نئو (NEO): کدامیک برنده بازی می‌شود؟

جای هیچ شکی نیست که فضای ارزهای دیجیتال بسیار رقابتی شده است. ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارند که برای یک جایگاه مشابه می‌جنگند. دو رمزارزی که اغلب در مقابل همدیگر…
بیشتر بخوانید

انتشار لیبرا (ارز دیجیتال فیس‌بوک) و تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال

بعد از ماه‌ها گمانه‌زنی و شایعات، سرانجام یکی از مهمترین رویدادهایی که می‌تواند تغییر بزرگی بر بازار کریپتوکارنسی‌ها (ارزهای دیجیتال) داشته باشد از راه رسید. فیس‌بوک چند روز قبل برنامه…
بیشتر بخوانید