كتاب معامله گر منظم (Disciplined Trader) مارک داگلاس

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #24834

  معامله گر منظم نوشته مارك داگلاس، یکی از نویسنده های مطرح در زمینه روانشناسی بازار سهام میباشد.

  این كتاب بحثی عمیق در مورد روانشناسی بازارهای مالی بخصوص بازار سهام و فیوچرز است. كاملا اثبات شده است كه هیچ كس در بازاهای مالی موفقیت چشمگیری پیدا نمی كند مگر اینكه به تواند در حوزه روانی خود را با بازار منطبق نماید.
  معامله گر منظم یك راهنمای جامع است برای فهمیدن این نكته است كه برای تبدیل شدن به یك معامله گر موفق در بازار سهام یا فیوچرز نیاز به خودشناسی،انضباط و بازنگری شخصیتی است.

  این كتاب یك راهنمای گام به گام برای تطبیق با موفقیت در موقعیت های غیر معمول روانی بازارهای جهانی است. مطالعه این كتاب را به همه فعالان در بورس و فاركس توصیه می كنم

  قسمتي از ترجمه اين كتاب را در زير مشاهده مي فرماييد

  تعریف من از” آسیب های روانی” هر چارچوب ذهنی است كه پتانسیل ایجاد ترس را داشته باشد. از نتایج ترس، ایجاد شرایط روحی مانند استرس، اضطراب، سردرگمی، ناامیدی و یا خیانت است. در واقع شرایط احساسی دردناك، محصول انتظارات غیرواقع گرایانه است .

  انتظارات غیر واقع گرایانه بین باورهای شخص در مورد چیزهایی كه باید باشد و شرایط واقعی كه منطبق بر باورهای شخص نیست، ایجاد تضاد می كند. این تضاد از طریق احساسات ما به صورت درد بیان شده كه ما به طور كلی با عناوین استرس ، اضطراب،سردرگمی و غیره.. می شناسیم.

  به نظر می رسد برای اجتناب از این درد، سیستم دفاعی روانی بصورت غریزی از ورود هرگونه اطلاعات تایید كننده وجود تضاد بین انتظارات و واقعیات بیرونی جلوگیری می كند.این دفاع شامل انكار،توجیه ، چشم پوشی و .. همگی در نتیجه اعوجاج (انحراف) ذهنی است.

  اعوجاج ذهنی زمانی رخ می دهد كه سیستم روانی ما به طور خودكار اطلاعات محیط بیرونی را با شكل دهی و گزینش اطلاعات ، منحرف می كند تا برای اجتناب از احساس هر گونه درد، تضاد بین انتظارات ما و واقعیات بیرونی را جبران نماید. اینكار بگونه ای انجام می شود كه ما به یك “واقعیت مشترك” بین باورهایمان و واقعیتهای بیرونی معتقد شویم

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.