روش معامله (تبدیل) ارزها در تراست والت

معامله ارزها

کیف پول تراست والت یکی از مشهورترین کیف پول‌های حال حاضر در فضای ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود.

در مورد تراست ولت یا تراست والت قبلا اینجا توضیحات کاملی ارائه کردیم.

تیم توسعه این کیف پول روش‌های آسانی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال طراحی کرده است.

برای معامله ارزها در این کیف پول، فقط کافی است اپلیکیشن خود را باز کنید و وارد صرافی غیرمتمرکز داخلی اپلیکیشن کیف پول تراست والت شوید تا بدون نیاز به استفاده از اپلیکیشن‌های دیگر معاملات خود را انجام دهید.

شایان ذکر است که با استفاده از اپلیکیشن کیف پول تراست والت می‌توانید توکن‌های ERC20 را به اتر و توکن‌های BEP2 و BEP20 را با بایننس کوین معامله کنید و همین معاملات را به‌صورت برعکس نیز انجام دهید.

برای دسترسی به صرافی غیرمتمرکز تراست والت، به کیف پولی چندکوینی (multi currency) احتیاج دارید. همچنین، در نظر داشته باشید که برای انجام معامله روی صرافی غیرمتمرکز باید به شبکه بلاک چین مربوطه کارمزد پرداخت کنید. 

در ادامه این مطلب به دو روش معامله ارزها از طریق گزینه‌های Exchange و Swap در این کیف پول، نگاهی خواهیم داشت.

معامله ارزها از طریق گزینه Exchange

تراست والت برای انجام معاملات مستقیماً به صرافی غیرمتمرکز بایننس (Binance DEX) متصل است. صرافی غیرمتمرکز بایننس شبیه به یک صرافی ارز دیجیتال سنتی است که می‌توانید دفتر سفارشات آن را مشاهده و سفارش خرید و فروش خود را تنظیم کنید.

در حال حاضر، گزینه معاملاتی Exchange در اپلیکیشن کیف پول تراست والت فقط برای معامله بایننس کوین با توکن‌های BEP2 در دسترس است.

نحوه ثبت سفارش خرید برای معامله ارزها

گام اول: دسترسی به صرافی غیرمتمرکز

اپلیکیشن تراست والت خود را باز و روی گزینه «صرافی غیرمتمرکز» (DEX) در قسمت پایین اپلیکیشن کلیک کنید. سپس، سربرگ «صرافی» (Exchange) را از قسمت بالا انتخاب کنید.

گام دوم: انتخاب یک جفت‌ارز معاملاتی

روی جفت‌ارزهای معاملاتی در بخش بالا، سمت چپ کلیک کنید و توکن موردنظر خود را از بازارهای موجود انتخاب کنید. برای انتخاب جفت‌ارز معاملاتی خود، روی آن کلیک کنید.

مطمئن شوید که نام توکن را به درستی تایپ می‌کنید؛ اگر نام توکن نشان داده نمی‌شود، یعنی توکن هنوز در فهرست صرافی غیرمتمرکز بایننس جای نگرفته است.

گام سوم: بررسی دفتر سفارشات

در این مرحله، دفتر سفارشات توکن را مشاهده می‌کنید. در پنجره سمت راست، سفارشات خرید و فروش قابل‌مشاهده هستند. سفارشات فروش با رنگ قرمز و سفارشات خرید با رنگ سبز ثبت می‌شوند.

گام چهارم: سفارش‌گذاری

در این مرحله، به‌صورت پیش‌فرض، به صفحه سفارشات خرید راهنمایی می‌شوید. اگر قصد خرید با سفارش‌های فروش موجود را ندارید، می‌توانید «قیمت هر توکن» (price per token) و «میزان» آن (amount) را در فضای درنظرگرفته‌شده درج کنید. علاوه بر این، برای ثبت خودکار قیمت می‌توانید روی هر سفارش فروشی که مایل هستید، کلیک کنید.   

گام پنجم: نهایی‌کردن تراکنش

بعد از اینکه قیمت و میزان توکن‌ها را مشخص کردید، روی دکمه «خرید» (Buy) کلیک کنید. سپس، در صفحه بعدی، با کلیک روی گزینه «ارسال» (Send)، معامله را نهایی کنید. در این مرحله، نوتیفیکیشنی مبنی بر انجام موفقیت‌آمیز تراکنش برای شما ارسال می‌شود و توکن‌ها مستقیماً به کیف پول شما واریز می‌شوند.

نحوه ثبت سفارش فروش برای معامله ارزها

برای ثبت سفارش فروش، سه مرحله اول را مشابه با «ثبت سفارش خرید» طی کنید. تنها تفاوت در این بخش، مربوط به مرحله چهارم است که باید روی سربرگ «فروش» (Sell) زیر جفت‌ارز معاملاتی دلخواه خود کلیک کنید. سپس، قیمت توکن و میزان دلخواه خود را مشخص کنید؛ همچنین، برای ثبت خودکار قیمت می‌توانید روی هر سفارش خریدی که مایل هستید، کلیک کنید.   

معامله ارزها از طریق گزینه Swap

گزینه سواپ روشی ساده‌تر برای خرید و فروش توکن‌ها است؛ این گزینه به‌طور کامل در کیف پول تراست والت تعبیه شده است و نیازی به استفاده از اپلیکیشن دیگری نیست.

با استفاده از این گزینه که مستقیماً به پلتفرم یونی سواپ (Uniswap)، صرافی غیرمتمرکز بایننس و پنکیک سواپ (PancakeSwap) متصل است، می‌توانید اتر و بایننس کوین ترید کنید.

ویژگی جذاب این گزینه، امکان سواپ کردن توکن‌های موجود روی بلاک چین یکسان است. البته، در نظر داشته باشید که تراکنش‌های سواپ به کارمزد شبکه احتیاج دارند.  

نحوه انجام سواپ

گام اول: دسترسی به بخش معامله ارزها

کیف پول تراست والت خود را باز و روی گزینه معامله با نماد ⇄ در پایین صفحه، بخش راست کلیک کنید. سپس، سربرگ Swap را از بخش بالایی صفحه انتخاب کنید.

گام دوم: تنظیم پارامترها

در این قسمت، باید 2 پارامتر را مشخص کنید:

بخش You Pay که میزان توکنی است که در حال حاضر دارید.

بخش You Get که میزان توکنی است که قصد دارید دریافت کنید.

سپس روی پیکانی که به سمت راست هر مورد نشانه رفته است، کلیک کنید و به‌دنبال توکن موردنظر خود بگردید.

گام سوم: تأیید توکن

البته، این مرحله زمانی ضروری است که برای اولین بار قصد سواپ کردن توکن‌های ERC20 و BEP20 را داشته باشید. در اقدامات بعدی برای سواپ کردن توکن‌های مشابه، دکمه «تأیید» (Approve) را مشاهده نخواهید کرد.

گام چهارم: مشخص‌کردن میزان تراکنش

در این مرحله، می‌توانید میزان توکنی را مشخص کنید که قصد سواپ کردن دارید. همیشه یک نرخ تبدیل خودکار در اختیار شما قرار داده می‌شود تا بتوانید ایده‌ای از میزان توکن دریافتی داشته باشید.

می‌توانید مبلغ را در قسمت You Pay یا You Get مشخص کنید. فقط کافی است میزان توکنی را که می‌خواهید بپردازید یا دریافت کنید، مشخص کنید تا اپلیکیشن به‌صورت خودکار هزینه را محاسبه کند.

توجه داشته باشید که در خصوص میزان توکنی که می‌توانید در صرافی غیرمتمرکز بایننس بخرید یا بفروشید، محدودیت‌هایی وجود دارد. به‌عنوان مثال، شما فقط می‌توانید با مضارب 10، 100، 1000 و … توکن خریداری کنید. اما، پلتفرم یونی سواپ چنین محدودیتی را قائل نمی‌شود.

گام پنجم: نهایی‌کردن تراکنش

پس از مشخص‌کردن میزان تراکنش، روی گزینه Swap کلیک کنید تا صفحه «تأیید» (Confirm) تراکنش برای شما باز شود. پس از بازبینی اطلاعات، روی دکمه Send کلیک کنید تا تراکنش شما انجام شود.

میزان زمان لازم برای تأیید تراکنش بستگی به نوع سواپی دارد که قصد دارید انجام دهید. سواپ بایننس کوین فوری انجام می‌شود، اما سواپ اتر به تأیید ماینرها احتیاج دارد و زمان بیشتری طول می‌کشد. هنگامی‌که تراکنش سواپ انجام شد، نوتیفیکیشن آن را دریافت می‌کنید و توکن‌ها مستقیماً به کیف پول شما واریز می‌شوند.

توکن‌های موردنظر من فهرست نشده‌اند، چه راهکاری دارم؟

دو روشی که ذکر شد، روش‌هایی نسبتاً ساده برای معامله‌ ارزها هستند و به هر فردی اجازه می‌دهند تا آزادانه روی صرافی‌های غیرمتمرکز معاملات خود را انجام دهد. با این حال، مدتی طول می‌کشد تا توکن‌های جدیدتر در فهرست صرافی‌ها قرار بگیرند.

این مسئله بستگی به صرافی غیرمتمرکزی دارد که روند فهرست‌شدن توکن‌های جدید را مدیریت می‌کنید. بنابراین، در این شرایط بهتر است با برقراری تماس با صرافی‌ها، درخواست فهرست‌شدن توکن موردنظر خود را مطرح کنید.   

چگونه می‌توانم از معامله‌پذیری دارایی توکن‌ام مطمئن شوم؟

بهترین روش بررسی وب‌سایت CoinMarketCap و گشتن به‌دنبال توکن موردنظرتان است. با این حال، احتمالاً بسیاری از جفت‌ارزهایی که به‌تازگی عرضه می‌شوند، به‌زودی روی صرافی‌های مطرح قرار می‌گیرند تا نقدینگی بیشتری به‌وجود بیاید و معامله‌ ارزها ساده‌تر شود.

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
شروع خرید و فروش

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

5 نظر
  1. خیلی ممنونم بابت توضیحاتتون
    زحمت میکشید
    انشالله که بقدر خیر خواهی تون هزار برابر بهترینها نصیبتون بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

بررسی پلتفرم تحلیلی تریدینگ ویو (TradingView)

بازار ارزهای دیجیتال رشدی انفجاری داشته و مدت‌هاست به یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری و معامله‌گری تبدیل شده است. همین موضوع باعث شده تحلیلگران و کاربرانی که قصد شروع معامله‌گری در…
بیشتر بخوانید

چرا مقداری ریپل (XRP) در کیف پول قابل برداشت نیست؟

ریپل یکی از رمزارزهای شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال، با ارزهای محبوب دیگر مانند بیتکوین، اتریوم و بایننس‌کوین تفاوت‌هایی دارد. اولین و مهمترین ویژگی متمایز ریپل این است که…
بیشتر بخوانید

اسکالپ تریدینگ (Scalping Trading) چیست؟

اسکالپ تریدینگ یکی از سبک‌های معامله‌گری محسوب می‌شود و معتادان آدرنالین از طرفداران این روش هستند! آیا در هنگام ترید، خیره به نمودار 1 دقیقه‌ای هستید؟ دوست دارید در یک…
بیشتر بخوانید

قراردادهای آتی همیشگی (perpetual) و 8 اصطلاح مرتبط

قبل از توضیح قراردادهای آتی همیشگی یا دائمی (perpetual)، بیایید قراردادهای آتی را با هم مرور کنیم: قرارداد آتی یک توافقنامه برای خرید یا فروش کالا، ارز یا دارایی دیگر…
بیشتر بخوانید