خانه - استیک ارزهای دیجیتال - همه چیز درباره فریز یا استیک ترون (TRX)

همه چیز درباره فریز یا استیک ترون (TRX)

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
استیک ترون

فریز یا استیک ترون اساساً به معنای نگهداری توکن‌های ترون در یک کیف پول ترون متصل به بلاکچین ترون برای مدت مشخصی است.

با نگهداری توکن‌های ترون در کیف پولتان در واقع به این بلاکچین اجازه می‌دهید از توکن‌های شما برای تسهیل تراکنش‌ها و عملیات کلی در شبکه بلاکچین ترون استفاده کند.

در ازای این مشارکت در شبکه، مقداری پاداش دریافت می‌کنید.

آشنایی با نحوه استیکینگ توکن مسلماً سودآور است. در این مقاله با توکن‌های ترون و همچنین آنچه باید در فریز یا استیک ترون انتظار داشته باشید آشنا خواهیم شد.

نکات کلیدی

 • قفل کردن یا استیک ترون به معنای نگهداری توکن‌های ترون در یک کیف پول متصل به بلاکچین ترون برای مدت مشخصی است.
 • استیکینگ از طریق صرافی ارز دیجیتال ساده‌ترین راه برای کسب درآمد در قفل کردن ترون است.
 • فریز ترون از طریق اعتبارسنج‌ها به دارندگان توکن امکان کسب انرژی که یک نیاز اساسی برای اجرای قراردادهای هوشمند است را می‌دهد.
 • استیکینگ لیکوید (Staking Liquid) می‌تواند میزان پاداش استیک را به طور چشمگیری افزایش دهد.

استیک ترون چیست؟

فریز کردن یا استیکینگ ترون شامل سپردن اختیار توکن‌های ترون به یک نماینده ارشد (Super Representative) است.

نماینده ارشد در شبکه ترون معادل نود اعتبارسنج در بلاکچین‌های دیگر است که مسئول جمع‌آوری و تائید بلوک‌ها در شبکه بلاکچین ترون است.

فرآیند فریز یا استیک ترون شامل رأی دادن به یک یا چند نماینده ارشد است که در ازای اعتبارسنجی بلوک‌ها پاداش دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه استیکینگ کنیم؟ راهنمای استیک ارزهای دیجیتال

قفل کردن ترون
استیکینگ توکن ترون

نودها همچنین در ازای رأی دادن در مورد پیشنهادات شبکه پاداش دریافت می‌کنند. نمایندگان ارشد بخشی از پاداش‌ها را به استیک کنندگان ترون که به نود آن‌ها رأی داده‌اند می‌دهند.

در فرایند استیک TRX، می‌توانید هم پاداش اعتبارسنجی و هم پاداش رأی‌دهی کسب کنید، اما اگر نماینده‌ای که به او رأی می‌دهید رأی کافی برای تبدیل شدن به نماینده ارشد را کسب نکند، فقط پاداش رأی‌دهی دریافت خواهید کرد.

این ساختار واگذاری توکن‌ها مکانیسم اجماع اثبات سهام نمایندگی‌شده (DPoS) نامیده می‌شود. با استیکینگ، توکن‌های ترون خود را به نماینده(های) ارشد واگذار می‌کنید.

هدف دارندگان توکن از استیک TRX علاوه بر دریافت سود (اغلب حدود 4.5 درصد)، دریافت انرژی (Energy) و پهنای باند (Bandwidth) است که دو عنصر کلیدی در بلاکچین ترون هستند.

دارندگان علاوه بر کسب پاداش، می‌توانند با استیک کردن ترون یکی از این دو عنصر را دریافت کنند.

 • انرژی (Energy): برای اجرای قراردادهای هوشمند در بلاکچین ترون به انرژی نیاز دارید. با استیکینگ در ترون می‌توانید این انرژی را به دست بیاورید.
 • پهنای باند (Bandwidth): از پهنای باند برای انجام تراکنش‌های روزمره مانند انتقال TRX از یک آدرس به آدرس دیگر استفاده می‌شود.

کسب سود تنها یکی از دلایل کاربران فعال در اکوسیستم ترون برای استیک ترون است. با قفل کردن ترون منابع اضافی دریافت می‌کنید که به وسیله آن‌ها می‌توانید کارهای بیشتری در شبکه ترون انجام دهید.

به عنوان مثال، اگر کیف پولتان را با توکن‌های ترون شارژ کرده و توکن‌ها را استیک کنید، به طور خودکار در کیف پولتان انرژی دریافت می‌کنید، در نتیجه می‌توانید بلافاصله ترون را به کیف پول دیگری ارسال کنید.

اما کیف پول‌های جدید فاقد انرژی هستند و بدون ایجاد ذخایر انرژی در آن‌ها نمی‌توانید قراردادهای هوشمند را اجرا کنید.

از نظر فنی، شما برای دریافت انرژی یا پهنای باند باید توکن‌های ترون را «فریز» کنید. اما فریز کردن توکن‌ها به شما قدرت رأی می‌دهد تا بتوانید با استیکینگ، توکن‌های ترون بیشتری دریافت کنید.

نحوه استیک ترون

بسیاری از مطالبی که در بخش قبل در مورد پاداش ذکر کردیم مربوط به سپردن توکن‌های ترون به یک اعتبارسنج به نام نماینده ارشد در شبکه ترون است.

اما استیکینگ نمایندگی‌شده یا محول‌شده از طریق نمایندگان ارشد تنها یکی از راه‌های کسب سود از استیک کردن ترون است.

در واقع چهار راه برای استیکینگ ترون وجود دارد که هر کدام شرایط خاص و سوددهی متفاوتی دارند:

 • استیک ترون از طریق صرافی متمرکز: تعداد کمی از صرافی‌های ارز دیجیتال مانند Uphold و Binance امکان استیک ترون را فراهم کرده‌اند. در این روش لازم نیست با بسیاری از پیچیدگی‌های استیکینگ سروکله بزنید اما مجبورید به صرافی اعتماد کنید و سرمایه خود را به آن‌ها بسپارید.
 • واگذاری مستقیم به اعتبارسنج‌ها: در روش محول کردن توکن‌ها به نماینده ارشد، می‌توانید توکن‌های TRX خود را در کیف پول خودتان نگه دارید. با این حال، باید در رأی دادن شرکت کنید و ممکن است نیاز باشد که به صورت دستی پاداش استیک ترون را درخواست کنید.
 • لیکوید استیکینگ ترون (Liquid staking): در روش لیکوید استیکینگ، شما توکن‌ها ترون خود را با معادل آن به صورت یک توکن استیک شده مبادله می‌کنید. این روش به شما امکان می‌دهد از ارزش توکن‌های ترون خودتان استفاده کنید؛ این امکان در صورت قفل کردن توکن‌هایتان در صرافی یا سپردن آن به نماینده ارشد وجود ندارد.
 • اجرا کردن نود اعتبارسنج خودتان: کاربرانی که دانش فنی کافی دارند همچنین می‌توانند درخواست کنند تبدیل به نود اعتبارسنج شوند. برای تبدیل شدن به نود در شبکه ترون فقط به 9999 توکن ترون (و کمی دانش فنی) نیاز است.

نحوه استیک ترون در لجر لایو (Ledger Live)

راه‌های مختلفی برای استیکینگ ترون (TRX) وجود دارد. اما برخی از روش‌ها نسبت به سایرین امکانات و خدمات بهتری به دارندگان ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند.

استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری در مقایسه کیف پول‌های نرم افزاری مزایای قابل توجهی دارد که مهم‌ترین آن‌ها امنیت است.

کیف پول‌های سخت افزاری یا سرد نسبت به کیف پول‌های نرم افزاری یا گرم امنیت بیشتر و احتمال هک شدن کمتری دارند.

بیشتر بخوانید: تفاوت کیف پول سرد و گرم در ارزهای دیجیتال چیست؟

برای استیک TRX در کیف پول سخت افزاری لجر، باید این کیف پول را خریداری کنید سپس ارزهای دیجیتال از جمله توکن‌های ترون را در آن ذخیره کنید.

پس از وصل کردن لجر نانو (Ledger nano) به کامپیوتر، می‌توانید نرم افزار Ledger live را دانلود کنید تا امکان دسترسی به همه ارزهای دیجیتال از جمله ترون را پیدا کنید.

با استفاده از این نرم افزار می‌توانید کارهای مختلف مرتبط با ارزهای دیجیتال مانند استیکینگ را انجام دهید و پاداش‌های آن را دریافت کنید.

با استفاده از Ledger live می‌توانید توکن‌های ترون خود را به آدرس جدیدتان انتقال دهید. با این حال، اگر بخواهید ترون بخرید، می‌توانید این کار را از طریق Ledger live انجام دهید.

در Ledger Live می‌توانید توکن‌های ترون خود را فریز کنید تا پهنای باند بیشتر و همچنین پاداش استیکینگ دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: بررسی کیف پول لجر نانو اس (Ledger nano s) + آموزش کار

در زیر راهنمای گام به گام نحوه استیک TRX در لجر لایو را مشاهده می‌کنید:

مرحله 1. با افزودن برنامه ترون به لجر لایو خود، توکن‌های ترون را به حساب لجرتان اضافه کنید. به یاد داشته باشید که حتماً از نسخه 0.1.6 یا بالاتر برنامه استفاده کنید.

حالا بر روی قسمت Manager که در نوار کناری سمت چپ قرار دارد کلیک کنید.

مرحله 1
بخش مدیریت حساب‌های در لجر لایو

مرحله 2. برای افزودن ترون به Ledger live بر روی تب add accounts کلیک کنید. در اینجا، روی گزینه «Tron» کلیک کنید.

مرحله 2
اضافه کردن ترون به لجر لایو

مرحله 3. حالا حساب کیف پول ترون خود را در یک کیف پول سخت افزاری لجر ایجاد کنید. با ایجاد حساب کاربری می‌توانید به آدرس ترون کیف پولتان دسترسی داشته باشید.

مرحله 4. در مرحله بعد، برنامه ترون را در یک کیف پول لجر باز کنید. اکنون روی دکمه سبز رنگ با مضمون «Sign In» کلیک کنید.

آدرس نشان داده شده را کپی کنید و سپس باید توکن‌های TRX و ERC10 خود را از کیف پول صرافی یا اگر کیف پول‌های دیگری دارید به این کیف پول واریز کنید.

مرحله 5. پس از دریافت کوین‌های TRX، بر روی بخش Earn Rewards در صفحه حساب ترون خود کلیک کنید.

مرحله 5
انتخاب بخش دریافت پاداش

مرحله 6. سپس یک پنجره حاوی اطلاعات توجیهی برایتان باز می‌شود که باید آن را بخوانید. بعد از خواندن و متوجه شدن اطلاعات روی گزینه «Continue» کلیک کنید و انرژی و پهنای باند خود را انتخاب کنید.

امتیازهای پهنای باند با امتیازهای انرژی متفاوت است.

از امتیازهای انرژی برای اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود، در حالی که از امتیازهای پهنای باند برای انجام تراکنش‌ها در اکوسیستم بدون پرداخت کارمزد در قالب توکن‌های ترون استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که برای انجام هر تراکنشی که شامل توکن‌های TRC20 است، به امتیاز انرژی کافی نیاز دارید که در غیر این صورت توکن‌های ترون شما مصرف می‌شوند.

مرحله 6
تایید اطلاعات

مرحله 7. در نهایت، تعداد توکن‌های TRX را که می‌خواهید فریز کنید، مشخص کنید. اساساً با قفل کردن توکن‌های بیشتر می‌توانید بیشتر رأی دهید و در ازای آن پاداش بیشتری دریافت می‌کنید.

نکته: در صورت استیک کردن ترون، توکن‌های فریز شده را حداقل به مدت سه روز نمی‌توانید جابه‌جا کنید.

مرحله 7
تعداد توکن ها

مرحله 8. بر روی Continue کلیک کنید. در مرحله بعد، فرایند فریز کردن را در برنامه لجر تائید کنید.

در این مرحله می‌توانید با انتخاب گزینه Accept، عملیات را پذیرفته و ادامه دهید یا با زدن گزینه Reject همه چیز را لغو کنید.

مرحله 8
تایید فرایند در لجر

مرحله 9. گزینه سبز «Vote» را انتخاب کنید. پس از انتخاب یک کاندید روی دکمه سیاه «Vote» کلیک کنید. مقدار رأی خود را برای این نود انتخاب کنید و دوباره دکمه «Vote» را فشار دهید.

گزینه «Confirm to Vote» را انتخاب کنید. حالا می‌توانید از پاداش‌های استیکینگ توکن‌های ترون در نرم افزار لجر لایو بهره‌مند شوید.

رای دادن
رای دادن

نحوه فریز ترون در بایننس

برای استیک ترون در بایننس باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد حساب کاربریتان در صرافی بایننس شوید.
 • در نوار منوی بالا، روی گزینه staking کلیک کنید.
 • در یک پنجره جدید فهرست کامل ارزهای دیجیتال با جزئیات مربوط به پاداش‌های استیکینگ آن‌ها به نمایش در می‌آید.
لیست ارزها در بایننس
فهرست ارزهای دیجیتال با پاداش استیکینگ آن‌ها
 • در مرحله بعدی، ارز دیجیتال مورد نظر، در اینجا ترون، را از کیف پول بایننس خود یا کیف پول‌های دیگر واریز کنید.
 • پس از واریز، کیف پول بایننس شما آماده استیک ترون می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای گام به گام استیکینگ در بایننس

نحوه استیک ترون در ترون ولت (TronWallet)

اگر می‌خواهید ترون را در کیف پول TronWallet استیک کنید، باید حداقل یک توکن TRX در این کیف پول موبایلی داشته باشید. همین!

پس از آن باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • کیف پول ترون ولت خود را باز کنید.
 • به منوی استیکینگ بروید، سپس تعداد کل توکن‌هایی را که می‌خواهید استیک کنید را انتخاب کرده و فرآیند استیک ترون را تائید کنید.
 • به ازای استیک هر TRX، شما یک ترون پاور (انرژی) دریافت خواهید کرد. برای کسب پاداش استیکینگ، باید حتماً به یک نماینده ارشد رأی دهید.
 • پس از مشاهده پیغام «successful» از طرف برنامه، یک بار دیگر تراکنش استیکینگ خود را در دفتر کل بلاکچین تائید کنید.

نحوه استیک ترون در کیف پول رسمی ترون

برای این کار کافی است وارد کیف پول رسمی ترون در آدرس tronscan.org شوید.

در صورتی که کیف پول ایجاد کرده‌اید، می‌توانید از طریق گزینه IMPORT A WALLET و وارد کردن کلیدهای خصوصی، کیف پول قبلی خود را بارگذاری کنید.

در صورتی که توکن ترون ندارید می‌توانید پس با خرید این ارز و سپس ارسال آن به کیف پول رسمی ترون، فرآیند فریز ترون را آغاز کنید.

سپس برای فریز ترون، در صفحه اول کیف پول خود به بخش TRONPower بروید و روی دکمه FREEZE کلیک کنید (مطابق تصویر زیر):

صفحه کیف پول ترون
صفحه کیف پول ترون

پس از کلیک روی دکمه FREEZE، پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود. در این پنجره امکان وارد کردن آدرس، مقدار و انتخاب گزینه پهنای باند یا انرژی را خواهید داشت.

در این پنجره امکان وارد کردن آدرس، مقدار و انتخاب گزینه دریافت پهنای باند یا انرژی را خواهید داشت.

استیک ترون در کیف پول رسمی ترون
وارد کردن آدرس

در فیلد آدرس گیرنده، آدرس کیف پول ترون خود را وارد کنید.

در فیلد TRX Amount مقدار توکن‌های ترون که قصد دارید فریز کنید را وارد کنید.

بین گزینه‌های Freeze TRX to gain bandwidth و Freeze TRX to gain Energy یک مورد را انتخاب کنید. اگر قصد اجرای قراردادهای هوشمند را ندارید، دلیلی وجود ندارد که گزینه Energy را انتخاب کنید.

تیک I confirm to freeze را بزنید و روی دکمه FREEZE کلیک کنید.

نکات مهم:

 • اگر فقط قصد ارسال و دریافت ترون را دارید، باید ترون را برای دریافت پهنای باند فریز کنید و منابع دیگر کاربردی برای شما نخواهند داشت.
 • حداقل مدت زمان فریز، 3 روز است و پس از حداقل 3 روز خودتان به صورت دستی می‌توانید توکن‌ها را Unfreeze کنید (از فریز خارج کنید).
 • برای انجام رایگان یک تراکنش در شبکه ترون معمولاً به 200 امتیاز پهنای باند نیاز است.

مقدار پاداش استیکینگ در بلاکچین ترون

توکن‌های ترون را می‌توانید در چند کیف پول از جمله کیف پول Guarda، اتمیک والت و متامسک و حتی تراست والت فریز یا استیک کنید.

با این حال، هیچ تفاوتی در اصل سازوکار استیکینگ در این پلتفرم‌ها وجود ندارد و همه این کیف پول‌ها به شبکه ترون وصل می‌شوند.

علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال بر اساس مقدار توکنی که استیک می‌کنند پاداش بلوک دریافت می‌کنند.

به گزارش لجر، در حال حاضر میانگین سالانه بازده استیک ترون حدود 7 درصد از کل توکن‌های فریز شده است.

این فرآیند، دارندگان ارزهای دیجیتال را تشویق می‌کند تا به جای بیکار رها کردن توکن‌های خود، آن را استیک کرده و درآمد جانبی کسب کنند.

مزایای استیک ترون

در ادامه به مزایایی که استیک ترون دارد می‌پردازیم:

صرفه جویی در انرژی

استیکینگ تا حدودی باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود که این به نفع محیط زیست است. داشتن یک تلفن همراه یا لپ تاپ معمولی برای استیک ترون کافی است.

استیکینگ بدون اینترنت

استیکینگ سرد یا استیک کردن کوین‌ها به صورت سخت افزاری بدون اتصال به اینترنت نیز امکان پذیر است. در این حالت، بدون نیاز به انجام کار خاصی، می‌توانید سود استیکینگ را دریافت کنید.

سادگی و امنیت

فرایند استیک ترون ایمن و ساده است. این عملیات در مقایسه با روش‌های دیگر کسب درامد از ارزهای دیجیتال که مشکلات اقتصادی مختلفی دارند بسیار کارآمدتر است.

جدای از این، استیکینگ به دانش زیادی نیاز ندارد. استیکینگ به طور خلاصه شامل خرید مقداری کوین و سپرده‌گذاری کردن آن‌ها در یک پلتفرم معتبر است.

تضمین سود

رشد بازار ارزهای دیجیتال باعث افزایش ارزش توکن‌های سهام‌گذاری شده شما می‌شود. علاوه بر این، با فریز کردن توکن‌های ترون در زمان‌های مشخص مقداری سود تضمینی و قابل پیش‌بینی دریافت می‌کنید.

از آنجا که پاداش استیکینگ به صورت توکن‌های ترون پرداخت می‌شود، پس از مدتی شاهد افزایش تعداد توکن‌های کیف پولتان خواهید بود.

خطرات استیک ترون

در ادامه به معایبی که استیک ترون دارد می‌پردازیم:

نوسانات ارزهای دیجیتال

بزرگ‌ترین ریسک استیکینگ چیزی نیست جز نگهداری یک دارایی بسیار پر نوسان. اما این مشکل هیچ ربطی به استیکینگ ندارد چرا که همه ارزهای دیجیتال بی‌ثبات و پر نوسان هستند.

بیشتر بخوانید: چرا بازار ارزهای دیجیتال، نوسانات زیادی دارد؟

پامپ قیمت و فرصت‌های دیگر از دست رفته در طول دوره فریز

یکی دیگر از معایب و ریسک‌های استیکینگ این است که وقتی در ابتدا رأی می‌دهید (سهام‌گذاری می‌کنید) باید سرمایه خود را به مدت 3 روز قفل کنید.

اگر در این مدت قیمت ارزهای دیجیتال شاهد یک رالی صعودی باشد ممکن است از رشد قیمت جا بمانید. اما پس از 3 روز اول، می‌توانید هر وقت که خواستید توکن‌ها را از حالت فریز خارج کنید.

تغییرات مربوطه به توسعه شبکه

در استیکینگ هیچ خطری مانند این که مجبور باشید هر چند وقت یک بار رأی خود را بررسی کنید، وجود ندارد.

اما بهتر است همیشه در جریان طرح‌های توسعه ترون باشید چرا که این شبکه تغییرات زیادی را تجربه می‌کند.

تاخیر در پرداخت

در شبکه ترون هر 24 ساعت یک پرداخت انجام می‌شود. اما این پرداخت‌ها گاهی به تأخیر می‌افتند، اما برای هر روز پرداخت انجام می‌شود. بنابراین برخی از روزها ممکن است یک پرداخت برای دو روز دریافت کنید.

آیا استیک ترون خوب است؟

پاداش استیکینگ روشی جدید برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال است که اعتقاد شدیدی به کسب درامد جانبی از اینترنت غیرمتمرکز دارند.

اگرچه استیکینگ یک فرصت سرمایه‌گذاری است، اما سرمایه‌گذار، به جز خطر نوسان قیمت ارزهای دیجیتال، در معرض از دست دادن سودهای بیشتر خواهد بود.

در واقع با وجود تورم بالا در کشورمان و وجود روش‌های پربازده‌تر مانند سرمایه گذاری در بانک، استیک ترون در حال حاضر توصیه نمی‌شود.

سؤالات متداول

استیک ترون چیست؟

فریز یا استیک ترون به معنای نگهداری مقدار توکن ترون در یک کیف پول پشتیبانی‌شده برای مدت زمان مشخصی است که در ازای آن کاربر مقداری پاداش دریافت می‌کند.

کجا می‌توانم ترون را استیک کنم؟

برای استیک ترون می‌توانید از یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال، مانند Uphold، یا یک کیف پول دارای قابلیت استیکینگ استفاده کنید. در حال حاضر امکان استیکینگ لیکوید در پلتفرم STRX.finance نیز فراهم‌شده است.

نحوه به دست آوردن توکن ترون از طریق استیکینگ چگونه است؟

وقتی توکن‌های ترون را استیک می‌کنید، در ازای بلوک‌هایی که توسط اعتبارسنج انتخابی شما ساخته‌شده است، مقداری پاداش در قالب توکن ترون دریافت می‌کنید. هنگامی که استیکینگ را از طریق اعتبارسنج انجام می‌دهید، می‌توانید توکن‌های ترون را به عنوان پاداش رأی‌دهی هم کسب کنید.

آیا استیک ترون ریسک دارد؟

در ترون خبری از جریمه اسلشینگ (Slashing) نیست. این مکانیسم در برخی از بلاکچین‌ها استفاده می‌شود و ممکن است موجب از بین رفتن قسمتی از توکن‌های کاربر شود. با این حال، زمانی که توکن‌های کاربر فریز شده‌اند، ممکن است خطرات مربوط به نوسان قیمت ارزهای دیجیتال موجب کاهش ارزش دارایی کاربر شود. استیکینگ در صرافی همچنین ریسک نقدینگی و امنیت مرتبط با خود صرافی را به همراه دارد.

بهترین کیف پول برای استیک ترون چیست؟

بهترین روش برای دسترسی به تمام قابلیت‌های استیکینگ ترون، استفاده از کیف پول لجر یا فریز در ترون لینک است.

سخن پایانی

فریز یا همان استیک ترون می‌تواند یک راه‌حل کاربردی برای پشتیبانی از شبکه باشد. با این حال، برخی از روش‌های استیکینگ ممکن است از نظر پیچیدگی و میزان سوددهی با روش‌های دیگر متفاوت باشد.

بیشترین میزان سوددهی استیک ترون مربوط به لیکوید استیکینگ است، در حالی که استیکینگ از طریق صرافی ارز دیجیتال ساده‌ترین راه برای شروع کسب درآمد از این مسیر است.

در نهایت باید گفت، فریز TRX از طریق نمایندگان ارشد (Super Representative) به غیرمتمرکز شدن شبکه کمک می‌کند و به دارندگان توکن امکان می‌دهد انرژی و پهنای باند بیشتری کسب کنند و از آن برای مشارکت در شبکه ترون استفاده کنند.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ارز دیجیتال ترون (TRX)

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
303 نظر
 1. سلام خدمت دوستان و مدیر سایت
  بنده به مقدار ۶ سان و ۳۰۰۰ ترون در کیف پول ترون‌لینک استیک کردم حالا هم نمی‌دونم چطوری آن‌استیک کنم؟ نمی‌دونم مدت معینی داره یا نه؟ بعد از آپدیت ترون‌لینک دیگه نشون هم نمی‌ده. جالبه که جایزه هم نمی‌ده. لطفا یه راهنمایی بفرمایید.

  1. باید روی قسمت vote بزنی و بعد از رای روی گزینه claim reward بزنی تا سود استیکینگ واریز بشه

  2. سلام دوستان من تعدادی sun old از پارسال دارم و نمیتونم انتقالشون بدم یا چنج کنم
   یه مقداری هم پهنای باند و انرژی دارم
   چه مقداری انرژی نیاز هست واسه انتقال
   لطفا راهنمایی کنید

   1. سلام ، باید ارز old تبدیل کنی ب ارز جدید تا بتونی انتقال بدی ، راهی تبدیل ارز از صرافی غیر متمرکز امکان پذیر است

 2. سلام این ترون لینک چرا اینجوریه
  من هر وقت میرم تو قسمت اسواپش تراکنشکو که انجام نمیده هیچ کارمزدم کم میکنه تا الان همینطور الکی الکی ۱۰۰ تا ترون ازم کم کرده
  خو به چه مبنایی کارمزدو از ولتم برداشت میکنه اون که معامله رو انجام نداده حالا انجام داده بود میگفتم خب کارمزدشه دیگه

 3. سلام.دوست عزیز من حدود ۱۰ ماه پیش ۶۰۰۰ تا ترون داخل ترون لینک پرو خریداری کردم و تو پروژه سان سرمایه گذاری کردم.الان تایم پروژه به اتمام رسیده با این وجود مقدار سرمایه گذاریمو نشون میده و اینکه جایی خوندم برای آن استک کردن ترون هام باید توی کیف پولم مقداری تی آر ایکس داشته باشم مقدار ۴۰۰ تا تی آر ایکس هم توی ترون لینکم دارم ولی وقتی آن استک میکنم همینجوری میزنه در حال آن استک کردن ولی ساعت ها تو همون حالت میمونه و ترون هام برنمیگرده.چیکار باید کنم؟ممنون میشم کمکم کنید.

  1. سلام .یه تعداد دیگه ترون به کیف پولتون اضافه کنید و دوباره امتحان کنید. حداقل 1000 تا .فریز نکید فقط انتقال بدید و برید اون ترون هایی که فریز کردین آنفریز کنید. یا علی

 4. سلام ‌‌. من مدتی هست ‌واز طریق یکی از دوستان با رمز ارز آشنا شدم ‌وایشون . در پلونیکس یا ایمیل من حساب باز کرد . و بعد من حسابم رو گرفتم . فعال سازی رو انجام دادم . دو میلیون پول دادم ترون . به حساب من انتقال دادن که حدود ۶۳۰ تزون شده ‌‌که در کیف پولم ۵۶ دلار تقریبا ‌‌اما وقتی می‌خوام بفروشم تا رمز دیگه بخرم ‌‌همون روی فروش میگه حساب شما فریز شده . قابلیت فوش ندارع. نمیتونم بفروشم .‌‌‌‌مشکل از چی هست ؟

  1. سلام وقت بخیر، این صرافی به ایرانیا اجازه فعالیت نمیده و فریز شدن موجودی شما احتمالا به همین خاطر باشه. شایدم دلیل دیگه ای داره.

   1. سلام درود
    بنده یک مقداری تتر از کوکوین به نوبیتکس زدم که برداشت کنم،بعد از گشت یک روز نیومد،پیگیر شدم از نوبیتکس گفتن نیومده،آدرس هش رو که روی سایت tronscan زدم دیدم نوشته:

    <FAIL-OUT OF ENERGY
    حالا تتر ها نه برگشته تو کوکوین و نه به نوبیتکس اومده!

    1. سلام و درود، میتونید با وارد کردن آدرس کیف پول مقصد، اطلاعات تراکنش رو در اکسپلورر ترون ببینید:
     tronscan.org

  2. سلام . باید اول آنفریز کنید و بعد بخوایید انتقال بدید مشکلی پیش نمیاد.

 5. سلام من یه مقدار ی بیت تورنت داشتم تو نرم افزار ارون لینک پرو به اشتباه دیپازیت کردم الان چطور میتونم برش گردانم
  تو توضیحات نوشته بود که از main chain به dapp chain منتقل شده.

 6. سلام ببخشید من از چند تا از این ایردراپای تلگرامی ترون برداشت زدم ولی به جای اینکه به بالانس اضافه بشه به bandwidth اضافه شده الان من چیکار میتوانم با ان انجام دهم

 7. سلام.من مقداری ترون را stake کردم در تراست ولت بعد مقدار جدید دیگری را stake کردم ولی مقدار اولی frozen شده و دیگر در حالت stake نیست و تنها مقدار دوم در حالت Stake قرار دارد
  آیا فرقی بین frozen و استیک هست؟

  1. منم همین مشکل رو دارم میشه یکی کمکمون کنه وبگه چطوری میتونم ترون هامو از فریز خارج کنم؟

 8. سلام
  من از atomic یه تعداد تتر در شبکه ترون به کیف پول بایننس ارسال کردم اما ارور OUT_OF_ENERGY داده ، چه کار باید بکنم ؟

   1. نه. من هم دقیقا این مشکل دارم و شبکه رو هم TRC20 انتخاب کرده بودم. فک میکنم به خاطر این بود که ترون خیلی کمی داخل والت داشتم. راهکارش چیه الان؟

 9. سلام من میخوام وینک از ترون لینکم انتقال بدم اخرش میگه به کلد ولت وصل شو باید چیکار کنم

 10. سلام.من یه سوال دارم که واقعا مدتی منو به هم ریخته،من حدود ۸ ماه پیش از طریق یکی از دوستان ۵هزارتا به اصطلاح ترون خریدم و ایشون همین نرم افزار ترون لینک برای من نصب کردن.اما حالا بعد از چند ماه دوستان دیگه اومدن گفتن اون چیزی که ما خریدیم اصلا ترون نبوده و سهام یا توکن شرکتی به اسم اکو اسمارت رو خریداری کردیم و الان تو نرم افزار من زده فقط ۷۸ ترون دارم.میتونید منو راهنمایی کنید که این چه سهامیه و ایا اکو اسمارت طبق نظر بعضیا یک شرکت کلاه برداریه یا اگر نه من چجوری میتونم پولم رو برگردونم

  1. سلام وقت بخیر، در این مورد اطلاعی ندارم.

 11. سلام خسته نباشید . من درونم رو توی تراست ولت stake کردم . و بهم 10 تا ترون جایزه داده . ولی نمیدونم چرا نمیشه انتقالش داد یا دوباره stake کرد. چطور میتونم از جایزه ترونم استفاده کنم؟

 12. سلام گزینه deposit چیه توی ترون لینک ۲۰۰ تا ترون اوتحا اشتباهی سپرده کردم . میخوام ببینم میشه برگردونم؟

 13. سلام دوستان وقتتون بخیر بنده رفتم از کیف پول ترون لینک ارزی رو بخرم دوباروفرایند ترید رو لغو کردم منو فریز کرد چیکار باید بکنم تا انفریز بشم؟؟

 14. سلام و درود
  گزینه claim rewards در تراست ولت مربوط به استکینگ ترون غیر فعال می باشد لطفا راهنمایی بفرمائید

 15. من میخوام FREE بخرم. میگن با تبدیل از ترون میشه. از چه صرافی میشه FREE خرید؟

 16. سلام چطور میشه ترون های فریز شده توی ترون ولت رو ان فریز کنم هرکاری میکنم نمیشه شیش ماهه فریزشون کردم ولی موفق نمیشم درشون بیارم

  1. سلام .این توکنهایی که داخل ترون لینک پرو لیست میشه هر چند وقت یه بار و هیچ قیمتی نداره چی هستش ممنون میشم به این سوال من پاسخ بدین

 17. سلام من به تعداد ٢٠٠٠ ترون خريدكردم و داخل ترون لينك به وينك تبديل كردم انرژى هم پركردم باند هم پر شده ولى متاسفانه انتقال ويا سواپ نميشه برگشت ميخوره پشتيبانى هم ارور ١٠٠٠ ميده نميدونم ديگه چيكاركنم

 18. سلام خسته نباشید
  من مقداری توکن klv در صرافی hotbit خرید کردم خواستم withdrow کنم به کیف پول trust wallet خودم یه کد می فرسته به ایمیل که من اشتباها به جای ان کد گوگل اتینتیکیتور را وارد کردم مقدار klv که در هات بیت داشتم فریز کرده چکار کنم که از حالت فریز خارج بشه و بتونم دوباره برداشت بزنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 19. سلام خسته نباشید .یکی از دوستام برام حدود 360هزار وینک فرستاده بعد از چند ساعتی دیدم هنوز نیومده بعد دیدم تراکنش داخل ترست ولت هست فقط موجودی صفر نشون میده تراکنشو باز کردم نوشته استیک حالا میخوام بدونم از قبل که تو کیف پول دوستم بوده اینطوری شده یا موقعی که برای من اومده .البته من خودم بعد اون چند بار ارسال و دریافت کردم ارزهای خودمو هیچ مشکلی نداشت فقط این تعدادی که برام فرستادن این مشکلو داره و حدود 60هزار هم کم نشون میده
  لطفا راهنمایی کنید الان مشکل داریم

  1. سلام خسته نباشید
   من مقداری توکن klv در صرافی hotbit خرید کردم خواستم withdrow کنم به کیف پول trust wallet خودم یه کد می فرسته به ایمیل که من اشتباها به جای ان کد گوگل اتینتیکیتور را وارد کردم مقدار klv که در هات بیت داشتم فریز کرده چکار کنم که از حالت فریز خارج بشه و بتونم دوباره برداشت بزنم
   ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. من مقداری ترون را stake کردم در تراست ولت بعد از دو هفته مقدار جدید دیگری را stake کردم ولی مقدار اولی frozen شده و دیگر در حالت stake نیست و تنها مقدار دون در حالت Stake قرار دارد و ریواد فقط به مقدار دوم داده می شود
    آیا فرقی بین frozen و استیک هست؟؟؟

 20. سلام و عرض خسته نباشید ..
  من به کیف پول ترون لینک مقداری ترون انتقال دادم و قصد تبدیل به ارز وینک رو دارم .. اما تو قسمت swap که میرم و مبادله میکنم انجام نمیشه و faild میشه ..
  حتی حدودا 104 تا برای energy فریز کردم اما اصلا این تبدیل انجام نمیشه … ممنون میشم راهنماییم کنید.
  با تشکر

 21. سلام و عرض خسته نباشید ..
  من به کیف پول ترون لینک مقداری ترون انتقال دادم و قصد تبدیل به ارز وینک رو دارم .. اما تو قسمت swap که میرم و مبادله میکنم انجام نمیشه و faild میشه ..
  حتی حدودا 104 تا برای energy فریز کردم اما اصلا این تبدیل انجام نمیشه … ممنون میشم راهنماییم کنید.
  با تشکر

  1. تا اونجایی که من می‌دونم شما به پهنای‌باند احتیاج دارین یا همون bandwith.وقتی دارای پهنای باند به مقدار ۵۰۰۰ باشید ،تبدیل ترون به وین قابل اجراست

 22. سلام خسته نباشيد ببخشيد من ترون دارم و تو برنامه ترون لينك اونارو فريز كرده بودم الان انرژي زده صفر ميخوام چنجش كنم نميشه

  1. سلام
   بنده بایننس کوین رو داخل تراست ولت استیک کردم
   این ۲۴ درصد سود ماهیانه هستش یا سالیانه؟

   1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
    اگه رقم 24 رو دیدید، سالیانه است.

 23. کامنتارو خوندم ولی کمکی بهم نشد
  مثل اینکه مشکل همه‌ست

  مقداری تتر ریختم تو ترون والت
  ولی الان نمیتونم برش گردونم به هیچ کیف پول دیگه ای

  چرا !؟ چون انرژی ندارم

  یه کم ترون ریختم تو ترون والت که فریزش کنم و انرژی بگیرم
  ولی انرژی نداد و تترم همونجوری گیر کرده اونجا

  اینم بگم که از ترون هام غیب شده! یعنی به جز مقداری که فریز کردم، باقی ترون هام ناپدید شده!

  لطفا یکی کمک کنه

  1. بیت تورنت ها و ترون های من غیب شده و وقتی در قسمت ارسال کیف تراست والت ارز ترون میرم به آدرسی فرستاده که با کلیک به بخش مور دیتایل میبره سایت ترون اسکن! یعنی چی ؟ چی شده ارزهام؟

  2. سلام داشتم فری خرید میکردم از کیف پول ترون لینک وسطا کنسل کردم
   ترون به کیف برنگشت و خطای انرژی لاو داده
   ترون برگشت خورده به صرافی پولونیکس ؟
   یا از بین رفته ؟

 24. سلام من مقداری تتر در تراست ولت دارم در شبکه ترون ولی نمیشه انتقال بدم به بایننس ارور انرژی میده از ترون داخل کیف پولم کم میکنه کارمزد کم میکنه ولی انتقال نمیده
  چیکار باید بکنم
  روش استیک کردن ترون در سایت ترون اسکن رو بلد نیستم
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   فکر میکنم باید مدتی بگذره تا بتونید تراکنش رو انجام بدید.

   1. سلام این جایزه که بابت دعوت دوستان 300تا میده چی هست و چگونه انتقال میشه داد
    من برنامه رو نصب کردم و بک اپ هم گرفتم ولی همه گزینه هارو نمیبینم باید چه کنم
    متشکرم

    1. سلام توی قسمت my روی friend invitation بزنید و بعد روی claim reward که زرد رنگ در قسمت بالا هست کلیک کنید،بعد کد hUmF رو وارد کنید(با دقت به بزرگی و کوچکی حروف) ،الان ۳۰۰ امتیاز بهتون میده

    2. سلام دوست عزیز
     در قسمت my روی friend invitation بزنید و بعد روی claim reward که زرد رنگ در قسمت بالا هست کلیک کنید و بعد کد
     7aJu ب بزرگی و کوچکی حروف توجه شود و
     (توجه عدد ۷ لاتین وارد شود)
     الان شما صاحب ۳۰۰ امتیاز میشوید.

 25. سلام خوبين ؟ من ترون لينك پرو رو نصب كردم واسم ١٠٠٠ ترون هم انتقال دادم ولي توي justswap واسم بالانس صفر هست مشكل كجاست؟؟

  1. اگر انتقال از صرافی یا شخص دیگری انجام شده باشه اصلا به just swapشما ربطی ندارد .مستقیم در ولت شما میشینه

  2. سلام من ۹۶۵ ترون به صرافی هات بیت فرستادم که تبدیل به تتر کنم و از اونجا شیبا بخرم، سفارش فروش کل رو هم زدم،الان ۷۱۱ تاش روزده فریز،درصورتیکه من اصلا فریز نکردم،چکار کنم از حالت فریز خارج شه،ممنون میشم کمکم کنید

 26. سلام کسی هست که روش خارج کردن توکن از طریق ترون اسکن رو بدونه؟ من داخل یه سایتی سرمایه گذاری کردم و الان سایت بسته شده ولی از داخل ترون اسکن که نگاه می کنم هنوز سرمایه داخل سایت هست می خوام ببینم از طریق ترون اسکن میشه سرمایه خودم رو خارج کنم.

 27. سلام خسته نباشید من مقداری BRG خواستم بفروشم ولی کارمزد کسر شده BRG هم کم شده و فریز شده باید چیکار کنم الان؟

  1. سلام من ۹۶۵ ترون به صرافی هات بیت فرستادم که تبدیل به تتر کنم و از اونجا شیبا بخرم، سفارش فروش کل رو هم زدم،الان ۷۱۱ تاش روزده فریز،درصورتیکه من اصلا فریز نکردم،چکار کنم از حالت فریز خارج شه،ممنون میشم کمکم کنید

 28. سلام
  من مقداری ارز ترون را در تراست ولت، استیک کردم. بیش از یک ماهه که ارزم frozen شده و هر بار که گزینه unsteak را میزنم پاسخ میده که تا 3 روز قفله. ارزم را روی کیف دیگر هم نمیتوانم ارسال کنم. لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام منم همین مشکل رو دارم میشه راهنمایی کنید که چجوری از فریز خارج کنیم ترون هامون رو؟

 29. سلام خدمت شما
  یه نفری مقدار 50تتر trc به حساب کیف پول فرستاد یعنی خریدم اما واریز نشد پیگیری کردم متوجه شدم توی کیف پول ترون اسکن خطای نبود انرژی داده به طرف اعلام کردم میگه از دست من کاری بر نمیاد با این توضیح من چیکار کنم

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   وقتی تراکنش رو هنوز دریافت نکردید و دلیلش fail شدن تراکنش بوده یعنی ارز به کیف پول ارسال کننده برگشته و طرف مقابل باید ارسال رو مجدد انجام بده.

 30. سلام من فریز کردم 3 روز هم ازش گذشته حتی 4 روزه هر چی رو گزینه unstake میزنم بازم پیغام س روز باید فریز بمونه نشونم میده چیکار کنم

  1. سلام
   من مقداری ارز ترون را در تراست ولت، استیک کردم. بیش از یک ماهه که ارزم frozen شده و هر بار که گزینه unsteak را میزنم پاسخ میده که تا 3 روز قفله. ارزم را روی کیف دیگر هم نمیتوانم ارسال کنم. لطفا راهنمایی کنید

 31. باسلام
  من تعدادیbrgاز ترون لینک به ولت اتمیک انتقال دادم در زمان انتقال مقدار انرژی در ترون لینک صفر بود حالا brg از حساب ترون لینک کسر شده ولی به حساب اتمیک نرفته است باید چگونه این نشکل را حل کنم ؟ مقدار انرژی در انتقال مشکل ایجاد میکند؟

  1. سلام خسته نباشید من تعدادی ترون فریز کرده ام حالا میرم آنفریز کنم موجوی قابل آنفریز رو صفر نشون میده چه کار کنم

 32. سلام سوالم این بود کی میتوان ترونی را که خریدی فریز یا همون استیک کردیم را بفروشیم؟کی آزاد سازی میشه؟بهروز

 33. سلام
  میخواستم بدونم چجوری میتونم زمان دقیق تمام شدن حالت فریز شدن ارز ببینم
  تمام کيف پول م خالی شده فقط ی ارز ZIL مونده برام الان در حالت pending withdrawals قرار داره میخوام زمان دقیق تمام شدن زمانش بدونم نجاتش بدم توروخدا راهنمایی دقیق میخوام زمان تمام شدن حالت فریز شدنش بدونم
  کیف پول اتومیک

 34. سلام و ادب و احترام و تشکر بابت اطلاعات خوبی که در اختیار ما میگذارید
  دوست من در ترون ولت پرو برای من مقداری ترون استیک کرد حالا من مکیخوام بیشتر کنم بلد نیستم ممکن راهنمایی کنید
  یا برای افرادی مثل من مراحل استیک کردن را از اول تا اخر مرحله به مرحله توضیح دهید.
  همچنین در صورت امکان ارزها و توکن های داخل کیف را تشریخ کنید البته مختصر و کدامیک برای هولد خوب است
  .
  .سپاس از محبت بی پایان

 35. سلام و ادب احترام
  ممنون بابت اطلاعات خوبتان
  در صورت امکان کیف پول tron link proنیز توضیح کامل دهید چون بروز شده
  دوم محبت میکنید توکن های داخل این کیف معرفی جزیی کنید و کدامیک برای هولد کردن مناسبه
  و سوم درباره استیک کردن ارزtrx ما را راهنمایی کنید

  سپاس بی پایان

 36. با سلام من مقداری ارز بیت تورنت خریدم صرافی ارسال کرد به کیف پول ترون ولتم ولی الان اونو نمیبینم صرافی میگه هنای باند ندارم کجا میتونم پیگیر باشم که
  ایا بم بیت تورنت ارسال شده یا خیر به کیف پولم میخوام دفعه بعد این اتفاق برام نیافته

 37. با عرض سلام و خسته نباشید
  سوالی از خدمتتون داشتم. من حدود یک مقداری فری کوین خریدم. یعنی از ولت Tron Link Pro رفتم تو poloni dex و اونجا ترون را به فری کوین تبدیل کردم. ولی به کیف پولم نیامد و ترونهام هم از کیف پولم ناپدید شد. بعدا روی آیکون بالانس تو poloni dex کلیک کردم دیدم ترونها فریز شدند. این معنیش چیه؟ آیا خریدم انجام شده و بعد فریز شده یا اصلا خریدی انجام نشده. توی ولت ترون این مقدار را نشان نمیده. آیا می تونم ترونهام را برگردونم یا فری کوین ها رو؟ لطفا اگر میتونید راهنمائیم کنید.
  بی نهایت سپاسگزارم.

 38. سلام ، من بیت تورنت خریدم و الان میخوام انتقال بدم میگه باید ترون داشته باشی ، رفتم ترون گرفتم و به اتمیک والت هم انتقال دادم ولی به صورت فریز شده اومده ، الان باید چکار کنم .؟؟؟؟؟

 39. سلام
  من یه مقدار تتر شبکه ترون رو توی تراست ولت ریختم ترون هم توی ولت دارم الان که می خوام برداشت کنم ارور ot of energy
  چطور می تونم توی ولت تراست ترون فریز کنم؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنیم

 40. سلام استاد ی سوال داشتم خدمتتون، من از صرافی نوبیتکس متاسفانه بدلیل عدم آگاهی رمز ارز تترم رو بجای ارسال از طريق شبکه اتریوم از طريق شبکه ترون ب صرافی تراست ولت منتقل کردم
  و الان ک میخوام برگردونم امکانش نیست
  استاد باید چکار کنم من؟؟!
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام وقت بخیر
   استاد نیستم دوست عزیز
   با ارسال از طریق شبکه ترون هم باید تتر در کیف پول بشینه.
   چون نوبیتکس از هر دو بلاکچین پشتیبانی میکنه.
   گاهی اوقات کیف پول ها موجودی ارزها رو درست نشون نمیدن که به خاطر آپدیت نبودن اپلیکیشن یا عدم بروزرسانی هست
   آدرسی که بهش تتر ارسال کردید رو توی بلاکچین اکسپلورر ببینید، اگه موجودی تتر داشت پس جای نگرانی نیست.

   1. سلام من تتر ریختم توی کیف پول ترون لینک الان میخوام بردارم میگه ارسال فعال نیست چیکار کنم

  2. سلام لطفا در مورد انتقال اشتباه به ادرس کیف پول یکی از توکن ها بفرمایید

   ایا میشه پیگیر شد برگشت داده بشه

 41. سلام من تو پروژه سان ترون استک کردم تعداد ۸۸۰۰ تا ولی الان که می خوام برداشت کنم نمی زاره می گه انرژی کافی نیست در صورتی که من ۳۰۰۰ ترون فریز کردم برای انرژی ولی بازم میگه کافی نیست و بندوایتس رو ۴۰۰ تا فریز کردم
  لطفا راهنمایی کنید چه کنم بتونم ترون هام رو بردارم و اگر لازمه که مقدار بیشتری ترون فریز کنم چه مقدر باید فریز کنم

 42. سلام بانک اف ترون انگاری جمع کرده و رفته و فقط کارکرد نشون میده و بالانسش خالی

  1. سلام :

   آره متاسفانه . همین بلا سر من هم پیاده شده . و مقدار زیادی ترون از دست دادم . یه سرمایه گذاری سراب بود نه چیز دیگه

 43. سلام‌بنده داخل ترون ولتم مقدار ترونم با مقدار قابل برداشت یکی نیست ، علت چیست ، و اینکه موجودی assets total دائم تغییر میکنه و بالا پایین میشه

 44. سلام ببخشید من ۶۰۰ ترون داخل کیف پولم داشتم و یهو کیف پولم خالی شد و توی قسمت تراکنش هام هیچ تراکنشی نیست فریز هم نشده اگه کسی میتونه لطفا راهنماییم کنه ممنون میشم

 45. سلام جناب آقای جهان دیده استاد عزیز .
  من تو بانک ترون ( طرح 4.۷ درصدی ) سرمایه گذاری کردم .
  و الان نزدیک 23۰۰۰ تا ترون جمع شده ولی نمیتونم برداشت کنم و فقط کل مبلغ سرمایه گذاری و قابل برداشت رو میبینم ولی نمیتونم هیچ برداشتی انجام بدم و حتی یه کیف پولم اضافه نمیشه ؟
  دلیلیش چیه؟؟!!
  این مشکل چطوری و کی رفع میشه ؟؟
  ببخشید چند نفر دیگه هم توی سایت این سوال بنده رو پرسیدند . ولی من از هیچ کس پاسخی پیدا نکردم .
  لطفا اگر اطلاع دارید ما رو از نگرانی دربیارید . بسیار سپاسگزاریم از شما استاد عزیز .

  1. سلام وقت بخیر
   استاد نیستم برادر عزیز.
   صرفا بعضی تجربیاتی که داشتم رو منتقل میکنم.
   به هرکسی که توی اینترنت 4 تا کامنت جواب داده (حالا یا درست یا غلط) نباید لقب استاد بدید.
   از بانک ترون اطلاعی ندارم، دوستانی که تجربه‌شو دارن ممکنه بتونن جواب بدن.

   1. سلام من تو پروژه سان ترون استک کردم تعداد ۸۸۰۰ تا ولی الان که می خوام برداشت کنم نمی زاره می گه انرژی کافی نیست در صورتی که من ۳۰۰۰ ترون فریز کردم برای انرژی ولی بازم میگه کافی نیست و بندوایتس رو ۴۰۰ تا فریز کردم
    لطفا راهنمایی کنید چه کنم بتونم ترون هام رو بردارم و اگر لازمه که مقدار بیشتری ترون فریز کنم چه مقدر باید فریز کنم

   1. سلام وقت بخیر :

    جناب راهی هست که بشه مشکل بر طرف کرد ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید .
    مطئن باشید راهنمایی شما بی اجرت نخواهد بود .
    باز هم ممنون

 46. سلام حتما تو بانک اف ترون سرمایه گذاشتی یا مشابه این،این سایتا یه جور کلاهبرداریه واینکه برداشت میزنی به کیف پولت منتقل نمیشه بخاطر اینه استخر سایت صفر و هیچ ترونی نداره متاسفانه

 47. سلام
  من تعدادی ترون رو ندونسته فریز کردم و الان در کیف پول اتمیک ولت هیچ ترنی ندارم و هیچ جوری هم نمیتونم آنفریز کنم ، چند روزی هم از این اتفاق گذشته ، لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم تا بتونم برگردونم ؟

  1. یکم بگردین آن فریز داخلش هست من هم داخل اتومیک ولت ترون فریز کردم و دوباره آنفریز کردم مشکلی هم نبوده

   1. سلام وقت بخیر، دوست عزیز من در کیف پول guarda مقداری xrp ریپل رو به BTT چنج کردم و زد تراکنش انجام شد ولی تو کیف پول btt صفر هست، داخل سایتی که هش انجام شده میرم نشون میده ولی داخل کیف پولم خیر، باید چیکار کنم، راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب