آیا سایت X کلاهبردار است؟ (راهنمای تشخیص سایت کلاهبرداری)

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
بررسی و راستی‌آزمایی شده توسط:
بررسی و راستی‌آزمایی شده توسط:

مهرداد اسدی (MBA و Financial Management Master's Degree)

تشخیص سایت کلاهبرداری

متاسفانه موضوع کلاهبرداری در اینترنت همیشه بوده و هست. اما تشخیص سایت کلاهبرداری و پرهیز از افتادن در دام آن‌ها برعهده شماست. 

عده‌ی زیادی در فضای آنلاین به دلیل بی‌تجربگی یا طمع در دام کلاهبرداری می‌افتند.

این کلاهبرداری‌ها گاهی به شکل یک ترفند ساده هستند و گاهی به شکل ترفندهای پیچیده‌تر که کلاهبرداران زمان و انرژی زیادی برای آن صرف کرده‌اند. تشخیص کلاهبرداری سایت‌ اغلب کار آسانی است. کافیست در هنگام مواجه شدن با وبسایتی که به شما سودهای کلان پیشنهاد می‌دهد، سوالات درست از خود بپرسید. 

در برخی موارد تشخیص سایت کلاهبرداری نیازمند کمک گرفتن از متخصصان فنی حوزه خاصی مثل کریپتو است تا بتوانند با بررسی دقیق، تشخیص کلاهبرداری سایت را انجام دهند.

ما در بورسینس روزانه سوالات بسیاری در نظرات و گاهی بصورت شخصی دریافت می‌کنیم، بطور مثال:

 • آیا سایت x کلاهبردار است؟
 • شخصی در شبکه‌های اجتماعی به من پیام داده و دعوت کرده وارد یک سیستم شوم، نظر شما چیست؟
 • در سایتی با معرفی افراد درآمد بالایی کسب می‌کنم ولی برای پرداخت درآمد، از من خواسته مبلغی به سایت انتقال دهم. چطور باید اینکار را انجام داد؟

در این مطلب از بورسینس قصد داریم به شکلی کاربردی توضیح دهیم که چطور می‌توانید یک سایت یا سیستم کلاهبرداری اینترنتی تشخیص دهید.

اگر فکر می‌کنید تا به حال با هیچ کلاهبردار یا وبسایت‌های این چنینی مواجه نشده‌اید، پس ادامه را با دقت بخوانید تا با تشخیص کلاهبرداری‌ها، سرمایه‌ای که به زحمت بدست آورده‌اید را حفظ کنید.

ذهنیت صحیح؛ کلید تشخیص سایت کلاهبرداری!

قبل از اینکه به روش‌های کلاهبرداران و شناسایی آن‌ها بپردازیم، این سوال مطرح است که چرا کلاهبرداران موفق می‌شوند و اساسا چرا تعداد آنها زیاد است؟ راهنمای تشخیص کلاهبرداری سایت چیست و چگونه می‌توان گفت یک شخص کلاهبردار است؟

بیشتر بخوانید: کلاهبرداری ارز دیجیتال با سوءاستفاده از اپلیکیشن‌های موبایل

دلیل اصلی موفقیت کلاهبرداران را می‌توان حرص و طمع انسان‌ دانست. این ویژگی در ذات هر انسانی وجود دارد و نمی‌توان آنرا کتمان کرد.

همان‌طور که گفته شد تشخیص سایت کلاهبرداری کار آسانی است اما وقتی طمع یک شخص برانگیخته شود، احساسات جای منطق را خواهد گرفت که به دنبال آن اتفاقات ناگواری را شاهد هستیم.

image 6 edited

کلاهبرداران و کسانی که قصد سو استفاده از دیگران را دارند، اغلب مواقع از این حس استفاده می‌کنند، با برانگیختن حس طمع در افراد آن‌ها را ترغیب به کاری می‌کنند که شخص فکر می‌کند با انجام آن به ثروت زیادی خواهد رسید. 

در هنگام مواجهه با هر فرصت و پیشنهادی که به شما ارائه شد، این سوالات را از خودتان بپرسید.

عقل سلیم‌تان چه می‌گوید؟

تعریف عقل سلیم این است:

عَقلِ سَلیم یا «قضاوت عقلانی» یعنی توانایی فهمیدن و قضاوت کردن دربارهٔ موضوعات و اشیاء به صورتی که تقریباً بیشتر انسان‌ها به‌طور منطقی آن را انجام می‌دهند. به عقل سلیم درک عام، فهم عامه یا فهم متعارف و شعورِ متعارف نیز گفته می‌شود، که می‌تواند جایگزین مناسبتری برای این مفهوم باشد.

در برخورد با هر پیشنهاد سرمایه‌گذاری (چه سرمایه گذاری کردن پول و چه صرف زمان و یا صرف سایر منابع است) آن پیشنهاد را با عقل سلیم خود ارزیابی کنید و بسنجید.

به عبارت دیگر از خود بپرسید: این پیشنهاد یا وعده‌ای که داده شده با عقل جور درمیاد؟

بسیاری از کلاهبرداری‌ها را می‌توان با عقل سلیم تشخیص داد. ابتدا حرص و طمع را کنار بگذارید، سپس با قضاوت عقلانی، فرصت یا پیشنهاد موردنظر را بسنجید.

مثال‌های زیر از بین صدها کامنتی است که در سایت بورسینس به آنها برخورد کرده‌ایم:

 • مثال 1: به شما پیشنهاد می‌شود در سایتی 100 دلار سرمایه‌گذاری کنید و روزانه 4 درصد سود بدست آورید. عقل سلیم (با کمی چاشنی دانش از بازارهای مالی) می‌گوید هیچ سرمایه‌گذاری در دنیا نمی‌تواند به طور ثابت و روزانه چنین بازدهی بالایی داشته باشد.
 • مثال 2: چند روز پیش با یه نفر آشنا شدم که بعد از سپرده گذاری در مورد بیت کوین من رو به سایت hypotrades.com هدایت کردند و بعد از دو روز حساب من با سپرده 20دلاری به 2060 دلار تبدیل شد و ایشان از من بابت آزاد سازی سودم 300 دلار درخواست کردند. پس از چانه زنی 100 دلار واریز کردم ولی بازهم نتوانستم مبلغ را برداشت کنم. که دوباره ایشان درخواست 100 دلار بابت تایید حساب از من درخواست کردند که بنده واریز نکردم. به نظرتون چیکار کنم.

عقل سلیم در مثال فوق می‌گوید هیچ سرمایه‌گذاری در دنیا نیست که 20 دلار را در 2 روز به 2060 دلار تبدیل کند. علاوه بر این، اگر شخص موردنظر قصد داشت 2060 دلار را پرداخت کند، هزینه پرداخت پول یا آزادسازی را از همان 2060 دلار کسر می‌کرد و از شما درخواست پول نمی‌کرد.

به همین سادگی گاهی با کنار هم قرار دادن “چرا” می‌توان در تشخیص سایت کلاهبرداری موفق بود.

