5 روش کاربردی برای کسب درآمد دلاری در ایران!

در چند سال گذشته مسئله کاهش ارزش ریال و افسارگسیخته شدن تورم، زندگی همه اقشار جامعه را تحت‌الشعاع قرار داده است.

این موضوع باعث شده نسبت رشد درآمد افراد به هزینه‌هایی که برای یک زندگی روزمره باید بپردازند، روزبه‌روز کمتر ani و فشار مالی بیشتری حس کنند.

در چنین شرایطی، اکثر افراد به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند و یکی از این راه‌ها کسب درآمد دلاری است.

داشتن درآمد دلاری به ایرانیان کمک می‌کند تا بتوانند نسبت به زمان و انرژی مصرف شده، درآمد بیشتری داشته باشند. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم.

نکات کلیدی

 • از آنجایی که در طی سالیان اخیر شاهد کاهش چشمگیر ارزش ریال نسبت به دلار بودیم، کسب درآمد دلاری به یکی از روش‌های مهم و پرتقاضا برای کسب درآمد تبدیل شده است.
 • کسب درآمد از اپلیکیشن‌ها، مشاهده ویدئو، بازی‌های آنلاین، یوتیوب، گوگل ادز، سرویس‌های کوتاه‌کننده لینک و در نهایت ترید ارز دیجیتال از پرطرفدارترین روش‌های کسب درآمد دلاری در ایران محسوب می‌شوند.
 • فراموش نکنید که میزان درآمد شما به‌طور کلی برابر است با: نیاز به کاری که انجام می‌دهید + قابلیت و مهارت شما در انجام کار + میزان قابل جایگزین بودن شما.

چرا کسب درآمد دلاری مهم است؟

افزایش روزافزون قیمت دلار باعث شده تا کسب درآمد دلاری به یکی از دغدغه‌های مردم تبدیل شود. با کسب درآمد دلاری افراد می‌توانند حجم بالای تورم و افزایش روزمره هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند.

در واقع ارزش بالای دلار در مقابل ریال موجب می‌شود، افراد با درآمد دلاری با همان مقدار تلاش و کار روزانه بتوانند درآمد بیشتری داشته باشند.

از طرفی هر روز نیز شاهد افزایش ارزش دلار هستیم. بنابراین افراد می‌بینند که با صرف انرژی و زمان برابر می‌توانند درآمد خیلی بیشتری داشته باشند و این میزان نیز با بالاتر رفتن قیمت دلار بیشتر می‌شود.

به‌طورمثال اگر یک گرافیست برای تهیه یک طرح در بازار ایران 200 هزارتومان درآمد دارد می‌تواند با صرف همان مقدار زمان و انرژی، بعنوان مثال 10 دلار کسب کند که با دلار 50 هزار تومان برابر با 500 هزار تومان خواهد بود.

اگر چند روز بعد نرخ دلار به 53 هزار تومان افزایش یابد درآمد این شخص نیز پابه‌پای قیمت ارز افزایش می‌یابد و به 530 هزارتومان می‌رسد.

ازآنجایی‌که افزایش قیمت ارز در ایران، یا به عبارتی کاهش ارزش ریال در مقابل دلار باعث افزایش قیمت بسیاری از کالاهای وارداتی و صنعتی می‌شود، داشتن درآمد دلاری، درآمد را به نسبت تورم، ثابت نگه می‌دارد و تاثیر آن بر زندگی افراد بسیار کمرنگ‌تر می‌شود.

به دلیل ارزش بالای دلار در مقابل ریال می‌توان با کار کردن در مدت زمانی بسیار کمتر، درآمد مناسبی کسب کرد. زمانی که دغدغه مالی افراد کاهش یابد امنیت روانی و آرامش بیشتری به زندگی آنها وارد شده و می‌توانند به فکر توسعه فردی و کسب و کارشان باشند.

همچنین می‌توانند توانایی‌های خود را گسترش دهند و در سطح جهانی با اشخاص بیشتری تعامل و همکاری کنند.

بخصوص اشخاصی که از تخصص خود کسب درآمد می‌کنند می‌توانند بازارهای بزرگ‌تر، پروژه‌های حرفه‌ای‌تر و درآمد بیشتری داشته باشند و رزومه کاری آنها به سطح بین‌المللی ارتقا یابد.

به‌جز افراد حقیقی، شرکت‌ها و افراد حقوقی نیز تمایل زیادی به درآمدهای دلاری دارند چراکه بازارهای داخلی به دلیل تورم بالا بسیار ناپایدارند و هر روز کسب‌وکارهای زیادی از پا درمی‌آیند اما فعالیت در حوزه بین‌المللی با شرکای خارجی موجب امنیت بیشتر کسب وکار می‌شود و خطر آسیب‌پذیری درمقابل تورم را کاهش می‌دهد.

همچنین امکان توسعه کسب‌وکار در خارج از کشور مثل ثبت شرکت در کشورهای اروپایی و همکاری با شرکای خارجی هم فراهم می‌گردد.

روش‌های کسب درآمد دلاری در ایران

در ایران روش‌های مختلفی برای کسب درآمد دلاری وجود دارد. گاهی این کار به دلیل تحریم‌های اقتصادی و مسائل جانبی آن، دشوار است اما همیشه می‌توان راهی برای دور زدن تحریم‌ها پیدا کرد، از شرکت‌های واسطه کمک گرفت و درآمد را به ایران انتقال داد. به‌این‌ترتیب یک مسیر درآمدی امن ایجاد می‌شود.

در ادامه برخی از روش‌های کسب درآمد دلاری برای ایرانیان را بررسی خواهیم کرد. با این روش‌ها می‌توانید به درآمد پایدار ارزی برسید:

 

کسب درآمد دلاری

1. کسب درآمد دلاری از اپلیکیشن

اپلیکیشن‌های زیادی هستند که روی تلفن همراه نصب می‌شوند و در ازای فعالیتی خاص به کاربران خود پاداش می‌دهند.

معمولا کار با این برنامه‌ها ساده است اما به‌دست آوردن حجم مناسبی از ارز دیجیتال به پایداری و استمرار نیاز دارد.

اپلیکیشن StepN

کسب درآمد دلاری

این اپلیکیشن برای دوست‌داران پیاده‌روی است که از این طریق می‌توانند درآمد هم داشته باشند. این پلتفرم در ازای مقدار پیاده‌روی فرد در هر روز به او توکن GST می‌دهد.

شاید بپرسید چرا اپلیکیشنی باید در ازای پیاده‌روی، توکن بدهد؟ هدف این برنامه فروش بیشتر توکن‌های خود و حفظ ارزش آنهاست.

چراکه کاربر برای استفاده از این برنامه باید کفش مخصوص که یک NFT است بخرد. ارزانترین کفش در این برنامه حدود 13 سولانا ارزش دارد. پس از این خرید، کسب درآمد شروع می‌شود.

توکن GST را می‌توان فروخت یا تبدیل به تتر کرد. میزان درآمد متوسط هر کاربر روزی 6 عدد GST است که بعد از مدتی هزینه کفش‌ها را پوشش داده و وارد فاز درآمدزایی می‌شود.

این اپلیکیشن را می‌توان به صورت رایگان از گوگل‌پلی دانلود کرد. توصیه می‌کنیم معرفی بازی STEPN + آموزش جامع نحوه نصب و کسب درآمد از آن را از دست ندهید.

اپلیکیشن ادموب (Admob)

کسب درآمد دلاری

ادموب (Admob) اپلکیشنی برای توسعه‌دهندگان برنامه‌های تلفن همراه است.

با استفاده از این اپلکیشن، یک سری تبلیغات روی برنامه‌هایی که توسعه‌دهنده ایجاد می‌کند نمایش داده می‌شود که با هر بار کلیک کاربر روی آن‌ها یا تماشای تبلیغ یا فعالیتی که مورد نظر است، مثل ارسال شماره موبایل توسط کاربر، درآمد کسب می‌کند.

درواقع این برنامه واسط بین تبلیغ‌کننده و بیننده است و آنها را به واسطه فضایی که برنامه‌نویسان در اپلیکیشن‌های خود در نظر می‌گیرند به مخاطب نشان می‌دهد.

بنابراین اگر اپلیکیشن دارید یا برنامه نویس اپلیکیشن هستید، حتما این روش کسب درآمد دلاری را در نظر داشته باشید.

2. کسب درآمد دلاری با تماشای ویدئو

وبسایت‌های زیادی هستند که به ازای تماشای ویدئو به ببیننده پول می‌دهند. در ادامه به بررسی دو مورد از آنها می‌پردازیم.

وبسایت swagbucks

این پلتفرم به صورت وبسایت آنلاین و اپلیکیشن موبایل در دسترس است و در مقابل فعالیت‌هایی مثل خرید از آمازون، والمارت و سایر فروشگاه‌ها، جسجتو، شرکت در نظرسنجی‌ها یا تماشای ویدئو به کاربران خود امتیازاتی در قالب SB می‌دهد که پس از رسیدن به 25000 امتیاز می‌توان آن را به صورت دلاری برداشت کرد.

هر 100 SB برابر یک دلار است و میزان SB که به کاربر داده می‌شود برای فعالیت‌های مختلف متفاوت است.

برای فعالیت در وبسایت Swagbucks نیاز به یک ابزار تغییر IP داریم چراکه از ایران قابل دسترسی نیست. برداشت‌ها از طریق پی‌پال انجام می‌شود و باید از قبل حساب پی‌پال داشته باشید یا از شرکت‌های واسطه کمک بگیرید.

سپس در وبسایت عضو شوید و با تماشای فیلم یا سایر فعالیت‌ها SB دریافت کنید. هرقدر میزان فعالیت شما در این سایت بیشتر باشد درآمد بیشتری خواهید داشت.

کسب درآمد دلاری
کسب درآمد دلاری

می‌توانید در قسمت پروفایل کاربری خود در این وبسایت ببینید چند SB دارید و آنها حاصل چه فعالیت‌هایی بوده‌اند. زمانی که مقدار SB ها به سطح مشخصی برسد می‌توانید امکان برداشت وجه فعال می‌شود.

کسب درآمد دلاری

برای تبدیل SB ها با کلیک روی تصویر پروفایل کاربری خود گزینه Redeem SB را انتخاب کنید. سپس میزان مبلغی که می‌خواهید برداشت کنید را از گزینه Donomination  انتخاب نمایید.

در مرحله بعد Paypal را برگزیده و روند را ادامه دهید. برای مشاهده جزییات بیشتر می‌توانید ویدئوی آموزشی نحوه برداشت از این وبسایت را مشاهده کنید.

وبسایت iRazoo

در وبسایت iRazoo می‌توان در مقابل انجام کارهای مختلفی که یکی از آنها تماشای فیلم است درآمد داشت که هم به صورت وبسایت آنلاین و هم اپلیکیشن موبایل در دسترس است.

کسب درآمد دلاری

این وبسایت همکاران معتبری مثل CNN و Yahoo دارد. برای کسب درآم  باید در آن عضو شده، فعالیت کرده و پاداش بگیرید و سپس آن را به شکل کارت هدیه یا از طریق پی پال برداشت کنید.

علاوه بر تماشای فیلم با پرکردن نظرسنجی، بازی کردن، ارائه پیشنهاد و کارهایی از این قبیل هم می‌توان درآمد داشت.

برای شروع به کار باید باید از طریق صفحه زیر در وبسایت عضو شوید.

کسب درآمد دلاری

پس از ثبت نام لینک ورود به ایمیل وارد شده ارسال می گردد و کاربر میتواند کار خود را شروع کند.

حداکثر امتیازی که در قالب Points یا PTS به کاربر داده می شود برای انجام یک کار 100 پوینت است. اما ورود به آن نیازبه تغییر IP دارد.

زمانی که کاربر حداقل 3000 پوینت جمع آوری کند میتواند درخواست برداشت آن را صادر نماید. در ادامه نمایی از نمایه کاربری این وبسایت را می بینید:

کسب درآمد دلاری

با اینکه به نظر می رسد iRazoo وبسایت معتبری برای کسب درآمد از تماشای فیلم است اما ورود به این وبسایت و فعالیت در آن برای ایرانیان دشوار است. 

3. کسب درآمد دلاری از بازی

در سال‌های گذشته فضای متاورس و بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین، بستری برای کسب درآمد دلاری، دریافت توکن و فروش آن‌ها به دلار را فراهم کرده‌اند. به این بازی‌ها اصطلاحا P2E می‌گویند.

در ادامه به بررسی برخی از بازی‌هایی که امکان کسب درآمد از آن‌ها وجود دارد می‌پردازیم:

بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

بازی اکسی اینفینتی در سال 2018 معرفی شد که مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم و از نوع P2E است و بازیکنان در مقابل پیشرفت در این بازی درآمد کسب می‌کنند.

بازی از عناصری به نام Axie تشکیل شده که توکن‌های NFT هستند و کاربر باید برای ادامه بازی آنها را به‌دست آورد. می‌توان اکسی‌ها را در بازار NFT هم فروخت.

بازی از سه عنصر مهم شبکه رونین (Ronin) و توکن‌های SLP و AXS تشکیل شده است. شبکه رونین فضای اکوسیستم متاورسی بازی را می‌سازد که به صورت یک زنجیره جانبی در کنار شبکه اتریوم قرار دارد و کاربر می‌تواند دارایی‌هایی مثل اکسی‌های خود و همه آیتم‌هایی که در بازی بدست می‌آورد را به آن انتقال دهد.

برای استفاده از این فضا باید کیف پول رونین به صورت یک افزونه مرورگر روی کروم یا موزیلا نصب شود. امکان نصب روی گوشی‌های اندروید هم وجود دارد.

کسب درآمد دلاری از بازی اکسی اینفینیتی

توکن SLP توکنی است که کاربر در ازای به انجام رسیدن هر ماموریتی پاداش می‌گیرد. SLP توکن درون بازی است و می‌توان با آن آیتم‌هایی مثل NFT اکسی ها را خرید. می‌توان این توکن از صرافی‌های غیرمتمرکز خرید.

توکن AXS نیز توکن اصلی بازی مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم با سقف عرضه 270 میلیون عدد است، به بهترین بازیکنان پاداش داده می‌شود و ارزش بالایی دارد. دارندگان این توکن می‌توانند آن را سپرده‌گذاری کنند یا برای شرکت در رای‌دهی‌ها استفاده نمایند.

نحوه کسب درآمد از بازی اکسی اینفینیتی را به‌طور کامل مشاهده کنید.

بازی دسنترالند (Decentraland)

بازی دسنترالند نیز بر مبنای فناوری بلاک‌چین اتریوم و متاورس و نیز به صورت P2E در سال 2015 ساخته شده است. توکن بومی این بازی MANA است که برای خرید NFT های درون بازی استفاده می‌شود.

این بازی مبتنی بر DAO بوده و فضای آن شبیه فضای دنیای واقعی است یعنی سرزمین بزرگی که بازیکنان به شکل آواتارهای انسانی هستند و می‌توانند در آن خانه بسازند، معامله کنند، جشن بگیرند و کارهای مختلفی انجام دهند.

در فضای این بازی، مثل یک زندگی واقعی می‌توان هرچیزی از زمین تا هر دارایی دیجیتالی را خرید‌و‌فروش کرد. همچنین توکن LAND که توکن دوم این بازی است برای خرید‌و‌فروش زمین طراحی شده است.

کسب درآمد دلاری از بازی دیسنترالند

بازی کردن در دیسنترالند هم با ثبت نام و هم به صورت مهمان امکان‌پذیر است. برای این منظور کافیست وارد سایت دیسنترالند شوید و روی Get Started کلیک کنید سپس آواتار خود را انتخاب نمایید.

لازم است ایمیل خود را وارد و کیف پول ارز دیجیتال مثل والت متامسک را به دسنترالند متصل کنید و سپس وارد فضای بازی شوید. آموزش بازی دیسنترالند و کسب درآمد از آن را می‌توانید اینجا ببینید.

اگر به کسب درآمد از طریق بازی علاقه دارید، توصیه می‌کنیم مطلب 4 بازی کریپتویی بدون سرمایه اولیه + بازی‌های رایگان متاورس را هم مطالعه کنید.

4. کسب درآمد دلاری از اینترنت

راه‌های کسب درآمد از اینترنت کم نیستند. هر شخصی که در زمینه خاصی مهارت دارد با مسلط بودن نسبی به زبان انگلیسی می‌تواند از فضای اینترنت کسب درآمد کند.

گرچه به دلیل تحریم‌ها این مسئله با دشواری‌هایی همراه است اما غیرممکن نیست.

یوتیوب

یوتیوب پس از گوگل، بزرگترین موتور جستجوی دنیاست و بالاترین حجم کاربر را دارد.

کسب درآمد دلاری از یوتویب نیاز به استمرار و پشتکار همراه با ایده های جذاب دارد. زمانی که کانال فرد آنقدر رشد کند که به آمار 1000 مشترک و 4000 ساعت نمایش برسد، درآمدزایی شروع می‌شود.

برای نقد کردن درآمد نیز می‌توان از شرکت‌های واسطه ایرانی کمک گرفت و گرچه با دشواری‌هایی همراه است اما ناممکن نیست.

افتتاح کانال در یوتیوب بسیار ساده است و می‌توان آن را با استفاده از جیمیل یا اکانت یوتیوب انجام داد.

پس از عضویت در یوتیوب وارد پروفایل کاربری خود شده و روی تصویر پروفایل خود کلیک می‌کنیم تا منوی آن باز شود. سپس Setting را انتخاب کنید.

کسب درآمد دلاری

در صفحه جدید عبارت Create a new channel را که در میانه صفحه می‌بینید انتخاب کرده و برای آن نام و عکس بگذارید. به همین سادگی کانال یوتیوب شما ایجاد می‌شود.

گوگل ادز

یکی از راه‌های کسب درآمد دلاری، تبلیغات بین‌المللی است که با گوگل امکان‌پذیر شده است. سرویس تبلیغات گوگل ادز کار نمایش تبلیغات در وبسایت‌ها، صفحات جستجو، بین ویدئوها و بنرهای مختلف را انجام می‌دهد.

افراد می‌توانند با یادگیری این سرویس به یک کارشناس گوگل ادز تبدیل شوند و کار تبلیغات کسب‌وکارهای مختلف را در فضای وب انجام دهند.

البته برخی از این سرویس‌ها مثل تبلیغات شاپینگ در ایران فعال نیست اما تبلیغات موتورهای جستجو، ویدئو، بنر و غیره امکان‌پذیر هستند.

در چنین حالتی کارشناس می‌تواند به ازای کاری که برای تبلیغ کسب‌وکارها انجام می‌دهد از آنها پول بگیرد یا در فروششان شریک شود.

کسب درآمد دلاری

از دیگر سو، کسب درآمد از گوگل ادز برای صاحبان کسب‌و‌کارها و محصولات نیز سودآوری زیادی دارد. آنها می‌توانند محصولات و خدمات خود را به افراد کشورهای مختلف معرفی کنند و درآمد بیشتری کسب نمایند.

علاوه بر این افرادی که دارای وبسایت‌های پربازدید یا کانال یوتیوب هستند می‌توانند با نمایش تبلیغات گوگل ادز در صفحات خود به ازای میزان کلیک و نرخ تبدیلی که این تبلیغات دارند کسب درآمد کنند. به‌این‌ترتیب گوگل ادز برای افراد مختلفی درآمد دلاری ایجاد می‌کند.

ناگفته نماند استفاده از خدمات گوگل ادز برای ایران تحریم است و نیاز به ابزار تغییر IP دارد.

درآمد دلاری با سایت Shorte.st و سرویس‌های کوتاه کردن لینک

کاربرد اصلی سرویس‌های کوتاه کننده لینک مانند bit.ly و Shorte.st، کوتاه کردن لینک‌های طولانی است.

لینک‌های کوتاه شده علاوه بر ظاهر زیباتر، می‌توانند به‌راحتی قابل تایپ باشند (زمانی که شخص نمی‌تواند روی آن‌ها کلیک کند).

مثلاً این یک لینک طولانی است:
https://www.bourseiness.com/18707/5-%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%83%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%8a-%d9%86%d9%82%d8%af-%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%af%da%af%d9%8a-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d9%83%d9%88%d8%af

ولی می‌توان این لینک را کوتاه کرد تا به این شکل تبدیل شود:
https://bit.ly/2Uxazvn

با کلیک روی لینک کوتاه شده همان صفحه‌ی قبلی باز می‌شود، بااین‌حال به دلیل راحتی استفاده، مخصوصاً در شبکه‌های اجتماعی معمولاً لینک‌های بلند را کوتاه‌ می‌کنند.

علاوه بر این، کوتاه کردن لینک برای شمارش تعداد کلیک‌های انجام شده روی آن و یا مخفی کردن لینک اصلی نیز انجام می‌شود.

وب‌سایت Shorte.st یکی از سرویس‌هایی است که در ازای کوتاه کردن لینک‌ها به کاربران خود درآمد دلاری می‌دهد. این درآمد دلاری ارتباط مستقیمی با تعداد لینک‌هایی دارد که در این وب‌سایت کوتاه کرده‌اید.

هرچقدر تعداد کلیک کردن روی لینک‌های کوتاه شده توسط شما بیشتر باشد، درآمدی که کسب می‌کنید بیشتر خواهد بود.

چرا سایت shorte.st بابت کلیک روی لینک‌های کوتاه شده پول پرداخت می‌کند؟

لینک‌های کوتاه شده از طریق shorte.st در واقع به لینک‌های تبلیغاتی تبدیل می‌شوند. هرکس روی این لینک‌ها کلیک کند، ابتدا یک صفحه تبلیغاتی را به مدت 5 ثانیه مشاهده می‌کند سپس به صفحه مقصد هدایت می‌شود.

shorte.st مقداری از پولی که از تبلیغ دهندگان دریافت می‌کند را به کسانی که لینک‌ها را کوتاه می‌کنند و در اینترنت به اشتراک می‌گذارد پرداخت می‌کند.

باید توجه داشته باشید صرفاً کوتاه کردن لینک درآمدی برای شما ندارد و افرادی باید روی این لینک کلیک کنند تا به ازای هر 1000 کلیک، نرخ مشخصی درآمد به دست آورید.

دلیل معرفی shorte.st این است:

 • استفاده از سیستم پرداخت WebMoney
 • کلیک همه کاربران از سرتاسر دنیا شمرده می‌شود
 • درصورتی‌که کسی که روی لینک شما کلیک می‌کند از کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، انگلیس، آلمان و برخی کشورهای دیگر باشد، می‌توانید درآمد بسیار بیشتری به دست آورید
 • کسب درآمد با این وب‌سایت برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر است
 • سابقه طولانی دارد و مدت‌ها پایدار مانده است
روش دریافت درآمد از shorte.st

همان‌طور که اشاره کردیم این سایت به وب‌مانی پرداخت دارد. وب‌مانی یک سیستم پولی آنلاین است که مرکز آن در روسیه واقع شده و یکی از حساب‌های آنلاینی است که ایرانیان زیادی با آن کار می‌کنند.

با جستجوی «خریدوفروش وبمانی» در گوگل، متوجه می‌شوید سایت‌های زیادی به خریدوفروش دلار WebMoney مشغول هستند و شما به‌راحتی می‌توانید دلار به دست آمده از این سایت را به ریال تبدیل کنید.

وب‌سایت Shorte.st به صورت ماهیانه درآمد کسب شده شما را به سیستم WebMoney انتقال می‌دهد. حداقل میزان برداشت در این سایت 5 دلار است و چنان چه مبلغ دریافتی شما بیش از این مقدار باشد، به حساب وب‌مانی شما واریز می‌شود و می‌توانید آن را در قالب ریال ایرانی برداشت کنید.

چگونه از shorte.st درآمد کسب کنیم؟

این سیستم را با سیستم‌های PTC (که خودتان روی تبلیغات کلیک می‌کنید) اشتباه نگیرید. برای کسب درآمد دلاری از shorte.st شما حق کلیک کردن روی لینک‌های خودتان را ندارید.

بلکه باید این لینک‌ها را در سایر سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌ها، گروه‌ها و کانال‌ها ارسال کنید تا دیگران روی آن کلیک کنند و پس از مشاهده تبلیغات به صفحه مقصد هدایت شوند.

داشتن یک سایت یا وبلاگ برای ارائه محتوای مفید و سپس استفاده از shorte.st برای کوتاه کردن لینک‌هایی که در آن سایت یا وبلاگ قرار می‌دهید یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد از این راه است.

بسیاری از سایت‌های دانلود از همین روش برای کسب درآمد بیشتر استفاده می‌کنند. آن‌ها لینک‌های دانلود را کوتاه کرده و در مطالب وب‌سایت خود قرار می‌دهند و به ازای کلیک‌هایی که روی لینک مربوطه انجام می‌شود، از وب‌سایت Shorte.st درآمد دلاری کسب می‌کنند.

میزان درآمد از کوتاه کردن لینک

درآمد شما رابطه مستقیمی با تعداد کلیک‌هایی دارد که روی لینک‌های کوتاه شده شما انجام می‌شود. بنابراین هرچقدر بتوانید لینک‌هایتان را در معرض دید و دسترسی افراد بیشتری قرار دهید، درآمد شما بیشتر خواهد بود.

فقط نباید به یک مکان، یک صفحه یا یک سایت اکتفا کنید. صفحات بیشتر، کانال تلگرام، گروه‌های مرتبط، وبلاگ‌های بیشتر و حتی چندین سایت می‌تواند شما را به درآمد بالاتری برساند.

از طرفی نیز لینک‌های شما هرچقدر بیشتر، متنوع‌تر و هدف‌دارتر باشند درآمد دلاری شما بیشتر خواهد بود. مثلاً به جای اینکه فقط 1 فایل برای دانلود داشته باشید، می‌توانید صدها و حتی هزاران فایل دانلودی داشته باشید و لینک‌های آن‌ را کوتاه کنید.

از طرفی نیز باید سعی کنید لینک‌های خود را به روز نگه دارید چرا که پس از مدتی ممکن است مطالب یک لینک قدیمی شده یا فایلی که برای دانلود گذاشته‌اید پس از چند آپدیت دیگر قابل استفاده نباشد.

متأسفانه نرخ پرداخت دلاری وب‌سایت Shorte.st به IP‌های ایرانی کمتر از کشورهای پیشرفته است. تقریباً به ازای 1000 بازدید از لینک‌های شما، مبلغ 1 دلار به حساب شما پرداخت می‌شود.

پس درصورتی‌که روزانه 10 هزار بازدید برای لینک‌های شما ثبت شود، روزانه 10 دلار و ماهیانه 300 دلار درآمد کسب خواهید کرد.

چنان چه کاربران مخاطب لینک‌های شما، با IP‌های ایالات متحده آمریکا و یا اروپا از این لینک‌ها بازدید کنند، به ازای هر 1000 بازدید به ترتیب 14 و 10 دلار دریافت می‌کنید که بیشترین میزان درآمد کسب شده از Shorte.st محسوب می‌شود

راهنمای کامل‌تر کسب درآمد از کوتاه کردن لینک را اینجا بخوانید

کسب درآمد دلاری با فروش محصولات دیجیتال

منظور از محصولات دیجیتال، گوشی موبایل یا گجت نیست. منظور فایل‌های قابل دانلود است.

درامد دلاری
فروش محصولات قابل دانلود به یکی از پرسودترین کسب و کارها تبدیل شده است زیرا علاوه بر اینکه هزینه‌ها و دردسرهای تحویل کالا را ندارید، می‌توانید از هر جای دنیا به سایر نقاط فروش داشته باشید.

البته تولید پکیج‌های با کیفیت و محصولات و کیت‌های پرکاربرد کار نسبتاً پیچیده‌ای بوده و ممکن است به مهارت و زمان زیادی نیاز داشته باشد. از طرفی نیز به دلیل درآمد دلاری بالا، رقابت در این زمینه نسبتاً شدیدتر است.

این محصولات می‌توانند ویدئوها و عکس‌های حرفه‌ای، محتوای آموزشی، گزارش‌ها، داده‌ها و دیتابیس، مقالات، اسکریپت و قالب سایت، کدهای برنامه‌نویسی شده و هر چیزی باشد که بتوان آن‌ها به شکل فایل قابل دانلود درآورد.

برای فروش محصولات قابل دانلود، باید ابتدا بازار مناسب آن را پیدا کرده و سپس به تولید محصول مرتبط با آن حوزه اقدام کنید.

از آن جاییکه بیشتر امور در حال دیجیتالی شدن هستند، حوزه فروش محصولات قابل دانلود با گستردگی و تنوع بسیاری روبرو است و چنان چه در این اموری مانند برنامه‌نویسی، طراحی گرافیک، IT، نرم‌افزار و … مهارت داشته باشید، یافتن متقاضی و بازار فروش به آسانی یک سرچ در گوگل خواهد بود.

مشکل اصلی در این حوزه، عدم همکاری شرکت‌های بزرگ خارجی با ایرانیان و عدم امکان واریز وجه به حساب‌های بانکی در ایران است. برای برطرف کردن این مشکل شما باید یک حساب بین‌المللی داشته باشید که در هنگام ثبت نام بتوانید از این حساب برای برداشت وجه استفاده کنید.

اگر در طراحی قالب CMS‌هایی مانند وردپرس، دروپال، جوملا و… مهارت دارید، کافی است یک حساب بانکی بین‌المللی تهیه کرده و قالب‌هایی که ساخته‌اید را در سایت‌هایی مانند themeforest.net بفروشید.

این سایت با ایرانیان کار نمی‌کند ولی یک بازار بزرگ از زیرمجموعه‌های سایت envato است و مرکز اصلی فروش قالب‌ سایت‌هاست.

درآمد دلاری از طریق فروشگاه‌های اینترنتی

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد دلاری، فروش محصولات به خریداران برون مرزی است.

در این حالت محصولات با استفاده از یک فروشگاه اینترنتی به فروش می‌رسد و چنان چه محصولات شما فرم فیزیکی داشته باشند باید به فکر راهی برای ارسال محصولات باشید.

شما می‌توانید در فروشگاه خود هر محصولی که با قوانین کشور شما و کشور خریدار سازگار باشد را به فروش برسانید اما برای دریافت وجه از خریدار باید یک درگاه پرداخت داشته باشید.

متأسفانه به دلیل تحریم‌های اعمال شده، امکان استفاده از درگاه‌هایی مانند PayPal و MasterCard برای ایرانیان وجود ندارد اما خوشبختانه با گسترش ارزهای دیجیتال و شناخته شدن بودن این ارزهای دیجیتال، دیگر نیازی به درگاه‌های پرداخت سنتی وجود ندارد.

در این حالت خریدار و فروشنده فارغ از این که در چه نقطه‌ای از جهان قرار دارند به‌راحتی می‌توانند با استفاده از کیف پول‌های دیجیتال خود تبادلات ارزی داشته باشند.

در این باره بیشتر بخوانید:

5. سایر روش‌های کسب درآمد دلاری

برخی روش‌های کسب درآمد دلاری در ایران نیاز به تخصص و مهارت بیشتری دارند. فریلنسری و ترید کردن دو مورد از این روش‌ها هستند. افراد باید دانش کافی برای ارائه کردن داشته باشند تا دچار زیان نشوند.

در ادامه این دو روش را بررسی می‌کنیم.

ترید یا خریدوفروش ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال طی چند سال گذشته با رشد چشم گیری مواجه بوده‌اند و امروزه به یکی از بهترین و کم دردسرترین راه‌های کسب درآمد برای تریدر‌ها و معامله گران تبدیل شده‌اند.

معامله‌گری یا تریدینگ، یکی از حوزه‌های کاری است که در آن افراد خبره و با تجربه با تحلیل شرایط بازارهای مالی مختلف به بررسی نمودارها و اخبار منتشر شده پرداخته و با توجه به نتیجه بررسی‌های انجام شده، استراتژی مناسبی را برای سرمایه‌گذاری و تعیین روند معاملات خود مشخص می‌کنند.

ارزهای دیجیتال یکی از انواع بازارهای مالی هستند که به دلیل نوسانات بالا، به‌عنوان یک بازار مناسب برای کسب درآمد دلاری شناخته می‌شوند. در این حالت شما با خرید یک ارز دیجیتال به‌خصوص در قیمت پایین و فروش آن در قیمت‌های بالاتر، سود کسب می‌کند.

مثلاً با خرید یک ارز در قیمت 20 دلار و فروش آن در قیمت 30 دلار، شما 10 دلار سود کسب می‌کنید. ممکن است این رشد قیمتی در عرض چند ساعت تا چند ماه یا حتی بیشتر طول بکشد.

علاوه بر پلتفرم‌های خارجی، امروز امکان معامله و خریدوفروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایرانی نیز وجود داشته و معاملات این نوع از ارز کاملاً قانونی است. همچنین امکان تبدیل این ارزهای دیجیتال به ریال یا تبدیل کردن آن‌ها به یکدیگر نیز کاملاً امکان‌پذیر است.

برای داشتن یک درآمد دلاری خوب از طریق ارزهای دیجیتال، باید مهارت‌های معامله‌گری و شناخت خود از ارزهای دیجیتال را بالا ببرید. درصورتی‌که بتوانید از نوسانات این بازار به خوبی استفاده کنید، می‌توانید سود خوبی دریافت کنید اما فراموش نکنید که تصمیمات عجولانه یا اشتباه کردن در معاملات ممکن است بهای سنگینی داشته باشد.

قبلاً یک راهنمای کامل برای شروع ترید از صفر تهیه کرده‌ایم. در ادامه بخوانید:

همکاری با شرکت‌های خارجی

امروزه به دلیل وجود نیروی کار ماهر در داخل کشور، بسیاری از کشور‌های خارجی تمایل به همکاری با این افراد را دارند. شرکت‌های بسیاری هستند که به‌عنوان واسطه میان شرکت‌های خارجی و نیروی کار ایرانی عمل می‌کنند.

از آن جایی که نیروی کار ایرانی با وجود مهارت‌های بالا با میزان کمتری از حقوق ماهیانه حاضر به همکاری با شرکت‌های خارجی را دارند، کارفرمایان خارجی نیروهای فعال در رشته‌های با قابلیت دورکاری را استخدام می‌کنند.

در این حالت شخص کار خود را از منزل یا یک دفتر مشخص انجام می‌دهد و از آن جایی که کار او ماهیت دورکاری دارد، به صورت آنلاین برای شرکت مربوطه در خارج کشور ارسال می‌شود.

این یکی از حالت‌های کسب درآمد دلاری است که برای کارهای کامپیوتری و به صورت کلی کارهایی که قابلیت انجام دورکاری را داشته باشند گزینه بسیار مناسبی است.

البته ناگفته نماند که برای استخدام شدن در شرکت‌های خارجی باید سطح بالایی از مهارت مربوطه را داشته باشید.

رفتن سراغ درآمدهای کوچک

سایت‌هایی وجود دارند که با هدف جذب بازدیدکننده، مقادیر کمی ارز دیجیتال به کاربران پرداخت می‌کنند. این سایت‌ها با نام «فاست» Faucet شناخته می‌شوند.

در این مطلب شرح داده‌ایم که کسب درآمد از این سایت‌ها بسیار اندک است: از Faucet‌ها چقدر می‌توان درآمد کسب کرد؟

سایت‌های دیگر نیز هستند که با انجام کارهایی مانند کلیک کردن، مشاهده ویدئو و تبلیغات به شما مقادیر کمی بیتکوین پرداخت می‌کنند.

بسیاری از این سایت‌ها درآمد مناسبی ندارند و بیشتر افراد حتی پس از ماه‌ها فعالیت نمی‌توانند حساب خود را به حداقل برداشت برسانند بنابراین فعالیت در این سایت‌ها توصیه نمی‌شود مگر اینکه امکان زیرمجموعه گیری داشته باشید و افرادی را با لینک خودتان به این سایت‌ها معرفی کنید و از فعالیت آن‌ها پورسانت بگیرید.

یکی از سایت‌های کسب ارز دیجیتال:

چگونه درآمد دلاری بالایی داشته باشیم؟

بسیاری از مخاطبان خودشان را اصطلاحاً به آب و آتش می‌زنند تا درآمد بالایی کسب کنند ولی اصول کسب درآمد بالا را نمی‌دانند.

میزان درآمد شما در هر کاری به سه عامل بستگی دارد:

 • نیاز بازار به کاری که شما انجام می‌دهید
 • قابلیت و مهارت شما در انجام آن کار
 • عدم قابل جایگزین بودن شما

برای درک موضوع به این مثال توجه کنید:

 • تقریباً همه افراد دنیا می‌توانند روی یک لینک کلیک کنند و تبلیغات را مشاهده کنند. نیاز به این کار شاید وجود داشته باشد ولی مهارتی نیاز ندارد.

از طرف دیگر، چون همه می‌توانند این کار را انجام دهند، همیشه فردی با قیمت بسیار ارزان‌تر برای این کار پیدا می‌شود. به همین دلیل درآمد از این روش بسیار کم است.

 • افراد کمتری هستند که می‌توانند پس از نیازسنجی، یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای ایجاد کنند، فایل‌های ارزشمندی در آن قرار دهند و آن‌ها در بازار خارج کشور بفروشند.

نیاز به فایل‌های ارزشمند همیشه وجود دارد. میزان درآمد این افراد به قابلیت و مهارت آن‌ها در فروش اینترنتی بستگی دارد و جایگزین کردن این افراد با سایر افراد سخت‌تر است. به همین دلیل این افراد پتانسیل کسب درآمد بیشتری دارند.

 • افراد بسیار کمی هستند که می‌توانند عمل جراحی قلب انجام دهند. چنین افرادی بسیار با ارزش هستند زیرا نیاز به جراحی قلب بالاست، قابلیت و مهارت چنین افرادی معمولاً بالاتر از سایر جراحان است و به همین دلیل افراد کمی می‌توانند جایگزین جراحان قلب شوند. عجیب نیست که جراح قلب درآمد میلیاردی داشته باشد.

اگر فقط همین یک نکته را در درآمدزایی دلاری یا سایر روش‌های درآمدزایی در نظر بگیریم، متوجه خواهیم شد که برای کسب درآمد بیشتر چه کارهایی انجام دهیم و همیشه این معادله را در ذهن داشته باشید:

نیاز به کاری که انجام می‌دهید + قابلیت و مهارت شما در انجام کار + میزان قابل جایگزین بودن شما = میزان درآمد شما

اگر برای کاری که انجام می‌دهید نیاز کمی وجود دارد ولی در آن بسیار حرفه‌ای هستید و کسی نمی‌تواند جایگزین شما شود، درآمد بسیار کمی خواهید داشت. مثلاً شاید برخی افراد در بازی جنگا آن‌قدر حرفه‌ای باشند که کسی نتواند جایگزین آن‌ها شود ولی کسی نیاز واقعی به بازیگر حرفه‌ای جنگا ندارد.

نیاز کمی به گیمر حرفه‌ای وجود دارد ولی نیاز بالایی به شخصی وجود دارد که بتواند یک کسب و کار ایجاد کند و خدمات مفیدی به جامعه ارائه دهد، به همین دلیل است که به جای تمرکز روی پول، بهتر است روی رفع نیاز و برطرف کردن مشکلات تمرکز کنید.

نیازها را بشناسید، در برطرف کردن نیاز حرفه‌ای شوید و تا حد ممکن کاری کنید جایگزین شدن شما امکان نداشته باشد. در این حالت درآمد شما سرشارتر از هر حالت دیگری خواهد بود.

یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به ایده‌های جدید، یادگیری کسب و کار و مدیریت منابع، خواندن کتاب‌های نوشته شده توسط افراد موفق در کسب و کارهای مختلف است. 

البته شناسایی نیاز‌های جوامع مختلف و سعی در برطرف کردن آن‌ها تنها یکی از راه‌های کسب درآمد بالا است.

کارهایی مانند خریدوفروش سهام یا فعالیت حرفه‌ای در بازارهای مالی اگرچه در بازار بدون تقاضا است اما درصورتی‌که مهارت بالایی در انجام آن داشته باشید می‌توانید درآمد دلاری بسیار خوبی از آن کسب کنید.

سؤالات متداول

چگونه درآمد دلاری داشته باشیم؟

برای داشتن درآمد دلاری می‌توانیم از وبسایت‌های مختلفی که به طرق متفاوت به کاربران خود درآمد می‌دهند استفاده کنیم. بازی‌های آنلاین، تماشای ویدئو و تبلیغات، ارائه خدمات مبتنی بر وب مثل گوگل ادز، فریلنسری و ترید کردن نمونه‌ای از این موارد هستند.

بهترین راه کسب درآمد دلاری با گوشی موبایل چیست؟

از‌آنجایی‌که اکثر پلتفرم‌ها روی موبایل هم اجرا می‌شوند کسب درآمد دلاری از طریق موبایل ساده است. با بازی‌های آنلاین، نصب اپلیکیشن‌های درآمدزا، تماشای ویدئو، عکاسی، تولید محتوا و غیره می‌توان از گوشی موبایل درآمد دلاری داشت.

آیا می‌توان بدون داشتن هیچ تخصصی هم درآمد دلاری داشت؟

بله کسب درآمد با بازی کردن، وب‌گردی، خرید، تماشای ویدئو، نظردهی و نظایر آن امکان‌پذیر است. البته میزان درآمد از چنین گزینه‌هایی کم است.

آیا کسب درآمد با خرید و فروش دلار بصورت آنلاین شدنی است؟

بله، شما می‌توانید ارز دیجیتال تتر که ارزش آن معادل دلار آمریکاست را در صرافی‌های ایرانی خرید و فروش کنید. برای عضویت در صرافی معتبر و شروع خرید و فروش اینجا کلیک کنید.

سخن آخر

کسب درآمد دلاری در ایران یکی از موثرترین راه‌های کاهش تاثیر تورم است.

اگر تخصصی دارید که می‌توانید به جامعه جهانی ارائه کنید، اگر با بازارهای مالی و کریپتوکارنسی آشنایی دارید، ایده‌ای دارید که می‌توانید در قالب محتواهایی مثل ویدئو ارائه کنید و حتی اگر هیچ تخصصی ندارید می‌توانید با وب‌گردی و بازی کسب درآمد کنید.

گرچه برخی پلتفرم‌ها برای ایرانیان در دسترس نیستند و  انتقال پول از آنها سخت است اما غیرممکن نیست. می‌توان از شرکت‌های واسطه کمک گرفت.

مقالات مرتبط:

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

157 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
کردستانی

سلام ممنون از سایت خوبتون عجب نسل جالبی شده ما قدیما هر کاری که داشتیم باید کلی دنبال طرف میگشتیم تا پیداش کنیم مثلا برا لوله بازکنی برچسب های در و دیوار رو زیر و رومیکردیم اما الان طرف برای بازکردن چاه خونش هم اینترنتی درخواست میده مخصوصا توی این کرونا که بیرون رفتن از خونه مکافاتیه..

حسین

با سلام من خواستم چندتا لینک و با توجه به راهنماییتون کوتاه کنم با وجود اینکار نتونستم خود لینک و در فیسبوک و اینستا بارگزاری کنم نا امید شدم ولی کنجکاوم بدونم توضیحاتی که دادید واقعا عملیه در این رابطه ومیشه از لینکهای کوتاه برای دوستان اطلاع رسانی کرد در انواع صفحات و پیام‌رسان‌ها؟!!!!یا مدتیه که این فعالیت مسدود شده از طرف مجموعه های بزرگتری چون فیسبوک و…؟

میلاد

سلام استاد،آیا کار در فارکس داخل ایران غیر قانونی هستش؟

ممد

نه الکیه پول حروم کنیه

ناشناس

سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم آیا کسب درآمد ارزی توسط اشخاص در ایران قانونیه و یا اینکه قاچاق ارز محسوب میشه؟ ممنون

monsendm1399@gmail.com

سلام اقای جهان دیده بنده در مدتی که سرمایه گذاری کردم هیج سودی نتونستم دریافت بکنم میخواهم از اول سرمایم را کنترل بکنم ببخشید ها شما را من دوست دارم کمکم کنید ممنونتون میشم

سمیرا

بورس وامونده

فرشاد

سلام میشه به منم یاد بدین

معصومه فداکار

ببخشید رمز ارز جدید رو از کجا میشه خریداری کرد؟

فرشاد

سلام.خواهشا اگر کسی یه کسب و کار اینترنتی خوب سراغ داره بهم معرفی کنید لطفا.ممنون میشم

رامین

سلام جناب جهاندیده میخواستم در مورد سقف ورود ارز دلار به حساب پاییر از شما بپرسم و اینکه چطور اون رو به تومان در ایران دریافت نماییم و نیز اگر ما از سایتهایی که خروجی ارزی مثل پی پل و اسکریل و … دیگر داشته باشند چطور میتونیم بدون داشتن این حسابها درآمدمون رو خارج و به تومان تبدیل نماییم . ممنون از راهنمایی های شما.

نرگس

اگر مایل بودی من کامل راهنماییت میکنم

sara

سلام وقتتون بخیر
سایتتون پشتیبان نداره؟

طاها

عرض سلام و خسته نباشید
آقای جهاندیده بنده در سایت ثبت نام کردم و بعد از یکبار بستن و دوباره باز کردن هرچی میخوام لاگین شم مینویسه اکانت غیرفعال
چیکار کنم؟؟؟؟؟

Zahra

سلام وقتتون بخير

ببخشيد سايت ايرانى كارت سايت معتبرى هست براى اينكه حساب پى پال باز كنن براى من؟
شما سايت معتبرى ميشناسيد براى باز كردن حساب پى پال در ايران؟
ممنونم از شما

Abolfazl

ایرانی کارت هست
منم خودم باز کردم
فکر کنم قیمتش 34 دلار

سعید

سلام،بله معتبر هست برای من با 25 دلار حساب پرفکت مانی باز کردن

اروین

اون که رایگانه دکتر!

محمد

سلام من مقداری روبل روسیه دارم و میخواستم اون رو در برخی از سایت هایی که پول یا ارز دیجیتال رو می دی و با اون کار میکنن می خواستم بدونم سایت معتبری دارید یا نع و این که چجوری این پول رد به اون ارز دیجیتال تبدیل کنم مرسی

jafar

یه بانک کریپتو بنام clb بهم برای سرمایه گزاری پیشنهاد شده لطفا راهنمایی کنین آیا این بانک معتبر هست؟

زینب

سلام من از سایت Cryptofree با کلیک کردن بیت کوین رایگان استخراج میکنم واگه ۳ دهم شدن گفتن که میتونم برداشت کنم . حالا من از فقط کلیک میکنم والان ۳ دهم شدن خواستم بدونم که این سایت معتبره ومیتونم بیت کوین رو به ریال تبدیل کنم؟؟؟؟؟

Zahrajlly

سلام وقتتون بخیر ببخشید شما راجع به سایت cambly اطلاعی دارید؟ آیا سایت مطمئنی هست؟ و اینکه خود سایتش گفته با گوگل کروم ورژن ۶۰ و بالاتر و فقط در کامپیوتر و لب تاپ کار میکنه ولی من با گوگل کروم با ورژن ۶۳ در کامپیوتر وارد سایت شدم ولی ارور میده و سایت بالا نمیاد . ممنون میشم راهنمایی کنید
با سپاس فراوان

مهدي

سلام
برای کسب درآمد از طریق ترجمه یا تدریس سایتهایی معرفی می کند؟

مصطفی03

سلام
من نمیتونم واردهیچکدوم از این سایتا بشم چون میگه ارائه خدمات در کشور شما امکانپذیر نیست.چیکارکنم؟

سعید

سلام
۱-خرید وی پی اس یک کشور دیگه غیر از ایران
۲-ارتباط گیری با سایر شرکتهای واسطه برای وریفای کردن(مثل سایت ایرانیکارد)
موفق باشید

zahrajlly

ممنون از راهنماییتون.
شرمنده سوال هام زیاد شد، ببخشید از بین سایت های زیر کدومشون از نطر شما مطمئنه و هویت ایرانی رو قبول میکنه و پرداخت هم داره و کلا سایت خوبی هستش برای درآمدزایی؟ :
Vipkid , Qkids , Prizerebel , Ebesucher , Lionbirds , Swagbucks , Inboxdollars , Quera , Translated.net , Gumroad , Taskrabbit , Guru.com , italki

با تشکر از شما

Zahrajlly

سپاس از راهنمایی هاتون

Zahrajlly

سلام آقای مهندس، ببخشید خیلی سوالم طولانیه ولی ممنون میشم راهنمایی کنید. من در تلگرام از طریق یه سایت دیگه کوتاه کردن لینک ها رو انجام میدم اما از طریق شما با سایت شورتس آشنا شدم و میخوام از طریق شورتس اینکار رو انجام بدم که منبع درآمدی برایم شود. ولی چیزی از خرید و فروش وب مانی بلد نیستم یعنی وقتی ما وب مانی را میفروشیم، به حساب ایرانی ما دلار را به ریال واریز میکنند؟ بعد چقدر از این دلار موقع واریز به حساب ایرانی ما کم میشود؟ با سپاس فراوان از شما و ممنون از سایت خوبتون

Zahrajlly

با تشکر از راهنمایی شما
یه سوال دیگه هم داشتم، اونم اینکه من حساب وب مانی درست کردم و فرم تبدیل حساب از آلیاس به فرمال رو پر کردم ۴ روز پیش اقدام کردم اما باز که وارد سایت یا اپلیکیشن وب مانی میشم دوباره از من عکس پاسپورتم رو میخواد در صورتی که یه بار تایید کرده، ممنون میشم راهنمایی کنید. با سپاس از شما

علی سلیم

سلام ارز moon chein نظرتان چیه؟؟خرید اون خوبه یادن مون چین

ارزsafe moon چطورسیف مون
ارزshiba شیبا

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
157
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx