برایان تریسی: در آغاز زندگی فقط یک ذهن کنجکاو داشتم

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #31770

  من در آغاز زندگی به جز یک ذهن کنجکاو، برتری زیادی نسبت به دیگران نداشتم. در مدرسه درس نمی خواندم و شاگرد ضعیفی بودم و در آخر هم ترک تحصیل کردم . سالهایی بسیاری را به انجام کارهای سخت بدنی گذراندم و امیدی به آینده خود نداشتم.

  در جوانی در یک کشتی باربری، کاری پیدا کردم. هشت سال از زندگیم را در حالی که کار می کردم، در سفر گذراندم و آنقدر سفر کردم که در نهایت بیش از هشتاد کشور جهان را در پنج قاره دیدم. زمانی که توانم برای انجام کارهای سخت بدنی کم شد، به سراغ فروشندگی رفتم. به جاهای بسیاری سر می زدم و با سود معینی که از فروش کالا به دست می آوردم، زندگی‏ام را می‏گذراندم . زمان زیادی این کار را انجام می دادم تا این که یک روز به این فکر فرو رفتم که با این همه تلاشی که من می کنم، چرا دیگران در زندگی از من جلوترند؟

  آن زمان بود که کاری را شروع کردم که زندگی‏ام را دگرگون کرد. فروشندگان موفق را دیدم و از آن ها درباره‏ی حرفه شان سئوال کردم. آنها هم مرا راهنمایی کردند و من هم به توصیه‏های آنها عمل کردم و فروشم بیشتر شد. آنقدر پیشرفت کردم که تبدیل به یک مدیر فروش شدم. در کار مدیریت فروش هم از همان روش استفاده کردم تا فهمیدم کسانی که در مدیریت فروش موفق ترند چه می‏کنند و خودم هم همان کارها را انجام دادم.

  این جستجو و پیگیری، زندگی مرا از این رو به آن رو کرد. خودم هم بسیار شگفت‏ زده ام از این که این کار چقدرآسان و ساده است. فقط کافی است بدانی که افراد موفق چه کارهایی را انجام می دهند و بعد از آن خودت هم همان کارها را انجام دهی تا به همان درجه از پیشرفت دست پیدا کنی. واقعاً که روش بسیار جذابی است. به سادگی دریافتم که چرا بعضی از افراد موفقت تر از دیگران هستند. می دانید چرا؟ برای این که از روش های دیگری استفاده می کنند. در حقیقت کارهای درست را با روش درست انجام می دهند. به ویژه آن که این افراد بسیار بهتر از دیگران از وقتشان استفاده می کنند. من چون در زندگی با شکست‏‌هایی روبرو شده بودم، یک نوع احساس ناتوانی در من به وجود آمده بود. در این غوغای ذهنی سرگردان بودم که همه‏ی افراد موفق از من برتر و بهترند. بعد از آن یاد گرفتم که همیشه هم این طور نیست. آن‏ها فقط کارهایشان را به روش دیگری انجام می دهند و از نظر عقلانی، آن‏چه که آن ها آموخته بودند ، من نیز می توانستم یاد بگیرم.

  این مسئله برای من همانند یک کشف بزرگ بود و من از دریافت آن متعجب و هیجان زده بودم . من آن زمان فهمیدم که می توانم زندگی خودم را تغییر دهم و به تمام هدف‏هایی که برای خودم تعیین می کنم، برسم. به شرط آن که متوجه کسانی که موفق‏اند باشم و از راه‏هایی که آن‏ها را به موفقیت رسانده بروم و خود نیز در کارهایم موفقم شوم.

  هنوز یک سال از شروع کارم نگذشته بود که من تبدیل به یک فروشنده زبردست شده بودم. یک سال پس از آن، مدیر عامل 95 نماینده‏ی فروش در شش کشور شدم. در حالی که من آن زمان فقط 25 سال داشتم.

  در طی سال‏ها در بیست و دو حرفه مختلف کار کردم، چند شرکت را راه‏اندازی کردم و از یک دانشگاه معتبر در رشته‏ی مدیریت بازرگانی فارغ‏التحصیل شدم. همچنین توانستم زبان های فرانسه، آلمانی و اسپانیایی را یاد بگیرم و به عنوان سخنران، مربی و مشاور با بیش از پانصد کمپانی همکاری کنم. من هر ساله برای بیش از 300000 نفر سخنرانی می‏کنم و همایش‏هایی برگزار می‏کنم که بیش از 20000نفر شرکت کننده دارد.

  من در طول سوابق حرفه‏ای خود، یک حقیقت ساده را کشف کردم و کلید دست‏یابی به موقعیت‏های عالی، احترام و مقام و خوشبختی را در این دیدم که یک فرد بتواند فکرش را روی مهم‏ترین هدفش متمرکز کند با آن را درست انجام دهد و تا به نتیجه نرسیده، دست از کار نکشد. همین راهکار است که جان کلام این کتاب را شکل می‏دهد.

  این کتاب (قورباغه را را قورت بده) برای نشان دادن روش‏هایی در پیشبرد سریع کارها نوشته شده است.

  صفحاتی که در پیش رو دارید، شامل بیست و یک اصل است که در مجموع قوی‏ترین اصولی است که تا کنون در زمینه‏ی کارآیی فردی به آ ن‏ها دست یافته ام.

  راه‏ها و روش‏ها و فنونی که مطرح می شوند، کاربردی ، اثبات شده و سریع ‏العمل هستند. برای اینکه در وقت صرفه‏ جویی کنیم، از توضیحات اضافی روان‏شناختی پرهیز شده است.

  در این کتاب از مقدمه‏ پردازی‏های طولانی در مورد مباحث نظری و اصول و روش‏های تحقیق خودداری شده است. کارهای به خصوصی در این کتاب آموزش داده می شود که می‏توانید به آن‏ها عمل کنید و به نتایج بهتر و سریع‏تر دست پیدا کنید.

  هر پیشنهادی که در این کتاب مطرح می‏گردد، با توجه به بالاترین سطح بهره‏وری و بازده کاری شما تنظیم شده است تا ارزش و اهمیت شما را در هر کاری که می‏کنید، بیشتر کند. شما می‏توانید بسیاری از این پیشنهادها را در زندگی خصوصی‏تان نیز به کار بگیرید.

  هر کدام از این روش ها و فنون بیست گانه به تنهایی کامل بوده و همگی ضروری هستند اما هر یک از آن‏ها برای یک کار موثر است . به طور کلی این ایده‏های بیست و یک گانه در مورد کارآیی فردی همانند غذاهای آماده ای هستند که با توجه به اولویتی که برای شما دارند، می توانند در هر زمان مصرف شوند.

  رمز موفقیت عمل کردن است . این روش‏ها برای رسیدن به پیروزی‏ها و نتایج سودمند و قابل پیش بینی، نتیجه‏بخش هستند. هر چقدر سریع‏تر آن ها را یاد بگیرید و به آن‏ها عمل کنید، مسلماً زودتر به نتیجه خواهید رسید. هرگز محدودیتی در مورد آن چیزهایی که می توانید انجام دهید وجود ندارد به شرطی که یاد بگیرید چطور باید قورباغه را قورت بدهید.

  درباره نویسنده

  برایان تریسی یک سخنران برجسته، مربی و مشاور کارآزموده و مدیر شرکت بین المللی برایان تریسی (Brian Tracy International) است که یک شرکت بزرگ آموزشی مشاوره ای در سولاتاپیچ کالیفرنیاست. این را هم بگوییم که او یک میلیونر خود ساخته است.

  برایان برای آموختن ، راه های بسیار سختی را طی کرده است. تحصیلاتش را در دبیرستان ؛ نیمه کاره گذاشت و در حتی سال ها به انجام کارهای سخت بدنی مثل شستن ظرف ، جابه جا کردن الوار، کندن چاه، کارگری در کارخانه ها و حمل بسته های کاه در مزرعه ها و دامداری ها ، مشغول بود.

  حدود 25 سال داشت که فروشندگی را شروع کرد و در جهان تجارت، پله های پیشرفت و موفقیت را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت. سال ها با آموختن و عمل کردن هر ایده ای ، به راه ها و شیوه های سودمندی دست پیدا می کرد و مسیر را برای سعادتمندی خود هموار می کرد تا بالاخره، مدیر اجرایی شرکت بزرگی شد که سالانه 265 میلیون دلار سود دهی داشت.

  مدتی از سن سی سالگی اش گذشته بود که در دانشگاه آلبرتا مشغول به تحصیل شد و پس از گرفتن درجه کارشناسی، به تحصیلات بیش تر ادامه داد تا کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه کلمبیا پاسیفیک شد.

  او در طول سال های بسیار در 22 شرکت بزرگ تجاری و صنعتی، فعالیت کرده است. از سال 1981 به بعد تصمیم گرفت؛ اصول موفقیت خود را از طریق سخنرانی ها و همایش ها در سطح کشور آموزش دهد و در حال حاضر کتاب ها و نوار های صوتی و تصویری او به 21 زبان مختلف ترجمه شده است و در 36 کشور مورد مطالعه و استفاده قرار گرفته است.

  برایان تأکید بسیاری بر شکوفا کردن استعدادهای نهفته انسان ها دارد . او عقیده دارد که هر شخص از طریق استفاده از روش ها و شیوه های کلیدی افراد موثر و موفق، خیلی زود و سریع به سوی هدف هایش پیش رود.

  از زمانی که سخنرانی های تخصصی برایان تریسی شروع شده است تاکنون بیش از دو میلیون نفر را در 23 کشور، به صورت حضوری با خود هم نظر کرده است . بیش از 500 شرکت و موسسه از مشاوره ها و آموزش های او بهره مند شده اند. او همه اصول مطرح شده در کتاب هایش را تجربه کرده و در زندگی به کار گرفته است. او خود و هزاران نفر دیگر را از فقر و تنگدستی به ثروت و کامیابی رسانده است.

  برایان تریسی عنوان « سخنران گزینش گر» به خود می دهد. او بجای یک پژوهشگر آکادمیک، خود را ترکیب کننده اطلاعات ، می نامد. در طول سال، زمان زیادی را حذف مطالعه ی مجموعه وسیعی از روزنامه‏‌ها، مجله‏‌ها، کتاب‌‏ها و مواد گوناگون دیگر می کند. ساعت های بسیاری را به گوش دادن نوارها و شرکت در همایش های مختلف و دیدن فیلم های آموزشی می گذراند.

  دانش هایی را نیز از رادیو، تلویزیون و دیگر رسانه ها کسب می کند و بر اطلاعات خود می‏افزاید.

  او از آگاهی ها و تجربیات دیگران استفاده می کند، آن ها را با آموخته‏های خود ترکیب می کند و در زندگی به کار می گیرد.

  برایان چندین اثر پرفروش در حوزه موفقیت در زندگی شخصی و حرفه ای، نوشته است.

  برایان، از ازدواج موفق خود راضی است و چهار فرزند دارد. خانه‏ی بزرگی در سالن دیاگو دارد که چمنزاری وسیع در آن قرار گرفته است.

  بیش تر از 100 دفعه در سال، برای ایراد سخنرانی سفر می کند و با 17 کشور مختلف، ارتباطات تجارتی برقرار می کند.

  برایان تریسی یکی از معتبرترین افراد صاحب نظر جهان در زمینه موفقیت و پیشرفت است.

  سخنان کوتاه برایان تریسی

  پیش از شروع هر کاری از خودتان بپرسید: انجام دادن یا ندادن این کار چه تاثیرات بلندمدتی بر زندگی من خواهد داشت؟ (برایان تریسی)

  بهترین راه پیش بینی آینده، ساختن آن است. (برایان تریسی)

  هیچ شغلی آینده ای ندارد، آینده را فرد صاحب شغل می سازد. (برایان تریسی)

  خوشبختی زمانی به دست می آید که شما به کاری که انجام می دهید باور داشته باشید، آن را خوب بشناسید و دوست بدارید. (برایان تریسی)

  عدم توانایی یا نداشتن شرایط مناسب نیست که مانع پیشرفت می شود. مانع واقعی نداشتن اعتماد به نفس هست. (برایان تریسی)

  کنش های شما، منش شما را می سازند. (برایان تریسی)

  زندگی همچون قفلی پیچیده است؛ تنها کاری که باید بکنیم این است که شماره‌های درست و ترتیب درست آن‌ها را پیدا کنیم تا بتوانیم هرآنچه می‌خواهیم، بهدست آوریم. (برایان تریسی)

  تفکر و نگرش مثبت نسبت به خود یکی از بهترین راههای ایجاد اعتماد به نفس هست. (برایان تریسی)

  مشکلات ما را متوقف نمی کنند، بلکه به ما آموزش می دهند. (برایان تریسی)

  هیچکس بهتر از شما نیست. فقط بعضی از افراد در زمینه های بخصوصی بهتر از شما پرورش یافته اند و دانش بیشتری کسب کرده اند. (برایان تریسی)

  بهترین راه پیش بینی آینده، ساختن آن است. (برایان تریسی)

  هر موفقیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی است که مورد توجه و ستایش دیگران قرار نمی گیرد. (برایان تریسی)

  باورهای شما، بیانگر منش و انسانیت شما است. (برایان تریسی)

  یاداشت هدف هایتان بر روی کاغذ، احتمال دستیابی به آنها را ۱۰۰۰% افزایش می دهد.

  اهمیتی ندارد که از کجا آمده اید، مهم این است که به کجا می روید. (برایان تریسی)

  دقت و تمرکز، رموز عملکرد عالی هستند. (برایان تریسی)

  داشتن اهداف روشن و از پیش تعیین شده برای پیشرفت و موفقیت مطلقا ضروری است. (برایان تریسی)

  نقطه آغاز تصمیم های بهتر نقطه پایان تصمیم های بدتر است. (برایان تریسی)

  زمان، با ارزش ترین سرچشمه مالی و تمام موجودی شما برای خرید چیزهایی است که در زندگی خواهان آن هستید. (برایان تریسی)

  افراد موفق امروزی کسانی هستند که از رقیبان خود بیشتر می دانند. (برایان تریسی)

  رویاهای بزرگ داشته باشید؛ فقط رویاهای بزرگ می تواند روحیه و ذهن شما را فعال نگه دارد. (برایان تریسی)

   

  هر کاری که انجام می دهید در واقع دارید وقتتان را می فروشید، آن را ارزان نفروشید. برایان تریسی اگر پرنده ای فضله اش را بر سرت ریخت،خوشحال باش که گاوها نمی توانند پرواز کنند. (برایان تریسی)

   

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.