بهترین کیف پول‌های اسمارت چین بایننس (BSC)

ریحانه کاظمیان مقدم
ریحانه کاظمیان مقدم
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اسمارت چین بایننس

اگر قصد استفاده از اسمارت چین بایننس را دارید، انتخاب کیف پول مناسب برای رمزارزهایتان بستگی به نیاز و انتظارات شما دارد.

مطلب مرتبط: زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) چیست؟

امنیت، خدمات امانی (custodianship) و تعامل با قراردادهای هوشمند نکاتی کلیدی به‌هنگام انتخاب کیف پول دیجیتال هستند. علاوه بر این، مسئله دسترسی به کیف پول از طریق دستگاه‌های مختلف را نیز باید در نظر بگیرید.

اگر به‌دنبال کیف پول‌هایی هستید که به‌صورت افزونه مرورگر در دسترس هستند، می‌توانید متامسک (MetaMask)، مث والت (MathWallet) و بایننس چین والت (Binance Chain Wallet) را در نظر داشته باشید.

اگر به‌دنبال کیف پول موبایلی هستید، گزینه‌های متامسک، مث والت، تراست والت (Trust Wallet) و سیف پَل (SafePal) برای هر دو نسخه iOS و اندروید موجود هستند. این کیف پول‌ها غیرمتمرکز هستند و کلید خصوصی شما را روی دستگاهتان ذخیره می‌کنند.

علاوه بر این، سیف پل یک کیف پول سخت‌افزاری آفلاین (cold) نیز برای افرادی ارائه داده است که به دنبال بالاترین میزان امنیت هستند. به‌غیر از نسخه‌های سخت‌افزاری، استفاده از تمام کیف پول‌های مذکور رایگان است.

اهمیت انتخاب کیف پول مناسب برای اسمارت چین بایننس

اسمارت چین بایننس (BSC) زنجیره نسبتاً جدیدی است و در حال حاضر تمام کیف پول‌ها از توکن‌های BEP-20 پشتیبانی نمی‌کنند.

در واقع، کیف پول‌هایی که از اسمارت چین بایننس پشتیبانی می‌کنند، معدود هستند. در این بین، ویژگی‌های امنیت، خدمات امانی و قابلیت استفاده نیز خصوصیات حائز اهمیتی هستند و هر معامله‌گر اولویت‌های اصلی خود را دارد.

برای انتخاب بهترین کیف پول، بهتر است هر کدام از پنج کیف پول زیر را امتحان کنید تا با توجه به تفاوت‌هایشان بتوانید به بهترین گزینه دست یابید.

از چه نوع کیف پول رمزارزی باید استفاده کنم؟

پیش از انتخاب یک کیف پول خاص، نیازهای خود را در نظر بگیرید. برای استفاده از اسمارت چین بایننس، چندین گزینه در اختیار دارید.

اکثر کیف پول‌های اسمارت چین بایننس غیرامانی هستند، یعنی می‌توانید روی کلیدهای خصوصی خود کنترل کامل داشته باشید.  

این کیف پول‌ها معمولاً آنلاین (hot) هستند و به شما اجازه می‌دهند به‌سرعت به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز متصل شوید یا شروع به سهام‌گذاری کنید. هر نوع کیف پول مزایا و معایب خاص خود را دارد.

کیف پول‌های امانی

ارائه‌دهندگان کیف پول‌های امانی (custodial) کلید خصوصی شما را نگهداری می‌کنند.

دارایی‌های شما در کیف پول صرافی‌های ارز دیجیتال نیز به همین شکل محافظت می‌شوند. بدون داشتن کلید خصوصی، کنترل کامل کیف پولتان را در اختیار نخواهید داشت و احتمالاً نمی‌توانید به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) نیز متصل شوید.

11

به‌عنوان مثال، اگر فقط می‌خواهید کنترل توکن‌های اسمارت چین بایننس و سایر دارایی‌های دیجیتال خود را در دست داشته باشید، یک کیف پول امانی انتخابی منطقی به شمار می‌رود. با این همه، باید جانب احتیاط را نیز رعایت کنید.

اگرچه پلتفرم بایننس از نظر نگهداری کلیدهای خصوصی شما از سطح بالایی از ایمنی برخوردار است، تمام صرافی‌ها یا کیف پول‌های امانی ممکن است تا این اندازه معتبر نباشند.  

کیف پول‌های غیرامانی

در کیف پول‌های غیرامانی (Non-custodial) شما مالک و مسئول کلیدهای خصوصی خود هستید. کیف پول‌های غیرامانی امن‌ترین گزینه برای اغلب معامله‌گرها و سرمایه‌گذارها هستند، البته درصورتی‌ که افراد بتوانند از کلیدها و عبارات بازیابی (seed phrase) خود به‌خوبی محافظت کنند.

کیف پول‌هایی که در ادامه بررسی می‌کنیم، همگی در دسته کیف پول‌هایی غیرامانی جای می‌گیرند. همچنین، این کیف پول‌ها به شما امکان می‌دهند با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز تعامل داشته باشید.

کیف پول‌های آنلاین

کیف پول‌های آنلاین یا به‌اصطلاح گرم (hot wallet) کیف پول‌های رمزارزی هستند که به اینترنت متصل می‌شوند و اغلب در دسته کیف پول‌های غیرامانی جای می‌گیرند (مگر اینکه از صرافی‌های متمرکز استفاده کنید).

با کیف پول‌های آنلاین به‌راحتی می‌توانید تراکنش‌ انجام دهید، اما باید با خطرات امنیتی این کیف پول‌ها نیز آشنا باشید.

22
یکی از مهم‌ترین نکات به‌هنگام استفاده از کیف پول‌های آنلاین اطمینان از امنیت آنهاست.

در این کیف پول‌ها، کلید خصوصی شما به‌همراه کلید عمومیتان به‌صورت آنلاین نگهداری می‌شود و معمولاً با استفاده از یک رمز عبور که توسط کاربر تنظیم می‌شود، قابل دسترسی است. بنابراین، همچون هر سرویسی که توسط یک رمزعبور محافظت می‌شود، کیف پول آنلاین شما نیز ممکن است هک شود یا مورد حمله فیشینگ (phishing) قرار گیرد.  

برای کاهش خطر استفاده از این کیف پول‌ها بهتر است از روش‌های احراز هویت دوعاملی (2FA) استفاده کنید.

کیف پول‌های آفلاین

با استفاده از کیف پول‌های آفلاین یا به‌اصطلاح سرد (cold wallet)، کلید خصوصی شما به‌صورت آفلاین روی سخت‌افزارهای ویژه‌ای ذخیره می‌شود. این گزینه امن‌ترین روش برای نگهداری توکن‌های اسمارت چین بایننس است. با این حال، کیف پول‌های آفلاین اجازه انجام تراکنش و برقراری ارتباط با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را به شما نمی‌دهند.

در نهایت، شما می‌توانید به‌راحتی از ترکیبی از موارد بالا و نقاط قوت آنها استفاده کنید؛ اما برای تراکنش‌های روزانه و اپلیکیشن‌های دیفای، کیف پول‌های غیرامانی آنلاین گزینه‌های قدرتمندتر و انعطاف‌پذیرتری هستند. در این بخش، به برخی از محبوب‌ترین کیف پول‌های غیرامانی آنلاین نگاهی خواهیم داشت.

کیف پول متامسک

کیف پول متامسک در دو قالب اپلیکیشن موبایلی و افزونه مرورگر قابل دسترس است و از اسمارت چین بایننس و سایر بلاک چین‌ها از جمله اتریوم، پالی‌گان (Polygon) و بایننس چین پشتیبانی می‌کند.

متامسک در سال 2016 و توسط شرکت برجسته کانسنسس (ConsenSys) که در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، ایجاد شد. افزونه متامسک تا سال‌ها تنها محصول این پروژه بود و هنوز هم محبوب‌ترین محصول آن به شمار می‌رود.

افزونه مرورگر متامسک به شما اجازه می‌دهد تراکنش‌های خود را انجام دهید و با قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز تعامل داشته باشید.

33

علاوه بر این، با متامسک می‌توانید به شبکه‌های مختلف بلاک چین متصل شوید (و شبکه‌های اصلی دلخواه خود را به آن اضافه کنید). متامسک همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا تراکنش‌های مختلفی را امضا و کلیدهای عمومی و خصوصی خود را مدیریت کنید.

همچنین، این کیف پول ارائه‌دهنده خدمات سواپس (Swaps) است که می‌تواند بهترین قیمت‌ها را از صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مختلف گردآوری کند و در اختیار شما قرار دهد.

کیف پول متامسک به‌دلیل سادگی و سهولت در استفاده، انتخابی محبوب بین کاربران اسمارت چین بایننس محسوب می‌شود.

مطلب مرتبط:

کیف پول بایننس چین

کیف پول بایننس چین یک افزونه مرورگر رسمی از پلتفرم بایننس است. در حال حاضر، این کیف پول از بایننس چین، اسمارت چین بایننس و اتریوم پشتیبانی می‌کند.

در مقایسه با سایر کیف پول‌هایی که بررسی شد، کیف پول بایننس چین یکی از ابتدایی‌ترین کیف پول‌هاست. اگر اغلب رمزارزهای خود را روی صرافی‌ بایننس نگهداری می‌کنید و فقط گاهی از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کنید، ویژگی Wallet Direct این کیف پول می‌تواند برای شما مفید باشد.

4

با اتصال حساب بایننس خود به کیف پول بایننس چین، می‌توانید بدون نیاز به وارد کردن دستی آدرس‌ها، دارایی‌های دیجیتالی همچون بایننس کوین یا اتریوم را بین کیف پول و صرافی منتقل کنید.

کیف پول تراست والت

کیف پول تراست والت یک اپلیکیشن متن‌باز و کیف پول موبایلی است که در دو نسخه iOS و اندروید موجود است. این کیف پول غیرمتمرکز که محصولی رسمی از پلتفرم بایننس محسوب می‌شود از اسمارت چین بایننس، بایننس چین و بلاک چین‌های مهم در اکوسیستم اتریوم پشتیبانی می‌کند.

درباره تراست ولت:

با استفاده از این کیف پول می‌توانید از طریق یک عبارت بازیابی (seed phrase) به کلیدهای خصوصی خود دسترسی داشته باشید. همچنین، این برنامه دارای برخی ویژگی‌های داخلی از جمله خرید رمزارزها با کارت اعتباری و کیف پول توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) است. نسخه اندروید این اپلیکیشن مرورگری برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز نیز دارد.

کیف پول تراست والت یک توکن حاکمیتی و کاربردی به‌نام TWT نیز دارد. با داشتن این توکن می‌توانید در فرآیندهای تصمیم‌گیری همچون افزودن پشتیبانی برای بلاک چین‌های جدید و ادغام توکن‌های جدید شرکت کنید. همچنین، می‌توانید برای خرید در صرافی‌ غیرمتمرکز بایننس تخفیف بگیرید و خریدهای رمزارز خود را با توکن TWT انجام دهید.

5

کیف پول مث والت

کیف پول مث والت یک افزونه مرورگر مبتنی بر وب است؛ علاوه بر این، این کیف پول اپلیکیشن موبایلی برای دستگاه‌های iOS و اندروید نیز دارد. مث والت از 40 بلاک چین مختلف پشتیبانی می‌کند و یکی از اولین کیف پول‌هایی به شمار می‌رود که قابلیت اتصال به اسمارت چین بایننس را به ویژگی‌های خود اضافه کرد.

بنیاد جهانی مث (MATH Global Foundation) در سال 2017 کار خود را آغاز کرد و تا اواخر سال 2020، با کمک بایننس توانست به 12 میلیون دلار تأمین سرمایه دست یابد.

اگر قصد دارید از کیف پولی یکسان در چندین دستگاه مختلف استفاده کنید، مث والت از انعطاف‌پذیری زیادی برخوردار است. با استفاده از این کیف پول می‌توانید مطابق با نیازهای خود از دستگاه‌ تلفن هوشمند، افزونه‌ مرورگر و کیف پول مبتنی بر وب استفاده کنید.

6

کیف پول سیف پل

کیف پول سیف پل کیف پولی سخت‌افزاری است که یک اپلیکیشن کیف پول موبایلی غیرمتمرکز نیز ارائه می‌دهد.

عملکرد این کیف پول مشابه با عملکرد تراست والت است با این مزیت که بخش امور مالی غیرمتمرکز (Decentralized Finance) یا همان دیفای (DeFi) نیز به آن اضافه شده است.

این بخش پیوندهایی (links) با پلتفرم‌های محبوب دیفای و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و همچنین یک مرورگر دارد. اگر قصد دارید بدون تغییر اپلیکیشن‌های دستگاه خود به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دسترسی داشته باشید، کیف پول سیف پل نسخه‌هایی نیز برای دستگاه‌های مبتنی بر iOS و اندروید ارائه کرده است. همچنین، این پروژه یک توکن کاربردی به‌نام SFP دارد که برای دریافت تخفیف‌ها و پاداش‌ها به کار می‌رود.

کیف پول سخت‌افزاری سیف پل اس وان

کیف پول سخت‌افزاری سیف پل اس وان (SafePal S1) در مقایسه با دستگاه‌های ترزور (Trezor) یا لجرنانو (Ledger Nano) گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری است.

اگر مایلید توکن‌های BSC خود را به‌صورت آفلاین ذخیره کنید، تا زمانی که دستگاه خود را ایمن نگه دارید، این کیف پول نسبت به هر کیف پول آنلاین دیگر امنیت بیشتری ارائه می‌دهد.

البته توجه داشته باشید که برای استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، باید توکن‌های خود را به کیف پول آنلاین سیف پل انتقال دهید.

سخن پایانی

یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، داشتن یک کیف پول معتبر و قابل‌اعتماد است. در این مطلب، به پنج کیف پول اشاره کردیم که در جامعه بلاک چین و ارزهای دیجیتال قابل‌اعتماد تلقی می‌شوند و میلیون‌ها کاربر اسمارت چین بایننس در سراسر جهان از آنها استفاده می‌کنند.

هنگامی‌که بحث اسمارت چین بایننس به میان می‌آید، مهم‌ترین ویژگی‌های یک کیف پول شامل قابلیت تعامل با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، ارائه خدمات امانی، کاربردپذیری و قابل‌اعتماد بودن می‌شوند. نیازها و پروفایل کاربری شما می‌توانند تعیین‌کننده نوع کیف پول شما باشند.

برای یک معامله‌گر فعال، کیف پول آنلاین با خدمات غیرامانی بهترین راه برای ترید کردن و در عین حال حفظ امنیت است. سرمایه‌گذاران در فرآیند کِشت سود (yield farming) نیز اغلب برای اتصال بهتر با اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز از افزونه‌های مرورگر دسک‌تاپ بهره می‌برند. در مقابل، اگر شما فقط هودل می‌کنید، یک اپلیکیشن ساده موبایلی می‌تواند کار شما را راه بیندازد.

به‌غیر از کیف پول‌های سخت‌افزاری، استفاده از سایر کیف پول‌های اسمارت چین بایننس که در این مقاله پیشنهاد شد، رایگان است. بسته به نیاز و سطح امنیت مطلوب خود و همچنین اعتماد و اعتباری که از کیف پول خود انتظار دارید، می‌توانید یک گزینه را انتخاب کنید. اگر از کیف پول‌های غیرامانی استفاده می‌کنید، مهم‌ترین نکته حفظ ایمنی کلیدهای خصوصیتان است.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

سایر مطالب: بهترین کیف پول ارز دیجیتال (انتخاب کیف پول برای ایرانیان)

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
ریحانه کاظمیان مقدم

ریحانه کاظمیان مقدم

دارای مدرک کارشناس ارشد، محقق مباحث بلاکچین و ارزهای دیجیتال از اوایل سال 2017
5 نظر
 1. سلام من قبلا با کیف پول اتمیک کار میکردم ولی جدیدا با کیف پول lumi آشنا شدم و مزایایی خیلی خوبی داره از این جهت که ۱۲۰۰ ارز ساپورت میکنه و انتقال و جابهجا کردن ارزها در خود کیف پول نوشته کامزدش صفره و اینکه رتبه ۲۵ داره
  میخواستم ببین این کیف پول برای ایرانی ها مشکل ساز نیست ؟ چون نسخه ios برای ایرانی ها فعال نیست انگار فقط اندروید میشه نصب کرد
  و اینکه اصلاکیف پول معتبری هست یا نه ؟
  اگر معتبر باشه به نظر خیلی کیف پول عالی و کار راه اندازیه

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی، رتبه اش در گوگل پلی خوبه ولی من ازش استفاده نکردم که بخوام نظرمو بگم
   مثل اینکه دفترش در قبرس هست.

    1. سلام وقت بخیر. من از این دو مورد بیشتر استفاده میکنم:
     متامسک
     تراست ولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب