6 روش کاملا کاربردی کسب درآمد دلاری در ایران!

کسب درآمد دلاری

با افزایش نرخ دلار طی چند سال گذشته، کسب درآمد دلاری به یکی از پرطرفدارترین مباحث تبدیل شده است.

امروزه افراد بسیاری به دنبال راهکارهای مطمئنی برای کسب درآمد دلاری می‌گردند.

متأسفانه در این میان سودجویان بسیاری سعی در تبلیغات غیرواقعی برای جلب مشتری و فروش پکیج‌های آموزشی قلابی یا دستیابی به اطلاعات حساب افراد دارند.

در این مطلب با بورسینس همراه باشید تا با بهترین راه‌های کسب درآمد دلاری آشنا شوید.

چرا کسب درآمد دلاری مهم است؟

مهم‌ترین عاملی که باعث می‌شود افراد زیادی برای کسب اطلاعات در مورد راه‌های کسب درآمد دلاری جست و جو کنند، ارزش پایین ریال ایرانی نسبت به دلار است. چنان چه ارزش هر دلار را 30 هزار تومان در نظر بگیریم، با درآمد روزانه 20 دلار، می‌توان پس از یک ماه 18 میلیون تومان پس انداز کرد که نسبت به متوسط حقوق در جامعه عدد قابل توجهی است.

درآمد دلاری در حال رشد و پایدار، می‌تواند شخص را از نظر مالی بی‌نیاز کند. اگر شخص بتواند با کسب مهارت و به‌صورت حرفه‌ای به دنبال درآمد ارزی باشد، علاوه بر دگرگونی وضعیت مالی خود و کسب ثروت، به ورود ارز به کشور نیز کمک می‌کند.

در ادامه این مطلب از بورسینس 6 روش کاربردی کسب درآمد دلاری که از طریق اینترنت در ایران قابل انجام است را شرح می‌دهیم:

1. درآمد دلاری با سایت Shorte.st و سرویس‌های کوتاه کردن لینک

کاربرد اصلی سرویس‌های کوتاه کننده لینک مانند bit.ly و Shorte.st، کوتاه کردن لینک‌های طولانی است. لینک‌های کوتاه شده علاوه بر ظاهر زیباتر، می‌توانند به‌راحتی قابل تایپ باشند (زمانی که شخص نمی‌تواند روی آن‌ها کلیک کند).

مثلاً این یک لینک طولانی است:
https://www.bourseiness.com/18707/5-%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%83%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%8a-%d9%86%d9%82%d8%af-%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%af%da%af%d9%8a-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d9%83%d9%88%d8%af

ولی می‌توان این لینک را کوتاه کرد تا به این شکل تبدیل شود:
https://bit.ly/2Uxazvn

با کلیک روی لینک کوتاه شده همان صفحه‌ی قبلی باز می‌شود، بااین‌حال به دلیل راحتی استفاده، مخصوصاً در شبکه‌های اجتماعی معمولاً لینک‌های بلند را کوتاه‌ می‌کنند. علاوه بر این، کوتاه کردن لینک برای شمارش تعداد کلیک‌های انجام شده روی آن و یا مخفی کردن لینک اصلی نیز انجام می‌شود.

وب‌سایت Shorte.st یکی از سرویس‌هایی است که در ازای کوتاه کردن لینک‌ها به کاربران خود درآمد دلاری می‌دهد. این درآمد دلاری ارتباط مستقیمی با تعداد لینک‌هایی دارد که در این وب‌سایت کوتاه کرده‌اید. هرچقدر تعداد کلیک کردن روی لینک‌های کوتاه شده توسط شما بیشتر باشد، درآمدی که کسب می‌کنید بیشتر خواهد بود.

چرا سایت shorte.st بابت کلیک روی لینک‌های کوتاه شده پول پرداخت می‌کند؟

لینک‌های کوتاه شده از طریق shorte.st در واقع به لینک‌های تبلیغاتی تبدیل می‌شوند. هرکس روی این لینک‌ها کلیک کند، ابتدا یک صفحه تبلیغاتی را به مدت 5 ثانیه مشاهده می‌کند سپس به صفحه مقصد هدایت می‌شود.

shorte.st مقداری از پولی که از تبلیغ دهندگان دریافت می‌کند را به کسانی که لینک‌ها را کوتاه می‌کنند و در اینترنت به اشتراک می‌گذارد پرداخت می‌کند.

باید توجه داشته باشید صرفاً کوتاه کردن لینک درآمدی برای شما ندارد و افرادی باید روی این لینک کلیک کنند تا به ازای هر 1000 کلیک، نرخ مشخصی درآمد به دست آورید.

دلیل معرفی shorte.st این است:

 • استفاده از سیستم پرداخت WebMoney
 • کلیک همه کاربران از سرتاسر دنیا شمرده می‌شود
 • درصورتی‌که کسی که روی لینک شما کلیک می‌کند از کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، انگلیس، آلمان و برخی کشورهای دیگر باشد، می‌توانید درآمد بسیار بیشتری به دست آورید
 • کسب درآمد با این وب‌سایت برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر است
 • سابقه طولانی دارد و مدت‌ها پایدار مانده است

روش دریافت درآمد از shorte.st

همان‌طور که اشاره کردیم این سایت به وب‌مانی پرداخت دارد. وب‌مانی یک سیستم پولی آنلاین است که مرکز آن در روسیه واقع شده و یکی از حساب‌های آنلاینی است که ایرانیان زیادی با آن کار می‌کنند.

با جستجوی «خریدوفروش وبمانی» در گوگل، متوجه می‌شوید سایت‌های زیادی به خریدوفروش دلار WebMoney مشغول هستند و شما به‌راحتی می‌توانید دلار به دست آمده از این سایت را به ریال تبدیل کنید.

وب‌سایت Shorte.st به صورت ماهیانه درآمد کسب شده شما را به سیستم WebMoney انتقال می‌دهد. حداقل میزان برداشت در این سایت 5 دلار است و چنان چه مبلغ دریافتی شما بیش از این مقدار باشد، به حساب وب‌مانی شما واریز می‌شود و می‌توانید آن را در قالب ریال ایرانی برداشت کنید.

چگونه از shorte.st درآمد کسب کنیم؟

این سیستم را با سیستم‌های PTC (که خودتان روی تبلیغات کلیک می‌کنید) اشتباه نگیرید. برای کسب درآمد دلاری از shorte.st شما حق کلیک کردن روی لینک‌های خودتان را ندارید. بلکه باید این لینک‌ها را در سایر سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌ها، گروه‌ها و کانال‌ها ارسال کنید تا دیگران روی آن کلیک کنند و پس از مشاهده تبلیغات به صفحه مقصد هدایت شوند.

داشتن یک سایت یا وبلاگ برای ارائه محتوای مفید و سپس استفاده از shorte.st برای کوتاه کردن لینک‌هایی که در آن سایت یا وبلاگ قرار می‌دهید یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد از این راه است.

بسیاری از سایت‌های دانلود از همین روش برای کسب درآمد بیشتر استفاده می‌کنند. آن‌ها لینک‌های دانلود را کوتاه کرده و در مطالب وب‌سایت خود قرار می‌دهند و به ازای کلیک‌هایی که روی لینک مربوطه انجام می‌شود، از وب‌سایت Shorte.st درآمد دلاری کسب می‌کنند.

میزان درآمد از کوتاه کردن لینک

درآمد شما رابطه مستقیمی با تعداد کلیک‌هایی دارد که روی لینک‌های کوتاه شده شما انجام می‌شود. بنابراین هرچقدر بتوانید لینک‌هایتان را در معرض دید و دسترسی افراد بیشتری قرار دهید، درآمد شما بیشتر خواهد بود.

فقط نباید به یک مکان، یک صفحه یا یک سایت اکتفا کنید. صفحات بیشتر، کانال تلگرام، گروه‌های مرتبط، وبلاگ‌های بیشتر و حتی چندین سایت می‌تواند شما را به درآمد بالاتری برساند. از طرفی نیز لینک‌های شما هرچقدر بیشتر، متنوع‌تر و هدف‌دارتر باشند درآمد دلاری شما بیشتر خواهد بود. مثلاً به جای اینکه فقط 1 فایل برای دانلود داشته باشید، می‌توانید صدها و حتی هزاران فایل دانلودی داشته باشید و لینک‌های آن‌ را کوتاه کنید.

از طرفی نیز باید سعی کنید لینک‌های خود را به روز نگه دارید چرا که پس از مدتی ممکن است مطالب یک لینک قدیمی شده یا فایلی که برای دانلود گذاشته‌اید پس از چند آپدیت دیگر قابل استفاده نباشد.

متأسفانه نرخ پرداخت دلاری وب‌سایت Shorte.st به IP‌های ایرانی کمتر از کشورهای پیشرفته است. تقریباً به ازای 1000 بازدید از لینک‌های شما، مبلغ 1 دلار به حساب شما پرداخت می‌شود. پس درصورتی‌که روزانه 10 هزار بازدید برای لینک‌های شما ثبت شود، روزانه 10 دلار و ماهیانه 300 دلار درآمد کسب خواهید کرد.

چنان چه کاربران مخاطب لینک‌های شما، با IP‌های ایالات متحده آمریکا و یا اروپا از این لینک‌ها بازدید کنند، به ازای هر 1000 بازدید به ترتیب 14 و 10 دلار دریافت می‌کنید که بیشترین میزان درآمد کسب شده از Shorte.st محسوب می‌شود

راهنمای کامل‌تر کسب درآمد از کوتاه کردن لینک را اینجا بخوانید

2. کسب درآمد دلاری با فروش محصولات دیجیتال

منظور از محصولات دیجیتال، گوشی موبایل یا گجت نیست. منظور فایل‌های قابل دانلود است.

درامد دلاری
فروش محصولات قابل دانلود به یکی از پرسودترین کسب و کارها تبدیل شده است زیرا علاوه بر اینکه هزینه‌ها و دردسرهای تحویل کالا را ندارید، می‌توانید از هر جای دنیا به سایر نقاط فروش داشته باشید.

البته تولید پکیج‌های با کیفیت و محصولات و کیت‌های پرکاربرد کار نسبتاً پیچیده‌ای بوده و ممکن است به مهارت و زمان زیادی نیاز داشته باشد. از طرفی نیز به دلیل درآمد دلاری بالا، رقابت در این زمینه نسبتاً شدیدتر است.

این محصولات می‌توانند ویدئوها و عکس‌های حرفه‌ای، محتوای آموزشی، گزارش‌ها، داده‌ها و دیتابیس، مقالات، اسکریپت و قالب سایت، کدهای برنامه‌نویسی شده و هر چیزی باشد که بتوان آن‌ها به شکل فایل قابل دانلود درآورد.

برای فروش محصولات قابل دانلود، باید ابتدا بازار مناسب آن را پیدا کرده و سپس به تولید محصول مرتبط با آن حوزه اقدام کنید. از آن جاییکه بیشتر امور در حال دیجیتالی شدن هستند، حوزه فروش محصولات قابل دانلود با گستردگی و تنوع بسیاری روبرو است و چنان چه در این اموری مانند برنامه‌نویسی، طراحی گرافیک، IT، نرم‌افزار و … مهارت داشته باشید، یافتن متقاضی و بازار فروش به آسانی یک سرچ در گوگل خواهد بود.

مشکل اصلی در این حوزه، عدم همکاری شرکت‌های بزرگ خارجی با ایرانیان و عدم امکان واریز وجه به حساب‌های بانکی در ایران است. برای برطرف کردن این مشکل شما باید یک حساب بین‌المللی داشته باشید که در هنگام ثبت نام بتوانید از این حساب برای برداشت وجه استفاده کنید.

اگر در طراحی قالب CMS‌هایی مانند وردپرس، دروپال، جوملا و… مهارت دارید، کافی است یک حساب بانکی بین‌المللی تهیه کرده و قالب‌هایی که ساخته‌اید را در سایت‌هایی مانند themeforest.net بفروشید. این سایت با ایرانیان کار نمی‌کند ولی یک بازار بزرگ از زیرمجموعه‌های سایت envato است و مرکز اصلی فروش قالب‌ سایت‌هاست.

3. درآمد دلاری از طریق فروشگاه‌های اینترنتی

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد دلاری، فروش محصولات به خریداران برون مرزی است. در این حالت محصولات با استفاده از یک فروشگاه اینترنتی به فروش می‌رسد و چنان چه محصولات شما فرم فیزیکی داشته باشند باید به فکر راهی برای ارسال محصولات باشید.

شما می‌توانید در فروشگاه خود هر محصولی که با قوانین کشور شما و کشور خریدار سازگار باشد را به فروش برسانید اما برای دریافت وجه از خریدار باید یک درگاه پرداخت داشته باشید.

متأسفانه به دلیل تحریم‌های اعمال شده، امکان استفاده از درگاه‌هایی مانند PayPal و MasterCard برای ایرانیان وجود ندارد اما خوشبختانه با گسترش ارزهای دیجیتال و شناخته شدن بودن این ارزهای دیجیتال، دیگر نیازی به درگاه‌های پرداخت سنتی وجود ندارد. در این حالت خریدار و فروشنده فارغ از این که در چه نقطه‌ای از جهان قرار دارند به‌راحتی می‌توانند با استفاده از کیف پول‌های دیجیتال خود تبادلات ارزی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

4. خرید و فروش ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال طی چند سال گذشته با رشد چشم گیری مواجه بوده‌اند و امروزه به یکی از بهترین و کم دردسرترین راه‌های کسب درآمد برای تریدر‌ها و معامله گران تبدیل شده‌اند.

معامله‌گری یا تریدینگ، یکی از حوزه‌های کاری است که در آن افراد خبره و با تجربه با تحلیل شرایط بازارهای مالی مختلف به بررسی نمودارها و اخبار منتشر شده پرداخته و با توجه به نتیجه بررسی‌های انجام شده، استراتژی مناسبی را برای سرمایه‌گذاری و تعیین روند معاملات خود مشخص می‌کنند.

ارزهای دیجیتال یکی از انواع بازارهای مالی هستند که به دلیل نوسانات بالا، به‌عنوان یک بازار مناسب برای کسب درآمد دلاری شناخته می‌شوند. در این حالت شما با خرید یک ارز دیجیتال به‌خصوص در قیمت پایین و فروش آن در قیمت‌های بالاتر، سود کسب می‌کند. مثلاً با خرید یک ارز در قیمت 20 دلار و فروش آن در قیمت 30 دلار، شما 10 دلار سود کسب می‌کنید. ممکن است این رشد قیمتی در عرض چند ساعت تا چند ماه یا حتی بیشتر طول بکشد.

علاوه بر پلتفرم‌های خارجی، امروز امکان معامله و خریدوفروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایرانی نیز وجود داشته و معاملات این نوع از ارز کاملاً قانونی است. همچنین امکان تبدیل این ارزهای دیجیتال به ریال یا تبدیل کردن آن‌ها به یکدیگر نیز کاملاً امکان‌پذیر است.

برای داشتن یک درآمد دلاری خوب از طریق ارزهای دیجیتال، باید مهارت‌های معامله‌گری و شناخت خود از ارزهای دیجیتال را بالا ببرید. درصورتی‌که بتوانید از نوسانات این بازار به خوبی استفاده کنید، می‌توانید سود خوبی دریافت کنید اما فراموش نکنید که تصمیمات عجولانه یا اشتباه کردن در معاملات ممکن است بهای سنگینی داشته باشد.

قبلاً یک راهنمای کامل برای شروع ترید در بازارهای مالی تهیه کرده‌ایم. در ادامه بخوانید:

5. همکاری با شرکت‌های خارجی

امروزه به دلیل وجود نیروی کار ماهر در داخل کشور، بسیاری از کشور‌های خارجی تمایل به همکاری با این افراد را دارند. شرکت‌های بسیاری هستند که به‌عنوان واسطه میان شرکت‌های خارجی و نیروی کار ایرانی عمل می‌کنند.

از آن جایی که نیروی کار ایرانی با وجود مهارت‌های بالا با میزان کمتری از حقوق ماهیانه حاضر به همکاری با شرکت‌های خارجی را دارند، کارفرمایان خارجی نیروهای فعال در رشته‌های با قابلیت دورکاری را استخدام می‌کنند.

در این حالت شخص کار خود را از منزل یا یک دفتر مشخص انجام می‌دهد و از آن جایی که کار او ماهیت دورکاری دارد، به صورت آنلاین برای شرکت مربوطه در خارج کشور ارسال می‌شود.

این یکی از حالت‌های کسب درآمد دلاری است که برای کارهای کامپیوتری و به صورت کلی کارهایی که قابلیت انجام دورکاری را داشته باشند گزینه بسیار مناسبی است. البته ناگفته نماند که برای استخدام شدن در شرکت‌های خارجی باید سطح بالایی از مهارت مربوطه را داشته باشید.

6. درآمدهای کوچک

سایت‌هایی وجود دارند که با هدف جذب بازدیدکننده، مقادیر کمی ارز دیجیتال به کاربران پرداخت می‌کنند. این سایت‌ها با نام «فاست» Faucet شناخته می‌شوند.

در این مطلب شرح داده‌ایم که کسب درآمد از این سایت‌ها بسیار اندک است: از Faucet‌ها چقدر می‌توان درآمد کسب کرد؟

سایت‌های دیگر نیز هستند که با انجام کارهایی مانند کلیک کردن، مشاهده ویدئو و تبلیغات به شما مقادیر کمی بیتکوین پرداخت می‌کنند. بسیاری از این سایت‌ها درآمد مناسبی ندارند و بیشتر افراد حتی پس از ماه‌ها فعالیت نمی‌توانند حساب خود را به حداقل برداشت برسانند بنابراین فعالیت در این سایت‌ها توصیه نمی‌شود مگر اینکه امکان زیرمجموعه گیری داشته باشید و افرادی را با لینک خودتان به این سایت‌ها معرفی کنید و از فعالیت آن‌ها پورسانت بگیرید.

یکی از سایت‌های کسب ارز دیجیتال:

مرورگر استخراج ارز CryptoTab نیز از جمله نرم‌افزارهایی است که مقدار ناچیزی ارز دیجیتال به شما می‌دهد. با نصب این مرورگر، با کامپیوتر یا لپ‌تاپ اقدام به استخراج ارز می‌کنید.

این کار نه تنها سودآور نیست بلکه حتی ممکن است هزینه برق و استهلاک دستگاه نیز تأمین نشود و در صورت ایجاد حرارت بالا در دستگاه، به کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما آسیب بزند.

در مورد CryptoTab بیشتر بخوانید

علاوه بر CryptoTab، سایت‌ها، نرم‌افزارها و ربات‌های بسیار زیادی وجود دارند که وعده سودهای بالا با استخراج ارز می‌دهند ولی طی تجربه‌ای که داشته‌ایم اغلب از آن‌ها درآمد چندانی به دست نمی‌آید.

در واقع استخراج هیچ ارزی با کامپیوتر و لپ‌تاپ خانگی یا با موبایل به صرفه نیست. بنابراین وقتی به تبلیغات کسب درآمد از استخراج ارز از طریق نصب نرم‌افزار، ربات یا سایت برخورد کردید، خیلی راحت از کنار آن بگذرید. مطمئناً چیزی از دست نمی‌دهید.

فقط در صورت سرمایه‌گذاری گسترده در این حوزه (راه‌اندازی فارم یا مراکز استخراج ارز دیجیتال) است که می‌توان انتظار درآمدزایی داشت.

بیشتر بخوانید: آموزش کسب درآمد با استخراج ارز دیجیتال (با کامپیوتر و لپ‌تاپ شخصی)

چگونه درآمد میلیاردی و بالایی داشته باشیم؟

بسیاری از مخاطبان خودشان را اصطلاحاً به آب و آتش می‌زنند تا درآمد بالایی کسب کنند ولی اصول کسب درآمد بالا را نمی‌دانند.

میزان درآمد شما در هر کاری به سه عامل بستگی دارد:

 • نیاز بازار به کاری که شما انجام می‌دهید
 • قابلیت و مهارت شما در انجام آن کار
 • عدم قابل جایگزین بودن شما

برای درک موضوع به این مثال توجه کنید:

 • تقریباً همه افراد دنیا می‌توانند روی یک لینک کلیک کنند و تبلیغات را مشاهده کنند. نیاز به این کار شاید وجود داشته باشد ولی مهارتی نیاز ندارد. از طرف دیگر، چون همه می‌توانند این کار را انجام دهند، همیشه فردی با قیمت بسیار ارزان‌تر برای این کار پیدا می‌شود. به همین دلیل درآمد از این روش بسیار کم است.
 • افراد کمتری هستند که می‌توانند پس از نیازسنجی، یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای ایجاد کنند، فایل‌های ارزشمندی در آن قرار دهند و آن‌ها در بازار خارج کشور بفروشند. نیاز به فایل‌های ارزشمند همیشه وجود دارد. میزان درآمد این افراد به قابلیت و مهارت آن‌ها در فروش اینترنتی بستگی دارد و جایگزین کردن این افراد با سایر افراد سخت‌تر است. به همین دلیل این افراد پتانسیل کسب درآمد بیشتری دارند.
 • افراد بسیار کمی هستند که می‌توانند عمل جراحی قلب انجام دهند. چنین افرادی بسیار با ارزش هستند زیرا نیاز به جراحی قلب بالاست، قابلیت و مهارت چنین افرادی معمولاً بالاتر از سایر جراحان است و به همین دلیل افراد کمی می‌توانند جایگزین جراحان قلب شوند. عجیب نیست که جراح قلب درآمد میلیاردی داشته باشد.

اگر فقط همین یک نکته را در درآمدزایی دلاری یا سایر روش‌های درآمدزایی در نظر بگیریم، متوجه خواهیم شد که برای کسب درآمد بیشتر چه کارهایی انجام دهیم و همیشه این معادله را در ذهن داشته باشید:

نیاز به کاری که انجام می‌دهید + قابلیت و مهارت شما در انجام کار + میزان قابل جایگزین بودن شما = میزان درآمد شما

اگر برای کاری که انجام می‌دهید نیاز کمی وجود دارد ولی در آن بسیار حرفه‌ای هستید و کسی نمی‌تواند جایگزین شما شود، درآمد بسیار کمی خواهید داشت. مثلاً شاید برخی افراد در بازی جنگا آن‌قدر حرفه‌ای باشند که کسی نتواند جایگزین آن‌ها شود ولی کسی نیاز واقعی به بازیگر حرفه‌ای جنگا ندارد.

نیاز کمی به گیمر حرفه‌ای وجود دارد ولی نیاز بالایی به شخصی وجود دارد که بتواند یک کسب و کار ایجاد کند و خدمات مفیدی به جامعه ارائه دهد، به همین دلیل است که به جای تمرکز روی پول، بهتر است روی رفع نیاز و برطرف کردن مشکلات تمرکز کنید.

نیازها را بشناسید، در برطرف کردن نیاز حرفه‌ای شوید و تا حد ممکن کاری کنید جایگزین شدن شما امکان نداشته باشد. در این حالت درآمد شما سرشارتر از هر حالت دیگری خواهد بود.

یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به ایده‌های جدید، یادگیری کسب و کار و مدیریت منابع، خواندن کتاب‌های نوشته شده توسط افراد موفق در کسب و کارهای مختلف است. 

البته شناسایی نیاز‌های جوامع مختلف و سعی در برطرف کردن آن‌ها تنها یکی از راه‌های کسب درآمد بالا است. کارهایی مانند خریدوفروش سهام یا فعالیت حرفه‌ای در بازارهای مالی اگرچه در بازار بدون تقاضا است اما درصورتی‌که مهارت بالایی در انجام آن داشته باشید می‌توانید درآمد دلاری بسیار خوبی از آن کسب کنید.

سؤالات متداول

آیا درآمد دلاری بدون حساب بین‌المللی امکان‌پذیر است؟

اگرچه بسیاری از روش‌های درآمد دلاری به داشتن حساب بین‌المللی نیاز دارند اما بعضی از روش‌ها مانند خریدوفروش ارز دیجیتال بدون نیاز به حساب بین‌المللی نیز امکان‌پذیر است.

آیا با ارزهای دیجیتال می‌توان درآمد دلاری داشت؟

ارز‌های دیجیتال به دلیل غیرمتمرکز بودن از هر نقطه ای از جهان قابل دسترسی بوده و در ایران هیچ ممنوعیتی برای معاملات این ارزها وجود ندارد. خریدوفروش آگاهانه ارزهای دیجیتال می‌تواند سود خوبی داشته باشد.

آیا سایت‌های کلیکی یا مشاهده تبلیغات درآمد دلاری دارند؟

این وب‌سایت‌ها اگرچه مقدار بسیار ناچیزی ارز دیجیتال به کاربران می‌دهند اما مبلغ داده شده نسبت به زمانی که باید صرف کنید بسیار ناچیز است.

آیا می‌توانیم با تلفن همراه یا لپ‌تاپ و کامپیوتر ارز استخراج کنیم؟

استخراج بیت کوین با دستگاه‌های معمولی به قدری زمان‌بر است که پاداش دریافت شده به احتمال زیاد کمتر از برق مصرف شده خواهد بود. علاوه بر این به دلیل فشاری که دستگاه شما متحمل می‌شود، امکان آسیب دیدن آن وجود دارد.

چگونه با خرید دلار سود کنیم؟

برخلاف تصور عده‌ای که تصور می‌کنند با خرید دلار و بالا رفتن قیمت آن، سود کرده‌اند؛ خرید و نگهداری دلار در بهترین حالت فقط ارزش پول شما را تا حدودی حفظ می‌کنند.
اگر قصد خرید دلار دارید، می‌توانید به جای دلار فیزیکی (اسکناس) ارز دیجیتال تتر که ارزشی معادل دلار آمریکا دارد و معاملات آن ساده است را بخرید و فروشید >>> راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال را اینجا بخوانید

سخن آخر

کسب درآمد دلاری به یکی از مباحث جنجال برانگیز و پرطرفدار تبدیل شده و امروزه افراد زیادی به امید کسب درآمد دلاری به هر دری می‌زنند.

متأسفانه کلاه برداری در این حوزه بسیار زیاد بوده و کارهای آسانی که مهارت خاصی نمی‌خواهند غال با درآمد بسیار ناچیزی دارند.

بهترین راه برای کسب درآمد دلاری استفاده از مهارت‌های شخصی برای فروش محصولات و نوآوری‌های قابل دانلود یا داشتن فروشگاه خارجی و معاملات ارزهای دیجیتال است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
157 نظر
 1. سلام ممنون از سایت خوبتون عجب نسل جالبی شده ما قدیما هر کاری که داشتیم باید کلی دنبال طرف میگشتیم تا پیداش کنیم مثلا برا لوله بازکنی برچسب های در و دیوار رو زیر و رومیکردیم اما الان طرف برای بازکردن چاه خونش هم اینترنتی درخواست میده مخصوصا توی این کرونا که بیرون رفتن از خونه مکافاتیه..

 2. با سلام من خواستم چندتا لینک و با توجه به راهنماییتون کوتاه کنم با وجود اینکار نتونستم خود لینک و در فیسبوک و اینستا بارگزاری کنم نا امید شدم ولی کنجکاوم بدونم توضیحاتی که دادید واقعا عملیه در این رابطه ومیشه از لینکهای کوتاه برای دوستان اطلاع رسانی کرد در انواع صفحات و پیام‌رسان‌ها؟!!!!یا مدتیه که این فعالیت مسدود شده از طرف مجموعه های بزرگتری چون فیسبوک و…؟

 3. سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم آیا کسب درآمد ارزی توسط اشخاص در ایران قانونیه و یا اینکه قاچاق ارز محسوب میشه؟ ممنون

 4. سلام اقای جهان دیده بنده در مدتی که سرمایه گذاری کردم هیج سودی نتونستم دریافت بکنم میخواهم از اول سرمایم را کنترل بکنم ببخشید ها شما را من دوست دارم کمکم کنید ممنونتون میشم

  1. سلام.خواهشا اگر کسی یه کسب و کار اینترنتی خوب سراغ داره بهم معرفی کنید لطفا.ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *