روش ردیابی و خواندن تراکنش‌ها در بلاک‌چین

یکی از نقاط قوت شبکه‌های غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین این است که تمام تراکنش‌هایی که انجام می‌شود در یک دفتر کل با نام بلاک‌چین ذخیره می‌شوند.

بلاک‌چین می‌تواند عمومی بوده و یا هر ارز دیجیتال بلاک‌چین مخصوص خودش را مورد استفاده قرار دهد.

بلاک‌چین بیت‌کوین عمومی است. بنابراین همه تراکنش‌هایی که از ابتدای ایجاد بیت‌کوین انجام شده در بلاک‌چین قابل رویت است.

ذخیره شدن تمام تراکنش‌ها باعث می‌شود که یک سیستم شفاف و بدون سانسور در اختیار همه قرار بگیرد تا بتوانند تمام فعالیت‌های شبکه را زیر نظر داشته باشند. حتی یک کاربر عادی که هیچ فعالیتی در زمینه رمزارزها ندارد نیز می‌تواند این کار را به راحتی انجام دهد.

در این مقاله قصد داریم به طور کامل و جامع شیوه بررسی تمام تراکنش‌هایی که در شبکه بلاک‌چین ثبت می‌شوند را شرح دهیم. همچنین قرار است اصطلاحات و عباراتی که هنگام ردیابی تراکنش‌های ارز دیجیتال با آن‌ها روبرو می‌شوید را توضیح دهیم.

توصیه‌های اولیه

وبسایت‌های بسیاری برای مشاهده بلاک‌چین وجود دارند که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به blockchain.info و btc.com اشاره کرد.

استفاده از این ابزارهای آنلاین بسیار آسان است و فقط کافیست یک آدرس و یا تراکنش را درون آن‌ها سرچ کرده و تمام جزییات مربوط به آن را مشاهده کنید.

بعد از این‌کار می‌توانید آدرس‌ها و تراکنش‌های ثبت شده قبل و بعد از تراکنش مورد نظر خودتان را نیز ببینید و در واقع به تمام بلاک‌چین دسترسی خواهید داشت.

همانطور که نحوه دسترسی به این اطلاعات آسان و سر راست است، سر در آوردن از جزییاتی که درون آدرس‌ها نوشته شده است؛ می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد.

برای شروع مقاله بهتر است چند نکته زیر که فوق‌العاده ابتدایی و پیش پا افتاده به نظر می‌رسند را با همدیگر مرور کنیم:

هنگام مشاهده تراکنش‌ها کار را آرام پیش ببرید. سرعت انتقال اطلاعات این روزها فوق‌العاده بالا رفته است و شما فقط با یک کلیک می‌توانید به تراکنش‌های بعدی بروید و این کار را به سرعت انجام دهید؛ اما اگر می‌خواهید در این کار موفق بوده و تجربه خوبی کسب کنید؛ در هر تراکنش مدتی صبر کرده و تمام جزییات آن را مورد بررسی قرار دهید.

در واقع سعی کنید بفهمید که چه چیزی را از این اطلاعات دریافت می‌کنید.

یادداشت برداری کنید! اطلاعات موجود در صفحه مثل آدرس‌ها، ارزش تراکنش، تاریخ و غیره را درون یک دفترچه و یا در نرم‌افزارهای کامپیوتری ثبت کنید.

از نرم‌افزارهایی که به صورت گرافیکی ارتباط بین تراکنش‌ها را مشخص می‌کنند استفاده کنید. در انتهای این مقاله در مورد این نرم‌افزارها توضیحات بیشتری را خواهید خواند.

تراکنش‌ها در Blockchain.info

اکنون که نکات ابتدایی ردیابی تراکنش‌ها در شبکه بلاک‌چین را آموختید بهتر است که با یک مثال واقعی این موضوع را بیشتر تمرین کنیم.

برای این کار روی این لینک کلیک کنید.

با اینکار به صفحه تراکنش‌های مربوط به آدرس 17h6CDrXUb4zVUjedkP6ibkpkieDXd116j خواهید رسید.

اگر نگاهی به این تراکنش بیاندازید متوجه می‌شوید که تاریخ انجام آن به 10 سپتامبر سال 2017 میلادی باز می‌گردد. در این صفحه شما همچنین می‌توانید شناسه تراکنش، تاریخ و هزینه انجام آن را نیز مشاهده کنید.

در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید که بیت کوین از این آدرس جستجو شده ارسال شده و در تراکنشی که یک ساعت قبل صورت گرفته است، مقداری بیت کوین به این آدرس فرستاده شده است. در دو تصویر زیر این موضوع کاملا مشخص است.

تراکنش بیت کوین تراکنش بیت کوین

خوب اکنون بیایید به یک جمع‌بندی در این مورد برسیم و نکاتی را که توانستیم از این دو تراکنش استخراج کنیم را بررسی کنیم:

ساعت 10:43 دقیقه دقیقا 1.05 بیت کوین به دو آدرس زیر ارسال شد:

آدرس 1GMJKt به اندازه 0.1146 بیتکوین دریافت نموده است

آدرس 17h6CD نیز به اندازه 0.944 بینکوین دریافت نمود است

هر دوی این آدرس‌ها تا کنون بیتکوین‌های خود را خرج کرده‌اند.

یک ساعت بعد از این اتفاق آدرس 17h6CD بیت کوین‌های خود را به دو آدرس 1Hjah3 و Dck136 ارسال کرده است و از آن زمان تا کنون این دو نیز بیت کوین‌های خود را خرج کرده‌اند.

در این بخش مشاهده کردید که تمام اطلاعات مربوط به دو تراکنش در بلاک‌چین را مورد بررسی قرار دادیم.

نکته‌ای که شاید توجه برخی افراد را جلب کند این است که هردوی این تراکنش‌‌ها شامل ارسال مقدار مشخصی بیت کوین به دو آدرس بود؛ اما چرا دوتا؟

برای فهمیدن این موضوع باید بدانید که اگر یک آدرس دارای یک بیت کوین و یا بیشتر بود باید کل آن یک بیت کوین را خرج کند وگرنه تراکنش انجام نمی‌شود. حال اگر یک بیت کوین داشته باشید و بخواهید 0.7 بیت کوین انتقال دهید، 0.3 بیت کوین به آدرسی که متعلق به خود شماست باز می‌گردد.

با این تکنیک می‌توانید بفهمید که احتمالا هردوی این آدرس‌ها متعلق به یک فرد بوده که باقیمانده بیتکوین به حساب خودش با آدرس دیگری باز گشته است؛ اما روش‌های بهتری برای تشخیص صاحبان آدرس وجود دارد.

برای اینکه از یک راه دقیق‌تر و آسان‌تر تعلق داشتن آدرس‌ها به یک فرد را بررسی کنیم روی این لینک کلیک کرده و وارد صفحه تراکنش بیت کوین با آدرس زیر می‌شوید:

03ba36a19bb7cb3ede88dd4cca78a9bed380524c8995a6a910e98f944ee91053

در این صفحه چه می‌بینید؟ چه کسی صاحب کدام آدرس است؟

ردگیری تراکنش های بیت کوین

نکته: پس از وارد شدن به لینک اشاره شده، روی گزینه Show scripts & coinbase کلیک کنید تا جزییات بیشتری از تراکنش‌ها را ببینید.

در ابتدا مشاهده می‌شود که 3 آدرس در حال ارسال بیت کوین به دو آدرس دیگر می‌باشند و در اکثر موارد می‌توان اینگونه تصور کرد که هر 3 این آدرس‌ها متعلق به یک نفر است. اگر نمی‌توانید وارد لینک داده شده شوید میزان بیت کوین‌های ارسال شده به شرح زیر است:

خروجی اول: 1 بیت کوین
خروجی دوم: 0.999 بیت کوین
خروجی سوم: 0.789 بیت کوین
ورودی اول: 0.788 بیت کوین
ورودی دوم: 2 بیت کوین

با یک نگاه کلی به این مبالغ می‌توان فهمید که تراکنش اصلی ارسال 2 بیت کوین به ورودی دوم بوده است زیرا منطقی نیست که مقدار 2.789 بیت کوین از 3 آدرس دیگر ارسال کرد تا یک ورودی 0.788 بیت کوین دریافت کند؛ پس نتیجه می‌گیریم که 3 آدرس اولیه و ورودی اول با 0.788 بیت کوین متعلق به یک نفر است.

ورودی اول با آدرس 19Gmgg احتمالا یک آدرس مخصوص پول‌های باقیمانده از تراکنش‌هاست؛ چیزی مانند بقیه پول که پس از خرید دریافت می‌کنید.

اگر روی لینک این آدرس در وبسایت Blockchain.info کلیک کنید می‌توانید تمام آدرس‌هایی که به این ورودی بیت کوین واریز کرده‌اند را مشاهده کنید. به احتمال بسیار بالا می‌توان به این نتیجه رسید که تمام این آدرس‌ها متعلق به یک نفر و 19Gmgg نیز آدرس مخصوص پول‌های باقیمانده از تراکنش‌های اوست.

گاهی اوقات ممکن است که به یک صفحه تراکنش دقت کرده و آدرس مخصوص پول‌های باقیمانده را تشخیص ندهید. در این صورت نیز بهترین کار این است که آدرس مورد نظر را به دقت بررسی کرده و در صورتی که بیت کوین‌های او به یک آدرس مشخص و ثابت می‌رفت، همان آدرس پول‌های باقیمانده است.

به طور کلی راه‌های بسیاری برای تشخیص اینگونه موارد وجود دارد و با کمی خلاقیت و تفکر می‌توان روش‌های جدید و خلاقانه کشف کرد.

تراکنش به تراکنش

حتما تا به اینجای مقاله متوجه شده‌اید که تنها با کلیک بر روی یک ادرس در Blockchain.info و یا هر جستجوگر بلاک‌چین دیگری می‌توانید از تراکنشی به تراکنش دیگر بروید.

همانطور که در ابتدای متن نیز گفته شد؛ می‌توانید پشت سر هم و دیوانه‌وار کلیک کرده و فقط تراکنش‌ها را یه نگاه عادی بیندازید. با این کار نهایتا گیج شده، مرورگر خود را بسته و به سراغ یک کار سرگرم‌کننده‌تر می‌روید.

بررسی و ردیابی این تراکنش‌ها برای هرکسی جذاب نیست و فقط کسانی که قصد تجزیه و تحلیل یا دنبال کردن تراکنش خاصی را دارند، به آن علاقه نشان می‌دهند.

ابزارهای گرافیکی مخصوص این‌ موضوع وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به راحتی مسیر و نقشه تراکنش‌ها را تشخیص داده و آدرس مخصوص پول باقیمانده را جدا کنید. برای استفاده‌های عادی نیازی به این ابزارها نیست و فقط یک قلم و خودکار ساده برای شما کافی خواهد بود.

مانند تصویر زیر می‌توانید به راحتی در بین تراکنش‌ها حرکت کرده و درخت نقل و انتقالات بیت کوین بین آدرس‌های مختلف را برای خود ترسیم کنید. با این‌ کار می‌توانید آدرس اصلی فرستنده، آدرس مخصوص پول باقیمانده و آدرس کیف پولی که بیت کوین به آن ارسال شده است را مشخص کنید.

رابطه تراکنش ها

شما برای این کار می‌توانید از تکنیک‌های مخصوص و خلاقانه خودتان استفاده کنید؛ اما تکنیک قلم و کاغذ کلاسیک از ابتدای اختراع خط و نوشتن کاربردی بوده و در صورتی که به ابزارهای گرافیکی دسترسی نداشتید به راحتی از آن استفاده کنید.

دیگر وبسایت‌های مخصوص جستجوی بلاک‌چین

سایت‌های بسیاری مانند blockchain.info وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها تراکنش‌ها را دنبال کنید. برخی از آن‌ها تنها یک رمزارز خاص را پشتیبانی می‌کنند و تعدادی نیز ارزهای دیجیتال زیادی را تحت پوشش خود قرار داده‌اند.

یکی از این وبسایت‌ها btc.com است که بعد از وارد کردن آدرس مورد نظرتان می‌توانید به صورت گرافیکی آمار و جزییات تراکنش‌ها را مشاهده کنید.

در تصویری که این وبسایت برای شما آماده می‌کند، کمترین میزان تراکنش، بیشترین مقدار تراکنش و میانگین ارزش تراکنش‌های انجام شده توسط یک آدرس خاص وجود دارد. اگر بخواهید در مورد اینکه پول‌ها از کجا آمده و به کجا می‌روند بهتر است مانند تصویر زیر از بیشترین میزان تراکنش استفاده کنید.

آمار تراکنش بیت کوین

blockexplorer.com نیز یکی دیگر از ابزارهای آنلاین بسیار کاربردی است که تمام تراکنش‌ها را به صورت زنده برای شما به نمایش می‌گذارد و در ضمن می‌توانید با توجه به زمان بلاک‌های ذخیره شده را نیز به طور کامل و با جزییات مشاهده کنید.

بلاک اسکپلورر

وبسایت بعدی که در این بخش معرفی می‌کنیم chainz.cryptoid.info نام دارد و مانند بقیه جستجوگرهاست؛ اما فرق اساسی این وبسایت با دیگران این است که ارزهای دیجیتالی که کمتر معروف هستند نیز در این وبسایت وجود دارد. تراکنش‌های مربوط به رمزارزهایی که شاید کمتر کسی به آن‌ها توجه کند در chainz.cryptoid.info قابل مشاهده هستند.

chainz.cryptoid.info

دیگر وبسایت برای ردیابی تراکنش‌های رمزارزهای کمتر شناخته شده blockexperts.com است. blockexperts یک کمپانی است که سرویسی را برای جستجو در بلاک‌چین برای کاربران فراهم کرده است و همانطور که گفته شد ارزهای دیجیتال اصلی و معروف در حیطه فعالیتش نیست؛ اما می‌تواند برای بعضی از افراد سودمند باشد.

اکسپلورر ارزهای دیجیتال

گاهی اوقات ممکن است که از خود بپرسید که یک آدرس عجیب و غریبی که در اختیار دارید متعلق به چه رمزارز و چه فردی است.

در این مواقع کار بسیار ساده است و فقط نیاز دارید که آدرس را به طور کامل در گوگل سرچ کنید. برای مثال این آدرس

AN7x4fANwLWXBDobqdjgNnqwKmVvHEac4p

نه برای بیت کوین و نه اتریوم است، بعد از سرچ این آدرس در گوگل متوجه می‌شویم که آدرس به یک کوین با نام AlphabetCoinFund تعلق دارد که در بلاک‌چین موجود است.

در آخر نیز باید بگویم اگر قصد دارید یک وبسایت جامع داشته باشید که اکثر رمزارزهای برتر دنیا را درون خود داشته باشد و بتواند با استفاده از آن تراکنش‌ها را مشاهده کنید، پیشنهاد ما به شما سایت bitinfocharts.com است که از رمزارزهای زیر پشتیبانی می‌کند:

 • بیت کوین
 • بیت کوین کش
 • اتریوم
 • ریپل
 • لایت کوین
 • دش (Dash)
 • مونرو

ردیابی تراکنش‌های اتریوم

اکثر جستجوگران بلاک‌چین رمزارزها مانند بیت کوین با بقیه ارزها نیز کار می‌کنند؛ زیرا اساس تکنولوژی آن‌ها با هم یکسان است؛ اما بهرحال برخی از ‌آن‌ها مانند اتریوم در برخی اصول اساسی تفاوت دارند.

همانطور که احتمالا می‌دانید از اتریوم می‌توان هم برای تبادل پول مجازی و هم ارائه قراردادها مثل عرضه‌های اولیه کوین استفاده کرد. این موضوع به این معناست که در شبکه بلاک‌چین اتریوم نه تنها به دنبال ردیابی پول؛ بلکه به دنبال پیدا کردن قراردادهای ثبت‌شده در شبکه هم باشید.

هرچند برخی از سایت‌هایی که تا کنون به شما معرفی کردیم نیز برای ردیابی تراکنش‌های اتریوم قابل استفاده هستند؛ اما بهترین گزینه برای این‌کار وبسایت etherscan.io است که با داشتن یک ابزار گرافیکی اطلاعات بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

قراردادهای هوشمند در etherscan

یک نکته مهم در ردیابی تراکنش‌های اتریوم این است که برخی از آن‌ها تنها قراردادهای هوشمند هستند و هیچ اتریومی منتقل نشده است. تشخیص اسنادی که در آن‌ها اتریوم منتقل شده با اسنادی که شامل قراردادهای هوشمند هستند، چالش شما در ردیابی تراکنش‌های اتریوم است.

این کار در etherscan.io بسیار آسان است و ارزش سندی که آدرس آن را وارد کرده‌اید برای شما به نمایش در می‌آید. اگر ارزش آن 0 اتریوم بود یعنی قرارداد است و اگر مقداری پول برای آن ثبت شده بود؛ سند نشان‌دهنده انتقال اتر است.

سخن پایانی

در این مقاله درباره نحوه ردیابی ارزهای دیجیتال در بلاک‌چین صحبت کردیم و ابزارهای مختلف برای این‌کار را به شما معرفی کردیم. از همان ابتدا هم مشخص بود که این کار فوق‌العاده آسان است و تنها نیازمند چند کلیک بر روی آدرس‌های تراکنش‌هاست.

نکته مهمی که در بررسی و ردیابی تراکنش‌ها باید در نظر داشته باشید این است که روی آن‌ها وقت بگذارید و تمام اطلاعاتی که می‌توانید از آن‌ها به دست بیاورید را استخراج کنید.

تاریخ انجام تراکنش، میزان پولی که منتقل شده است، آدرس‌های موجود در تراکنش و… از طریق ابزارهای آنلاینی که در طول متن با آن‌ها آشنا شدید قابل دستیابی هستند. این مزیت بزرگ شبکه‌های غیرمتمرکز را از دست ندهید و به دنیای بدون مرز و سانسور بلاک‌چین وارد شوید.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
عضویت فوری
مزدکس (پلتفرم جدید)
 • صرافی حرفه‌ای برای ترید ارز دیجیتال
 • بدون نگرانی از تحریم
 • سرعت بالا و نرم‌افزار قوی
 • تیم حرفه‌ای و با تجربه در بازارهای مالی
 • 10 درصد تخفیف کارمزد بگیرید
عضویت فوری

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

122 نظر
 1. سلام. من تراکنشهایی رو انجام میدم تو کیف پول کریپتونیتور، گاهی انجام نمیشه. حتی بعضیاش رو هم بعد چند ماه هنوز تو حالت در حال ارسال قرار داره و کد TXID هم نمیده. اونوقت چیکار باید کرد؟ هیچ جوابی هم به ایمیل نمیدن. کلی سرمایم به هدر رفته. کسی میتونه راهنمایی کنه لطفا

  1. سلام وقت بخیر، اطلاعی در این مورد ندارم. اگه کیف پول موردنظر، عبارت بازیابی به شما نداده مجبورید از پشتیبانی کیف پول پیگیری باشید (اگه جواب بدند)
   بهتره از کیف پول هایی که عبارت بازیابی به شما نمیده (قابلیت پشتیبان گیری نداره) استفاده نکنید

 2. سلام
  من مقدار تتر از شبکه TRC20 به یک آدرس که صرافی داده بود واریز کردم اما صرافی گفت اشتباه ارسال کردم من چطوری میتونم صاحب ادرس رو پیدا کنم یا راهی هست که بتونم پول رو برگردونم

 3. سلام
  خسته نباشید
  از حساب کوینکس من مقداری تتر به حسابی دیگه واریز شده
  ولی نمیدونم چه کسی جابجا کرده
  فقط کد انتقال موجوده
  میشه فهمید که صاحب حساب که بهش واریز شده چه کسیه؟باتشکر

 4. 38
  سلام میخوام بدونم اگه ارزی از کیف پولم دزدیده شه و ادرس اتریوم که پول به اون واریز شده رو به فتا بدم شکایت کنم معلوم میشه واسه کدوم اکسچنجه ایرانیه یا دسترسی دارن

  1. سلام خسته نباشید من به صرافی bnb فرستادم قسمت کد تگ واسم فرستاده بود هواسم نبود جای تگ 18 رو زدم تراکنش موفق وارسال شد الان صرافی میکه نیومده بخاطر ه که تگ اشتباه زدی ودور رقمی اصلان نیست لطفا کمک کنید

   1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. این موضوع رو فقط باید از صرافی مقصد پیگیری کنید و فقط صرافی مقصد میتونه ارز شمارو بازیابی کنه.

 5. سلام وقت بخیر
  من در کیف پول تراست والت میخاستم اتریوم رو به Ampتبدیل کنم از طریق uniswap exchange و میزان گس رو هم بالا زدم اما تراکنش انجام نشد. از اتریوم بنده هم کم شد.راهی برای بازگردانی اتریوم وجود داره؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. نه متاسفانه امکان برگردانی اتر استفاده شده به عنوان گس وجود نداره
   کارمزد تراکنش رو کمی بالاتر ببرید تا دیگه این اتفاق نیفته.

   1. سلام من مقدار193 دوج میخواستم از صرافی novindc.net به صرافی کوینکس وارد کنم اشتباهی آدرس bnb رو دادم به حسابم نیومده باید چیکار کنم ممنون میشم جواب بدید

 6. سلام من از بایننسم به تراست ولت توکن theta انتقال دادم و بایننس یه تایدییه داد بهم و باtxid ولی هنوز به ولتم نیومده و توی این سایت ها که اشاره کردید txid رو پیدا نمیکنه. لطفا کمکم کنید. مشکل و راه حل چیه؟؟؟؟؟؟

 7. سلام
  چند روز پیش مقداری اتریوم از کیف پول جاکس من به سرقت رفته و با روشی که شما گفتید پیگری کردم
  آیا راهی هست جهت برگرندان ارزها

 8. سلام. من یه مقدار bnb تبدیل کردم به یه ارز دیگه توی تراست والت(اکسچنج) …یه ربعی هست هنوز به موجودی ارز جدیدم اضافه نشده..روی open order مونده ..مشکل چیه؟

 9. با سلام
  لطفا اگر امکان دارد کمک کنیم ارزی را انتقال دادم ولی گیرنده میگوید که نیامده سپاسگذار میشوم
  ارز near با پورتوکل خود near از تراست ولت انتقال دادم
  ادرس HASH آن نیز
  GjET2XWEWBGxLuSNrC835Jf8hqwR272RQC5JBwjT6QVt
  است

 10. اقا من ارزcetرو انتقال دادم به تراس والتم اما نیومده کسی هستی بدونه چیکار کنم یا چطور برش گردونم؟

 11. سلام خسته نباشید استاد من مقداری اتریوم در سال ۲۰۱۸ خریدم و به کیف پولم واریز شده تراکنشش هم موجود هست فقط نمیدونم کیف پولم اسمش چی بوده چطور میتونم ازاین تراکنش بفهمم به چه ولتی انتقال دادم

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز. تا جایی که میدونم از روی آدرس یا آی دی تراکنش نمیشه نام کیف پول رو متوجه شد

   1. سلام مبلغ ۳۳ هزار ترون از کیف پول ترون لینک من کسر شده ، اطلاع دارم که میشه روی شبکه رد تراکنش رو پیگیری کرد ، اما میخوام بدونم اسم صاحب آدرس رو هم میشه درآورد یا نه ؟

 12. سلام
  من مقداری BUSD از کیف پول تراست ولت روی شبکه باینانس انتقال دادم به حساب صرافیم در کوینکس ولی به حسابم واریز نشده
  همیشه به صورت binance-peg usdt واریز میکردم و واریز میشد ولی این بار با اینکه هش تراکنش رو هم روی bscscan موفقیت آمیز نشون میده ولی به حسابم واریز نشده
  آدرس مقصد رو هم آدرس قبلی که باهاش واریز میکردم بر روی شبکه باینانس دادم
  میخواستم ببینم الان چجوری میتونم پیگیری کنم ببینم کجا رفته؟؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   در پایین سایت کوینکس روی لینک submit request بزنید و به پشتیبانی کوینکس این موضوع رو بفرستید.

 13. سلام
  من تعدادی رمزارز DOT از یک صرافی خرید کردم که مستقیما” به آدرس کیف پولم در تراست والت انتقال داده . تو سایت صرافی همه چیز موفق ثبت شده و کد رهگیری و … داده ولی به کیف پولم واریز نشده . به پشتیبانی تراست والت ایمیل زدم میگن تعداد تیکتها خیلی زیاده بررسی خواهیم کرد . میخواستم یک اکسپلورر بلاکچین دات برام معرفی کنید تا برو وضعیت انتقال رمزارزم را ببینم . متشکرم

 14. سلام جناب جهاندیده
  مجموع ۶۵۰ ریپل از سه تا آدرس که نمی دونم واسه چه کسانی هست که البته دوتاش صرافیه به خاطر تراکنش های ثانیه ای به کیف پول کوینومی من واریز شده و توی بلاکچین زده انتقال موفق. نکته اول اینکه چرا توی موجودی کلی کیف پول نمایش داده میشه ولی وقتی لیست تاریخچه های دریافت ریپل رو نگاه می کنم مبلغ همه رو زده صفر و وقتی وارد هر تاریخچه دریافت میشم اونجا رقم مشخص رو زده؟ نکته دوم اینکه آدرس کیف پول ریپل من با آدرس کیف پول گیرنده توی بلاکچین فرق داره پس چرا به کیف من اضافه شده یا اگه آدرس کیف ریپل توی بلاکچین واسه منه پس چرا توی کوینومی و در قسمت دریافت ریپل یه آدرس دیگه رو زده؟ نکته سوم اینکه می خوام به حسابشون برگردونم و وقتی رقم پایین تر از موجودی رو میزنم میگه موجودی کافی نیست در حالی که موجودی داره و وقتی رقم صفر رو میزنم میزنه که آدرس مبدا که درواقع آدرس ریپل منه وجود نداره. الان واقعا گیج شدم. چی کار کنم که به این ۶۵۰ تا دسترسی داشته باشم که از حسابم خارج کنم؟
  ممنون از راهنمایی های مفید شما

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی. در این مورد اطلاعی ندارم.

  2. این وضعیت رو نمیدونم ولی ریپل 20 عددش توی کیف پول قفل میشه اگه فیک نباشه میتونی 630 تاشو برگردونی ینی 20 عدد فریزه

 15. سلام من الان یک روز و نیم که ارز کاردانو برداشت کردم و موقع برداشت همون ادرسی که تو کیف پول بود کپی کردم اما پولی به حسابم نیومده باید چیکار کنم

 16. داداش به اندازه ۱۰ تا روزنامه مطلب نوشتی ولی تو ۲ سطر ننوشتی که چطوری ارزهایی که در شبکه بایینس یا اتریوم منتقل شدن ولی رو کیف پول دیده نمیشن رو چیکار بکنیم که منتقل بشه

  متاسفانه کار همه شده پرکردن سایت ها با مطالب طولانی و بدردنخور

 17. سلام استاد وقت بخیر
  بنده مقداری ارز دیجیتال از حساب نوبیتکس به یک حساب دیگه تو نوبیتکس منتقل کردم و ادرس اشتباه وارد کردم،و اینکه ادرس برای هیچ شخصی نیست.
  ولی اون مقدار ارز از حساب من کسر شده،آیا قابل پیگیری و برگشت هست؟
  ممنونم

  1. سلام وقت بخیر، اگه به آدرس اشتباهی ارسال شده راهی برای برگشتش نیست.

   1. سلام
    ۴روز پیش مقداری ارز متیک از صرافی ب کیف پول اتمیک انتقال دادم از صرافی خارج شده ولی ب کیف پول نرفته میشه کمک کنین ممنون.

   2. سلام.مقداری از ارز بیت کوین استخراج شده من به ادرسی که استخر ثبت کردم نرفت تا اینکه پیام دادم گفتم ارزم نیومده بعد جواب دادن که ارزت به این ادرس رفته درحالی که من اصلا ادرسوو عوص نکردم چچوری کنمم که موجودی برسم ممنون میشم راهنماییم کنید

    1. سلام وقت بخیر، اگه به آدرس اشتباهی ارسال شده متاسفانه امکان برگرداندنش نیست.

    2. سلام جناب مهندس وقت شما بخیر
     من پنج شش ماه پیش از طریق تراست ولت با اسمارت چین یه ارزی رو از پنکک سواپ خریدم حالا تراکنش تا سه ماهه رو نشون میده بالای سه ماه رو رسید نمیده راهی نداره؟؟

 18. سلام اقای جهاندیده لطفا کمکم کنید و بهم بگین اگه یه معامله تو بلاکچین قابل مشاهده نباشه و صرافی فقط یه تراکنش نشون بده که موفق بوده و کد هاش ثبت نشه تو سیستم یعنی چی؟چون به کیفم نیومده صرافی هم میگه کد هاش یا تی ایکس آیدی زمان میبره بهتون ارسال بشه …الان40روز شده یعنی چی؟صرافی بیت24 اصلا پاسگونیست فقط میگه صبرکن من چیکارکنم؟

  1. سلام وقت بخیر، اگه تراکنش در حالت معلق مونده فقط میتونید منتظر بمونید تا تکلیفش مشخص بشه.

 19. خبر فوری ومهم……….صرافی بیت24هک شده میگن تایک هفته به دلیل شکایات بالا قراره پلمپ بشه لطفا انتشار بدین تا اگه کسی پول توش داره خارج کنه تا بد بخت نشه

 20. سلام خسته نباشید
  من مقداری تتر رو در زمانی که سایت هات بیت در حال تعمیرات بوده به آدرس کیف پولم واریز کردم ولی بعد متوجه شدم که بعد از تعمیرات آدرس کیف پول ها را بروزرسانی کردن و تغییر کرده. آیا این مبلغ قابل برگشت به کیف پولم هست؟
  با تشکر

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   با قطعیت نمیشه گفت، بستگی زیادی به صرافی مقصد داره.

 21. سلام آقای جهاندیده لطفا کمک‌کنید الان حدود ۲۶ ساعته که تعداد ۱۷عدد اتریوم کلاسیک از کیف پول تراست ولتم انتقال دادم به نوبیتکس و با توجه به اینه تو تراست میزنا انحام شده هنوز واریز نشده به پشتیبانی نوبیتکسم پیام دادم آیا امکان داره اصلا انجام نشه نگرانم

  1. سلام وقت بخیر، در اکسپلورر ببینید وضعیت تراکنش چطوره.
   اگه تایید شده ولی در نوبیتکس نمیبینید از پشتیبانی نوبیتکس پیگیری کنید

 22. با سلام
  من ارز فانتوم را از یک صرافی ایرانی به صرافی کوینکس انتقال دادم تراکنش با موفیقت انجام شده اطلاعات تراکنش هم ثبت هست ولی هیچ ارزی به کیف پول اضافه نشده چکار باید کنم؟

 23. ب اسلام وعرض ادب
  مهندس من از سایتی خرید خواستم بکنم و درگاه لایتکوینش رو برام ارسال کرد به صورت اتوماتیک مثل درگاه بانک و من درست و دقیق آدرسو زدم ولی یک اشتباه کردم. مبلغ 0.062 لایت کوین تو فاکتور زد و من حواسم به کارمزد نبود و 0.061 واریز زد و از اونجایی که آدرس دریافت یکبار مصرف و متغییر ود وقت واریز تموم شد و تو صرافی کیوکوین زد برداشت شد و آدرس تررانزاکشن هم داد و زد کمپلت شد. حالا درگاه لایت کوین منقضی و زد کنسل شد. پیگیر تراکنش شدم دیدم جلوی عمل پرداخت تو آدرس بلکچین زده Not yet redeemed و الان نمیدونم چکار کنم. انگلیسی سرچ کردم و پاسخ یک نفر این بود که خرج نشده و تو شبکه مونده ولی نسوخته وقابل برگشت و توضیحی نداده دیگه. به نظرتون چکار کنم. اون سایت هم گفته شماره سفارشو بده و من دارم ولی از طرف اون سایت کنسل شده محسوب میشه. چکار کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   اگه از درگاه پرداخت خاصی استفاده کردید احتمالش هست بتونید پیگیری رو از طریق درگاه پرداخت انجام بدید.

 24. سلام من مبلغ بالايي استلار ازكيف پول edgeانتقال دادم صرافي نوبيتكس ادرس كيف پولم درسته وصرافي مبدا هم انتقال تاييد كرده ولي به حسابم نيومده ممورو وارد نكردم ايا امكان بازگشت به حسابم وجوددادره

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این مواقع فقط صرافی مقصد میتونه برای شما کاری بکنه. به پشتیبانی نوبیتکس پیام بدید و مشکل رو مطرح کنید، اطلاعی ندارم قابل برگشت باشه یا نه.

   1. اقای جهاندیده من تو بلاکچین میخوام تراکنشمو مشاهده کنم txidرو که وارد میکنم مینویسه چیزی یافت نشد مشکل از چیه؟ارزایه بیت ترنت و وینک رو خواستم معاملاتمو مشاهده کنم

    1. سلام وقت بخیر، اگه آی دی درست باشه مشکلی نباید پیش بیاد
     چک کنید که اکسپلورر مربوط به همون ارز رو استفاده کنید
     مثلا از اکسپلورر بیتکوین نمیتونید برای لایت کوین استفاده کنید.

    2. سلام میخوام بدونم اگه ارزی از کیف پولم دزدیده شه و به فتا شکایت کنم معلوم میشه واسه کدوم اکسچنجه ایرانیه یا دسترسی دارن ؟!

 25. سلام وقت بخير؛ چرا وقتي آدرس كيف پول ترون اتميك ولت رو روي هر كدوم از اكسپلورهاي ترون وارد ميكنم پيغام Not found ميده؟ مشكل چيه؟ اگه مقداري ترون به اين كيف پول انتقال بدم آيا واريز ميشه؟
  آدرس كيفم پولم اينه : TVXYDUCAfr1bWaojwfGWSXemkzuE4asq6q

  1. سلام دوست عزيز، از طريق پشتيباني كيف والت ارز مربوطه پيگير باش،

 26. با سلام خدمت استاد گرامی
  من مقداری بیت کوین توی کیف پول exodus برای دوستم ارسال شد که نصف اون مال من بود ولی الان نمیدونیم چقدر بیت کوین بوده. چطور از طریق گردش حساب کیف پول میتونم بفهمیم که توی اون تراکنش چقدر بیت کوین جابجا شده؟
  با تشکر

 27. سلام استادعزیز.ن تاریخ ۲۵فوریه تعداد۱۱۰کوین سولاناsolازبایننس به تراست والتم ارسال کردم بااینکه ادرس رودقیق ثبت کردم وایمیل انتقال موفق از بایننس برام اومد وموجودی بایننس ام خالی شد ولی تاحالا به تراست والتم نیامده.دصورتی که من تراست والتم رو بازیابی کردم ولی نتونستم به نتیجه برسم..درصورت راهنمایی شما وموفقیت حاضرهستم جبران زحمات شمارو تقبل نمایم…ممنون

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   برای بررسی دقیقتر موجودی آدرس solana ، ادرس کیف پول تون رو در این سایت وارد کرده و چک کنید:
   explorer.solana.com
   اگه موجودی رو نشون میده پس ارز در امن و امان هست و فقط تراست والت در نمایش موجودی مشکل داره.

  2. سلام من همین مشکل شما رو با ارزsolهمه چیز درست انجام دادم ولی به کیف پول اضافه نشده نمیدونم چکار کنم

 28. سلام استاد وقتتون بخیر. ببخشید من یه مقداری تتر از بایننس به یه ادرس تو برنامه coinmarketcap گوشیم بود انتقال دادم از طریقه شبکه ترون. فکر میکردم کوین مارکت کپ هم میشه باهاش ترید. حالا اون پوله نمیدونم کجاست و کجا رفته اصلا. همه اطلاعات انتقالش رو دارم ولی نمیدونم ببینم کجا رفته اخه کوین مارکت کپ که کیف پول اختصاصی نداره. ممنون میشم کمک کنید

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   کوین مارکت کپ هیچ بخشی برای ترید ارز دیجیتال نداره. اگه به آدرسی اشتباه فرستادید دیگه قابل برگشت نیست.

 29. سلام من مقداری تتر از صرافی ایکسکوینو به کیف پول تراست انتقال دادم
  تو لیست تراکنش ها هم نوشته تکمیل شده موفق ولی هیچ تتری به کیف پول من نیومده
  چیکار میتونم بکنم؟
  درضمن ادرس صحیح وارد کردم و هر دو بر پایه trc20

 30. سلام و عرض ادب
  یه سوالی از شما استاد گرامی داشتم
  نمیدونم چه کسی وارد حساب تراست ولت من شده حدود ۵۰۰۰ ترون منو ورداشته ایا امکان ردیابی یا شناسایی فرد هست
  ممنون میشم اگه پاسخ دهید واقعا نگرانم
  تشکر

  1. جناب جهاندیده این سوال برای من هم ‌پیش اومده لطفا جواب بدید با تشکر

   در دیدگاه دوم سوالم مدنظر نیست اشتباه از خودم بوده
   مشکل من مثل اقای زارعی میباشد

   1. سلام و درود
    متاسفانه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به راحتی قابل ردیابی نیستن و با اطمینان زیادی میشه گفت مبالغ شما از دست رفته و قابل بازیابی نیست.

    1. استاد سلام وقت شما بخیر،یه مشکلی برام پیش اومده لطف کنین کمکم کنین هر چی هزینش بشه مشکلی ندارم،بنده مقداری بیت به آدرس یه صرافی ارسال کردم بعد متوجه شدم صرافی آدرسشو تغییر داده الان چکار کنم نمی‌دونم پولم کجا رفته

     1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
      از صرافی موردنظر پیگیری کنید و بپرسید که آیا آدرس قبلی معتبره یا نه
      اگه معتبره، پس باید به حساب شما در صرافی اضافه بشه

    2. سلام استاد. وقتتون بخیر. من از طریق کوینکس مقداری bnb به آدرس bnb smart chain انتقال دادم ولی در قسمت ترکنش های کوینکس به جای send نوشته passed.. ممنون میشم مشکل رو بگید.. و چطور میشه آرزوهامو برگردونم چون از حساب کوینکس کم شده و به تراس والت انتقال پیدا نکرده

     1. سلام وقت بخیر دوست عزیز، شاید در ارسال تراکنش تاخیر دارن. کمی صبر داشته باشید.

     2. استاد سلام من در صفحه خرید و فروش اتریوم چندین قرارداد هوشمند دارم آیا میشه اونهایی که مبلغ داره رو به کیف پول برگرداند یا باطل کرد؟؟با تشکر

  2. سلام منم دقیقا اتفاق شما برام افتاد
   تروخدا اگه راهی پیدا کردین به خطم زنگ بزن واقعا بدبخت شدم…😔😔😔
   ***

 31. Address
  1JLWME9b84txGY61Fkt8xb4Tm9QyTrSLi3
  Format
  Base58 (P2PKH)
  Transactions
  1
  Total Received
  0.00200468 BTC
  Total Sent
  0.00000000 BTC
  Final Balance
  0.00200468 BTC درود بر شما ..من از کریپتو تب مقداری بیت به بلاک چین فرستادم ..اما حالا می خوام به ولت کوینکس بفرستم نمی تونم ..میشه لطفن راهنمایی کنید

 32. با سلام. بنده از کیف پول اتمیک والت استفاده میکنم. چند هفته پیش، در دو مرحله مقداری ارز چیلیز رو میخواستم به بیت 24 بفروشم که متاسفانه یادم رفت از صفحه آخر فروش در کیفم،کد رهگیری هش رو کپی کنم و در محل مخصوص فروش بیت 24 پِیست کنم. توی کیف پولم تراکنش رو نشون میده ولی هرچی روش تگ میکنم که جزییات رو ببینم، نشون نمیده.
  الان چیکار میتونم بکنم که آدرس هش مربوط به دو تراکنش چیلیز رو پیدا کنم؟ سایتی، جایی هست که بشه هش های اون تراکنش های چیلیز رو بازیابی کرد؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   با جستجو در اینترنت میتونید اکسپلورر ارز موردنظر رو پیدا کنید و با وارد کردن آدرس کیف پول تون، لیست تراکنش ها و آی‌دی‌ها و سایر جزییاتش رو ببینید.
   چیلیز روی اتریوم و همینطور بایننس قرار داره، ببینید تراکنش روی چه شبکه ای انجام شده.

 33. سلام و عرض ادب . من از نوبیتکس تعدادی استلار به آدرس حساب خودم در کوینکس برداشت کردم اما با گذشت دو هفته هنوز به حساب کوینکس واریز نشده در صورتی که همون موقع از حساب نوبیتکس برداشته شده همه آدرس و تگ درست هست پشتیبانی نوبیتکس فقط آدرس استلار اکسپلور تراکنش رو میده که من از سایتش چیزی دستگیرم نشد ممنون میشم راهنماییم کنید

 34. سلام چطور میتوان صاحب آدرس بیتکوین مشخصی را مانند نام و …پیدا کرد؟

 35. سلام بنده سال ۸۸یا۸۹توسایت بیت کوین ثبت نام کردم اون موقع یه مقدارم اشانتیون میداد چطور میشه رد یابی کرد که من بیت کوین دارم یا نه میشه راهنمایی کنین ممنونم

 36. سلام.جناب بنده مقداری ارز polkadot از صرافی خریداری کردم.اما متاسفانه اشتباهی ادرس اتریوم براشون فرستادم.صرافی فرستاده اما یک هفتست به کیف پولم نیومده.باید چکار کنم.؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی
   فکر نمیکنم بتونید مبلغ رو برگردونید.

 37. سلام و عرض ادب خدمت شمابرادر دوست عزیزم ،جناب آقای، شجاع الدین جهاندیده، برادر بز رگوارم مردم به احتمال قوی ۹۰ درصد از این ارزهای دیجیتال بی اطلاع هستند،حضرتعالی ابتدایی های عرض دیجیتال را به مردم آگاهی رسانی کنید،مثلا فرق آدرس کیف پول، کلید خصوصی و شخصی کیف پول چگونه است وکجا هست ،وکلید کیف پول عمومی کدام است ، که برایمان ارز واریز کنند، فرق بین این دو درچیست، فراموش نکنیم هنوز در ابتدا راه قرار داریم ،وابتداییها روبه بحث بگذاریم, خواهشمندم کلیات وباجزییات این دو مبحث کیف پول را برای همیشه تشریح فرمایید ممنون وسپاسگذارم

  1. سلام وقت بخیر
   ممنون از پیشنهاد شما، حتما این نوع مطالب رو در نظر میگیریم.
   تشکر از همراهی‌تون

 38. سلام آقای جهاندیده از این سایت هائی که مربوط به استخراج هستن برای من پرداخت کردن ولی توی کیف پول من ننشسته فقط نوشتن پرداخت تراکنش دیده نمیشه چطوری میتونم پیگیری کنم هم بیت کوین هست هم اتریوم اگه امکان داره لطفأ راهنمائیم کنین ممنون میشم .

 39. سلام وقت به خیر

  آیا میشود با داشتن یک ولت صاحب آن یا آدرس ایمیل صاحب آن ولت را پیدا کرد؟

 40. با سلام استاد در سایت کریپتو به حد مجاز برداشت0.3رسیدم و میتونم برداشت بزنم و یک کیف بلاک چین دارم ولی تو ایران احراز هویت نمیشه و برای رقمهای بالای300دلار باید احراز هویت بشی. درسته؟ حالا اگه برداشت بزنم تو کیف پولم میشینه؟یا کیف پول دیگه ای پیشنهاد میدین؟ آیا میشه مستقیمابه کیف پول تو صرافی ایران انتقال داد یا نه.
  ممنون میشم جواب بدین.

  1. سلام وقت بخیر
   بهتره از کیف پول دیگه ای استفاده کنید
   کیف پول های نرم افزاری مثل coinomi و atomic wallet گزینه های بهتری هستن.

 41. سلام میشه فهمید آدرس کیف پول مربوط به چه والتی هست؟
  مثلا این آدرس 1Np2JfNs9kr7d9XMVNwpjmzRCUsWNf3PZr مربوط به چه سایت یا والتی هستش؟

   1. درود بر شما محترم بلاک چین سرمایه داشتم دیدم خالی خودش برداشت اتوماتیک واریز و ارسال برای سود چطور قطع کنم پول برگشت کنم

 42. سلام استاد نظرتون درباره btconline.imo چیه. در خصوص استخراج ابری بیت کویته. میشه بهش اعتماد کرد و از طرحهاش خرید . ممنونم

   1. سلام استاد ..مدتی قبل همانکونه در جریانین بانک افترون باشیوه کلاهبردارانه سایت سوددهی ترون راه اندازی کرده بود..بماند این موضوع که یه هفته پیش کیف پولم رو خالی کرده بودند..این بفرمایید چه شکلی ممکنه وچه کسانی این امر براشون امکانپذیره ..ایامیتونم ردیابی کنم

 43. با سلام استاد نظرتپچون در مورد سایت.btconlin.io چیه. در خصوص استخراج ابری بیت کوین فعال هستند میشه از طرحهاشون خرید. مورد اطمینان هستند یا سایت مطمئنم دیگه ای مد نظرتون هست بفرمایید.

   1. سلام آقای جهان دیده عزیز مقداری بیتکوین از کیف پول بنده توسط شخصی که آدرس کیف پول خود را بر روی کیف پول بنده کپی کرده دزدیده شده آدرس اون کیف پول دزد را دارم چطور میشود مالک آنرا پیدا کرد ؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

    1. سلام وقت بخیر دوست عزیز، متاسفانه راهی نمیشناسم و به نظرم خیلی سخته بتونید پیداش کنید.

 44. با سلام استاد لطفاً یکی از سایتهای معتبر در خصوص استخراج ابری بیت کوین رو معرفی بفرمایید

   1. سلام وقت بخیر من حدود دو روز پیش ده هزار فونیوم از کیف پول ترون والت به تراست منتقل کردم ولی هنوز نرسیده ور دیتیل تراکنش عملیات موفقیت امیز و کانفرم شده چطور پیگیری کنم ممنون ۱۶/۱/۱۴۰۰ علیزاده

 45. سلام ببخشید میشه ادرس یه سایت که بتونم باهاش کیف پول کاغذی برای چین لینک درست کنم بهم بدید اگه لینک اموزشش هم دارید بدید ممنون

 46. سلام
  آیا با آدرس هایی که بیت انتقال دادیم می توانیم ردیابی کنیم که مطعلق به چه کسی است؟
  کلاهبرداری شده

   1. سلام من آیدی سایت برای اتریومم رو فراموش کردم اما رمزشو دارم چجوری میتونم آی دی رو پیدا کنم و بازیابی کنم حتی یادم نیست از چه اَپی استفادا میکردم حدود ۱۰۰۰ تا اتریوم داشتم

   2. سلام وقت بخیر
    یه کلاه بردار رمز ۱۲ رقمی تراست ولتمو ازم گرفت با شگردی خاص
    و آخر شب دیدم که یهو همه ارزامو منتقل کرده و موجودیمو صفر کرده به چه شکل میتونم پیگیری کنم؟؟ لطفا راهنماییم کنید حالمو خیلی خراب کرده این موضوع

 47. سلام‌.عرص ادب و ارادت .
  بنده حدود ۲ سال است که در پلتفرم coin pot فعال هستم .متاسفانه ادرس coinpot .wallet خودرا بموقع یادداشت نکرده و اکنون فاقد ان والت میباشم .لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه میتوانم‌دوباره به ان دسترسی داشته باشم .

 48. سلام به کیف پولم کوین پات مقداری بیت کوین و دوچ کوین ارسال شده ولی تاکنون واریز نشده به اکسپلورها هم سری زدم چیزی متوجه نشدم میشه لطف کنید راهنمایی فرمایید ادرس بیت کوین دریافتی من 3A2QbwWhu2EShkaS41ivZ2sniJD7q9UGCD اینه اگه زحمتی نباشه جنابعالی نگاهی بکنید واقعا سر در گم شده ام ممنون

  1. سلام، آدرس موردنظر هیچ موجودی نداره
   این موارد رو باید از سایت ارسال کننده بپرسید نه اینجا.

  2. باسلام چند روز پیش با یه نفر آشنا شده که بعد از سپرده گذاری در مورد بیت کوین من رو به سایت hypotrades.com/ هدایت کردند و بعد از دو روز حساب من با سپرده20دلاری من 2060دلارشد و ایشان از من بابت آزاد سازی سودم 300دلار درخواست کردند. پس از چانه زنی 100دلار واریز کردم ولی بازهم نتوانستم مبلغ را برداشت کنم. که دوباره ایشان درخواست 100دلار بابت تایید حساب از من درخواست کردند که بنده واریز نکردم. به نظرتون چیکار کنم. خیلی سردرگمی لطفاً راهنمایی کنید.
   شماره شخص در واتساپ+1 2135165063

   1. سلام وقت بخیر
    کلاهبرداران از این ترفند استفاده میکنن.
    شمارو به طمع میندازند تا برای برداشت مبلغی وسوسه‌انگیز، مبلغی پول بهشون بدید
    در حالیکه در اصل هیچ مبلغی قرار نیست به شما ارسال بشه و هدفشون صرفا کلاهبرداریه.

    1. سلام . امروز ارز سولانا را واریز کردم به صرافی بیت ۲۴ ولی کد هش نمیده کیف پول تراست والت از حساب بنده کم شد ولی کد هش ندارم تا پول دریافت کنم ممنون میشم کمک کنید

     1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
      از دریافت کننده پیگیری کنید.

     2. سلام منم 17فروردین از بیت 24 وینک خریدم تاحالا به کیفم نیومده کدtxidهم توسیستم نخورده میگن یه کم زمان میبره تا تی ایکس ایدی بهت بخوره تا تا خریدت به حسابت بشینه

     3. سلام منم 17فروردین از بیت 24 وینک خریدم تاحالا به کیفم نیومده کدtxidهم توسیستم نخورده میگن یه کم زمان میبره تا تی ایکس ایدی بهت بخوره تا تا خریدت به حسابت بشینه

     4. با سلام
      امروز ۸۰۰ ریپل به کیف پول من اضافه شده و مبدا ارسال رو زده و توی بلاک چین می تونم جزئیات رو ببینم ولی وقتی می خوام برگردونم به صاحبش میزنه آدرس وجود ندارد. پس اونی که توی جزئیات زده چیه؟ مگه آدرس کیف پول فرستنده نیست؟
      ممنون

     5. سلام وقت بخیر، آدرس رو از کسی که میخواید بهش ارسال انجام بدید بگیرید.

 49. سلام و خسته نباشید
  ایا ووچر پرفکت مانی که خرج کردیم قابل ردیابی هست؟
  و اینکه در صورت ردیابی شدن شخص یا فروشگاه قابل شناسایی هست؟

  1. سلام من گول کسیو خوردم ۱۰هزار ترون از حسابم برداشت کرده آیا قابل برگشت هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کارمزد تراکنش بیت کوین را می‌توان به صفر رساند؟

یکی از اولین پرسش‌هایی که اکثر تازه‌واردین در دنیای ارزهای دیجیتال می‌پرسند این است که آیا می‌توانند اولین خرید بیت کوین خود را بدون پرداخت هزینه انجام دهند یا خیر.…
بیشتر بخوانید

میکسر بیت کوین چیست و چرا صرافی‌ها فعالیت میکسرها را مسدود می‌کنند؟

رهگیری تراکنش‌های بیت کوین آسان است، مگر در مواردی که فرستنده با استفاده از میکسر بیت کوین (Bitcoin mixer) ارتباط بین آدرس‌های بیت کوین و هویت واقعی آنها را مخدوش…
بیشتر بخوانید

کارکرد مرورگر بریو (Brave) و تفاوت آن با کروم و سایر مرورگرها

مرورگر بریو (Brave) به یک مدل تجاری غیرمعمول متکی است که تبلیغات وب‌سایت‌ها را حذف و تبلیغات خود را جایگزین می‌کند؛ سپس، به کاربران اجازه می‌دهد به وب‌سایت‌هایی که مایل…
بیشتر بخوانید

اتریوم 2.0 چیست؟ تغییرات آینده اتریوم را بخوانید

اتریوم یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال روی کره زمین است. اتریوم 2.0 ارتقای شبکه اتریوم (ETH) است که مدت‌ها منتظر آن بودیم. بهبودهای بسیار بااهمیت در نحوه کارکرد و عملکرد…
بیشتر بخوانید

معرفی Binance Earn (راهی برای درآمد انفعالی)

سلب مسولیت: ایرانیان مقیم کشورمان اجازه افتتاح حساب و فعالیت در سایت بایننس را ندارند. با این حال، افرادی با استفاده از آی‌پی کشورهای دیگر در بایننس بطور محدود فعالیت…
بیشتر بخوانید