کارمزد و مدت‌زمان تراکنش‌های بیت‌کوین چقدر است؟

هزینه انتقال بیت کوین

آیا تاکنون شده یک تراکنش بیت‌کوین را انجام داده باشید و رسیدن بیت‌کوین به مقصد ساعت‌ها طول بکشد؟ شاید برایتان سوال پیش بیاید، چه چیزی باعث می‌شود تراکنش‌های بیت‌کوین با تاخیر و در زمان طولانی‌تری به والت مقصد برسد. در ادامه این مطلب این از بورسینس قصد داریم برای درک بهتر تراکنش‌های بیت‌کوین، زمان و هزینه لازم برای انجام آنها را بررسی کنیم.

انتقال بیت‌کوین چقدر طول می‌کشد؟

انتقال هر مقداری از بیت‌کوین ممکن است برای تایید شدن از سمت ماینرها تا 1 ساعت و حتی 1 یا 2 روز طول بکشد.

شاید فکر می‌کنید در حال اغراق هستیم، ولی اینطور نیست.

قبل از اینکه دلیل این تاخیر و طولانی شدن انتقال در بیت‌کوین را بدانیم، بیایید فاکتورهایی که روی زمان انجام تراکنش بیت‌کوین تاثیرگذارند را مرور کنیم. در اصل دو فاکتور مهم وجود دارد:

1 – شلوغی و بار روی شبکه بیت‌کوین
2 – کارمزد تراکنش بیت‌کوین (که ارسال کننده بیت‌کوین تعیین می‌کند)

میزان بار (load) شبکه بیت‌کوین به زبان ساده یعنی چقدر شبکه بیت‌کوین شلوغ است و بیت‌کوین چه تعداد تراکنش را در یک روز پردازش می‌کند. هرچقدر تعداد تراکنش‌ها بیشتر باشد، زمان بیشتری برای پردازش هر تراکنش نیاز خواهد بود.

این موضوع به خاطر این است که تعداد محدودی ماینر (استخراج‌کننده بیت‌کوین) وجود دارد و تعداد محدودی از تراکنش‌های بیت‌کوین می‌توانند در یک بلاک‌ 1 مگابایتی از بلاک‌چین بیت‌کوین جا بگیرند.

بنابراین این ماینرها هستند که تراکنش‌های بیت‌کوین را پردازش و تایید می‌کنند و درآمد آنها در واقع از کارمزدهای تراکنش‌هاست که کاربران به ازای هر تراکنش می‌پردازند.

برای درک بهتر فرایند استخراج بیت‌کوین، مطلب مرتبط را بخوانید: ماینر بیت‌کوین چیست؟

چرخه تراکنش بیت کوین

کارمزد تراکنش بیت‌کوین

کارمزدی که در حین ارسال تراکنش توسط ارسال کننده بیت‌کوین تعیین می‌شود، مشخص‌کننده اولویت‌ تراکنش‌هایی است که در بلاک 1 مگابایتی قرار می‌گیرند. و از آنجایی که ماینرها، تراکنش‌ها را برحسب میزان کارمزدشان اولویت‌بندی می‌کنند، تراکنش‌هایی که کارمزد کمتری دارند اولویت پایینی برای تایید پیدا می‌کنند.

وقتی کارمزد یک تراکنش خیلی پایین باشد، تاخیر در تایید تراکنش می‌تواند تا حدی باشد که هیچ‌گاه در بین تراکنش‌های موجود، اولویت پیدا نکند. پس از نظر تئوری یک تراکنش می‌تواند به دلیل کارمزد بسیار پایینی که دارد هیچ‌گاه تایید نشود.

اغلب تاخیرها در تراکنش‌های بیت‌کوین نیز به خاطر این است که ارسال‌کننده بیت‌کوین، کارمزد پایینی برای آن تعیین کرده است.

نکته جالب: در دسامبر 2017 کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین به حدود 40 – 50 دلار رسید و تراکنش‌های کوچک عملا قابل انجام نبود، زیرا پرداخت 40 دلار کارمزد برای یک تراکنش 10 دلار عاقلانه به نظر نمی‌رسید.

مدت زمان لازم برای انجام تراکنش‌ها

جدا از دو فاکتوری که در بالا به آن اشاره کردیم، یک زمان قابل محاسبه ثابت 10 دقیقه‌ای برای استخراج و تایید بلاک‌های بیت‌کوین وجود دارد. اما اینجاست که یک تراکنش بیت‌کوین اولویت‌بندی شده و در بلاک جای می‌گیرد. اگر این اتفاق نیفتد، تراکنش‌ شما در Bitcoin mempool بصورت تایید نشده باقی می‌ماند. شما می‌توانید وضعیت لحظه‌ای mempool را در این صفحه مشاهده کنید:

https://btc.com/stats/unconfirmed-tx

تراکنش های تایید نشده بیت کوین

اگر فرضا تراکنش شما در بلاک جای گرفته باشد، اولین تایید را در 10 دقیقه اول دریافت می‌کنید و 5 تایید دیگر را در 50 دقیقه آینده دریافت خواهید کرد.

نکته: توصیه می‌شود فقط زمانی تراکنش بیت‌کوین را موفق قلمداد کنید که حداقل 6 تایید (confirmations) در شبکه بیت‌کوین دریافت کرده باشید.

بنابراین با توجه به این نکته، هرتراکنش بیت‌کوین حداقل 60 دقیقه زمان می‌برد تا تایید شود (با فرض اینکه تراکنش شما توسط ماینرها در بلاک‌ بعدی قرار گیرد). اگر اینطور نشد، تراکنش می‌تواند زمان بیشتری طول بکشد.

این نکات برای این نیست که شما را بترسانیم، فقط قصد داریم به همه فاکتورهایی که روی زمان‌بندی تایید تراکنش بیت‌کوین موثرند اشاره کرده باشیم.

البته مواقعی نیز بوده که تایید تراکنش‌های بیت‌کوین کمتر از 60 دقیقه طول کشیده که این مورد بستگی به کارمزد تراکنش و شلوغی شبکه بیت‌کوین دارد.

نمودار زیر از سایت blockchain.info متوسط مدت زمان تایید تراکنش‌های بیت‌کوین را در 180 روز گذشته نشان می‌دهد:

 

مدت زمان متوسط تایید تراکنش بیت کوین

 

کارمزد انتقال بیت‌کوین چقدر است؟

 

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که کاربران بیت‌کوین می‌پرسند این است که کارمزد بیت‌کوین چقدر است؟ بیشتر کاربران دوست ندارند کارمزدی بیش از حد بپردازند و مایلند بدانند برای ارسال بیت‌کوین باید چقدر کارمزد تعیین کرد.

با وجودیکه بسیاری از کیف پول‌ها بطور خودکار مقدار بهینه کارمزد تراکنش را تعیین می‌کنند، بهتر است با نحوه تنظیم کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین آشنایی بیشتری پیدا کنید.

برخی شاکی هستند که ارزهای دیجیتال به کارمزد کم در انتقال مشهورند و حتی ارزهای هستند که کارمزد نزدیک به صفر دارند، پس چرا باید برای انتقال بیت‌کوین کارمزد وجود داشته باشد؟ پاسخ اینجاست، همانطور که اشاره کردیم سایز هر بلاک بیت‌کوین فقط 1 مگابایت است و ماینرها حاضر نیستند تراکنش‌های با کارمزد پایین‌تر را در بلاک جای دهند.

چه کسی برای کارمزد تراکنش تصمیم می‌گیرد؟

در بلاک‌چین بیت‌کوین، کارمزد تراکنش در یک بازار آزاد تعیین می‌شود. بازار آزاد یعنی اینکه همه می‌توانند کارمزد تراکنش دلخواه خودشان را وارد کنند، این یک مزیت است ولی معایب آن، همانطور که اشاره کردیم این است که تراکنش‌های با کارمزد کم ممکن است خیلی دیر تایید شوند یا اصلا اولویتی برای تایید نداشته باشند.

یک تراکنش بیت‌کوین بین 230 تا 250 بایت است و به دلیل اینکه هر بلاک بیت‌کوین 1 مگابایت فضا دارد، فقط 4194 تا 4559 تراکنش می‌تواند در این فضا جای بگیرد. به دلیل همین فضای کم، یافتن جا برای تراکنش‌ها در یک بلاک 1 مگابایتی هزینه‌بر شده است.

استخراج هر بلاک بیت‌کوین نیز نیازمند انرژی برق، هزینه‌های سخت‌افزاری و سایر هزینه‌هاست و زمان‌بر است بنابراین اینکه ماینرها فقط تراکنش‌هایی که کارمزد بالاتری دارند را در بلاک جای دهند امری معقولانه به نظر می‌رسد.

مقدار فعلی کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین چقدر است؟

براساس آمارهای سایت bitcoinfees.info در زمان نگارش این مطلب هزینه تراکنش بیت‌کوین حدود 206 ساتوشی (0.00000206 بیت‌کوین) به ازای هر بایت است.
معمولا هر تراکنش بیت‌کوین را 250 بایت در نظر می‌گیرند، بنابراین کارمزد هر تراکنش بیت‌کوین 0.00051500 بیت‌کوین (51500 ساتوشی) خواهد بود.

توجه کنید که کارمزد تراکنش بیت‌کوین بطور مداوم بالا و پایین می‌شود و محاسبه فوق فقط مربوط به زمان نوشتن این مطلب است، بنابراین برای بدست آوردن کارمزد تراکنش باید خود شما محاسبه را انجام دهید.

میزان هر ساتوشی به ازای 1 بایت را می‌توانید در بخش “Historic daily average Bitcoin transaction fees” از سایت bitcoinfees.info بدست آورید.

البته در بالای سایت جدولی قرار دارد که معادل دلاری کارمزد تراکنش‌ها را نیز نشان می‌دهد:

کارمزد تراکنش بیت کوین به دلار

مفهوم اصطلاحات:

Next Block Fee – برای تایید تراکنش در سریعترین زمان ممکن، می‌توانید این مبلغ را برای تراکنش قرار دهید. این مبلغ، برای واردشدن تراکنش شما در بلاک بعدی که ماینرها استخراج می‌کنند کافی خواهد بود. (زمان تقریبی تایید تراکنش 10 دقیقه)

3Blocks fee – برای واردشدن تراکنش شما در 3 بلاک بعدی که ماینرها استخراج می‌کنند کافی خواهد بود. (زمان تقریبی تایید تراکنش 30 دقیقه)

6Blocks fee – برای واردشدن تراکنش شما در 6 بلاک بعدی که ماینرها استخراج می‌کنند کافی خواهد بود. (زمان تقریبی تایید تراکنش 1 ساعت)

نرخ‌های به‌روز کارمزد تراکنش را در سایت https://bitcoinfees.info مشاهده کنید.

راهکارهای کاهش کارمزد تراکنش بیت‌کوین

شما می‌توانید با استفاده از کیف پول‌هایی که Segwit در آنها فعال شده، زمان تراکنش و هزینه تراکنش را کمتر کنید.

باید اضافه کنیم تیم توسعه بیت‌کوین می‌داند که وجود یک ارز دیجیتال که تایید تراکنش‌هایش 60 دقیقه طول می‌کشید قابل قبول نیست، به همین دلیل آنها روی توسعه راهکارهایی همانند Segwit، Schnorr signatures و lightning networks کار می‌کنند تا تایید تراکنش‌ها در زمان بسیار کمتری بتواند انجام شود.

 

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

424 نظر
 1. باسلام میخواستم نهصدهزار ساتوشی از کیف پول تراست والت به صرافی انتقال بدم چقدر کارمزد میخواد تا چنج کنم به دلار

 2. سلام
  من مقداری تتر از کیف پول نوبیتکس به کوینومی منتقل کردم.
  آیا کوینومی روی شبکه TRC-20 قبول می کنه؟ البته اینطور نوشته بود که فعلا قبول نمی کنه. حروف اول آدرس کیف کوینومی هم TY بود. درسته؟ یا اشتباهی انجام شده؟ چون هنوز بعد از 3 ساعت تو کیف پول نیومده.

  1. درود بر شما و سپاس از مطالب مفیدتون
   من بتازگی با این مقوله آشنا شده ام. سوالی از حضورتان دارم.
   یک کیف پول لجر خریداری کرده ام که حدود ۱۰ روز دیگر بدستم می رسد. اگر امروز ارز دیجیتال مثلا ریپل برای کیف پول تراستم خریداری کنم و بعد از دریافت کیف لجر، اونها رو از کیف تراستم به کیف لجرم منتقل کنم، کارمزدی از مبلغ ریپل کم خواهد شد؟

   1. سلام و درود بر شما دوست عزیز
    بله، هر بار که شما ریپل رو برای بار اول به یه کیف پول میفرستید (تفاوتی نداره سخت افزاری باشه یا نرم افزاری) تعداد 20 ریپل از موجودی شما کسر میشه.
    20 ریپل برای فعالسازی آدرس ریپل شماست.

 3. سلام ..آیا تراست ولت به وریفای شدن نیاز دارد ؟؟؟تراست ولت چه مقدار جذب بیت کوین دارد ؟؟ایا تراست ولت باید آکیتو شود ؟؟؟

 4. سلام اقای جهاندیده.راستش من از کیف پول سخت افزاری بیتکوین به صرافی نوبیتکس انتقال دادم و کارمزد کم رو Low رو انتخاب کردم.در حال حاضر حدود دو هفته گذشته و در کیف پولم نشون میده که تراکنشم کانفرم نشده و انتقال هم صورت نگرفته..میخوام بدونم الان چی میشه؟میتونم کارمزد رو تغییر بدم؟اگه نشه کارمزد رو تغییر بدم تکلیف چیه؟تراکنشم تا کی کانفرم نشده میمونه؟به کیف پولم برمیگرده؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. باید صبر کنید تا تراکنش تایید بشه یا اینکه به کیف پول برگرده.
   کار خاصی دیگه ای از شما ساخته نیست.
   البته میتونید از سایتهایی با عنوان transaction accelerator که هم برای تسریع در تایید تراکنش استفاده کنید ولی هزینه بالایی میگیرن.

   1. سلام وقت بخیر
    آقای جهاندیده من چند روز پیش 0.0026 بیتکویین از WMFA خریدم با کم ترین کارمزد پول هم از حساب من کسر شد ولی هنوز وارد ولت بلاک چین من نشده. میخواستم بدونم آیا ممکنه اصلا بیتکوین ها به من داده نشه یا اینکه آدرس ولت من تایید نشده و نیاد؟

 5. سلام
  من میخواستم بدونم اگر بخوام مقداری بیت کوین توسط صرافی تبدیل به دلار (یا ریال) کنم باید 2 بار کارمزد پرداخت کنم یا 1 بار؟
  1 بار وقتی از کیف پول بلک چین به صرافی منتقل می کنم و 1 بار هم برای تبدیلش به ریال؟
  کلا چند درصد میشه؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. بله یه کارمزد تراکنش هست که موقع ارسال کیف پول به صرافی میپردازید
   یه کارمزد هم صرافی برمیداره که در صرافی ها متغیره و باید در سایت صرافی مدنظرتون ببینید چقدره.

 6. سلام . من می خواستم از کیف پول بی تی سی به نو بیتکس بیت کوین منقل کنم.

  کارمزد انتقالش خیلی بالاست تقریبا ۲۵ درصد مبلغ بیت کوینه. راهی هست که کارمزدش رو کم کنم؟؟
  .
  برای .003. تقریبا ۰.۰۰۰۷ بیت کوین میکنه

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. این روزها کارمزد تراکنش بیتکوین بالا رفته و متاسفانه راه کاربردی برای کم کردنش نیست.

 7. سلام
  من کارمزد تراکنش را خیلی پایین انتخاب کردم و الان حدود سه روزه ک تایید نشده ؟چیکار میتونم بکنم ک یا تایید بشه یا ب والت خودم برگرده
  ممنون میشم توضیح بدین

  1. ی سوال تو روخدا جواب بدین اگر من ارز دیجیتال بایت و بخوام بگیرم اشتباها آدرس دوج کوین و داده باشم خطا نمیده فک کنم اشتباه آدرس زدم

   1. سلام، بستگی به کیف پول ارسال کننده داره ولی معمولا خطا میده.

 8. سلام.
  من 0.000083 بیت کوین توی والت بلاک چین دارم که شده 4.3 دلار.
  میخوام SEND کنم اما هرچی سعی میکنم قبول نمیکنه مبلغ رو پایین هم میارم اما قبول نمیکنه
  مشکل از کجاست؟ کارمزد انتقال بالاتر از بیت کویینی هست که من تو والت دارم؟؟!!!
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. کارمزد تراکنش بیتکوین خیلی بیشتر از این مبلغ هست بنابراین عملا در حال حاضر امکان جابجایی چنین مبالغی وجود نداره.

   1. سلام ببخشید مزاحم میشم. 4 روز پیش صاحب صرافی که واسه بنده کیف پول تراست ولت باز کرده بودند، مقداری ارز استللار رو جهت چنج با ارز دیگه بحساب خودشون فرستادن تا بعد انتقال چنج کنند و تو کیف پول بنده بریزن ولی تا امروز به حسابشون منتقل نشده. تکلیف چیه؟

   2. برای ۱۶۶۰ دلار تقریبا ۳۵۰ دلار کارمزد کم می کنه. خیلی زیاده به نظرتون چیکار کنم؟؟

    1. تنها راه اینه در زمانهای دیگه امتحان کنید شاید کارمزد پایین‌تر باشه. در ساعات دیگه شبانه روز تست کنید.

 9. سلام
  من هزار ساتوشی به کیف پول بلکچین انتقال دادم میخام به یه حساب دیگه انتقال بدم از کیف پولم ولی نمیشه یه نوشته قرمز رنگ انگلیسی میاد میشه بگین مشکل از چیه؟
  یه جا خوندم که کیف پول بلکچین هنگام انتقال بیت کوین کسر میکنه یعنی از منم ساتوشی کم میکنه که نمیتونم انتقال بدم؟!
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام وقت بخیر، فعلا کارمزد تراکنش اونقدر بالاست که عملا امکان جابجایی مبالغ کمی مثل 1000 ساتوشی وجود نداره.

 10. سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم که برای تایید تراکنش ۱۰۰ واحد بیت کوین به طور متوسط چقدر طول می کشه؟ممنون

 11. ببخشیدهرمقداربیت کوین که انتقال بدیم ازطریق یک تراکنش، آیاکارمزدیکسان هست یابه تناسب حجم ارزکم یازیادمیشود؟

  1. کارمزد تفاوت چندانی نمیکنه و بخوایم به زبان ساده بگیم بستگی به وضعیت شبکه داره.

 12. باسلام امکان داره از بعضی صرافیهای سایت ارزاکس که رمز ارز رو ارزونتر می فروشند بخرم وبه اون صرافی که به مبلغ بالا می خره بفروشم

 13. سلام من مقداری بیت کوئین فروخترم ولی الان 24 ساعته کانفرم نشده ولی پول از حصابم کسر شده شمکل از کجاس میشه راهنماییم کنید از کیف پول بلاک چین هم استفاده میکنم

 14. سلام. با تشكر از شما به خاطر راهنمایی هاتون. مقداری تتر در شبکه ترون trc20 انتقال دادم قبلا دوساعته واریز میشد ولی اندفعه نیومده فعلا. دلیل چیه؟

 15. سلام وقت بخیر
  من از نوبیتکس تتر خریدم زدم به کیف پول تراست والتم عمیات موفق بود معمولا چقدر طول میکشه بشینه ب حساب کیف پولم؟
  با تشکر

 16. سلام من از بایننس ۴۵۰دلار به اتمیک با کمترین کارمزدی که بود انتقال دادم و ۲روزه نیومده احتمال داره اصلا نیاد آیا راهی برای تقویت شبکه هستusd coin انتقال دادم ممنون

 17. سلام
  ببخشید من حدود ۲۵ روزه از تراست ولت مبلغی بیت کوینو زدم برا رفیقم ولی هنوز حالت پندینگه و نرفته بعد این همه مدت به خاطر کارمزد خیلی پایین الان باید چی کار کنم تا کی صبر کنم دقیقا به هر کسی هم میگم نمیدونه و میگه صبر کن دیگه چقدر!

  1. برو تو گوگل بزن روش کمک و تسریع در فرایند تایید تراکنش در شبکه بلاکچین بیت‌کوین/ یه سری از سابت‌ها هستن که میری توش پول پرداخت میکنی و تراکنش رو تسریع میدن…مخصوص تراکنش‌هایی هست که به دلیل کارمزد پایین آنسند شدند و گیر کردند
   در غیر این صورت ممکنه تا دو ماه هم طول بکشه

 18. سلام من اط ریق تلگرام مقداری اتریوم زدم کانفرم تایید شده زده 30 روز طول میکشه منظورش 30 روزکاریه یا اسکم هست یا 45 رزو دقیقا چندروز طول میکشه یحسابم میاد.

 19. برای من میخاستن بیت کوین واریز کنن به بلاکچینم ارسال کرده عکسشم فرستاده
  فقط میگ مالیات ان را پرداخت کنید به حساب بلاکچین تون بیاد
  مالیات بیت کوین به ایمیلم ارسال شدع ۱۴۰۰ دلاره
  من الان پرداخت کنم یا .. نکنم .

  . راهنمایی کنید مرسی از شما

  1. دوست عزیز این پیام‌ها و پیشنهادات کلاهبرداریه، توجه نکنید و هیچ چیز ارسال نکنید.

   1. سلام خسته نباشید من مقداری بیت کوین از طریق نوبیتکس به آدرسی انتقال داده ام ولی در لینک تراکنش جلوی آدرس کیف پول نو شته unsept و فعلا منتقل نشده این کار زمان میبره تا کاملا منتقل بشه؟؟

    1. سلام وقت بخیر، زمانش بستگی به کارمزی داره که تعیین کردید. فقط میتونید منتظر بمونید تا وضعیت تراکنش مشخص بشه.

     1. سلام من از بایننس ۴۵۰دلار به اتمیک با کمترین کارمزدی که بود انتقال دادم و ۲روزه نیومده احتمال داره اصلا نیاد آیا راهی برای تقویت شبکه هستusd coin انتقال دادم ممنون

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. مبلغ ثابتی نیست و تغییر میکنه. در زمان ارسال تراکنش، این کارمزد به شما نشون داده میشه.

 20. سلام جناب من دوروز پیش از کوینومی انتقال دادم به نوبیتکس ولی هنوز نرفته ،توی بلاکچین هم نگاه کرده زده mempool .خودم چون زیاد بلد نبودم تراکنش خیلی کم زدم حالا چجوری میتونم برشگردونم یا اینکه امکان داره چند روزه بره ؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. باید صبر کنید که یا تراکنش تایید بشه یا به کیف پول شما برگرده.

  2. سلام و درود.
   برای خرید بیت کوین هم باید این کارمزد انتقال پرداخت بشه یا خیر، این کارمزد انتقال فقط برای انتقال بیت کوین از یه والت به والت دیگه ست؟

   1. سلام وقت بخیر، خرید بیتکوین هم کارمزدهای خودشو داره که در صرافی‌ها متاسفانه.

 21. سلام من از کوینومی بیت انتقال دادم به بایننس الان یه روز گذشته ولی هنوز نرفته تو حساب بایننس.
  اگه میشه یه جوابی بدین هنوز باید صبر کنم اصلا انقددر سابقه نداشت

 22. ایا برای انتقال پول از بایننس به کیف پول و به صرافی داخلی بهتر نیست از BNB یا کوین خود بایننس استفاده کنیم (کانفر انی است) ؟؟ ایا در مقدار کارمزد فرقی میکند ؟

  1. برای واریز به بایننس؟ اگه کارمزد تراکنش پایین باشه اینم گزینه خوبیه.

   1. بیشتر برای واریز از بایننس به کیف پول مثل تراس و واریز به یک صرافی ایرانی که کلا کانفر انی دارد فقط ایا هر چه کانفر پایین باشد در کارمزد تغییری ایجاد میکند؟؟ یا فقط سرعت انتقال رو بالا می یبرد؟

    1. همونطور که اشاره کردم، اگه کارمزد پایین و سرعت تراکنش بالاست بله گزینه خوبیه. چون تست نکردم اطلاع دقیقی ندارم اما فکر نمیکنم در کارمزد تغییری ایجاد بشه.

 23. سلام اقا این هزینه از کجا کم میشه؟این هزینه انتقال رو از کجا کم میکنن؟به اندازه کمیسیونشون بیت برمیدارن؟ یا باید پول بریزیم به حسابشون؟ من متوجه نشدم

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی.
   کارمزد تراکنش از مبلغ ارسالی کسر میشه و بستگی به ارزی داره که میخواید بفرستید. بعضی ارزها و شبکه های کارمزدشون بالاتره و در زمان های مختلف هم فرق میکنه و رقم یکسانی نیست.
   بخوایم به زبان ساده بگیم:
   مبلغ ارسالی + کارمزد تراکنش = کل مبلغی که از کیف پول شما کسر میشه .

   1. سلام .
    همون مشکل آقای پوریا برای من هم اتفاق افتاد .
    دیروز برای تست مقدار 10 دلار بیت کوین از کیف پول لجر به بایننس انتقال دادم . کمسیونی که کسر کرد ۱۰.۳ دلار بود . یعنی کلا از کیف پولم 20.۳ دلار کسر کرد.
    یعنی با این حساب یک بیت کوین انتقال بدم باید یک بیت کوین هم برای کمسیون بدم . حتما من بلد نیستم . لطفا یه راهنمایی بفرمایید ؟

    1. سلام وقت بخیر دوست عزیز، مبلغ تراکنش بیتکوین درصدی نیست که هرچقد مقدار بیتکوین ارسالی بیشتر باشه شما هم به همون نسبت بخواید کارمزد بیشتری پرداخت کنید
     حتی اگه 1 بیتکوین هم میفرستادید بازهم تقریبا همین مقدار کارمزد کسر میشد

 24. سلام
  من دیروز ۱ لایت کوین از کیف پول تراست والتم منتقل کردم به حسابم در صرافی نوبیتکس تا بفروشم. اصلا به گزینه تعیین کارمزد دقت نکردم، چون همیشه روی حالت default کارمزد بود و من تغییرش نمیدادم، منتقل که میکردم به مدت حداکثر ده دیقه منتقل میشد، الان ۲۴ ساعت گذشته و نرسیده به حسابم…
  تعداد ۴۸۰ تا کانفرم خورده تا حالا، از کجا باید ببینم چند تا کانفرم دیگه مونده تا منتقل بشه؟
  بعد ایا ممکنه که به حسابم کلا منتقل نشه؟ در این حالت باید چیکار کنم؟

 25. سلام، ببخشید یه سوال دارم ، این کیف پول کاغذی که با کلیک کردن تصادفی روی کیبورو میسازیم و ادرس خصوصی و عمومی رو نهایتا میگیریم قابلیت اینو داره که مثلا بیت کوین بهش انتقال بدیم؟ منظورم اینه خودش به عنوان یه کیف پول تک ارزی میشه ازش استفاده کرد و بارها دریافت و پرداخت داشت؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   در مورد کیف پول کاغذی در این مطلب شرح دادیم:
   https://www.bourseiness.com/32950/bitcoin-paper-wallet
   بله میتونید به کیف پول کاغذی ارز رو ارسال و نگهداریش کنید . برای خارج کردن ارز از کیف پول کاغذی، باید کلید خصوصی رو به یه کیف پول نرم افزاری وارد کنید.

   1. ممنون از شما، اگه امکانش هست راجع به گزینه هایی که تو نوار سبز رنگ هست کامل توضیح بدین، البته چنتاش که معلومه ولی بقیه ش نه، یکیش همون رمز گذاری روی ادرس و انکریپت کردن و بقیه گزینه ها، اگه یه ویدئوی آموزشی راجع به این موضوع بسازین خیلی عالی میشه

     1. سلام
      من بصورت آزمایشی از صرافی آبان تتر به کیف پولم (تراست والت)یک مقدار بیتکوین انتقال دادم. ولی کارمزد خیلی بالا بود حدود ۳۸درصد. بعدش با روش انتقال دیگه کارمزد خیلی کمتر بود ولی یک کادر MEMO/Tag داشت که نمیدانم چطور تکمیل بشه. در این زمینه انتقال اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

 26. سلام وقت بخیر..ممنون از مطالب مفیدتون
  من خودم ماین میزنم و یه ماینتر s9j دارم
  برا من جالبکه مبلغ کارمزدی که نوشتینو دستگاه من 5 روز تمام طول میکشه دربیاره…
  پس بنظرم درصد خیلی کوچیکی از کارمزدها برا ماها میرسه..درسته؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   ماینرها به اندازه قدرت پردازششون پاداش میگیرن و هرچقدر قدرت پردازش بالاتر باشه میتونن درآمد بیشتری داشته باشن.
   اگه یه دستگاه داشته باشید طبیعتا بخش خیلی کمی از کارمزدها به شما میرسه.

   1. سلام.وقت بخیر
    ۲روزه که مقداری اتریوم رو انتقال دادم،اما هنوز مقصد اون رو دریافت نکرده.چقد زمان میبره؟

    1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
     اینقدر نباید طول بکشه، معمولا در چنددقیقه تراکنش های اتریوم تایید میشن.
     ممکنه موجودی کیف پول گیرنده آپدیت نشده. برخی کیف پول ها گزینه ای برای بروزرسانی کیف پول دارند.
     برخی دیگه که روی موبایل هستن رو مثل سایر اپلیکیشن‌ها رفرش میکنید تا موجودی رو ببینید.

 27. سلام
  وقت بخیر
  تاریخ 31/12/2020 مقدار 0.215بیت کوین را بە کیف پول از طریق سایت criptofree انتقال دادم،مقدار بیت کوین از حساب من کم شدە ولی بە حساب کیف پول واریز نشدە،در بخش توضیحات،میگە در انتظار تایید،در ضمن چون بار اولم بود،بدون در نظر گرفتن هزینە انتقال را زدم،آیا راهی هست تایید بشە یا بە حسابم برگردە؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید.

 28. سلام من آدرس ولت درست زدم ولی ممو یک رقم کم وارد کردم پول از حسابم کسر شده ولی به حسابم برنگشت به حساب طرف مقابل هم نشسته باید چیکار کنم

  1. جناب جهاندیده لطفا جواب انتقالی های تایید نشده رو هم بدین بنده پول رو باکمترین کارمزد ممکن کیف پول مایسلیوم فرستادم اما در قسمت تاریخچه انتقالات هم حتی تراکنشی که انجام دادم را نشون نمیده پول از حسابمم کم شده به بحساب کیف پول دیگم واریز نشده لطفا راهنمای کنید

   1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
    این سوالات جوابی نداره چون دست من نیست. شخص خودش هم باید زمان بذاره و حداقل یکم کامنت ها رو بخونه چون قبلا خیلی توضیح دادیم.
    تراکنش های تایید نشده فقط باید صبر کرد که یا تایید بشن یا به کیف پول ارسال کننده برگردن.

   2. سلام ببخشید مزاحم میشم. 4 روز پیش صاحب صرافی که واسه بنده کیف پول تراست ولت باز کرده بودند، مقداری ارز استللار رو جهت چنج با ارز دیگه بحساب خودشون فرستادن تا بعد انتقال چنج کنند و تو کیف پول بنده بریزن ولی تا امروز به حسابشون منتقل نشده. تکلیف چیه؟

 29. سلام جناب جهاندیده
  من از کیف پول تراست ولت بخوام ۰.۰۲ بیتکوین به کیف پول فرد دیگه ای انتقال بدم چقدر کارمزد داره ؟
  چون میخوام دقیقا به مقداری که برای انتقال و کارمزد نیاز دارم به کیف پول خودم واریز کنم .
  سوال دیگه ای هم که دارم اینه که بعد از انتقال،خود کیف پولم همون لحظه بهم txid رو میده یا باید از طریق دیگه ای بگیرم ؟

  1. سلام وقت بخیر
   کارمزد رقم ثابتی نیست. خود کیف پول، در زمان ارسال تراکنش رقم مناسب کارمزد رو به شما نمایش میده.

  2. باسلام امکان داره از بعضی صرافیهای سایت ارزاکس که رمز ارز رو ارزونتر می فروشند بخرم وبه اون صرافی که به مبلغ بالا می خره بفروشم

 30. سلام.
  شما راه حل یا api میشناسید که به کمک اون بتونم فروشگاه آنلاین راه اندازی کنم؟ بدنبال درگاه پرداخت بیت کوین هستم. امکان این موضوع است؟ چون برای گرفتن درگاه بانکی بین المللی و پی پل هزینه خیلی بالا است. جواب این سوال ممکنه بدرد خیلی ها بخوره

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   قبلا کوین پیمنت راهکاری برای ایجاد درگاه پرداخت بیت کوین رو سایت بود. میشد با وردپرس به راحتی محصول فروخت ولی این سایت دسترسی بدون احراز هویت رو بسته و ایرانی ها هم نمیتونن احراز هویت کنن.
   سایتهای دیگه هم هستن ولی هیچ کدوم با ایرانی ها کار نمیکنن.
   متاسفانه در حال حاضر راه حلی برای این موضوع سراغ ندارم.

   1. سلام من تقریبا ۸ ساعت پیش ۰/۰۰۲۷ بیتکویین خریدم و ۰/۰۰۰۱ کارمزد انتخاب کردم ولی هنوز وارد کیف پول من نشده. آیا ممکنه به دلیل پایین بودن کارمزد بیتکوین ها اصلا به من داده نشن؟

    1. سلام وقت بخیر، به دلیل کارمزد پایین اگه تراکنش تایید نشد مبلغ به کیف پول ارسال کننده برمیگرده.

 31. آقا برای هر بار جا به جا کردن یه ذره بین کوین باید چیزی حدود ۲۵۰ هزارتومن دستمزد پرداخت کرد…..این چه چیز جالبی توش هست آخه که حرفش همه جا پر شده.

  1. بله دوست گرامی و به همین خاطر هست که جابجایی مقادیر کم بیت‌کوین به صرفه نیست.

 32. سلام میخاستم بدونم از پنجا ملیون چقد کارمزد میگیرع تبدیلش کنم به بیت کوین بفرستمش به یه کیف پول دیگه ممنون میشم جواب بدین اقای جهاندیده

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   منظور شما اینه میخواید 50 میلیون بیت کوین بخرید؟ کارمزدش بستگی به صرافی داره.
   اگه از سایت نوبیتکس بخواید بخرید برای شروع 0.35 درصد کارمزد معامله کسر میشه
   اگه بخواید بیت کوین رو از سایت نوبیتکس خارج کنید و به کیف پول شخصی تون بفرستید، یه مقدار دیگه کارمزد برداشت وجود داره که در صفحه برداشت بیت کوین میتونید ببینید (الان 0.00035 بیت کوین کارمزد برداشته ولی شاید بعدا تغییر کنه)

   1. اگر از نوبیتکس جابجاش نکنیم ، چه اتفاقی میوفته ؟ یعنی نوبیتکس امن نیست یا کیف پول امن تره ؟

    1. برای نگهداری طولانی مدت، بهتره ارزها رو از صرافی (هر صرافی که باشه) به کیف پول شخصی انتقال بدید.

 33. سلام.مقداری بیت با کارمزد خیلی خیلی پایین توی viabtc انتقال دادم ولی بعد گذشت ۱۰ روز هنوز نه برش گردونده نه تاییدش کرده.انگار کاری نمیتونم بکنم و باید منتظر بمونم.نمیدونین حداکثر چقدر زمان میبره تا تکلیفم معلوم بشه و اینکه پولم و که نمیخورن؟

  1. سلام منم همچین اتفاقی برام افتاده قبلا به مبلغ کارمزد دقت نمیکردم امروز پرداخت رو که انجام دادم حتی در قسمت تاریخچه مقدار انتقالیم نشون نمیده چکار کنیم جناب جهاندیده واقعا پول زیادی هست چه اشتباهی کردم بخاطر چند دلار این کارو کردم

   1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. کاری از دست من یا کسی دیگه ساخته نیست و باید از سایت موردنظر پیگیری کنید.

 34. سلام من اول ماه میلادی تعداد دویست دلار به کیف پول کوینومی انتقال دادم ولی هنوز به کیف پولمدنیومدن چکار کنم؟؟

 35. سلام وقت بخیر ۳۰ساعته تراکنش بیت انجام دادم از ولت کوینومی به بایننس هنوز انجام نشده چکار کنم؟

 36. سلام وقت بخیر
  من اگه بخوام 1بیت کوین به کیف دیجیتالم انتقال بدم کارمز رو چقدرباید بزنم؟
  مثلا0.00000250؟یاغیره؟
  البته زمان مهم نیست واسه تراکنش 1هفته هم شد موردی نداره فقط نمیدونم چقد باید کارمز بزنم؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   در هنگام ارسال تراکنش دقت کنید، کیف پول شما کارمزد بهینه رو نمایش میده.

 37. سلام من از سایت getbtc.biz بیت کوین انتقال دادم به کیف پول بلاکچین و نوبیتکس ولی هیچکدوم انتقال نشدن چند روز باید صبر کنم چطوری هست لطفا راهنمایی کنید

 38. سلام. من بیت کوین خریدم از یه صرافی . بعداز 24 ساعت هنوز در مرحله ی pending transaction هست و داخل کیف پولم نمیشینه. صرافی میتونه کنسل کنه فرایند رو و دوباره با فی بالاتری resend کنه؟
  واقعا نمیدونم کی تراکنش تاید میشه
  لطفا راهنمایی کنین

  1. سلام وقت بخیر
   سایتهایی با عنوان transaction accelerator فعالیت میکنن که طبق گفته خودشون به تایید تراکنش ها سرعت میدن ولی هزینه شون خیلی بالاست .
   زمان تایید شدن مشخص نیست و بهتره صبر کنید.

 39. سلام
  وقت بخیر، ببخشید ممنونم میشم جوابم رو بدید. من به ولت دوستم سه مرتبه بیت کوین منتقل کردم، سری اول 2 دلار، بعد 38 بعد 270 دلار فقط براش دو دلار رفته، ولی 38 . 270 دلار تو ولتش ننشسته در صورتی که ولت من میگه بیت منتقل شده، ضمنا ولت دوستم مربوط به سایت نوبیتکس هستش، ولت من کوینمی

 40. سلام
  من مقداری بیت کوین به ولت دوستم منتبل کردم تقریبا 10 ساعت گذشته و هنوز ارسال نشده چطور میتونم ارسال رو کنسل کنم؟

 41. سلام آقای جهاندیده.من دوماه بیت از بلک چین استخراج کردم دوستام گفتند که باید تاییدیه بگیرم از سایت اونم انجام دادم و گفتند که باید پیام تاییدیه به ایمیلم ارسال بشه والان یک هفته میشه ولی هیچ تاییدیه ای نیومده باید چکار کنم

  1. سلام وقت بخیر
   کیف پول ساختید ولی ایمیل تایید نیومده؟ فکر میکنم میتونید در سایتش مجدد درخواست بزنید

   1. سلام وقت بخیر
    من دیروز کمی بیت کوین به ارزش ۵۰۰ دلار رو از کیف پول کوینومی ارسال کردم و کارمزد رو از قسمت custom روی یک تنظیم کردم.
    هنوز ارسال انجام نشده و الان توی قسمت تراکنش‌ها به صورت تایید نشده باقی مونده و مبلغ کارمزد رو 0.34 دلار نشون میده.
    به نظرتون چقدر طول می کشه انتقال انجام بشه؟
    احتمالش هست که میزان کارمزد خیلی پایینه و انتقال اصلا انجام نشه؟
    اگه انتقال انجام نشه بیت کوین دوباره بر میگرده کیف پولم یا کلا از دست میره؟

     1. باسلام.جناب من میخوام دستگاه بیت کوین بخرم تاکمک خرجی بشه برام.مبلغ مولم۴۵میلیون هستش استادبزرگوارشمابرادری درحق من بکنیدچه نوع وازکجاتهیه کنم. ********* ازشهرتبریز

     2. سلام وقت بخیر دوست گرامی
      اول تحقیق کنید بعد سراغ این کارها بیاید. برای کسی که اطلاعاتش کمه فوق العاده ریسک داره.
      من تجربه ای در زمینه استخراج ارز ندارم.

 42. سلام مقداری اتریوم از بایننس انتقال دادم به مای اتر ولت ولی اشتباهی نوع انتقال را بایننس چاین انتخاب کردم و چون اتروالت آن را پشتیبانی نمیکند اتریومم واریز نشده کسی میتونه کمک کنه که چه کاری میشه کرد

  1. سلام، به احتمال قوی مبلغ ارسال شده به بایننس برمیگرده.
   اگر برنگشت با پشتیبانی بایننس تماس بگیرید

   1. سلام وقتتون بخیر . از نوبیتکس اتریوم انتقال دادم به ولت واسه تست و برای 2 میلیون تومان 250 هزار کارمزد کم کرد ولی یک دقیقه ای امد از چه قسمتی باید کارمزد کم تعیین کنم و اگه مبلغ 100 میلیون هم انتقال بدم براساس همون دومیلیون کارمزدمیگیره یا هر چی مبلغ بالاتر باشه کارمزد کمتره لطفا راهنمایی کنید به چه صورت داخل ولت کارمزد پایین انتخاب کنم حالا اصلا یک هفته زمان ببره ممنونم 🙏🌷

    1. سلام وقت بخیر
     کارمزد برداشتی که نوبیتکس کسر میکنه متناسب با مقدار برداشت نیست.
     چه بخواید به اندازه 200 میلیون تومن ارز دیجیتال برداشت کنید و چه 2 میلیون، کارمزدی که نمایش داده شده از مقداری که درخواست میزنید کسر میشه.

 43. سلام
  خسته نباشيد
  مقداري بيت كويين داشتم از كيف پول كوينومي قسمت changelly بيت كويين با تتر چنچ كردم با كارمزد كه خيلي پايين تو قسمت costom الان هنوز چند روزه انتقال پيدا نكرده
  چيكار بايد كرد
  اگر به خاطر كارمزد پايين تراكنش انجام نشه ايا پول بر ميگرده به كيف پول و چه راههاي وجود داره
  راه پيگيري داره
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   اگه کارمزد پایین باشه، فقط میتونید منتظر باشید
   بعد از چند روز یا تبدیل انجام میشه یا برمیگیرده به کیف پول.

 44. سلام روزتون بخیر
  من امروز اولین خریدم رو با مبلغ حداقل انجام دادم ولی با کارمزد BTC زدم که هزینه اش زیاد شد لطفا تفاوت نوع کارمزدها رو توضیح میدهید. ممنون

 45. سلام خسته نباشید ببخشید زمان برای تاییدیه خرید بیت کوین از بلاک چین چقدر است؟ تا زمانی که به والت مقصد واریز بشه چقدر طول میکشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   در حالت معمول و با کارمزد متوسط، حدود 30 دقیقه طول میکشه

 46. سلام من الان از کسی یک‌بیت کوین بخوام بخرم و بزنه به حساب ولتم چقد بعدش تو حسابم میاد؟و قابل برگشته یا خیر؟

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از انجام تراکنش، حدود 30 دقیقه طول میکشه تا تراکنش تایید و در کیف پول نمایش داده بشه
   بستگی به کارمزد تراکنش هم داره و اگه کارمزد خیلی پایینی ثبت بشه ممکنه تا چندروز طول بکشه!
   تراکنشهای بیت کوین وقتی تایید شدن قابل برگشت نیستن.

 47. سلام جناب مهندس بنده تراکنشی از یک سایت دارم که حدود ۵روز میباشد که در حال پندینق میباشد آیا این عادی است؟یا مسئله ای پیش آمده در ضمن از کجا میتوان پیگیر شد؟ چون قبلا در یک روز واریز میشد ولی حالا در پندینق مانده لطفا راهنمایی فرمایید متشکرم

  1. سلام وقت بخیر
   برخی اوقات به دلیل کارمزد تراکنش پایینی که در هنگام ارسال ثبت کردند، تایید تراکنش چندین روز طول میکشه. تنها راهش اینه منتظر باشید که یا تراکنش تایید بشه یا به کیف پول ارسال کننده برگرده.

 48. سلام
  ببخشید من میخوام از حساب تراست والتم به حساب کو کوینم ارز تتر ارسال کنم و 10 تتر سپرده دارم و 8 تترشو انتخاب کردم تا با کارمزد بشه تقریبا 10 دلار اما در اخر مینویسه insufficient eth to cover network fee
  هرچقدر تتر انتخاب میکنم همینو مینویسه

  1. سلام وقت بخیر
   باید مقداری اتر (ETH) در کیف پول داشته باشید تا به عنوان کارمزد تراکنش استفاده بشه.

 49. سلام یه سوال خیلی واجب داشتم ممنون میشم جواب بدید.هزینه کارمزد انتقال شبکه بیت کوین بر عهده خریدار هست یا فروشنده؟

  1. سلام وقت بخیر
   ارسال کننده تراکنش بیت کوین، کارمزد رو پرداخت میکنه.

 50. سلام وقت بخير
  من در مورد ولت بلاك چين سوال دارم ممنون ميشم راهنماييم كنيد
  بايد بيت كوين معادل ١٠ دلار براي كسي واريز كنم كه انجام دادم اما به ولت گيرنده نرسيده
  براي تبادل اين مبلغ چه مقدار كارمزد بزنم كه سريع انجام بشه؟؟؟؟؟؟؟
  خيلي عجله دارم ممنون ميشم پاسخ بديد

  1. سلام، وقت بخیر
   خود ولت کارمزد بهینه رو به شما نشون میده.
   کارمزد یه رقم ثابت نیست و در زمان های مختلف تغییر میکنه.

 51. سلام عرض میکنم بزرگوار و خسته نباشید خدمت شما
  بنده در ازای صد هزار واحد بیت کوئین به ارزش روز بنام فروشنده بیت کوئین انتقال یورو انجام داده ام اما امروز یکی از دوستان اعلام کرد که روزانه بیشتر از 5واحد به ولد شما قابل انتقال نیست
  خواستم راهنمایی کنید چطور میشود من این انتقال را انجام بدهم و چنانچه خودم بخواهم پس از انتقال بنام خودم بیت خودم را بفروشم در چه پارتهایی میتوانم انتقال بده

 52. سلام خسته نباشین
  من از سایت getbitcoin.to بیت کوین استخراج کردم و برداشت کردم ولی چندروزه انتظار زده چیکار باید بکنم ادرس هم درست وارد کردم ممنون میشم کمک کنید

  1. سلام آقای amri منم دقیقا این مشکل رو دارم اما فکر کنم باید 5 الی 6 روز صبر کنید منم مثل شما برداشت کردم از این شایت اما هنوز به کیف پولم نیمده

  2. سلام ببخشید منم همین مشکل رو دارم اگر شما یا هر کسی که توی این سایت کار میکنه برداشت داشت که واریز شده به کیف به ما اطلاع بده این آدرس ایمیلم majidakbari608@gmail.com

  3. این سایت اسکم هست و اصلا واریزی نداره
   تنها برای گول زدن افراد برای خرید پنل هاشون هست
   مثلا یک پنل داره نوشته 0.6 بیت کوین به ما بدید ما روزی 0.3 بیت به شما میدیم!
   دیگه تابلوئه کلاهبرداریه و سمت اینگونه سایت ها نرید

 53. سلام
  برای انتقال ارز دیجیتال مثل اتریوم به حسابمون در یک صرافی چیکار باید بکنیم؟

 54. بنام خداوند منان:باعرض سلام خدمت سروران گرامی ومخصوصا جناب آقای جهاندیده!آقای جهاندیده بنده مدتی است که بیت کویین واتریوم از چند سایت استخراج میکنم ومبلغی هم از بیت کویین واتریوم را از سایت برداشت کرده وبه کیف پولهایم واریز نمودم البته سوالی از محضرتان دارم شاید دویا سه مورد از مشکلی که مواجه شده ام باشد از طرفی مدتی هم در سایتهای فارکس وباینری فعالیت دارم وبعنوان کاربر دوصرافی میباشم چندی قبل خواستم اتریوم خودرا به صرافی متبوعه ام بفروشم که عملیات مقدماتی را انجام دادم وصرافی آدرس کیف پول خودرا یه بنده نمایان کرد تا اتریوم را به کیف پول ایشان واریز وسپس مدرک واریزی را به آنها ارسال کنم تا پول ریالی بنده را به حسابم واریز کند متاسفانه ازآنجاییکه بنده نهوه انتقال ورسید گیری را بلد نبودم ناچار از فروش منصزف شدم واز آن موقع تابحال جهت یاد گیری نهوه واریزی وهمچنین اطلاع از موجودی کیف پول تمام سایتها ازجمله سایت شما را نیز زیرورو کردم البته بعضی از سایتها مطالبی به همین منظور در سایت قرار داده بودند که بدلیل برخی نواقصات وغیره قابل فهم واستفاده برای افرادی مثل بنده که زیر دیپلم بوده وهمچنین حدود چهل سال قبل ترک تحصیل کرده! نمیباشد لذا از محضر عالی تقاضا دارم باتوجه به شرایط بنده وازطرفی اینکه اینجانب در رابطه با کامپیوتر خود ساخته میباشم واز هیچ شخصی جهت یاد گیری کمک نگرفته ام بنابراین تنها امید بنده درجهت یادگیری نحوه انتقال ارزهااز کیف پولی به کیف پول دیگر وهمچنین اطلاع از مودی داخل کیف پول خود واخذ رسید اول خدای متعال وبعد جنابعالی میباشید امید دارم که بدون خرده گیری از بنده ارشاد ئراهنایی لازم را عنایت فرمایید.به امید سرافرازی وپیروزی جنابعالی استدعا دارم خواسته بنده را تقبل فرمایند

  1. سلام وقت بخیر
   نحوه کار با کیف پولی که ازش استفاده میکنید رو جستجو کنید
   مثلا اگر از کیف پول coinomi استفاده میکنید در گوگل بگردید : نحوه کار با کیف پول coinomi
   در کیف پول ها کار دریافت با کلیک روی دکمه Receive انجام میگیره که به شما آدرس کیف پول رو میده
   ارسال هم که با کلیک روی دکمه Send هست که آدرس گیرنده و مقدار رو وارد میکنید و ارسال رو انجام میدید

   1. سلام آقای جهاندیده
    میتوان تتر از نوبیتکس خرید
    و سپس منتقل کرد به بایننس ودر آنجا فعالیت کرد
    آیا یک ایرانی که در مثلاآلمان زندگی میکند و کردیت کارت دارد و میخواهد از طریق بایننس فعالیت کند
    محدودیت دارد صرفا چون ایرانی است، وممکن است پولش بلاک شود؟ ممنونم

    1. سلام وقت بخیر
     بله میتونید از نوبیتکس تتر بخرید و برای معامله به بایننس منتقل کنید
     در مورد سوال دوم، دقیقا نمیدونم قوانین بایننس در این مورد چطوریه. بهتره از پشتیبانی بایننس این سوال رو بپرسید.

    2. سلام من حدود یک میلیون تومان از کیف پول بیت کوین صرافی نوبیتکس به بایننس انتقال دادم و حدودا 30 درصد از من کارمزد کم کرده حدود 300 هزار تومان به نطرتون معقول و منطقی هست ولی وقتی که از کیف پولهایی مثل کوینومی یا ترست ولت بیت کوین انتقال دادم به صرافی نوبیتکس خیلی کم بوده این کارمزدها حدود 20 یا 30 هزار ممنون میشم اگر جواب بدید

     1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. کارمزدی که صرافی ها برمیدارند معمولا بیشتر از کارمزد تراکنش هست.
      متاسفانه جابجا کردن مبالغ پایین بیتکوین (به دلیل کارمزد زیاد شبکه) به صرفه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

مروری بر سایت کوین چکاپ (CoinCheckup)

سال ۲۰۱۷، سایت کوین چکاپ (coincheckup.com) با هدف شفاف‌سازی و آسان‌ترکردن مطالعه روی ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شد و مورد استقبال عمومی افراد بسیاری از جامعه ارزهای دیجیتال قرار گرفت. این…
بیشتر بخوانید

بررسی سایت وات تو ماین (WhatToMine)

اگر به‌عنوان یک ماینر هنوز از سوددهی کوینی که قرار است استخراج کنید، مطمئن نیستید یا هنوز نمی‌دانید که استخراج کدام کوین بیشترین بازده را ایجاد می‌کند، می‌توانید سری به…
بیشتر بخوانید

روش بازیابی ارز دیجیتال ارسال شده به شبکه BEP20

مدتی است برخی از افراد به دلیل ارسال اشتباه برخی کوین‌ها و توکن‌ها از صرافی‌هایی مانند بایننس به شبکه BEP20 دچار سردرگمی شده‌اند. اگر ارزهایی مانند اتریوم، بیت‌کوین، لایت‌کوین و……
بیشتر بخوانید