کسب درآمد از بورس بدون سرمایه یا با سرمایه خیلی کم

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #30858

  افراد زیادی هستند که به بورس علاقه‌مند و  به منظور کسب درآمد به خرید و فروش و معامله‌گری، نگاه ویژه‌ای دارند. چه شما از افرادی باشید که دوستان‌تان سهامی خریده‌اند و سپس شما با دیدن سود آنها به بورس اوراق بهادار علاقه‌مند شده باشید و چه فردی باشید که از طریق آشنایان به شما توصیه شده است بورس را انتخاب کنید و چه اینکه رشته تحصیلی شما با بورس مرتبط بوده باشد، به هرحال بورس و مخصوصا بورس تهران یک مکان عالی برای درآمدزایی شماست.

  اما به شرطی که 4 نکته زیر را در نظر بگیرید.

  1 – بورس هم مانند سایر روش‌های کسب درآمد و کسب سود، نیاز به مهارت دارد
  پس به فکر این نباشید که با توصیه‌ها و پیشنهادات بقیه می‌توانید سهامی بخرید و هر روز سودهای هنگفتی از افزایش قیمت سهام ببرید.
  تجربه ثابت کرده است، اکثر افرادی که در بورس ضررهای سنگین می‌کنند به دلیل اعتماد بیش از حد به اطرافیان و حتی افراد متخصص بوده است، شما باید در بورس تصمیم گیرنده نهایی باشید و این تصمیم نیز باید یک اصل مهم را دربر داشته باشد : حفظ سرمایه اولویت اول است.

  2 – با سرمایه کم (زیر یک میلیون تومان) شروع کنید
  در ابتدای کار با سرمایه خیلی کمی شروع به خریدوفروش سهام کنید، فکر کسب درآمد بالا نباشید! شما حتی اگر یک کافه، رستوران یا مغازه و کسب و کاری در سطح شهر راه‌اندازی کنید، تا بتوانید از آن درآمد مناسبی کسب کنید به زمان نیاز دارید.
  در بورس نیز این طرز فکر را دنبال کنید و با بالا و پایین‌های بازار همراه شوید و از یادگیری روزانه و کسب تجربه لذت ببرید، نگران نباشید که فعلا سرمایه‌تان زیر 1 میلیون است و سود زیادی نیز حاصل نمی‌شود یا اینکه ضرر می‌کنید، بلکه آینده را در نظر بگیرید و تجربه‌ای که بعدها می‌تواند حتی میلیاردها تومان برایتان سود داشته باشد.

  3 – خودتان را کنترل کنید و در دریافت پیشنهادات دقت کنید
  همیشه افرادی هستند که دارای اعتماد به نفس کاذب هستند و متاسفانه شناخت این افراد بعضی اوقات سخت می‌شود، مخصوصا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که افراد در پس نقاب قرار گرفته‌اند و خودشان را متخصص کسب سود و درآمد از بورس میدانند، شناخت واقعی افراد کار سختتری است.
  از افرادی که به قطع و یقین می‌گویند سهمی بالا می‌رود و هرچقدر بیشتر از ان سهم داشته باشید برد بیشتری خواهید کرد، دوری کنید. برخی از افرادی که شدیدا توصیه به خرید یا فروش سهمی می‌کنند در واقع هدف‌شان کسب انتفاع برای خودشان است تا بر فرض مثال سهامی که خود مالک آن هستند را با ایجاد جو روانی، بالا بکشند و سود ببرند.

  4 – در شروع کار ، سهام تعداد زیادی شرکت را نخرید!
  برخی از افراد با تصور اینکه با خرید تعداد زیادی سهم، در واقعی کار عاقلانه و اصولی را انجام میدهند، سرمایه 1 میلیونی‌شان را برای خرید بیش از سهام یک شرکت اختصاص میدهند و بر فرض مثال سهام 5 شرکت را خریداری می‌‍کنند! در حالیکه با سرمایه‌های کم، خرید سهام شرکت‌های متنوع کار زیاد اصولی نیست و تشکیل سبدسهام بیشتر برای سرمایه‌های بالاتر از 10 میلیون تومان توصیه می‌شود.
  البته بستگی به وضعیت مالی، میزان درآمدی که شخص کسب میکند و ریسک پذیری وی نیز دارد و شاید حتی 1 میلیون تومان، برای یک شخص سرمایه زیادی محسوب شود و از دست دادن حتی 100 هزارتومان آن، باعث نگرانی و آشفتگی و رنج او گردد.
  اما بطور کلی، برای سرمایه های پایین تر از 10 میلیون تومان، توصیه میکنیم حداکثر سهام 2 شرکت را خریداری کنید.

  برای آموزش شروع کار در بورس اوراق بهادار این مطلب را بخوانید

   

   

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.