مثال 3: با سایتی برخورد می‌کنید که به ازای کلیک روی تبلیغات یا کارهایی ساده مثل تماشای ویدئوهای تبلیغاتی مبالغ بالایی مانند 50 سنت یا 1 دلار به ازای هر بازدید یا کلیک پرداخت می‌کند.

عقل سلیم در مثال فوق می‌گوید آیا در دنیای واقعی کسی حاضر است به خاطر اینکه تبلیغی 1 دقیقه‌ای در تلویزیون مشاهده کردید به شما نیم دلار بپردازد؟
کسی حاضر می‌شود به خاطر اینکه 30 ثانیه وقت گذاشتید و عملا هیچ‌کاری نکردید به شما 0.3 دلار بپردازد؟

image 13 edited

نکته: سایت‌هایی هستند که بابت مشاهده تبلیغات به شما مقادیر ناچیزی (مثلا 0.001 دلار به ازای هر کلیک!) پرداخت می‌کنند اما تا بتوانید به حداقل برداشت برسید چندین سال باید کلیک کنید یا چندهزار نفر زیرمجموعه‌ داشته باشید که همه آنها روی تبلیغات کلیک کنند!

بیشتر بخوانید: از سایت‌های بیت‌کوین رایگان چقدر می‌توان درآمد کسب کرد؟

مثال 4: فردی از کنگو به من پیام داده و می‌گوید بیوه یک فرد ثروتمند است و در بستر بیماری افتاده و کسی را ندارد. او می‌خواهد مبلغ 1 میلیون دلار را برای کمک به افراد نیازمند به من منتقل کند تا بتوانم آنرا بین نیازمندان تقسیم کنم، از من اطلاعات شخصی خواسته و با پیام‌هایی که رد و بدل کردیم می‌خواهد 2000 دلار بابت هزینه انتقال پول برایش ارسال کنم.

عقل سلیم در مثال فوق می‌گوید که چطور یک فرد ثروتمند به شمایی که هیچ شناختی ندارد اطمینان می‌کند؟ چرا چنین مبلغی را مستقیما به خیریه نمی‌پردازد؟ مگر امکان دارد چنین شخصی هیچ خویشاوند، آشنا یا دوستی نداشته باشد؟ گذشته از همه اینها، چنین فرد ثروتمندی چه نیازی به درخواست پول از شما دارد؟

برخی از این حالت‌ها خارج از راهنمای کلاهبرداری سایت‌ها قرار دارد و گاهی آن را در ایمیل‌های‌مان مشاهده می‌کنیم.

گاهی با برانگیختن حس ترحم و دلسوزی و گاهی نیز با برانگیختن سایر احساسات، چنین افرادی سعی در دریافت مبلغی به بهانه‌های مختلف دارند.

تعداد این پیام‌ها در شبکه‌های اجتماعی به شدت رشد کرده و کلاهبرداران از هر ترفندی برای جلب اعتماد افراد استفاده می‌کنند. در هنگام مواجه شدن با چنین وبسایت‌هایی، برای تشخیص کلاهبرداری سایت کافیست اعداد و ارقام را با سایرین مقایسه کنید. حتی جستجو در اینترنت در مورد این ارقام نیز می‌تواند مفید باشد.

بیشتر بخوانید: با 5 کلاهبرداری مهم کریپتویی در شبکه‌های اجتماعی آشنا شوید!

ذهنیت برنده شدن در لاتاری را کنار بگذارید!

خودتان را فریب ندهید. برخی دوست دارند خودشان را فریب دهند. گاهی فریب ندادن خودمان واقعا سخت است.

کلاهبرداران عاشق افرادی هستند که پول کمی دارند ولی به دنبال جذب کردن پول با قانون جذب و مفاهیم مشابه هستند. یکی از راه‌های تشخیص سایت کلاهبرداری مشاهده چنین مشخصه‌هایی است.

واقعیت تلخ است، به همین خاطر افراد به خواب و رویا روی می‌آورند.

افرادی که به دنبال جذب کردن پول هستند، خیلی راحت در دام کلاهبرداری می‌افتند زیرا تصور می‌کنند قانون جذب در حال جواب دادن است و فرصت فوق‌العاده‌ای که در برابرشان قرار گرفته پاسخ کائنات به درخواست آنهاست اما در واقعیت با یک کلاهبردار طرف هستند.

فریب دادن شخصی که آماده فریب خوردن است ساده است.

این ضرب‌المثل معروف را به خاطر داشته باشید:

پنیر مجانی فقط در تله‌موش یافت می‌شود.

هیچ‌چیز مجانی و بدون زحمتی وجود دارد. حتی اگر به نظر می‌رسد کسی یا کسانی در حال بدست آوردن پنیر مجانی هستند، به احتمال قوی شما از شرایطی که آن شخص داشته یا دارد به طور کامل خبر ندارید.

اگر شخص متخصصی مانند یک معامله‌گر حرفه‌ای، یک دکتر جراح یا یک فرد بانفوذ در مدتی کوتاه مبالغ زیادی پول بدست می‌آورد، به این دلیل بوده که زمان زیادی در گذشته صرف مهارت خود کرده است. تشخیص کلاهبرداری سایت‌‌ها با وعده‌های خیره کننده آسان است. اغلب آن‌ها به شما رویا می‌فروشند. 

هیچ میوه و ثمری بدون تلاش و زحمت بدست نمی‌آید.

image 14 edited

اگر قصد دارید برندگان لاتاری یا قرعه‌کشی که یکباره پول زیادی بدست می‌آورند را مثال بزنید، باید عرض کنیم شما هزاران و شاید میلیون‌ها نفری که در سمت بازنده بوده‌اند را نیز باید در نظر بگیرید. 

برای تشخیص سایت کلاهبرداری، به وعده‌های آن‌ها نگاه کنید. وبسایت‌های لاتاری که وعده برنده شدن مقدار زیادی پول را به شما می‌دهند در واقع به دنبال طعمه هستند. 

کلیت ماجرا این است که:

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.

ذهنیت برنده شدن در لاتاری و قرعه‌کشی را کنار بگذارید به چند دلیل:

 • اول این که در دام کلاهبرداران نیفتید
 • دوم این که پول و سرمایه‌تان را در قمار و ریسک‌های غیرعقلانی از دست ندهید
 • سوم زمان‌تان را در انتظار برای برنده شدن در لاتاری نابود نکنید
 • چهارم تا می‌توانید دست به کار شوید و با تلاش و پشتکار از زمان‌تان استفاده کنید

بزرگ‌ترین گنج شما زمان شماست، پس از تشخیص کلاهبرداری سایت، وقت خود را بیشتر از این در آن‌ها هدر ندهید. 

راهکارهای کاربردی برای تشخیص سایت کلاهبرداری

گاهی اوقات پیشنهادی خاص را بررسی می‌کنید و منطقی به نظر می‌رسد و می‌خواهید زمان یا پول‌تان را سرمایه‌گذاری کنید.

چگونه باید اعتبار سایت، نرم‌افزار، کیف پول، صرافی یا هر چیز دیگری را در فضای مجازی بررسی کنید. تشخیص سایت کلاهبرداری در حوزه کریپتو و ارزهای دیجیتال موضوعی است که سال‌های اخیر به یک معضل تبدیل شده است.

در واقع کریپتو به دلیل نوسانات و سود‌های بالای خود، منطق بسیاری از مردم را از کار انداخته است. این موضوع باعث شده تا آن‌ها به راحتی در دام کلاهبرداری‌های کریپتو قرار گیرند.

بیشتر بخوانید: 14 کلاهبرداری متداول در ارزهای دیجیتال

راهکارهای خاصی وجود دارد که تا حد زیادی می‌تواند به تشخیص شما کمک کند ولی گاهی کار سخت می‌شود زیرا برخی کلاهبرداران حرفه‌ای هستند و وقت و انرژی زیادی برای پیاده‌سازی نقشه‌شان صرف کرده‌اند.

در واقع گاهی هیچ نشانه کلاهبرداری در سایتی وجود ندارد و شما نمی‌توانید فقط با بررسی ادعاهای مطرح شده در چنین وبسایت‌هایی آن‌ها را تشخیص دهید. فرض کنید با یک وبسایت استیک ارز دیجیتال مواجه می‌شوید که در آن سود‌های پیشنهادی معقول هستند. 

مسلما تشخیص سایت کلاهبرداری فقط با نگاه کردن به چنین نمونه‌ای امکان پذیر نیست و تشخیص آن‌ها نیازمند تحقیق و بررسی عمیق آن‌ها است. راهنمای کلاهبرداری سایت ها وجود ندارد و وقتی حرف از پول‌های سخت به دست آمده شما باشد، باید دقت خود را چند برابر کنید. مسئولیت سرمایه گذاری در سایت‌ها فقط برعهده شماست و تشخیص کلاهبرداری سایت‌های کریپتو نیز گاهی آسان نیست. 

در هنگام مواجهه با چنین وبسایت‌هایی، ابتدا نکات زیر را بررسی کنید:

اسم و آدرس سایت را در گوگل جستجو کنید

اینکار را با هدف یافتن اطلاعات بیشتر در مورد سایت، پروژه و بررسی اعتبار آن انجام می‌دهید.

توجه به آدرس وبسایت یکی از راه‌های تشخیص کلاهبرداری سایت‌های فیشینگ است. بسیاری از سایت‌های کلاهبرداری سعی دارند با جعل وبسایت مورد نظر شما، دارایی‌های شما را سرقت کنند. البته این روش کلاهبرداری چیز جدیدی نیست و با ورود اینترنت و تجارت آنلاین، رواج پیدا کرد.

image 15

با اضافه کردن کلماتی مانند Review به اسم پروژه می‌توانید بررسی‌های دیگران در مورد آن پروژه را بخوانید. برای مثال اگر وبسایت مورد نظر ما، نامش Mycryptotest باشد، عبارت‌هایی که در گوگل برای تشخیص سایت کلاهبرداری باید جستجو کنید می‌تواند به شکل زیر باشد:

 • Mycryptotest review
 • Mycryptotest is legit

نظرات سایرین را درباره سایت موردنظر بخوانید

روش دیگر تشخیص سایت کلاهبرداری توجه به بازخورد اجتماعی نسبت به سایت مورد نظر است. چون اغلب با سایت‌های خارجی طرف هستید، بهتر است با جستجو Review site.com در جستجوی نظرات بقیه در مورد سایت موردنظر باشید (به جای site.com آدرس سایت مدنظر را بنویسید).

سایت‌هایی هستند که سایر سایت‌ها را بررسی می‌کنند اما احتمال وجود نظرات‌ ضد و نقیض وجود دارد.

زیرا گاهی کلاهبرداران به سایت‌های دیگر پول می‌دهند تا Review های مثبت (نظرات خوب) برای آنها ثبت شود. بنابراین این روش همیشه راهنمای کلاهبرداری سایت‌ها نیست و نمی‌توان چندان به آن تکیه کرد. 

خواندن فروم‌ها و انجمن‌های گفتگو کمک بیشتری می‌کند، چون افراد شرکت‌کننده در بحث زیادتر است و می‌توان اطلاعات قابل اعتمادتری از کاربران معتبر انجمن بدست آورد.

همچنین با جستجوی نام سایت در توئیتر و فیس‌بوک می‌توانید ببینید سایرین در مورد آن چه نوشته‌اند. البته داشتن کمی حس بدبینی می‌تواند مفید باشد. برای مثال توجه به هشدار‌های برخی در این فروم‌ها شاید جرقه‌ای برای تشخیص سایت کلاهبرداری باشد که شما نسبت به آن اعتماد زیادی داشته‌اید.

عوامل سایت یا پروژه چه کسانی هستند؟

باید تیم پروژه موردنظر یا عوامل سایت را بررسی کنید.

ببینید آیا تیم معرفی شده در سایت، هویت واقعی دارند؟ آیا اساسا تیم معرفی شده یا خیر؟

با بررسی صفحه شخصی آنها در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید اعتبار این موضوع را بررسی کنید.

 • آیا در شبکه اجتماعی فعال هستند؟ عکس شخصی خودشان را برای صفحات قرار داده‌اند؟
 • سایرین در مورد تیم پروژه در شبکه‌های اجتماعی چه گفته‌اند؟
 • صفحات شبکه‌های اجتماعی چه تعداد دنبال‌کننده واقعی وجود دارد؟
 • آیا کسی در صفحات آنها پاسخگوی کامنت‌ها و نظرات است؟
 • شماره تماس، ایمیل، آدرس یا سایر مشخصات وجود دارد؟

کنار هم قرار دادن این سرنخ‌ها می‌تواند در تشخیص کلاهبرداری سایت به شما کمک کند. لازم به ذکر است در پروژه‌های کریپتو گاهی تیم آن‌ها ناشناس هستند و شما باید به مدل کسب و کار وبسایت مورد نظر توجه کنید. 

بیشتر بخوانید: 9 نشانه که یک ارز دیجیتال اسکم (کلاهبردار) است

سایت یا پروژه چقدر سابقه دارد؟

درباره سایت‌ها و پروژه‌هایی که سابقه طولانی دارند معمولا مطالب و محتوای بیشتری وجود دارد که تحقیق را ساده‌تر می‌کند. منطق چنین تفکری این است که شرکت‌ها(و وبسایت‌های) با مدل کسب و کار سالم باقی می‌مانند. 

image 16

مسلما سایت‌های کلاهبرداری سعی می‌کنند قبل از این که به صورت گسترده به عنوان سایت کلاهبرداری تشخیص داده شوند، شما را فریب دهند. البته در راهنمای کلاهبرداری سایت‌ها باید به این نکته توجه کنید که برخی از آن‌ها با ادعاهای منطقی ولی سو استفاده یا سرقت دارایی‌های شما فعالیت می‌کنند. 

برای مثال وبسایت‌های استخراج ابری زیادی وجود دارند اما همه آن‌ها در حال استخراج کریپتو کارنسی نیستند بلکه با چنین ادعایی و ارائه چند تصویر، نظر دیگران را به خود جلب کرده‌اند تا در نهایت دارایی‌های آن‌ها را سرقت کنند.

بیشتر بخوانید: طرح‌های پونزی در قالب استخراج ابری ارز دیجیتال

در این موضوع یکی از راه‌های تشخیص سایت کلاهبرداری این است که پست‌های سابق آنها در بخش Blog و صفحات شبکه‌های اجتماعی را ببینید. اینکار بهترین راه برای تشخیص عمر فعالیت سایت است.

مخصوصا پست‌های آنها در شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر را بررسی کنید.

محتوای سایت را با دقت بخوانید

محتوای سایت‌شان را زیر و رو کنید تا هرچه بیشتر در مورد نحوه کار، سیاست‌ها، سابقه و نقشه راه بدانید. بخش تماس با ما، درباره ما، سیاست‌ حفظ حریم خصوصی، قوانین را مطالعه کنید.

تحقیق و بررسی شما هرچقدر عمیق‌تر و با دقت‌تر باشد می‌توانید با وصل کردن این پازل به همدیگر، شناخت بیشتری بدست آورید.

از آن‌جایی که ما در مورد وبسایت‌های خارجی صحبت می‌کنیم، زبان آن‌ها اغلب انگلیسی است. برای راهنمای کلاهبرداری وبسایت در صورت نیاز از هر کسی که در حوزه فنی آن تخصص دارد کمک بگیرید.

در محتوای وبسایت به دنبال پاسخ‌های مربوط به مدل کسب و کار آن‌ها باشید. مثلا آن‌ها چگونه فعالیت می‌کنند؟ چگونه پول در می‌آورند؟ چقدر در می‌آورند؟ آیا مدل کسب و کار آن‌ها نسبت به ادعاهای مطرح شده در وبسایت منطقی است؟ آیا آمار و اطلاعاتی از ادعاهای آن‌ها وجود دارد؟  

یکی دیگر از روش‌هایی که در راهنمای کلاهبرداری سایت به شما کمک می‌کند این است که به گرامر و املای واژه‌ها دقت کنید. وبسایت‌هایی که شرکت‌های پشت آن‌ها واقعی باشند مسلما برای محتوای وبسایت وقت می‌گذارند. غلط‌های املایی همیشه وجود دارند اما وجود محتوای ضعیف که اشتباهات گرامری زیادی در آن دیده می‌شود، باید زنگ خطر شما را فعال کند.

خودتان بپرسید

اگر اطلاعاتی از سایت یا پروژه موردنظر بدست نیاوردید، در سایت‌ها و فروم‌های مختلف از تجربه دیگران بپرسید.

به هیچ عنوان تا زمانی که اطمینان کامل از اعتبار و سالم بودن سایت حاصل نشده، وقت و پول خودتان را سرمایه‌گذاری نکنید. گاهی تشخیص سایت کلاهبرداری صرفا بیش از چند کلیک از شما زمان می‌برد اما مسلما ارزش آن را دارد. 

پول و سرمایه شما ارزشمند است. اگر دوست ندارید ضرر کنید باید برای تحقیق وقت بگذارید.

همه افراد می‌توانند سایتی راه‌اندازی کنند و ادعاهای مختلف داشته باشند. بررسی صحت ادعاها بر عهده شماست.

سوالات متداول

بهترین راه تشخیص کلاهبرداری چیست؟

مطالعه محتوای وبسایت، تحقیق در مورد نام و اعتبار آن در گوگل، دقت به نظرات سایرین، مراجعه به انجمن‌های گفتگو و ارزیابی ادعاهای وبسایت مورد نظر از مهم‌ترین راه‌هایی است که می‌تواند در تشخیص کلاهبرداری سایت به شما کمک کند.

من پولم را در یک وبسایت کلاهبرداری از دست دادم چه کار کنم؟

در مورد وبسایت‌های خارجی متاسفانه کار خاصی نمی‌توان برای بازگرداندن پول انجام داد. این موضوع در مورد وبسایت‌های کریپتو و غیرکرپیتو صدق می‌کند. با این حال می‌توانید در انجمن‌های ایرانی و خارجی، مردم را از آن آگاه کنید.

وبسایتی به من 4 درصد سود روزانه می‌دهد، آیا کلاهبرداری است؟

وبسایت‌های پانزی قبل از ظهور کریپتو وجود داشته‌اند اما با رواج Web3، رشد زیادی کرده‌اند. به خاطر داشته باشید هیچ سازمان یا شرکتی در دنیا نمی‌تواند به شما سود ثابت روزانه بدهد مگر این که قصدی در کار باشد. این وبسایت‌ها کلاهبرداری هستند و دارایی‌های شما مسلما از دست خواهند رفت.

آیا ورود به وبسایت‌های کلاهبرداری باعث گرفتن ویروس می‌شود؟

تا زمانی که از چنین وبسایت‌های مشکوکی اقدام به دریافت فایل نکرده باشید، خطری شما را تهدید نمی‌کند. با این حال تشخیص دانلود شدن یک فایل توسط یک کاربر معمولی اینترنت کار مشکلی است و باید به کار‌هایی که در پس زمینه مرورگر رخ می‌دهد آگاه باشید.

نتیجه گیری

در مواجه با هر پیشنهاد و فرصت، عقل سلیم‌تان را به کار بیندازید. با کنار گذاشتن طمع، موضوع را بررسی کنید.

ذهنیت برنده شدن در لاتاری و «بدست آوردن چیزی در قبال هیچ» را کنار بگذارید. نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود. پنیر مجانی فقط در تله موش یافت می‌شود. قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری پول یا زمان، پیشنهاد موردنظر را به شکل عمیق بررسی کنید.

صرفا به خاطر طمع و این تصور که می‌توانید قبل از فروپاشی سیستم از آن خارج شوید سرمایه‌گذاری نکنید. مگر اینکه حاضر باشید کل پولی که گذاشتید را از دست بدهید.

کلاهبرداران ترفندهای زیادی دارند که گاهی تشخیص آنها حتی توسط افراد باتجربه نیز مشکل است. تشخیص سایت کلاهبرداری موضوعی است که باید برای آن وقت بگذارید. تطبیق ادعاهای مطرح شده از سوی وبسایت‌ها برای سرمایه گذاری اهمیت زیادی دارد. شما نباید صرفا براساس چند دیدگاه مثبت یا نظرات دوستان یا آشنایان به وبسایت‌ها اعتماد کنید. 

وقتی در حال سرمایه گذاری بر روی یک وبسایت هستید، تشخیص کلاهبرداری وبسایت برعهده شماست و در صورتی که وبسایت مورد نظر کلاهبردار از آب در بیاید، راهی برای پس گرفتن دارایی‌ها نخواهد بود. اگر تجربه یا نکته‌ای برای شناخت کلاهبرداران دارید در بخش نظرات بنویسید.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

سرمایه‌گذار در بورس از سال 1392 و ارزهای دیجیتال از سال 2018، موسس بورسینس.
108 نظر
 1. با سلام

  ممنون از صبر و پیگیری شما بزرگوار برای آگاه کردن مردم .

  سوال بنده اینه :

  کپی ترید و … آیا درسته ؟
  مثلا سایتی مثل مای درآمد ، پولساز ، ایران وب کار و … که ادعا میکنن پکیج آموزشی اپلیکیشن میفروشن و درآمد روزانه ۵۰ دلاری رو دارن درسته ؟

  ادعای این سایتها این هست که همه ی پولها در کیف پول خودمون هست و فقط معاملات افراذی که سود کردن کپی میشه .

  این کلاهبرداریه ؟ یا دروغه ؟ یه جای کار به نظر میلنگه .

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 2. سلام ممنون بابت مطالب مفیداتون، سوالم اینه آیا سایت bvdinvest.com معتبره یا خیر؟؟؟

 3. سلام آقای مهندس جهاندیده
  ضمن تشکر از مطلب بسیار ارزنده جنابعالی میشه لطف بفرمائید که آیا سایت refund.ottogrp.vip قانونی هست یا خیر ؟
  سیستم کاریش به این صورت که از طریق صرافی مثلا 100 تتر به حسابی که اعلام میکنه واریز میکنی بعد توی سایت یکسری اجناس با قیمتهای مختلف داره شما با اون 100 تتر میتونی جنسی رو بخری که 100 تتر ارزش داره وقتی خریدی بعد از 12 ساعت سه درصد به پولت سود میده

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برخوردی با این نوع سایتها نداشتم، به نظر نمیاد معتبر و قابل اطمینان باشه

 4. سلام جناب جهاندیده
  و ممنون از مطالب پر بارتون در مورد اپلیکیشن Etsy میخواستم توضیح دهید که آیا کلاهبرداریه یا خیر و آیا خودتان ترید میکنید که بنده بیام زیر مجموعه خودتان شوم و یا کلا پیشنهاد شما چیست؟
  با سپاس

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز، در مورد این اپ اطلاعی ندارم و اگر چنین اپی باشه استفاده نکردم.

 5. سلام

  دوستان محترم ازتون خواهش میکنم به سمت این سایت های کلاهبرداری که اسمشون رو میارم نرید

  خودم متاسفانه بالغ بر 20 میلیون از دست دادم

  میزبان باکس . میکروباکس . اسمارت باکس . مکس باکس

  تمامشون احتمالا یه گروه هستن که بعد کلاهبرداری در اولی در اواخر کار سایت یه سایت جدید افتتاح میکنن و سایت قبلی رو بعد یه مدت میبندن و شماره واتس سایت رو مسدود میکنن و میرن سراغ سایت بعدی به همین صورت میلیاردها تومان کلاهبرداری کردن

  بازهم میگم خواهش میکنم گول تبلیغاتشون رو نخورید همش دروغه یکسال زندگی من رو سیاه کردن

 6. سلام ببخشید می خواستم بدونم پکیج اکادمی فرتاک مجید نیک نام کلاهبرداریه؟ اقا کلی ادم از درامدشون فیلم میگیرن می فرستن کلیپ ضبط میکنن که ماهی انقدر کسب کردم و این اقا سایتش نماد اعتماد داره خواهش میکنم راهنمایی کنید چون قصد سرمایه گذاری دارم ممنون میشم

  1. سلام به نظر من هیچ کس نباید داخل این سایت ها حساب کاربری باز کنه دارن سودهای بالای پیشنهاد میدن آدم و وسوسه میکنند من شخص ۱۵۰دلار سرمایه گذاری کردم خواستم سودم را بردارم برداشت زد ولی واریز نشد لطفا مواظب باشید

 7. سلام خسته نباشید
  سایت treenvest.com
  ماهی۱۰ درصد سود میده و فک میکنم که خیلی کم سود میده
  میخواسم بپرسم کلاهبرداری هستش یاخیر؟
  چون ۱۰درصد ماهی کمه و زیاد نیست
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام وقت بخیر، 10 درصد سود ماهیانه بصورت ثابت خیلی هم زیاده و هشداردهنده است. از من میشنوید به دنبال چنین سایتهایی نباشید که سود ثابت ماهیانه و به میزان بالا پرداخت کنن! مطلب رو بخونید دوباره.

 8. سلام
  لطفآ در مورد شرکت defi groups هم بفرمایید.
  آیا میشه بهشون اعتماد کرد؟
  کلاهبردار نیستن؟

 9. سلام .دوستان فریب سایت های سرمایه گذاری دلاری رو نخورید .هیچ کدام از این سایت ها درست نیستند و همه کلاه بردار هستند .شاید در اوایل همه چیز خوب باشد و سرمست از سود پول باشید و حتی بتوانید اندکی برداشت کنید ولی این ها طمع ما رو بالا میبرند و وقتی که حسابی گول خوردیم از ما درخواست پول بیشتر میکنند و تازه به خودمون میایم که چه کلاهی سرمون رفته .سایت valtuscapitalیکی از این سایت هاست خواهشا وارد نشید

 10. سلام دوستان عزیز منم از مالباختگان مکسمی و کلاهبرداری مجید نیکنام هستم اگر کسی اطلاعاتی دارد بهم پیام بده و راهنمایی کنید چیکار کنم
  ۰۹۳۷۹۵۲۷۴۳۹

 11. سلام ببخشید برنامه کارماتاپ که گفته میتونید شارژ و بسته اینترنتی بفروشید سایت معتبریه؟؟ یعنی راسته کلاهبرداری نیست؟ ممنون میشم پاسخ بدید خیلی ممنون

 12. مشکل توی مملکت ما اینه که تعداد اشخاصی مثل جنابعالی کم هستند که وقت خودشون رو بذارن و در فضای مجازی روشهای سرمایه گذاری در بورس و موارد ایمنی و … رو توضیح بدهند، ای کاش حداقل دانشجویانی که در چنین رشته هایی تحصیل میکنند روشهای سرمایه گذاری در بازارهای مالی ایران و جهان رو در فضای مجازی برای کمک کردن به هموطنان خودشون توضیح میدادند تا هم یک کمکی به دیگران کرده باشند و هم با نشان دادن دانش و صداقت ، برای آینده شغلی خودشون در بازارهای مالی اعتبار کسب کنند.چون وجود کلاهبرداران فقط به ضرر سرمایه گذاران نااگاه نیست بلکه موجب بی اعتمادی در جامعه میشه و موجب میشه فارغ التحصیلان و کارشناسان اقتصادی برای جلب اعتماد فعالان اقتصادی به مشکل بر بخورن

 13. سلام ممنون از اطلاعات خوبتون تو تلگرام یه نفر بهم پیام داده که در ازای پرداخت 100 دلا روزی 2.3دلار پرداخت میکند اسم سایت هم mutual wealth investors.com هستش آیا میشه اعتماد کرد؟

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   به این وعده ها توجهی نکنید.

 14. سلام من به دام یک کلاهبردار شیاد افتاده ام اول با سایت LaurenCapitals.comوبعد با سایت Airbitfury.con
  با سایتLaurenبه من مثلاً پنج هزار دلار واریز کرد در بلاکچین و از من دوتا پانصد دلار برای آزاد سازی گرفتن و بعد پول من را به ایر بیت فوری واریز کردند و در آنجا میشود آدرس کیف پول برای برداشت داد ولی همانطور در حالت بررسی باقی می‌ماند خواستم بدانم که من میتوانم به پولم برسم یا دیگر چشمم را بر روی پولم ببندم

  1. سلام وقت بخیر، متاسفانه فکر نمیکنم کاری از دست شما بربیاد

   1. دوستان سلام
    سایت fxcointech.org
    یک سایت کلاه برداری هست به هیچ عنوان پولی واریز نکنید.
    از من و خیلی های دیگه کلاه برداری کردن

 15. سلام جناب جهاندیده بی زحمت درمورد سایت maxmitrades.com بهم اطلاعات میدین که واقعی هست یاکلاهبرداریه؟ متشکرم

  1. سلام وقت بخیر، این سایتها به عنوان هایپ شناخته میشن. به هیج عنوان سمتشون نرید.

  2. سلام ببخشیدAxo ارز رایگان که چند روز داره فعالیت میکند صحت دارد یا خیر

 16. با سلام و احترام
  جناب آقای جهاندیده از مطالب خوبتون تشکر و قدردانی میکنم.
  این روز ها کلاهبرداری خیلی زیاد شده و از مردم سو استفاده می کنند از وقتی کرونا اومده و بیشتر مردم خانه نشین شدن و همچنین 30 درصد کاربران اینترنت افزایش یافت،توصیه من اینه که مراقب سرمایه خودتان باشید و در تصمیم گیری سریع عمل نکنید،سه چیز را همیشه به خاطر بسپارید خجالت نکش،باور نکن و اعتماد نکن،کلاهبردار همه جا میتونه باشه باید مراقب باشید حتی تو دیوار ما یه آگهی بسته بندی در منزل گذاشتن،پول ثبت نام را میگیرن و ازشون خبری نمی شه،ه نظر من سرمایه را خودتون مدیریت کنید،سرمایه خودتون را ندید به دست کسی،الان من با سرمایه خودم در صرافی نوبیتکس کار میکنم و سود خوبی بر می دارم و سرمایه را خودم مدیریت میکنم،اگر میخواهید سود بیشتری بکنید ارز خریداری کنید و بزارید بمونه،اوایل پارسال همکار من در دوج کوین 2 میلیون سمایه گذاشت الان حدود 80 میلیون به دست آورد،و پیش بینی شده تا اواخر سال 2021 اتریوم به 10 هزار دلار میرسه،عوض اینکه سرمایه را خودتون مدیریت کنید و دست خودتون باشه،تو سایت های مسخره و کلاهبرداری سرمایه گذاری میکنید،بیشتر این سایت ها منبع درآمدی ندارن یک جوان بیکار نشسته خونه داره کلاهبرداری میکنه و بیشتر از کلاهبرداری پانزی استفاده میکنند،یعنی با سرمایه گذاری کاربران سود دیگر کاربران را میده و وقتی سرمایه را بالا کشید سایت را میبنده و جمع میکنه،یا این سایت های کلیکی هم از کلاهبرداری پانزی استفاده میکنن که سایت پی تی سی نوین حدود 5 میلیارد تومان کلاهبرداری کرد و زود هم به خارج کشور فرار می کنن،تازگی ها دوتا سایت کلیکی میزبان باکس و میکرو باکس راه اندازی شده که اینم آخرش اسکم میشه مراقب باشید تو قسمت سهام نوشته سود ما از طریق استخراج ارز است ولی دروغه هیچ منبع درآمدی ندارن.پس مراقب باشید عزیزان

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   واقعا حرف دل منو زدید، کلاهبرداری متاسفانه زیاد شده و یکی از مهمترین دلایلش هم مشکلات اقتصادی مردم و کروناست.
   هرچقدر هم که اطلاع رسانی بشه، عده ای بدون تحقیق دست به کارهایی میزنن بعد میان سرچ میکنن و سوال میپرسن! (اون موقع که کار از کار گذشته)

   1. درود
    سوال امثال سایت سوکیت
    که ادعا دارد مسترکارت و حساب بانکی بین‌المللی باز می‌کنه هم کلاهبرداریه درسته ؟

 17. سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم این سایت x invest کلاهبرداریه!!! من شک دارم میخواستم سرمایم بذارم ولی پشیمون شدم

   1. سلام
    سایت fxcointech یک سایت کلاهبرداری هست به هیچ وجه وارد نشید و هرجا میتونید اعلام کنید.

 18. ممنون از راهنماییتون از نظرات شما و دوستان استفاده کردم
  من در تلگرام روزانه درامد بالایی پیشنهذد شده 0/005 استخراج بيت كوين همراه با نصب اسكریپ د اموزش رایگان
  و فقط برای خرید و نصبش از من مبلغ ۵۰۰ هزارتومان تقاضا کردن و مدعی هستن اگر در آمدی اینچنین نداشتید دوبرابر مبلغ رو بهتون بر میگردونیم
  آیا واقعیت داره آبا نصب اسکریپ همچین کاری میتونه بکنه
  و اینکه چقد به سیستم یا تبلت ضرر میرسه
  ممنون از راهنماییتون

  1. سلام،واقعیت نداره باور نکنید اینم یه شگرد برای کلاهبرداریه،کلا ربات های تلگرام و…. همش کلاهبردار.و با تبلت و گوشی هم ماین نکنید یهو دیدید سوخت

 19. سلام. ادمین عزیز از شرکت استخراج ابری همیار ماینر اطلاعی دارید؟ آیا شرکت کلاهبرداریهست یا خیر؟

  1. سلام،کلاهبرداریه سه ماه سود میدن بعد میگن دستگاه ماینر قدیمی شده سودتون میارن پایین بعد تا آخر سال میبینی اگه میزاشتی بانک همینقدر در میاوردی تا چند ماه اول همه چی خوبه ولی بعدش ماینر فرسوده شده و سختی شبکه و… دیگه از سود خبری نیست وای به اون روزی که بیت هم بیاد پایین تا آخر سال پول خودتم در نمیاد،تازگی ها فیلتر هم شده الکی گفتن در ایران تنها شرکتی که امروزه به صورت قانونی، رسمی و تایید شده با نظارت ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه در زمینه استخراج ابری بیت‌کوین فعالیت می‌کند شرکت همیار مایا رایان صنعت یا همان شرکت همیار ماینر است.،اگر اینطوریه چرا فیلتر کردن

 20. سلام وقت بخیر در مورد سایت x invest چیزی میدونید ؟
  آیا کلاهبرداری هس یا نه؟
  من ۱۲تومن گذاشتم ولی قرار بود سود روزانه منو بده ولی نمیدن و…
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. 12 تومن،با این تو ارز سرمایه گذاری می کردی کلی سود داشتی،رتی تو سایت کلاهبردار سرمایه گذاشتی

 21. سلام آقای جهانده خدا خیرتون بده لذت بردم از اطلاعاتی که به مردم انتقال میدید من یه مشکلی دارم ممنون میشم اگه جواب بدین خیلی گیر و دو دل هستم به خودم اطمینان دارم یه شخضی از تل بهم پیام داده عکس شرکت و نشانی سایش رو فرستاده و شروع سرماه گذاری در این سایت coinbit-profit.liv پنجاه دلار هست و نمیتونم تشخیص بدم و این شخص هر روز هم بهم پیام میفرسته میخوام سرمایه گذاری کنم نظرتون برام با ارزشه مرسی لطفا آقایی کنید و ببینید سایت رو بهم بگین منتظر پیامتون هستم ؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   کلاهبرداریه و به هیچ عنوان توجه نکنید.

 22. سپاس بابت مطلبی که گذاشتین
  بسیارعالی؛
  علاوه بر تشخیص سایت فیک میتونه الگویی برای زندگی هم باشه

   1. سلام وقت بخیر
    میخواستم بپرسم نوبیتکس بهتره یا سیتکس ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید .

 23. سلام میخواستم بدونم سایت وایزلینگ که مدیریت سرمایه انجام میده واقعی هست یا نه چون واقعا سود خوبی به مشتریانش میده و طرح های جالبی برای سرمایه گذاری پیشنهاد میکنه ممنون میشم مورد بررسی قرار بدید

  1. سلام شرکت info@bitrev.liveسرمایه ۱۰۰ دلار بنده کلاهبرداری کرد وبعد گفت برا برداشت سود واصل پولkycباید انجام بشه وباید ۸۰ دلار دیگر واریز کنی وبعد ایمیل من را بلاک کرد خواهشا از کجا پیگیری کنم

 24. سلام در مورد شرکت سرمایه گذاری جی سی جی چی میدونین؟
  من 1500 دلار گذاشتم و سایت بسته شده و حتی کیف پولم و نه تونستم سودمو بردارم نه اصل پولمو اگه میتونین منو راهنمایی کنین متشکرم

 25. سلام اقا خیلی برام مهمه هست که ایا این سایت کلاهبرداری هست یا نه .شما میتوانید بهم کمک کنید این شماره واتساپ هست لطفا اگر اطلاعاتی دارید بهم کنید ممنون.*******
  .
  Storecoins-limited.com.
  و
  .
  24Royaltrades.com

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. سایتها برای من باز نشدند
   مطلب رو بخونید تا حد زیادی خود شما میتونید اعتبار سایتها رو تشخیص بدید.

   1. سلام من پر این سایت عضو خستم با وی پی ان امتحان کنین
    ببینین ایا سایت معتبری هست ممنون

  2. سلام دوستان و عزیزان چند روزی یه خانم در تلگرام به من پیام میداد و در مورد سرمایه گذاری در سایتی پیشنهاد داد من اصلا توجه نکردم هر روژ به بهانه ای جویای حال من بود خودش را خانمی 31 ساله از ترکیه معرفی کرد
   خلاصه شروع به صحبت کردن در مورد سایت و سرمایه گذاری و وعدهای دروغین خلاصه بعد یک ماه من و تحریک کرد سرمایه گذاری کنم
   اول با صد دلار شروع کردیم و 4 دلار سود روزانه به من دادن و بعد با 300 دلار شروع کردیم و ١12 دلار سود من را پرداخت کردن دوباره گفتن طرح مبتدی به پایان رسیده و حالا باید در طرح حرفه ای سرمایه گذاری کنید ازم خواستن تا 1500 دلار واریز کنم منم با کلی بدبختی 1500 دلار واریز کردم آنها 500 دلار به عنوان پاداش در پنل من اضافه کردن و پول من 2000 دلار شد و قرار شد بعد از 24 ساعت سود من را بدهند بعد 24 ساعت پول و سود من 2090 دلار در پنل من نشان داده شد و من درخواست برداشت دادم و کلی صبر کردم ولی پولی به حسابم واریز نشد به پشتیبانی و ان خانم معرف پیام دادم گفتن سرور شما دچار مشکل شده شما باید 1000 دلار دیگر واریز کنید تا سرور تعمیر شود تا اصل پول و سودش را سریع دریافت کنید هر چه میگم ندارم نمیتونم پرداخت کنم قبول نمیکنن جواب سر بالا میدهند ادرس سایت rexfince.com
   لطفا دوستان خواهشا به هیچ یک از این سایتها اعتماد نکنید التماس میکنم گول نخوردید دو ماهه زندگی منو نابود کردن لطفا لطفا لطفا گول نخورید با تشکر از مدیریت سایت یا حق

  1. سلام من عضو هستم الان سه ماهه ولی نتونستم برداشت بزنم پول داده به دوستام ولی خیلی به سختی به پولت میرسی تقریبا هر سه چهار ماه یه بار اونم اگه بلد باشی و توکن ها رو بتونی تبدیل کنی اونوقت به پولت میرسی ولی من پیشنها میکنم سرمایه گذاری نکن توی این شرکت چون به پشیمانی و استرسهایی که برات میاره نمی ارزه

 26. درود بر شما جناب جهاندیده
  دو نفر از اعضای خانواده من در سایت ایران کوین ماین با مدیریت اقای توسل سرمایه گذاری کردند. در این سایت دوج کوین و تتر حریداری میشه و طبق پلن ها سود به صورت ارز انتخابی به والت ریخته میشه. قرارداد برادرم یکساله هست و الان سه ماهی گذشته. چون پدرم هم قصد ورود به این سیستم رو با پس انداز بازنشستگی داره نگرانم.
  شما اشنایی بیشتری با این فضای مجازی و سایتهای ار دبجیتال دارید. لطفا خودتون یا هر کس دیگه ای از دوستان اگاهی داده در صورت امکان راهنمایی کنه.
  irancoinmine.com

  1. سلام و درود. در مورد سایتی که گذاشتید اطلاعی ندارم ولی بطور کلی همین مطلبی که پایینش نظر رو نوشتید رو با دقت بخونید، به نظرم تا حد زیادی در تصمیم گیری به شما کمک میکنه.

 27. سلام من هم تو سایت cryptofree.casa فعال هستم آیا واقعیت داره یا سر کاریم؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

 28. سلام عرض وادب و احترام
  دوستان گلم به سوال با دقت نگاه کنید بعد برایم جواب درست ومنطقی دهید خواهشن
  یکی ازدوستان من برایم پیشنهاد کرده ۲۵۰۰۰۰۰۰میلیون تومان را به ارز تبدیل کنم بعد برایم یک حساب بازکنند تا دریک شرکت خارجی که نامشان برایم مشخص نیست ازطریق یکی ازصرافی ها تو بازار به حساب شرکت خارجی مثلا سویسی واریز شود ایشان هم ازطریق یکی ازدوستش چنین کاری کرده میگوید هرهفته برایم روز یکشنبه سود واریز می‌شود آن ارز دلار؟آیا او می‌تواند خودش حسابش را مسدود وخالی کند آن هم از ایران ایا چنین چیزی صحت دارد؟ ممنون ازراهنمایی

  1. هموطنان عزیز و گرامی. لطفاً در مورد همیارماینر بسیار مراقب باشید. الآن چند ماهی است که درخواست برداشت سرمایه‌گذاران را انجام نمی‌دهد و معلوم هم نیست جه بر سر اصل سرمایه و سود مشتریان آورده‌اند. باید بروی با کلی التماس و خواهش شاید اصل پول را برگردانند و جالب اینجاست که پنل جدید زده‌اند و دارند سرمایه‌گذار جدید جذب می‌کنند. تجربه شخصی خودم از همیارماینر این است که وعده‌هایشان دروغ است. به همیارماینر اعتماد نکنید.

  2. سلام این کار رو نکن دوست عزیز اگه خودش برات حساب باز کنه و رمز کیف پولت رو هم اگه بلد باشه که هست ، راحت میتونه پولاتو برداره

 29. سلام دوستان
  یکی هم از طرف سایت ALUtrader در اینستاگرام به من پیام داد و بعد در واتساپ کلی با من صحبت کرد که بتونه منو قانع کنه که معادل 100 دلار بیت کوین به حسابش واریز کنم و وقتی من مقاومت کردم به 50 دلار هم راضی شد
  فقط میخواستم بگم که گولشون رو نخورید چون کلاهبرداریه

   1. سلام
    من چند وقتی هست تویه سایت بیت کوین رایگان دریافت میکنم اما کیف پول ندارم آیا میشه بیت کوینی که تا الان جمع کردم را به یه کیف پول انتقتل دهم؟بدون داشتن کیف پول میتوان بیت کوین را فروخت؟؟

    1. سلام، بدون داشتن کیف پول هم میتونید بفروشید
     ولی اگه مبالغ کم هست، بهتره ابتدا در یک کیف پول جمع کنید تا به اندازه مناسب برسه و بفروشید
     مبالغ پایین بیت کوین ارزش منتقل کردن نداره (به خاطر کارمزد تراکنش)

     1. سلام من 0.0225 بیت کوین دارم که از این سایت های رایگان جمع کردم برای اینکه به کیف پول انتقال بدم باید 0.3 بیت کوین باشه کمتر از این نمیشه انتقال داد چجوری میتونم بدون کیف پول بفروشم؟؟ و اینکه ارزش داره بفروشم؟؟؟

    2. سلام،منم تو سایت های جمع آوری ارز های رایگان کار می کنم،راحترین راه تو صرافی نوبیتکس ثبت نام کن و درقسمت کیف پول آدرس ارز های مجازی موجود است،آدرس را از کیف پول صرفی کپی میکنم و درج میکنم و برداشت میزنم و میاد به کیف پول صرافی و اونجا تبدیل به ریال می کنم و برداشت می زنم

     1. سلام.میشه چندتا از این سایتها معرفی کنین ک واقعا بشه ازشون برداشت کرد؟؟🙏🙏

    1. سلام وقت بخیر، بیش از یکساله ازش استفاده میکنیم و تا به حال مشکلی نداشتیم.

 30. سلام یک ماه است در cryptofree فعالیت میکنم ..فقط میخواستم راهنماییم کنید .من اطلاعاتم پایینه …ایا واقعیت داره و ایا کسی تا به حال تونسته از این سایت پول بگیره … ممنون میشم راهنماییم کنید

 31. سلام وقت بخیر ،
  من با دو سایت آشنا شدم که با دریافت مبلغ ۱۰۰ دلار سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین ، بعد از یک هفته ۱۱۰۰دلار سود دریافت می کنید ، زمان برداشت باید ۱۰درصد کل سرمایه مالیات پرداخت کنی و در نهایت هم میگن باید ۲۲۹دلار هزینه کلید خصوصی برای برداشت و خرج کردن بیت کوین بپردازید.
  متاسفانه من در دام اینها افتادم و به نظر شبیه باتلاق هستن.
  Nodrictrade24 و Alu trader
  این دوتا سایت هستن که جدیدا به کاربران اینستا پیام میفرستن

 32. سلام از بیستم مهر ی سایت کلاه برداری به اسم بیت کویت ساز به آدرس
  b-saz.com
  ساخته شده که نظرات خریداران از ۱۹ مرداد در اون ثبت شده
  که ادعا میکنه روزی یک میلیون درآمد توسط اتصال به ۷۵سرور با هش بیت بالا بهتون میده
  طریقه خریدش هم انتقال به بیت کوین خودشون هست که غیر قابل ردیابی هست
  لطفا اطلاع رسانی کنید

 33. با سلام ممنون از نکات کاربردیتان
  طبق فرمایشاتتون ایا سایت..crypto free. casa هم که روزانه 7 بار به ازای هر کلیک 0.0005 بیت دریافت میکنی تا در نهایت به 0.3 بیت استخراج کنی هم اعتباری ندارد؟ طی شنیده ها افرادی برداشت داشتن ایا کذب است ؟ ، لطفا راهنماایی میفرمایید ایا فعالیت کنیم یا خیر ؟ و ایا جهت معامله با سایت شما اینچنین معاملاتی معتبر میدونید و خریداری میکند ؟

  1. سلام لطفا اگ اطلاعاتی ب دست اوردین ب منم بگین منم تو این سایت فعالم نمیدونم میشه برداشت کرد یا ن

 34. سلام
  کسی با salimiexchange.com کار کرده
  لطفا راهنمایی کنید
  ظاهرا مالِ شهر شیرازِ

 35. سلام من اطلاعاتم رو برای سایت اکسچنج ۹۸ فرستادم اما وقتی متن نامه رو دیدم تردید کردم و ترجیح دادم تخقیق کنم درموردش ایا سایت معتبری هست؟

 36. درود. دو سئوال داشتم:
  فرض کنیم دامنه‌ی نوسان سهمی در یک روز بین 1200 تا 1400 تومان باشد و «تمام» خریداران سفارش‌های خود را با قیمت 1400 ثبت کرده‌اند. حال اگر شخصی بخواهد سهم خود را به قیمت 1300 بفروشد(هر چند این کار معقول به نظر نمی‌رسد)، آیا سهم او بفروش می‌رود؟ اگر جواب مثبت است قیمت معامله 1300 است یا 1400؟
  به صورت کلی معامله‌های که در بورس انجام می‌شوند، سفارش‌هایی هستند که قیمت خرید و فروش برابر دارند؟

  در سایت مدیریت فناوری بورس تنها 3 سفارش خرید و فروش و در کارگزاری‌ها 5 سفارش را می‌توان مشاهده کرد. آیا محلی وجود دارد که بشود تمام سفارش‌های خرید و فروش را مشاهده کرد؟

  1. سلام و درود بر شما
   سوال شما ارتباطی با این مطلب نداره و بهتر بود در پایین مطلبی مرتبط می پرسیدید

   سوال اول: با قیمت 1400 به فروش میرسه.
   بله. معامله‌های که در بورس انجام می‌شوند سفارش‌هایی هستند که قیمت خرید و فروش برابر دارند.
   محلی برای دیدن بیش از 5 سفارش نیست.

   1. سلام
    شرمنده جواب دادم له نظر اشتباه متوجه شدین
    اگه صف خرید باشه تو قیمت 1400 ت و ایشون قیمت 1300ت سهامش رو بزاره برا فروش به همون قیمتی اگه کسی خرید زده باشه فروش میره نه بیشتر(1400 تومان)

    1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. شما درست میفرمایید، اشتباه از من بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی