با تراکنش‌های تایید نشده بیت کوین چکار کنیم؟

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
بررسی و راستی‌آزمایی شده توسط:
بررسی و راستی‌آزمایی شده توسط:

مهرداد اسدی (MBA و Financial Management Master's Degree)

تراکنش های تایید نشده بیت کوین

آیا تراکنش ‌های بیت‌ کوین شما گاهی اوقات در حالت تایید نشده باقی می‌ماند؟

جالب است بدانید با این که هدف سازنده بیت کوین استفاده آن در مقیاس جهانی بود اما زیرساخت‌های فنی آن برای چنین هدفی ایجاد نشده است.

با این که ما از همه جای دنیا می‌توانیم بیت کوین را جابه‌جا کنیم اما تایید تراکنش بیت کوین با توجه به ترافیک شبکه، گاهی غیرممکن به نظر می‌رسد.

در چنین مواقعی، این سوال پیش می‌آید که آیا تراکنش های تایید نشده بیت کوین را می‌توان لغو کرد؟ آیا راهی برای پیگیری تراکنش های بیت کوین وجود دارد؟ چگونه می‌توانم پولم را بازگردانم؟

در ادامه این مطلب از بورسینس همراه ما باشید تا در مورد علت تراکنش های تایید نشده بیت کوین اطلاعات بیشتری کسب کنید. در انتها شما با نحوه پیگیری و لغو تراکنش تایید نشده بیت کوین آشنا خواهید شد.

مطلب مرتبط: مشکلات متداول کار با کیف پول‌ها

نکات کلیدی

 • تراکنش های تایید نشده بیت کوین به دلیل صف‌های طولانی تقاضا در شبکه ایجاد می‌شوند.
 • لغو تراکنش تایید نشده بیت کوین امکان پذیر نیست. همینطور تراکنش‌های بیت کوین قابل بازگشت نیست. 
 • شما می‌توانید به کمک ابزارهای تسریع کننده سرعت شبکه، با افزایش کارمزد، تراکنش تایید نشده بیت کوین را در صف اولویت قرار دهید.

تراکنش ‌های بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، مسلما در دنیای کریپتو کارنسی، دارایی‌های دیجیتال را جابه‌جا کرده‌اید. در

صرافی‌‌های متمرکز ما به راحتی دارایی‌های مختلف را خرید و فروش می‌کنیم. اما وقتی صحبت از برداشت و انتقال بیت کوین به میان می‌آید، اوضاع کمی تغییر می‌کند.

تراکنش های تایید نشده بیت کوین

در شبکه بیت کوین، هر زمان که کسی یک تراکنش انتقال دارایی در آن ثبت می‌کند، تراکنش‌ها به محلی به نام MemPool منتقل می‌شوند.

در اینجا تراکنش های بیت کوین برای تایید شدن از سوی ماینرها منتظر می‌مانند و پس از آن در دفترهای توزیع شده بیت کوین ثبت می‌شوند. 

در این چرخه، هر چه تقاضا از سوی کاربران افزایش پیدا کند، صف تایید تراکنش‌ های تایید نشده بیت کوین نیز طولانی‌تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: چرخه زندگی یک تراکنش ارز دیجیتال

نکته مهمی که باید در این چرخه به خاطر داشته باشید این است که با افزایش تقاضا از سوی کاربران، ظرفیت شبکه افزایش پیدا نمی‌کند و این موضوع می‌تواند به راحتی باعث انباشت حجم زیادی تراکنش در استخرهای memory شبکه شود. 

کسانی که با شبکه بیت کوین زیاد سر و کار دارند می‌دانند که تایید تراکنش بیت کوین گاهی می‌تواند تا 24 ساعت نیز زمان ببرد. این موضوع برای برخی از ما ممکن است استرس و نگرانی‌هایی در پی داشته باشد.

ممکن است بخواهید با لغو تراکنش تایید نشده بیت کوین، دارایی‌های خود را حفظ کنید، این موضوع در شبکه‌های شلوغ مانند بیت کوین کاملا رایج است.

شبکه بیت کوین مانند بسیاری از کوین‌های فورک شده از آن، از مکانیزم اثبات کار POW برای تایید تراکنش و بلاک‌ها استفاده می‌کند.

در این روند، تراکنش تایید نشده بیت کوین مستقیما به شبکه اضافه نمی‌شود، به جای آن، تراکنش‌ها در یک صف انتظار باقی میمانند تا ماینرها با حل کردن پازل‌های ریاضی پیچیده، آن‌ها را تایید کنند. 

تراکنش های تایید نشده بیت کوین چیست؟

سال به سال میزان تراکنش‌ها در بلاک‌چین بیت‌کوین بالاتر رفته و در نتیجه آن، شاهد ترافیک بالایی در این شبکه بوده‌ایم.

عدم تغییر در اندازه بلاک 1 مگابایتی هر بلاک در بلاک‌چین بیت‌کوین یکی از عواملی است که باعث شده این مشکل پایدار بماند.

در حال حاضر، در بلاک‌چین بیت‌کوین روزانه حدود 200 هزار تراکنش انجام می‌شود اما در نوامبر 2017، زمانی که قیمت بیت‌کوین رشد زیادی را تجربه کرد، شاهد روزانه 300 هزار تراکنش بودیم که باعث شده بود کارمزد تراکنش به شدت افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: کارمزد و سرعت تراکنش بیت کوین چقدر است؟

به طور کلی مهم‌ترین دلایل صف طولانی تراکنش های تایید نشده بیت کوین را می‌توان در سه بخش کلی شامل ترافیک بالای تراکنش‌ها، کارمزد پایین تراکنش و استفاده از پروتکل‌های قدیمی دسته بندی کرد. 

دلایل شکست تراکنش های تایید نشده بیت کوین چیست؟

گاهی تراکنش های بیت کوین برای همیشه در حالت ناقص یا تایید نشده باقی می‌مانند.

البته قبل از چنین نتیجه گیری باید بدانید که تراکنش های تایید نشده بیت کوین گاهی تا 48 ساعت به زمان نیاز دارند. با افزایش اتخاذ بیت کوین در سطح جهانی، این زمان در حال افزایش است. 

برای اطلاع از وضعیت شبکه و پیگیری تراکنش های بیت کوین شما می‌توانید از ابزار اکسپلورر این شبکه استفاده کنید. البته برای پیگیری تراکنش های بیت کوین نیز راه‌هایی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: دلیل تأییدنشدن تراکنش بیت کوین چیست؟

مهم‌ترین دلایل ناقص ماندن تراکنش های تایید نشده بیت کوین عبارت‌اند از:

اختلال در اینترنت

ممکن است در هنگام ارسال تراکنش، مشکلی در اینترنت شما به وجود آمده است که کیف پول تراکنش را به صورت ارسال شده به شما نشان می‌دهد یا به طور کلی اجازه ارسال تراکنش های بیت کوین را صادر نمی‌کند.

در این حالت از داشتن اینترنت پایدار مطمئن شوید. البته بررسی فایروال در کامپیوتر نیز برای بررسی مسدود نبودن کیف پول بیت کوینی اهمیت دارد.

اطلاعات نادرست تراکنش

اگر آدرس اشتباهی را ثبت کرده باشید، شبکه نمی‌تواند تراکنش شما را تایید کند.

منظور از آدرس اشتباه، استفاده از آدرس یک شبکه دیگر در شبکه بیت کوین است که می‌تواند باعث نامعتبر بودن مقصد شود.

قبل از ارسال یک تراکنش، از صحت آدرس مطمئن شوید چرا که وارد کردن اشتباه آدرس به راحتی می‌تواند منجر به از دست رفتن دارایی‌های‌تان شود.

تراکنش رد شده

اگر کارمزد تعیین شده برای تراکنش کم باشد، مسلما ماینرها از پردازش آن خودداری خواهند کرد.

تعیین کارمزد پایین گاهی می‌تواند باعث انتظار طولانی شما در صف تراکنش های تایید نشده بیت کوین شود که در آخر به رد تراکنش منتهی شود.

مشکلات کیف پول گیرنده

گاهی ممکن است در اکسپلورر بیت کوین مشاهده کنید که چندین نود تراکنش شما را تایید کرده‌اند اما همچنان در وضعیت تایید نشده (Unconfirmed) قرار دارد.

در این شرایط تایید تراکنش بیت کوین انجام شده است اما کیف پول گیرنده با شبکه بلاک چین همگام نیست.

در واقع یک کیف پول غیرفعال یا بدون اتصال به شبکه می‌تواند باعث گمراهی کاربر شود چرا که از آخرین اطلاعات شبکه به روز نیست.

تراکنش من تایید نشده، چه کار کنم؟

در این حالت ممکن است به لغو تراکنش های تایید نشده بیت کوین فکر کنید. اگر شما کارمزد تراکنش بیت‌کوین را پایین در نظر بگیرید، ممکن است نیاز باشد چندین ساعت یا چند روز برای انجام تراکنش منتظر بمانید.

در چنین شرایطی برای سرعت بخشیدن به تراکنش بیت‌کوین می‌توانید از سایت‌هایی که تراکنش‌های بیت‌کوین سرعت می‌دهند استفاده کنید.

چنین سایت‌های اکثر مواقع دارای هزینه هستند ولی برخی دیگر نیز بطور رایگان، افزایش سرعت تراکنش‌های بیت‌کوین را انجام می‌دهند.

به خاطر داشته باشید به دلیل ماهیت تراکنش‌‌های بلاکچین، لغو تراکنش تایید نشده بیت کوین امکان پذیر نیست. به همین دلیل کسب و کارهای جهانی، ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز را بدون نگرانی برگشت تراکنش‌ها می‌پذیرند.

سایت افزایش دهنده سرعت تراکنش بیت‌کوین (Bitcoin transaction accelerator) یک درخواست به استخر استخراج ارسال می‌کند تا تراکنش موردنظر بیت‌کوین، با وجود کارمزد بسیار کمی که دارد در بلاک‌ بعدی جا بگیرد و کار استخراج و تایید تراکنش انجام شود.

اگر به هر دلیلی کارمزد تراکنش‌ بیت‌کوین بسیار پایین در نظر گرفته شده و تراکنش بیت‌کوین مدت زیادی است تایید نشده، می‌توانید از سایت‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: کارمزد تراکنش بیت کوین را می‌توان به صفر رساند؟

1. سایت ViaBTC

سایت تایید تراکنش بیت کوین

این سایت یک سرویس رایگان برای افزایش سرعت تراکنش‌های بیت‌کوین است ولی دارای سرویس پولی نیز می‌باشد که در صورت اورژانسی بودن کارتان، می‌تواند مفید باشد.

برای کار با این سایت نیازی به عضویت در آن ندارید، فقط کافیست آی‌دی تراکنشی (TXID) که با تاخیر روبرو شده را وارد نمایید.

قابل ذکر است کارمزد تراکنش موردنظر باید حداقل 0.0001 بیت‌کوین به ازای هر کیلوبایت باشد تا این سرویس عمل کند.

ViaBTC فقط امکان سرعت بخشی به 100 تراکنش در ساعت را فراهم کرده و در صورتی که این رقم بیشتر شود، لازم است سرویس پولی آنرا تهیه کنید.

نکته: برای یافتن آی‌دی تراکنش بیت‌کوین، می‌توانید آدرس بیت‌کوین را در اکسپلوررهایی همانند Btc.com یا blockchain.com وارد کنید.

همچنین آی‌دی تراکنش در والت ارسال‌کننده نیز قابل مشاهده خواهد بود. تایید تراکنش های تایید نشده بیت کوین از این روش همیشه جواب نمی‌دهد. 

2. سایت Btc.com

سایت Btc.com افزایش سرعت تراکنش بیت کوین

سایت Btc.com سرویس سرعت‌بخشیدن به تراکنش‌های بیت‌کوین را با همکاری سایر استخرهای استخراج ارائه می‌دهد.

از طریق این سرویس، افراد می‌توانند احتمال تایید تراکنش‌ها را در یک ساعت تا 75 و در 4 ساعت 98 درصد افزایش دهند.

اگر تراکنش در 12 ساعت تایید نشود، کل مبلغ پرداختی بابت کارمزد به پرداخت‌کننده برگردانده می‌شود.

در تصویر بالا می‌توانید کارمزد موردنیاز برای سرعت بخشیدن به یک تراکنش نمونه را مشاهده کنید (مبلغ زیر فقط نمونه است و ممکن است نیاز به پرداخت کارمزد بسیار کمتری باشد).

پرداخت می‌تواند از طریق ارزهای دیجیتال و یا دلار انجام شود.

3. اپلیکیشن Bitcoin Afterburner

اپلیکیشن تایید تراکنش بیت کوین

این اپلیکیشن متن‌باز توسط شرکت سازنده کیف پول Sumourai ایجاد شده است.

اپ Bitcoin Afterburner طراحی شده تا فرایند تایید تراکنش‌های تایید نشده در شبکه بیت‌کوین را سرعت بخشد. این اپلیکیشن همانند جعبه کمک‌های اولیه می‌تواند در مواقع ضروری به شما کمک کند.

برای کار با این اپ، باید والت قبلی را وارد این اپلیکیشن کنید تا امکان بررسی همه تراکنش‌های تایید نشده در کیف پول‌تان مهیا شود.

مهم نیست قصد دارید بیت‌کوین را دریافت کنید یا ارسال نمایید، در هر حال Bitcoin Afterburner می‌تواند فرایند تایید هر دو نوع تراکنش را تسریع بخشد.

بعد از کلیک روی تب the stuck unconfirmed transaction، می‌توانید کارمزدهای موردنیاز برای افزایش سرعت تراکنش‌ های بیت ‌کوین را ببینید و در صورت تمایل آنرا پرداخت کنید تا تراکنش در بلاک بعدی قرار گرفته و تایید شود.

Bitcoin Afterburner یک والت نیست و فقط ابزاری برای افزایش سرعت تراکنش‌هاست. کارمزد این ابزار 5.99 دلار + کارمزد استخراج‌کنندگان است.

این اپلیکیشن برای دستگاه‌های اندروید در دسترس است. (لینک اپ در گوگل پلی)

سوالات متداول

تراکنش‌ های تایید نشده بیت کوین چیست؟

در شبکه بیت کوین، هر زمان که کسی یک تراکنش انتقال دارایی در آن ثبت می‌کند، تراکنش‌ها به محلی به نام MemPool منتقل می‌شوند. در اینجا تراکنش های بیت کوین برای تایید شدن از سوی ماینرها منتظر می‌مانند و پس از آن در دفترهای توزیع شده بیت کوین ثبت می‌شوند. به تراکنش های منتظر در MemPool، تراکنش های تایید نشده بیت کوین گفته می‌شود.

آیا لغو تراکنش تایید نشده بیت کوین امکان پذیر است؟

به دلیل ماهیت بلاک چین، لغو تراکنش تایید نشده بیت کوین امکان پذیر نیست. شما نمی‌توانید تراکنش‌های در حال انتظار یا تایید شده در شبکه را تحت هیچ شرایطی لغو کنید.

چگونه تایید تراکنش بیت کوین را سرعت دهم؟

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهایی مانند ViaBTC ،Btc.com و Bitcoin Afterburner تراکنش های تایید نشده بیت کوین را تایید کنید.

سخن آخر

افزایش تراکنش های تایید نشده بیت کوین در زمان‌های اوج تقاضا در شبکه بیت کوین امری رایج است. در زمان‌های اوج ترافیک شبکه بیت کوین، تایید تراکنش بیت کوین گاهی می‌تواند تا 48 ساعت زمان ببرد.

استفاده از ابزارهایی برای تسریع تراکنش تایید نشده بیت کوین می‌تواند راه حل مناسبی باشد.

چنین ابزارهایی که بدون نیاز به دانش فنی، سرعت تراکنش‌های گیرافتاده در شبکه بیت‌کوین را تسریع می‌بخشند، می‌توانند گاهی اوقات بسیار مفید باشند.

با این حال بهتر است قبل از ارسال تراکنش بیت‌کوین، با تعیین کارمزد مناسب از عدم تایید تراکنش جلوگیری کنید تا نیاز به پرداخت کارمزدهای اضافه نباشد.

در صورتی که تراکنش های تایید نشده بیت کوین افزایش پیدا کند، نیازی به استرس نیست. در این شرایط باید به بررسی داده‌ها و وضعیت موجود بپردازید.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

سرمایه‌گذار در بورس از سال 1392 و ارزهای دیجیتال از سال 2018، موسس بورسینس.
141 نظر
 1. سلام ارادت
  من ۰٫۲ بیتکوین از سایت cryptofree برداشت زدم و نزدیک به ۲۵ روزه که گیر کرده در صورتی که یکی از دوستان درعرض سی ثانیه برداشت داشته
  امکانش هست یه راهنمایی کنین که باید چه کار کن

 2. با سلام و عرض خسته نباشيد. يك شركتي بابت بدهكاريش بمن، مقداري بيت كوين در بلاك چين والت من واريز كرده است. وقتي خواستم انرا به كيف پولي ايران انتقال دهم، پيام خطا داد. وقتي با همان شركت واريز كننده تماس گرفتم بمن ايميل فرستادند كه براي فعال سازي ان جهت انتقال مي بايست معادل5000دلار بيت كوين در بلاك چين والت واريز كنم. ايا اين درخواست براي فعال سازي و انجام انتقال در بلاك چين والت، واقعا درست است و اين واريزي بايست انجام شود؟ يا اينكه ترفندي در اين كار است؟ لطفا مرا راهنمايي نماييد. باتشكر

  1. سلام وقت بخیر
   کلاهبرداریه دوست عزیز، چیزی براشون ارسال نکنید
   این ترفند خیلی وقته توسط کلاهبرداران پیاده سازی میشه و متاسفانه زیادی در دام میفتن.

 3. سلام
  جدیدا نمی توانم بیت استخراج شده از viabtc را به کیف پول نوبیتکس انتقال دهم. چندین بار آدرس کیف پول را عوض کردم، تنظیمات اتوماتیک را فعال و غیرفعال کردم اما متاسفانه انتقال داده نمی‌شود. ممکن است راهنمایی بفرمایید

 4. سلام وقت بخیر
  من تازه کار هستم ولی خیلی در مورد استخر و کیف پول تحقیق کردم
  استخر viabtc و کیف پول تراست والت رو انتخاب کردم
  روز اول که ماینینگ رو شروع کردم درامد حدود ده دلاری داشتم که صبح فرداش بصورت اتوماتیک انتقال انجام شد
  در ضمن دستگاه l3+ هستش و دو ارز دوج و لایت رو همزمان روی حالت ppnls ماین میکنه
  مشکل روز دوم برام پیش اومد که صبح بلند شدم و متاسفانه 20 تا دوج کوین ماین شده موقع انتقال عملیات انجام نشده و از استخر خارج شده به کیف پول ننشسته از ادرس های کیف مطمن هستم چون روز اول مشکلی نداشت
  دوج وارد کیف نشده ولی لایت که خیلی کم هم بوده موفق انتقال شده
  میشه راهنمایی بفرمایید
  اول اینکه این 20 تا دوج تکلیفش چی میشه برمیگرده یا خیر
  و اینکه سیستم پرداخت مناسب من کدامه pps+ بهتره یا همون pplns
  چون تو استخر نوشته اگه میخوای دو تا ارز رو با هم ماین کنی روش pplns رو انتخاب کنید
  آیا اسمارت ماینینگ برای من مناسبه

 5. سلام
  بنده مقداری بیت تورنت از کیف تراست ولت به یک صرافی ایرانی انتقال دادم و بعد از انتقال کد هش رو برای صرافی ارسال کردم ولی صرافی میگه کد هش اشتباهه و پولی به حساب ما نیومده با این مشخصات
  در صورتی آدرس مبدا و مقصد هم درست بوده و پول هم از کیف پول من کم شده

  1. سلام وقت بخیر، این موضوع رو صرفا باید از صرافی مقصد پیگیری کنید

 6. سلام من مبلغی بیت ار تراست به صرافی ایرانی جابچا کردم ولی خود تراست کارمزد و خیلی پایین زیر 1 دلار زد Confirmed شد ولی بحاسب ننشت چیکار کنم حدود 10 ساعته

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز، احتمال زیاد تراست ولت شما آپدیت نبوده
   به هر حال باید منتظر بمونید تا تراکنش تایید یا fail بشه

    1. اگر عبارت بازیابی کیف پول رو یادداشت کرده باشید نه مشکلی پیش نمیاد. کیف پول رو فقط از منبع معتبر آپدیت کنید (گوگل پلی)

     1. سلام از طریق سایت بلاکچین برایم بیت کوین را اشتباهی به کیف پول تتر در کوکوین پول جابجا شده است و
      برای تغییر آدرس ،خود سایت بلاکچین تقاضای ۵۵۰ دلار کرده است
      آیا واقعی است و امکان برگشت به ادرس بیت کوین کیف پولم وجود دارد؟

 7. سلام
  من تعداد.۰۰۱۰۴۶ بیت کوین از نوبیتکس انتقال دادم صرافی کوینک الان دو روزه نیومده و نوشته کم بوده یه مقدار دیگه انتقال بده هزینه انتقال هم خیلی هست راهنمایی کنید چیکار منم

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   قانونش همینه. اگر کمتر از حداقل مجاز واریز، به کوینکس ارسال کردید تنها راهش اینه یه تراکنش دیگه با رقم بالاتر از حداقل واریز به کوینکس بفرستید تا هر دو تراکنش شما در حسابتون اضافه بشه.

   1. سلام من دوروزه ۴۰دلار بیت کوین انتقال دادم به حساب کوینکسم تو بخش انتقال داده ها نشان میدهد ولی هنوز تو بخش دارایی ها ام اضافه نشده چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 8. سلام روز بخیر
  ببخشید من ی مشکلی داشتم درباره انتقال بیت کوین از استخر به کیف پول قبلا کیف پول jaxxداشتم الان ب روز رسانی میخواست نشد عوضش کردم و bit coin vallet را نصب کردم و ادرس را بهش دادم ولی بعد از ۷۲ ساعت هم انتقال نمیده

 9. سلام وقت بخير
  من از كيف پول via btc بيت كويين انتقال دادم به كول ولت يك روز گذشته هنوز به كيف پول مقصد نيومده هزينه كارمزد 0.000404 بوده عاديه؟

 10. سلام استاد
  وقت بخیر
  من از سایت نوبیتکس یه مقدار ساتوشی به کیف پولم که کوینومی هستش انتقال دادم
  در نوبیتکس میگه که انتقال موفق انجام شده ولی در کیف پولم به حالت معلق پیغام گذاشته
  و همون ای دی رو در بلاکچین پیگیری میکنم مقدارش تغیر کرده یعنی بهش اضافه شده در حالت معلق

  1. سلام
   من ۴ روز پیش مبلغی را به بیت کوین تبدیل و به ادرس بیت کوین کسی فرستادم .
   تایید ارسال و نشستن در حساب طرف در سمت من امده است . اما طرف مقابل میگوید من تایید را ندیدم .
   بعد از ۴ روز از گذشت پرداخت ، او هنوز مدعی است که تایید ارسال را ندیده است .
   چکار باید کرد تا از صحت حرف او مطمین شوم .
   با تشکر

   1. سلام وقت بخیر دوست عزیز، تراکنش ها در بلاکچین اکسپلورر قابل مشاهده و بررسی هستن. کسی نمیتونه منکر نرسیدن تراکنش بشه.
    در سایت btc.com یا سایر اکسپلوررهای بلاکچین چک کنید.

  2. سلام بنده بیت کوین کاغذی دارم اما برای انتقال احتیاج به احراز هویت داره از شماره و ادرس برادرم در استرالیا استفاده کردیم با فیلتر شکن هم استرالیا هم وارد شدم اما ارور میده و میگه بعدا تلاش کنید کیف پول بیت کوین بلاکچین هست و در بهم گفتن احراز هویت A token هست ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. سلام وقت بخیر، در این مورد اطلاعی ندارم
    اگه کیف پول کاغذی باشه روی هر ولت دیگه ای میتونستید بازیابی کنید.

 11. سلام من رمز کیف پولم که 12کلمه است رو گم کردم ولی به کیف پولم دسترسی دارم ونمیخوام کیف پولمو عوض کنم چطوری اون کلمات رو دوباره میشه مشاهده کرد اسمه کیف پولم اتمیک ولت هست …لطفا کمکم کنید استاد جهاندیده

 12. سلام آقای جهاندیده لطفا کمکم کنید من کیف پولم اتمیک والت هست کلمات رمز یا بازیابیشو گم کردم ولی هنوز میتونم وارد کیف پولم بشم و ارزهامو انتقال بدم ولی میخوام بدونم چطوری میتونم اون کلمات رو دوباره ببینم وبنویسم نمیخوام کیف پولمو عوض کنم چون هنوز به کیف پولم دسترسی دارم اگه میشه کمکم کنید واجبه.باتشکر

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   از بخش settings وارد بخش private key بشید و کلمات بازیابی رو بردارید.

 13. سلام من از slush pool به تراس ولت بیت زدم
  در تراس ولت نشون میده زده شده ولی نشسته
  و اینو نوشته pending transaction
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر، وقتی کارمزد تراکنش پایین باشه، زمان بیشتری میبره تراکنش ها تایید بشن.

 14. درود و عرض ادب خدمت شما جناب جهاندیده
  ببخشید من ی هفته پیش از برنامه فری بیت کوین کش ب کیف پولم مقداری ساتوشی انتقال دادم تائید هم زده و از اکسپلورر هم پیگیر شدم اونجا هم تاریخ دقیق و مقدار و ادرسم کامل درج کرده اما تو کیفم موجودی هنوز صفره و no coin so far میاره. سپاس اگه راهنمایی بفرمایین

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. این موارد گاهی به خاطر مشکل در بروزرسانی موجودی کیف پول به وجود میاد. دلیلش هرچیزی میتونه باشه از مشکل در اتصال اینترنت، تا باگ در کیف پول و…

 15. با سلام و احترام بنده چهار روز پیش 1000 واحد ارز HBAR را از کیف پول خود که اتمیک والت است به صرافی دیجی اکسچنج ارسال کردم برای فروش متاسفانه memo را فراموش کردم . بعد از آن دوبار و هر بار 200 عدد از ارز مذکور را ثبت سفارش کردم برای فروش از آن صرافی ولی طی این چهار روز حالت کیف پول من pending باقی مانده و صرافی هم می گوید به ما نرسیده جالب اینکه یکی از ارسالها یعنی 200 عدد آخری در تاریخچه تراکنش های کیف پولم دیده نمی شود و ممنون میشوم بنده را راهنمایی فرمایید .

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این مواقع اگه تراکنش تایید شده فقط باید از مقصد پیگیری کنید .

   1. جناب آقای جهاندیده سلام و عرض ادب
    از پاسخ اولیه ارایه شده بسیار ممنونم متاسفانه هر سه تراکنش در کیف پولم در حالت pending باقی مانده است و comfirmed نشده اند

    1. سلام وقت بخیر، گاهی اوقات کیف پول وضعیت pending رو نشون میده ولی تراکنش یا تایید شده یا fail شده و به کیف پول برگشته.
     برای چک کردن دقیقتر وضعیت تراکنش، آدرس تون رو توی یه اکسپلورر HBAR مثلا این سایت : ledger.hashlog.io وارد کنید و ببینید وضعیت تراکنش چیه.
     اگه تایید شده باید از صرافی مقصد پیگیری کنید. اگه تایید نشده پس به کیف پول شما برمیگرده. اگه کیف پول نیاز به آپدیت داره حتما آپدیتش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی